Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi

elitemadzone.org :: MadZone :: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi
(Zaključana tema (lock), by ton_majstor)
Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 74089 | Odgovora: 542 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi03.07.2005. u 21:37 - pre 229 meseci
Ok za ovde si potpuno upravu bkaradzic i tu nema sta!!! Sve sto si rekao je po teoriji tacno!!! Ali nemozes da gledas to tako recimo za porez, jel svi placaju porez i tvoj porez koga ti placaj nije bolji od poreza koga ja placam, i nemozes ti da kazes ja cu da placam porez ako recimo te pare idu za puteve ( jel to primera radi odgovara tebi ) a u ostalim slucajevima necu da placam porez!!! Pa ja zelim da kazem da je kod nas sve izopaceno i da niko nevodi racuna niokocega, i da je politicare briga samo koliko ce dugo da ostanu na vlasti, a nije ih briga da resavaju probleme obicnih ljudi!!!
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
0

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi03.07.2005. u 21:45 - pre 229 meseci
Jeste, ali se isto tako mora razgraničiti šta je više, a šta manje bitno. Ako mene pitate, daleko je bitnije napraviti puteve, nego 22 aerodroma, pa čak i pozorišta.

Isto tako, ja kao običan građanin, imam mnogo veću potrebu za boljim putevima i infrastrukturom, nego za autoindustrijom. Osim toga, to je vađenje problema iz kaljuge, koji preti da postane još veći problem.

Pa i jedan IBM je jedna od najvećih svetskih kompanija, pa su preko noći odlučili da se otarase svog PC biznisa. Tek tako.

HP je, prilikom fuzije sa Compaq-om, otpustio 18.000 ljudi, za samo mesec dana. Opet ništa.

Ako nešto ne ide, onda ne ide.

Što se onih puteva od malopre tiče, kao što rekoh - ja od njih vidim neku korist, a od Zastave nikakvu. Zato ne želim moje pare u tuđim džepovima.

End of story!
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi03.07.2005. u 21:52 - pre 229 meseci
@bkaradzic

Ne ide to tako, kontam da nekome i u USA nije bilo u interesu ili jednostavno nisu podrzavali napad na Irak pa se on ipak desio, u nasem slusaju ti kao pojedinac se nista ne pitas. Za to postoje izbori, glasas, izaberes za koga ces i za koga mislis da ce zastupati tvoje misljenje u parlamentu i tu se tvoje mesanje u drzavne stvari zavrsava. Tako sve drzave funkcionisu, samo se mi mesamo u sve i svasta ko da smo najpametniji na svetu....
 
0

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi03.07.2005. u 22:00 - pre 229 meseci
@Stellanova

Izvini, a koje to države (osim naše) ulažu u propale firme? Ustvari, koje se to države uopšte mešaju u bilo kakve firme?

Država treba da stvori ekonomsku klimu i zakone, a posao trebaju da vode same firme i privatnici, isključivo svojim parama. Javna preduzeća i ustanove su posebna priča, oduvek i svuda.

Pozdrav
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi03.07.2005. u 22:09 - pre 229 meseci
Citat:
Izvini, a koje to države (osim naše) ulažu u propale firme? Ustvari, koje se to države uopšte mešaju u bilo kakve firme?


To je drzavna firma, znaci drzava je odgovorna za nju i njene radnike. Ne zalazim u to da li drzava radi kako treba ili da li se brine za radnike ali to tako ide, tamo gde je drzava vecinski vlasnik ona rukovodi.

Svuda u svetu imas firme sa drzavnim kapitalom, to je skroz normalno, takodje je normalno da onaj ko ima udeo u kapitalu rukovodi tom firmom srazmerno njegovom kolicinom.

Citat:
Javna preduzeća i ustanove su posebna priča, oduvek i svuda.


Koliko mi je poznato AirFrance je drzavna firma.
 
0

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
...66.subscriber.vzavenue.net.

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi03.07.2005. u 23:57 - pre 229 meseci
Citat:
STELLANOVA: Ne ide to tako, kontam da nekome i u USA nije bilo u interesu ili jednostavno nisu podrzavali napad na Irak pa se on ipak desio, u nasem slusaju ti kao pojedinac se nista ne pitas.

Tačno, mada oni i nemaju nikakve štete od tog rata u Iraku... Takođe dobar je za ovdašnju ekonomiju. Čak i pojedinac može da ima koristi, tj. može da kupi deonice firmi koje proizvode vojnu opremu i da zaradi na tome. To što se kod nas misli da je bačena bomba od $2M neki izdatak, to je problem sa nerazumevanjem ekonomije. Ukratko što se više takvih bombi baci, to ima više domaće proizvodnje ovde... Vojska je profesionalna, tako da su plaćeni za posao koji rade i plaćaju poreze na zaradu. Rade u inostranstvu, a plaćaju porez ovde... ;)

U Srbiji je obrnutno, što se više Yugo-va napravi to više štete za domaću ekonomiju. A i kada im radna snaga ode iz zemlje ne plaća porez tamo.

