Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi

elitemadzone.org :: MadZone :: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi
(Zaključana tema (lock), by ton_majstor)
Strane: << < .. 23 24 25 26 27 28

[ Pregleda: 74060 | Odgovora: 542 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi11.01.2006. u 15:52 - pre 222 meseci
Citat:
hakinen: A mogu da garantujem da vecina ucesnika diskusije nije zavrsila fakulltet, a pravi se pave se pametni ko da su doktorirali na Kembridzu!!

Valjda nas za učešće u razgovoru ne kvalifikuje diploma, nego porez koji plaćamo (da bi neki ljudi i dalje primali platu ne radeći ništa).
 
0

teddy

Član broj: 5778
Poruke: 551
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.



+1 Profil

icon Slučaj Zastava: dokle će poreski obveznici plaćati izdržavanje ove propale fabrike?11.01.2006. u 16:04 - pre 222 meseci
Citat:
hakinen:

Steta je sto nece ljudi da se ukljuce u raspravu pa sam ovde ja usamljen u stavovima, a siguran sam da ima dosta onih koji misle isto kao ja, i van kragujevca!!


Ovo je, nažalost, istina. Neradnika i onih koji misle da treba štititi neradnike u Srbiji ima i previše. Zato Srbiji i ide tako kako joj ide.

Kamo lepe sreće da je Zastava zatvorena pre 10 godina. Sada bi vozni park u Srbiji bio u proseku bar pet godina mlađi, a i hiljade saobraćajnih nesreća u kojima su mnogi ljudi koji bi ovoj zemlji doprineli više od Zastave izginuli ne bi se desile.

No o tome ovi kratkovidi što traže državnu pomoć, oslobađanje od carine uvoznih gotovih automobila Punto bez oznake i ukidanje uredbe o delimičnoj liberalizaciji uvoza polovnih vozila ne razmišljaju.

Prema procenama, u 2006. će u Srbiju zahvaljujući delimičnoj liberalizaciji uvoza ući preko 50.000 polovnjaka, čime će se kvalitet prosečnog auta znatno popraviti, dok je Zastava u 2005. proizvela svega 15.000 vozila, od čega je čak 600 uspela da proda na inostranom tržištu (vidi ovde), dok za ovu planira 18.000 vozila (izvor ovde).

To znači, ako bi se stopirala uredba, da bi se i dalje vozilo barem 30.000 krševa i dodatno ugrožavao život učesnika u saobraćaju.

Citat:
hakinen:

A mogu da garantujem da vecina ucesnika diskusije nije zavrsila fakulltet, a pravi se pave se pametni ko da su doktorirali na Kembridzu!!


E vidiš, ja sam završio jedan od par najtežih fakulteta u Srbiji, ETF u Beogradu. Ne znam šta si ti završio, možda si i doktor nauka, ali znam da pravopis svog jezika ne znaš. Da znaš, ne bi pisao gluposti poput „nemogu“, „nevredi“, „nebi“, „u nazad“ i „izaćićeš“.

[Ovu poruku je menjao teddy dana 11.01.2006. u 17:12 GMT+1]
Spasa nam nema, propasti ne možemo!
 
0

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi11.01.2006. u 16:52 - pre 222 meseci
Ovako, ovo sada ide pod lock, jer ste počeli šutiranje nogama! Neka moderator odluči šta će dalje sa ovim.

Pajajo, ovo očistiti od uvreda, pa ako baš nekome fali, otvoriti!

Pozdrav!
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi
(Zaključana tema (lock), by ton_majstor)
Strane: << < .. 23 24 25 26 27 28

[ Pregleda: 74060 | Odgovora: 542 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.