Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Trenutak istine: "Some just suck less" :)

[es] :: Advocacy :: Trenutak istine: "Some just suck less" :)

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 17804 | Odgovora: 128 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Trenutak istine: "Some just suck less" :)03.03.2005. u 03:34 - pre 232 meseci
"Which Distro Do You Recommend?"

I get asked, by more junior Linux users, and people just looking to try it out, which distribution of Linux I use or recommend.
..
I hate every distro I've ever tried.
..
That's right: every distribution of Linux sucks in its own special way. Some just suck less.
However, eventually, no matter what distribution you use, something about it will drive you insane, and you'll try another distro to see if it's any better. What you'll then realize is that, while it may handle what drove you crazy before much better, it handles something else in a way that drives you even more crazy.
..
http://enterprise.linux.com/article.pl?sid=05/03/01/2248250


Ko je ono pitao: "Zašto --- 'kupusara' ?"
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)03.03.2005. u 09:54 - pre 232 meseci
Tu bar imaš izbor - sa windowsom si osuđen na smrtnu presudu i tu nema cile mile.
 
Odgovor na temu

sasas
Saša Slavnić
radim za neke švabe

Član broj: 35478
Poruke: 617
*.zaslon-telecom.si.



Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)03.03.2005. u 10:11 - pre 232 meseci
Citat:
Tu bar imaš izbor - sa windowsom si osuđen na smrtnu presudu i tu nema cile mile.


Pre bih rekao da si u oba slučaja osuđen na smrtnu presudu, samo kod linuxa moraš sam da napraviš vešala, a kod windowsa dobiješ nice-looking-skinnable-user-friendly vešala.

ss.
When something is hard to do, then it's not worth doing.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
213.244.207.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)03.03.2005. u 10:55 - pre 232 meseci
Aha, MS Windows uopste ne "sucks" i nikada nikoga nije sludeo? E, od danas ce mi zivot biti mnogo lepsi posto sam to saznao!
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
213.244.197.*

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)03.03.2005. u 12:17 - pre 232 meseci
Ja ću o'ma da pređem na onu linux distribuciju za koju postoje drajveri za moj modem gvc f-1156IV+/r9a i za TV karticu prolink pixelview pv-cx881pl+.

Kad se samo setim šta je u jednoj od sličnih tema jedan lik napisao nešto u stilu da korisnici treba da uzimaju one komp konfiguracije koje su kompatibilne sa linuxom.Kakva glupost!

To će stvarno doprineti daljoj popularizaciji linuxa!
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.yubc.net.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)03.03.2005. u 12:23 - pre 232 meseci
Citat:
sasas: Pre bih rekao da si u oba slučaja osuđen na smrtnu presudu, samo kod linuxa moraš sam da napraviš vešala, a kod windowsa dobiješ nice-looking-skinnable-user-friendly vešala.


Bullseye LOL
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)03.03.2005. u 21:02 - pre 232 meseci
Citat:
mrkidivx: Ja ću o'ma da pređem na onu linux distribuciju za koju postoje drajveri za moj modem gvc f-1156IV+/r9a i za TV karticu prolink pixelview pv-cx881pl+.

Kad se samo setim šta je u jednoj od sličnih tema jedan lik napisao nešto u stilu da korisnici treba da uzimaju one komp konfiguracije koje su kompatibilne sa linuxom.Kakva glupost!

To će stvarno doprineti daljoj popularizaciji linuxa!



Ne, glupost je da se danas pravi hardver samo za specificno parce softvera umesto da se softver pise za hardver.
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.vdial.verat.net.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)03.03.2005. u 21:14 - pre 232 meseci
Pa sad ne znam da li se pravi hardver za specifično parče softvera, ali znam da i dalje imam dotični problem.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)03.03.2005. u 21:45 - pre 232 meseci
Citat:
mrkidivx: Kad se samo setim šta je u jednoj od sličnih tema jedan lik napisao nešto u stilu da korisnici treba da uzimaju one komp konfiguracije koje su kompatibilne sa linuxom.Kakva glupost!

