Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1820370 | Odgovora: 9183 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

abitbp6_

Član broj: 282358
Poruke: 137
*.ptt.rs.



+81 Profil

icon Aliexpress.com - iskustva?21.01.2013. u 23:37 - pre 135 meseci
Moj prvi utisak - mnogo jeftiniji od dealextreme.com i mnogo veći izbor.

Za sve se dobija tracking broj, nezavisno od vrednosti paketa, besplatno slanje (ili slanje za vrlo male pare) za Srbiju ide China Post Air Mail ili Hong Kong Post Air Mail, vreme isporuke klasika - od dve-tri nedelje na dalje. Bolja pretraga, bolji korisnički interfejs i bolja komunikacija sa prodavcima sa kojima možete da se dogovarate i van onoga što piše (npr da tražite da vam smanje troškove slanja, podele porudžbinu u dva paketa i sl). Jezik govore dovoljno dobro. Zaštita kupaca OK, prodavac ne dobija pare dok vi ne kažete da je proizvod u redu, u slučaju gubljenja paketa refundiraju sve.

Mana je što nekada ono što želite ne možete da pronađete sa besplatnim slanjem (ili smanjem za male pare) ili uopšte ne može da se pošalje u Srbiju. Mana je i što svaki artikal ima svoju cenu slanja, pa ako uzimate više artikala, cene slanja se sabiraju. To je onda pravi momenat da krenete u pregovore o smanjivanju troškova slanja. Neki ljudi kažu da su imali loša iskustva sa kvalitetom i zamenom proizvoda.

Ja nisam imao problema, zadovoljan sam koliko se može biti zadovoljan kineskom prodavnicom - kineska cena, kineski kvalitet, kineska garancija.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.reverse.sattrakt.net.



+363 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.01.2013. u 06:52 - pre 135 meseci
Od 15 narucenih paketa od pocetka decembra do danas, 7 je stiglo, 7 putuje, a za jedan je prodavac trazio doplatu posle kupovine za troskove slanja u "daleku zemlju" iako je pisalo free shipping sto nisam prihvatio pa su me refundirali u roku od 10 radnih dana. Tehnika je mozda jeftinija na dealextreme, ali za druge stvari je aliexpres povoljniji. Ne treba birati prodavce koji imaju ispod 96% pozitivan feedback jer je veca verovatnoca da ce biti neki problem. Oni koji imaju mnogo pozitivnih ocena i feedback preko 98% su veoma sigurni za kupovinu, a i sami brinu zbog ocena kupaca pa im je u interesu da sve bude u redu. Sto se tice kontakta sa prodavcima-dosta njih mi nije odgovorilo na postavljeno pitanje pre kupovine proizvoda pa takve zaobilazim. Onaj ko odgovori s tim moze i da se trguje. Posto se moze upisati 5 adresa za slanje, pozeljno je to uciniti ako se narucuje cesto. S tim se resi i problem narucivanja vise proizvoda posto im obicno treba nekoliko dana da sve upakuju i posalju. Znaci narucis 5 komada na svoju adresu, 5 na tatinu, 5 na sestrinu i sve ti postar donese kuci, a nijedan paket posebno nema vrednost koja bi mogla da podleze carini. Sto se tice carinjenja, kad je u pitanju neki paket vece vrednosti, kad vidite da je prispeo na carinu treba ih zvati i gnjaviti da li su poslali jer cesto znaju da ga danima drze i nista ne rade. Velika je verovatnoca da ce traziti izvod iz banke ako nisu sigurni kolika je cena, a to se vec moze lazirati. Jedan od najpovoljnijih kineskih sajtova.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.reverse.sattrakt.net.



+363 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?22.01.2013. u 11:57 - pre 135 meseci
Danas mi je stigao paket DHL-om. Placen 102 USD. Nije ocarinjen.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Dzejmi Oliver
Kollitschbau,Klagenfurt
K-Viktring

Član broj: 92043
Poruke: 62
*.adsl.highway.telekom.at.

ICQ: 165362640


+2 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?16.03.2013. u 11:13 - pre 134 meseci
Ljudi pozdrav......

