Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kraj zapadne civilizacije: KINA

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Kraj zapadne civilizacije: KINA

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 30192 | Odgovora: 141 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu.



+25 Profil

icon Re: Kraj zapadne civilizacije: KINA28.10.2004. u 14:21 - pre 237 meseci
Citat:
-zombie-: // update: i tako ja trabunjam pola sata, i uleti salec...

Ako te to teši, iznenađenje je bilo obostrano!
 
Odgovor na temu

gsinisa
Sinisa Gasic
RS

Član broj: 38104
Poruke: 3
*.prijedor.com.



Profil

icon Re: Kraj zapadne civilizacije: KINA28.10.2004. u 14:49 - pre 237 meseci
Osnovni problem u celoj ovoj prici je sto je kapitalisticki sistem predodredjen da ulece u krizu hiperprodukcije. Naime, kada stalno seces troskove plata i povecavas efikasnost, ti mozda proizvodis vise ali taj visak vise nema ko da kupi i ti mora da smanjujes proizvodnje, sto dovodi do novog smanjenja troskova i otpustanja radnika i tako privreda ulece u spiralni krug recesije. Do sada je uvek napredak nauke uspevao da odrzi ravnotezu, npr. u SAD je ugaseno 50 miliona radnih mesta u proizvodnji u zadnjih 20 godina ali je zato otvoreno preko 40 miliona radnih mesta u oblasti visokih tehnologija. Osim toga postoji i citav niz mera na nivou drzave kojima se obuzdava suvise oscilacija u privrednim kretanjima. Pri tome je osnovni stabilizator ekonomije stabilna srednja klasa sa solidnom kupovnom moci.

Postavlja se medjutim pitanje sta ce se desiti ako svi ovi mehanizmi zakazu kao sto se vec desilo 1929? Desetine miliona su ostali bez posla, ljudi su umirali od gladi na ulici, a ludaci poput Hitlera su dolazili na vlast. Ako pukne ekonomija SAD, jos gore ce biti sa ekonomijama Kine i Indije. Tada ce doci neki novi Hitler, s tim da ce ovaj put imati na raspolaganju atomsko oruzje. U Kini je vec vidjen slican scenario kada je ekonomski slom i glad krajem pedesetih dovela do tzv. kulturne revolucije.
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu.



+25 Profil

icon Re: Kraj zapadne civilizacije: KINA28.10.2004. u 15:52 - pre 237 meseci
Eee, nije problem u proizvesti više, nego jeftinije. Do sada su već svi pokapirali da je tržište ograničenog kapaciteta i ciklus reprodukcije je skraćen u svim fazama upravo da se izbegne hiperprodukcija. Problem nastaje kad su kupci suviše zadovoljni i oklevaju da kupuju nove stvari. Država bi morala da žešće oporezuje svu pokretnu imovinu koja je starija od nekog praga, da bi održala takav sistem koliko toliko neblokiran. Do sada sam čuo da to neke države rade sa automobilima (to je ostvarivo, jer su podložni godišnjem obnavljanju saobraćajne dozvole), ali tek kad zakonom uvedu RFID u svakom mogućem nepotrošnom proizvodu i obavezu prijavljivanja svega što kupuješ (na primer obavezom korišćenja platnih kartica i totalnom ilegalizacijom keša ili bilo kakvog para-keša, tipa zlato, strane valute, telefonske kartice, pasulj...) moći će da zavrću uši nelojalnim nepatriotskim građanima koji cicijaše gomilajući nezakonitu ušteđevinu na grbači požrtvovanih poslovnih ljudi!
 
Odgovor na temu

admiralxy

Član broj: 34899
Poruke: 92
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Kraj zapadne civilizacije: KINA28.10.2004. u 16:02 - pre 237 meseci
Ma kad im je stanovnistvo zatucano pa
mogu s njima da manipulisu kako oce!
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Kraj zapadne civilizacije: KINA28.10.2004. u 17:12 - pre 237 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:Mislim da je argumentacija o nestanku srednje klase totalno prenaduvana, i koriste je raznorazne lokal-patriotske desne partije svuda da pridobiju glasove od "sport mamas"

Slazem se sa tim. Obrazlozicu dole.

Citat:
Drugo i ta trzista tamo ce se od tog novca razvijati - graditi svoje industrije i razvojne centre, sto ce doprineti rastu potraznje tamo (Kina, recimo) .

E to je kljucno, dodatno cu obrazloziti dole.

Citat:
U toj istoj Kini se upravo formira srednja klasa, jedu bifteke i voze Mercedese - u Tajlandu je plata dobrog IT inzenjera $1000-$4000...

Sto se tice Kineza, oni su velikim delom srednja klasa ali zato kao sto je Ivan rekao nece vise da jedu samo pirinac. Posto sam ovde na Novom Zelandu znam da veliki deo izvoza NZ-a cini izvoz mesa u Kinu! Taj izvoz im cini pozamasan deo ukupnog izvoza i unapredjuje ekonomoju ovde. Sta to znaci? To znaci da tim ulaganjem firmi u Kinu tamo je porasla potraznja pa onda firme u zapadnim zemljama (dobro, NZ je na istoku :) ) mogu da izvoze proizvode tamo.

Citat:
Gojko:Pre tog nivelisanja o kome pricas ce uslediti nivelisanje cena rada na zapadu a to ce da pretegne ka onim nizim i to osetno po standard zapada.

