Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1842437 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?24.10.2015. u 14:36 - pre 103 meseci
pa pazi australija, novi zeland, tamo i pada lova s neba, kad gledam onog Dejva kako se proserava tipa "a osciloskop od 5000$ pa to je entry level equipment" muka mi bude... tamo ne možeš stan kupiti bez 200-300$, pokvari se daljinac od tv-a od soma evara oni bace sve komplet u smeće...
 
Odgovor na temu

digitalac95

Član broj: 309722
Poruke: 54
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?24.10.2015. u 14:52 - pre 103 meseci
Cekam posiljku sa pracenjem. Krajem avgusta je poslata, na pracenju ne mrda. Kupio sam preko Alija i produzavao vreme kod prodavca.
Moze li neko da proveri o cemu se radi.
Kod za pracenje je RK240135390CN
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?24.10.2015. u 16:05 - pre 103 meseci
To je stvarno dugo putovanje po Kini .Ja racunam da bi trebalo da ti stigne za jedno 15 dana .
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?24.10.2015. u 17:13 - pre 103 meseci
Mrsoje je kao i uvek Optimista

Tesko da ce to igde ici , skoro , a mozda i nikada. To je od starta u nekom njihovom gradu Nanjing-u i stoji tamo evo skoro 2 meseca !!

Tako se meni pre otprilike 2 godine "zaglavilo " u Sangaju 2 meseca i nikada nije stiglo !!
 
Odgovor na temu

Vlado1984
Salak Vladimir
nezaposlen
nezaposlen
Kula

Član broj: 330831
Poruke: 19
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?24.10.2015. u 19:32 - pre 103 meseci
Pozdrav!!!
Evo da vam javim da su prvi paketi poceli da pristizu.
1. Narucio sam rucni sat i stigao je jako brzo (10 dana), zadovoljan sam sa kvalitetom s obzirom na cenu.
2. Stigle su Led sijalice (pet komada). Iznenadio sam se kako su dobro bile zapakovane. Kod nas kostaju 890din komad a mene izaslo sa pdv 415 komad.

E sad da predjem na probleme o kojima sam pisao. Porucio sam slavinu i prodavac mi nije poslao jer kako on kaze nema potvrdu da sam platio istu. Dogovorili smo se da otkazem porudjbinu uz vracanje pare u celosti nazad. Sto je i potvrdio nakon mog otvaranja dispute.
Moje pitanje je kad da ocekujem vracanje para? I ako moze da mi neko objasni kako to da on nije imao potvrdu da sam platio?

Dalje sam porucio jos tri paketa opet sijalice, pa jos jedne sijalice, i kuhinjsku vagu. (pre deset dana)
E sad ova tri paketa me brinu jer nemogu da ih pratim postom, odnosno nepokazuje mi kretanje paketa a na sajtu date&sent time: je prazno (ko da jos nije poslato a imam brojeve posiljki)
Brojevi su: RS309791993NL RS309791525NL NP860013645
Moje pitanje je zasto nevidim kretanje paketa? Dal se neke posiljke nemogu pratiti? Jesu li paketi uopste poslati?



Vlado
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?24.10.2015. u 19:41 - pre 103 meseci
Citat:
Vlado1984
Brojevi su: RS309791993NL RS309791525NL NP860013645
Moje pitanje je zasto nevidim kretanje paketa? Dal se neke posiljke nemogu pratiti? Jesu li paketi uopste poslati?

A joj, ova prva dva to ti je holandska pošta, ubedljivo najgora po meni, mislim da je čak gora i od malezijske, svi moji paketi koji su išli preko NL pošte su se vukli do zla boga. Onaj treći broj, ili ti fali nešto na kraju ili ako si tačno prekopirao onda je lažan, nema tu praćenja. Za NL ćeš moći da pratiš tek kad uđe u srbiju, naša carina će ubaciti u sistem taj broj...

P.S. ako nije problem baci linkove ka sijalicama koje si uzeo, ako si zadovoljan njima.
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?24.10.2015. u 20:00 - pre 103 meseci
Evo jedne moje posiljke preko holandske poste

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Vlado1984
Salak Vladimir
nezaposlen
nezaposlen
Kula

Član broj: 330831
Poruke: 19
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?24.10.2015. u 20:05 - pre 103 meseci
http://m.aliexpress.com/item/3...log=wwwdetail2mobilesitedetail

Ja sam uzeo sijalice e27 4w obicne providne i kostalo me po komadu 3 eura (ove daju svetlost 360 stepeni) i skuplje su od onih sto bacaju svetlost 180 stepeni
Jedino sto bi ti savetovao da su ove sto sam uzeo malo slabije. Ja bi sad uzeo minimum od 6w. (al to je bio paket za probu pa nisam hteo da uzimam skuplje)

Da se ja vratim na moje probleme :-)
Nisam pogresio broj tako mi stoji na sajtu.
Jel mislis da je paket poslat? Sta podrazumevas pod "lazan broj"? (Prevaru ili nesto drugo)
Vlado
 
