Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1820271 | Odgovora: 9183 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16334



+2920 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?03.10.2017. u 09:09 - pre 78 meseci
Citat:
ademare:
Kupujes , kod onoga ko ima ove akcije popuste .

Samo pogledas da li ima ocena , bar nekoliko stotina , ukupno, ne za proizvod . Izbegavati treba one prodavce koji uopste nemaju ocene i one do 100 ocena .

ne moze covek uvek ni da kupi od onih sto imaju puno ili u opste imaju ocene...

Moj savet bi bio da proucis i znas koliko stvar koju kupujes kosta i ako je ta cena u redu nije problem ako se kupi i od prodavca bez renomea, cak sta vise ja sa tim prodavcima imam mozda i najbolja iskustva jer budu izuzetno ljubazni i cesto posalju neki poklon. I ti onda sav srecan napises dobar review i narucis ponovo a sledeci put ne dobijes nista ;)

Tako svi to rade... a kad steknu reputaciju svi su isti.

Sto s epraznika tice, naruci normalno kao i da nije, sticice ti jednako brzo, tj niko ti nece poslati ranije nego sto je to realno moguce ma sta da pisu i obecavaju, ovaj ti je bar realno rekao.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.mediaworksit.net.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?03.10.2017. u 10:01 - pre 78 meseci
U stvari, ako nema pravog praćenja, ti nikad ni ne znaš kad je on stvarno poslao - to što je napisao da je poslao nemaš nikakav način da to proveriš, jedino po poštanskom pečatu na koverti kada ti stigne...
 
Odgovor na temu

bole998
CrnaGora

Član broj: 337111
Poruke: 26
62.4.55.*



+9 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?03.10.2017. u 10:33 - pre 78 meseci
ademare
hahahah,da da,to je god 'Proizvodnje'
e hvala ljudi u svakom slucaju. Nije ni nestrpljenje,nego samo da provjerim,razumio sam poruku od kineza,i pretpostavljao sam da nema razloga za brigu,cisto radi preventive.

BV
 
Odgovor na temu

vladoma
dipl.ing.masinstva, sarajevo

Član broj: 255983
Poruke: 2
*.dynamic.telemach.ba.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?03.10.2017. u 20:47 - pre 78 meseci
Kupio sam neku elektronsku robu samo 1 komad preko Aliexpresa 23 eura kosta i poslato je navodno 23. 09. ali vec 11 dana nemogu da dobijem nikakav podatak preko track order. probao sam sve moguce sajtove i uvijek isto a sada je i ovaj praznik do 08.10. sta mislite, vi koji imate iskustva, dali je poslat paket ili nije. prodavcu sam ja prvi kupac za ovaj artikal ali ima 4 god radnju i ima 3000 prodatih artikala. dali da cekam jos na ovaj broj i koliko i poslije koliko da pokrenem dispute ili mislite da je poslato a kasni ovaj chukou1 kurir. broj za pracenje je RS9646-----NL a kurir je kineski chukou1. inace kupio sam jos nekih stvari i sve imaju evidenciju osim ovoga a na ovome sam i iskoristio bon od 3 eura za nove korisnike pa mozda zato zeza ova prodavnica.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?03.10.2017. u 23:12 - pre 78 meseci
Kupon sigurno nema veze sa tim , ako je to kupon koji daje Ali , on to regulise sa prodavcem. Prodavac verovatno i ne zna ko ima kupon , a ko ne.

Sta ti pise sa desne strane , kada odes na details order za tu porudzbinu . Tu je Alijevo pracenje ? Ne znam zasto nisi objavio broj , ne verujem da moze bilo sta da se sazna na osnovu njega , osim gde je paket

Ovako teoretski sacekaj jos malo 4-5 dana . Jer prodavac verovatno nije poslao kada je napisao , a da li je uopste ne moze sa znati bez broja .
 
