Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi

elitemadzone.org :: MadZone :: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi
(Zaključana tema (lock), by ton_majstor)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 74370 | Odgovora: 542 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
217.26.66.*



+1 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi02.07.2005. u 00:20 - pre 229 meseci
kao sto sam naglasio ti si decko offtopic
socijalni problemi nemaju dodir sa mojom imovinom i mojim kapitalom.Ali kako vidim ljutis se kad ti neko skrene paznju da ne voli da mu se nesto uzima.Tako je i sa radnicima,koji smatraju svoj posao svojim pravom.Sta cemo tako su nas vaspitali.Zato te molim da me preskocis i da se ne primas licno ,jer ovo je forum za iznosenje misljenja a ne licni razgovori.......
Downforce,niko od nas nije ni rekao da treba 4000 radnika,ali da je idiotizam otpustiti svih 4000,jer je u predhodnih 4 godina previse otpusteno za jedan grad.
Kao sto vidis pocelo je sa izgradnjom kineskih motora,uskoro stizu i kola u bg....
mislim da ima to sat reviji....
WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi02.07.2005. u 00:22 - pre 229 meseci
Citat:

Prednost zastave, u odnosu na to da se fabrika gradi od nule, je to sto zastava ima hale, i sto ima radnike koji su do sada proizvodili automobile i koji bi radili i dalje u struci!! A i nasta bi licilo to da recimo zatvore zastavu, i otpuste 4000 radnika a otvore fabriku u beogradu koja bi zaposlila mozda 1000!!! Pa znate sta bi napravili ovih 4000 radnika u beogradu, pa popalili bi sve redom!!!


- Prvo, niko normalan ne bi otvarao fabriku automobila u Beogradu (najveci troskovi)

- Drugo, ne znam sta bi 4000 bivsih radnika uradilo u Beogradu, ali znam sta bi bilo koja normalna drzava uradila sa ljudima koji bi krenuli da pale tudju imovinu. Corkirala bi ih na duze vreme.

Citat:

Neka se otvori nova fabrika, ali u kragujevcu a ne u beogradu!!!!


To ce privatni preduzetnik, tj. osoba koja ulaze svoje pare da odluci gde mu je najisplativije (ne verujem da bi bio Beograd u bilo kojoj opciji) - ko si ti ili bilo ko drugi da nekom drugom nalazes kako da trosi svoj novac.

Svasta.

Izvoli ulozi svoj novac gde mislis da je najpametnije.. a tudj novac nije tvoja stvar.

Citat:

Nego su ljudi u beogradu u fazonu, ma ko njih sisa neka daj da mi zatvorimo zastavu, i da mi napravimo novu fabriku!!!!


Ma samo vi imajte fabriku... otvorite i 10 fabrika, ali cete vi da placate gubitke. Mnogo bre lepo uzimati tudje pare i praviti gubitak.

Neverovatno, ovo sto ti pricas je tipican primer zasto je Srbija u haosu i kaska za ostatkom regiona - alo bre, samoupravni socijalizam je gotov, Zastava ne pravi novac, pravi gubitke i mora da propadne ako im i ovaj deal sa Fiatom ne uspe.

Nema bre to veze sa Beogradom - Zastava pre svega steti Kragujevcu jer tim ljudima daje laznu nadu da ce da proizvode nekakva domaca kola i od toga prave profit... mislim da je drzava te pare sto je bacala za njihove gubitke ulozila u skolovanje i otvaranje privatnih biznisa sa poljoprivredom, vise bi joj se isplatilo :(


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 02.07.2005. u 01:23 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
217.26.66.*



+1 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi02.07.2005. u 00:28 - pre 229 meseci
Ivane nko ne kaze da treba to uopste da opstane kako jeste,nego je problem sta sutra????
Poljoprivreda je ok,ali napisao sam,daju pare da otvoris firmu koja nije trgovina,nije primarna poljoprivreda,da ima 100 radnika,da ovo da ono....e to je problem.Kamara ljudi bi sutra vec krenula u privatno da nema uslovljavanja i ovakvih glupih kredita.
Kada se to sredi,da ljudi imaju barem minimalnu sansu,da imaju tracak nade,e onda nek zatvore zastavu
WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
 
0

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
67.151.201.*

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi02.07.2005. u 00:29 - pre 229 meseci
Citat:
hakinen: A neko lepo rece sta ce covek recimo sa 50-55 godina koje je ostalo jos 10 godina da radi, gde on da konkurise za posao???? Sta ti mislis??? Prosto je otpustiti a veoma tesko zaposliti radnike!!!!!

