Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1842756 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+105 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?30.10.2015. u 13:39 - pre 103 meseci
Ma ja kako vidim od igrica nema vajde, max može kupon od 10$ da se uzme.
Nego , šta sa ovim
Citat:
Coupon Rules:- Only users who install the AliExpress app for the first time during the promotion period are eligible to receive this coupon.- Available coupons:
1) US $100 off orders of US $200 or more.
2) US $4 off orders of US $17 or more.
3) US $4 off orders of US $19 or more.
4) US $1 off orders of US $9 or more.- Orders must be placed on the AliExpress app during Shopping Festival on November 11, 2015- This coupon is limited to 1 per registered AliExpress user and device.- Coupons can be used on combined orders.- Coupons can be combined with instant discounts and sellers coupons.- The total number of coupons is limited to 120000 per day (5000 coupons every hour).- Coupons are given on a first come, first served basis.- Make sure you have installed the latest version of our app.


Problem je što sam već imao instaliranu app, da li će proći da instaliram sa novim nalogom i ovaj alipay...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?30.10.2015. u 14:56 - pre 103 meseci
Mene je prosle godine Ali zeznuo , upravo 11.11 i to preko mobilne aplikacije !! Tada nije kao sada detaljno pisalo i nisu bila ova pravila , verovatno su se mnogi zalili pa je sada uvedeno to ogranicen broj kupona svaki sat . Mada i to mi izgleda kao neka prevara , jer uvek kao i meni prosle godine moze da napise nema vise !! Samo tada su sve ispucali za 1 sat pa celog dana nije bilo vise tih preko mobilnog koje navodno daju bas 11.

Ovo ostalo je u redu imas kupon na nalogu pa ko hoce neka ga iskoristi . Sve ostalo je prevara , jer i posle par sekundi moze da napise nema vise !

O cenama da ne pricam . Ja koliko sam pratio prosle godine , vise se Isplatilo kupiti sada , 10-tak dana pre "akcija" nego na taj dan , jer ogromna vecina digla cene, neki nudili nenormalne popuste, pa posle otkazivali prodaju itd.

Prosle godine Nisam nista iskoristio te kupone, a i ispostavilo se da je jeftinije kupiti pre "Akcije" . Jer tih Laznih popusta po 10-15 % ima cele godine.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?30.10.2015. u 17:06 - pre 103 meseci
Nemoj da zaboraviš da će većina napisati da ne isporučuje za srbiju
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?31.10.2015. u 11:16 - pre 103 meseci
To je pod obavezno

Najveca glupost i prevara, vidim to, bice i ove godine , kao da se par dana ranije stavi roba u korpu !! Prosle godine Kinezi prodavci se Uplasili i kad je stigao 11. samo poruke nazalost nema vise. Pogledam navodno nema vise , a prodavac nema ni Narudzbina , nista.

U sustini i nije lako , stavi malo manju cenu , a ljudi navale , bilo je onih koji su imali i prko 1.000 narudzbina za samo jedan model telefona ! Pa nek je i 100 $ odakle tamo nekom obicnom Kinezu 100.000 $ da iskesira ili ko ce da mu da kredit ??

Sve u svemu prosle godine bila Katastrofa od poznatog Kineskog Javasluka i Neorganizovanosti.

O nasoj carini da ne pricam ! Posto su i nasi ljudi kao i svi porucivali tada vise nego ikada , ovi u Carini Podivljali bez navodnika !! Iz tog perioda je ono sto sam pisao kad su mi procenili predmet od 12 $ na 60 $. Ocigledno da carinici nisu ni gledali sta je unutra, vec samo pita onog postara koji otvara sta je, kad cuje vrstu predmeta samo Lupa vrednost.
 
Odgovor na temu

Vlado1984
Salak Vladimir
nezaposlen
nezaposlen
Kula

Član broj: 330831
Poruke: 19
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?01.11.2015. u 17:40 - pre 103 meseci
Da li neko zna neki sajt gde mogu jeftino da kupim alat?
npr: busilicu, brusilicu, burgije....

Vlado
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?01.11.2015. u 17:52 - pre 103 meseci
šta smatraš jeftinim?
evo i ja upravo gledam, trebaju mi testera, bušilica, brusilica...
Aliexpres definitivno nije za to dobar pošto je šiping skup a i carina klepi za velike pakete.
Mislim da je KP za ovo najbolji...
Bilo bi extra ako ima neka tema ovde koja se bavi alatima!
 
