Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

automatsko doziranje

[es] :: Elektronika :: automatsko doziranje

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 13959 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: automatsko doziranje16.05.2013. u 19:30 - pre 133 meseci
Nisi me iznervirao sto se tice mene po meni bi mogli dati ime medjunarodnoj jedinici za smirenost.
Zelim da ti projekat uspije i mnogo usjeha u proizvodnji meda...
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: automatsko doziranje16.05.2013. u 19:34 - pre 133 meseci
Slobodno mi se javi na PP ako se odlucis na varijantu sa mikrokontrolerom, pomocicu ti koliko god mogu.

Pozdrav!
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: automatsko doziranje16.05.2013. u 20:43 - pre 133 meseci
od mene samo jedan predlog sa malim zakasnjenjem, u kombinaciji sa tom shemom sa 4060 za pumpanje tog rastvora u zeljenim kolicinama mozes da izbacis ventil i poluge itd, nego mozes staviti jedan medicinski spric i na njegov usis staviti dva jednosmerna ventilcica , jedan za usisavanje a drugi za izbacivanje, pa jedan spojis crevom sa rezervoarom a drugi sa posudom u koju se upumpava rastvor, na klip sprica vezes jednu kotvu koja ce biti na ekscentru diska koji ce da vrti neko motorce, naravno poluprecnik ekscentra podesis tako da ti klip sprica povuce zeljenu kolicinu rastvora, znaci sa jednim obrtajem pomenutog diska dobijes i usisavanje u spric i ubrizgavanje u posudu, a na motor stavis jedan prekidac koji ce ga zaustaviti u nultom polozaju klipa sprica, kad od elektronike dobije impuls motor krene, obrne krug i opet stane, zavrsi ciklus pumpanja doze i stoji 24 sata.

evo slike koja objasnjava tekst :)


inace ove jednosmerne ventile mozes odraditi od malih cevi i kuglica.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

aleks94
NS

Član broj: 97795
Poruke: 105
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: automatsko doziranje16.05.2013. u 21:49 - pre 133 meseci
mislio sam zavrseno sto se tice sema i to za mene. nekoliko konkretnih sema mi je i bilo potrebno - naravno, i moja ako moze, ako ne moze daj nesto drugo.
jedno interesantno resenje za jednosmerne ventile koje sam video je da na poroznu povrsinu stavljaju komad meke gume. Na pregradi pumpe gde se prave ventili izbuse se rupe za usisnu granu i rupe za potisnu granu. obe rupe se prekriju sa komadom meke gume (koje po kineskim radnjama imamo koliko hoces). guma se na usisnu granu postavlja sa unutrasnje strane, a na potisnoj grani guma se postavlja sa spoljasnje strane pumpe. interesantno i jednostavno resenje koje sam video na raznim pumpama za akvarijume. naravno, jasno je svima da ovo resenje nije za neke znacajne protoke i velike pumpe. bilo bi interesantno da se namesti i neki granicnik do kejeg ce da "ide" ta guma iz prostog razloga da bi se sprecilo lomljenje gume i na taj nacin produzilo trajanje same pumpe
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: automatsko doziranje16.05.2013. u 22:09 - pre 133 meseci
to sa gumom nije losa ideja, samo mislim da su resenja sa kuglicama dugotrajnija... nije ni bitno kako resiti polupropusni ventil, ima brdo nacina, bitan je princip doziranja koji se na ovaj nacin moze nastelovati vrlo precizno takodje sistem ce pouzdano raditi..
 
Odgovor na temu

aleks94
NS

Član broj: 97795
Poruke: 105
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: automatsko doziranje01.06.2013. u 12:09 - pre 132 meseci
Citat:
zica49:
A da kupis jednu kinesku digitalnu budilicu na baterije i tamo gdje je onaj piezo sto pravi galamu prilagodis izlaz za svoje potrebe.



zica49, najverovatnije cu prvo probati ovaj tvoj predlog, ali nesto razmisljam zadnjih dana o mobilnom telefonu. ako se ne varam umesto budilnika moze da se upotrebi i mobilni telefon, a na taj nacin bi mogao da aktiviram doziranje i pozivom na broj. 99,99999999% sam siguran da ovako nesto moze da se izvede, ali bih opet naglasio da sam amater pa bi sve svoje ideje ipak da proverim sa nekim ko se vise razume.
 