Pa konkuriše za posao koji je sposoban da radi. Ne znam za čega je ko stručan, ali ako je kvalitetan radnik, sigurno će naći neki posao. Posla će biti za svakoga kada se malo poreski obveznici rasterete nameta tj. država prestane da izdržava neprofitabilne firme.

 
0

Downforce
Milan Milic
Beograd

Član broj: 56650
Poruke: 260
*.InfoSky.Net.

Sajt: www.mulsannescorner.com


Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi02.07.2005. u 00:31 - pre 229 meseci
Citat:
hakinen: Downforce ocigledno ne citas moj post kako treba, pazi ja ne kazem da treba ta nova fabrika da ima 4000 radnika, neka ima ona 1000 radnika, ali neka se napravi u kragujevcu, i neka zaposli tih 1000 radnika, a za ovih 3000 radnika koji bi stali u zastavi neka od toga ostane bez posla jos 1000 radnika a 2000 neka proizvode FLORIDU i mislim da bi ok poslovali!!! Nego su ljudi u beogradu u fazonu, ma ko njih sisa neka daj da mi zatvorimo zastavu, i da mi napravimo novu fabriku!!!!

Vidis to je vec budzenje.Strance ne zanimaju takve kombinacije.Veruj mi da ja nisam u tom fazonu da me boli uvo za Kragujevac tj. ljude u njemu.Da sam se ja i meni slicni pitali kao i mnogi koji su odavde otisli(nisu mogli vise da pisaju uz vetar) Zastava bi super poslovala.Previse je tu brljotina bilo da bi to sada bilo ispravljeno.Nema to ko sada da ispravi.I opet cu ti ponoviti-to strance(oni koji imaju lovu i koji se pitaju i koji znaju sta hoce za razliku od nas) apsolutno ne zanima.To nije njihov vec nas problem koji smo sami napravili.Tako oni to vide.Dok mi tako kuliramo problem nekakvom "brigom politicara o radnicima" oni ce otvoriti fabriku u nasem okruzenju.Mi se i ne trudimo da resimo taj problem.Cak i ne pokusavamo.

Naravno da bi bilo uzasnih protesta.To bi bilo ocekivano sa obzirom na situaciju.
Pametan covek uci i zaboravlja,inteligentan se podseca,a glup sve zna.

Covek koji se razume u sale jedini moze da shvati ideale.
 
0

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi02.07.2005. u 00:37 - pre 229 meseci
Citat:
bkaradzic: Pa konkuriše za posao koji je sposoban da radi. Ne znam za čega je ko stručan, ali ako je kvalitetan radnik, sigurno će naći neki posao. Posla će biti za svakoga kada se malo poreski obveznici rasterete nameta tj. država prestane da izdržava neprofitabilne firme.

Pazi ovako koliko ja znam na konkursima za bilo koje radno mesto se traze ljudi isbod 35 godina, trazi se poznavanje jezika i rad na racunaru, tako da onaj od 55 nema tu sta da trazi!! Ako bi presao na poljuprivredu, covek u 55 godina je mator da ceo dan drnda traktor ili okopava bastu!!! Tako da za takve ljude mrka kapa da se zaposle, bez obzira da li su strucni u struci koju obavljaju ili ne!!!
A sto se tice trosenja para iz budzeta, pa ne bih se ja bas preterano radovao za neko rasterecenje budzeta, jer kada bude doslo do rasterecenje otpustanjem radinka, izacice ministar i reci kako imamo budzetski suficit i strpace pare u svoj dzep!!!
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi02.07.2005. u 00:38 - pre 229 meseci
Citat:

Poljoprivreda je ok,ali napisao sam,daju pare da otvoris firmu koja nije trgovina,nije primarna poljoprivreda,da ima 100 radnika,da ovo da ono....e to je problem.Kamara ljudi bi sutra vec krenula u privatno da nema uslovljavanja i ovakvih glupih kredita.
Kada se to sredi,da ljudi imaju barem minimalnu sansu,da imaju tracak nade,e onda nek zatvore zastavu


Ma cekaj... stani malo... eto ti si gradjanin Srbije.. krenes da otvoris firmu, zaposlis 10 ljudi... stvar ode dodjavola, nagomilaju se troskovi, profita nema nigde.

