Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"

elitemadzone.org :: MadZone :: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 45884 | Odgovora: 321 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

osvetakana

Član broj: 300380
Poruke: 75
*.ovh.net.



+95 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"15.04.2012. u 21:14 - pre 147 meseci
↑Lesli Eldridz
Pominješ tu neke koji su
Citat:
se kotili pa ih sad ima 10 - 15 u "porodici"

Jel to misliš na Afrikance? Samo da se podsetimo, na račun njihovog robovskog rada i od njihovih resursa su nastale danas "bogata Evropa i USA". I sada oni koji su se napljačkali i naubijali robova traže da se podvuče crta, vreme se računa od momenta kad su oni postali bogati a šta je bilo pre toga nije bitno. Ne treba ići čak u srednji vek, seti se kako je Musolini 1935 god. upao u Etiopiju na primer.

E sad, za kapitaliste su ti Afrikanci stoka koja se kotila ali im ne smrdi bogatstvo koje su opljačkali od tih Afrikanaca i ne smeta im da eksploatišu njihov rad.


↑Sceka
Citat:
Zali boze tolikog vremena koje ce neko utrositi da procita tvoj post!!!

Pa što čitaš? Idi uzmi svojih 800 evra dnevno.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"15.04.2012. u 21:29 - pre 147 meseci
Citat:
osvetakana:...Pa što čitaš? Idi uzmi svojih 800 evra dnevno.

A ko kaze da ja citam, pricam o onima koji ne znaju ko si i sta si pa pocnu da citaju to sto pises.

Ne uzimam ja 800 evra. Ja zaradim toliko! Ne radim danas, sto znaci da nema danas toliko, naime, kad ne radim nema sanse da zaradim vise od 70 eura! Tuga!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"15.04.2012. u 22:01 - pre 147 meseci
Citat:
osvetakana: Jel to misliš na Afrikance?
Ne mislim na Afrikance. Mislim na sve. I ne zanima me ni kapitalizam ni socijalizam ni nista. Samo mislim da je vec odavno dosta bilo kukanja zbog raznih nepravdi, posebno na ovim teritorijama gde zive ti neki "strastveni". Zanimljivo je da o tim "nepravdama" , kojih sasvim sigurno ima i niko i ne tvrdi da ih nema, najvise kuka fukara koja nije umela da organizuje svoj zivot niti ce ikad umeti, najvise zato sto ne ume ni da se umeri, ni da se usmeri. Najveca fora je u tome sto kad bi ta fukara bila u situaciji da ona odredjuje "pravde" , sve bi bilo jos gore nego sto jeste.

Evo na primer, danas gledam animal planet, kaze, u Kini se ubrzano istebljuju tamo neke kornjace zato sto sve vise dvonoznih majmuna "moze sebi da priusti delikates od mesa te kornjace". Sto se mene tice, mnogo je bolje da ti majmuni nisu nikad mogli sebi da priuste ni vazduh koji disu, nego da te kornjace budu istrebljene. Eto to je cist primer iz prakse.

Ovi sto ih zastupate, ti neki do juce kaobajagi "obespravljeni" , cim im se ukaze prilika, prvi stoje u redu da jedu te kornjace i da rade slicne stvari. I to nema veze ni sa kapitalizmima ni sa socijalizmima ni sa komunizmima, nego ima veze sa ludizmom dvonoznih majmuna, jer su isti takvi majmuni uredno stajali u redu da rade iste destruktivne stvari u svim sistemima, samo na nacine koji su bili pozeljni u odredjenom sistemu. U "komunizmu" su to radili napredujuci kroz partiju pa ih eno danas krste se bolje od popa, sifra ex KGBovac drug Putin, u "kapitalizmu" prvo zgrnu pare pa onda jedu kornjace, ali rezultat je isti - ponasaju se kao skakavci. Zato su ovakve "tople ljudske price" iz uvoda nebitne, a "socijalna nepravda" u kojoj uvek gladni svega majmuni nece imati sredstva da se kote je mnogo bolja nego "socijalna pravda" po meri fukare, zato sto odrzava bar kakvu takvu ravnotezu. Bez ravnoteze, fukara bi pojela sve na sta naidje. Zamisli ti sad da 6 milijardi ili koliko vec ima ovih majmuna pucaju od snage i zdravlja, da im bude napunjeno svako crevce i da im bude ispunjena svaka zelja ludijeh im glava. Pa oni bi za nedelju dana poceli da jedu sami sebe. Ovako je bolje.

