Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"

elitemadzone.org :: MadZone :: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 45864 | Odgovora: 321 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"13.04.2012. u 17:37 - pre 147 meseci
Evo listam malo temu, pa zapeh ovdje:

http://www.elitemadzone.org/p3090892
Citat:
Holkan:Da Šćeka,dao bih ti.

Ja vec dajem svima sve ono sto mi pretekne,za razliku od ostalih koji to ne cine,nego radije bacaju

Nisam pobornik uvlacenja licnosti u diskusiju, ali posto si sam sebe naveo kao neki "argument", a koji nisam najbolje shvatio, zamolio bih te da ovo malo pojasnis.

Naime, iz tvog minulog rada na forumu iznio si podatke da si nezaposlen, da te izdrzava "malo starija devojka", kako sam kazes, i da prekomjerno uzivas u porocima poput pusenja i prejedanja, a sve na tudji racun. ( vidi: http://www.elitemadzone.org/p3086165 )

Meni je sad nejasno sta ti to privredjujes, sta ti pretice i cijim je radom stvoren taj "visak" sto ga ti djelis drugima?!
Pa eto, ako moze malo pojasnjenje cijeg rada plodove ti "socjalisticki" djelis drugima?
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"14.04.2012. u 01:05 - pre 147 meseci
mnogo je vode proteklo od kada nema vise SFRJ, a sve vise cujem neke klince kako pricaju o SFRJ u sve samim superlativima. Naravno deca su to cula od starijih, kao sto je meni deda pricao o kralju Aleksandru i sl.

Ali jednu drugu stvar ovde hocu da kazem. Ta vremena SFRJ nece se vise vratiti. Uopste ceo ovaj istok evrope po meni je jedan region ne bas svetle perspektive. Gotovo sve zemlje imaju manje vise istu krvnu sliku:

- ogroman deficit
- ogroman dug
- slabo razvijena domaca tehnologija
- oslanjanje na strane investicije i ulaganja

i na sve to dolazi stanovnistvo velikih ocekivanja, a ne bogzna kakvih radnih navika pa i strucnosti ako hocete.


 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"14.04.2012. u 08:29 - pre 147 meseci
U toj SFRJ se godinama čekalo za posao, a sada se ne čeka nego se traži.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Holkan
Beograd

Član broj: 297495
Poruke: 9
*.adsl-1.sezampro.rs.



+176 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"14.04.2012. u 20:37 - pre 147 meseci
Citat:
Emmy: mnogo je vode proteklo od kada nema vise SFRJ, a sve vise cujem neke klince kako pricaju o SFRJ u sve samim superlativima. Naravno deca su to cula od starijih, kao sto je meni deda pricao o kralju Aleksandru i sl.

Ali jednu drugu stvar ovde hocu da kazem. Ta vremena SFRJ nece se vise vratiti. Uopste ceo ovaj istok evrope po meni je jedan region ne bas svetle perspektive. Gotovo sve zemlje imaju manje vise istu krvnu sliku:

- ogroman deficit
- ogroman dug
- slabo razvijena domaca tehnologija
- oslanjanje na strane investicije i ulaganja

i na sve to dolazi stanovnistvo velikih ocekivanja, a ne bogzna kakvih radnih navika pa i strucnosti ako hocete.


Tuzna istina.

Nedeljko,delice se svima prema zasluzi,i prema potrebama.
Usvajati svo znanje,uz prethodno odobrenje sopstvene logike.
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.shabakah.net.



+702 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"15.04.2012. u 03:27 - pre 147 meseci
A "zasluge" i "potrebe" ce da definisu neradnicki poremecenici, lenja i nesposobna stoka, provizorno, od slucaja do slucaja.

Hajde da si rekao "potrebe" pa da covek nekako i predje preko toga ali o kakvim jbn "zaslugama" pricas??!