Jel ce tebi banke i drzava da daju besplatnu struju, vodu, da ti oproste dugove i da ti placaju plate radnicima N godina? Hoce, malo sutra...

E, sad ti kao ravnopravni gradjanin drzave Srbije se pitas - zasto je Zastava povlascena - izvini, sta su bre oni, neke svete krave da imaju veca prava nego bilo koji drugi radni gradjani ove zemlje.

E to je to sto je pogresno u rezonu ljudi... nema izuzetaka, i Zastava je samo jos jedna od ko zna koliko firmi - nema tu sta puno da se prica, njeni radnici zive isti zivot kao i svaki gradjanin Srbije... posao se moze izgubiti, i svi imaju podjednako (teske) uslove za kredit bas zato sto je kreditna sigurnost zemlje losa.

Sad u ovoj prici ja ispadam neko los za te radnike... ma jok bre, nego su se preko ledja tih nesrecnika obogatile generacije i generacije "samoupravljaca", "takozvanih menadzera", "partijskih aparatcika" i slicna zgadija - i dan danas trube istu pricu i odrzavaju tu nesrecnu zastavu zarad ono malo direktorskih mesta, socijalnog mira - i, da, mogucnosti za "kombinacije" ko zna kakvih vrsta.

I onaj ko saopsti istinu postaje zapravo krivac - e to je perverzno u zemlji Srbiji.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi02.07.2005. u 00:38 - pre 229 meseci
Citat:
Ali kako vidim ljutis se kad ti neko skrene paznju da ne voli da mu se nesto uzima.Tako je i sa radnicima,koji smatraju svoj posao svojim pravom.Sta cemo tako su nas vaspitali.


E pa, sa time je gotovo. Ovo nije samoupravni socijalizam. Toga nema vise. Radi onaj ko moze da nadje posao, ko ne moze nece raditi. Ja nikoga sa ovog foruma ne poznajem da bih ista shvatio licno.
Pazi, novac iz budzeta NIJE zastavin novac, nije ni novac ovog ili onog da ga arci na propalo preduzece sa 5000 neradnika! Nisu mogli JEDAN automobil da naprave za sve ove goduine, a da nije KANTA i ocekuju da ja, Ivan, MI placamo tudju nesposobnost i tudj nerad.
To je cisto prosjacenje - da da nece imati posla. Pa sta, sem zastave ima stotine firmi u stecaju u ovoj zemlji a samo je ta Zastava na dnevnom redu - hocemo li socijalizam ponovo, da 10% produktivnog stanovnistva izdrzava 90% neproduktivnog? Plelivanje iz supljeg u prazno? Lepo sam ti rekao, zastavinim radnicima mozes pomoci svakog meseca svojim parama. Moje ne diraj.
 
0

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
217.26.66.*



+1 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi02.07.2005. u 00:38 - pre 229 meseci
Citat:
bkaradzic: Pa konkuriše za posao koji je sposoban da radi. Ne znam za čega je ko stručan, ali ako je kvalitetan radnik, sigurno će naći neki posao. Posla će biti za svakoga kada se malo poreski obveznici rasterete nameta tj. država prestane da izdržava neprofitabilne firme.

aha,veoma lepo receno.samo me zanima kako ce se covek koji je radio jedan posao celog zivota,za to ucio i gutao znoj i krv da dodje do tog radnog mesta,sad naci tako lako dobar posao za koji je kvalifikovan,tj sposoban da radi.Znaci opet ista prica,svi na ulicu,gasi fabriku i bice posla za SVE?????Vazi...Necu da se ponavljam,kad drzava da kredite kako treba,onda nek ugase fabriku,pa nek"olaksaju"nama poreskim obveznicima.A mozda dovedu i nekog novog spasioca iz diaspore?nekog novog Srbu Ilica?Neka hvala.Kredite,socijalni program,pa nel zatvaraju

WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
 
0

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
217.26.66.*



+1 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi02.07.2005. u 00:44 - pre 229 meseci
Ma ne kazem da treba da budu krediti samo ok za zastavu,trebaju i za mene koji nemam veze sa njom i za bojana i hakinena i za sve da budu daleko povoljniji.U celoj Srbiji za kredite drzave kandidovalo se 650 ljudi????Alo!Pa sta to kaze?Da nemamo ideje?NE!Procitajte forum o tome i sve ce vam biti jasno.Apsolutno nepovoljno!Mislim da ne gresim kad kazem da su sve dosadsnje vlade Srbije krive za ovo stanje,jer nije na vreme presecena stvar.....
WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi02.07.2005. u 00:48 - pre 229 meseci
Citat:

Pazi ovako koliko ja znam na konkursima za bilo koje radno mesto se traze ljudi isbod 35 godina, trazi se poznavanje jezika i rad na racunaru, tako da onaj od 55 nema tu sta da trazi!! Ako bi presao na poljuprivredu, covek u 55 godina je mator da ceo dan drnda traktor ili okopava bastu!!! Tako da za takve ljude mrka kapa da se zaposle, bez obzira da li su strucni u struci koju obavljaju ili ne!!!