Odgovor na temu

Vlado1984
Salak Vladimir
nezaposlen
nezaposlen
Kula

Član broj: 330831
Poruke: 19
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?01.11.2015. u 18:00 - pre 103 meseci
Aj postavi link sko te nesmaram :-)
Neznam sta je KP :-(
Vlado
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?01.11.2015. u 18:09 - pre 103 meseci
KP = kupujemprodajem
Pa nije tema za alate ale evo šta ja upravo gledam: ugaona brusilica klikneš tamo gore na kp izlog i vidiš i ostalo... Ja gledam tako za cirka 150-170 evrića da uzmem bušilicu, cirkular, ugaonu brusilicu, lisičji rep, brusilicu za drvo tj. šljafericu ako se uglavim u budžet (sumnjam)...

Ajd da ne bude full of topic: naručio sam sonde za osciloskop sa alija, prodavac je na stranici predmeta naveo da šalje "Free Shippingto Serbia via China Post Registered Air Mail" što sam doplatio ali je umesto normalnog broja za praćenje poslao broj u stilu: 12345678901 i u opisu naveo www.mtytrack.com kao sajt za praćenje. E sad, mene interesuje da li negde na aliju u njihovim pravilima ima jasno istaknuto koji brojevi za praćenje se smatraju validnim a koji ne, ovaj je inače lažan, to je za neku njihovu kurirsku službu i verovatno će se videti dok je u kini ali ne i izvan nje...

[Ovu poruku je menjao Fliz dana 01.11.2015. u 19:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?01.11.2015. u 21:37 - pre 103 meseci
Bez obzira na cene nemojte nista od alata da porucujete sto ide na Postansku carinu !!

Bilo je i previse puta da se najobicniji alat ono sto se zove hobi alat , proglasava za robu koja je namenjena za Profi upotrebu , a takvoj robi zabranjuju uvoz .

Isto kao sto evo pominjali se dronovi i igre za novcice i kupone, pa dronovi su na Aliju stavljeni medju igracke , samo nasi Cobani sa Carine misle da ce neko sa tim igrackama da ugrozi Drzavu !!

Kineskog alata 3. klase ima jeftinog po prodavnicama tipa "Uradi sam " i slicne . Kineski alat 2 . klase , na kome pisu imena poznatih brendova , mozda na KP ako neko donosi iz Madjarske nov , mada ima i dosta Fejkova !! Alat 1. klase se ne prodaje na KP , a polovna roba je iz Nemackih i Austrijskih Kontejnera i otpada pa ce tako i da radi.

P.S. ovo sa linka je 3. klasa . Znam jer sam to nekada davno uzimao preko Neckermanna.

[Ovu poruku je menjao ademare dana 01.11.2015. u 22:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?01.11.2015. u 21:43 - pre 103 meseci
Citat:
Fliz:
KP = kupujemprodajem
Pa nije tema za alate ale evo šta ja upravo gledam: ugaona brusilica klikneš tamo gore na kp izlog i vidiš i ostalo... Ja gledam tako za cirka 150-170 evrića da uzmem bušilicu, cirkular, ugaonu brusilicu, lisičji rep, brusilicu za drvo tj. šljafericu ako se uglavim u budžet (sumnjam)...

Ajd da ne bude full of topic: naručio sam sonde za osciloskop sa alija, prodavac je na stranici predmeta naveo da šalje "Free Shippingto Serbia via China Post Registered Air Mail" što sam doplatio ali je umesto normalnog broja za praćenje poslao broj u stilu: 12345678901 i u opisu naveo www.mtytrack.com kao sajt za praćenje. E sad, mene interesuje da li negde na aliju u njihovim pravilima ima jasno istaknuto koji brojevi za praćenje se smatraju validnim a koji ne, ovaj je inače lažan, to je za neku njihovu kurirsku službu i verovatno će se videti dok je u kini ali ne i izvan nje...

[Ovu poruku je menjao Fliz dana 01.11.2015. u 19:25 GMT+1]


Ne pratis temu pogledaj pre par strana sam detaljno to objasnjavao ! Ukratko sve je validno ali imas pravo na zalbu , koja podrazumeva razliku sta si platio , a sta si dobio sto se tice transporta !!

Na primer ako si doplatio za CN registered Air mail , a dobio neregistrovano , mozes da trazis razliku u ceni te dve usluge oko 1 do 1,2 $ . Bas sam to napisao i onda , ustvari mozes da trazis sta god pozelis ali ako ode do Ali tima dobices ovo sto sam opisao - razliku .

Inace osvezili su pravila i skoro da nema ni jedne situacije koja moze da se dogodi a da nije pokriveno pravilima. Tako i ovo sto sam prepricao je izvod iz pravila.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?02.11.2015. u 16:02 - pre 103 meseci
Jel koristio neko , nekada ove kupone sto daju radnje ??

