Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi

elitemadzone.org :: MadZone :: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi
(Zaključana tema (lock), by ton_majstor)
Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 74079 | Odgovora: 542 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi02.07.2005. u 23:14 - pre 229 meseci
To ces videti jako brzo posto budemo obavezni da ukinemo zastitne carine ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi02.07.2005. u 23:16 - pre 229 meseci
Na nasem trzistu moze, zato sto postoje j... carine, inace je niko nebi kupio! Da li si se ti vozio u icemu sem u toj zastavi :D
Mozda ti nije bas pravo, ali bas je tako....
Dalje, ne stoji da je zastava 'NASE' vozilo, to je sve strani dizajn... Za sve godine Zastava nista nije ni napravila.
 
0

Downforce
Milan Milic
Beograd

Član broj: 56650
Poruke: 260
*.InfoSky.Net.

Sajt: www.mulsannescorner.com


Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi02.07.2005. u 23:19 - pre 229 meseci
Nase trziste je smesno.Veca zarada bi bila od prodaje cackalica.
Pametan covek uci i zaboravlja,inteligentan se podseca,a glup sve zna.

Covek koji se razume u sale jedini moze da shvati ideale.
 
0

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi02.07.2005. u 23:22 - pre 229 meseci
Pa pazi j... carine ce da bude sve dok ne udjemo u EU a to ce biti MOZDA za 10 godina, samo ce da puste slobodan uvoz polovnih vozila. A da li sam se vozio u nekom drugom automobilu, pa naravno da jesam, a i vozio sam druge automobile, a i vozio sam sve zastavine automobile, osim floride, ali cu i nju uskoro da provozam, posto mi stric kupuje jednu!!!

ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi02.07.2005. u 23:27 - pre 229 meseci
Budi siguran da ce carine da padnu mnogo pre ulaska u EU, jer su carine uslov za uopste diskusiju sa EU tokom faze stabilizacije i pridruzenja (to je ono sto dolazi posle studije izvodljivosti).

Takodje ce se zahtevati free-trade u regionu sa ostalim EU drzavama, a to je pre svega Rumunija (koja ce u EU uci za 3 godine vrlo verovatno) - a to znaci i jeftina Dacia.

Tako da dugorocno Zastava nema puno sanse, osim ako ODMAH nesto drasticno ne promene i ne privuku strani kapital.

Mada je vrlo moguce da ce Dacia i otvoriti neke fabrike po Srbiji kad krenu da rastu. Ako im samoupravljaci iz Zastave dozvole ;-)

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 03.07.2005. u 00:28 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi02.07.2005. u 23:30 - pre 229 meseci
@ivan

kako rece hakinen, samouprevljaci iz kragujevca ce da potpaljuju
 
0

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
...66.subscriber.vzavenue.net.

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi02.07.2005. u 23:31 - pre 229 meseci
Citat:
hakinen: A ko kaze da zastavin auto ne moze da se proda, bar na nasem trzistu????

Kažu podaci o proizvodnji i prodaji. Planirana proizvodnja im je iz godine u godinu uvek daleko veća od onoga što ostvare. Takođe država subvencira svaki proizvedeni automobil te firme. Znači ona cena za koju kupiš Yugo je za oko 1000 EUR ispod realne cene proizvodnje tog auta. Imaj u vidu da oni sklope jedva par automobila po radniku godišnje... Ako bi ga prodavali po pravoj tržišnoj ceni ne bi se baš prodavao ni ovoliko koliko sada.


[Ovu poruku je menjao bkaradzic dana 03.07.2005. u 00:35 GMT+1]
 
