Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Trenutak istine: "Some just suck less" :)

[es] :: Advocacy :: Trenutak istine: "Some just suck less" :)

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 17981 | Odgovora: 128 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

_Super_Ellite_Bug_
Novi Sad, konacno!!!

Član broj: 41318
Poruke: 145
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Sajt: www.searchlores.org


Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)04.03.2005. u 02:37 - pre 233 meseci
@mrkidivx
rekoh ti vec u prvom postu da imas podrsku u kernelu...

@degojs
"flejmujes" ...


ISO/IEC JTC1/SC22/WG14-ISO/IEC 9899:1999
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
213.244.197.*

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)04.03.2005. u 02:39 - pre 233 meseci
Koja verzija kernala?
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

_Super_Ellite_Bug_
Novi Sad, konacno!!!

Član broj: 41318
Poruke: 145
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Sajt: www.searchlores.org


Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)04.03.2005. u 02:41 - pre 233 meseci
2.4.current / 2.6.current
ISO/IEC JTC1/SC22/WG14-ISO/IEC 9899:1999
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
213.244.197.*

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)04.03.2005. u 02:49 - pre 233 meseci
Hm nešto nisam primetio ali proveriću.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)04.03.2005. u 09:19 - pre 233 meseci
Citat:
@tdjokic

Vidiš kada sam kupovao komponente nije mi ni u malom mozgu bio linuks, jednostavno kupio sam ono što mi se učinilo najpovoljnije u datom trenutku.
E sad ako meni u međuvremenu "dune" da pređem na linuks znači po tebi ja trebam da budem kažnjen što u datom trenutku kupovine nisam bio prorok i unapred znao da li je ili nije nešto kompatibilno sa linuksom!?

Zanimljivo!

Pa to nije Linux patent! To se desava u mnogim oblastima zivota, cak i kod racunara. Kad sam kupovao SDRAM memoriju nije mi ni u malom mozgu bilo da uskoro necu moci da kupim mb koja koristi SDRAM! Pokvarila mi se mb i sad sam kaznjen, i to debelo, u evrima - morao sam da kupim i novu plocu i novu memoriju! A SDRAM cami u uglu i skuplja prasinu. Mene je industrija PRISILILA da kupim nesto, jer je jedino na trzistu, a tebe niko ne prisiljava da predjes na Linuks. Ako ti jednostavno "dune", onda ne mozes ocekivati da ce sve ici glatko. Nije mi samo jasno zasto se pravite mutavi, kao da ne znate za koji hardver nema drajvera za Linuks - uglavnom za onaj za koga gospoda proizvojdaci ne daju kod ili sta vec treba.

Sto se placanja tice, nisi u pravu. Sve je manje distribucija koje nemaju slobodan daunlod a ta fora sa conexantom je retkost. Nije mi poznato da jos iko drugi naplacuje drajvere. Njihova cena je smesna, jer za te pare mozes kupiti 2 Lucenta ili slicno.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.dialup.blic.net.



+4 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)04.03.2005. u 09:21 - pre 233 meseci
Citat:
degojs: Čudo pa na Windowsu ne mora to da zna :))

Sa MS smo to morali da znamo negde još dok smo koristili MS DOS ili Win 3.x. 10 godina je prošlo od tada..

Ta priča da je Windows toliko user-friendly da se na njemu može raditi i ako ne znaš mnogo o računarima jednostavno ne drži vodu, prema mom iskustvu.
Dnevno me nekoliko ljudi nazove sa pitanjima kako da urade ovo ili ono na računaru.

Baš sinoć, rođak me zove i kaže da mu ne radi baš taj Conexant HCF modem (modem se ponaša kao da bira tel. broj, ali uopšte ne otvara liniju). Nedavno mu je jedan lik nabacio WinXP SP2, ali mu je na starom disku ostala instalacija Win98.
WinXP+SP2 uredno prepozna modem kao neki Best. Modem ne radi.
Ja promijenim u Conexant HCF (Win drajveri) - modem ne radi.
Identifikujem modem kao Conexant HCF (127A:1025), odem na www.conexant.com, skinem drajvere, instaliram i modem ne radi.
Pošto sam doveo u pitanje ispravnost modema, restartujem u Win98 i modem RADI.

Pošto sam odustao od tjeranja Conexanta da radi na WinXP+SP2, a rođak želi na Net, ponudi se rješenje da reinstaliram Windows (kako se svi problemi na Windowsu rješavaju) ili da namjestim da rođak ide na Net iz Win98.
Pošto nemam vremena da svježe instaliran WinXP brišem i stavljam novi, ja lijepo napravim GRUB boot disketu, da rođak može da bootuje Win98 bez intervencije u BIOS-u i sad rođak može na Net.

Pošto Win koristim od kada je stvoren, mislim da znam koliko je dobar, a koliko loš, tako da sva ta tvoja, degojs, priča kako je Win sigurniji, stabilniji i šta ti ja znam šta od Linuksa kod mene ne pali.
Linuks koristim 2-3 godine i iznerviram se jedino kad me nazove neki korisnik Windowsa da mu riješim problem. Ranije je nerviranje bilo redovno.