Cene rada u IT industriji su porasle (iako je bila recesija). Gojko, gledaj ovako.
Prvi slucaj: kompanija u Americi proizvede mobilne telefone u Americi i proda ih tamo (jer Kinezi nemaju para pa cine mali deo trzista). Sav novac je u Americi. Amerika kao zemlja nije nista zaradila.
Drugi slucaj: kompanije u Americi uloze novac u Kinu. Standard u Kini raste. Proizvode koji su proizvedeni u Kini kupuje veliki broj Kineza jer im je standard povecan. Znaci taj novac sto su dobili oni u stvari vracaju kupujuci te iste proizvode, kupujuci meso sa NZ-a, itd...Posto kompanije zaradjuju pare to znaci da su dobili vise para nego sto su ulozili, znaci ne gubi se novac. Novac se uglavnom obrce, mali procenat novca se gomila. Dalje, to sto su Americke firme ulozile novac u Kinu znaci da je proizvodnja jeftinija sto znaci da postaju konkurentniji na trzistu ne samo Amerike nego i npr. zapadne i istocne Evrope. Zbog ulaganja novca u Kinu oni su vise novca zaradili na ostalom trzistu u Evropi, Australiji pored toga sto su i sami Azijati kupili veliki deo te robe koje su oni proizveli.

Citat:
Uostalom posledice toga vec vidimo i mozda je iz ugla Srba to dobro jer oni nisu blizi zapadnom standardu pa mogu samo da se iznivelisu na bolje, ali ne vidim kako neko sa zapada moze da podrzi takvu stvar uzevsi u obzir dobrobit cele nacije.

Zato sto nacija ne gubi nego samo dobijaju sve nacije. Evo, da Amerika nista ne izvozi da li bi to znacilo da ne bi mogla da zivi sama od sebe? Naravno da ne. Uvek moze da se proizvodi i trosi i obrce kapital. E a ovako se to samo prosiruje na globalni nivo. Kinezi veliki deo para trose na zapadnu robu. Fora je bila samo u pokretanju proizvodne a dalje se kapital obrce i ne sliva se u Kinu...
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Kraj zapadne civilizacije: KINA28.10.2004. u 18:20 - pre 237 meseci
Citat:
milanche:
Postovani kolege i zemljaci,

hteo bih da skratim pricu, i da sumarizujem sta sam hteo da kazem:

1) Izvoz tehnologije u treci svet je samoubistvo zapadne civilizacije koja je stvorila svet u kojem zivimo.

Znaci Amerika i zapadna Evropa ne bi trebalo da izvoze tehnologiju na istok i ostale ne zapadne zemlje (gde spada i nasa zemlja). Mislis da Srbija, ostale istocno-evropske i azijaske zemlje ne bi trebalo da imaju neki benefit od zapadne tehnologije? Ne razumem tacno na sta mislis ali kako mislis da bi to trebalo resiti? Potpunim odvajanjem zapadne Evrope i Amerike od istocne Evrope i Azije? (ako sam te pogresno razumeo da li mozes da objasnis na sta tacno mislis?)

Citat:
3) Poremecaj globalne ravnoteze sila sa prevagom dalekog istoka (Kine) nece doneti nikome mnogo dobra, osim Kinezima.

Ovo nije tacno. Cena robe je jeftinija pa onda i gradjani u drugim zemljama mogu da jeftinije priuste kompjutere. mobilne telefone, dvd plejere itd..Mislis da bi to sve trebalo da se proizvodi u Americi i zapadnoj Evropi i onda u Srbiji i drugim zemljama da bude jos veci deficit?

Citat:
4) Ko god je racunao sa trenutnim modelom sveta u kojem zivimo, neka polako pocne da racuna sa jednim drasticno razlicitim, u kojem ce mnoge stvari koje su se do sada podrazumevale prestati da budu postovane. Preciznije: bice mnogo gore u mnogo pogleda.

Da li mozes da elaboriras?
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.vdial.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Kraj zapadne civilizacije: KINA28.10.2004. u 18:26 - pre 237 meseci
e salec ubedacio si me sa ovim drugim dijelom svog posta vise nego orwell sa svojom 1984.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.3.133.130.ptr.us.xo.net.



+1001 Profil

icon Re: Kraj zapadne civilizacije: KINA28.10.2004. u 19:06 - pre 237 meseci
Iako ne nameravam da se upustam dalje u razgovore (iako mnogo volim da to radim)
moram malo da pojasnim/ilustrujem sta sam vec rekao:

Citat:
1) Izvoz tehnologije u treci svet je samoubistvo zapadne civilizacije koja je stvorila svet u kojem zivimo.


Ovde zaista moram da se dorecem:

Pod ovim ne mislim izvoz PROIZVODA tehnologije nego izvoz PROIZVODNJE na nacin
koji se to radi (uzimanjem posla kvalifikovanim ljudima i davanjem tehnicki polupismenim), u proporcijama u kojima se to radi (masovno), u trenutku u kojem se to radi (ne vidim da je ista lose se da u eri Interneta posao sklapanja televizora da
Meksiku, ali u ovom trenutku ni jedna od promissing tehnologija (nano, genetika) nije dosla do tacke da moze da kreira novi tehnoloski bum, i novi polet, a poslovi vitalnih
tehnologija, i ZNANJE se daje nekome za koga, najblaze receno, ne znamo sta nam
misli i sta nam smera. Pritom, ljudi u naponu snage i znanja te poslove ne dobijaju).