0

BaronKG
Erdoglija

Član broj: 49813
Poruke: 36
213.244.197.*

Sajt: www.knights.ru


Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi03.07.2005. u 09:20 - pre 229 meseci
To da li ce Zastava kada bude proizvodila neki novi model raditi kao profitabilna firma ne mozete da znate jer je to nemoguce napamet izracunati.
Ove price o lezilebovicima iz Zastave su potpuno bezvezne. Pa upravo ti isti radnici 15 godina zele da se nesto pokrene u firmi i da pocnu da rade i zaradjuju na osnovu tog rada. I nije tacno da niko nije zeleo da ulozi u Zastavu. Pregovori sa velikim firmama su postojali.
Hjundai je ispao iz komabinacije u najvecoj meri zbog pretnje EU da cemo u slucaju da dovedemo korejance izgubiti svaku sansu za pridruzivanje. Nesto slicno se i danas desava. Neko je jednostavno planski odlucio da ovde ne treba da bude autoindustrija i neki nasi ministri sprovode tu odluku.
Ovde treba i reci da Zastava automobili jesu nastali za vreme socijalizma i jesu gradjeni kao socijalisticko preduzece. Ali za vasu informaciju Kragujevac (koji cine najvecim delom zastavini radnici) od 1990 nije glasao za socijalisticku vlast. Na prvim izborima nijedan poslanik iz Kragujevca nije bio iz redova vlasti-svi su bili iz opozicije. Znaci radnici su najmanje krivi za sve sto se dogadjalo proteklih godina a sto je i dovelo fabriku tu gde je sada.
Radnici Zastave su bili ti koji su zeleli trzisnu ekonomiju jos 1990.

[Ovu poruku je menjao BaronKG dana 03.07.2005. u 10:22 GMT+1]
 
0

saleng_42
Kragujevac

Član broj: 38004
Poruke: 143
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.

ICQ: 232705697


Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi03.07.2005. u 10:24 - pre 229 meseci
Što duže čitam ovu temu, cve više moram da se zapitam, da li vi, Bojane, Storm-e i, donekle, Ivane, imate nešto lično protiv Zastave, kada ste toliko zagriženi u njenom napadanju?

Mislim navedu se neke činjenice: pređenja sa Daciom pre i posle, sa USS/Sartid-om pre i posle, navede se ko je ključni igrač u bilo kakavom odlučivanju o Zastavi, kako i zbog koga su propadali razni pregovori, a vi i dalje - zatvoriti, lenji radnici, profit, bla bla bla...Pa nije valjda da preduzeće stvarno treba da donosi profit? Međutim, da bi (ovakvo) preduzeće donosilo profit, treba da se ispune i neki drugi uslovi...

Bojan mi je poslao link ka nekom Rover-u...lep auto, pa šta? Rover je skočio tu gde je sada tek kad ga je kupio BMW...isto i Dacia...pa i Seat.
US Steel je kupio Sartid u trenutku kad su se u njemu gajile pečurke, pa je od njega napravio profitabilno preduzeće...jeste druga grana industrije, ali ne verujem da su globalno-ekonomski uslovi *do te mere* različiti...A još manje verujem da se ti isti uslovi toliko razlikuju od Srbije do Rumunije/Slovačke...

Još jedno objašnjenje za Bojana (izvini, nije ništa lično) - Zastava nikada nije napravila *ni jedan* motor...uopšte....nikada nije ni planirano da Zastava pravi motore! Kolika je to budalaština, prosudi sam, ali ovo ti navodim u smislu priče o tome gde se, kako i sa kojom pameću donose ključne odluke o Zastavi. Stvar je u tome da ti isti (u principu) koji su odlučili da jedna fabrika automobila *ne treba* da pravi motore za svoja kola, treba da donesu neku, isto tako "pametnu" odluku o budućnosti...
Pozdrav

Sale
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi03.07.2005. u 10:33 - pre 229 meseci
Citat:

Hjundai je ispao iz komabinacije u najvecoj meri zbog pretnje EU da cemo u slucaju da dovedemo korejance izgubiti svaku sansu za pridruzivanje.


Ma jel...

http://fistfulofeuros.net/archives/000429.php

Citat:

South Korean manufacturing giant Hyundai has picked Slovakia as the site for a new $870m (£466m) car plant, one of the biggest deals in the car sector this year


2 meseca kasnije (Maj) - Slovacka je primljena u EU... kako li im je to uspelo da mi je znati sa Hjundijem ;-)

Citat:

Neko je jednostavno planski odlucio da ovde ne treba da bude autoindustrija i neki nasi ministri sprovode tu odluku.