Odgovor na temu

vladoma
dipl.ing.masinstva, sarajevo

Član broj: 255983
Poruke: 2
*.dynamic.telemach.ba.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?03.10.2017. u 23:28 - pre 78 meseci
Sa desne strane pise
Status:
The seller has shipped your order
i
Tracking information is temporarily unavailable.
tako stoji vec 11 dana a poslao je navodno 23.09.
ovaj prodavac vec ima 2 negativna dojma kao fake i does not ship order i no providing valid tracking number, pa sam se zato zabrinuo a evo broj
RS964681345NL
nigdje ga nemogu naci. citao sam na vise stranica da je ovaj kurir chukou1 bas bas spor i da ga ne vole ljudi. (za ameriku sam citao)
mogu cekati jos 5-10 dana, problem je sto opet moram naruciti isto a novac mogu povratiti tek za 1-1,5 mjeseci jer ne znam dali bih dobio ovaj dispute ako ga pokrenem poslije 20 dana jer je rok za isporuku 20-45 dana. mislim da ako ne posalje za 10 dana da je prevara. evo prodavnica
https://www.aliexpress.com/sto...5?spm=a2g0s.9042311.0.0.plcRrt
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?04.10.2017. u 05:08 - pre 78 meseci
Za NL poštu praćenje počinje tek kad stigne u NL centar za sortiranje, a to je u proseku 7-10 dana od trenutka slanja, ume nekad da bude i malo kraće ali često ume da bude i duže. Dakle, za početak ti treba samo strpljenje...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?04.10.2017. u 12:03 - pre 78 meseci
Za sada nema nikakvih podataka o paketu . Ima 2 poste u tom nihovom NL organizacionom sistemu koje se bave ovim , pa cesto jedna ima , a druga nema podatke .

Sajtovi koji daju podatke o posiljkama za NL postu , cesto ne idu na oba , ali to ovde trenutno nije situacija .

Jedna od ovih posta , daje podatke cim Kinez preda posredniku , bude promena tipa imamo elektronsku informaciju . Posle imaju kada dodje u Singapur, mada nije bas jasna , stigla je u SG , nego napisu da paket putuje , i tek detaljna je kada stigne u Amsterdam .

Ruski sajt track24.net proverava i stanje kod ovog posrednika , ali vidim da si tu proveravao jos 30.9. Pise da je tada sajt zabelezio paket i da nema novih podataka , i da najverovatnije nije ni poslato .

Ja sam imao jednom , paket preko ovog posrednika, ne ide svaki NL preko njih , i bili su solidno brzi . Znaci samo treba Kinez , prodavac da im preda paket . Ovaj " Praznik " u Kini traje zvanicno 1 dan , kao drzavni , medjutim obicni ljudi uzmu tada neki odmor od 7 dana . Tako da oni otputuju , dok poste rade , samo nisu tu ljudi , prodavci da posalju .

U svakom slucaju Ali ce mu u slucaju zalbe uvaziti razlog - Praznik , od 7 dana ! Kao razlog za odlaganje . Tako da kada prodje taj " Praznik , pisi prodavcu pa vidi prvo sta on kaze . Pa na osnovu toga , odluci sta dalje , jer Ali nece zuriti da ti vrati novac , sem ako ovaj nije poslao , on ce to Aliju morati da dokaze papirima . Ako dokaze da je poslao , onda ce se morati cekati ono duze vreme . Ako ne dokaze , moze se dobiti novac nazad .

U svakom slucaju kupac tu nema sta da izgubi , ali ne treba previse zuriti , posebno jer Prodavac po Aliju ima validni razlog za odlaganje u vidu tog Praznika .
 
Odgovor na temu

kostaB

Član broj: 83030
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?07.10.2017. u 08:38 - pre 78 meseci
Treba mi savet oko nastale situacije-naime stigao mi je POE adaper iz kine 02.oktobra ali ne radi u potpunosti kako treba, radi prenos podataka ali ne radi prenos napona, znaci delimicno je ispravan.Kontaktirao sam prodavca i posle objasnjenja i posto sam mu rekao da cu otvoriti dispute ponudio mi je da mi posalju drugi POE adapter.
E sad, kako je najbolje da uradim da bih bio siguran da ce mi poslati drugi?
Imam opciju da otvorim dispute koji, kako sam razumeo istice za 15 dana od dana kada sam potvrdio prijem, znaci ostalo mi je jos desetak dana valjda?!
Dajte mi savet kako da uradim?
Hvala na odgovorima!
 