By the way, da li bi ste dali svoj kod nekome tek tako ? Ja na diskusiji C++ ne videh
da je za par godina koliko sam tamo neko dao neko kapitalno parce koda, iako smo
svi zemljaci, a mnogi se znaju i privatno.

Citat:
2) Razlog za izvoz tehnologije u meri u kojoj se to radi je vrlo iracionalan, odnosno pogoduje pohlepnoj manjini. Samo po povrsini ima veze sa ekonomskim razlozima.


Ne znam ni jednu srecnu epizodu sa izvozom tehnologije (bar ne one cutting edge).
Znam za mnogo manager-a koji pizde zbog nekompetencije outsourcing kompanija.
Takodje, znam i za primere (Intel) koji su svoje outsourcing kompanije ugasili i vratili
biznis nazad. Znam i za firme koje su se ulaganjem u startup-e zesce opekle (Philips)
sa gotovo operetskim ishodima (intellectual property raznet na sve strane, svi primaju
plate pola godine posto su de facto zatvorili vrata), kao i za firme koje resavaju da
svoju proizvodnju ne izvoze, pa ipak prave dobre pare (Harman).

Citat:
3) Poremecaj globalne ravnoteze sila sa prevagom dalekog istoka (Kine) nece doneti nikome mnogo dobra, osim Kinezima.


Ne znam ko je od vas ista radio sa kineskim firmama, ko se sa njima susretao u
profesionalnom environmentu, ko je sa njima radio vece finansijske transakcije, i cija
deca sa njima idu u skolu. Imate li uopste osecaj za taj svet, i za svu gigantsku
velicinu i snagu koju imaju kao ogromno mnostvo (ako nista drugo), kao i za to sta
misle i cemu se nadaju ? Pokusao sam da vam ispricam neke epizode malo vecih
razmera (da ne bih upadao u detalje sa individualnim epizodama koje su jos i gore,
sto sa statisticke strane moze i da ne znaci nista). Da li malo bolji medju vama znaju
da u njihovim firmama postoji etnicki odredjen plafon koji se ne moze preci pa da ste
ne znam koliko dobri (sto nije slucaj sa anglo-saksonskim, a pogotovo evropskim
firmama) ?

Citat:
4) Ko god je racunao sa trenutnim modelom sveta u kojem zivimo, neka polako pocne da racuna sa jednim drasticno razlicitim, u kojem ce mnoge stvari koje su se do
sada podrazumevale prestati da budu postovane. Preciznije: bice mnogo gore u mnogo
pogleda.


Na sta mi ovaj topic lici: raspravljamo o finesama jedne sofisticirane igre kao sto je
(recimo) ping-pong. Merimo dimenzije stola, specificne tezine loptice, merimo ugaonu
brzinu loptice, koeficijent elasticnosti mrezice, uticaj udarca iz zgloba na psihu
protivnika.

E sad, model koji u ovom trenutku odgovara realnosti: stavite sto za stoni tenis na
ledja slona koji je do sada lezao, dajte nekome da ga hrani i mazi da ustane, i zatim
mi recite: sta ce ostati od svih nasih teorija briljantno i tacno iznetih u dosadasnjem
toku price.

Nista - radi se o tektonskim promenama, koje ce (kao sto sam hteo da kazem) da ceo
nas model privremeno stavi u kantu za djubre. Mozda se slon pokaze kao miran i
dobar - ne znamo.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Kraj zapadne civilizacije: KINA28.10.2004. u 21:00 - pre 237 meseci
Citat:
nikada recimo ne bih od gojka očekivao argumente tipa "to je loše po celu naciju"


Zameni "cela nacija" sa "Gojko" i odmah sve postaje mnogo jasnije. Mada mi se čini da je za Srbiju bolje da bude što više outsourcinga. Koliko vidim, neke firme iz industrije u kojoj radim sve jače investiraju u istočnu Evropu (doduše, još ne u Srbiju, ali biće i toga). Za koju je to naciju loše? Američku? Bez brige, opstaće Amerikanci i biće još bogatiji.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..chandran.sbs.auckland.ac.nz.



+3 Profil

icon Re: Kraj zapadne civilizacije: KINA28.10.2004. u 22:53 - pre 237 meseci
Citat:
milanche:Iako ne nameravam da se upustam dalje u razgovore

Zasto? Da li ti diskusija deluje previse napeto? Meni je sasvim ok, koliko sam primetio nije bilo nekog vredjanja iako dosta nas ovde ima sukobljavajuce stavove.
Citat:
Pod ovim ne mislim izvoz PROIZVODA tehnologije nego izvoz PROIZVODNJE na nacin koji se to radi

Ok, zato sam ipak pitao da malo pojasnis. Ali da li mislis da bi uopste mogao postojati izvoz PROIZVODA u tolikom obimu da recimo Kina nema srednju klasu kao sto ima sada? Da inostrane firme nisu izvozile PROIZVODNJU onda ne bi mogle ni sada da izvoze proizvode u tolikoj meri.
A sto se tice izvoza proizvodnje da li sam te dobro razumeo, ti si protiv izvoza proizvodnje u istocnu Evropu, Afriku i Aziju? Protiv si ulaganja u SCG?
Citat:
(uzimanjem posla kvalifikovanim ljudima i davanjem tehnicki polupismenim)

Ako neko radi neki posao koji moze da radi neko tehnicki nepismen pa sto se onda uopste skolovao? Ja ako se skolujem za nesto onda cu da radim nesto gde se zahtevaju moje kvalifikacije, nesto sto ne moze da radi neko tehnicki nepismen. Ako ja zavrsim fakultet pa uzmem da se bavim instalacijom programa u firmi koja prodaje racunare onda i treba da me zameni neko jeftiniji.

