Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pokrivena (upisana) sfera

[es] :: Matematika :: Pokrivena (upisana) sfera

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 11004 | Odgovora: 89 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Diskriminanta

Član broj: 324677
Poruke: 412
87.116.182.*



+21 Profil

icon Re: Pokrivena (upisana) sfera23.01.2019. u 07:17 - pre 63 meseci
Pa nisi valjda mislio da sam za ivice na ekranu rekao da su stvarne. Stvarne ivice su na papiru koji je presavijen.
Ali to ne menja stvar odnosno tvoju zabludu - da ivice ne mogu nastati i nestati.

Odakle ivice na tvojim pantalonima? Te ivice nisu postojale na tekstilu od kojeg su napravljene kad je taj tekstil izišao iz fabrike.

[Ovu poruku je menjao Diskriminanta dana 23.01.2019. u 21:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
*.dynamic.sbb.rs.



+559 Profil

icon Re: Pokrivena (upisana) sfera24.01.2019. u 03:36 - pre 63 meseci
Citat:
Diskriminanta: Pa nisi valjda mislio da sam za ivice na ekranu rekao da su stvarne. Stvarne ivice su na papiru koji je presavijen. Ali to ne menja stvar odnosno tvoju zabludu - da ivice ne mogu nastati i nestati.


Ali ivice na ekranu jesu stvarne u šta možeš da se uveriš ako ih pogledaš, dotakneš, gricneš...Stvarne ivice su i na papiru koji je presavijen, ali presavijen papirić ne ilustruje dve ravni koje se seku. Ne znam zašto misliš da sam u zabludi da ivice ne mogu nastati i nestati, takvo nešto ja nisam izjavio, da li možeš da citiraš? I ne samo ivice nego i duži i rombovi i sfere...

Kehm, mislim da su ti stari grci imali baš dosta vremena, sunce, pesak, ribe, maslinke, vino, robove da rade za njih, i da su se odlučili za pojmove tipa tački bez dimenzija, pravih bez debljine, ravni bez visine itd baš iz razloga da bi izbegli rasprave o ivicama na togi, sredinama papirusa i trisekcije nosa na glavi ili na licu, takođe su izgradili rečnik koji nije savršen ali koliko toliko eliminiše nedoumice, odbijaš da koristiš takav rečnik a očekuješ izgleda da drugi usvoje tvoje predloge, a već na prvo pitanje u vezi predloženog rečnika odgovaraš izjavama koje ne stoje:

Citat:
Diskriminanta:
Ne bih rekao da je to preimenovanje jer, konkretno, samo stranice dodekaedra mogu biti zajedničke osnovice ravnokrakih trouglova.
To je svojstvo koje samo one imaju.
Duži koje spajaju ugao petougla sa njegovim centrom takođe mogu da se pojavljuju i nestaju ali ne mogu biti osnovice ravnokrakih trouglova.


Na sledeća pitanja reaguješ tako što pišeš veoma čudne izjave koje se navodno ne mogu negirati. Što se mene tiče možeš prekriti sferu trouglovima kao što se prekriva uveče ćebićima pred spavanje ali ne znam gde ćeš stići ako nastaviš u tom pravcu i tim rečnikom?

Ako hoćeš nastavi ovde i smatraj kao da nisam pitao šta dobijaš preimenovanjem, učinilo mi se da je prethodni odgovor dobar ako te zanimalo u 3D koordinatnom sistemu gde tačno sfera dodiruje zamišljeno geometrisko telo zato što u takvom sistemu pozicija sredina stranica odgovaraj "centrima" rombova koji neposredno posle toga nestaju. I ako je moguće gledaj da više ideš u pravcu geometrije a manje u pravcu ivica od pantalona koje si uveo kad si shvatio da se jednom napravljena ivica na papiru ne može više ispeglati

Citat:
Diskriminanta:
Ja mislim da su tačke dodira sa sferom u centrima rombova koji su nastali tako što su zajedničke osnovice ravnokrakih trouglova nestale.
Ako nastavimo sa povećavanjem visina piramida one će se opet pojaviti, ali upisana sfera se neće povećavati.