E super, u to ime, hajde da zakonom zabranimo otkaze za ljude starije od 35 godina, kako slucajno jadni ne bi izgubili posao. Bez obzira sto preko 50% mladih nema posao i sto zive sa roditeljima dok im roditelji ne umru.

Izvini, a kakve veze to ima sa Zastavom - uslovi su isti za sve radnike svih firmi u Srbiji i ta prica sa 35 godina je besmislena - ako je osoba strucna i ima radno iskustvo, cisto sumnjam da ce gazda da zaposli nekog zutokljunca.

Drugo, i privatnici koji zaposljavaju radnike ce biti ograniceni ponudom i potraznjom - ako bude mnogo vise ljudi od 55 godina, nece imati puno izbora osim da njih i zaposljavaju.

Citat:
A sto se tice trosenja para iz budzeta, pa ne bih se ja bas preterano radovao za neko rasterecenje budzeta, jer kada bude doslo do rasterecenje otpustanjem radinka, izacice ministar i reci kako imamo budzetski suficit i strpace pare u svoj dzep!!!


Ma da.. pravac u njegov dzep - zato je bolje da odmah direktno pare damo radnickim samoupravljacima, oni znaju bar dobro da ih potrose.

Citat:

aha,veoma lepo receno.samo me zanima kako ce se covek koji je radio jedan posao celog zivota,za to ucio i gutao znoj i krv da dodje do tog radnog mesta,sad naci tako lako dobar posao za koji je kvalifikovan,tj sposoban da radi.


Dobra fora za "znoj i krv" da bi se doslo do posla u SFRJ ;-) Bice da zbog toga Zastava ima i 10x vise zaposlenih nego sto joj objektivno treba.

Postoji prekvalifikacija - moze da nauci da radi na kompjuteru, mislim da ce mu cak drzava i platiti kurs.

E sad, ako mu je to ispod casti... sta da se radi, morace to da uradi, posto se jesti mora.

Citat:

Ma ne kazem da treba da budu krediti samo ok za zastavu,trebaju i za mene koji nemam veze sa njom i za bojana i hakinena i za sve da budu daleko povoljniji.


Krediti su zapravo bili OK za Zastavu... zapravo bili su mnogo vise OK nego za tebe ili mene - jer su ih i oprostili Zastavi, kao i dug za struju i za sve ostalo... a i pored toga u Zastavi nisu uspeli da to iskoriste kako treba.

Zna se sta je sledece onda kad se ne otplati potroseno. E tu je problem - sto posteni gradjani SCG koji placaju porez hoce da se duznici zatvore i da ne uzimaju vise para od drzave. Prosto kao pasulj.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 02.07.2005. u 01:52 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi02.07.2005. u 00:55 - pre 229 meseci
Drzava moze da posalje u penziju 'tehnolloski visak' i ugasi neprofitabilnu proizvodnju SADA.
Ne treba im nikakav Fiat za to.
U ovoj drzavi, mmedjutim, misli se jedno a radi se deseto. To je 1001% losa karma za ovu vladu.

Nisu problem krediti, vec doprinosi (npr. privatnik mora da placa zdravstveno i penziono 100 evra mesecno po zaposlenom sto je KATASTROFA i PLJACKANJE jer ja ne mogu drugacije vec MOTRAM da placam doprinose - umesto da npr. platim lekaru kad sam bolestan) a iz poznatih razloga. Ministri se provode bre! Ta su davanja OGROMNA i za zastavu i za malog privatnika - umesto da se snize davanja i porezi i privuce investicija drzava pljacka - normalno je da ovde niko ne ulaze, ako vec moze da bira, bio srbin ili nemac ili talijan - u auto industriju ili bilo sta drugo.