Citat:
a poslovi vitalnih tehnologija, i ZNANJE se daje nekome za koga, najblaze receno, ne znamo sta nam misli i sta nam smera. Pritom, ljudi u naponu snage i znanja te poslove ne dobijaju).

Znaci dobro sam te razumeo, ti si protiv ulaganja u proizvodnju u npr. SCG, Kinu, Rusiju itd.? U stvari mozda nisi protiv ali mislis da bi Amerika trebalo da bude protiv toga? Cisto da razjasnimo da se ne vrtimo oko nekih sitnica...Moje proizvoljne konstatacije tumaci kao pitanja (da ne ispadne da te optuzujem za nesto sto ne mislis).

Citat:
By the way, da li bi ste dali svoj kod nekome tek tako?
Pa operativni sistemi su napravljeni zahvaljujuci tome sto je neko davao svoj kod tek tako. I mnogi drugi softverski i web alati. Eclipse, Apache, gcc.....

Citat:
Ja na diskusiji C++ ne videh da je za par godina koliko sam tamo neko dao neko kapitalno parce koda, iako smo svi zemljaci, a mnogi se znaju i privatno.

Pa ako ti radis u nekoj firmi tu se onda ne pitas samo ti. Moze Reljam i Dragi Tata da daju deo koda ali bi posle hebali cvorka...Mogli bi da popiju tuzbu pa i zatvor...

Citat:
Ne znam ni jednu srecnu epizodu sa izvozom tehnologije (bar ne one cutting edge).

Pa gde se proizvode procesori i maticne ploce? Najvise u Kini a ja ne vidim da je nekome lose zbog toga. Lepo je i Amerikancima a lepo je i Kinezima a lepo je i svima nama jer imamo jeftinije racunare...

Citat:
Znam za mnogo manager-a koji pizde zbog nekompetencije outsourcing kompanija. Takodje, znam i za primere (Intel) koji su svoje outsourcing kompanije ugasili i vratili biznis nazad. Znam i za firme koje su se ulaganjem u startup-e zesce opekle (Philips) sa gotovo operetskim ishodima (intellectual property raznet na sve strane, svi primaju plate pola godine posto su de facto zatvorili vrata), kao i za firme koje resavaju da svoju proizvodnju ne izvoze, pa ipak prave dobre pare (Harman).

U cemu je poenta ove price? Da nije uvek dobro raditi outsourcing? Slazem se. Sve zavisi od slucaja do slucaja. Ali u svim tim slucajevima kompanije su gledale samo svoje interese a ne interese "svoje" nacije (iako mislim da kompanije nemaju naciju).

Citat:
Da li malo bolji medju vama znaju da u njihovim firmama postoji etnicki odredjen plafon koji se ne moze preci pa da ste ne znam koliko dobri (sto nije slucaj sa anglo-saksonskim, a pogotovo evropskim firmama)?

Ovde gde sam ja je upravo obrnuto. U mnogim firmama se zna dokle Indijci i Kinezi mogu da doguraju ali najvisa mesta su uvek rezervisana za Kivije. Dobro to nije uvek slucaj ali se ovo najvise primeti u nekim jakim kompanijama koje se bave finansijama. Inace u kompanijama koje nisu stabilne (kao banke npr.) nego kojima je bitno da se sto pre ukljuce u trzisnu trku veruj mi da im nije bitno koje nacije im je menadzer vec im je bitno samo da je dobar....Inace moja devojska je radila u firmi ciji je vlasnik Kinez (ili Korejanac) a glavni menadzer je bio Novozelandjanin tako da te price o plafonu su samo individualni slucajevi a zla usta uvek to generalizuju na sve kompanije pa se onda takva prica prosiri...
 
Odgovor na temu

tune

Član broj: 1213
Poruke: 402



+87 Profil

icon Re: Kraj zapadne civilizacije: KINA28.10.2004. u 23:17 - pre 237 meseci
Milanche,

Ja radim sa Kinezima,(ne za Kineze, kazem sa Kinezima) svakodnevno, tacne su stvari koje si naveo,

1.Zaista dobijaju puno toga za dz. ali zar nismo mi bili u vreme tita jedna od najpovlashcenijih drzava kad su licence u pitanju i sta smo uradili ... osvojili svet?

2.Igraju na kvarno, kradu, otimaju know-how... sve je to tacno, kazi mi samo ko nije takav ... danas? Odmah cu se spakujem i idem u tu zemlju utopiju.

3. Nelojalna konkurencija, ubishe sa cenama, tacno, proizvodi su im uglavnom = dirty cheap crap.

4. Ja sam u R&D i mi pizdimo, naravno, pitaj tvoje kolege RF inzenjere koliko vremena treba da se guzichash dok ne napravish dobar Feedhorn na primer, koji na kraju krajeva lici na obicnu cevku i koga hebeni kitajac iskopira dok si rek'o keks. Sve to stoji.

