Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kina donosi zakon kojim ogranicava kupovinu Windows-a

[es] :: Advocacy :: Kina donosi zakon kojim ogranicava kupovinu Windows-a

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 15279 | Odgovora: 106 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Kina donosi zakon kojim ogranicava kupovinu Windows-a07.03.2004. u 14:41 - pre 245 meseci
Citat:
Dragi Tata:
Filipe, tebi je izgleda Danilo Šegan neki rod ;)

Ako imam "brz" kompajler, od 8 sati radnog vremena utrošiću npr. pola sata čekajući na program da se prevede. Ako imam "spor" kompajler, utrošiću npr. sat vremena. Ako sat inženjerskog vremena iznosi x dolara, upotrebom "brzog" kompajlera štedimo x/2 dolara dnevno. Ovde ne pominjem razilku u izgubljenim živcima i pojedenim noktima.


Pa cekaj ajd da gledamo realno, korisnik koji jedan jedini put kompajlira program da bi ga koristio njemu mislim da je sve jedno cekao 5 ili 15 minuta da se to iskompajlira da bi koristio program neko naredno vreme. Sa druge strane ovi koji razvijaju programe nece svaki put da kompajliraju sve tj ako se odma oslonis na make alat tada se kompajliraju samo fajlovi koji su promenjeni, ovi ostali su vec iskompajlirani i cekaju da budu linkovani.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Kina donosi zakon kojim ogranicava kupovinu Windows-a07.03.2004. u 15:29 - pre 245 meseci
Pa cekaj ajd da gledamo realno - korisnik nece osetiti neku razliku zbog toga sto je kod kompajliran za Pentium II, a ne Pentium III. A moguci problemi do kojih dolazi zbog kompajliranja? Radi se o tome da nema potrebe prizivati probleme - pogotovo ako svoj program nameravas nekom i da prodas (as opposed to: da ga delis besplatno, pa onda i nemaju mnogo prava da se zale).

Kad ja kao Linux pocetnik 3. put zeznem svoj Gentoo Linux i kazem: "Uh moram ponovo da instaliram, nema mi druge", hocu li opet da cekam sve ono vreme (zamisli tek da moram da zovem Peru da mi to sve opet namesti? A nije ni on bas ekspert za kakvog se izdaje..) Kao sto ljudi ne umeju da poprave Windows, nego obrisu lepo foldere Windows (ili WinNT) i Program Files pa ponovo instaliraju i Windows i programe. Kako bi to izgledalo sa Gentoo Linuxom?

P.S.
Nije mi namera da kazem da je Gentoo los zbog ovakvog (moguceg) pristupa (da se kompajlira) - naravno da je to opcija koja nekom moze da bude bas "prava stvar".
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Kina donosi zakon kojim ogranicava kupovinu Windows-a07.03.2004. u 15:49 - pre 245 meseci
Pa cela prica oko open source kompajliranja je nastala iz price kada sam spomenuo da ia64 i amd64 nisu kompatibilne arhitekture tj da ces morati da dajes dve verzije svojih programa jednu za amd64 a drugu za ia64. Sa druge strane za pocetnike sa linuxom tj. za korisnike koji migriraju sa windowsa svakako nebi preporucio gentoo, rock, slack, debian i ostale hardcore distribucije kao prvu distribuciju, za takve korisnike je Mandrake, Fedora, Suse, Knopix itd... I kada udjes u "fazon" onda uzmes nesto od onih prvo pomenutih i dobijes maksimalne performanse. U slucaju da kupujes novi kompjuter sa linuxom onda mozes i takav linux da dobijes jer ce onaj ko ti je prodao kompjuter da bude u stanju da ti instalira tako nesto i da dobijes max rezultate od pocetka.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Kina donosi zakon kojim ogranicava kupovinu Windows-a07.03.2004. u 16:47 - pre 245 meseci
Slažem se sa ovim Deki - da ima dobrih strana (samim tim što je to opcija), kao i da nije za početnike ni namenjeno (i one manje strpljive :). Priča je malo otišla na krivu stranu pošto je neko pomenuo ono "setup koji će onda da kompajlira"..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Kina donosi zakon kojim ogranicava kupovinu Windows-a07.03.2004. u 19:26 - pre 245 meseci
Aleluja da se i ti jednom slozis sa mnom imenjace.