Citat:
Diskriminanta
Odakle ivice na tvojim pantalonima? Te ivice nisu postojale na tekstilu od kojeg su napravljene kad je taj tekstil izišao iz fabrike.
[Ovu poruku je menjao Diskriminanta dana 23.01.2019. u 21:05 GMT+1]


Eto ti sad, a ja ih tražio u pamuku i konoplji koji su ubrani da se dostave fabrici, a nastale su tako što ih je moja pokojna baba napravila peglajući pantalone na ivicu, posle smo ih zatvorili u hermetičku kutiju i poslali u svemir da tamo ostanu večno i da nikad te ivice ne nestanu kad su već nastale. Nemogućnost nestajanja trajnih ivica na pantalonama je realna pojava i ne može se negirati.

Na slici je jedna bezobrazna sfera koja je izđikljala preko centara rombova do sledećih ivica, smirila se tek kad sam je prekrio ćebićem sa dezenom raznih trouglova. https://en.wikipedia.org/wiki/Rhombic_triacontahedron


Nemoj da pricas?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Diskriminanta

Član broj: 324677
Poruke: 412
87.116.181.*



+21 Profil

icon Re: Pokrivena (upisana) sfera24.01.2019. u 15:08 - pre 63 meseci
Citat:
MajorFatal:Ne znam zašto misliš da sam u zabludi da ivice ne mogu nastati i nestati, takvo nešto ja nisam izjavio, da li možeš da citiraš?

Citat:
"Osnovice" na taj način nisu "nestale", recimo kraće dijagonele tih rombova i dalje odgovaraju tim osnovicama, stranicama petouglova, ivicama poliedra...


Dakle, takvo nešto si izjavio: "Osnovice" na taj način nisu "nestale"

Jesu nestale ! Ni jedna jedina tačka nije ostala.


Osnovice se mogu ponovo uspostaviti samo pomoću krajnjih tačaka krakova trouglova koji (krakovi) nisu nestali


To, naravno, važi i za dijagonale romba.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
*.dynamic.sbb.rs.



+559 Profil

icon Re: Pokrivena (upisana) sfera24.01.2019. u 23:19 - pre 63 meseci
Citat:
MajorFatal:
Ne znam zašto misliš da sam u zabludi da ivice ne mogu nastati i nestati, takvo nešto ja nisam izjavio, da li možeš da citiraš?


Citat:
MajorFatal:
"Osnovice" na taj način nisu "nestale", recimo kraće dijagonele tih rombova i dalje odgovaraju tim osnovicama, stranicama petouglova, ivicama poliedra...


Prema tome, dakle, pošto nisam izjavio ne možeš ni da citiraš ali ti to ne smeta da me nabeđuješ, ili su ti ivice i "osnovice" isto?

Citat:
Diskriminanta: Dakle, takvo nešto si izjavio: "Osnovice" na taj način nisu "nestale"


Ne takvo nešto nego tačno to sam izjavio, sad jesi citirao, ali kao što vidiš "Osnovice" kao i "nestale" sam stavio pod znake navoda, to je zato što osnovice kojima ti barataš ne smatram nekakvim stvarnim osnovicama, kao ni nestajanje, uzeo si ivice poliedra, stranice petouglova i samo ih za svoje potrebe preimenovao, proglasio za osnovice trouglova a da pritom nisi svečano uzviknuo "evo ih nastaju" pa prema tome smatram da nešto specijalno ne mogu ni nestati, nego samo biti nacrtane, konstruisane i obrisane.

Citat:
Diskriminanta:
Jesu nestale ! Ni jedna jedina tačka nije ostala.


A tačka na sredini? Takozvana "tačka dodira" sa rombom? Odakle se ona pojavila, pala s neba? A krajnje tačke? I sve tačke između, zar nisu od početka konstrukcije pripadale ivici poliedra? To što se u tom momentu nalaze u ravni romba ne znači da su nestale. Ni "nastale".