Elem, ne treba panichiti, paranoje tipa "jedzuzd i medzudz" = mali - zuti koji ce doci i pojesti sva brda i planine treba ostaviti za neobaveshtene koji vole mrakachu jer ih je u stvarii strah da progledaju i vide ovaj svet svojim ochima.
Ima sigurno >10 godina kad sam chuo za prichu da u USA postoje neki jumping klubovi
gde members kako uche da skachu u sync-u, jer zaboga ako svi Kinezi skoche u mestu po komandi radio Pekinga kad se prizemlje bice zemljotres u Americi.
Koja paranoja! Made in USA paranoja!

Ne, ja se ne bojim kitajaca, ja se vishe bojim onih koji mi serviraju ovakve priche svakodnevno i sad brate idesh kroz zivot: i red hurca - red zita. Te doci ce Rusi te nece doci, ajd sad malo da vas plasimo sa kitajcima: buuu nova 'baba-roga" , pitam se ko je sledeci? marsovci, komete mozda? Nou frks, cheka ih Brus Vilis, samo da kongres odobri kintu...

Ja bih radije postavio pitanje: Kome trebaju takve priche?

A zbog ovog Kineza koji je pisao Manual za STB SW Upgrade ja sigurno necu dobiti otkaz u sledecih 200 godina.
pogledajte ovaj masterpiece

Citat:
Digital Satellite Receiver
Upgrading Procedure of PC To Unit

1. Requested Devices:
1) Computer : Offer new software and Procedure which is going to update the digital satellite receiver.
2) Digital Satellite Receiver: The receiver which is going to be updated.(short as “receiver”).
3) PC to Unit update cable: Professionally used cable for PC to Unit update.

2. Operation tips
1) Connect the RS232 ports of the receiver and the PC with the cable.
2) Press down the POWER key of the arithmetic figure machine first and does not put to open the empress the power switch at the same time, and need the arithmetic figure machine the front-panel to show to enter the upgrading appearance.
3) Will the grade creep's procedure(flash.hex)and“xxxxTTL.exe”are the procedure make duplicate the calculator inside, then the calculator inside appears the interface that is shown as diagram below:

4) click interface that “ HEX", here check to seek the grade creep procedure(*.hex) in column, make selection to behind click that procedure, is shown as diagram below to press “open(O)".


5) Rat punctuation the shot descend the diagram arrowhead, and then appear to descend the grade creep diagram of the diagram, then the beginning promote to higher grade.
( Note: In the operation step 5 before and first certain conjunction the RS232 on the computer promote to higher grade the line, and if connect the computer to up connect, choose the COM1, and if connect the computer to down connect, choose the COM2 to then press step 5 promote to higher grade)


6) The grade creep complete the empresses, and afresh start to receive the machine, and enter the “ out the factory to establish" menu, choose the “ to recover out the factory to establish".

7) To this, the computer usage machine promote to higher grade all complete, arithmetic figure machine can enter normally.


P.S. ja inace skupljam ovakve "bisere" i chitam ih u WC-u kad se ziv userem od straha od Kineza :)
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.3.133.130.ptr.us.xo.net.



+1001 Profil

icon Re: Kraj zapadne civilizacije: KINA29.10.2004. u 01:18 - pre 237 meseci
Znate sta,

stvarno ne mogu da sirim pricu u nedogled. Rekao sam sto sam imao, vrlo jasno.
Volim da razmenjujemo misljenja, ali nekad jednostavno ne znam na osnovu cega
izvlacite zakljucke.

Ne znam ko je govorio o izvozu u SCG, odakle to u celoj prici ??? Hvala Bogu
da volim da pomognem svom narodu i svojoj zemlji, i da volim da prosperiramo.
To aktivno radim vec deset godina na razne nacine.

Takodje, ne znam od kada je to u 21 veku PC motherboard cutting edge tehnologija ??? Mozda je to bila na prelazu u devedesete proslog veka.

U vezi koda: open source je kad se dogovorimo da dzabe radimo za opste dobro, i
to je fer deal. Davanje kompanijskog koda naravno nije OK. Moje pitanje je u vezi
koda kojeg vi sami pisete (u privatnoj reziji) kojeg mozete da dobro prodate, i koji
mozete da iskoristite u gomilama narednih aplikacija. Da li ga dajete olako bilo kome
'na izvol'te', ili prvo gledate da sami zaradite na njemu (sto je neki prirodni red) ???

Na kraju: ako covek doktorira audio na Stenfordu, zasto dati njegov posao Indusu
koji cestito ne zna ni C, a kamo li najosnovnije iz signal processing-a, koji nema ni
najmanje sanse da razume (a da ne govorimo o detaljima) ista od svega. Zasto ga
terati da na silu predaje svoj posao svojoj neadekvatnoj zameni, i da ceka izvestan
otkaz. Koji je benefit - dobar ostaje bez posla, a onaj los ga nece zavrsiti ????

Zasto seci usi da bi se krpilo dupe ??? Zasto se rusi ono sto je provereno i dobro ???

 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net.