Pozdrav.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
194.106.171.*



+294 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)04.03.2005. u 12:06 - pre 233 meseci
Citat:
Dnevno me nekoliko ljudi nazove sa pitanjima kako da urade ovo ili ono na računaru.


Hehe... koliko bi te tek zvali ti ljudi da imaju linux ;)

A inače, ona priča da su proizvođači dobili grdni keš od "M$-a" pa zato ne prave drajvere za linux. Glupost. Pravili bi oni drajvere i za linux, al jednostavno vide da im se uloženi trud ne da isplatiti, pa se stoga ni ne trude. Kada bude mnogo više lin korisnika, biće i srazmerno više drajvera za raznorazan hw.

Inače, da se razumemo, nisam ni pro-win, ni kontra-lin. Evidentno je da oba OSa imaju svoje prednosti i mane...


 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.vdial.verat.net.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)04.03.2005. u 12:24 - pre 233 meseci
@tdjokic

Pazi mene niko ne prisiljava da pređem na linuks, jednostavno sam radoznao.Sve ovo posmatram iz ugla ispodprosečnog korisnika što se linuksa tiče.Takvog korisnika zaista ne interesuje da li je ili nije nešto sa nečim kompatibilno niti je bar prema mom mišljenju to za njega uopšte bitno.U koliko je linuks zajednici u interesu da se više proširi i na takve korisnike, moraće malo više da poradi na problemu kompatibilnosti, a hteli to da priznaju ili ne ipak je takvih korisnika najviše.Za sada ću ostaviti po strani lakoću upotrebe i sl.




@Not now, John!


Kada je meni prijatelj pre nekoliko godina instalirao win 98, meni se u početku sve činilo krajnje nejasno.Međutim vrlo brzo sam "ušao u parabolu" i sve mi je nekako izgledalo logično, pa ga nisam previše davio pitanjima.Tako da bar, što se mene tiče, "Ta priča da je Windows toliko user-friendly da se na njemu može raditi i ako ne znaš mnogo o računarima" zaista DRŽI vodu.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
*.gromnet.net.



+10 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)04.03.2005. u 12:32 - pre 233 meseci
Conexant HCF sam imao davne 2000. godine na test mashini na kojoj sam furao Win2K Pro. Drajveri NISU radili, tachnije nisu ni POSTOJALI (bila je na netu neka budzevina koja ni magijom nije htela da natera modem da proradi), i nakon mesec dana zamenio sam ga za lucenta koji je radio i na win-u i na lin-u.

Sada imam plochu ASUS P4P8X iz uz nju sam dobio cd sa drajverima za linux za mrezhnu kartu (koje koristim) kao i josh krsh drugih drajvera za linux takodje. Znachi, drajveri su podrzhani...

Citat:
Emilio Ranchez: Hehe... koliko bi te tek zvali ti ljudi da imaju linux


Da ljudi imaju linux podjednako koliko i win, opet bi imao jednake probleme... Taj koji ima linux, chim ga ima, znachi da bar neshto zna... I korisnik windowsa bar neshto zna...

Oba OS-a imaju svoje prednosti i mane... Jedino u chemu se kose jeste: Kad radish neki posao u win-u i to neshto se sj*be, mozhe biti krivica tvoja ili samog windowsa (svima poznata druga varijanta). Kad radish neshto u linuxu i neshto se sj*be, krivica je ISKLJUCHIVO tvoja (neznanje)... (Setite se pisanja kilometarskih textova u word-u, a zatim BSOD...)

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.vdial.verat.net.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)04.03.2005. u 12:32 - pre 233 meseci
@_Super_Ellite_Bug_


Nažalost nisam pronašao drajvere za moju tv karticu.Izgleda da su linuksovci previše opsednuti BT878 čipsetom, a moja je bazirana na conexant CX23881 čipu.Puni naziv kartice je Prolink PixelView PlayTV HD PV-CX881PL+.

Pomenuti drajver ne sadrži ni kernal 2.4.26, a ni 2.6.6.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.yubc.net.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)04.03.2005. u 12:55 - pre 233 meseci
Citat:
(Setite se pisanja kilometarskih textova u word-u, a zatim BSOD...)


Opet taj BSOD...

Meni je recimo najveći problem na winu taj što nema start meni, ako ćemo o tim vremenima.
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

_Super_Ellite_Bug_
Novi Sad, konacno!!!

Član broj: 41318
Poruke: 145
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Sajt: www.searchlores.org


Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)04.03.2005. u 15:47 - pre 233 meseci
@mrkidivx
Citat:

Nažalost nisam pronašao drajvere za moju tv karticu.Izgleda da su linuksovci previše opsednuti BT878 čipsetom, a moja je bazirana na conexant CX23881 čipu.Puni naziv kartice je Prolink PixelView PlayTV HD PV-CX881PL+.

Pomenuti drajver ne sadrži ni kernal 2.4.26, a ni 2.6.6.

