Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1820481 | Odgovora: 9183 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SaleB81
Beograd, RS

Član broj: 90990
Poruke: 337
95.180.48.*



+42 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.10.2017. u 14:59 - pre 78 meseci
Citat:
ademare:
Posto je sada Ali uveo svoje pracenje , svake posiljke , ne mozes da dobijes posiljku , pa da cekas na primer mesec dana i da u tom periodu testiras . Vec kada sistem za pracenje javi Automtskom Alijevom sistemu da je posiljka preuzeta , Sistem ce sam da zatvori transakciju , i bez potvrde od strane kuca , za nekih 10-tak dana !



Nisam ni mislio na varijantu da se u nedogled odlaze potvrdjivanje prijema posiljke. Za sve sto mi stigne dovoljno mi je tri, maksimalno pet dana da proverim da li funkcionise ili ne, a za to vreme nece doci do automatskog zatvaranja transakcije.


 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.10.2017. u 16:14 - pre 78 meseci
Pa da to sam i napisao , skoro da mu je svejedno . Mada je bolje prvo proveriti , pa onda potvrdjivati . Moze da se dobije koji dan vise .

Ali kako je ponuda preko poruka , od strane Kineza, tipa , poslacemo opet , skoro uvek Prevara i kupovina vremena , da svi rokovi za zalbu prodju , onda i tih nekoliko dana viska ne znaci nista .

Nego ako ne radi zalba itd .
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.10.2017. u 16:28 - pre 78 meseci
Citat:
kostaB:
A za posiljke koje nisu stigle (dva paketa) da cekam da prodje delivery time pa da otvorim dispute (23dana do zatvaranja statusa isporuke) ili da dispute otvorim odmah?


Za ono sto nije stiglo gledas Kamion ! Drzis mis nekoliko sekundi na slicici kamiona i tamo pise koliko je u startu prodavac obecao da ce stici ! Na primer ako pise 60 dana onda toliko . Ako pise 50 toliko .

Ti kao kupac mozes da trazis , produzenje vremena, ako vidis da se priblizava kraj , a da prodavac sam ne produzava . To sto prodavac sam ne produzava , je uvek znak da je u pitanju Prevarant !

Sa druge strane , to sto Prodavac produzava , te ne obavezuje , zbog onog kamiona . Moze prodavac da produzi i na 90 , video sam i vise dana , ali to je njegova stvar .

Zadnje sto sam imao da nije stiglo , popustio sam prodavcu , jer je bio ljubazan , pa iako je bilo na kamionu 60 dana , ajde reko neka bude 70 . Posle kada sam otvorio Dispute , nije bio vise ljubazan , mada je stalno trazio da zatvorim Disput , jer eto samo sto nije paket stigao . Islo je preko 4px , koji stize u zadnje vreme za 15 dana, a njegovo nije moglo mesecima, niti je ikada stiglo .

To je prvo stajalo kao da se dogovorimo 5 dana , pa onda kao Ali dao jos rok od 3 dana i odugovlacilo se bez razloga jos 8 dana . Tek tada , sam dobio refund , posle nekih 80 dana , a da sam se zalio 60-tog dana , bilo bi 10 dana ranije . Paket nije nikada stigao , niti ce stici , jer je to naruceno pocetkom Juna !

Znaci gledas kamion , i dan kada si porucio . Kada je to kada saberes , ostalo 3-4 dana napises poruku prodavcu , ne sto ce bilo sta da se desi , nego da Ali vidi da si pokusao da se dogovoris !

Onda otvoris Dispute i napises da nije stiglo itd . Nekada Ali to zavrsi brzo , nekada i oni odugovlace 8-10 dana !

U svakom slucaju 23 dana pre kamiona , nemas potrebe za zalbom, jer ti je ni prodavac , ni Ali nece uvaziti !
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16335



+2920 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.10.2017. u 16:43 - pre 78 meseci
Citat:
ademare:
Imao sam ja slucaj sa Kinezom i telefonom ! Poslao mi neispravan telefon , na kome ne radi zvucnik i ima nekakvo ostecenje ekrana , kao da ima 40 % mrtvih piksela na ekranu koje je tesko uociti , jer se vide na pozadini odredjene boje .

Kaze meni Kinez ajde da vidim kako ces to da snimas ?! Ja sam snimio , film je bio verovatno i losiji od ovog tvog , ali sve sa Engleskim tekstom , objasnjeno , sve u detalje , nakiceno maksimalno . Plus detaljne fotografije , ekran nema sanse da kamera dobro snimi . Kada je Kinez video film i cuo Engleski komentar , odmah mi vratio 50 % novca , nije ni cekao Alija !

Da, oni najradije idu na to sto ne mozelako da se snimi ili sto su ljudi nevesti da obrade video klip, a ono sto moze da se snimi kao fotka je vec mnogo lakse dobiti.