Odgovor na temu

SaleB81
Beograd, RS

Član broj: 90990
Poruke: 337
95.180.48.*



+42 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?07.10.2017. u 11:05 - pre 78 meseci
Malo nezgodna situacija, zbog toga ja praktikujem da ne potvrdim prijem posiljke dok ne utvrdim funkcionalnost iste. Najsigurnije za tebe u ovom trenutku je da trazis refund, zavisno od cene, partial ili full. Ne postoji mehanizam koji ce da produzi trajanje dispute procesa.

Alternativno, ako je prodavac zaintreresovan postoji jos jedna opcija. Kada kupujes predmet ti njega mozes da stavis u korpu i da ga ne platis, prodavac tada moze da koriguje cenu, pa ti kasnije da platis. Koriscenjem ovoh mehanizma ti mozes prodavcu da prelozis da se na taj nacin otvori nova narudzbina za zamenski predmet koji salje, znaci ti stavis predmet u korpu on smanji cenu na pr. 0.01usd, ti platis, i onda pratis taj zamenski predmet kroz tu drugu narudzbinu, a za ovaj prvi predmet onda ne otvaras dispute.

Moja preporuka ipak, da otvoris dispute, da ostvaris maksimalni povracaj koji mozes i da narucis isti predmet od istog ili drugog prodavca. A za sledeci put da zapamtis da ne potvrdjujes prijem tehnickih proizvoda pre nego sto ustanovis njihovu ispravnost, jer je onda dovoljno da posiljalac produzi vreme zastite i da zajedno cekate da stigne drugi predmet kod tebe.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?07.10.2017. u 11:57 - pre 78 meseci
Posto je sada Ali uveo svoje pracenje , svake posiljke , ne mozes da dobijes posiljku , pa da cekas na primer mesec dana i da u tom periodu testiras . Vec kada sistem za pracenje javi Automtskom Alijevom sistemu da je posiljka preuzeta , Sistem ce sam da zatvori transakciju , i bez potvrde od strane kuca , za nekih 10-tak dana !

Zato je svejedno , nema oduglovacenja.

Sada oko ovoga sto Kinez nudi !

To je Potencijalna prevara i ne treba ulaziti u to . Za 10 dana to ne moze da stigne , Kinezi tako kupuju vreme , da se izvuku !

Nego otvaraj Disute . Pokrepi ga dokazima , snimi film gde se vide svi detalji , sta i kako radi . KOliko taj uredjaj kosta ? Ako nije tesko , a placen je bar 30 $ , isplati se najvise da ga vratis , i da ti platis postarinu povratnu , naravno pokusaj sa Kinezom prvo da se dogovoris , da podelite postarinu , i tako nesto slicno .

Ako je jeftinije i tesko , onda se pogadjaj za neki procenat refunda , bez vracanja , trazi 100 % , a ocekuj oko 50 % ako imas dobre dokaze .

Kalkulator postarine imas na http://www.posta.rs/struktura/...alati/kalkulator-postarine.asp

Biraj , pismo , medjunaradno , preporuceno , avionsko .

Za 100 grama cena je 345 din . 200 grama 550 itd. Na osnovu toga vidi sta ti se najvise isplati .
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?07.10.2017. u 12:31 - pre 78 meseci
Ostavi link od proizvoda . Ovako je tesko pogadjati sta je u pitanju , jer od predmeta zavisi , sta da se radi .

POE adapteri su sirok pojam .

Pocev od Splitera, koji se i najvise narucuju : https://www.aliexpress.com/ite...73-3b2f-40e3-b8f0-24c624439c50

Pa preko skuplje opreme.

Za ovaj spliter , na primer ako je to , trazis 100 % refund bez vracanja . Narucuju ljudi , ali ocenjuju bez probanja ! Jos niko nije napisao da je probao i da radi , a ima 64 feedback-a . Cak i neki nas covek kupio , ali i on ne proba . Ovo najvise ljudi kupuju za IP kamere i slicno .
 