Na ovoj igri flip card , gde jedna partija kosta 50 novcica , dobijaju se i kuponi radnji . Medjutim tu je problem sto se nikako ne moze otici do te radnje , da se pogleda sta imaju itd. Svaki kupon ima svoj naziv, koji verovatno predstavlja ime radnje koja ga daje i gde vazi.

Mozda ce 11 . moci da se ode do radnje, ali to je glupo jer je kupon Reklama , pa bi trebalo ranije otici , ko zna mozda i imaju nesto povoljno .

Cak sam bio na chatu , ali tamo su Operisani od poznavanja materije . Kineskinja sa chata , Kao i uvek nista nije znala da mi kaze o bilo cemu !!
 
Odgovor na temu

grbusic

Član broj: 326121
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?02.11.2015. u 16:42 - pre 103 meseci
Tih kupona imam preko 100, ali nazalost ne vrede nicemu.
Gotovo nista u tim radnjama nema ispod $20-30 dolara, tako da $2 popusta ne znaci puno. Ovi kuponi od $4,5 su u 90% slucajeva za neke ekstenzije kose, ili neke predmete koji su skupi i nezanimljivi nama (nakit od $200-300, neki masazeri, masine, itd).

Na mobilnoj aplikaciji kad osvojis kupon, mozes samo da kliknes na njega i odvede te do radnje. Na sajtu mozes da potrazis ime radnje + "AliExpress" na Google-u i ispasce ti.

PS, ako nemas mobilnu aplikaciju, instaliraj, dace ti neke dodatne kupone, imaces dodatne igre, a i mnoge stvari su jeftinije preko aplikacije.

 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?02.11.2015. u 17:38 - pre 103 meseci
Hvala na odgovoru, sad cu da probam.


Edit :

Evo isprobao sam pa ako nekog zanima da sam ne gubi vreme

Dobio sam nekih 30-tak kupona , od toga 2 koja vaze i danas. Inace ko god ode na stranicu te radnje moze da dobije taj isti kupon za DZ. pa ne treba trositi novcice za to !! Ovi ostali ce dobiti link, onda kada budu validni, tako da sa i ne isplati danas pregledati te radnje , jer ko zna kakvi ce uslovi biti 11.11 . Ocigledno drugaciji !

Za ove dve radnje sto kuponi vrede i danas , jedan je od 2 $ , drugi od 3 $ i vaze za kupovine za jedan cent vece od kupona !

Ali naravno nista u tim radnjama nema po tim cenama , vec cene pocinju po nekoj duploj ceni pa navise i taman su Naduvane onoliko koliko vredi kupon . Nema realnog popusta ni 1 Cent !! Tako ova radnja ima na primer kuhinjske nozeve , po 4,5 $ a druge radnje prodaju takve po 2,5 $ sto je identicna cena ovoj sa kuponom !

Tako da je ovo samo jos jedna Prevara i Gubljenje vremena !! Zato i pisem da ljudi sa ovim kuponima iz igre flip card negube vreme.





[Ovu poruku je menjao ademare dana 02.11.2015. u 19:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?02.11.2015. u 18:46 - pre 103 meseci
Citat:
ademare:
Citat:
Fliz:
KP = kupujemprodajem
Pa nije tema za alate ale evo šta ja upravo gledam: ugaona brusilica klikneš tamo gore na kp izlog i vidiš i ostalo... Ja gledam tako za cirka 150-170 evrića da uzmem bušilicu, cirkular, ugaonu brusilicu, lisičji rep, brusilicu za drvo tj. šljafericu ako se uglavim u budžet (sumnjam)...

Ajd da ne bude full of topic: naručio sam sonde za osciloskop sa alija, prodavac je na stranici predmeta naveo da šalje "Free Shippingto Serbia via China Post Registered Air Mail" što sam doplatio ali je umesto normalnog broja za praćenje poslao broj u stilu: 12345678901 i u opisu naveo www.mtytrack.com kao sajt za praćenje. E sad, mene interesuje da li negde na aliju u njihovim pravilima ima jasno istaknuto koji brojevi za praćenje se smatraju validnim a koji ne, ovaj je inače lažan, to je za neku njihovu kurirsku službu i verovatno će se videti dok je u kini ali ne i izvan nje...

[Ovu poruku je menjao Fliz dana 01.11.2015. u 19:25 GMT+1]


Ne pratis temu :) pogledaj pre par strana sam detaljno to objasnjavao ! Ukratko sve je validno ali imas pravo na zalbu , koja podrazumeva razliku sta si platio , a sta si dobio sto se tice transporta !!

