Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Iskustva

[es] :: E-Poslovanje :: Iskustva

[ Pregleda: 15805 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.yubc.net



+1 Profil

icon Iskustva06.12.2002. u 14:10 - pre 259 meseci
Pišem nešto na temu spama, pa me zanimaju vaša iskustva, svi komentari dobrodošli, a posebno me interesuje:

- iskustva sa free e-mail servisima (Hotmail, Yahoo i sl.), kako rade njihovi filteri
- iskustva sa lokalnim filtriranjem, šta koristite (client built-in filtere ili neki poseban porgram, kako se pokazao)
- koliko prosečno komada spama dobijete dnevno
- da li se žalite, iskustva sa žalbama kod nadprovajdera i domaćih

thx
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Iskustva07.12.2002. u 00:33 - pre 259 meseci
heh. nisi bash ovo pisao, ali ce zanimati tebe, a verovatno i druge.

koristim jedan nalog na hotmail.com. medjutim, drugar je trebao da mi posalje jedan fajl koji je veliki oko 1MB a meni je hotmail nalog bio pun vise od pola (max je 2MB) i ja uzeo i otvorio josh jedan nalog.

na taj nalog je u zivotu poslata samo ta jedna poruka, taj jedan fajl, i to sa naloga sa yahoo.com, ali od tada do danas, svaki dan tamo stize 5 ili vise spam maila dnevno!!!

ovo moze samo da znaci (po mom zakljucku) da yahoo ubija svoju konkurenciju hotmail (a mozda i druge) tako sto ako posaljete sa yahoo-a mail na hotmail, on tu adresu proda spamerima, i vi ste ga naj*bali...

svaki dan, bez izuzetaka mi nude da produzim... ehem, nesto sto nije potrebno, ili da mi daju kredit za skolarinu, ili nesto trece...


 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: Iskustva07.12.2002. u 12:29 - pre 259 meseci
Zombi, tvoj zaključak može da bude ispravan ali i ne mora.

Ako malo pogledaš po hotmail sajtu, naći ćeš da oni između ostalog ceo servis i prave zato da bi mogli email adrese da prodaju spamerima. Naravno to nigde ne piše direktno ali se da zaključiti.

Microsoft ima i ceo sajt posvećen "direktnom marketingu" gde između ostalog nudi upravo to: bazu email adresa na hotmail.com. Nažalost ne zman adresu tog sajta ali sam ga našao preko hotmail-a.
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Iskustva07.12.2002. u 16:07 - pre 259 meseci
ok. znam i ja to...

ali mi je ipak logicnije da yahoo spamuje hotmailove korisnike, nego da oni to sami rade i odgovaraju korisnike od svog sistema..


bilo kako bilo, isprobacu ovih dana to isto. otvoricu nalog na nekom ne free serveru (mom, drugarovom ili slicno) i poslacu sa yahoo naloga na njega nesto... pa cu opet da pisem ovde...
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Iskustva

[ Pregleda: 15805 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.