+6 Profil

icon Re: Kraj zapadne civilizacije: KINA29.10.2004. u 03:46 - pre 237 meseci
Tune je otprilike rekao ono što i ja mislim o tome. Sećam se kad je bila frka od Rusa (eno ih sad, pobiše ih Čečeni), pa onda su na red došli Japanci (u recesiji su od 1990), sad Kinezi i Indusi, a sutra jebem li ga ko. E sad, možemo da biramo: ili ćemo ceo život da provedemo u mišjoj rupi plašeći se spoljnog neprijatelja i domaćih izdajnika, ili ćemo da radimo i živimo normalno.

Da dodam samo da je najbolji šef kog sam ikad imao Kinez. Sjajan stručnjak i još bolji čovek - i sad smo prijatelji
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.client.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Kraj zapadne civilizacije: KINA29.10.2004. u 04:30 - pre 237 meseci
Odnosi sa individuama i odnosi medju grupama su dve potpuno razlicite stvari.
Individualno, ljudi su u daleko vecem procentu jedan prema drugome korektni i dobri
nego sto su to na nivou grupa. Takodje, nijedna nacija ili rasa nije 'pretplacena' na
samo dobre ili na samo lose.

I meni je jedan Kinez ucinio vise za trazenje posla nego tri Srbina koji rade u toj
istoj firmi. Istina, covek je Tajvanac, sto je velika razlika u mentalitetu u odnosu na
mainland.

Moja razmisljanja su na mnogo sirem planu (geo-politickom) u kojem ne vidim da ce
ekonomija sama po sebi prevladati sve ostalo.

Sve o cemu je bilo frka (Rusi, Japanci) nikad nije bilo problem. Problemi su bili najcesce
u onome sto se desavalo pred ocima letargicnog sveta (Hitlera, na primer, niko nije
uzimao za ozbiljno, sve dok nije doslo zlo po svoje).

A sto se frke, tice, u pravu si - jebes frku. Sto kaze jedna stara baka koju znam:
"Sinko, narod nikad nece propasti - naroda uvek mora da bude - uvek ce se ziveti"

 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu.



+25 Profil

icon Re: Kraj zapadne civilizacije: KINA29.10.2004. u 08:48 - pre 237 meseci
Citat:
Dragi Tata:
Da dodam samo da je najbolji šef kog sam ikad imao Kinez. Sjajan stručnjak i još bolji čovek - i sad smo prijatelji


...koji govori mnoge jezike, uključujući i naš, i voli da ponekad poseti [ES]...

Izvini, mala, glupa šala...
 
Odgovor na temu

custominstall
Vracar glasa za Evropu

Član broj: 29473
Poruke: 251
195.252.86.*



Profil

icon Re: Kraj zapadne civilizacije: KINA29.10.2004. u 09:17 - pre 237 meseci
Citat:
srki: Pa gde se proizvode procesori i maticne ploce? Najvise u Kini a ja ne vidim da je nekome lose zbog toga. Lepo je i Amerikancima a lepo je i Kinezima a lepo je i svima nama jer imamo jeftinije racunare...

Pa u čemu je onda problem? Ovako kako si ti predstavio stvar - nema problema. Niko neće ostati bez posla, otvoriće se nova radna mesta u Kini; ako neko na Zapadu i dobije otkaz, biće to samo neki genijalci sa ES, koji će čas posla naći novo radno mesto. Jadni Kinezi neće morati da kupuju skupu tehnologiju sa Zapada, već će dobiti dobro pumpanje ekonomije. Stvarno dobra stvar. ;)
Ja sam bio ubeđen da se ovde radilo o pitanju poslova (na prvom mestu). Jer jedno je povećanje cena proizvodima, to svi mogu da prebole, a drugo je gubitak poslova i nestašica istih. Ipak, vezano za temu, voleo bih da neko ko zna ili ima ideju kaže nešto o sledećim pitanjima:

1. Zašto ne Indija? Zašto ne Rusija? Ove dve zemlje zajedno imaju stanovnika skoro koliko i Kina. Bliže su Zapadu i imaju takođe potrebu za formiranjem neke normalne srednje klase, baš kao i Kina. Zašto je Kina privlačnija?

2. Ko vlada Kinom? Ko su kineski veliki igrači? Da li je to CK KP Kine? Ili kineski milijarderi? Ako su milijarderi, ko su oni? Kakve planove za budućnost imaju, čime se bave?

3. Koliki je procenat famozne srednje klase u Kini? Pri njenom pomenu setim se odmah bivšeg preds. kandidata i njegovih teorija o ekonomiji velikih sila :). Koliko prosečan pripadnik srednje klase tamo zarađuje i koji mu je stepen obrazovanja, u kakvim uslovima živi? Koliko ih je??

4. Koliko procenata Kineza koristi internet?

5. Koji kineski proizvod biste kupili umesto japanskog ili nemačkog (mislim na kineske marke)?


[Ovu poruku je menjao custominstall dana 02.11.2004. u 22:30 GMT+1]

"To možda i nije tako dobro... ali bi moglo da bude interesantno" (H.P.)

Adaptatio est mater superstitis.
 
Odgovor na temu

tune

Član broj: 1213
Poruke: 402



+87 Profil

icon Re: Kraj zapadne civilizacije: KINA29.10.2004. u 09:19 - pre 237 meseci
Citat:
ako covek doktorira audio na Stenfordu, zasto dati njegov posao Indusu
koji cestito ne zna ni C ...