Citat:
Diskriminanta:
Osnovice se mogu ponovo uspostaviti samo pomoću krajnjih tačaka krakova trouglova koji (krakovi) nisu nestali


Jel možeš molim te da ne pišeš crvenim slovima, ništa važno nisi napisao. Dobro je da si upotrebio termin uspostaviti, da si se odlučio za vaspostaviti morao bih i ja da odustanem od daljeg razgovora, šta fali terminima nacrtati, konstruisati? Osim toga mislim da okrećeš natraške neke stvari iz (euklidske) geometrije, osim što nisu nešto specijalno ni nastale, niti nestaju, niti se uspostavljaju, i što si se prešaltao na Arhimedovu inžinjersku geometriju, na početku I knjige Elemenata od Euklida definicija 7. Ravna površinaje takva da, ako uzmemo bilo koje dve tačke, prava linija između njih leži cela na toj površini. što će reći ravna površina kojoj bilo koji romb pripada (i prethodno ravne površine kojima pripadaju trouglovi, petouglovi) definisana je nekom pravom linijom, rombovi na crtežu nisu nastali konstrukcijom bez dijagonale nego si podizao visine piramida dok trouglovi nisu došli u istu ravan (ugao od 180 stepeni) kako je u dobijanju rombova učestvovala "osnovica" ne možeš tako lako da je se otarasiš i tvrdiš da je "nestala", da se ne bi videla na predmetu urađenom po konstrukciji da, ili nekom 3D crtežu, ili da pripada ravni romba da, ali upotreba termina nestajanje će te kao što kaže Bradzof uvek odvlačiti u metafiziku pa bi uskoro pričali o ivicama i džepovima pantalona, pantolanama pocepanim na kolenima itd...

Citat:
Diskriminanta:
To, naravno, važi i za dijagonale romba.


Kojeg romba? :)
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Diskriminanta

Član broj: 324677
Poruke: 412
87.116.182.*



+21 Profil

icon Re: Pokrivena (upisana) sfera25.01.2019. u 15:50 - pre 63 meseci
Citat:
MajorFatalPrema tome, dakle, pošto nisam izjavio ne možeš ni da citiraš ali ti to ne smeta da me nabeđuješ, ili su ti ivice i "osnovice" isto?


Radi se o jednoj te istoj duži koja je:
- stranica petougla
- ivica dodekaedra
- zajednička osnovica promenljivih trouglova
Na geometrijskim telima ona je i opipljiva ako postoji.

Citat:
nisi svečano uzviknuo "evo ih nastaju" pa prema tome smatram da nešto specijalno ne mogu ni nestati

Nisam na mitingu!
Citat:
A tačka na sredini? Takozvana "tačka dodira" sa rombom?

To je tačka upisane sfere koja je bila zajednička tačka sa zajedničkom osnovicom trouglova
Tačke ne padaju s neba - one nemaju težinu

Citat:
A krajnje tačke?

Te tačke pripadaju krakovima jer oni nisu nestali.

Citat:
I sve tačke između, zar nisu od početka konstrukcije pripadale ivici poliedra? To što se u tom momentu nalaze u ravni romba ne znači da su nestale. Ni "nastale".

Pripadale su pa šta? Tog poliedra više nema pa ni njegove ivice. Sada imamo Rhombic_triacontahedron a on takvu ivicu nema.
Proveri prstom!!! Ali ne na nekoj slici ili ekranu nego na stvarnom Rhombic_triacontahedronu.
Citat:

Jel možeš molim te da ne pišeš crvenim slovima

Naravno da mogu, ali mislio sam da si komunista pa da te malo razveselim!
Citat:
Kojeg romba? :)

Razgledaj malo Rhombic_triacontahedron možda nađeš neki.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
*.dynamic.sbb.rs.



+559 Profil

icon Re: Pokrivena (upisana) sfera26.01.2019. u 03:26 - pre 63 meseci
Citat:
Diskriminanta: Radi se o jednoj te istoj duži koja je:
- stranica petougla
- ivica dodekaedra
- zajednička osnovica promenljivih trouglova
To kad jednom počneš da menjaš rečnik to posle ide samo, sad imamo i "promenjive trouglove"? Simpatično.