A i realno treba da se zajebavas sa snimanjem glupih klipova a stvar kosta recimo 1.5$, nije vredno potrosenog vremena...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 785
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+479 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.10.2017. u 17:17 - pre 78 meseci
I ova narudzbina je sl vrednosti .
Tracking number:
06213917984


Kako nije stizala u dogovoreno vreme upozorio sam prodavca a on mi je poslao ovakvu poruku

"Dear customer
Please cancel the dispute first.
Your package has arrived at the local country, please ask the local post office to ask the package.
If you did not find it, please contact me.
I will arrange the best solution for you.
Resend or refund."


Istovremeno je produzio vreme isporuke ?

I sada je ostalo jos 16 casova do isporuke da sacekam da i to prodje pa DISPUTE ?
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16335



+2920 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.10.2017. u 18:36 - pre 78 meseci
@eeestablishment
nemoj ovde brojeve za pracenje, imamo temu bas za to.

btw, ovo nece nikada stici, dao si pogresnu adresu.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 785
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+479 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.10.2017. u 18:52 - pre 78 meseci
Sad sam proverio ( My Shipping Address ) default address sve je u redu .

Nisam menjao nikada adresu i zasto bi bila neispravna ?

Da mu shinem DISPUT ?
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16335



+2920 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.10.2017. u 20:27 - pre 78 meseci
Zbunjuje me ono shipp to adress gde stoji kraljevo umesto tacne adrese, jel to nije status sa aliexpresa?
Ovo je posiljka sa onim lokalnim pracenjem.

Ako delivery time istice, slobodno disput.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.10.2017. u 22:36 - pre 78 meseci
Ovo je pracenje , tacno samo na teritoriji Kine . Ovo ostalo , pod Kraljevo nema veze sa zivotom . Pre isticanja vremena obavezno dispute.

Trebao si jos i pre mesec dana , jer Leti kada , nema guzve i kada ne stigne za 60 dana , nece stici nikada . U jesen i zimi , kada krenu guzve , vezane za Americke " praznike " , tipa Noc vestica - 2 . najkomercijalni praznik u USA , odmah posle Bozica , dan zahvalnosti i ostale Umobolije , onda paketi mogu i duze da putuju .

Ali leti kada je mrtva trgovacka sezona , ne idu nikada ni 60 dana , 90 jos manje

Ali dobro nije jos kasno , pa otvaraj i trazi pare nazad .
 
Odgovor na temu

B3l1

Član broj: 203520
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?10.10.2017. u 01:31 - pre 78 meseci
Pozdrav imam pitanje, ukoliko bih zeleo da porucim vise artikala, otprilike 50-100 ali od razlicitih prodavaca da li bi to mogao obaviti kao fizicko lice uzimajuci u obzir da su razliciti prodavci ili samo kao firma?
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.mediaworksit.net.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?10.10.2017. u 06:53 - pre 78 meseci
Čak i kad platiš odjednom za sve, svaki prodavac pakuje za sebe, znači koliko imaš prodavaca imaćeš najmanje toliko različitih paketa (osim u varijantama gde više sitnih diluje za jednog velikog, ili jedan ima više otvorenih profila na Aliju) i jako je mala verovatnoća da baš sve stigne u isto vreme na carinu. Sad sve zavisi i kako to planiraš da poručiš - ja sam u posednje 3,5 godine napravio malo preko 300 porudžbina, otprilike 3/4 na moje ime i 1/4 na ženinog brata, i nikakvih problema još nisam imao, ali to je po 100 porudžbina godišnje razvučeno na svih 12 meseci, ne odjednom ;-)
 
Odgovor na temu

SaleB81
Beograd, RS

Član broj: 90990
Poruke: 337
95.180.48.*



+42 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?10.10.2017. u 06:58 - pre 78 meseci
@B3l1:

Uslovi koji postoje su vezani za sadrzaj jedne posiljke, tako da pod pretpostavkom da su razliciti predmeti u pitanju i da neces sve odjednom da narucis, mislim da nece biti nikakvih problema. Sto neko lepo rece, kod nas vazi samo jedno pravilo na carini, a to je da nema pravila. Ali, nezavisno od toga na osnovu nekog mog iskustva, ako to sve razvuces na neki duzi vremenski period, ne vidim osnov za neki problem.

Poznato je da su neki ljudi koji su glomazne posiljke narucivali u vecoj kolicini u nekom trenutku poceli da placaju prevelike dazbine (carina, porez), a zatim prestali da narucuju, jer im nije vise bilo isplativo. Ali, ako podjemo od pretpostavke da nisu veliki predmeti u pitanju, da nece svaki od njih zavrsiti na carini, nego mozda 20% i ako podjemo od pretpostavke da nije jedan isti predmet od 50 razlicitih prodavaca, verujem da nece biti problema. Naravno, ako imas mogucnost sve to da razvuces na nekoliko meseci, ta opcija dodatno smanjuje mogucnost nekog problema.
 
Odgovor na temu

kostaB

Član broj: 83030
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?10.10.2017. u 08:54 - pre 78 meseci
Posle otvorenog disput-a kinez mi je ponudio ovo:
Ok, if you want refund, we can refund to you , pls give us your paypal account.
And we are suggest that you are agree that we are resend to you , we will give you the new tracking number after you cancel the dispute
Thanks

A u disputu kako svoj komentar ostavio je ovo:

Sta je najpametnije raditi jer nemam otvoren paypal nalog?
 