Odgovor na temu

PedjaZ

Član broj: 48898
Poruke: 2062



+141 Profil

icon Re: automatsko doziranje01.06.2013. u 15:39 - pre 132 meseci
U vezi ove pumpe i jednosmernih ventila...
Ako ste ikada rasturali kompresor od zamrzivaca,
videli bi ste da je slican princip samo nije guma vec elasticni limovi.
Mozda bi sve to moglo da se iskoristi (osim motora) jedino
bi trebalo prosiriti otvore jer je sirup gusci od gasa :)
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: automatsko doziranje01.06.2013. u 18:34 - pre 132 meseci
Citat:
aleks94:
Citat:
zica49:
A da kupis jednu kinesku digitalnu budilicu na baterije i tamo gdje je onaj piezo sto pravi galamu prilagodis izlaz za svoje potrebe.



zica49, najverovatnije cu prvo probati ovaj tvoj predlog, ali nesto razmisljam zadnjih dana o mobilnom telefonu. ako se ne varam umesto budilnika moze da se upotrebi i mobilni telefon, a na taj nacin bi mogao da aktiviram doziranje i pozivom na broj. 99,99999999% sam siguran da ovako nesto moze da se izvede, ali bih opet naglasio da sam amater pa bi sve svoje ideje ipak da proverim sa nekim ko se vise razume.


Naravno da moze i mobitel,samo si u pocetku teme napomenuo da nemas bas energije za bacanje.
Mobitel ce raditi nekoliko dana sa punjenjem dok ce kineska budilica pola godine sa jednom baterijom.Sam odluci...
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: automatsko doziranje01.06.2013. u 18:46 - pre 132 meseci
Au jbt, prvo si pricao da ti damo sto prostije, pa si sad preko GSM-a odlucio da aktiviras...

Prvo sto sam mobilni telefon nikako ne bi mogao, a i nemas adekvatan izlaz s njega na koji bi mogao da zakacis ostatak resenja (relej). Imas resenje u vidu GSM modula, ali tu tek uklapas i mikrokontrolere i sve ostalo. Ako mislis preko fotoelemenata da palis sa mobilnim telefonom, seti se da moze baterije da nestane i da se pali ekran, pa da se desi ono sto si rekao da je mnogo veca steta nego nista da se ne desi... Batali to resenje bolje...
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

aleks94
NS

Član broj: 97795
Poruke: 105
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: automatsko doziranje01.06.2013. u 22:25 - pre 132 meseci
Citat:
Zlatni_bg: Au jbt, prvo si pricao da ti damo sto prostije, pa si sad preko GSM-a odlucio da aktiviras...


:-)

i dalje stoji sve sto sam rekao na pocetku teme - treba mi sto prostije resenje... probacu prvo zicino resenje sa optokaplerom i satom

ovo sa GSM mrezom mi je samo razmisljanje o nekom drugom, potencijalnom, projektu u relativno dalekoj buducnosti - kojim tempom se elektronika omasovljuje, kada mi bude trebao taj GSM uredjaj verovatno ce i kinezi donositi gotove ;-)

Citat:
zica49: Naravno da moze i mobitel,samo si u pocetku teme napomenuo da nemas bas energije za bacanje.
Mobitel ce raditi nekoliko dana sa punjenjem dok ce kineska budilica pola godine sa jednom baterijom.Sam odluci...


thx
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: automatsko doziranje03.06.2013. u 01:34 - pre 132 meseci
mobilni moze da se nakaci na punjenje sa akumulatora a izlaz se moze izvuci sa vibromotora ili da se nakace na njega slusalice pa da se sa njih uzme signal za paljenje.

postoji i jednostavno resenje upeavljanja 5 uredjaja i iscitavanjem stanja izlaza sa ocitavanjem jednog analognog ulaza sa mobilnim i mikrokontrolerom putem sms
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: automatsko doziranje

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 13959 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.