Da, zavera sveta protiv Srba - da ne proizvode kola ;-) Vec poznata pesma. I to jos ... planski, ko za vreme druga starog ;-)

Citat:

Što duže čitam ovu temu, cve više moram da se zapitam, da li vi, Bojane, Storm-e i, donekle, Ivane, imate nešto lično protiv Zastave, kada ste toliko zagriženi u njenom napadanju?


Ja nemam nista licno al smatram da ne umeju da proizvedu automobil (Yugo ne smatram automobilom) - i smatram da je velika greska drzave sto jos pre 15 godina posle fijaska Floride u USA nije prekinula tu agoniju i pustila druge da se bave tim poslom, jer ocigledno to tako moze da funkcionise, sto se vidi na primeru Slovacke.

Zasto bas Zastava mora da proizvodi kola u Srbiji... sto ne bi mogao neko drugi?

A zbog te Zastave su nabijene zastitne carine i nije moguce zapoceti posao ni malo lako - kako bi se stitio gubitnik.

Smesno, da je pusten neko drugi da se tim bavi - siguran sam da bi vecina tih radnika danas imali posao u toj novoj fabrici ili u sporednim delatnostima. Ovako, cekaju socijalnu pomoc na kraju svakog meseca i misle da je to sto rade zapravo posao :((
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi03.07.2005. u 10:42 - pre 229 meseci
Ma da, naravno!

Citat:
BaronKG:Hjundai je ispao iz komabinacije u najvecoj meri zbog pretnje EU da cemo u slucaju da dovedemo korejance izgubiti svaku sansu za pridruzivanje.


Ti i ja očigledno ne živimo u istoj državi. Ovo je klasična neobaveštenost. Da ne u potrebim neku težu reč. Apsolutno nije tačno da je Hjundai otpao zbog toga, već zbog "želje" Zastavinih radnika i rukovodstva, da u punom brojnom stanju ostanu na svojim (ne)radnim mestima.

Citat:
saleng_42: Što duže čitam ovu temu, cve više moram da se zapitam, da li vi, Bojane, Storm-e i, donekle, Ivane, imate nešto lično protiv Zastave, kada ste toliko zagriženi u njenom napadanju?


Hipoteza: Živiš u zgradi, plaćaš struju, vodu i komunalije. Redovno i skupo. Komšija ispod Tebe ne plaća ništa i stalno kuka kako nema da jede...

I šta sad? Ja plaćam vodu umesto njega i još mu (pride) dajem pare da preživi.

Ako iole želiš da razmišljaš, shvatićeš koji od ove dvojice liči na Zastavu, a koji na ostatak stanovništva, koje decenijama robuje najvećim nesposobnjakovićima i neradnicima ove države.

Shvati jednu stvar: ni ja, niti iko normalan NE ŽELIM da trpim zulum i odvajam pare za neke kragujevačke propalitete. Ko želi da im daje pare IZ SVOG DŽEPA, neka daje - JA NEĆU!

50 godina ih gledamo kako proizvode one kockaste kante, kako ne plaćaju NI JEDAN jedini račun, kako ne plaćaju dobavljače (ova činjenica mi je posebno poznata), a stalno delkaju plate. E pa ne može više tako!

Tako je većina ovdašnjih firmi propala: kupe repromaterijal za 1000 nečega, naprave proizvod, prodaju ga za 1200 i onda, sasvim hladno, podele svih 1200, bez da plate porez, bez da plate struju i komunalije, a o kupovini novih mašina i unapređenju proizvodnje da i ne govorimo.

Alo bre! Nije ovde Sloba bio na vlasti 200 godina! Ni Đinđić, ni Koštunica. Koliko se sećam (i kako je neko već rekao), Zastava je krajem osamdesetih proizvodila oko 220.000 "vozila" godišnje. Da, ali sa koliko radnika, gospodo? Znam koliko ih je bilo, ali očekujem da mi Vi to, pošteno, kažete.

Šta su radili sa parama koje su zaradili tih godina? Rasipali i delili međusobno! Dobavljače nisu plaćali nikad, i malo je poznata činjenica da je gomila malih firmi i u doba komunizma otišla pod led, zbog Zastave!

Zato mi nemojte držati moralne pridike, gospodo pošteni radnici i zastupnici Zastave!