A taj osecaj nesrece i "nepravde" preveliki koji im glodje dusice nezne... pa to je sve subjektivno. Neka treniraju da im nista ne glodje neznu dusicu i da ne sire analni otvor vise nego sto je velicina pampura kojim ga zatvaraju, pa nista nece da ih boli, to im je bolje nego sto snevaju sne o pravdi u celini i celosti.
 
Odgovor na temu

osvetakana

Član broj: 300380
Poruke: 75
*.ovh.net.



+95 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"15.04.2012. u 22:59 - pre 147 meseci
↑Sceka
Citat:
A ko kaze da ja citam

Ako ne čitaš šta si se nakačio? Lepo ti to "ne čitaš"! Pfffff


↑Lesli Eldridz
Citat:
Sto se mene tice, mnogo je bolje da ti majmuni nisu nikad mogli sebi da priuste ni vazduh koji disu
Malo surovo, zar ne? Nemoj se čuditi ako neko tebi uskrati vazduh koji dišeš jer mu se tako može.

Da li Etiopija ima šta da ponudi. Ima: rudno bogatsvo na koje je zinuo Musolini. A ipak je siromašna. Opet te podsećam na Musloinija i na njegov govor pred napad na Etiopiju:
Citat:
Mir je samo negacija ljudskih vrlina.

Istovremeno Duče poručuje:
Citat:
Vrednost jednog čoveka i jedne nacije ispoljava se u punom sjaju samo onda kad ubijaju, samo onda kada ubijaju. A mi to sada činimo i mi idemo ka vrhunskom sjaju ljudskih vrlina.

Musloini je sravnio Etiopiju sa zemljom. Etiopljanima niko nikad neće nadoknaditi žrtve, pustošenje i sva ona zla koje su prošli zbog kapitalističkih bezumlja. Čak šta više, podmeće se mućak lične odgovornosti - to je radio jedan čovek - Musolini, ne Italijani. Ne znam samo kako su svi oni avioni, tenkovi, miniobacači, topovi... stigli do Etiopije i kako su ubijali? Sami od sebe?

E sad, imaš Italiju koja je treća ili četvrta ekonomija u Evropi i dan danas bednu Etiopiju čiji stanovnici preživljavaju tako što dolaze da obaraju svetske rekorde u atletici.

I tako si dobio "fine dame i gospodu" - kapitaliste s jedne strane i "stoku koja zna samo da se razmnožava" s druge strane. Pfffff


Citat:
Ovi sto ih zastupate

Ako si ovo adresirao na mene mogu samo da ti odgovorim da ja nikoga ne zastupam već samo iznosim svoja mišljenja i zapažanja.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"15.04.2012. u 23:16 - pre 147 meseci
Citat:
osvetakana: Nemoj se čuditi ako neko tebi uskrati vazduh koji dišeš jer mu se tako može.
Ovekve izjave su najobicnije plasenje mecke resetom. Nemaju ovi "pravednici" ono sto je potrebno za takvu akciju, jer da imaju, ne bi ni bili gologuzija. Jedino sto mogu da urade su ocajnicki nasumicni izlivi nasilja bez ikakvog smisla i bez cilja, kao kad bande huligana krenu da lome gradove, ali opet, ogromna vecina tih ocajnika najdestruktivnije nasilje usmeri prema sebi, tako da... nema tu nista.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"15.04.2012. u 23:23 - pre 147 meseci
^^ Pa sad, ako se Etiopljani uzdaju u to da ce odnekud odjednom da tamo nahrle Italijani sa sleperima zlata, hrane, para, rudnih bogatstava, osjecaja krivice i izvinjenja, i gipsanim figurama Pravde i slicnim drangulijama, ili da ce npr. neki Srbin da ih nacera na to.... onda je sasvim izvjesno da ce skapati u tom cekanju.