Licno nisam probao gentoo(nemam dovljno brz net da skidam nove verzije paketa za sve sto koristim) pa ne znam kako ide tacno instalacioni postupak tj razlog zasto bi morao da brises i kreces sve iz pocetka mada verujem da ipak postoji fora da nastavis od dela koji bi zeleo da menjas.Svojevremeno kada sam ja hteo da krenemo sa distribucijom bila je ideja da se krene na neki gentoo fazon tj da iskompajliras kernel i instaliras ga na hard, rebootojes sistem i paket po paket kako instaliras on proveri i krene na sledeci. Medjutim u nedostatku volje ostalih ljudi sa foruma napusto sam ideju :)) i okrenuo se drugim projektima ;)
 
Odgovor na temu

byTer

Član broj: 10936
Poruke: 1221
*.info-net.co.yu

ICQ: 47761626


Profil

icon Re: Kina donosi zakon kojim ogranicava kupovinu Windows-a07.03.2004. u 19:46 - pre 245 meseci
Ne znam, ja se ne razumem mnogo u Linux i sve to. Ali kompajliranje Linuxa ako izuzmemo malo utroseno vreme ne znaci mnogo. Sami ti kompajleri (ja mislio da ih ima svega jedan) su stvar koja dodje i prodje. Mislim nike ne radi na nekom super kompajleru koji bi zamenio postojeci. Ja jesam dugo cekao kompajler da mi iskompajlira novi kernek 261, ali sam se bio stpio nekako.
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Kina donosi zakon kojim ogranicava kupovinu Windows-a07.03.2004. u 19:55 - pre 245 meseci
Ma degojs samo javno zastupa stav kako nema vremena da se igra sa Linuxom, a ovamo 3 puta instalira Gentoo... ;)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Kina donosi zakon kojim ogranicava kupovinu Windows-a07.03.2004. u 21:02 - pre 245 meseci
Ma ono sam napisao kao primer, probao sam jednom i nikad više.

Elem, izem ti OS koji iz 3 puta čovek ne može da dočeka da se instalira :))) Malo li je? :) Doduše, sad kad imam još jedan računar, mogao bih da ga ostavim pa nek radi.. valjda će da bude nešto do Uskrsa? :)

[Ovu poruku je menjao degojs dana 07.03.2004. u 17:11 GMT]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.252.107.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Kina donosi zakon kojim ogranicava kupovinu Windows-a07.03.2004. u 21:11 - pre 245 meseci
Ima tu malo vise ubrzanja, a moze se i nauciti stosta.
Dobija se i mnogo kompaktniji sistem. Ima samo ono sto ti treba.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Kina donosi zakon kojim ogranicava kupovinu Windows-a07.03.2004. u 21:13 - pre 245 meseci
Misliš, može se naučiti čitajući neku knjigu ili dve dok se instalira? :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Kina donosi zakon kojim ogranicava kupovinu Windows-a07.03.2004. u 22:08 - pre 245 meseci
Tacno tako. :) Eto i razloga zasto Kinezi ogranicavaju upotrebu Windows-a. Sprecava podizanje obrazovnog nivoa stanovnistva (da li to znaci da Windows zaglupljuje? :), do koga neumitno mora doci instalacijom Gentoo Linuxa. :)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Kina donosi zakon kojim ogranicava kupovinu Windows-a07.03.2004. u 23:15 - pre 245 meseci
E tu je dakle taktiku Deki uzeo: instalira Gentoo devojkama, a to se oduži.. sve do jutra :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

byTer

Član broj: 10936
Poruke: 1221
*.info-net.co.yu

ICQ: 47761626


Profil

icon Re: Kina donosi zakon kojim ogranicava kupovinu Windows-a07.03.2004. u 23:15 - pre 245 meseci
Ma razocarao sam se sa Linuxom kad sam video jednu stvar, a to je da Interface je samo soljka iznad sistema, odnosno da uopste sinhrono ne prati ono sto se desava na sistemu. A sve mi to deluje kao neka shklopocija od sistema. To je bio slucaj sa Gnome desktopom kada sam rezao neku kompilaciju sa K3 nesto... Verovatno je tako i sa ostalim desktopima.