Pozdrav
 
0

BaronKG
Erdoglija

Član broj: 49813
Poruke: 36
213.244.197.*

Sajt: www.knights.ru


Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi03.07.2005. u 11:01 - pre 229 meseci
HAHAHAHA!
Svaka cast!
Ovim vasim odgovorima ste upravo potvrdili da vi imate licni problem sa Zastavom. Tu vam niko ne moze pomoci. Naucili ste te pesmice o “najgorim automobilima, neradnicima itd” i ponavljate je kao papagaji.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi03.07.2005. u 11:09 - pre 229 meseci
BaronKG , Sta bi sa Hjundijem i Slovackom? ;-) To nesto ekskluzivno nama branila neka "svetska zavera" da otvorimo istu takvu fabriku? Pitam se gde si ti to naucio :-)

Sto se najgoreg auta tice... Vidi, sta da ti kazem Yugo jeste po Forbesu proglasen za najgori auto stoleca, i Zastava i dalje ima dignitet da ga proizvodi. Sa tim autom se prave sprdnje po svetu, izlozbe gde se ta kanta pretvara u modern-art umetnicka dela.

A da su neradnici, to jasno govori broj proizvedenih automobila po radniku... to je nerad, a da li su za njega krivi radnici, menadzment ili drzava je apsolutno irelevantna stvar, fakat je da kolege tih radnika u jednoj Slovackoj ili Koreji proizvedu mnogo vise.

Zastava je krivac zbog cega Srbija nema drugaciju auto industriju - jer je Slobina posrana takozvana drzava preko nje cuvala socijalni mir citavom lancu tih (ne)radnika davajuci im plate i struju i repromaterijal za dzabe - unistavajuci sve zdravo sto postoji u Srbiji (EPS i gomilu proizvodnje sirovina i sve one kojima Zastava duguje enormne pare, ukljucujuci i banke - koliko je ljudi zbog toga izgubilo posao, a?)... ta haoticna neodgovornost ce se jednog dana uciti u udzbenicima istorije, jer je Srbija propustila sve sanse da u tranziciji nesto uradi i postane neki faktor na Balkanu i samu sebe je zakucavala koliko god je mogla :(

Izmedju ostalog, i zbog Zastave - ce ljudi za 10 godina voziti kola iz Rumunije, Slovacke i sl... jer je Srbija prokockala sve sanse da se ukljuci - previse ponosa radnika koji bi "samo da rade" iako za njih zapravo nema posla na taj praistorijski ne-trzisni nacin.

A ti pricaj sta hoces - mladi smo, videcemo se za 10 godina, mozda ovaj forum bude postojao - pa ces videti kuda vode patoloske greske drzave.

Do tada, Slovacka ima 6 fabrika - jer nisu imali prkos i ponos da cuvaju nesto sto se sacuvati ne moze. Al sta oni znaju, jel da?

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 03.07.2005. u 12:14 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.jetstream.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi03.07.2005. u 11:32 - pre 229 meseci
Citat:
BaronKG: HAHAHAHA!
Svaka cast!
Ovim vasim odgovorima ste upravo potvrdili da vi imate licni problem sa Zastavom.

Da, pa? Imam licni problem sa Zastavom jer m duguju pare. U stvari duguju drzavi ali i ja sam deo te drzave, i ja i moj otac smo placali porez od cega je deo isao Zastavi. Ne znam sto je bitno da li imamo licni problem sa Zastavom. Imamo, pa sta? Sto skreces temu?
 
0

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi03.07.2005. u 11:36 - pre 229 meseci
Ja kao sto rekoh ovo sto rica storm48 stvarno nema veze sa vezom!!!! Zna se ko odlucuje da li ce da se razvija novi model ili nece ( drzava i njeni ministri ), tako da nisu radnici krivi sto su dobijali plate, i sto nisu od tih plata izdvajali za novi model!!! To da se ne placa firmama koje saradjuju sa zastavom, je velika nebuloza jer pouzdano znam da se dobavljacima isplacuje svaki dinar, mozda sa nekim zakasnjenjem ali se ipak isplacuje!!!
A ovo za hjundaji je bar bila plasirana vest kod nas u kragujevcu, svi kragujevcani znaju da si pregovori sa hjundaijem propali zbog zabrane UE!!! E sad jeb... mozda je to tacno mozda nije, ja u to ne ulazim!!!!

