Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"

elitemadzone.org :: MadZone :: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

[ Pregleda: 45878 | Odgovora: 321 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"17.04.2012. u 20:30 - pre 147 meseci
Citat:
Otto23: Sticem utisak, da je danas zgrtanje para postala svrha sama po sebi. Ako nizbocega drugog, onda da bi imao veci auto, vecu kucu ili neki najnoviji skupocen gadget - i tako se pravio baja u drustvu.

Sto kaze @augustus vise zbog ovoga :)

Citat:
Otto23: A to sto na primer svoju decu ne vidjas vishe od 1h dnevno, sto se nigras i nepricas sa njima... to postaje nebitno - jer imas love da im "kupis" dadilju, surogat.


Pa sad bas 1h dnevno, to je vise individualno. I ja radim ko konj al opet imam vremen za svoju bebe...doduse bude dana kad je vidim samo ujutro i uvece ali opet nakupi se vise od 1h (jbg frajla ustaje u 5 i spremna je za zurku :) )

Citat:
Otto23: U pitanju je pronalazenje mere u svemu... dakle, pronaci meru...

Pa nije ista mera za tebe i mene prijatelju. Meni treba kuca od jedno 300 kvadrata, jedan auto za gradsku guzvu, jedan za putovanja porodicna i jedan za zenu da me ne gnjavi non stop, dobra 'rana i pice svaki dan itd...cim to izmerim ima da iskuliram obecavam :)
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"17.04.2012. u 20:35 - pre 147 meseci
@Otto23

Sve je to lepo, ali postoje ljudi koji rmbače po ceo dan na ivici opstanka bez ikakvih ajfona i ajpodova i nikako da se sete da je u ribarstvu budućnost.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"17.04.2012. u 20:48 - pre 147 meseci
Pa ja sam za to da se onima koji nisu sposobni sami da se organizuju, drzava napravi okruzenje (nadje im drustveno koristan posao - izgradnja/odrzavanje infrastrukture, ciscenje, posumljavanje, gradnja stanova itd.) i obezbedi minimum dostojnog prezivljavanja (krov nad glavom, hranu, besplatno skolstvo, obdaniste, zdravstvo). Ako nista drugo, onda zbog toga da bi ceo sistem bio stabilan i bez pritiska. Tako bi se smanjio stepen zlocina, psihickih poremecaja, disfunkcionalnih porodica itd.

Za one najbogatije, to bi npr. znacilo da umesto 2 jahte, imaju jednu... da umesto kolekcije od 30 super automobila imaju kolekciju od 25. Za "srednji sloj", sposoban da od svog rada zivi normalno, ne bi bilo promene. Tj. skidalo bi se 10-15% samo najbogatijim, i presipalo u stabilnost sistema... u stabilnost i zivot dece onih koji mozda nisu sami sposobni u datim okolnostima - da bi ona umesto da postanu lokalni diler, ili siledzija, "de si brate" kriminalac pocetnik - mozda pocela da se bave i dobila sansu da postanu produktivan deo sistema.

Ovako se bukvalno prave favele, raste kriminal i nezadovoljstvo. Mislim, to je neko moje misljenje - sta ja znam ustvari - mozda tako treba da bude?... Mozda sutra neko treba da te zakolje, ili smesti u urgentni, da bi ti oteo iPhone i mogao da npr. kupi hranu ili plati stanarinu za taj mesec... jer je on, eto "sposoban", da na takav nacin obezbedi sebi egzistenciju, a ne zeli da jednostavno da umre od gladi ili ispod nekog mosta. Dakle, napraviti stabilan sistem - koji se na zalost ne pravi cistom primnom liberalnog kapitalizma, vec je to vishe neki socio-kapitalizam...

Znam, sad ce dezurna ekipa da krene sa dosetkama... ono, vec me mrzi da pishem... tako da cu ignorisati :).
Imam posla - mora da se zaradi za taj neki optimum :)
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"17.04.2012. u 21:16 - pre 147 meseci
Citat:
Otto23: Pa ja sam za to da se onima koji nisu sposobni sami da se organizuju

Ova recenica nema smisla.

Citat:
Otto23:
drzava napravi okruzenje (nadje im drustveno koristan posao - izgradnja/odrzavanje infrastrukture, ciscenje, posumljavanje, gradnja stanova itd.) i obezbedi minimum dostojnog prezivljavanja (krov nad glavom, hranu, besplatno skolstvo, obdaniste, zdravstvo). Ako nista drugo, onda zbog toga da bi ceo sistem bio stabilan i bez pritiska. Tako bi se smanjio stepen zlocina, psihickih poremecaja, disfunkcionalnih porodica itd.