Retoricko pitanje, odgovor je poznat iz istorije, neke zivotinje su jednakije od drugih i to sto zagovaras je cista pljacka i otimacina. Oteti od ljudi koji se trude, rade, ulazu u sebe kako bi se dalo "zasluznim" uzgajivacima guznog sala, koji nemaju nikakvih kocnica da uzmu i uzivaju u plodovima tudjeg rada.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"15.04.2012. u 06:26 - pre 147 meseci
Zar nisi primetio da nema pojma o čemu priča? Pa, ne može u isto vreme i prema zasluzi (kapitalizam) i prema potrebama (komunizam) jer ne zaslužuješ onoliko koliko ti treba, nego neko ima veće zasluge od potreba, a neko manje.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
89.47.40.*



+702 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"15.04.2012. u 08:37 - pre 147 meseci
Pa on sigurno ne prica o zaslugama u smislu kapitalizma, gde rintas i tako zavredis nesto materijalno ili nematerijalno. On prica o socijalizmu, a tamo su "zasluge" nesto drugo - tipa ubijes coveka i otmes mu imovinu ili mu se u najmanju ruku uvalis u stan, na grbacu, itd. E onda si ti zasluzni drug i borac za nasu stvar iz cega ti sleduje sve sto je tudje, a ti si procenio da je tom nekom visak.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"15.04.2012. u 10:53 - pre 147 meseci
Ovde u ovom kraju sveta od svih izama najstetniji je primitivizam, bio i bice. Ali dobro, priroda sve uglavnom radi sama pa ce i taj problem da se resi tako sto ce plemeniti stanovnici ovoga kraja da izumru, i gotovo. To tako treba.

Sto se tice prosirene teme, moj stav se zna - u eseferjot jeste bilo bolje nego sad, ali ne zbog toga sto je bio bolji standard ili sto je bio drugi drustveno - ekonomski sistem, nego zato sto je primitivizam (medj fukarom) silom bio suzbijan. Ali to je opet mentalitetski problem, i sa drustveno - ekonomskim sistemima nema veze. Jednostavno, neke zivotinje ne vole da vrse nuzdu tu gde se hrane ili odmaraju, bez obzira da li je sezona susna ili nije i da li ima dovoljno hrane za sve clanove krda ili nema, a ove ovde vidis vole da vrse nuzdu tu gde jedu, situacija nece da se promeni dok ta odvratna stvorenja fizicki ne nestanu sa ove teritorije i to je to.

A sto se glavne teme tice, vece gluposti odavno nisam cuo. OK je to, ali kad je ograniceno na nekakvu komunu koju ce da cine iskljucivo oni koji znaju neki "zanat" koji mogu da trampe za nesto drugo, a ovako su gluposti. Doduse, umesto sto zgubidane po forumima, komunu bi mogli da naprave i ovi sto se opiru stvarnom svetu pa da tamo lepo zive, ko im brani.
 
Odgovor na temu

Hapless joint

Član broj: 297301
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+497 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"15.04.2012. u 12:19 - pre 147 meseci

E Lesli, 'el si gled'o bunjuelovu Tristanu kad Fernando Rey, na opasku da je propao, sve rasprodao, da treba da promeni nesto u zivotu ... pun ponosa odgovara - Jeste, ali ja u zivotu nikada nisam radio ni jedan jedini dan.

Je l' su tvoji civilizovani Englezi smislili onu staru cuvenu izreku "Only fools and horses work"?

---

Rad, rad, rad ... pa nije poenta u radu kao radu radi rada, danasnjem robovanju radu.
Poenta je u smislenosti tog rada, u ljudskom prosvecenju, u marljivosti tokom rada, u zanimanju za taj rad, u uzivanju u tom radu ...

Ja kad svaki dan izbacim 50 papirica sa reklamama za pice iz postanskog sanduceta u kontejner, iza tih papirica stoji ogroman rad i trud - neki drvoseca je tamo sekao sumu, pa utovarao debla na sleper, pa je taj sleper, przeci ogromne kolicine nafte vozio ta debla do fabrike, pa je ta fabrika, ispustajuci otrove po vazduhu, vodi i zemlji, preradjivala to drvo u papir, pa je istovremeno hemijska industrija, jos gore trujuci vodu, zemlju i vazduh, i troseci dragocenu naftu, proizvodila boje za stampanje reklama po tim papiricima, pa je neki radnik u stampariji ceo dan radio za nekom masinom stampajuci te papirice i udisuci ta otrovna isparenja, pa je to opet neko, przeci naftu, vazio do .... itd.... itd...
... da bi na kraju citavog lanca tog ulozenog rada, potrosenih resursa, otrovane okoline ... jos i meni stvorio obavezu da radim i svaki dan izbacujem papirice iz sanduceta u kontejner.

