Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"

elitemadzone.org :: MadZone :: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 45890 | Odgovora: 321 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"12.04.2012. u 14:55 - pre 147 meseci
Pa nije ali je onda "posle mene makar i potop" samo dekorativni element citirane recenice i tu se nasao slucajno :)
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"12.04.2012. u 15:21 - pre 147 meseci
Citat:
HeYoo: Potop se desio zbog kredita i "ne Staljinu" ??

Ne. Desio se zbog prestanka postojanja Tita koji je vladao po principu "posle mene makar i potop". Zasto sve mora da se crta, k'o deci...?!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"12.04.2012. u 15:33 - pre 147 meseci
A ti mislis da je potop nastao zbog Tite. Nisam ocekivao ovakvu orginalnost od tebe cica! :)

 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"12.04.2012. u 16:06 - pre 147 meseci
Citat:
HeYoo: A ti mislis da je potop nastao zbog Tite. Nisam ocekivao ovakvu orginalnost od tebe cica! :)

Ne mislim. Siguran sam. Mnoge stvari ne bi ocekivao ali "Bez starca nema udarca", tako da, pitaj, sinko, mozda me ne bude mrzelo da ti objasnim, mozda.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

osvetakana

Član broj: 300380
Poruke: 75
*.ovh.net.



+95 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"12.04.2012. u 18:16 - pre 147 meseci
Čuj, ovi mladi i ne znaju da voz može da ima više od 2-3 vagona. Treba deci objasniti da su kompozicije bile nekad sa 50-60 vagona, da je prugom bratstva i jedinstva tutnjao pretovaren voz svakih pet minuta. Danas se ne zna kako stići vozom od Beograda do recimo Sremske Mitrovice. Kako deci objasniti sa su putnički vozovi sa 10-15 vagona bili krcati putnicima?

Robni promet koji je ostvarivala Srbija u SFRJ je minimum. Kad ovi što pokušavaju da imitiraju Tita dostignu taj nivo robnog prometa moći će da kažu da su mrdnuli sa mrtve tačka. Ali taj minimum je samo početak. Treba nadoknaditi propuštene 3 decenije i bar za pola povećati robni promet Srbije u odnosu na ondašnji.

E to je osvrtanje u prošlost da se procene mogućnosti. Sve ostalo osvrtanje u prošlost je pokušaj pljuvanja pod prozor komunizma/socijalizma ili šta već. Drugim rečima traćenje vremena i mlaćenje prazne slame.

Dakle, prošlost vam služi da se proceni šta bi se moglo kad bi bilo mozga. Ali avaj. Mozak je zarastao u šiblje i nestao pod žabokrečinom uludnog pljuvanja pod prozor, besmislenog dokazivanja kako je neko ostavio dugove, kako je neko spremao potop, kako je neko ... Pa to sve rade ovi u poslednjih par decenija: napravili su potop od onolike države, prave potop i od ove jadne male Srbije, ostavljaju dugove ali za razliku od Titovih komunista ništa nisu izgradili, nisu otvarali fabrike sa 20000-30000 radnika već sa 20-30 radnika, nisu izgradili hiljade kilometara puteva već hiljade milimetara, nisu izgradili nove pruge već su im i stare pokradene jer su toliko zapuštene da niko ne obraća pažnju na kradju kablova, podižu kredite radi pukog održanja na vlasti a sve će to doći na naplatui sa kamatama...


Drugim rečima: šta sada i u buduće da bi se videlo da Srbija "nije siromašana i da ima šta da ponudi!":

- stvarati državu sposobnu da upravlja,
- stvarati državu sposobnu da donese zakone,
- stvarati državu voljnu da sprovodi svoje zakone,
- stvarati državu uspešnu u provodjenju odluka svojih sudova,
- stvarati državu spremnu da rešava probleme, kako same države tako i sopstvenih gradjana,
- stvarati državu koja zna šta hoće,
- stvarati državu koja zna kako da ostvari to što hoće.

To svi obećavaju!


Ali avaj, ovo neće niko:

- država sa (većinskim) činovništvom usmerenim na ostvarivanje postavljenih ciljeva,

pa ni sami gradjani, jer u svojoj glupoj pohlepi se nadaju da će se i njima pružiti prilika da u CV stave veštine kuvanja kafe i podmetanja guzce političarima.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"12.04.2012. u 19:08 - pre 147 meseci
Citat:
osvetakana:...kako stići vozom od Beograda do recimo Sremske Mitrovice. ...