Na primer ako si doplatio za CN registered Air mail , a dobio neregistrovano , mozes da trazis razliku u ceni te dve usluge oko 1 do 1,2 $ . Bas sam to napisao i onda , ustvari mozes da trazis sta god pozelis ali ako ode do Ali tima dobices ovo sto sam opisao - razliku .

Inace osvezili su pravila i skoro da nema ni jedne situacije koja moze da se dogodi a da nije pokriveno pravilima. Tako i ovo sto sam prepricao je izvod iz pravila.


Ok, hvala na rekapitulaciji teme :D
a šta ako dotični predmet ne dođe, na praćenju će, garant, pisadi da je isporučeno meni onog trenutka kad izađe iz kine, kako dokazati da nikad nije isporučeno zapravo, s obzirom da u zadnje vreme, bar ono što ja uzimam prilično dugo putuje po kini, nekad ode i po dve nedelje dok ne napusti kinu!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?02.11.2015. u 19:48 - pre 103 meseci
Sve zajedno je otislo u K.

Ne da putuje po Kini , nego vecinom Stoji . Ja imam sada 2 paketa koja su se pojavila na pracenju , 2 iako imam kao pracenje nema ih Nigde !!

Ova dva koja imaju od pocetka stoje u mestu gde su i predata !

Najludje je sto nasa posta uopste ne Konstatuje da paketi postoje , ono sto je nekada objavljivala kao CN-XXXXX kada paketi budu predati u CN posti.

Da li je to trajno ili trenutno izbaceno , vreme ce pokazati.

Za ove sto imaju Laznjak pracenje , Ali tim bi trebao da zna sta je pravo , a sta lazno , mada mi se Kinezi sve vise prave Naivni . U sustini sve sto ne ide na potpis , nije registrovano , slikas koverat i na njemu ako je CN posta pise Untrecked. Za ove ostale nisam siguran , jer nemam pri ruci stare koverte. Ova dva cuvam jer su mi "Genijalci" Kinezi poslali samo po par stvarcica, navodno salju i vise paketa, pa cuvam da imam sta da slikam u slucaju zalbe.

Naravno ako ne dodje paket ne mozes da slikas kovarat
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?02.11.2015. u 20:00 - pre 103 meseci
Ma ja sam se odavno o`ladio od aliexpresa, tamo narucujem samo neku fake robu ili neki slican krs koji nema na drugom mestu.

A sto se tice igre obicno se samo isplate veliki kuponi od 20$ i sl. i to ako kupis nesto od preko 150$ pa prodjes sa kakvim takvim popustom.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Vlado1984
Salak Vladimir
nezaposlen
nezaposlen
Kula

Član broj: 330831
Poruke: 19
212.200.247.*



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?02.11.2015. u 20:04 - pre 103 meseci
Bakara a preko kog sajta porucujes?
Vlado
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?02.11.2015. u 21:42 - pre 103 meseci
Porucivao sam sa raznih kineskih shopova, ali posle skorasnjeg loseg iskustva da se oko 9$ natezem vise od 3 meseca, stvarno nikoga posebno ne bih preporucio jer kinezi dlaku menjaju ali cud nikada.

Ali opet mi je lakse preko raznih shopova nego da gledam u pasulj da li je nesto fake ili nije i da me kinezi sa alija lazu za treking broj.

Ono sto je lose je ako dodje do problema, preko alija to ide dosta brze jer je pay pal dispute u ovom slucaju mnogo rastegnut i spor.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.136.4.181.host.layer2.co.nz.



+373 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?03.11.2015. u 01:57 - pre 103 meseci
Razlika izmedju CN posiljke i regularne sa malezijskim pracenjem (ako je to uopste pravo pracenje):

CN - 14 dana
Malezijska - putuje trenutno vec 45 dana i jos nije stiglo.

Definitvno se ne isplati bez bar CN posiljke. Trebalo bi da naprave dispute da ako si kupio nesto sa dobrim pracenjem, a oni posalju nekim levim, da automatski moraju full refund jer je ovo smejurija.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?03.11.2015. u 11:15 - pre 103 meseci
Ono Malezijsko sa 3 slova je definitivno laznjak ! Verovatno na njihovom sajtu , pise da je odavno stiglo u NZ .

Svako pravo pracenje ima samo 2 slova pa 9 brojeva i 2 slova na kraju oznaka poste koja salje. Ima i Laznjaka koji imitiraju ove brojeve kao Yan wen na primer .

Ali ni oni ne smeju da krse proipise . Tako da je kod njih neko levo slovo prvo , a kod Airmaila je uvek R a kod paketa C .

Sve sto se ne uklapa u ovo je Laznjak , sem pravih kurira tipa DHL i slicni.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1842756 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.