Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Trenutak istine: "Some just suck less" :)

[es] :: Advocacy :: Trenutak istine: "Some just suck less" :)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 17949 | Odgovora: 128 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)05.03.2005. u 00:22 - pre 232 meseci
O da i Sundance je nešto pominjao neke probleme slično kao Tata. I njemu više verujem nego vama.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)05.03.2005. u 00:44 - pre 232 meseci
linux ima svoje prednosti kao i windows, ja zbog prirode svog posla nemogu da biram pa koristim windows, mada je vrlo verovatno da bih ga koristio i da mogu da biram, neko moje iskustvo :

nesecam se kada sam zadnji put dobio BSOD na windows-u (u poslednjih par godina) na ispravnom hardware-u (naravno mislim pritom na NT familiju - NT4, NT 2K, XP, NT2003, a ne 9x ) to se desava iskljucivo sa masinama koje koriste :
- neispravan hardware
- nekvalitetan hardware
- hardware sa losim drajverima

sto se tice drajvera na linux-u, koliko znam (ne koristim linux) postoji spisak podrzanog hardware-a, na koji treba gledati kao na "minimal requirements" u igricama znaci ako nemas to prepusten si sreci, mozda ce raditi, mozda ce raditi posle puno potrosenog vremena/novca, a mozda i nece raditi.

sto se tice tvrdnje da sam linux comunity treba da obezbedi drajvere za sav hardware to takodje nije tacno, pa ni microsoft to neradi, dovoljno je da pokriju "out of box" drajvere koji zadovoljavaju veci deo trzista, a za ostalo trazi od proizvodjaca, naravno proizvodjac nekog parceta hardware-a moze izabrati da neda podrsku za linux, ali takvih je sve manje.

znaci obe ove ogromne predrasude su rezultat kupovanja sto jeftinijeg hardware-a po svaku cenu, cenu hardware-a osim njega samog cine i pakovanje/transport, razne marze, carine i porezi, ali i PODRSKA koja obuhvata reklamni period, uslove reklamacije (po nasem dali ce perica iz komsiluka da se krije/seli kad mi se pokvari monitor, ili da mi popravi/da novi LOL), softwersku podrsku (drajvere/aplikacije za nas OS jelte ) i jos mnogo toga, oni jeftiniji najcesce stede bas na podrsci (reklamacije/drajveri) i/ili samom kvalitetu izrade, retko ko uspe da se provuce na delu carine/porezi/marze, zbog iskustva njihovih drzava u prikupljanju istih LOL

u prevodu iako ste dobili OS za dzabe to vam i dalje nedaje za pravo da ocekujete da i hardware mozete da kupite za kikiriki nemora on da bude skup, dovoljno je da bude ispravan i kvalitetan, i u slucaju da se odlucite za linux da ima odgovarajucu podrsku (ona je potrebna i za windows ali cete manje osetiti njen nedostatak)





So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.dialup.blic.net.



+4 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)05.03.2005. u 00:44 - pre 232 meseci
Citat:
degojs: Samo ti tim ljudima preporuci da stave Linux pa ces da vidis onda kako nece da zovu za pomoc :))) Cik, ako smes :)

Nikome od svojih prijatelja još nisam preporučio linuks, zato što niko od njih ne radi nešto ozbiljno na računaru. Većina igra igre, ide na Net i sl. Kada treba formatirati disk čak ne bude ni podataka za sačuvati. Jednom u par mjeseci formatiraju disk, reinstaliraju Win i svi problemi riješeni.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.dialup.blic.net.



+4 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)05.03.2005. u 00:49 - pre 232 meseci
Citat:
mrkidivx: Pazi mene niko ne prisiljava da pređem na linuks, jednostavno sam radoznao.Sve ovo posmatram iz ugla ispodprosečnog korisnika što se linuksa tiče.Takvog korisnika zaista ne interesuje da li je ili nije nešto sa nečim kompatibilno niti je bar prema mom mišljenju to za njega uopšte bitno.

A zašto ja, kao običan korisnik, moram da razmišljam o kompatibilnosti i tržišnoj politici proizvođača hardvera koji koristim? Ako sam platio neki uređaj, onda očekujem da taj uređaj radi, čak i onda kada odlučim da promijenim softver.