<Branko Ivanovic (popeye)> wrote in message news:[email protected]...

Tacno tako. :) Eto i razloga zasto Kinezi ogranicavaju upotrebu Windows-a. Sprecava podizanje obrazovnog nivoa stanovnistva (da li to znaci da Windows zaglupljuje? :), do koga neumitno mora doci instalacijom Gentoo Linuxa. :)

--

Poruka na ES
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Kina donosi zakon kojim ogranicava kupovinu Windows-a07.03.2004. u 23:22 - pre 245 meseci
Citat:
degojs:
E tu je dakle taktiku Deki uzeo: instalira Gentoo devojkama, a to se oduži.. sve do jutra :)


Ne znam za Dekija, ali to se bogami isplati: jednu noc Gnome, drugu KDE, trecu OpenOffice... :) I posle se bunis kada cujes da je windows s*****? Pa kako da se poredi sa Gentoo-om, kad je ovaj nenadje*iv. :)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Kina donosi zakon kojim ogranicava kupovinu Windows-a07.03.2004. u 23:51 - pre 245 meseci
Koliko će tek Kineza da bude pređu li masovno na Gentoo :))))

Ovu teoriju zavere prvo ste čuli ovde :)))))))))
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Kina donosi zakon kojim ogranicava kupovinu Windows-a07.03.2004. u 23:55 - pre 245 meseci
A tek zidova (sampionskih) :))) Jos se svi bave Linuxom, oborice plate u majcinu... :)))
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.252.107.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Kina donosi zakon kojim ogranicava kupovinu Windows-a07.03.2004. u 23:58 - pre 245 meseci
Vala windows je za to bolji. Linux instaliras nedelju dana i to ti je. Kad ima windows ides svako par nedelja da ga reinstaliras, pa se jos na svako par dana pojavi potreba za updateom... Crv ovaj, crv onaj, zmija ova, zmija ona...
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Kina donosi zakon kojim ogranicava kupovinu Windows-a08.03.2004. u 00:05 - pre 245 meseci
VRider, potpuno si u pravu! Za razliku od Linuxa, Windows bi imao multiplikatorski efekat na kinesku populaciju! Obzirom da i ovako imaju problem sa prenaseljenoscu, ovaj zakon je verovatno korak ka resavanju problema (prvo ogranicenje na 30%, postupno, da ne prenagle :)
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.252.107.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Kina donosi zakon kojim ogranicava kupovinu Windows-a08.03.2004. u 00:24 - pre 245 meseci
Crna boja linux konzole ume da bude jako frustrirajuca, a kad je covek isfrustriran ni cuk ga bas ne slusa. Jos jedan glas za windows. Lepo gledas sareno, sve iskace levo desno, prava lozacka atmosfera... Windows 2003HNFE (Hot Neighbour *ucker Edition)
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Kina donosi zakon kojim ogranicava kupovinu Windows-a08.03.2004. u 00:33 - pre 245 meseci
Citat:
pa se jos na svako par dana pojavi potreba za updateom

Pričaš o tome kako izbacuju nove verzije kernela 2.6, baš na svakih par dana?

Uzgred, onomad je bila aktuelna ona tema "Lakoća korišćenja" i lepo instaliram Red Hat 9, a usput se "pretplatim" da me obaveštavaju o novim zakrpama. Interesantno, svakih par dana stiže mi poruka da je izašla ta i ta zakrpa.. Čudo jedno, za OS koji ne treba da se krpa? A prvi put je skinuo, brat bratu, jedno 150 MB.. mislim nije to baš mnogo lošije od Windowsa :)
Citat:
Crna boja linux konzole ume da bude jako frustrirajuca

Primećujemo.. izgleda Filip nije baš pogrešio u vezi tastature - ima tu dugmića, nije jednostavno..
Citat:
Lepo gledas sareno, sve iskace levo desno
Bljak.
KDE? Jeste, to je tek kič..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Kina donosi zakon kojim ogranicava kupovinu Windows-a

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 15279 | Odgovora: 106 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.