To će stvarno doprineti daljoj popularizaciji linuxa!

Ja se trudim da ne budem glup, pa cu reci sledece: "Korisnici treba da uzimaju one komp konfiguracije koje nisu kompatibilne sa linuxom. Kakva mudrost!

To ce stvarno doprineti daljoj popularizaciji linuxa!"

Eto. Je li sada bolje? Mozda sam bas ja to lupio pa ostao ziv! Niko ljudima ne namece sta da kupuju od hardvera, ali smo toliko fer da onima koji se interesuju za Linux skrecemo paznju, da, eto, ima hardvera koji ne radi u Linuxu, pa ako bash hoce Linux, onda im je ipak lakse da nabave hardver koji radi u Linuxu, ako imaju mogucnosti i interesa i volje i zelje i novca i vremena i svega ostalog. Meni to izgleda posteno, a mozda i gresim, djavo ce ga znati.

Po tvome ispada da su sve Linux distribucije nikakve, jer nemaju drajvere za 2 komponente od recimo 50.000 postojecih komponenata na svetu?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

FormatC
Negativac
Carthagina

Član broj: 9928
Poruke: 446
*.vdial.verat.net.

Jabber: formatc@elitesecurity.org
ICQ: 204965214


+3 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)03.03.2005. u 22:51 - pre 232 meseci
Citat:
mrkidivx: Kad se samo setim šta je u jednoj od sličnih tema jedan lik napisao nešto u stilu da korisnici treba da uzimaju one komp konfiguracije koje su kompatibilne sa linuxom.Kakva glupost!

To će stvarno doprineti daljoj popularizaciji linuxa!

Ne, nego treba da molimo proizvođače da nam se smiluju. Mislim, šta drugo očekuješ da ti kažu?
/(bb|[^b]{2})/ =?
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.dialup.blic.net.



+4 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)03.03.2005. u 22:52 - pre 232 meseci
Citat:
mrkidivx: Ja ću o'ma da pređem na onu linux distribuciju za koju postoje drajveri za moj modem gvc f-1156IV+/r9a i za TV karticu prolink pixelview pv-cx881pl+.

Kad se samo setim šta je u jednoj od sličnih tema jedan lik napisao nešto u stilu da korisnici treba da uzimaju one komp konfiguracije koje su kompatibilne sa linuxom.Kakva glupost!

To će stvarno doprineti daljoj popularizaciji linuxa!

Teško da se može reći da je to nedostatak linuksa.
To je greška proizvođača hardvera koji ne izdaju drajvere za linuks.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

_Super_Ellite_Bug_
Novi Sad, konacno!!!

Član broj: 41318
Poruke: 145
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Sajt: www.searchlores.org


Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)03.03.2005. u 22:57 - pre 232 meseci
@mrkidivx
Ta TV kartica koju imas je podrzana u Kernelu ,ali samo kad bi ti to znao...

//u vezi modema...
Drugo, proizvodjac tog djubreta od modema sto imas, kad bude dao teh.dokumentaciju mozda se i nadje neko dokon da za njega napise driver za linux.




ISO/IEC JTC1/SC22/WG14-ISO/IEC 9899:1999
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
*.vdial.verat.net.

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)03.03.2005. u 23:03 - pre 232 meseci
Citat:
Ne, glupost je da se danas pravi hardver samo za specificno parce softvera umesto da se softver pise za hardver.


Glupost je da se kupuje hardver, kada ce se dobijati kao "bonus" uz KUPLJENI softver.
 
Odgovor na temu

FormatC
Negativac
Carthagina

Član broj: 9928
Poruke: 446
*.vdial.verat.net.

Jabber: formatc@elitesecurity.org
ICQ: 204965214


+3 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)03.03.2005. u 23:38 - pre 232 meseci
Boli proizvođače briga za Linux. Dobili su grdnu lovu od M$-a.