Za sve uređaje koji ne podržavaju neki OS bi trebalo da bude naznačeno nešto kao:
"Dok god želite da koristite ovaj uređaj osuđeni ste da koristite sljedeće OS-ove." :)
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)05.03.2005. u 00:51 - pre 232 meseci
@Not now, John!:

Pa šta se onda čudiš što ti ljudi imaju problema (sa Windowsom)? Misliš da bi sa nekim drugim OS-om imali manje? Garantujem ti da bi te zvali više. U stvari, verovatno bi te nazvali da te zamole nešto tipa: "Ej, ajd ako može da mi vratiš Windows.."

Citat:
Nikome od svojih prijatelja još nisam preporučio linuks, zato što niko od njih ne radi nešto ozbiljno na računaru


A šta, kad budu hteli nešto ozbiljno da rade, moraće Linux da stave? :)))
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)05.03.2005. u 01:05 - pre 232 meseci
Citat:
Ako sam platio neki uređaj, onda očekujem da taj uređaj radi, čak i onda kada odlučim da promijenim softver


I kad platiš automobil, ako odlučiš da umesto dizela sipaš vodu, mora to tako da radi, a? ;)

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
194.106.171.*



+294 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)05.03.2005. u 01:10 - pre 232 meseci
Moj WinXP je star neki' godinu i kusur dana... U početku sam ga čuvao, kao samo osnovni programi i tako to, posle sam počeo da instaliram i raznorazne gluposti (u fazonu, ako ga sjebem, ghostovao sam nakon instalacije pa ću backup...), količina instaliranih programa se povećavala i povećavala... u međuvremenu je isprobavan i tuđ hardver - grafičke kartice, kačeni razni hdd-ovi... korišćen je i IE do negde sredine prošlog leta, nakon toga samo Opera i Firefox.

Bilo je i virusa, trojanaca, sve je to očišćeno... Od zaštite imam Kaspersky, AdAware, Spybot, ZoneAlarm...

I, uz sve to, windows radi savršeno. BSOD ne videh ja uopšte za sve ovo vreme. Priznaću, jedino što ne valja u mom sistemu je sporo dizanje i gašenje sistema, probao sam to da rešim, nisam uspeo. Ali, s obzirom da je to zaista jedino što mi ne valja, nisam imao potrebu da ga reinstaliram.

Eh, dodaću... Kad sam nabavio pre par meseci SP2, reko' e taman lepo sad ću da stavim novi XP pa lepo na njega SP2. Međutim, mrzelo me, reko probaću ovako preko ove tone drajvera i programa, pa ako prsne, onda ću clean install. Eto, nije prso.

Zaključak: ukoliko neko zna da vodi računa o svom NT/2k/2k3/XP sistemu, on će raditi savršeno. Neko ko ne zna da održava svoj win sistem, sumnjam da bi se snašao u linuxu.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)05.03.2005. u 01:26 - pre 232 meseci
Citat:
Emilio Ranchez: Priznaću, jedino što ne valja u mom sistemu je sporo dizanje i gašenje sistema, probao sam to da rešim, nisam uspeo.

ukoliko imas zaista ispravan i pouzdan hardware, i 1GB slobodnog diska na sistemskoj particiji (ustvari onoliko koliko imas RAM-a) mozes da koristis hibernate opciju, mozes lako i da podesis da to bude default pri pritisku na power taster, dizanje/spustanje je vrlo brzo, i sto je jos vaznije brzina je konstantna.
a opcija (koju sam ja izabrao) ti je i da negasis sistem uopste.




So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

byM4k5

Član broj: 22363
Poruke: 428
*.teol.net.



Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)05.03.2005. u 01:27 - pre 232 meseci
Citat:
mrkidivx: Tako da bar, sto se mene tice, "Ta prica da je Windows toliko user-friendly da se na njemu moze raditi i ako ne znas mnogo o racunarima" zaista DRZI vodu.


