Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Trenutak istine: "Some just suck less" :)

[es] :: Advocacy :: Trenutak istine: "Some just suck less" :)

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 17801 | Odgovora: 128 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)08.03.2005. u 22:20 - pre 232 meseci
Citat:
mkdsl:
Negde u pravilima sam prochitao..


The Advocacy's Code is more of a set of what you'd call "guidelines" than
actual rules. :)


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.teleklik.net.

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)08.03.2005. u 22:39 - pre 232 meseci
Dragi Tata mi se oduvjek sviđao ;)

To je zapravo bit linuxa, to da možeš da uzmeš sebi drag distro odradiš na njemu šta želiš i da to radi jako savršeno. To je ono, uzmeš Debian, staviš LAMP i sve radi kao sat.

Ta windows desktop univerzalnost je stvarno bi dobro došla u linuxu. RedHat radi na tome ali sve je to još uvjek pre škakljivo. Fedora je reklo bi se jako blizu i Suse takođe, ali reklo bi se ne dovoljno. Novell takođe radi neki svoj distro, nisam prbao ali izgleda dobro.

To ujedinjenej nije baš prejednostavno. Mislim da tu do izrašaja dolazi ona raznolikost. Sav taj Linux desktop svijet je previše podjeljen na QT/KDE i GTK/GNOME svijetove. Oba okruženja su super dobra ali kada bi se nekako mogla ujediniti to bi bilo perfektno. Ja naprimer koristim GTK ali ima mnogo dobrog softwera koji je pisan za KDE. Ajde kada prevaziđemo look&feel barijeru, ipak kada učitaš obe biblioteke (qt,gtk) malo se isfuraš kada vidiš da ti gnome sa jednim kde editorom jede 220mb :/

Opet i ja mislim da će neka velika kompanije (možda IBM?) da sredi te stvari. Ljudi već dugo rade sa linuxom, imaju pare, kadrove. Oni su ti koji sponzorišu mnogo toga u OS svijetu i mislim da bi oni mogli malo da diktiraju.
S druge strane očito fino zarađuju na proizvodnji hardwera dok već nisu počeli da rade opasno na Linuxu.
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)08.03.2005. u 23:41 - pre 232 meseci
Citat:
Opet i ja mislim da će neka velika kompanije (možda IBM?) da sredi te stvari.


E pazi, to će možda i da se desi, ali nema mnogo vajde od onog što će biti i to možda, nego daj danas šta ima.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

byM4k5

Član broj: 22363
Poruke: 428
*.dialup.blic.net.



Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)09.03.2005. u 01:00 - pre 232 meseci
Citat:
degojs: O zaglavljivanju WMP kod tebe.. sta da ti kazem osim da nisi ubedljiv: trebao si da napises da ti se pojavio BSOD kad si ga pokrenuo.


Stvarno, cemu smisao ovoga? Ako kazem da sam imao problema, i to problema kada mi je trebao, a nisam imao/znao_za nista drugo pri ruci, i on mi je pravio probleme, ispada da lazem. Evo,

[ubjedljivi laz mode]
kada sam pokrenuo WMP, odmah mi se zakucao OS, ekran je BSOD-irao i morao sam resetujem racunar.
[/ubjedljivi laz mode]

Jel, OK?
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)09.03.2005. u 01:43 - pre 232 meseci
Naravno da jeste. Sad je mnogo bolje, a evo i zašto: ja čim stavim pokazivač miša iznad WMP ikonice, sistem pukne, te mi je ono tvoje prvo bez BSOD delovalo nekako suviše neubedljivo :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.dialup.blic.net.



+4 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)09.03.2005. u 01:52 - pre 232 meseci
Konačno smislena rasprava...

Mislim da je tačno da je veliki problem kod proboja linuksa na desktop tržište to što ima brdo distribucija. Jedne koriste RPM, druge DEB, treće TGZ, a četvrte ni jedno. Onda jedne koriste SysV za boot skripte, druge BSD tip (nadam se da sam se dobro izrazio, stručnjaci mi neće zamjeriti). Jedne floppy ugrađuju u /floppy, a druge u /mnt/floppy. Jedne po defaultu koriste KDE, druge Gnome.
I kako onda nekom početniku da pomognem kada me pita kako se pristupa floppy disku. Može biti na /mnt/floppy na /floppy ili na /sdj/jhks/lpp/evo_ovdje_je_floppy.

Početniku je teško odlučiti se za distribuciju. Trebalo bi probati cca 5 distribucija, pa vidjeti koja odgovara određenom korisniku.

Dalje, SuSE 8.0 je meni ostao u katastrofalnom sjećanju kao vrlo nestabilan (skoro da sam odustao od linuksa). Danas je izgleda SuSE naj user-friendly distribucija. Kad god čujem da je neka firma izbacila laptop sa linuksom to bude SuSE.

Sa RH8.0 sam imao problem pri instalaciji novijih aplikacija. Sve su zahtijevale Gtk/Qt koji ja nisam imao. Da bih stavio noviju verziju Gtk/Qt morao sam staviti noviju verziju Glibc, kada sam to uradio, dobio sam "kernel panic" i reinstalirao sistem. :)

Za slične zahtjeve veoma je bitno poznavanje koje biblioteke zavise od kojih, a to je previše za običnog korisnika.

Naravno, ono što je u jednu ruku nedostatak, u drugu ruku je prednost.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.yubc.net.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)09.03.2005. u 08:32 - pre 231 meseci
Evo da i ja pitam: šta troši SuSE - rpm, tgz ili nešto treće (9.1 personal)?
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)09.03.2005. u 08:48 - pre 231 meseci
Citat:

Opet i ja mislim da će neka velika kompanije (možda IBM?) da sredi te stvari. Ljudi već dugo rade sa linuxom, imaju pare, kadrove.


;-) Kadrove.... how about vision? :-)

IBM je napravio bar 3 galakticka mega-promasaja na consumer PC & OS trzistu u poslednjih 25 godina, mozda su nesto naucili iz svojih gresaka, ali cini mi se da oni bas i nisu najbolji partner za desktop PC razvoj ;-)

Steta sto Apple nije portovao svoj OS na x86 u prosloj deceniji, no sta da se radi - zato su nitche ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

neo01
BG

Član broj: 28764
Poruke: 564
*.11.eunet.yu.



Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)09.03.2005. u 13:14 - pre 231 meseci
Citat:
Evo da i ja pitam: šta troši SuSE - rpm, tgz ili nešto treæe (9.1 personal)?

9.1 Professional koristi rpm-ove, a verovatno i Personal...
Welcome to the real (binary) world, neo(01)...
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Trenutak istine: "Some just suck less" :)

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 17801 | Odgovora: 128 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.