Odgovor na temu

Vlado1984
Salak Vladimir
nezaposlen
nezaposlen
Kula

Član broj: 330831
Poruke: 19
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?24.10.2015. u 20:09 - pre 103 meseci
Sad vidim da imas na pocetku sajta ono m. Sto oznacava sajt za mobilni. Ja sve radim preko mob.
Vlado
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?24.10.2015. u 21:03 - pre 103 meseci
Ono za slavinu si otvarao Dispute ? I prodavac ti je odobrio ? Sad ne znam kako ces to da vidis na mobilnom , na deskotopu imas posebnu rubriku gde su sve zalbe - Dispute . Pa za svaki kada odes na njega pise sta se dogadja . Tako ako je sve u redu tu negde treba da ti pise refund . Ako negde to pronadjes onda ti Ali to uplati na karticu najcesce za oko 7 dana , moze i duze , retko i krace. Kada uplati onda cekas da banka proknjizi i to kod vecine banaka isto tako traje oko 7 dana , tako da ne racunaj na pare minimum 10-15 dana od odobrenog refunda. Gledaj i tamo gde pisu finansije za taj predmet. Tu treba da pise refund.

Ovo za NL postu , kao i za sve treba cekati nekada i 10-tak dana da se pojavi na sajtovima za pracenje , 10 dana od dana kada ti je prodavac dao broj za pracenje, ne od dana kupovine.

Nemoj sada da potvrdjus prijem za tu robu dok ne stigne i dok je ne probas da li radi i kako.

Ovaj treci broj za pracenje , tamo kada odes na detalje kupovine , gde pise broj imas desno od toga da ti prodavac napise i link gde da pratis.

Pa napisi ovde taj link pa da vidimo sta je u pitanju . Ovako na osnovu broja ne moze da se kaze kako je poslato. A gledaj na one satove koji otkucavaju kod svakog prodavca. Neki stave 39 . neki 45 , a neki 60 dana ! Pa kad vidis da pokazuje toliko unazad onda znaci da je prodavac napisao da je poslao i da tece vreme za stizanje i za zastitu kupaca od strane Alija.
 
Odgovor na temu

Vlado1984
Salak Vladimir
nezaposlen
nezaposlen
Kula

Član broj: 330831
Poruke: 19
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?24.10.2015. u 22:30 - pre 103 meseci
NP860013645 a sajt je: springglobalmailtracker.com

Za slavinu pise: your refund progres (Mislim da je to sve uredu)
Vlado
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?24.10.2015. u 23:38 - pre 103 meseci
Dobro je na kraju ispalo za slavinu

Ovo je neki Spring mail. To do sada nisam imao ni cuo da neko spominje. Na ovoj stranici gde je trecking, pise da je to takodje deo NL poste ! Tako da to za Nl treba samo strpljivo sacekati 10 -tak dana. Tek ako ni posle toga nema onda videti sa prodavcem , sta on kaze itd.

Nije losa Nl posta , zna nekada paket da se provuce bez pregleda jer valjda carinici pomisle da je posiljka iz Holandije , a ne iz Kine. Na Kinu su alergicni
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
120.136.5.*



+373 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?25.10.2015. u 02:45 - pre 103 meseci
Citat:
ademare:
Ovo oko dokazivanja , nikom nista . Svi se uzdaju u postenje kupca , a predhodno pokusaju da ga predju :D Zato oni tom postom na taj nacin salju samo onoliko koliko su spremni da izgube .

A tebi oni to salju na N.Zeland ? Pa zar nije NZ na onoj listi gde skoro svi salju "Free" . Nas ovde zezaju otprilike 1/3 nece uopste da salje za Srbiju a 2/3 onih koji hoce traze doplate , cak i za ovu Sugavu MY .

Ako se prodavac ne slozi , treba se zaliti . Oni sve nas nije vazno ko se gde nalazi , smatraju za " Bele djavole" kojima dolari padaju sa neba. Pa upravo tako i razmislja i taj tvoj prodavac, ko ce od tih iz bogatih zemalja da se smara za 1 $, s tim sto u bogate racunaju i nasu Srbijicu , nemaju oni pojma .

U 95% slucajeva ima free opcija za NZ. Definitvno nisam naisao da pise da ne salju za NZ.
Uglavnom salju preko malezijske free. Ako pise da salju preko CN free vidno je uvecana cena za npr 2$ naspram drugih koji ne salju preko CN. Ocigledno uracunavaju postu.

Ne znam kada se to promenilo, ranije kada sam kupovao sve je isto Free CN postom, nije ni bilo druge metode jeftinije po prodavca.

Citat:
Ako se prodavac ne slozi , treba se zaliti

Mislis da pokrenem dispute svakako pa ako se slozi da ne escalate?