Pa... "dzaba se krechio" i to na Stenfordu.
Ako uspeva da izgubi posao i ne moze da nadje drugi bolji, ovo zaista ne razumem :(
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Kraj zapadne civilizacije: KINA29.10.2004. u 10:00 - pre 237 meseci
Citat:

Moja razmisljanja su na mnogo sirem planu (geo-politickom) u kojem ne vidim da ce
ekonomija sama po sebi prevladati sve ostalo.


Mislim da su tvoja razmisljanja su pogresna iz prostog razloga sto proizvoljno pobadas "sistem reference". Tvoj kolega profesor na Stenfordu je tu samo zbog ekonomije in the first place - neko je izmislio tranzistor zbog ekonomije, chip zbog ekonomije, audio kompresor zbog ekonomije (stednja bandwidtha i enabling servisa) - sta mislis, zbog cega je svim tim ljudima omogucen research money na institutima i venture cap money u firmama? Zbog toga sto neko voli da ga baca? Razmisli ponovo...

Kao sto je ljude koji su pravili video rekordere pogodio Japanac - tako i sad tvog kolegu relativno pogadja sto se pojavio Indus - ne, nema tu nikakve razlike - samo je grupa poslova drugacija. I kao sto ti ljudi nisu crkli od gladi i nestali, nece ni tvoj kolega Profesor - naci ce drugi posao, koji je noviji i gde je mnogo bolji od Indusa trenutno - i doprinece drustvu (da ne kazem ekonomiji ;-) mnogo vise nego da radi posao koji moze da uradi i neki Abu iz Mumbaija :)

Citat:

ako covek doktorira audio na Stenfordu, zasto dati njegov posao Indusu
koji cestito ne zna ni C ...


Vidis, nekada si morao da budes Ph.D da bi koristio kompjuter, a danas samo treba da imas $200-$300 u dzepu... kakve to veze ima - Indus radi posao - radi, dakle jeftiniji je - ako to sto uradi zadovoljava zahtev projekta, nema potrebe za phdovanjem tu, tvoj kolega sigurno moze da nadje daleko pametnije nove stvari koje neskolovani Indus ne moze da uradi - u tome i jeste poenta.

Citat:
custominstall
1. Zašto ne Indija? Zašto ne Rusija? Ove dve zemlje zajedno imaju stanovnika skoro koliko i Kina. Bliže su Zapadu i imaju takođe potrebu za formiranjem neke normalne srednje klase, baš kao i Kina. Zašto je Kina privlačnija?


I Kina i Indija su podjednako privlacne za outsourcing, ja sam pominjao Kineze cisto kao primer - mozes slobodno da zamenis sa Indusima / Tajlandjanima / .... TATA group, WIPRo i sl su najveci outsourceri u svetu - i nisu Kinezi :)

Rusija je drugacija - mislim da outsourcing ide sporije tamo ali i to ce se eventualno desiti, jer EU sad jako investira u istocnu Evropu, koja im je daleko bolja opcija od Indije zbog manjih kulturnih razlika i slicne poslovne etike.

Citat:

2. Ko vlada Kinom? Ko su kineski veliki igrači? Da li je to CK KP Kine? Ili kineski milijarderi? Ako su milijarderi, ko su oni? Kakve planove za budućnost imaju, čime se bave?


Mislim da su to kineski tajkuni - kad se u Kini formira jaka sredna klasa, i produbi vrlo uticajna visoka klasa - Kina ce jednostavno samo mozda zameniti CK-KP sa parlamentom i zavrsiti tranziciju u kapitalizam. Ekonomski ona odavno nije komunisticka. Mozda i nece sutnuti KP - jer KP je idealan za opijanje sirokih masa i brzo zataskavanje bilo kakvih politickih nemira (citaj: tenkovi) ;)

Citat:

3. Koliki je procenat famozne srednje klase u Kini? Pri njenom pomenu setim se odmah bivšeg preds. kandidata i njegovih teorija o ekonomiji velikih sila :). Koliko prosečan pripadnik srednje klase tamo zarađuje i koji mu je stepen obrazovanja, u kakvim uslovima živi? Koliko ih je??


Ja ne znam te podatke ali ono sto znam da hi-level e-inzenjer u Kini (milanche: inzenjer, ne programer) zaradjuje i do par hiljada dolara mesecno. Kolega mi je bio u Pekingu skoro i zaprepastio se kolicinom BMW-ova i Mercedesa tamo - cim odem tamo poslom napravicu report za ES :-) Inace kolega je direktor jedne DE firme, i Kineze gledaju kao ogromno buduce trziste... kakav bre pirinac - $$$ i samo $$$

Citat:

4. Koliko procenata Kineza koristi internet?


Drugi u svetu - a uskoro i prvi po Morgan Stanley (45 miliona u 2002 - rast 72% u odnosu na 2001, 80 miliona krajem 2003, pa ti vidi) - http://english.people.com.cn/200405/14/eng20040514_143308.html

Isto vazi i za mobilne telefone.




DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

tune

Član broj: 1213
Poruke: 402



+87 Profil

icon Re: Kraj zapadne civilizacije: KINA29.10.2004. u 10:50 - pre 237 meseci
Citat:
Vidis, nekada si morao da budes Ph.D da bi koristio kompjuter, a danas samo treba da imas $200-$300 u dzepu... kakve to veze ima - Indus radi posao - radi, dakle jeftiniji je - ako to sto uradi zadovoljava zahtev projekta, nema potrebe za phdovanjem tu, tvoj kolega sigurno moze da nadje daleko pametnije nove stvari koje neskolovani Indus ne moze da uradi - u tome i jeste poenta.