[Ovu poruku je menjao hakinen dana 03.07.2005. u 12:38 GMT+1]
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
0

saleng_42
Kragujevac

Član broj: 38004
Poruke: 143
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.

ICQ: 232705697


Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi03.07.2005. u 11:46 - pre 229 meseci
Citat:
StORM48:Shvati jednu stvar: ni ja, niti iko normalan NE ŽELIM da trpim zulum i odvajam pare za neke kragujevačke propalitete. Ko želi da im daje pare IZ SVOG DŽEPA, neka daje - JA NEĆU!

Ni ja isto ne želim da trpim skotove iz Beograda koji nemaju pojma o proizvodnji bilo čega, a koji mi već decenijama pričaju šta, kako i koliko da proizvodim (i čime, takođe), grade političke i poslovne karijere na meni, a onda dođu i kažu: "vi ste nesposobni idioti".
Citat:
StORM48:Alo bre! Nije ovde Sloba bio na vlasti 200 godina! Ni Đinđić, ni Koštunica. Koliko se sećam (i kako je neko već rekao), Zastava je krajem osamdesetih proizvodila oko 220.000 "vozila" godišnje. Da, ali sa koliko radnika, gospodo? Znam koliko ih je bilo, ali očekujem da mi Vi to, pošteno, kažete.

Šta su radili sa parama koje su zaradili tih godina? Rasipali i delili međusobno! Dobavljače nisu plaćali nikad, i malo je poznata činjenica da je gomila malih firmi i u doba komunizma otišla pod led, zbog Zastave!

Alo!
Evo da ti dam još malo povoda za veselje, nije nikada napravila 220000 vozila. Ta cifra se dobija zbirom onoga što se pravilo u Kragujevcu sa onim što se pravilo u Somboru i još ponegde plus Poljska i Ruska vozila. Inače, u samom Kragujevcu se proizvodilo maksimalno oko 150000.

što se tiče broja radnika ako znaš taj podatak, svakako znaš i podatak da je u ta vremena (i ranije) Zastava imala *zakonsku* obavezu primanja novih radnika, ta obaveza je iznosila i 11% od ukupnog broja zaposlenih. Da pojasnim: Ako 1. januara ima 100 zaposlenih, 31. decembra *mora* da ima 111, što takođe znači da sledećeg 31. decembra *mora* da ih ima 124 i tako redom... 'Ajde i to "pošteno" da pomenemo.

Oko ovih firmi koje su "otišle pod led" - mogao bi malo preciznije. Mislim, ako je Zastava jedina firma u Srbiji sa neplaćenim računima, onda u redu, ali, šta će mo sa dugovima Zastavi? Verovao ili ne, i to postoji. A naročito je postojalo u vreme kad je Zastava bila jaka i proizvodila negde oko punog kapaciteta...Takođe bi se "pošteno" moglo razgovarati i o tome koliko je drugih firmi i infrastrukture sagrađeno po Srbiji (i exYU) Zastavinim parama, da bi radilo za Zastavu. Mnogo toga bez ikakve ekonomsko-tehnološke logike, a sigurno te odluke u Kragujevcu nisu donošene.

Postavio si i pitanje ulaganja u obnovu i poboljšanje tehnologije - zadnja oprema (za koju sigurno znam) je kupovana '89 a mislim da je nešto nabavljano čak i '91.
Citat:
StORM48:Zato mi nemojte držati moralne pridike, gospodo pošteni radnici i zastupnici Zastave!

Koje moralne pridike? Govorim o parama.
Citat:
Ivan Dimkovic: Ja nemam nista licno al smatram da ne umeju da proizvedu automobil (Yugo ne smatram automobilom) - i smatram da je velika greska drzave sto jos pre 15 godina posle fijaska Floride u USA nije prekinula tu agoniju i pustila druge da se bave tim poslom, jer ocigledno to tako moze da funkcionise, sto se vidi na primeru Slovacke.