Citat:
ko ce od tih iz bogatih zemalja da se smara za 1 $

Upravo je to ono sto me nervira na Aliexpressu i sto me polako odvraca od kupovine tamo. Kinez treba da razmisli zasto je neko doplatio vise, da li jer ima zeli njemu da pokloni novac ili jer zeli da mu paket stigne brze.
Ne znam zasto Aliexpress ne kaznjava ovakve stvari jer smatram da povracaj novca nije dovoljna kazna. Hocu da znam da kada nesto kupim dobijem to sto sam kupio pod uslovima pod kojim sam ih kupio.
Ako idem na odmor za 30 dana i treba mi nesto za put - hocu da mi posalje tom metodom koju sam kupio jer je krucijalno da mi stigne to tada. Ok, ako posta ne isporuci na vreme necu njega da krivim jer je uradio sta se trazilo, ali ako ne uradi hocu da snosi vise posledica. Hocu AliExpress da ih kazni nekako da bi prestali da rade to.
 
Odgovor na temu

Sandrica15
Sandra Stankovic

Član broj: 326104
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?25.10.2015. u 10:11 - pre 103 meseci
Meni vise postin sajt ne prikazuje status posiljke dok ne stigne na carinu. Sta se desava, zna li neko?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?25.10.2015. u 11:54 - pre 103 meseci
Citat:
plague:

Mislis da pokrenem dispute svakako pa ako se slozi da ne escalate?


Upravo je to ono sto me nervira na Aliexpressu i sto me polako odvraca od kupovine tamo. Kinez treba da razmisli zasto je neko doplatio vise, da li jer ima zeli njemu da pokloni novac ili jer zeli da mu paket stigne brze.
Ne znam zasto Aliexpress ne kaznjava ovakve stvari jer smatram da povracaj novca nije dovoljna kazna. Hocu da znam da kada nesto kupim dobijem to sto sam kupio pod uslovima pod kojim sam ih kupio.
Ako idem na odmor za 30 dana i treba mi nesto za put - hocu da mi posalje tom metodom koju sam kupio jer je krucijalno da mi stigne to tada. Ok, ako posta ne isporuci na vreme necu njega da krivim jer je uradio sta se trazilo, ali ako ne uradi hocu da snosi vise posledica. Hocu AliExpress da ih kazni nekako da bi prestali da rade to.


Pa da Dispute , jer postoji kaznjavanje Prodavaca. Samo je uslov da se odredjeni broj Kupaca zali na istog prodavca i to sa eskalacijom. Mnogi budu Suspendovani, tako da ih Ali i te kako udari po zepu, jer im onemoguci prvo jedno vreme da rade, pa ako ponavljaju, onda ih i totalno izbaci !

Naravno da se oni registruju opet , ali poceti iz pocetka na Aliju je velika kazna , jer ljudi retko kupuju od onih koji imaju malo ocena. Tek ako prodaju robu bas jeftino.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?25.10.2015. u 12:01 - pre 103 meseci
Citat:
Sandrica15:
Meni vise postin sajt ne prikazuje status posiljke dok ne stigne na carinu. Sta se desava, zna li neko?


Uvek i sve ili tek ponesto ?

Ako je ovo drugo onda je to normalno, desava se ponekad da na primer i 7 dana pise izmenicna posta , iako nikada tamo nista ne stoji itd. Tako se desava ponekad i da neka pasiljka nema osvezavanje. Tako je bilo oduvek.

Medjutim bilo je od pre nekoliko dana nekih softverskih promena u njihovom sistemu. Trenutno nemam ni jedan paket na carini, ali bice tako da ne mogu da kazem dal se tu nesto menjalo .
 
Odgovor na temu

Sandrica15
Sandra Stankovic

Član broj: 326104
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?25.10.2015. u 12:45 - pre 103 meseci
U poslednjih par dana. Samo mi se pojavi kada paket stign na carinu, a pre toga- nista.
 
Odgovor na temu

Krsko
Miodrag Krsljanin
Penzioner

Član broj: 323474
Poruke: 249
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?25.10.2015. u 15:50 - pre 103 meseci
Dobio je pecat "Ne podleze carini" i nista nisam platio. Cudno.


Hteo sam samio da konstatujem da je dron, koji sam kupio, ipak primecen na carini ali ipak nisam imao nikakviih troskova.
SAMO BIH MOLIO EKIPU DA OVO OBRISE, JER JE TEKST NEVAZAN.

[Ovu poruku je menjao Krsko dana 25.10.2015. u 17:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

KaizenGGG

Član broj: 330992
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?26.10.2015. u 10:38 - pre 103 meseci
Kupio bih ovaj FON. Pa me zanima da li moze da se izbegne placanje carine na telefone, tipa da stave da je cena paketa ispod 50 evra ili tako nesto? Da li neko ima iskustva sa time?
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?26.10.2015. u 11:17 - pre 103 meseci
Pun forum takvih iskustava, pa pretraži, samo mislim da ćeš se debelo razočarati rezultatima pretrage...
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1842437 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.