Odgovor na temu

SaleB81
Beograd, RS

Član broj: 90990
Poruke: 337
95.180.48.*



+42 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?10.10.2017. u 09:14 - pre 78 meseci
Ja imam paypal, ali i pored toga odbijam mi neko vraca novac metodom koji nije podrzan od stane AliExpress-a. Postoji procedura, postoji proces, u slucaju uspesnog razresenja procesa, novac se automatski vraca na racun s koga je placeno. Svaka druga varijanta je po meni pogresna.

Znaci, ostaje otvoren dispute, napises im da ti je jako zao ali ti nemas paypal nalog, u suprotnom bi im rado izasao u susret. Posto je dispute jedini nacin da dobijes novac nazad, ne mozes da ga zatvoris. A ti njih isto tako kao sto su oni tebe zamolili mozes da zamolis da potvrde povracaj novca kroz dispute proces, jer ces u suprotnom biti primoran da prepustis Ali timu da presudi.

Super je kad u nekog imas poverenja, pa ok, nije bitno vratice, nece vratiti, poslace ti zamenski proizvod uz sredecu narudzbinu i sl. Ali kad imas nekog nn pordavca koji se trudi da izigra Ali sistem na kome se bavi prodajom, zasto bi imao zelju da mu pomognes u tome.

Ja sam inace jako osteljiv na te ucene, uradi ovo pa ces dobiti ono sto bi trebao bezuslovno da dobijes. Od toga dobijam ospice i u ovoj nasoj svakodnevici.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.mediaworksit.net.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?10.10.2017. u 09:46 - pre 78 meseci
Tipična navlakuša za početnike - novac nije kod njega nego kod Alija, osim ako već nisi potvrdio prijem, dakle ako nisi potvrdio prijem i pare još uvek nisu kod njega od čega onda da ti vrati pare?
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 785
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+479 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?10.10.2017. u 11:37 - pre 78 meseci
Citat:
ademare:
Ovo je pracenje , tacno samo na teritoriji Kine . Ovo ostalo , pod Kraljevo nema veze sa zivotom . Pre isticanja vremena obavezno dispute.

Trebao si jos i pre mesec dana , jer Leti kada , nema guzve i kada ne stigne za 60 dana , nece stici nikada . U jesen i zimi , kada krenu guzve , vezane za Americke " praznike " , tipa Noc vestica - 2 . najkomercijalni praznik u USA , odmah posle Bozica , dan zahvalnosti i ostale Umobolije , onda paketi mogu i duze da putuju .

Ali leti kada je mrtva trgovacka sezona , ne idu nikada ni 60 dana , 90 jos manje ;)

Ali dobro nije jos kasno , pa otvaraj i trazi pare nazad .


Na otvoreni DISPUT odgovorio mi je ovo . . .

" David Z: Dear customer
Please cancel the dispute first.
Your package has arrived at the local country, please ask the local post office to ask the package.
If you did not find it, please contact me.
I will arrange the best solution for you.
Resend or refund."

Nema vise dogovaranja , neka resi Ali - tim
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?10.10.2017. u 13:56 - pre 78 meseci
Citat:
kostaB:

Sta je najpametnije raditi jer nemam otvoren paypal nalog?


Pritisni Reject , i napisi , da je ponuda sa paypalom u Suprotnosti sa Alipravilima ! Mozes i da ih prijavis za to , mada ja do sada nisam ikoga prijavljivao , ali mozes .
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?10.10.2017. u 13:57 - pre 78 meseci
Citat:
valjan:
Tipična navlakuša za početnike - novac nije kod njega nego kod Alija, osim ako već nisi potvrdio prijem, dakle ako nisi potvrdio prijem i pare još uvek nisu kod njega od čega onda da ti vrati pare?



Potvrdio je prijem !
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16335



+2920 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?10.10.2017. u 19:10 - pre 78 meseci
Ovo sa isplatom na paypal je takodje klasicno zavlacenje...

u stvari kada pokrenete dispute, kinezi vec imaju sablon...
-prvih par dana vas samo mole da ponistite a oni ce da vam poslaju novi proizvod
-u medjuvremenu vam ponude ljubazno da vam vrate 0$
-kako se priblizava escalaciji, traze da ponistite posto to njima pravi stetu a oni ce vam platiti na paypal
-zatim se cenkaju

U sustini u svakom koraku vas samo zavlace ne bi li nekako odustali.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

djukanovic.2007
Dragan Djukanovic
nezaposlen
Loznica Srbija

Član broj: 332975
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?11.10.2017. u 12:26 - pre 78 meseci
Da li je neko imao slucaj da, prilikom placanja mastercard karticom ne dozvoli transakciju jer je validnost kartice istekla. A kartica mi istice sledece godine. Pokusao sam nekoliko puta i nece. Isao do banke da vidim da li nesto nije u redu, medjutim sve je ok. sa karticom. Imam kod Alija korisnicki nalog, kupovao sam preko njih pre oko godinu i po. Za to vreme sam produzio ovu moju karticu do 2019. ali oni ne dozvoljavaju transakciju.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1820481 | Odgovora: 9183 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.