To je sve ogroman rad, ali to nema nikakvog smisla sa stanovista zajednice ljudskih bica.

To sve samo sluzi za reprodukciju kapitalizma i coveku samo steti, a borba izmedju kapitalizma i covecanstva ulazi u zavrsnu fazu.

Kao posledicu svega toga u tom perverznom i sizofrenom sistemu, pored demokratije najvecoj prevari u ljudskoj istoriji, covecanstvo ima situaciju da 90% zaposlenih mrzi svoj posao, pod uslovom da ga uopste ima, a istovremeno strahujuci da i bez tog posla ostane.
A onda kao posledicu psihickih konflikata, straha, stresa ... imate kancer kao kucnog ljubimca skoro u svakoj porodici.
I belu kugu.




Spavaonice za kineske radnike.
Zbog sve ucestalijih samoubistava od srece zbog uvodjenja kapitalizma, su postavljene mreze izpod prozora.

 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"15.04.2012. u 13:42 - pre 147 meseci
Pa sta, i tako je planeta prenaseljena. Kome se ne svidja sve to onda nemoj da radi vise nego sto treba da bi imao za hranu i gotovo. Ili neka smisli drugi nacin da dodje do tih 100ak evra mesecno sto treba za hranu za par ljudi. Pa onda, nemoj da gleda te reklame i da mu oci zeljno lutaju za raznoraznim drangulijama koje vide u reklamama itd. Ne vidim sto bih ja takve zalio i o njima brinuo, kad oni sami o sebi ne brinu i ne zele da napreduju kao licnosti, nego su kao stoka.

Ovi ovde narocito, kao sto se vidi. Negde su isto stoka onako generalno, ali su bar toliko svesni da ne zagade cak i mesto gde zive, nego ga odrzavaju kako tako cistim i pristojnim svejedno imali ili nemali para, a ovo ovde je dno dna, i ovde se samo korov zaliva sto rece onaj, i to na svim poljima. I sve je gore, sve ruznije i sve prljavije.

Ali vazno da oni imaju opravdanje - nemaju pare. A da imaju pare, bio bi ovde more red kao u Svajcarskoj, vise niko ne bi bacao nista na ulicu, ne bi pljuvao, niko se ne bi dernjao kao magarac niti bi ko zapišavao haustore, niko ne bi davao i primao "poklone" , niko ne bi hteo da ima materijalnih stvari vise nego sto je realno moguce da ima, cak ni vise nego sto mu je realno potrebno, nego bi svi bili racionalni do "all brain no heart" mere. I ovi ovde, i ti tamo drvosece u Brazilu. Nije nego.

Ne mogu njima da pomognu ni svi sistemi univerzuma, a ne samo ovi ovozemaljski. To je tako uvek bilo i uvek ima da bude. Meni licno njih nije zao. Zasto bi mi bilo zao iracionalnih glupandera koji sve sto rade, rade na svoju stetu, i nikad nista ne nauce iz gluposti koje su napravili? Lepo je to da covek zastupa nekakvu "socijalnu pravdu" i te stvari, ali i to ima granicu. Glupanderi koji se pokazu da nisu dostojni "socijalne pravde" ne treba ni da je imaju.

Eto recimo to za Grcku. Bilo je lepo dok su decenijama stizale ogromne donacije i krediti, a sad kad se sve to skrcalo, treba da dozivljavam multiple orgazme zbog nekakve "tople ljudske price" o "trampi usluga". Evo sad cu, samo tetki da odnesem lek.

Nema toga, nego ko je sta zakuvao, sad neka kusa. Zasto da taj princip vazi samo za one da kazem racionalne sto umeju nesto da nauce iz gluposti koje prave, razvijaju se, prevazilaze te gluposti i napreduju onako kao licnosti pa posle vise ne prave gluposti, a za ove "strastvene" i "dusevne" koji su celog zivota kao stoka pa stalno ponavljaju iste greske da ne vazi da ko je sta zakuvao neka posle i pokusa? Onda to nije nikakava niti socijalna pravda niti humanizam niti bilo sta slicno.
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
89.47.40.*



+702 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"15.04.2012. u 13:57 - pre 147 meseci
Citat:
Hapless joint: To je sve ogroman rad, ali to nema nikakvog smisla sa stanovista zajednice ljudskih bica.