 
0

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
62.108.101.*



+1 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi04.07.2005. u 00:16 - pre 229 meseci
Citat:
bkaradzic: Tačno, mada oni i nemaju nikakve štete od tog rata u Iraku... Takođe dobar je za ovdašnju ekonomiju..

branimire plz ne pokreci nivu temu,moze te neko ozbiljno shvatiti.pa i mi imamo tv.nemaju stete?!?.dal si gledao mozda majka mura kad prodaje "sadamov benzin" ya par centi nize i malo hrane za "iracku "vojsku i gomila amera stoji u redu u sred rata! znaci i benzin koji je poskupeo ko zna koliko puta od rata u iraku ima uticaj na te tvoje zemljake.Da da u americi svako moze da kupi deonice ratne industrije:)))

ocigledno je ljudi da populacija iz kg i populacija iz drugih krajeva nema isto misljenje
ovo postaje smorno.zao mi je sto nemozemo da se slozimo ni oko jedne stvari.mi tvrdimo da su krive srpske vlade,vi da su radnici,mi kazemo da ima nade,vi da nema i da jedva cekate da vidite katanac.ovo posle 13 strana pocinje da smara :(
WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
 
0

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
...66.subscriber.vzavenue.net.

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi04.07.2005. u 01:14 - pre 229 meseci
Citat:
simonzec: branimire plz ne pokreci nivu temu,moze te neko ozbiljno shvatiti.pa i mi imamo tv.nemaju stete?!?.dal si gledao mozda majka mura kad prodaje "sadamov benzin" ya par centi nize i malo hrane za "iracku "vojsku i gomila amera stoji u redu u sred rata! znaci i benzin koji je poskupeo ko zna koliko puta od rata u iraku ima uticaj na te tvoje zemljake.Da da u americi svako moze da kupi deonice ratne industrije:)))

Filmovi Michael Moore-a su definitivno interesantni, ali su nisu objektivni, tako da ih treba uzeti sa rezervom.

LOL! Cena benzina... Benzin je ovde džabe. Ja trošim oko $30 nedeljno na benzin (to je oko 45 litara)... Kada bude cena $100 za istu količinu zabrinuću se...

Što se tiče deonica, svako je slobodan da kupi šta želi. Drugo je pitanje, ako nemaju novca za to, ali tu su sami krivi...

 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.jetstream.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi04.07.2005. u 11:55 - pre 229 meseci
Citat:
STELLANOVA:
Za to postoje izbori, glasas, izaberes za koga ces i za koga mislis da ce zastupati tvoje misljenje u parlamentu i tu se tvoje mesanje u drzavne stvari zavrsava. Tako sve drzave funkcionisu, samo se mi mesamo u sve i svasta ko da smo najpametniji na svetu....

Pa mi na forumu se ne mesamo nego samo diskutujemo. Radnici Zastave su ti koji se mesaju i uplicu u poslove drzave jer hoce i oni da se pitaju sta ce biti sa njima. Ja sam za to da se oni pitaju na izborima a ne nekim "odnosom" sa potencijalnim kupcem.
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi04.07.2005. u 11:59 - pre 229 meseci
Skroz se slazemo samo si me pogresno protumacio. ;)

 
0

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
62.108.101.*



+1 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi04.07.2005. u 12:07 - pre 229 meseci
Citat:
bkaradzic
LOL! Cena benzina... Benzin je ovde džabe. Ja trošim oko $30 nedeljno na benzin (to je oko 45 litara)... Kada bude cena $100 za istu količinu zabrinuću se...



45 litara? u USA ? pa sta ti vozis??? YUGA??? :)))))
WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi04.07.2005. u 12:09 - pre 229 meseci
Citat:
STELLANOVA
Koliko mi je poznato AirFrance je drzavna firma.


AirFrance je trenutno i dalje u 54% vlasnistvu drzave Francuske - mada to nema blage veze sa slucajem Zastave jer je Francuska bila obavezna da potpuno demonopolizuje avio industriju i da ne sme da pomaze ni jednu francusku avio firmu (oko toga se lome koplja po WTO). To sto oni smatraju da im se isplati da drze % u nekoj firmi, njihova stvar, i njihovih poreskih obveznka.

Dok drzava Srbija ne samo da pomaze Zastavu (subvencijama i placanjem plata, i pokrivanjem gubitaka) vec i zbog te iste Zastave sputava slobodno trziste auto industrije - kako bi zastitili te lezilebe.

Potpuno 2 drugacije stvari.

E sad - sta je tu lose? 'Ajde da im se i oprosti da kojim slucajem Zastava proizvodi dobre automobile i drzavi pravi veliki profit, kao recimo Airbus sto pravi Francuskoj / EU - pa bi i razumeo zasto Srbija radi kontrolu trzista i trazi zastitu domace industrije... ali ovako ne da nema logike, vec je sramno i predstavlja pljuc na svakog radnog i postenog stanovnika Republike Srbije.