To da li ti smatraš Jugo automobilom ili ne je stvar tvoje odluke, ali po kom osnovu onda smatraš recimo, Renault Clio, Fiat Punto/Uno, razne daewoo-e automobilima? Znam, naravno, da su ovi drugi noviji, lepši i bolji, ali pre 25-30 godina, kada je projektovan, Jugo je bio - ta klasa.

BTW, Florida nema nikakve veze sa Amerikom, osim naziva. U Ameriku je izvožen *samo* Jugo.

Što se ti če puštanja drugih da prave kola - ponavljam po n-ti put: *mi* ne možemo ni da pustimo ni da ne pustimo bilo koga da pravi kola - to ne zavisi od nas. U najboljem (ili najgorem, stvar pozicije) slučaju, zavisi samo delimično.
Na kraju, šta *mi* umemo ili ne umemo, pa - neka bude naš problem.
Pozdrav

Sale
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi03.07.2005. u 11:55 - pre 229 meseci
Citat:

A ovo za hjundaji je bar bila plasirana vest kod nas u kragujevcu, svi kragujevcani znaju da si pregovori sa hjundaijem propali zbog zabrane UE!!!


Vidi to sto je "vama" plasirano u Kragujevcu je krajnje irelevantno - Hjundai je umesto u Srbiji fabriku otvorio u Slovackoj i to je vrlo lako proverljiva vest - potrebno ti je par klikova misem. Kao sto sam znas, Slovacka je primljena u EU u Maju 2004 godine, i to je isto vrlo lako proverljiva vest.

Dakle tvoj argument o izlasku Hjundai-ja iz pregovora zbog nekakvih pretnji EU je totalni utter nonsense - a mi ostali jako dobro znamo zasto je Korejanac spakovao kofere i otisao u zemlju gde nece da ga uce kako da radi svoj posao.

E, zato ce Hyundai da proizvodi 200.000 vozila godisnje u Slovackoj, a u Srbiji 0 (nula)

Citat:

To da li ti smatraš Jugo automobilom ili ne je stvar tvoje odluke, ali po kom osnovu onda smatraš recimo, Renault Clio, Fiat Punto/Uno, razne daewoo-e automobilima? Znam, naravno, da su ovi drugi noviji, lepši i bolji, ali pre 25-30 godina, kada je projektovan, Jugo je bio - ta klasa.


Tacno, bravo - medjutim, zbog potpune neprofitabilnosti ocigledno je da Zastavi za svih tih 25 godina proizvodnje Juga nije ostajalo novca za razvoj novog automobila... ili nisu umeli.

Sta god da je slucaj - ishod je jednak - danas je 2005-ta godina, i Zastava nema automobil, bar ne ono sto se danas smatra automobilom. I to ne smatram ja, vec mnogi ukljucujuci i jedan od najpoznatijih ekonomskih casopisa.

Pogledaj kalendar - sta pise na njemu, koja je godina?

Citat:

Ni ja isto ne želim da trpim skotove iz Beograda koji nemaju pojma o proizvodnji bilo čega, a koji mi već decenijama pričaju šta, kako i koliko da proizvodim (i čime, takođe), grade političke i poslovne karijere na meni, a onda dođu i kažu: "vi ste nesposobni idioti".


Ma ko ti bre prica bilo sta - izvolite napravite vasu fabriku, ili pozovite nekog investitora i dogovorite se ... sta Beograd briga za to, i kakve veze Beograd ima sa tim. Vase pare - vasa stvar, a tudje pare - nisu vasa stvar.

Zastava decenijama uzima tudje pare i za to dostavlja polu proizvod, i jasno je da se ostali ljudi koji placaju porez bune jer niko do sada nije imao takav tretman kao Zastava iz Kragujevca.

Probudi se - pogledaj koliko je firmi propalo jer ne funkcionisu kako treba... ko je vlasnike tih firmi i te radnike "stitio" od bankrota. Niko... zasto zamisljate da je Zastava nekakva bogom dana fabrika.

Nije, to je najobicniji generator gubitaka - a ti dokazi da nije tako

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 03.07.2005. u 12:59 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

saleng_42
Kragujevac

Član broj: 38004
Poruke: 143
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.