Odgovor na temu

kostaB

Član broj: 83030
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?07.10.2017. u 15:32 - pre 78 meseci
https://www.aliexpress.com/ite...l?spm=a2g0s.9042311.0.0.DfgPof

To je taj adapter.
Hvala na odgovorima, nije nesto skup ali sa carinom i cenom me skoro kosta koliko da sam ga ovde u srbiji kupio, ajde nema veze ali da bar makar radi ono za sta je predvidjen...

[Ovu poruku je menjao kostaB dana 07.10.2017. u 18:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?07.10.2017. u 16:28 - pre 78 meseci
Za to ti ostaje samo da snimis film , na kome se vidi kako ne radi , i da trazis 100 % refund , bez vracanja . Pazi kako tamo popunjavas , ona polja .

Ako se na filmu bude videlo da ne radi , dobices pare nazad .

Na ostale gluposti , tipa , ponovno slanje ne pristaj , jer tome treba bar 3 nedelje da dodje do nas .

To ima preko sto ocena i komentara i niko nije napisao da ne radi. Samo jedan Rus , da je nesto osteceno , valjda kabl za struju . Ljudi daju ocene , a da i ne probaju , znas po sebi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16334



+2920 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?07.10.2017. u 17:01 - pre 78 meseci
@kostaB

Za taj adapter trazi 100% refund bez vracanja, samo se potrudi da lepo dokazes da ne radi... a to nije uvek jednostavno.


LM, godinama vec kupujem a u zadnjih par puta mi se desilo da izgubim dispute, i to je totalno suludo glupo kako sam izgubio...

Prva stvar kupim neke kineske fotosenzitivne naocare (jeste budala sam priznajem) koje su bile oko 15$ sa prozirnim staklima koja se na suncu trebaju zatamniti (fotokromik za one koji znaju sta je), kinez je naravno u opisu stavio da se moze desiti da se sporo zatamnjuju u zavisnosti od jacine svetla.

I ja dobijem obicne plasticne cvike sa obicnim plasticnim providnim socivima kakve sam iste mogao kupiti za 2$ a ja majmun platio 15$.

Pokrenem dispute, ali kako da dokazes da sociva ne reaguju na sunce vec da je u pitanju obicna plastika?

Ja napravim fotke koliko sam mogao dobro i napravim timelapse video gde se vidi da ne reaguju ni posle 30min...
I izgubim spor zato sto se ne vidi u cemu je problem, i to bez trazenja dodatnih dokaza kako mi inace traze.
Bacio sam pare...

Drugi slucaj, kupim neki adapter za napajanje (1.5$), i on se zapali isti dan, ja otvorim dispute i prilozim slike gde se lepo vidi da je izgorelo.
Alitim se odmah ukljucio i presudio da su dokazi validni ali da moram da vratim kinezu proizvod.
Ja ne mogu da verujem, kao da me zezaju, za proizvod od 1.5$ traze da saljem nazad sa trekingom???
Naravno da nisam poslao.

treci slucaj ;)
kupim android uredjaj, ono 8 jezgara 3 gb rama, 32gb memorije, najjacu verziju uredjaj stigne upalim uredjaj radi ali se rusi na svakom 3d testu.
kontaktiram prodavca, on pocene nesto da odugovlaci te kontaktirace tehnicku sluzbu, te proizvodjaca i te munje...i na kraju sok odgovor: taj uredjaj ne podrzava 3d

Pokrenem slucaj i sve lepo izlozim, da na YT ima gomila klipova gde ljudi igraju igrice sa tim i da 3d radi a da sam ja ocigledno dobio drugaciju spravu u istom pakovanju sto se i vidi po serijskom broju a proizvodjac mudro cuti, i tek kad sam podigao frku nekako se dogovorimo da mi vrate 30$.
I dalje nisam zadovoljan ali neverujem da sam mogao bolje da izvucem.

cetvrti...
necu vise da gnjavim, ali imam jos ovakvih :)))

Muka mi je vise od proizvoda koji polovicno rade, i siguran sam da to nije slucajno tako, vec je to testirano i prodato u poznatom stanju i onda koliko se para god izvuce njima je dobro jer je sve bolje nego da se baci.