Nece to da se promeni brzo.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 02.07.2005. u 01:57 GMT+1]
 
0

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi02.07.2005. u 01:04 - pre 229 meseci
A Ivane sta bi ti uradio da si na mestu onoga ko treba da odluci sta ce biti sa zastavom??? Znaci jel bi je zatvorio, jel bi pustio i dalje da radi, jel bi otpustio sve radnike....Nije bitno da li je to politicki dobar potez ili nije za tebe ( jer si ti na "vlasti" i ti odlucujes )!!!
Dakle sta bi uradio, i sta je po tvom misljenju pametno resenje???

Citat:
Drzava moze da posalje u penziju 'tehnolloski visak' i ugasi neprofitabilnu proizvodnju SADA.

Ionako ima malo penzionera pa ima samo fale jos radnici zastave da opterecuju budzet za penzije!!!! ( samo da se zna iz budzeta srbije se izdvaja novac za penzije, i to ista cifra kao i za vojsku a to je oko 45 milijardi dinara, umesto da se penzije isplacuju iz fonda za penzije, ali taj fond je prazan jer nema proizvodnje da ga napuni )!!!!

[Ovu poruku je menjao hakinen dana 02.07.2005. u 02:09 GMT+1]
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi02.07.2005. u 01:09 - pre 229 meseci
@Hakinen,

Dobro pitanje... Ako se stvar ne zavrsi kako treba sa Fiatom, posto su celu stvar doveli do propasti, vrlo je verovatno da ce drzava imati samo jednu opciju - da Zastavu zatvori, tj. da se iz nje izdvoje profitabilni delovi i oni koji mogu da se prodaju - a da se gubitasi prepuste sopstvenoj propasti.

U takvim uslovima bih i ja to isto uradio... naravno, ne sumnjam ja da ce politicari naci neki trik da ispadne isto kao i sa hagom - ona cuvena "dobrovoljna predaja", mozda ce da smisle neki "dobrovoljni otkaz" - ko zna...

Resenje ce verovatno biti da ce radnici za svaku godinu radnog staza dobiti pare, koje ce mozda cak biti i vece, i skolovanje da pocnu privanti biznis - i cela stvar ce se zavrsiti tako.

Ista stvar se desavala u gotovo svim ex-komunistickim zemljama sa velikim "gigantima" - pa eto prezivese svi oni nekako, jos su i u EU usli (Slovenija, Ceska, Slovacka, Madjarska...)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi02.07.2005. u 01:15 - pre 229 meseci
@hakinen

To bi bilo najkompromisnije resenje, daleko od najboljeg (otkaz)
Pre ili kasnije sve ima da pukne jer zastava NE MOZE da radi sa 5000 radnika!!!! Pravila YUGO ili PUNTO sa 5000 radnika ne moze da radi! Zastava je firma, a firma ne postoji da bi mika i petar radili vec da zaradjuje.
problem je sto drzavne firme u ovoj zemlji rade po komunjarskom principu - otpisuju se dugovi, vrse se kompenzacije.... Tako u kapitalizmu nije niti moze biti....
 
0

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi02.07.2005. u 01:23 - pre 229 meseci
Lepo sam rekao da zastava ima 4000 radnika a ne 5000!!!
Pa dobro mozda ce to i naj postenije da bude, neka daju lepu lovu za otpremninu pa cemo onda da smisljamo neki privatan biznis!!!
A sto se tice otpisivanja dugova i kumunjarski princip tu se slazem i to nebi trebalo da bude tako, ali ovo za kompenzaciju si lupio, kompenzacija je jako dobra i mocna trgovacka caka, i ako znas mozes silne pare da namlatis samo kompenzacijom!!!!!
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi02.07.2005. u 01:25 - pre 229 meseci
Da ali da to ne bude 'dobrovoljno' to menadzment treba da odlucuje a ne vlada
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi02.07.2005. u 03:11 - pre 229 meseci
Heh, mogo toga je napisano ali cu se ja osvrnuti samo na neke stvari.