Narucio sam neke kamere za video nadzor preko Ali-ja....I sad mi prodavac kaze da je primio 30-tak dolara manje nego je trebalo.Ja sam uplatio tacno onoliko koliko je pisalo plus 35 eura naknadnih troskova posto je islo preko Bank Transfera.Narucio sam i pre neke stvari preko AliExpress-a ovo je prvi problem.
Zapravo radi se o tome da mi nije jasno kako je prodavac dobio uopste novac kad tamo lepo pise da tek kad ja dobijem robu njemu pustaju novac na racun.Znaci sve je islo preko sajta i novac je uplacen na racun AliExpress-a a ne na racun prodavca.Prodavac odbija da posalje robu dok nedobije ceo iznos.....Sama podrska na sajtu nije bas preterano aktivna jel sam im pisao juce oko 12h a do danas nisam dobio odgovor.....
Jel ima neko slicna iskustva
I tako dan za danom,pred kockastim ekranom
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?16.03.2013. u 12:29 - pre 134 meseci
To je bas cudno. Ja znam za slucaj kad je covek narucio maskirnu kameru za lov u koju ide sms kartica pa salje slike na telefon ili mail. Nije bila ispravna kad je stigla, a placena je 230 USD. Kinez je trazio da mu se posalje nazad, a to je kostalo 30-tak USD i trazio je broj za pracenje. Covek je iskopao neciji tudji broj postekspresa i poslao mu, a ovaj mu poslao novu kameru. Prvi put da vidim da je neko zavrnuo Kineza za nesto. Ugasili su mu posle nalog, ali dzaba kad on ima jos 2, a Kinez je izvisio. Svasta se desava...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16334



+2920 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?16.03.2013. u 16:55 - pre 134 meseci
Citat:
Dzejmi Oliver: AliExpress-a a ne na racun prodavca.Prodavac odbija da posalje robu dok nedobije ceo iznos.....Sama podrska na sajtu nije bas preterano aktivna jel sam im pisao juce oko 12h a do danas nisam dobio odgovor.....
Jel ima neko slicna iskustva

Da ti nisi slucajno potvrdio da si primio robu pre nego sto je stigla?

Nema sanse da je on dobio pare dok ti ne potvrdis, pre lici na neku prevaru koje su opisane u escrow pravilnicima.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

abitbp6_

Član broj: 282358
Poruke: 137
*.ptt.rs.



+81 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?16.03.2013. u 17:44 - pre 134 meseci
Citat:
Dzejmi Oliver:Jel ima neko slicna iskustva

Nikad čuo ništa slično. Prodavac nije mogao dobiti pare ni u priči ako ti nisi potvrdio isporuku. Jedino što mi pada na pamet je da te zavlači i na potpunu divljinu hoće da ti izvuče još novca. Daj link za prodavnicu, da ga probamo...
 
Odgovor na temu

Dzejmi Oliver
Kollitschbau,Klagenfurt
K-Viktring

Član broj: 92043
Poruke: 62
*.adsl.highway.telekom.at.

ICQ: 165362640


+2 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?16.03.2013. u 19:26 - pre 134 meseci
Pa to je to......Jel sam i ranije narucivao od AliExpresa i sve je islo kao podmazano.....Nikad ni najmanji problem.
Update!!!!
Dok sam pisao ovu prethodnu recenicu dolazi mi mail od prodavca kao posto dobija manje novca poslace ne preko dhl-a kako je trebalo nego preko China Post Air Parcel sto se meni nikako ne svidja.......Sta da radim da prihvatim ili odbijem?
Ceo razgovor je isao ovako od prilike.......



Wind Wang
Sat Mar 16 09:36:07 PDT 2013
Hello,friend,since I will recieve USD25 less,if you want this order,I can send it to you,but not by DHL,I will send it by China Post Air Parcel,in this way,I will not lose money and not earn money,is it OK?
Wind Wang
Sat Mar 16 09:05:56 PDT 2013
Yes,I now have got the money,it just showes that if I send the goods,I will get usd147.29,I will think about this order,and will reply you.
Kornelia Lekovic
Sat Mar 16 07:37:08 PDT 2013
So you do not want send the goods and you claim that you did not get enough money?
And if the rules say you can not get the money until you send the goods?
If it is true that I wrote please confirm.I will AliEkpress contacted immediately and ask what happened with my money.In any case, if you do not send the goods within 3 days order will be canceled.In that case I will contact my Bank to and report fraud.
AliEkpress claims that you can not get your money until you send the goods,on the other hand You claim that you get the money but did not get enough.How is that possible?
You Suggest buying something else from your shop to make up $ 25,you have not thought about it again and the bank wants its $ 25 for a total of 50 for something I already paid.
This is pure blackmail and Fishing I do not agree on that
Kornelia Lekovic
Sat Mar 16 05:48:11 PDT 2013
I now that bank charge extra. That for im extra paid 35 euros = 45.69$.That is much more then 25 $.I don wont to bay what i dont need to....
Wind Wang
Sat Mar 16 04:40:33 PDT 2013
I belieave that you have paid USD172.49 via bank transfer,but the bank charge is USD25,so when the money arrive me,it is only USD147.29.I also do not know what to you in next.Can you now buy other things from my store and make up the USD25?