Citat:
Diskriminanta:
Na geometrijskim telima ona je i opipljiva ako postoji.
Geometriska tela su plod mašte.

Citat:
Diskriminanta: Nisam na mitingu!
Ne bi valjda na mitingu vikao "Evo ih nastaju"?

Citat:
Diskriminanta: To je tačka upisane sfere koja je bila zajednička tačka sa zajedničkom osnovicom trouglova
Kad je bila zajednička tačka sa zajedničkom osnovicom trouglova koja (osnovica) nestaje obzirom da je zajednička tačka nekad bila u centru petougla pa na simetrali? Ako je tad bila zajednička tačka da li je u tom trenutku osnovica postojala možda slučajno? Da te podsetim:

Citat:
Diskriminanta:
Dakle, takvo nešto si izjavio: "Osnovice" na taj način nisu "nestale"

Jesu nestale ! Ni jedna jedina tačka nije ostala.
Izgleda da je jedna ipak ostala? Ili nije?

Citat:
Diskriminanta: Te tačke pripadaju krakovima jer oni nisu nestali.
Nisu nastali pa ne mogu ni da nestanu, i kakvim sad krakovima ako su osnovice nestale nema više ni trouglova pa ni krakova, ostale su samo stranice rombova?

Citat:
Diskriminanta: Pripadale su pa šta?
- Pa ništa, i dalje pripadaju.
Citat:
Diskriminanta:
Tog poliedra više nema pa ni njegove ivice.
- Ako nema poliedra pa ni njegove ivice, nema ni petougla ni njegovih stranica, ni piramide i njene baze i visine, ni trougla i njegove osnovice, ni tačke na sredini osnovice koje inače nema, pa sfera koje ima može da izđiklja do sledećih stranica romba i tamo ostane upisana baš kao na crtežu?
Citat:
Diskriminanta:
Sada imamo Rhombic_triacontahedron a on takvu ivicu nema.
- Nema. A znaš šta još nema? Piramide. I onda kako bi uradio ovo:

Citat:
Diskriminanta:
Ja mislim da su tačke dodira sa sferom u centrima rombova koji su nastali tako što su zajedničke osnovice ravnokrakih trouglova nestale.
Ako nastavimo sa povećavanjem visina piramida one će se opet pojaviti, ali upisana sfera se neće povećavati.


Nema osnovica, nema poliedra, nema petouglova, nema baze piramide pa nema ni visina piramida koje si planirao da povećavaš, ili misliš da baš ima, možda se zato tako zovu visine što su ostale da vise u vazduhu?

Citat:
Diskriminanta:
Proveri prstom!!! Ali ne na nekoj slici ili ekranu nego na stvarnom Rhombic_triacontahedronu.
- Opet prstom? Jel ti sve proveravaš prstima? Ali evo slučajno sam imao jedan stvarni Rhombic_triacontahedron kod kuće od providne plastike sa zaprcanim (da se tako izrazim) dedekaedrom od neprovidne plastike, rhombic na tom mestu nema ivicu, ali dodekaedron i dalje ima i nije nestala, ne može se doduše opipati ali je jasno vidljiva golim okom.



Citat:
Diskriminanta: Naravno da mogu, ali mislio sam da si komunista pa da te malo razveselim!
Uspeo si

Citat:
Diskriminanta: Razgledaj malo Rhombic_triacontahedron možda nađeš neki.
Našao sam nekoliko i svi pitaju za visine piramida.

Nemoj da pricas?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Diskriminanta

Član broj: 324677
Poruke: 412
87.116.183.*



+21 Profil

icon Re: Pokrivena (upisana) sfera26.01.2019. u 13:53 - pre 63 meseci

Da pokušamo jednostavnije:

 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokrivena (upisana) sfera26.01.2019. u 14:44 - pre 63 meseci
Jaooooo, kako te ne mrzi više?
 
Odgovor na temu

Diskriminanta

Član broj: 324677
Poruke: 412
87.116.183.*



+21 Profil

icon Re: Pokrivena (upisana) sfera26.01.2019. u 16:24 - pre 63 meseci
Uspostavljanje zdravog rezona MajorFatal-a nema cenu.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
*.dynamic.sbb.rs.