Jedini izbor koji imaju (ne samo oni nego svi) je prihvatiti svijet takav kakav je i plivati u tome kako najbolje umiju ili kukati o nepravdama i odbijati bilo sta da rade dok se nepravde ne isprave (a to sve ni manje ni vise nego na dobrovoljnoj bazi od strane onih sto ih nazivaju nepravednima) - sto neminovno vodi u samoistrebljenje, bez obzira da li neko mislio da je to pravedno ili ne.

Svakom djetetu koje je u bivsoj SFRJ gledalo emisiju "Opstanak" u jutarnjem skolskom programu je jasno da je tzv. 'pravda' izmisljotina dokonih popova i njima slicnih ludjaka.

 
Odgovor na temu

osvetakana

Član broj: 300380
Poruke: 75
*.ovh.net.



+95 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"16.04.2012. u 00:47 - pre 147 meseci
Aha, to sam hteo da čujem od vas, tj. pročitam. Opravdavate nasilje time što ovi ne mogu da se brane pa su sami sebi krivi što ne mogu da se brane.

Šta ste vi onda bolji od komunista za koje tvrdite da su nasiljem došli na vlast? Ovi imaju pravo na nasilje jer raspolažu silom a komunisti nemaju (iako raspolažu silom), jer "pa ljudi to je komunističko nasilje".

Dakle šta ste bolji od komunista i da li ste bolje zaslužili osim odmazde sa istim onim pravom kojim i vi oporavdavate nasilje?
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"16.04.2012. u 01:02 - pre 147 meseci
I kad ce da krene ta odmazda? Da nabavimo na vreme djindjuve, ogledalca, pistaljke i slicno za uvaljivanje "borcima za pravdu".
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"16.04.2012. u 01:25 - pre 147 meseci
Citat:
osvetakana: Opravdavate nasilje

Ne opravdava niko nista. Radi se samo o tumacenju i konstatovanju.
Nijedno od toga nema nista sa tim tzv. opravdavanjem.

Zamisli npr. da ti je neko objasnio kako dolazi do prirodnog cunamija. To ne bi imalo nikakve veze sa time da on pokusava da "opravdava" "ubijanje" trista 'iljada nevinih ljudi koji su sagradili svoje kolibice na plazi.
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.shabakah.net.



+702 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"16.04.2012. u 01:28 - pre 147 meseci
Citat:
osvetakana: Da li Etiopija ima šta da ponudi. Ima: rudno bogatsvo na koje je zinuo Musolini. A ipak je siromašna.

Dobro je, odmori malo. Sad pricas o stvarima od pre 70 godina, i to ni manje ni vise nego o najvecem svetskom konfliktu. Umesto toga, savetovao bih ti da odes dole malo na jedno par godina, da radis medju tim jadnim ljudima kojima otimaju the resurse pa cu te onda pitati par nekih pitanja. Do tada ne moralisi previse.

Mislim, tragicno je, komicno, zalosno, jadno i urnebesno - sve u isto vreme - da takvo retardirano ponasanje mozete da vidite u Srbiji, a opet neko stalno poteze primere nekakvih primitivaca iz Azije i Afrike, a da nikada nije bio tamo i zamislja te… ljude, nazovimo ih ljudima, kao neke eto jadnicke, dobrice, kojima zli beli kapitalisti otimaju kasiku iz ruke.