Sadrzi.
Citat:

This is a v4l2 device driver for TV cards based on the conexant 2388x chip family.
Driver releases are available for download right here. Note that the cx88 driver also is included in the 2.6.x kernels.

http://linux.bytesex.org/v4l2/cx88.html
Postoji i u 2.4.curent kernelu.

trenutni kerneli su 2.4.29 i 2.6.11

[Ovu poruku je menjao _Super_Ellite_Bug_ dana 04.03.2005. u 17:08 GMT+1]
ISO/IEC JTC1/SC22/WG14-ISO/IEC 9899:1999
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.dialup.blic.net.



+4 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)04.03.2005. u 15:52 - pre 233 meseci
Citat:
mrkidivx: U koliko je linuks zajednici u interesu da se više proširi i na takve korisnike, moraće malo više da poradi na problemu kompatibilnosti.

Kako? Da za svaki uređaj koji se pojavi na tržištu, obrnutim inžinjeringom prave drajvere koji nemaju blagoslov proizvođača i koji sumnjivo rade?
Je l' se tako pišu drajveri i za ostale OS?
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)04.03.2005. u 22:47 - pre 233 meseci
Citat:
tako da sva ta tvoja, degojs, priča kako je Win sigurniji, stabilniji i šta ti ja znam šta od Linuksa kod mene ne pali.
Linuks koristim 2-3 godine i iznerviram se jedino kad me nazove neki korisnik Windowsa da mu riješim problem.


Samo ti tim ljudima preporuci da stave Linux pa ces da vidis onda kako nece da zovu za pomoc :))) Cik, ako smes :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)04.03.2005. u 22:50 - pre 233 meseci
Citat:
Setite se pisanja kilometarskih textova u word-u, a zatim BSOD...


E pa... poznato je da ne sme mnogo da se cima prozor Worda dok se kuca tekst :))

Anti-MS-ovci stvarno ne znaju ni da advokatisu dobro.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 05.03.2005. u 00:44 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)04.03.2005. u 23:33 - pre 233 meseci
Citat:
degojs: E pa... poznato je da ne sme mnogo da se cima prozor Worda dok se kuca tekst :))


Anti-MS-ovci stvarno ne znaju ni da advokatisu dobro.


Da, reci to mojoj sestri kojoj se skucao imbecilni windows dok je pisala diplomski rad pa je izgubila sve sto je radila od poslednjeg snimanja.

A ne zna devojka da mora da drzi stalno prste na ctrl + s konstantno...ona je samo zelela da uradi nesto, jebiga...otkud je ona znala da je windows smece.
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
194.106.171.*



+294 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)04.03.2005. u 23:44 - pre 233 meseci
Citat:
axez:
A ne zna devojka da mora da drzi stalno prste na ctrl + s konstantno...ona je samo zelela da uradi nesto, jebiga...otkud je ona znala da je windows smece.


Hmmm... u Wordu sasvim lepo može da se podesi autosave interval, kao i autobackup... Mislim, isto tako, mogao je da bude kriv npr. EPS, a ne windows koji je prsao, opet ko zna iz kojih razloga...

Sad, nećeš reći da je ceo dan kucala i da uopšte nije snimila???? Izvini, ali zaista je sva krivica njena.

I, kakav je epilog? Jel prešla na Lin+OpenOffice? (nije cimanje, ozbiljno pitam)

Pozdrav



[Ovu poruku je menjao Emilio Ranchez dana 05.03.2005. u 00:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)04.03.2005. u 23:46 - pre 233 meseci
Ma to su bre priče za malu decu. Čuj znam i ja takve priče: tamo neka strina stavila kupusaru i ovo ono.. puče kupusara i ode sve što je heklala ceo dan do đavola... A na Windowsu hekla mesecima bez problema.

Eto ti priče.

Nešto bih dodao, al ne smem :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)05.03.2005. u 00:11 - pre 233 meseci
Ma jest stvarno....ajde sada, koji prosecan korisnik windowsa zna da uopste ima autosave i autobekap...lol, windowsasi jedva znaju da upale komp.
Gluposti, to treba da radi i tacka.
Da je nestala struja pa da jos i razumem...ali nista od toga.

Zanimljivo je samo kako nikako ne mozete naci primer da je doslo do gubitka podataka na Linuxu usled zamrzavanja / padanja sistema..lol
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Trenutak istine: "Some just suck less" :)05.03.2005. u 00:12 - pre 233 meseci
Hahahahaha, pitaj Gojka :)))

Kako drugi neko da ti i kaže nešto, kad vas sve skupa ima 1-2%? I još da radite nešto ozbiljno? :) Eh.. svašta.

A i kad se desi nešto, ćutite i krijete. Jedino što sam ikada uspeo da čujem jeste da je Tati pukla RPM baza, a koliko znamo nije baš da Tata koristi kupusaru nešto mnogo. I verujem mu više nego svima vama zajedno. Dobro, i Gojko redovno prijavi probleme, svaka čast.

Fazon je u tome što vi, kad nešto poludi na kupusari, imate standardnu priču: korisnik je kriv. A na Windowsu - Windows kriv.

Doduše, kod vas prvo treba doći do toga da nešto uopšte i proradi kako valja.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Trenutak istine: "Some just suck less" :)

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 17981 | Odgovora: 128 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.