+559 Profil

icon Re: Pokrivena (upisana) sfera27.01.2019. u 01:06 - pre 63 meseci
Da pokušamo



Citat:
Diskriminanta: Uspostavljanje zdravog rezona MajorFatal-a nema cenu.

Whut? Šta MajorFatal, zdrav rezon, uspostavljanje?

Nemoj da pricas?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Diskriminanta

Član broj: 324677
Poruke: 412
87.116.180.*



+21 Profil

icon Re: Pokrivena (upisana) sfera27.01.2019. u 17:21 - pre 63 meseci
Isključivo za MajorFatal-a


Ako se dve beskonačne poluravni ravni seku pod uglom onda se formira ivica.

Ona je izbočena - konkavna ili konveksna - zavisno s koje strane je gledamo

To isto važi i za ograničene ravni.

Ako je ugao preseka 00 ili 1800 onda ustvari nema preseka pa nema ni ivice.

Stranice petougla su ivice ako su na preseku dve ravni

U ravni petougla nema ivica

U plaštu piramida postoje ivice

Ivica nastaje ako jedan deo neke ograničene ravni dovedemo pod ugao sa drugim

Ivica nestaje ako te ravni dovedemo pod ugao 00 ili 1800

 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
*.dynamic.vipmobile.rs.



+559 Profil

icon Re: Pokrivena (upisana) sfera27.01.2019. u 20:12 - pre 63 meseci
Da li plašt piramide ima visinu ili piramida ima visinu?

Ako se beskonačne poluravni seku dobija se presek u vidu poluprave.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Diskriminanta

Član broj: 324677
Poruke: 412
87.116.182.*



+21 Profil

icon Re: Pokrivena (upisana) sfera27.01.2019. u 22:23 - pre 63 meseci
Citat:
MajorFatal: Da li plašt piramide ima visinu ili piramida ima visinu?


To ti zasad ne treba, skrećeš s teme.

Citat:
Ako se beskonačne poluravni seku dobija se presek u vidu poluprave.


Povećaj dvovodni krov kuće u beskonačnost.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokrivena (upisana) sfera27.01.2019. u 22:31 - pre 63 meseci
Nema toliko crepa u svemiru.
 
Odgovor na temu

Diskriminanta

Član broj: 324677
Poruke: 412
87.116.183.*



+21 Profil

icon Re: Pokrivena (upisana) sfera28.01.2019. u 07:18 - pre 63 meseci
Onda pomoću dve poluravni koje se seku u slemenu
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
*.dynamic.sbb.rs.



+559 Profil

icon Re: Pokrivena (upisana) sfera29.01.2019. u 03:24 - pre 63 meseci
Citat:
Diskriminanta:
Citat:
MajorFatal: Da li plašt piramide ima visinu ili piramida ima visinu?

To ti zasad ne treba, skrećeš s teme.


Ne treba mi ni za sad ni za inače, ali pošto si ti birao neuobičajen rečnik moraš da stojiš iza njega, pošto si zapeo da je dodekaedar nestao a rhombik nastao, nestale su ti i piramide pa ne možeš u sledećoj rečenici da produžavaš njihove visine.

Citat:
Ako se beskonačne poluravni seku dobija se presek u vidu poluprave.




Citat:
Diskriminanta:
Povećaj dvovodni krov kuće u beskonačnost.


Ako hoćeš da kažeš to što hoćeš da kažeš onda se ne seku, nisam siguran koji je tačno izraz ali rekao bih da se "sustiču", ako se seku onda u zavisnosti od toga kako su orijentisane u prostoru rezultat preseka mogu biti razne prave, poluprave, duži ili tačke, a ako imaju jednu zajedničku pravu (ne polupravu) dve poluravni, osim ako su obe u istoj ravni, se sustiču čini mi se.






Nemoj da pricas?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Diskriminanta

Član broj: 324677
Poruke: 412
87.116.180.*



+21 Profil

icon Re: Pokrivena (upisana) sfera29.01.2019. u 14:39 - pre 63 meseci
Citat:
MajorFatal: ....pošto si zapeo da je dodekaedar nestao a rhombik nastao,....