Kornelia Lekovic
Sat Mar 16 03:34:06 PDT 2013
Ok....End what is your proposal now?What I now you cant reacived eny money Until I confirm the satisfactory
condition of my item.That say Aliexprees Byuer Protection!I have made few orders on AliE....end this is first problem....Please let me now your next step.....
Thanks
Wind Wang
Fri Mar 15 18:00:10 PDT 2013
I think I do not need to lie you.In fact,till now,I have only recived USD147.29,what shall I do?If I send out the goods,I will lose much money.
Kornelia Lekovic
Fri Mar 15 14:47:26 PDT 2013
I send 172.79 exactly.I have paid 35 euros additional costs that this would not happen.Please check again ...
Wind Wang
Fri Mar 15 03:24:27 PDT 2013
Hello,friend,the toatl amount is USD172.79,but I only receive USD147.29,what happened?If so,I think I can not send out the goods.
Wind Wang
Fri Mar 15 03:22:21 PDT 2013
Hello,friend,how much do you pay for the order?

Wed Mar 13 18:06:35 PDT 2013
So you paid to Alipay via bank transfer?If so,I think I will receive the money soon.
Kornelia Lekovic
Wed Mar 13 11:02:04 PDT 2013
I have paid.....Via Bank Transfer....Im waiting shiping:)I dont have any more question.Thanks
Wind Wang
Tue Mar 12 19:12:41 PDT 2013
Hello,friend,I have seen you placed the order,but you have not made the payment,what is your question?We have many in stock and can send out soon.


Znam da je nepregledno ali nisam se snasao da snimim strancicu pa da postavim ovde........Ali uglavnom koga zanima da cita snaci ce se.
Inace radi se http://www.aliexpress.com/store/910716 prodavac je Wind Wang......
Hvala unapred na trudu
I tako dan za danom,pred kockastim ekranom
 
Odgovor na temu

Dzejmi Oliver
Kollitschbau,Klagenfurt
K-Viktring

Član broj: 92043
Poruke: 62
*.adsl.highway.telekom.at.

ICQ: 165362640


+2 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?16.03.2013. u 19:33 - pre 134 meseci
Jel ta kineska avio posta pouzdana???Extra sam isao na dhl jel sam jednom prilikom narucivao neku elektroniku sa ChinaVasion.com i zbog jeftinijeg slanja izabrao opciju slanja obicnom postom za 12 eura a ne preko dhl-a koji je tada kosta preko 60 eura....Takva se greska pravi samo jednom......Cekao sam na posiljku 44 dana.......Skoro pa rekord.Nisam imao broj za pracanje apsolutno nista.....
I tako dan za danom,pred kockastim ekranom
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?16.03.2013. u 19:46 - pre 134 meseci
Pouzdana jeste, ali u svakom slucaju trazi broj za pracenje, bez njega nije toliko sigurna i putuje duze. Ovako do Austrije tebi ne bi trebalo duze od 2-3 nedelje da stigne od datuma kada ti posalje. Koliko sam video iz ove njegove poruke on nudi Avionski paket, a ne Avionsko pismo, sto je skuplje i malo sigurnije, a verovatno i gabariti se ne uklapaju u pismo.

I sledeci put nemoj da koristis , bank Transfer. Vidis i sam da je nepouzdano, vec ili paypal toga bar ima u Austriji ili kreditnu karticu (debitnu -karticu zovemo kreditna svaku u zargonu). Onda ako ima problema , imas dodatnu mogucnost da se zalis bilo Paypalu, bilo svojoj banci, zavisi kako si platio. Za Bank transfer, bojim se da je zalba tesko ostvariva. Zato ga treba i izbegavati, nije mnogo sigurniji od Westerna na primer.

I jos nesto , Kinezi su ocajni u Engleskom, vidim da ni tvoj nije mnogo bolji :D Koliko ja njega razumem, on nije dobio novac, vec mu pise da ce dobiti manje nego sto je ocekivao itd.

Edit . Vidim da dok sam ja pomalo menjao poruku ne citajuci ima li sta dalje (Nadal pobedjuje ,kao nekada s tim sto sada nije dopingovan, a ocigledno i nije bio povredjen ) i Bakara ti rekao ovo za Engleski, da ne ispadne da prepisujem :)










[Ovu poruku je menjao ademare dana 16.03.2013. u 21:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16334



+2920 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?16.03.2013. u 19:52 - pre 134 meseci
Ja bih rekao da tebe ovde kinez zavlaci da ti ne posalje DHLom koji si vec platio vec bednom china-post.