Ne Ivane, nisi razumeo ;)
Poenta je: nabaciti PhD ... zavaliti se u ofis ... uramljeni PhD okachiti na zid i sledece 44 godine sedeti u tom ofisu k'o frustrirana nerotkinja.

LOL

E, sad svi ostali PhD-less treba da se klanjaju i padaju nichice na zemlju... pred likom i delom ... mislim ...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Kraj zapadne civilizacije: KINA29.10.2004. u 12:29 - pre 237 meseci
Ne - mene hvata jeza od neceg drugog... Homeboy amer (zameniti sa bilo cim drugim po zelji) eto voli mozda da ode u WalMart, da kupi mnogo jeftino sve sto mu treba... da obuce patike od $50, da kupi DVD player za $50 i lep veeeliki TV za $500, da se zavali u jeftin namestaj, i jede jeftine hamburgere koje mu je omogucila jeftina radna snaga tamnoputih u Burgerkingu... McDonaldsu, Indoneziji, Indiji, Meksiku i sl...

E.. u tom slucaju je sve super - zasto bi, zaboga, on isao u malu homeboy prodavnicu kod svog debelog komsije i platio skuplje istu stvar, da kupi homemade cipele za $300, domaci DVD player za $300 i veeeliki RCA TV... (koji RCA i ne proizvodi u USA jer bi samo visa klasa mogla da ima TV aparate, a i ko kupuje RCA anyway)... ili da ide u domaci restoran i pukne vise love kod homeboy drugara koji mora da placa ponosne radnike ohoho... racunica je perfektna, prosto idilicna... meni super...

E, sad - lep je i internet.. jel' da - mozes bankujes od kuce, kupujes od kuce... ne treba ti homeboy drugar prodavac iz prodavnica elektricnih aparata i housewarez, i teta bankarka iz banke na uglu koja ti je davala cekove od plate, sutnite ih sa posla - takodje mozes i saljes e-mail ofisu u Evropi - ne treba vam ni drugar homeboy postar kome si ranije rekao "dobar dan" i popricao o vremenu... sve lepo, jeftino - i efikasno... odlicna ova tehnologija, bas povezuje ljude...

Tehnologija napreduje - mozes i da radis od kuce u nekim industrijama... ne treba ti drugar homeboy vozac autobusa 5x nedeljno, vec max 2x nedeljno - a i njega ce da zameni neki "sand' nigga" koji mozda nije "proud to be American" ali zato vozi bus za manje love, ne riknjava od secera ili infarkta miokarda sa 40, i ne kosta healthcare toliko puno... idila - jeftinija i vozna karta...

Sve super, jel da? Zivot je naprosto perfektan, efikasnost a ti mozes i da stedis svoje proud dollarz... onda 2-3 puta godisnje odes na neko bantu ostvo koje ne umes ni da spelujes kako treba i potrosis svoje proud dolare koje si ustedeo na eksploataciji radne snage kod nekih kosookih, dobijes i masazu i jos ohoho od kosooke devojke jer je njoj tvojih $50 mesecna plata... neverovatna lakoca zivenja, tak? :)

<garden of Eden...>

I tako.. those were the days - sve je bilo lepo dok jednog dana ti, ah, zlikovci nezahvalni nisu dosli, avaj, i po TVOJ posao - kako bre... pa zar nije TVOJ posao, sa TOM diplomom TOG univerziteta, stvar bez koje zemlja propada... sine qua non za stabilnost, auuu ;) Zamisli... ume Indus i da nauci dizajnira VHDL bog te mazo.. da sklopi TV i razvije sam svoj reference design za mobilni telefon... i da podnese patent ako treba... ccc... skocio standard i Kinezu bre... nase banke ulazu lovu tamo i seli se proizvodnja jer Kinez kupuje lepa BMW i GM kola i jede veliki socni rumpsteak... odakle bre njima pravo da kupuju kola, da jedu skupo meso... zar nisu vozili biciklove i jeli vrapce... sta ce to njima, kako smeju?

Pa nismo to hteli.. hteli smo da oni rmbace i kopaju.. da se bave primarnom industrijom za tanjir pirinca dnevno (curry je bonus, i ako nalove nekog vrapca ehtra!), a mi da ih gledamo jadne, bacimo im koju kosku tamo - mozda odemo malo da se izivimo, i uzivamo... zauvek!

Koji pipe dream, jbt...

I onda prelazimo na teror strahom bez cinjenica i dokaza - ovde nas plase pricom o propasti sveta as we know it, o zlim Kinezima koji hoce da vladaju svetom, znaju im oni planove... znamo mi njih u dusu - iako svi ekonomski trendovi govore o rastu BNP-a i u USA i na istoku - o skoku consumer spendinga, i o stabilnoj nezaposlenosti - kakva kontradikcija... kao ponosni predsednik USA koji eksploatise strah kao svoj unikatni politicki PR - svet nije poceo i nece se zavrsiti na USA inzenjerima i advokatima - ako treba da nestanu, so be it - ko nije efikasan, nece imati posao - kako je uvek bilo i kako treba da bude... samo je red dosao i na te oblasti privrede.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Kraj zapadne civilizacije: KINA

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 30192 | Odgovora: 141 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.