Ispada da Republika Srbija stiti nerad i nekonkurentnost, a trudi se da suzbije svaki oblik male privrede kroz zastitne carine stiteci iste te lose firme :(

Uzas.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 04.07.2005. u 13:10 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi04.07.2005. u 12:47 - pre 229 meseci
Ne kontam ko je uopste poredio AirFrance i Zastavu u tok kontekstu u kom ga ti sada spominjes... Pazljivije prati raspravu sledeci put.

Ja sam samo rekao da i na zapadu ima drzavnih firmi i nista vise...

[Ovu poruku je menjao STELLANOVA dana 04.07.2005. u 13:48 GMT+1]
 
0

ilija1
Sežana

Član broj: 15186
Poruke: 182
*.will.never-be.afraid.org.

Sajt: www.abaco-gm.com


+1 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi04.07.2005. u 13:01 - pre 229 meseci
Državna firma je jedno. A firma u kojoj ima i država deo vlastništva je drugo. To drugo nije državna firma. Državna firma se ne uklapa sa današnjim pogledom na ekonomije.
U Sloveniji država ima u nekim firmama svoj procenat vlastništva, ali je tih firmi malo.
A gleda se da država totalno izađe iz gospodarstva.
Razne institucije su druga priča.
Igor I.
 
0

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi04.07.2005. u 13:02 - pre 229 meseci
Citat:
srki: Pa mi na forumu se ne mesamo nego samo diskutujemo. Radnici Zastave su ti koji se mesaju i uplicu u poslove drzave jer hoce i oni da se pitaju sta ce biti sa njima. Ja sam za to da se oni pitaju na izborima a ne nekim "odnosom" sa potencijalnim kupcem.

Pa pazi radnici zastave se ni za sta ne pitaju!!! U tome i jeste poenta cele price, jel pazi pregovore sa fiatom je vodio generalni direktor zastave, fiatovi direktori i ministri iz vlade!!! Gde su tu predstavnici zastave, gde je tu sindikat zastave??? Da ovaj posao uspe sa fiatom niko ne bi pitao jel ste vi za to da se ovaj posao radi ili ne, nego bi bilo dobili ste posao radi te!!!
Ponavljam jos jednom zastavini radnici se uposte ne pitaju!!!!!
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
0

Downforce
Milan Milic
Beograd

Član broj: 56650
Poruke: 260
*.InfoSky.Net.

Sajt: www.mulsannescorner.com


Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi04.07.2005. u 13:06 - pre 229 meseci
A gde se to radnici pitaju?Navedi primer.
Pametan covek uci i zaboravlja,inteligentan se podseca,a glup sve zna.

Covek koji se razume u sale jedini moze da shvati ideale.
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi04.07.2005. u 13:15 - pre 229 meseci
Citat:
Državna firma je jedno. A firma u kojoj ima i država deo vlastništva je drugo. To drugo nije državna firma. Državna firma se ne uklapa sa današnjim pogledom na ekonomije.


Zastava je drzavna firma i svaka firma u kojoj je drzavni paket akcija vecinski je drzavna firma.
 
0

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi04.07.2005. u 13:23 - pre 229 meseci
Ili jos bolje receno stellanova, zastava ima 100% paket akcija u zastavi!!! Zato drzava i mora da je odrzava u zivotu, ako joj je to interes, ili da je ugasi, ako joj je to interes!!! Ocigledno da je interes da je odrzava u zivotu, a to je verovatno zbog toga sto politicarima to odgovara, i sto oni tako ostaju na vlasti duze!!!!! Ljudi sve se vrti oko vlasti, sto je potpuno nenormalno, al je tako!!!!!
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
0

ilija1
Sežana

Član broj: 15186
Poruke: 182
*.will.never-be.afraid.org.

Sajt: www.abaco-gm.com


+1 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi04.07.2005. u 13:34 - pre 229 meseci
Citat:
STELLANOVA: Zastava je drzavna firma i svaka firma u kojoj je drzavni paket akcija vecinski je drzavna firma.


E pa nije tako. Samo 100% vlastništvo države je državna firma !!
I ako ima vecinski paket akcija to nije država firma. A za neke strateške odluke dreba da se usaglase 2/3 glasova. A iako imaš više od 50% akcija a te nisu prednostne ne pomaže to ništa. Malo je komplikovano i ima puna varianti.
Igor I.
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi04.07.2005. u 13:55 - pre 229 meseci
To je regulisano statutom. Vecina firmi funkcionise tako sto je za donosenje odluka dovoljno 50% + 1 akcija. To sto u parlamentu za promenu ustave treba 2/3 glasova nema veze sa firmama koje su iz samoupravljanja i zakona o udruzenom radu presle u akcionarska drustva i kod kojih je statut isti svuda.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi
(Zaključana tema (lock), by ton_majstor)
Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 74089 | Odgovora: 542 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.