ICQ: 232705697


Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi03.07.2005. u 11:56 - pre 229 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:Zastava je krivac zbog cega Srbija nema drugaciju auto industriju - jer je Slobina posrana takozvana drzava preko nje cuvala socijalni mir citavom lancu tih (ne)radnika davajuci im plate i struju i repromaterijal za dzabe - unistavajuci sve zdravo sto postoji u Srbiji (EPS i gomilu proizvodnje sirovina i sve one kojima Zastava duguje enormne pare, ukljucujuci i banke - koliko je ljudi zbog toga izgubilo posao, a?)... ta haoticna neodgovornost ce se jednog dana uciti u udzbenicima istorije, jer je Srbija propustila sve sanse da u tranziciji nesto uradi i postane neki faktor na Balkanu i samu sebe je zakucavala koliko god je mogla :(

OK, znači, mi u Kragujevcu smo, sa svim vladama Srbije od 50-neke na ovamo, skovali zaveru prema kojoj cela Srbija postoji i radi samo zbog nas...šteta što nama to niko nije rekao :)
A ovo o EPS-u kao zdravom preduzeću...šta reći? :) Navodiš preduzeće sa *ekstremnim* oblikom monopola kao primer uspešnosti...a potpisuješ da si iz "EU"... Jedina razlika između Zastave i EPS-a je što EPS-u pre ili kasnije *moraš* da platiš, inače nema struje, a mi ne možemo da oduzimamo kola kupcima. Takođe, mi za vreme Slobe nismo oduzimali kola kupcima na po 12 (i više) sati dnevno i iznajmljivali ih po okruženju, kao što je radio EPS.
Pozdrav

Sale
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi03.07.2005. u 12:01 - pre 229 meseci
Vidi, kako da ti objasnim - EPS je unistavan jer mu nisu placani racuni od strane drustvenih parazita kakva je i Zastava. EPS je doziveo totalni mismanagement i raspade sistema.

Jeste, bio je monopol - kao sto je elektro industrija bila monopol u vecini zemalja pre privatizacije - medjutim, zbog mismanagementa Srbija je danas uvoznik struje umesto da je izvoznik a privatizacija je svakako neminovna, da nije osakacen desila bi se verovatno i mnogo ranije.

Citat:

Jedina razlika između Zastave i EPS-a je što EPS-u pre ili kasnije *moraš* da platiš, inače nema struje, a mi ne možemo da oduzimamo kola kupcima.


Ima jos jedna razlika - EPS ipak proizvodi struju koja nekom moze da se proda - vi ne proizvodite kola koja mogu bilo kome da se prodaju, osim nesrecnim drzavljanima Srbije uz pomoc carina i subvencija drzave. Pomirite se sa tim.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 03.07.2005. u 13:06 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

saleng_42
Kragujevac

Član broj: 38004
Poruke: 143
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.

ICQ: 232705697


Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi03.07.2005. u 12:08 - pre 229 meseci
Vidi, kako da ti objasnim, Zastava je uništavana jer je decenijama finansirala stvaranje društvenih parazita kakav je EPS. Zastava je doživela potpuni missmanagement i raspad sistema.

Je l' hoćeš da kažeš da je monopol OK dok nema privatizacije?

Citat:
Ivan Dimkovic: Ma ko ti bre prica bilo sta - izvolite napravite vasu fabriku, ili pozovite nekog investitora i dogovorite se ... sta Beograd briga za to, i kakve veze Beograd ima sa tim. Vase pare - vasa stvar, a tudje pare - nisu vasa stvar.a ti dokazi da nije tako


Pa ti i drugi pričate...a ja pričam da je Zastava u ovakvom stanju zbog odluka koje su donošene u Beogradu. Konkretnje, da zbog toga nema svoje pare sa kojima bi uradila to što ti predlažeš. Takođe, ni formalno-pravno nije u mogućnosti da to uradi.

[Ovu poruku je menjao saleng_42 dana 03.07.2005. u 13:09 GMT+1]
Pozdrav

Sale
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi
(Zaključana tema (lock), by ton_majstor)
Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 74079 | Odgovora: 542 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.