Jedna od stvari koja bi vec sada mogla da privuce strane investitore je neki od sporazuma koji imamo sa Rusijom, naime sporazum o slobodnoj trgovini izmedju SiCG i Rusije je ujedno i jedan od osnovnih razloga zasto Toyota hoce da gradi fabriku delova u Srbiji.
Sto se tice otpustanja radnika tu je stvar dosta komplikovanija. Recimo da bi bilo otpusteno 3000 radnika. To je ukupno oko 9000 ljudi koje ta fabrika izdrzava. Postoje zakoni koji ne dozvoljavaju otpustanje tolikog broja radnika samo zato sto je fabrika u gubitku, dugotrajan je proces to. Prvo treba da fabrika ode u stecaj pa da se visak radnika otpusti kao tehnoloski visak, sto opet iziskuje troskove koji nisu mali. Gubici koje fabrika pravi su pre svega dugovi prema drustvenim tj. drzavnim firmama tako da ih ne mozemo posmatrati kao direktne gubitke jer je sama drzava vlasnik. Tu se dolazi do apsurda. Fakticki drzava sama sebi duguje.
Ono sto ja licno mislim da bi bilo resenje je sledece.

Krenuti u izgradnju auto-puteva po Srbiji uz angazovanje drustvenih firmi koje se time bave a kojih ima dosta, uzeti kredite od stranih banaka za te puteve i uposliti radnike Zastave i radnike drugih preduzeca koja su u drustvenom vlasnistvu a treba im restruktuiranje. Svi radnici bi dobijali plate. Cak i ako bi bili placeni kao strani radnici drzava bi bila u plusu jer bi resila problem nezaposlenosti, makar u jednom roku koji nije mali a meri se od 5-10 godina sto bi bilo dovoljno da vecina radnika ode u penziju.
Time bi se ucinilo dosta u odnosu na to da se angazuje neka inostrana firma sa inostranim radnicima. Pare bi ostale u Srbiji.



 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi02.07.2005. u 09:30 - pre 229 meseci
Citat:

Time bi se ucinilo dosta u odnosu na to da se angazuje neka inostrana firma sa inostranim radnicima. Pare bi ostale u Srbiji.


Ideja je naravno dobra... samo pitanje je.. kako onda vratiti te kredite?

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
*.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi02.07.2005. u 09:32 - pre 229 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Krediti su zapravo bili OK za Zastavu... zapravo bili su mnogo vise OK nego za tebe ili mene - jer su ih i oprostili Zastavi, kao i dug za struju i za sve ostalo... a i pored toga u Zastavi nisu uspeli da to iskoriste kako treba.

Zna se sta je sledece onda kad se ne otplati potroseno. E tu je problem - sto posteni gradjani SCG koji placaju porez hoce da se duznici zatvore i da ne uzimaju vise para od drzave. Prosto kao pasulj.

Ocigledno ne razumes da pricam o radnicima.Ne zanimaju me krediti za Zastavu kao fabriku,nego socijalni program za narodne mase.
Prvo:drzava postoji zbog naroda,a ne narod zbog drzave.Izgleda glupo i smesno ,ali je tako.Osnovno u pravu,za koje se mnogi hvataju je da svako ima svoje obaveze i prava.Narod ima obavezu da placa porez.A sta ima za obavezu drzava kao servis naroda?
Drugo:ok je ideja sa autoputevima,ali samo jedno pitanje.Sta sa gomilom gradjevinskih firmi koji vape za poslom?Ili sa onim radnicima koji su ostali bez posla u toj bransi??setimo se samo radnika iz gradjevinske firme "Rad".To su oni koji su ostali bez posla u prvoj turi,bez socijalnih programa,otpremnine,pa sad se pojavljuju po cituljama radeci na nezasticenim radnim mestima kod nekih fantomskih privatnika.
Slazem se da bi imalo posla za sve,ali pitam,zasto niko nije za sve ovo vreme pokrenuo bilo kakav program do-obuke,prekvalifikacije ili slicno?Na ZZZO nije nista uradjeno po tom pitanju,a on je ipak bio projekat Vlade.
Citat:
STELLANOVA: . Gubici koje fabrika pravi su pre svega dugovi prema drustvenim tj. drzavnim firmama tako da ih ne mozemo posmatrati kao direktne gubitke jer je sama drzava vlasnik. Tu se dolazi do apsurda. Fakticki drzava sama sebi duguje.

Apsolutno se slazem sa tim.Hajde onda da Vlada da Zastavu za 1$.Napravi projekte za socijalni program,otpise dugove kod svojih preduzeca,uradi nesto bilo sta korisno!
Ko sad tu koci?Vlada(za sve se pita) ili radnici(nista se ne pitaju)?Zar stvarno neko misli da moze da vrati dugove i godine "koje su pojeli skakavci"?
WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi
(Zaključana tema (lock), by ton_majstor)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 74370 | Odgovora: 542 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.