[Ovu poruku je menjao bakara dana 07.10.2017. u 18:11 GMT+1]
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

kostaB

Član broj: 83030
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?07.10.2017. u 17:44 - pre 78 meseci
Ovo sam snimio i poslao kinezu kao dokaz da adapter ne radi kako valja

https://youtu.be/yx_IRzG9dpM

Da li je ovo potreban i dovoljan dokaz o nefunkcionalnosti proizvoda?
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?07.10.2017. u 20:54 - pre 78 meseci
Malko je nepregledno ,ja obicno stavim kameru na stativ i trudim se da sve bude u istom kadru .
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?07.10.2017. u 23:13 - pre 78 meseci
Citat:
kostaB:
Ovo sam snimio i poslao kinezu kao dokaz da adapter ne radi kako valja

https://youtu.be/yx_IRzG9dpM

Da li je ovo potreban i dovoljan dokaz o nefunkcionalnosti proizvoda?



Ne treba da saljes Kinezu nista ! Posebno ne yotube linkove, jer oni imaju drzavni Firewall koji Cenzurise , pristup youtubu !

Nego treba tamo gde pise da opises slucaj - kvar , tamo uploadujes fotografije i filmove . Ako film nije naj , snimi fotografije gde se bolje vidi . Ne mora bas svako da bude profi fotograf, i da ima profi opremu . Znaci film Uploadujes , tamo na sam Alijev sajt , ima Ali svoj " youtube " i samo to uvazava .

Sad sam pogledao film , nije los , samo ne valja sto je Nemi film ! Evo meni si rekao sta ne valja sa uredjajem, ali nemi film nije dobar !

Imao sam ja slucaj sa Kinezom i telefonom ! Poslao mi neispravan telefon , na kome ne radi zvucnik i ima nekakvo ostecenje ekrana , kao da ima 40 % mrtvih piksela na ekranu koje je tesko uociti , jer se vide na pozadini odredjene boje .

Kaze meni Kinez ajde da vidim kako ces to da snimas ?! Ja sam snimio , film je bio verovatno i losiji od ovog tvog , ali sve sa Engleskim tekstom , objasnjeno , sve u detalje , nakiceno maksimalno . Plus detaljne fotografije , ekran nema sanse da kamera dobro snimi . Kada je Kinez video film i cuo Engleski komentar , odmah mi vratio 50 % novca , nije ni cekao Alija !

Alijevi sluzbenici odlicno znaju Engleski , i to mnogo znaci na filmu .

[Ovu poruku je menjao ademare dana 08.10.2017. u 00:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?07.10.2017. u 23:23 - pre 78 meseci
Citat:
bakara:
Muka mi je vise od proizvoda koji polovicno rade, i siguran sam da to nije slucajno tako, vec je to testirano i prodato u poznatom stanju i onda koliko se para god izvuce njima je dobro jer je sve bolje nego da se baci.



To sam i ja davno primetio , da vole da posalju totalni skart ! Proizvod koji je jos u fabrici odbacen , kao neupotrebljiv . Zato ga dobiju budzasto i jeftino prodaju .

Mada su to uglavnom bile gluposti i sitnice , pa nisam pravio veliku frku . Ali to je 100 % istina da tako rade .
 
Odgovor na temu

kostaB

Član broj: 83030
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.10.2017. u 13:54 - pre 78 meseci
Probacu da naknadno ubacim komentar na engleskom na film i da posaljem na aliexpres posle otvorenog disput-a!
Mora samo da vidim kako da mu nalepim tonski zapis.
Hvala na odgovorima i uputstvima!

A za posiljke koje nisu stigle (dva paketa) da cekam da prodje delivery time pa da otvorim dispute (23dana do zatvaranja statusa isporuke) ili da dispute otvorim odmah?
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1820271 | Odgovora: 9183 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.