Ja ti "garantujem", sto rekose na drugoj temi, da su ti ljudi siromasni jer su zatucani, glupi i kao posledica toga lenji. Niko nece da radi zato sto prvog dana na poslu nije dobio Mercedes. Ako mu das taj figurativni Mercedes, onda vise nece da radi jer je taj posao ispod njegovog nivoa. Zacarani krug iskompleksiranog glupaka. Formiran u bedi, a sopstvena glupost mu ne dozvoljava da se izdigne iznad nje. Pri tome mu je nivo sposobnosti i produktivnosti na nivou tik iznad simpanzinog. Znaci, ti mozes da pricas ovde po forumima sta hoces, tvoje pravo ali dok ne odes dole da zivis i radis medju tim ljudima tvoje misljenje ne vredi ni pisljiva boba.

P.S. Znaci konkretno u Adis Abebi, cimnemo taksistu da nas poveze pet-sest kilometara. Cena za lokalce par bira, mi mu ponudimo dvadeset. On znaci ne spusta ruke koje je rasirio iznad glave i trazi osamdeset! Mi ga oteramo u pm i odemo peske, on ostade da sedi, mislis da je viknuo za nama da se cenka ili nesto sl.? Ma kakvi, znas ono, vec ce naici bela naivcina. Sad, kljucna stvar #1: da pitas tog lika ko mu je kriv sto zivi u tom svinjcu od grada i generalno zemlje, sanse su 99% da ce ti, na kraju, iskreno, reci da je to zbog tako nekog belca tipa Musolini koji je dosao i oteo mu the resurse. Kljucna stvar #2: ja imam ne zato sto sam belac nego sto sam bio spreman da hodam cisto da me taj majmun ne bi vukao za nos i pljackao me, a on nema ne zato sto je siroti izrabljeni crnac, nego zato sto mu je zivotni biznis plan da ne radi, vec da s vremena na vreme ofuti nekoga i napuni guzi*u za taj dan. Znaci price o otimanju resursa su budalastine.

[Ovu poruku je menjao Devanagari dana 16.04.2012. u 02:39 GMT+1]
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

osvetakana

Član broj: 300380
Poruke: 75
*.ovh.net.



+95 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"16.04.2012. u 01:40 - pre 147 meseci
↑Lesli Eldridz

Pa šta znam. Nedeljko je bolje upućen. On zna koliko su komunisti šta poubijali.

Mada meni to jako liči na hrvatske pritužbe da su ih komunisti previše ubijali tokom 1944/1945. Opet, Ranković je tvrdio da su streljanja izvršena nad Ustašama i drugim ratnim zločincima. Ranković je imao odrešene ruke ali mu je Pavelić nažalost izmakao jer su partizanske trupe kasnile sa ulaskom u Zagreb nekoliko dana. U Hrvatskoj je u toku istorijska histerija u kojoj se sva krivica svaljuje na Srbiju tj. komuniste.


↑Devanagari
Citat:
Sad pricas o stvarima od pre 70 godina

Jok be. Samo istražujem poreklo kapitala.
 
Odgovor na temu

Hapless joint

Član broj: 297301
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+497 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"16.04.2012. u 11:15 - pre 147 meseci

Citat:
Devanagari: P.S. Znaci konkretno u Adis Abebi, cimnemo taksistu da nas poveze pet-sest kilometara. Cena za lokalce par bira, mi mu ponudimo dvadeset. On znaci ne spusta ruke koje je rasirio iznad glave i trazi osamdeset! Mi ga oteramo u pm i odemo peske, on ostade da sedi, mislis da je viknuo za nama da se cenka ili nesto sl.? Ma kakvi, znas ono, vec ce naici bela naivcina. Sad, kljucna stvar #1: da pitas tog lika ko mu je kriv sto zivi u tom svinjcu od grada i generalno zemlje, sanse su 99% da ce ti, na kraju, iskreno, reci da je to zbog tako nekog belca tipa Musolini koji je dosao i oteo mu the resurse. Kljucna stvar #2: ja imam ne zato sto sam belac nego sto sam bio spreman da hodam cisto da me taj majmun ne bi vukao za nos i pljackao me, a on nema ne zato sto je siroti izrabljeni crnac, nego zato sto mu je zivotni biznis plan da ne radi, vec da s vremena na vreme ofuti nekoga i napuni guzi*u za taj dan. Znaci price o otimanju resursa su budalastine.