Zavisi sta zna o racunarima. Ako zna malo o Windows-u, lako ce se u njemu snalaziti. Ako zna malo o Linux-u, lako ce se tamo snalaziti. Ako ne zna nista o radu u nekom OS-u, nece se nikako snalaziti. Licno, u skoli sam ucio raditi u DOS-u, i kada sam dobio racunar (na njemu je bio Windows) nisam imao blage. Gledao sam pogubljeno i pitao onog ciku koji mi je donjeo komp sta je ovo i kada mi je rekao Windows, ja sam ga samo blijedo pogledao i pitao ga da mi prebaci u DOS (daj ti meni ono "md", "cd"...). Kasnije mi je stari, pokazao neke "cake" i kada sam otkrio Paint, jao majko, nisam iz njega izlazio. :) Sve se nauci.
 
Odgovor na temu

usmarko

Član broj: 32552
Poruke: 543
*.freeserbia.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)05.03.2005. u 01:37 - pre 232 meseci
citat: Tu bar imaš izbor - sa windowsom si osuđen na smrtnu presudu i tu nema cile mile.

Cinjenice:

1) Zavrsena je podela trzista... Bitnih promena nece biti u skorijoj buducnosti...

2) Linux je nesto o cemu se vec godinama prica, a nikada nista... Decko koji obecava a ima 40 godina, varijanta....

3) Sa Linuxom si osudjen da zavisis od toga kada ce neki geek da napise 850-tu verziju drajvera za bas tvoj skener ili tvoju zvucnu karticu, a neretko ce jedini lek biti da kupis neki novi skener ili komad hardvera koji je "actually" podrzan bas od te distribucije....

4) Komunizam je mrtav...

5) 2:36 AM, Must Sleep ;)



 
Odgovor na temu

FormatC
Negativac
Carthagina

Član broj: 9928
Poruke: 446
*.vdial.verat.net.

Jabber: formatc@elitesecurity.org
ICQ: 204965214


+3 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)05.03.2005. u 01:56 - pre 232 meseci
Citat:
A i kad se desi nešto, ćutite i krijete. Jedino što sam ikada uspeo da čujem jeste da je Tati pukla RPM baza, a koliko znamo nije baš da Tata koristi kupusaru nešto mnogo. I verujem mu više nego svima vama zajedno. Dobro, i Gojko redovno prijavi probleme, svaka čast.

Fazon je u tome što vi, kad nešto poludi na kupusari, imate standardnu priču: korisnik je kriv. A na Windowsu - Windows kriv.

Doduše, kod vas prvo treba doći do toga da nešto uopšte i proradi kako valja.

Kao što vidiš, tu nema razlike, svi smo mi braća mržnjom razdvojena...
/(bb|[^b]{2})/ =?
 
Odgovor na temu

byM4k5

Član broj: 22363
Poruke: 428
*.teol.net.



Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)05.03.2005. u 02:01 - pre 232 meseci
Citat:
degojs: Mislis da bi sa nekim drugim OS-om imali manje? Garantujem ti da bi te zvali vise.


Bas bih volio znati kakvih bi problema imali vise, eto na npr. Linux-u? Pazi, PROBLEMA, a ne NEPOZNANICA jer si rekao:

Citat:
degojs: U stvari, verovatno bi te nazvali da te zamole nesto tipa: "Ej, ajd ako moze da mi vratis Windows.."


Znas da ljudi nisu skloni mjenjanju, novim privikavanjima.
 
Odgovor na temu

FormatC
Negativac
Carthagina

Član broj: 9928
Poruke: 446
*.vdial.verat.net.

Jabber: formatc@elitesecurity.org
ICQ: 204965214


+3 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)05.03.2005. u 02:07 - pre 232 meseci
Citat:
4) Komunizam je mrtav...

Ko kaže, usmarko. Imaju ga Kinezi, Kubanci, Moldavci...
/(bb|[^b]{2})/ =?
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net.