Pa zar vec nije tako? Gomila lezilebovica na drzavnim jaslama, svi imaju krov nad glavom, imaju sta jesti, skola je besplatna jos uvek, zdravstvo takodje, jedino obdanista fali :)

Citat:
Otto23: Mozda sutra neko treba da te zakolje, ili smesti u urgentni, da bi ti oteo iPhone i mogao da npr. kupi hranu ili plati stanarinu za taj mesec... jer je on, eto "sposoban", da na takav nacin obezbedi sebi egzistenciju, a ne zeli da jednostavno da umre od gladi ili ispod nekog mosta.


Ja ne znam sto se forsira ta prica o umiranju od gladi i nemastini nevidjenoj? Preterujete ljudi i to mnogo...

Citat:
Otto23:
Znam, sad ce dezurna ekipa da krene sa dosetkama... ono, vec me mrzi da pishem... tako da cu ignorisati :).
Imam posla - mora da se zaradi za taj neki optimum :)


Moras im odati priznanje na tome. Dosetke su fenomenalne, pune humora i poucne zna mnoge :)
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"17.04.2012. u 21:25 - pre 147 meseci
Citat:
Pa zar vec nije tako? Gomila lezilebovica na drzavnim jaslama...

Problem je sto su to upravo lezilebovici. :)

Dakle, ja govorim o drustveno korisnom radu, konkretnim opipljivim stvarima (odrzavanje/izgradnja infrastrukture, stanova, uredjivanje gradova...). Konkretnom i korisnom radu, umesto fiktivnom prevrtanju papira po kojekakvim drzavno sponzorisanim budzacima i zgradurinama. Ne govorim o 'lebu bez motike, zarad sigurnosti - nego o pronalazenju i organizovanju drustveno korisnog rada za ljude koji nisu sposobni sami da se organizuju/unaprede/pronadju u ovom sistemu. Tako bi se ulozene pare na kraju vratile kroz bolje okruzenje i jacu infrastrukturu. Od fiktivnih poslova na drzavnim jaslama, raznih partijskih agencija i sl., niko nema koristi (barem ne na duze staze, a neminovno vode bankrotu i jos gorem stanju sistema).
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"17.04.2012. u 21:37 - pre 147 meseci
Citat:
Otto23: ...ili ispod nekog mosta. ...

Znam, sad ce dezurna ekipa da krene sa dosetkama... ono, vec me mrzi da pishem... tako da cu ignorisati :).
Imam posla - mora da se zaradi za taj neki optimum :)

Evo, javi kad - ja cu da te vozim da snimimo desavanja ispod bilo kog mosta, koliko god ih ima. Da vidimo ko to skapava pod mostovima! Koliko je takvih!

Ostalo, pa rece da ides i da neces vise, mrzi te, ignorisaces... Nesto ne vidim da si ista od toga uradio, samo napravio malu pauzu! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"17.04.2012. u 21:45 - pre 147 meseci
@Sceka nemoj da ga ucutkujes, kvaris zabavu :)

@Otto23 i pravih poslova ima koliko god hoces. Eno ti Kolubara, EPS i ostale narodne firme...

Ono sto drzava/drusto treba da uradi jeste da edukuje ljude na koji nacin da razmisljaju. Dakle kad se upisuje (ili ne upisuje) skola, prvo pogledas koja zanimanja se traze i koja ce se tek traziti pa u skladu s tim biras skolu. Onda kasnije ako ostanes bez posla ili ti mala plata, ti presavijes tabak i pogledas cime bi sad mogao da se bavim. I to naucis (skoro pa je sve mogice...skoro).

To je ono sto "sposobni" znaju sami da rade.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"17.04.2012. u 22:01 - pre 147 meseci
Citat:
ivan.mojsilovic: @Sceka nemoj da ga ucutkujes, kvaris zabavu :)
...

Uh, izvinjavam se, necu vise!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Hapless joint

Član broj: 297301
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+497 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"17.04.2012. u 22:24 - pre 147 meseci

Obozavam rad, mogu satima da sedim i gledam nekoga dok radi.
Na primer dobrog zanatliju, koji zna svoj pos'o.

Kad je zabava u pitanju najvise volim da gledam ove u yapijevsko-managerskom outfitu sa tasnom i dva mobilna na usima dok se vrte okolo ko muve bez glave.

Sto se tice crkve kao institucije, ona jeste komplementarna sa ovim destruktivnim kapitalistickim poretkom, ona je zapravo obogotvorenje tog poretka zasnovanog na neprikosnovenosti privatne svojine.
Medjutim ... ono sto je interesantno, po svom unutrasnjem ustrojstvu ona je pjur komunizam - u crkvi je svojina kolektivna.

To i jeste jedna od tajni zasto se odrzava hiljadama godina.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"17.04.2012. u 22:43 - pre 147 meseci
Za crkvu je vlasnik svega Bog, a jedina ljudska svojina su njegova duhovna dela, dobra i loša. Nema ljudske materijalne imovine, ni lične ni zajedničke.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

osvetakana

Član broj: 300380
Poruke: 75
*.ovh.net.