Kolima!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"12.04.2012. u 19:20 - pre 147 meseci
A, šta, dugovi nisu došli na naplatu? Nije se životarilo na kreditima? Naplata kredita nije imala veze sa krizom 80-tih koja je kulminirala raspadom?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"12.04.2012. u 19:27 - pre 147 meseci
Sceka, tesko ces natovariti voz na kola. Pogotovo ako hoces da ostanu upotrebljiva.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"12.04.2012. u 19:57 - pre 147 meseci
Citat:
Nedeljko: A, šta, dugovi nisu došli na naplatu? Nije se životarilo na kreditima? Naplata kredita nije imala veze sa krizom 80-tih koja je kulminirala raspadom?


Pa jesu li? To se bas cesto spominje ali nikako da neko konkretno iznese podatke i objasni kako se sve zbilo.

Citat:
Sceka: Ne mislim. Siguran sam. Mnoge stvari ne bi ocekivao ali "Bez starca nema udarca", tako da, pitaj, sinko, mozda me ne bude mrzelo da ti objasnim, mozda.


Pozdrav!


Vazi starac :)

Kako se to zbilo da ostale zemalja istocnog bloka nisu krenule u samodestrukciju iako su prezivele zlocudnu verziju komunizma i iz njega izasle u nezavidnijoj poziciji od nase?
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"12.04.2012. u 20:05 - pre 147 meseci
[quote]HeYoo
Citat:
Shadowed: Sceka, tesko ces natovariti voz na kola. Pogotovo ako hoces da ostanu upotrebljiva.

Sve se moze ako čeljad nisu besna! :)


Citat:
HeYoo: Vazi starac :)

Kako se to zbilo da ostale zemalja istocnog bloka nisu krenule u samodestrukciju iako su prezivele zlocudnu verziju komunizma i iz njega izasle u nezavidnijoj poziciji od nase?

Nisu imale Tita (ili Titu, kako bi ti rek'o)! Bile su povoljnijem polozaju!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

osvetakana

Član broj: 300380
Poruke: 75
*.ovh.net.



+95 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"12.04.2012. u 21:37 - pre 147 meseci
Imali su Nikolaja Čaušeskua, Ericha Honeckera, ali su iznedrili i biće pamćeni po Lehu Valensi i Václavu Havelu, Srbija po balkanskom kasapinu.

Nikome nije padalo na pamet da uništi sopstvenu državu i da zarati sa celim svetom za rad bogaćenja šačice mafije korupcion-izma. Mislim da je to nezabeleženo u istoriji. To je originalni izum Srbije. Srbijaski brend.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"12.04.2012. u 21:52 - pre 147 meseci
kandorus, za dom spreman?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Holkan
Beograd

Član broj: 297495
Poruke: 9
*.adsl-1.sezampro.rs.



+176 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"13.04.2012. u 14:05 - pre 147 meseci
Ti mi Šćeka nisi pomogao da dobijem knjizicu.

Samo sam ti rekao da sam zahvaljujuci tvom savetu dobio knjizicu jer volim kada se drugi ljudi osecaju dobro.

Nisam mislio da ces ti to da zloupotrebis toliko.
Usvajati svo znanje,uz prethodno odobrenje sopstvene logike.
 
Odgovor na temu

Holkan
Beograd

Član broj: 297495
Poruke: 9
*.adsl-1.sezampro.rs.



+176 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"13.04.2012. u 14:18 - pre 147 meseci
Pogledajte na internetu koliko je bila zaduzena kompletna bivsa Jugoslavija.

Iznenadicete se kada vidite da je bila zaduzena 100 puta manje od danasnje Hrvatske same.

Sto jasno govori da se Jugoslavija nije raspala zbog ogromnih kredita,vec zbog necega drugog.


A sto se tice pitanja za visak,ja kada bih kupio stan i kada bi mi mesecna primanja bila dovoljna za zivot u kome mogu sebi da priustim pristojan

zivot,sve preko toga bih dao drustvu.

Umesto da trosim na nebulozne stvari,neka uzivaju deca u sirotistima,neka nezaposleni zive pristojno takodje,neka svi imaju sve osnovne uslove za zivot.

Kamo srece da se 90% ekstra profita oduzima svima koji ga stvaraju. Bio bi to svet u kome bi svi bili srecni.

Samo Americki ekstra profit je dovoljan da se prehrani kompletna Afrika.

Zelis Jahtu? Zelis luksuz? Ok,sve to moze,ali to ces morati sam sebi da obezbedis. Neces eksploatisati nikoga.

Ako mozes sam sebi to da priustis,ili jos ako nadjes nekoga ko ce da radi za tebe,super. Samo sumnjam da bi iko izabrao da radi za tvoju jahtu pored

mogucnosti da radi u drustvenom preduzecu gde ce se sve deliti prema potrebama i zasluzi.
Usvajati svo znanje,uz prethodno odobrenje sopstvene logike.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+839 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"13.04.2012. u 14:34 - pre 147 meseci
Citat:
Holkan:
Kamo srece da se 90% ekstra profita oduzima svima koji ga stvaraju. Bio bi to svet u kome bi svi bili srecni.