Nema tebi licno jer te ne interesuje da kupujes picu telefonom. Onome koga to interesuje i svima u opisanom lancu koji zive od tog tipa koji narucuje picu telefonom njima smisla. Stavise, egzistencijalnog smisla.

Sto nas vraca na sustinu price - interesuje te samo sopstveno du*e, sta tebi treba u zivotu i sta drugi treba da rade da bi tebi omogucili takav zivot. Toliko o zajednici ljudskih bica.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

osvetakana

Član broj: 300380
Poruke: 75
*.ovh.net.



+95 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"15.04.2012. u 17:01 - pre 147 meseci
U kapitalizmu se ne deli prema zasluzi već prema kapitalu. Onaj ko ima veći kapital više uzme bez obzira koliko je radio. U stvari, dembelanima je cilj da ništa ne rade. Usput, ne bi bio "kapitalizam" već "zaslužizam".

Inače povodom Grčke. Kome su otišli novci od silnih kredita? Gradjanima? Malo morgen, sve je otišlo nazad u švajcarske banke ali sada na ličnim računima korumpirane stoke. A gradjani Grčke (ni luk jeli ni luk mirisali) će da vraćaju kredite sa kamatama.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"15.04.2012. u 18:21 - pre 147 meseci
Citat:
osvetakana
A gradjani Grčke (ni luk jeli ni luk mirisali) će da vraćaju kredite sa kamatama.

Nisu možda mirisali luk, ali im je odgovaralo da godišnje dobiju 17 plata (da, sedamnaest plata, bukvalno 17 plata!), recimo dodatak od 300 evra mesečno ako govoriš strani jezik, 150 evra mesečno ako umeš da radiš na računaru, 85 evra mesečno ako pereš ruke posle WC-a (nije zajebancija), 100 evra mesečno ako se redovno tuširaš (takođe, nije zajebancija) itd...

Sad jadni moraju da vraćaju kredite...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"15.04.2012. u 18:22 - pre 147 meseci
Citat:
osvetakanaU kapitalizmu se ne deli prema zasluzi već prema kapitalu. ...

Tacno! Ne deli se! U kapitalizmu se zaradjuje, niko nikome ne deli nista! U socijalizmu se deli ali samo prema zasluzi! Ko zasluzi vise kod "svojih" - njemu ce vise da se da u odnosu na ostale jednake!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

osvetakana

Član broj: 300380
Poruke: 75
*.ovh.net.



+95 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"15.04.2012. u 18:51 - pre 147 meseci
↑ventura
Hoćeš da kažeš da su na to potrošili 100 milijardi evra?


↑Sceka
Šta su zaRADILI ovi što su presvukli Grke za 100 milijardi evra?
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"15.04.2012. u 18:51 - pre 147 meseci
Citat:
Sceka: Tacno! Ne deli se! U kapitalizmu se zaradjuje, niko nikome ne deli nista! U socijalizmu se deli ali samo prema zasluzi! Ko zasluzi vise kod "svojih" - njemu ce vise da se da u odnosu na ostale jednake!

.... kuka na socijalizam osoba koja je zasluzivala kao 10 prosecnih radnika....
eh...
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"15.04.2012. u 19:35 - pre 147 meseci
Citat:
osvetakana:↑Sceka
Šta su zaRADILI ovi što su presvukli Grke za 100 milijardi evra?

Neces verovati, ne zanima me Grcka, ni malo!


Citat:
Marko83: .... kuka na socijalizam osoba koja je zasluzivala kao 10 prosecnih radnika....
eh...