+95 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"17.04.2012. u 23:01 - pre 147 meseci
↑Sceka
Citat:
primer izvitopetrenosti uma kakve nema ravne osim u slicnim patologijama

O kakvoj patologiji pišeš? Svojoj sopstvenoj?

Ako si racionalan mogao si postupit na dva načina:

1) Na problem gledaš slično kao ja i odobravaš.
2) Problem sagledavaš iz drugog ugla i iznosiš svoje mišljenje zasnovano na racionalnim osnovama.

Umesto toga ti se ostrašćuješ kao neki balavac mada mi se čini da imaš koju godinu više. Osim toga pokazuješ nepoznavanje osnovnih pojmova o kapitalizmu pa i bolje što nisi ništa napisao na tu temu.

Tvoji komentari u odnosu na moje tekstove su po pravilu emotivno nabijeni. Ti imaš problem.
 
Odgovor na temu

Holkan
Beograd

Član broj: 297495
Poruke: 9
*.adsl-1.sezampro.rs.



+176 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"17.04.2012. u 23:06 - pre 147 meseci
15.4.2012 namenjeno nekome
Citat:
Sceka: Vise ti se necu obracati licno, niti me zanima takva vrsta komunikacije na forumu.
Pozdrav!


18.4.2012 namenjeno meni
Citat:
Sceka:Ne, pricam o tebi i tebi slicnima
Pozdrav!


Toliko o tvom karakteru.

Pozdrav
Usvajati svo znanje,uz prethodno odobrenje sopstvene logike.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"17.04.2012. u 23:39 - pre 147 meseci
^ E odlicno, kad si i ti svratio.
Ostao sam uskracen za odgovor na ovo pitanje od prije par strana:

Citat:
Evo listam malo temu, pa zapeh ovdje:

http://www.elitemadzone.org/p3090892
Citat:

Holkan:Da Šćeka,dao bih ti.

Ja vec dajem svima sve ono sto mi pretekne,za razliku od ostalih koji to ne cine,nego radije bacaju


Nisam pobornik uvlacenja licnosti u diskusiju, ali posto si sam sebe naveo kao neki "argument", a koji nisam najbolje shvatio, zamolio bih te da ovo malo pojasnis.

Naime, iz tvog minulog rada na forumu iznio si podatke da si nezaposlen, da te izdrzava "malo starija devojka", kako sam kazes, i da prekomjerno uzivas u porocima poput pusenja i prejedanja, a sve na tudji racun. ( vidi: http://www.elitemadzone.org/p3086165 )

Meni je sad nejasno sta ti to privredjujes, sta ti pretice i cijim je radom stvoren taj "visak" sto ga ti djelis drugima?!
Pa eto, ako moze malo pojasnjenje cijeg rada plodove ti "socjalisticki" djelis drugima?


Pa eto, ako mozes sad da odgovoris...

[Ovu poruku je menjao Odin D. dana 18.04.2012. u 01:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"18.04.2012. u 06:21 - pre 147 meseci
Mozda Holkan nije razumeo pitanje. Dakle Holkan, ekipa strucnjaka koju si sastavio ti i tvoja bratija shvati da ti provodis previse vremena za racunarom igrajuci igrice i odluce da ti je kompjuter visak koji ce ti uzeti i dati lokalnoj osnovnoj skoli da imaju deca da uce. Takodje, posto previse pusis, odulucili su da ti daju samo 10 cigareta dnevno, ostalo ide domu za penzionere.

Pristajes na ovo?
 
Odgovor na temu

osvetakana

Član broj: 300380
Poruke: 75
*.ovh.net.



+95 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"18.04.2012. u 07:02 - pre 147 meseci
A ekipa strucnjaka koju si sastavio ti i tvoja bratija shvati da ti provodis previse vremena za racunarom igrajuci igrice i odluce da te "zaposli" u rudniku da rintaš za njih za 1 cent dnevno. Ako nećeš demokratski ti izbiju nekoliko zuba, spale kuću, izbombarduju ili ti jednostavno navuku špansku čizmu. Pri tome, ovi što su ti izbili zube se dave u novcu i pripaljuju one tvoje cigarete novčanicama od 20 i više dolara.

A ako ispod tvoje kuće nema dijamanata/zlata/uglja/nafte sam si kriv pa slobodno možeš da crkneš od gladi.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"18.04.2012. u 07:29 - pre 147 meseci
Citat:
osvetakana: A ekipa strucnjaka koju si sastavio ti i tvoja bratija shvati da ti provodis previse vremena za racunarom igrajuci igrice i odluce da te "zaposli" u rudniku da rintaš za njih za 1 cent dnevno. Ako nećeš demokratski ti izbiju nekoliko zuba, spale kuću, izbombarduju ili ti jednostavno navuku špansku čizmu. Pri tome, ovi što su ti izbili zube se dave u novcu i pripaljuju one tvoje cigarete novčanicama od 20 i više dolara.