Da, drug Mao se igrao komunizma i negde do 70-tih je pomrlo 30 miliona ljudi od gladi, naravno, sve dok se KP setila da uz dogovor sa Niksonom, batale tu budalastinu i predju na kapitalizam. Rezultat svi mozemo da vidimo, svaki drugi proizvod na svetu je made in PRC.
 
Odgovor na temu

Holkan
Beograd

Član broj: 297495
Poruke: 9
*.adsl-1.sezampro.rs.



+176 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"13.04.2012. u 15:01 - pre 147 meseci
Citat:
dejanet: Da, drug Mao se igrao komunizma i negde do 70-tih je pomrlo 30 miliona ljudi od gladi, naravno, sve dok se KP setila da uz dogovor sa Niksonom, batale tu budalastinu i predju na kapitalizam. Rezultat svi mozemo da vidimo, svaki drugi proizvod na svetu je made in PRC.


A kinezi su u duhu kapitalizma potpuno adekvatno placeni za svoj posao i uzivaju u svom radu.
Forumski egocentricni "kapitalisti" kazu da je socijalizam za lenjivce a kapitalizam za vredne.
Pre ce biti obrnuto.

Jedan veliki PRC kinezima u guzu ;)
Usvajati svo znanje,uz prethodno odobrenje sopstvene logike.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"13.04.2012. u 15:45 - pre 147 meseci
Citat:
Holkan: Ti mi Šćeka nisi pomogao da dobijem knjizicu.

Samo sam ti rekao da sam zahvaljujuci tvom savetu dobio knjizicu jer volim kada se drugi ljudi osecaju dobro.

Nisam mislio da ces ti to da zloupotrebis toliko.

:))) Pa i nisam to rekao. Rekao sam da sa ti malko pomogao! Pomocicu ti uvek, ako je to u mojoj moci, i ne samo tebi. Samo ne znam kako sam ja to zloupotrebio?! :))) Ne moras ovo da komentarises...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"13.04.2012. u 15:47 - pre 147 meseci
Citat:
Holkan: ...mogucnosti da radi u drustvenom preduzecu gde ce se sve deliti prema potrebama i zasluzi.

A gde to postoji na ovom nasem svetu, mislim na Planetu Zemlju?! Odnosno, ti govoris o buducim vremenima? A gde ce to postojati na Planeti Zemlji? :)))))


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"13.04.2012. u 16:33 - pre 147 meseci
Citat:

Holkan:
Kamo srece da se 90% ekstra profita oduzima svima koji ga stvaraju. Bio bi to svet u kome bi svi bili srecni.


Tako je!

Ljudi prosto vriste od srece kada vredno rade a onda im neko uzme 90% od onoga sto su tim radom uspeli da zarade. Stavise, ima jos da mole i preklinju da im se uzme, da ne bi slucajno bili manje srecni ako bi im ostalo nesto "viska" ili "ekstra profita" u novcaniku.

Evo bas juce, kuca mi neko na vrata - ja otvaram, a ono - cim sam otvorio, dvoje ljudi ispred krenuli da mi guraju lovu u ruke... pitam, drugovi pa sta je to? A oni odgovaraju da je to ekstra profit i da moraju da ga se oslobode, a posto ne mogu da cekaju drzavu da im uzme 90% odlucili su da ubrzaju stvar tako sto ce licno da se pobrinu za to... Na kraju krajeva, svaki minut zivota u robovanju "ekstra profitu" je pakao na zemlji.

Mislim, kako se neko nije setio takve ocigledne genijalnosti ranije. Oh wait...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"13.04.2012. u 17:01 - pre 147 meseci
Ivane, odgovaraš čoveku koji sam ni porez neće da plati, ali bi zato da otima ekstra profit od drugih.

Citat:
Holkan: Iznenadicete se kada vidite da je bila zaduzena 100 puta manje od danasnje Hrvatske same.


Iz čijeg dupeta si izvukao ovaj podatak? SFRJ je bila dužna preko 20 milijardi dolara. Hrvatska preko 45 milijardi dolara. Računaj da postoji i inflacija.

Citat:
Holkan: mogucnosti da radi u drustvenom preduzecu gde ce se sve deliti prema potrebama i zasluzi.


Odavde se vidi da nemaš pojma o čemu pišeš. Pa, hoće li se deliti prema potrebama (komunizam) ili prema zasluzi (kapitalizam)? Ne može i jedno i drugo.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 45890 | Odgovora: 321 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.