Tako mora svak da zapne jer faktički na istom mestu ne mogu oba postojati niti bezbroj prelaznih tela između njih.

Citat:
... nestale su ti i piramide pa ne možeš u sledećoj rečenici da produžavaš njihove visine.

Molim te da citiraš gde sam to učinio.

Citat:
Citat:
 Ako hoćeš da kažeš to što hoćeš da kažeš onda se ne seku, nisam siguran koji je tačno izraz ali rekao bih da se "sustiču", ako se seku onda u zavisnosti od toga kako su orijentisane u prostoru rezultat preseka mogu biti razne prave, poluprave, duži ili tačke, a ako imaju jednu zajedničku pravu (ne polupravu) dve poluravni, osim ako su obe u istoj ravni, se sustiču čini mi se.


Uzmi jednu ravan i savij je po nekoj pravoj pod nekim uglom.


 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
*.dynamic.sbb.rs.



+559 Profil

icon Re: Pokrivena (upisana) sfera30.01.2019. u 21:33 - pre 63 meseci
Citat:
Diskriminanta: Tako mora svak da zapne jer faktički na istom mestu ne mogu oba postojati niti bezbroj prelaznih tela između njih.


Faktički, u kom svemiru, ako postoje "promenjivi trouglovi", na slici su Rhombic_triacontahedron sa upisanim tetraedrom i sa upisanom kockom, a na sledećoj sa dodekaedrom i ikosaeadrom.




"... nestale su ti i piramide pa ne možeš u sledećoj rečenici da produžavaš njihove visine."
Citat:
Diskriminanta: Molim te da citiraš gde sam to učinio.


Ovde: http://www.elitesecurity.org/t501177-3#3877431
Citat:
Diskriminanta: Dakle, takvo nešto si izjavio: "Osnovice" na taj način nisu "nestale"

Jesu nestale ! Ni jedna jedina tačka nije ostala.


Ako su osnovice (promenjivih) trouglova nestale, nestali su i petouglovi jer su te osnovice bile stranice petouglova, a ako su nestali petouglovi nestale su i piramide jer su petouglovi bili baze piramida, pa ne možeš više da produžavaš visine piramida.

Citat:
Diskriminanta: Uzmi jednu ravan i savij je po nekoj pravoj pod nekim uglom.


Hoću, decanglama, i dobiću dve poluravni sa jednom zajedničkom pravom ali se i dalje neće seći.

Nemoj da pricas?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Diskriminanta

Član broj: 324677
Poruke: 412
87.116.183.*



+21 Profil

icon Re: Pokrivena (upisana) sfera31.01.2019. u 16:50 - pre 63 meseci
Citat:
MajorFatal: Faktički, u kom svemiru, ako postoje "promenjivi trouglovi", na slici su Rhombic_triacontahedron sa upisanim tetraedrom i sa upisanom kockom, a na sledećoj sa dodekaedrom i ikosaeadrom.


Faktički u našem svemiru ne mogu dva tela biti na istom mestu. Ako govorimo o kocki onda ne mislimo da je ta kocka šuplja u koju možemo
staviti neko drugo telo. Na mestu gde je dodekaedar ili na mestu gde je triakontahedron ne mogu postojati druga tela, Tvoje sličice samo
govore o svojstvima tih tela. Upisano telo u neko drugo ima samo to značenje da se upisano telo može smestiti u takav prostor kakav zauzima
opisano telo.

Citat:
...nestale su ti i piramide pa ne možeš u sledećoj rečenici da produžavaš njihove visine.

Mogu da povećam za beskonačno mali iznos duž koja je bila poslednja visina piramide.
Proces postepenog prelaza od dodekaedra na neko zvezdasto telo karakterisan je porastom visina piramida.
Samo u jednom jedinom momentu piramide ne postoje a to je momenat kada je nastao triakontahedron,
tada su krakovi trouglova postali stranice rombova (to nije preimenovanje nego promena funkcije) - te
stranice rombova možemo da povećavamo beskonačno kratko jer ti rombovi odmah nestaju a opet se pojavljuju
osnovice trouglova i piramide.
Citat:
Hoću, decanglama, i dobiću dve poluravni sa jednom zajedničkom pravom ali se i dalje neće seći.