Nemoj da prihatas, trazi ponistenje, i onako vec ne ide kako treba.
Kupices na drugom mestu.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Dzejmi Oliver
Kollitschbau,Klagenfurt
K-Viktring

Član broj: 92043
Poruke: 62
*.adsl.highway.telekom.at.

ICQ: 165362640


+2 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?16.03.2013. u 19:53 - pre 134 meseci
2-3 nedelje je za mene ne prihvatljivo......Platio sam Dhl hocu Dhl........Vec sam pitao u vezi broja za pracenje naravno da ga nema.....
I tako dan za danom,pred kockastim ekranom
 
Odgovor na temu

Dzejmi Oliver
Kollitschbau,Klagenfurt
K-Viktring

Član broj: 92043
Poruke: 62
*.adsl.highway.telekom.at.

ICQ: 165362640


+2 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?16.03.2013. u 19:57 - pre 134 meseci
Pa kako stoje stvari tako ce i biti ali potpuno neverovatno da niko od podrske sa AliExpressa ne reaguje na moje mailove......Danas sam poslao 4 razlicita......A sada citam forum i vidim da je to potpuno normalna poslovna politika.Na odgovor se ceka i mesec dana :)
I tako dan za danom,pred kockastim ekranom
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16334



+2920 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?16.03.2013. u 19:58 - pre 134 meseci
Nema sanse da ti kinez posalje nesto od 170$ bez broja za pracenje, jer ti posle mozes reci da nisi dobio...to je samo blef

btw,
kako sam ja razumeo ovaj engleski tekst on ne tvrdi da je dobio novac vec da je dobio potvrdu za 147.29$ (nesto kao izvod) da ce mu leci toliko novca.

Moj predlog je da nekako ponistis ovu porudzbinu, samo sto kinez nece pristati na to...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16334



+2920 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?16.03.2013. u 19:59 - pre 134 meseci
Imas ovde moju slicnu situaciju od pre neki dan:
http://www.elitesecurity.org/p3265422
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Dzejmi Oliver
Kollitschbau,Klagenfurt
K-Viktring

Član broj: 92043
Poruke: 62
*.adsl.highway.telekom.at.

ICQ: 165362640


+2 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?16.03.2013. u 20:20 - pre 134 meseci
Aha procitao sam i ranije sam pratio tu temu....po meni izgleda svi ti sajtovi su teska prevara u zadnje vreme.Jedino se izdvaja ChinaVasion ali kod njih cene nisu toliko popularne ali zato podrska i pouzdanost na vrhunskom nivou.....A moji zivci vrede vise nego ta razlika u ceni.....
Ps......Otisao sam na otkazivanje posiljke videcemo kako ce to da prodje sada......obavestavacu vas......
Hvala svima na vremenu

I tako dan za danom,pred kockastim ekranom
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16334



+2920 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?16.03.2013. u 20:38 - pre 134 meseci
Citat:
Dzejmi Oliver:
Ps......Otisao sam na otkazivanje posiljke videcemo kako ce to da prodje sada......obavestavacu vas......
Hvala svima na vremenu

Procice potpuno isto kao i meni...momentalno ce da posalje i da odbije cancel.
Ako posalje sa china-post odmah uputi reklamaciju ali-ju.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?16.03.2013. u 20:39 - pre 134 meseci
I ja sada kad sagledam ceo slucaj, jer nisi napisao sta je u pitanju, predpostavljam da je ovaj komplet od 4 kamere i DVR, ocigledno da Kinez pokusava da te prevari. Preracunao se i ne moze da se uklopi u DHL koji svi vec znamo ima paprene cene. Zato i nudi Avionski paket, kao znatno jeftinije, a po istoj ceni.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16334



+2920 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?16.03.2013. u 21:00 - pre 134 meseci
@Dzejmi Oliver
Koliko je iznosilo ukupno sa DHL-om?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Dzejmi Oliver
Kollitschbau,Klagenfurt
K-Viktring

Član broj: 92043
Poruke: 62
*.adsl.highway.telekom.at.

ICQ: 165362640


+2 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?16.03.2013. u 21:13 - pre 134 meseci
Ukupno je bilo 172.49 Dolara plus 35 eura naknadnih troskova sto ce reci......Pretvaranje eura u dolare i slanje za kinu naplacuje moja banka......plus njihova banka isto 25 dolara naplacuje neku proviziju.....
I tako dan za danom,pred kockastim ekranom
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1820370 | Odgovora: 9183 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.