Ja zaradjujem od svoje četrnaeste (14g.) godine zivota pa do dan danas. I u buduce cu tako! Meni licno niko nista nije dao sto nisam ja sam zaradio. Zato sa punim pravom, i puno ponosa!, kritikujem one sto su dobijali! A bio sam okruzen takvima ceo zivot. Mnogi od tih su bili fantasticni ljudi ali sticaj okolnosti je bio takav i ja i za to nemam nista protiv! Imao sam dobrog druga kome je otac bio licni savetnik Titov po pitanju Marksizma (to mu je bila zvanicna titula/zanimanje!). Ziveli su na Dedinju... izmedju ostalog, jedna prostorija, koju su u krugu porodice zvali "zbornica", je bila kao biblioteka, bukvalno sto se tice kolicine knjiga, a velicina je bila blizu 80 kvadrata. Da ne pricam o ostalom, narocito o novcu koji je njegov otac dobijao, i ostalim privilegijama. I sta je on, moj drug, bio kriv za to?! Potpuno normalan po svim pitanjima, dobar drug po svim pitanjima, ponasanje normalno po svim pitanjima... Povede celo drustvo, nas desetak, petnaest dana na Brione, sve nam je placeno! Pa?! I tako dalje. Ne vredi pricati, sada sve zvuci kao bajka, ali je poenta sasvim druga, medjutim bojim se da cu i dalje biti nesvacen pa je pametnije da vise ne pricam o tim vremenima, bar sto se mene tice i takvih nekih dogadjanja...



Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"15.04.2012. u 20:00 - pre 147 meseci
Citat:
osvetakana: Hoćeš da kažeš da su na to potrošili 100 milijardi evra?
Pa kad se tih 100 milijardi podele na 20 i vise godina koliko su oni primali te donacije i kredite... verovatno su na to potrosili ogroman deo. Sad neka vrate, ili nemoj da vrate ali onda neka se pomire sa situacijom da toga vise nece biti, i gotovo.
Citat:
osvetakana: Šta su zaRADILI ovi što su presvukli Grke za 100 milijardi evra?
Skoro je negde bio podatak, kaze gradjani Nemacke imaju na stednji tu negde otprilike koliko je dug svih ostalih zemalja EU prema centralnoj banci. Znaci, Nemacka radi, ostatak EU nesto 'ladi. Socijalna pravda, mislim prema gradjanima Nemacke.

To je sve ista socijalna pravda ista kao ono kad neko celog zivota oljusti straznjicu rmbajuci da sebi obezbedi onakav zivot kakav mu odgovara, pa ako ume, zasto da ne, smisli sebi drugi nacin kako da zivi kako mu se svidja a da ne radi nista posle nekih napunjenih nekih XX godina zivota, a onda se na TV pojave neki koji istih tih XX godina nisu nista drugo radili osim sto su se kotili pa ih sad ima 10 - 15 u "porodici" , i onda se na kraju uvek nadju Mahatme koji ce da im "pomazu" , pa im nabave i namestaj, i igracke i posudje i kucne aparate i sve. Socijalna pravda par ekselans.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"15.04.2012. u 20:06 - pre 147 meseci
Šćeko, džabe pričaš. Obraćaš se ljudima kojima je muka da zarade, već bi radije da im se deli onoliko koliko oni procene da "zaslužuju".
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"15.04.2012. u 20:53 - pre 147 meseci
Citat:
Nedeljko: Šćeko, džabe pričaš. Obraćaš se ljudima kojima je muka da zarade, već bi radije da im se deli onoliko koliko oni procene da "zaslužuju".

Ma, stos je u tome sto ni ne znaju sta bi! Hteli bi nekako da rese svoj problem pa makar gazili po svima okolo, a to pakuju u "brigu o bliznjem svom" koja ce se rasprsiti istog trenutka kada budu blizu resavanju svoje nemoci trenutne. Naravno, po svaku cenu ce braniti svoj stav "dusebriznika" pa makar i prepoznavali istinitost koja im se predocava. Zalosno, ali to se ponavlja iz generaciju u generaciju i tu nema leka. Samo sto mislim da ovi danasnji, a i po neki i vremesni, preteruju u nezeljenju nerazumevanja sveta oko sebe. Prkos je odlika mladosti, kao sto neko to lepo rece, i to je sasvim u redu. Ali slepa zaludjenost neznanjem je nesto sto je potpuno drugacije i apsolutno besmisleno!

Uostalom, sve je to normalno ukoliko nenormalnost ne prelazi granice dobrog ukusa - je rekao ko?! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 45864 | Odgovora: 321 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.