+6 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)05.03.2005. u 02:15 - pre 232 meseci
Citat:
degojs: A i kad se desi nešto, ćutite i krijete. Jedino što sam ikada uspeo da čujem jeste da je Tati pukla RPM baza, a koliko znamo nije baš da Tata koristi kupusaru nešto mnogo. I verujem mu više nego svima vama zajedno. Dobro, i Gojko redovno prijavi probleme, svaka čast


Hehe, kad sam ovo pročitao, skoknuo sam malo do ignorisanog kupusara foruma i ubrzo naleteo na ovo:

http://www.elitesecurity.org/t...sistem-crash-da-li-ste-vidjali

I još imaju obraza da pominju BSOD.

A što se tiče te sjebane rpm baze, bar sam naučio da ne gubim vreme na poluproizvode kao što je Linux. Evo kako je izgledao taj slučaj:

http://www.elitesecurity.org/tema/12145
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)05.03.2005. u 02:17 - pre 232 meseci
@byM4k5:
Pa čuj, nepoznato je problem. Pogotovo kad je nepoznato npr. kako da proradi drajver koga ni nema.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net.



+6 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)05.03.2005. u 02:18 - pre 232 meseci
I još jednom da zahvalim g. Vrziću na pokušaju da mi pomogne oko te baze. Srećom, nije uspeo, a da jeste ko zna koliko bih se još petljao sa Linuxom.
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.rcub.bg.ac.yu.

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)05.03.2005. u 03:55 - pre 232 meseci
Nemanja, čoveče, to je bilo pre skoro 3 godine :o). Sad sam imao onaj jamais-vu osećaj ("ja sam ovo napisao?")...
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)05.03.2005. u 04:37 - pre 232 meseci
Vi MS-ovci stalno pravite logicki 'salto mortale' nalik na ono kad se bolesnom coveku, koji se bavio sportom i vodio aktivan zivot, pa se ipak razboleo, govori "Znate, vi bi morali da se bavite sportom, da vodite aktivan zivot, pa cete ozdraviti":

- nekada, nisam imao pojma o Linuxu
- jedini OS koji sam koristio je bio MS Windows
- jedini OS o kome se govorilo je bio MS Windows
- jedino sto je imalo da se nabavi je bio MS Windows

Sad mi objasnite, kog cu djavola ja na Linuxu i kako sam tu dospeo? Cinjenica je da sam presao na njega, iako je "poluproizvod". Znaci, iz nekih misticnih razloga, bolje mi sluzi nego onaj tzv. "proizvod". Stalno vicete da je Windows bolji a ljudi postepeno prelaze na onaj loshiji OS. Ako neko bezi od "boljeg", tu nesto nije OK. Mozda su neki Linuxovci, musavi klinci iz moje ulice, blesavi, ali mi je malo cudno da gradska uprava Minhena prelazi na to "loshije", nakon dugih provera, proba, procena i slicno. Nedavno sam saznao da i takvi "glupaci" kao sto su proizvojdaci digitalnih risivera ugradjuju Linux u svoje proizvode.

Iskreno, nemam racionalno objasnjenje za vas stav da je MS Windows, samo MS Windows i nista drugo osim MS Windowsa, jedini dobar OS za svakog pojedinca, svako okruzenje, svako preduzece, svaku drzavu, svakog administratora, svaku namenu... Kad se srusi kupusara: "Eto, vidite da je djubre!", kad se srusi Windows: "Eh, nije znao da odrzava sistem kako treba..."
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.vdial.verat.net.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)05.03.2005. u 06:44 - pre 232 meseci
@byM4k5


Citat:
Zavisi sta zna o racunarima. Ako zna malo o Windows-u, lako ce se u njemu snalaziti. Ako zna malo o Linux-u, lako ce se tamo snalaziti. Ako ne zna nista o radu u nekom OS-u, nece se nikako snalaziti.



Da samo što će se neko ko nema pojma o računarima pre prilagoditi windowsu nego linuksu.
Šta je lakše kad instaliraš neki program da klikneš dva puta mišem i instaliraš ili da se maješ kucanjem nekih komandi?
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)05.03.2005. u 06:56 - pre 232 meseci
Citat:
mrkidivx:Šta je lakše kad instaliraš neki program da klikneš dva puta mišem i instaliraš ili da se maješ kucanjem nekih komandi?

Da kliknes 2 puta misem:


Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Trenutak istine: "Some just suck less" :)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 17949 | Odgovora: 128 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.