Objasni zašto?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
*.dynamic.sbb.rs.



+559 Profil

icon Re: Pokrivena (upisana) sfera03.02.2019. u 12:49 - pre 63 meseci
Citat:
Diskriminanta: Faktički u našem svemiru ne mogu dva tela biti na istom mestu. Ako govorimo o kocki onda ne mislimo da je ta kocka šuplja u koju možemo
staviti neko drugo telo. Na mestu gde je dodekaedar ili na mestu gde je triakontahedron ne mogu postojati druga tela, Tvoje sličice samo
govore o svojstvima tih tela. Upisano telo u neko drugo ima samo to značenje da se upisano telo može smestiti u takav prostor kakav zauzima
opisano telo.


A u koordinatnom sistemu u kome se radi ovaj zadatak? Da li jedno telo može da se translira na poziciju drugog da bi se na primer proverilo da li se upisano telo može smestiti u takav prostor kakav zauzima opisano telo?

Citat:
Diskriminanta: Mogu da povećam za beskonačno mali iznos duž koja je bila poslednja visina piramide.


Eh sad bila, bila poslednja visina piramide pa sad više nije, zar ti nije lakše da zadržiš duž koja je bila ivica dodekaedra, samim tim i dodekaedar, samim tim i piramide pa i njihove visine, umesto što tvrdiš da je ta ivica nestala ali duž nije nego je sad u ravni romba? :) A i to povećavanje za beskonačno mali iznos ne znam kako prolazi u geometriji.

Citat:
Diskriminanta:
Proces postepenog prelaza od dodekaedra na neko zvezdasto telo karakterisan je porastom visina piramida.
- Dok piramide postoje, a kad nestanu ništa onda nestale jadne.

Citat:
Diskriminanta:
Samo u jednom jedinom momentu piramide ne postoje a to je momenat kada je nastao triakontahedron,
-Ama postoje sve vreme tamo gde su konstruisane, nego zbog ovako čudnog rečnika nastao, nestao, ti jednu fazu u ovoj transformaciji proglašavaš za "nastao triakontahedron" i "nestao dodekaedron" samo zato što je telo koje se dobija u tom trenutku na neki način pravilno, ljudi ga ranije uočili, opisali i dali mu ime, naziv...To što ti u nekim trenutcima odbijaš da prepoznaš neke geometriske oblike a druge uočavaš ne znači da je bilo šta nastalo ili nestalo.

Citat:
Diskriminanta:
tada su krakovi trouglova postali stranice rombova (to nije preimenovanje nego promena funkcije) - te
stranice rombova možemo da povećavamo beskonačno kratko jer ti rombovi odmah nestaju a opet se pojavljuju
osnovice trouglova i piramide.
nije preimenovanje nego promena funkcije a ista duž, objasni razliku? Budi ti dosledan sebi pa produžavaj krakove što su ti ostali posle nestanka osnovica, jer ovakvim rečnikom čak i kad bi povećao, produžio simultano sve stranice svih rombova "beskonačno kratko" ili duže dobio bi samo veći rhombic triakontahedron, beskonačno malo veći :)

Citat:
Diskriminanta: Objasni zašto?


Ne znam baš dobro geometriju ali...da bi se nešto seklo i imao presek neke dve stvari morale bi da budu nezavisne, posebne dve figure, ravni, prave šta god, a u tom primeru koji si naveo "Uzmi jednu ravan i savij je po nekoj pravoj pod nekim uglom." dobija se dve poluravni sa jednom zajedničkom pravom. Pošto nisu dve poluravni nezavisne nego ih obe definiše ta ista prava onda ta prava nije presek nego pre prava gde se dodiruju, sustiču dve ravni, evo ne znam :)
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: Pokrivena (upisana) sfera

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 11004 | Odgovora: 89 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.