/(bb|[^b]{2})/ =?
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.vdial.verat.net.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)04.03.2005. u 00:48 - pre 232 meseci
@tdjokic

Vidiš kada sam kupovao komponente nije mi ni u malom mozgu bio linuks, jednostavno kupio sam ono što mi se učinilo najpovoljnije u datom trenutku.
E sad ako meni u međuvremenu "dune" da pređem na linuks znači po tebi ja trebam da budem kažnjen što u datom trenutku kupovine nisam bio prorok i unapred znao da li je ili nije nešto kompatibilno sa linuksom!?

Zanimljivo!



@ Format C

Ne znam da li trebate da molite proizvođače ili ne ja samo iznosim činjenično stanje.



@Not now, John!

Citat:
Teško da se može reći da je to nedostatak linuksa.


Ne nego je moj nedostatak!

Citat:
To je greška proizvođača hardvera koji ne izdaju drajvere za linuks.


Uopšte me ne zanima čija je greška, samo iznosim stanje stvari.

@_Super_Ellite_Bug_

Citat:
Ta TV kartica koju imas je podrzana u Kernelu ,ali samo kad bi ti to znao...


Eto ne znam za linuks sam glup, pa me ti "prosvetli".

Citat:
//u vezi modema...
Drugo, proizvodjac tog djubreta od modema sto imas, kad bude dao teh.dokumentaciju mozda se i nadje neko dokon da za njega napise driver za linux.


Đubre od modema!?

E vidiš to "đubre od modema" meni radi super pod windoze-om!
Žao mi je što ne zadovoljava tako "visoke" linuks standarde!
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.vdial.verat.net.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)04.03.2005. u 00:51 - pre 232 meseci
Citat:
Boli proizvođače briga za Linux. Dobili su grdnu lovu od M$-a


Uh, ako bi to stvarno bila istina onda bi Bili vrlo brzo osiromašio.
Ima tako mnogo proizvođača!
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

_Super_Ellite_Bug_
Novi Sad, konacno!!!

Član broj: 41318
Poruke: 145
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Sajt: www.searchlores.org


Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)04.03.2005. u 01:51 - pre 232 meseci
Citat:
Eto ne znam za linuks sam glup, pa me ti "prosvetli".

Evo odmah cu da te prosvetlim:
Da si se bar malo potrudio znao bi da to djubre HCF modem koristi Conexant-ov chipset. Dakle na tvoju srecu postoji Linux podrska za dati chipset tog modema ali nije dostupna "sirkoim narodnim masama" ..i ako hoces dzaba brzina je samo 14.4Kbps.
Cena koju ces da platis za punu brzinu je sitnica u odnosu na cenu Windowsa koji si platio, nadam se.
download:
http://www.linuxant.com/drivers/hcf/full/downloads.php

Dakle imas podrsku za sve sto si naveo...

ISO/IEC JTC1/SC22/WG14-ISO/IEC 9899:1999
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)04.03.2005. u 02:07 - pre 232 meseci
Čudo pa na Windowsu ne mora to da zna :))

Sa MS smo to morali da znamo negde još dok smo koristili MS DOS ili Win 3.x. 10 godina je prošlo od tada..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
213.244.197.*

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)04.03.2005. u 02:12 - pre 232 meseci
Da znam da ima conexant-ov chipset i znam da je HCF.
Znam i da NIJE đubre!


Citat:
Dakle na tvoju srecu postoji Linux podrska za dati chipset tog modema ali nije dostupna "sirkoim narodnim masama" ..i ako hoces dzaba brzina je samo 14.4Kbps


Jebiga šta da radim što pripadam "sirkoim narodnim masama" i uzgred nije mi dovoljno tih 14.4Kbps a za više mi ne pada na pamet da plaćam!

Vidiš to je problem linuksa sve je kao džabe a na svakom koraku te muzu za neku
"siću".

Uzgred ne reče mi za tv karticu.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)04.03.2005. u 02:21 - pre 232 meseci
Pa da.. modem je đubre zato što ne radi na Linuxu.. hehehe :)


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Trenutak istine: "Some just suck less" :)

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 17804 | Odgovora: 128 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.