A ako ispod tvoje kuće nema dijamanata/zlata/uglja/nafte sam si kriv pa slobodno možeš da crkneš od gladi.


aha evo ubise me od batina :)
 
Odgovor na temu

osvetakana

Član broj: 300380
Poruke: 75
*.ovh.net.



+95 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"18.04.2012. u 09:17 - pre 147 meseci
A jel imaš možda oko tvog šatora bizona. Hoće "fine dame i gospoda" da se ufatiraju u bunde a divljaci ne znaju koliko to vredi.

Ako nemaš bizona jel imaš možda slonova? Od kljova slonova se prave prvoklasne bilijarske kugle a može i potpetice pa kad "fine dame i gospoda" hodaju da sve odzvanja jer nailaze "znamenite ličnosti". Divljaci ne znaju kako to zveči jer nemaju u šatoru mermerni pod a po zemlji to ne zveči.

A jel imaš rakova i pastrmki u potoku oko tvog šatora? Imaš? Ništa za to evo će "fine dame i gospoda" da izruče cijanid preostao od ispiranja zlata. Potrovaće rakove i pastrmke i divljaci neće imati šta da jedu pa će kao divljaci crkavati od gladi jer bolje nisu ni zaslužili jer su divljaci koji znaju samo da litaju izmet i da se kote.

A jel imaš čist vazduh oko šatora? Imaš, ništa za to evo će "fine dame i gospoda" da otvore rafineriju pa će se divljaci daviti u smradu rintajući za par centi dnevno. I divljaci da čekaju na platu mesecima jer "fine dame i gospoda" moraju da kupe svakom po jahtu.

Ko je kriv divljacima kad nisu "fine dame i gospoda" pa sad su bedni i siromašni iako imaju i slonove i rakove i leoparde i tigrove...
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"18.04.2012. u 09:38 - pre 147 meseci
Zbog ovakvih likova ne ulazim u diskusije jer se iskreno bojim ludaka. Ne znam sta mi bi pa da udjem u raspravu ovde...ko se slaze sa ovakvim likom bolje neka malo razmisli sta radi...
 
Odgovor na temu

Holkan
Beograd

Član broj: 297495
Poruke: 9
*.adsl-1.sezampro.rs.



+176 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"18.04.2012. u 12:50 - pre 147 meseci
Citat:
ivan.mojsilovic: Zbog ovakvih likova ne ulazim u diskusije jer se iskreno bojim ludaka. Ne znam sta mi bi pa da udjem u raspravu ovde...ko se slaze sa ovakvim likom bolje neka malo razmisli sta radi...


Prvi si poceo a sad se femkas.

Citat:
ivan.mojsilovic: Mozda Holkan nije razumeo pitanje. Dakle Holkan, ekipa strucnjaka koju si sastavio ti i tvoja bratija shvati da ti provodis previse vremena za racunarom igrajuci igrice i odluce da ti je kompjuter visak koji ce ti uzeti i dati lokalnoj osnovnoj skoli da imaju deca da uce. Takodje, posto previse pusis, odulucili su da ti daju samo 10 cigareta dnevno, ostalo ide domu za penzionere.

Pristajes na ovo?


Ovakve regulative mi vise deluju kao da bi bile moguce u nacistickoj Nemackoj.

Ovo treba da pitas nekog od onih celavih sa martinkama sto tetoviraju kukaste krstove.

Ako ti je uopste interesantno da diskutujes o nekim toliko nazadnim politickim stajalistima.
Usvajati svo znanje,uz prethodno odobrenje sopstvene logike.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"18.04.2012. u 13:02 - pre 147 meseci
Citat:
Holkan: Prvi si poceo a sad se femkas.

Iz mojih komentara ne izbija mrznja i nisam pretnja po neciji zivot sto se za doticnog ne moze reci.

Citat:
Holkan: Ovakve regulative mi vise deluju kao da bi bile moguce u nacistickoj Nemackoj.

Ovo treba da pitas nekog od onih celavih sa martinkama sto tetoviraju kukaste krstove.

Ako ti je uopste interesantno da diskutujes o nekim toliko nazadnim politickim stajalistima.

[/quote]

A ti se pravis lud. Pricas o uzimanju viskova da bi svi imali a nigde nisi definisao sta je kome visak. Ako neko ima jahtu da li ces tu jahtu proglasiti viskom i prodati je i podeliti pare narodu?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

[ Pregleda: 45878 | Odgovora: 321 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.