Da znas da ste u pravu, ti i ostali, kad ovde na forumu tvrdite da ovaj kapitalizam nije onaj pravi.

Tom treba nabiti bukagije na noge, pa bicem po ledjima.
Svako malo mu silovati zenu i cerku, a ako proba da pobegne onda mu odseci stopala za primer drugima.
Kao sto se to radilo kada je utemeljivan kapitalizam i kada je krcio put opstoj dobrobiti i usrecenju covecanstva gde svako moze da kupi mobilni i skuter.
Pa da vidis kako bi taj radio, mamicu mu njegovu ... i jos bi mi sve pevao bluz.

Problemi u kapitalizmu i pocinju sa odustajanjem od takve prakse u prvoj polovini proslog veka.


Citat:
osvetakana: Mada meni to jako liči na hrvatske pritužbe da su ih komunisti previše ubijali tokom 1944/1945.


Ipak bih primetio da su hrvatski experti novo-istorijske misli sampioni na ovim nasim prostorima.

Svojim ocima sam na HRT-u gledao jednog katolickog popa, zaboravih mu ime, koji je otkrio istinu da su komunjare posle rata pobile 2,5 miliona Hrvata.
Mrzi me sad da trazim, ali valjda je tad ukupno Hrvata bilo oko 2,7 miliona.

Tako da su srbski novo-istoricari sa nekih maximalno dobacenih 1,5-2 miliona Srba, posleratnih zrtava komunistickog terora, a bilo ih je mnogo vise nego Hrvata u Jugoslaviji, ipak mala deca za ove prve.

 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"16.04.2012. u 12:22 - pre 147 meseci
Citat:
Devanagari: ...P.S. Znaci konkretno u Adis Abebi, cimnemo taksistu da nas poveze pet-sest kilometara. Cena za lokalce par bira, mi mu ponudimo dvadeset. On znaci ne spusta ruke koje je rasirio iznad glave i trazi osamdeset! Mi ga oteramo u pm i odemo peske, on ostade da sedi, mislis da je viknuo za nama da se cenka ili nesto sl.? Ma kakvi, znas ono, vec ce naici bela naivcina. Sad, kljucna stvar #1: da pitas tog lika ko mu je kriv sto zivi u tom svinjcu od grada i generalno zemlje, sanse su 99% da ce ti, na kraju, iskreno, reci da je to zbog tako nekog belca tipa Musolini koji je dosao i oteo mu the resurse. Kljucna stvar #2: ja imam ne zato sto sam belac nego sto sam bio spreman da hodam cisto da me taj majmun ne bi vukao za nos i pljackao me, a on nema ne zato sto je siroti izrabljeni crnac, nego zato sto mu je zivotni biznis plan da ne radi, vec da s vremena na vreme ofuti nekoga i napuni guzi*u za taj dan. Znaci price o otimanju resursa su budalastine...

Dzaba im navodis cak i licni primer. Narocito onome sa nekoliko naloga do sada. Samo pise/pisu ono sto im je na umu bez ikakvog povoda pa sta bude! Daje se primer Musolinija?! Cemu, zasto, na koji nacin korisno, bitno po cemu...?! Nema veze, covek je procitako neverovatnu kolicinu potpuno bespotrebnih podataka pa sad mora to negde da istovari. Nije pogresan izraz "istovari" jer radi upravo to. Ne upotrebljava te podatke za bilo sta korisno vec ih bukvalno istovari pa sta bude! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7177 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"16.04.2012. u 12:30 - pre 147 meseci
Citat:

Jok be. Samo istražujem poreklo kapitala.


Kolonije su bile neto gubitak, zato su ih se svi pametni i kurtalisali.

Na nesrecu divljaka tamo - posto bez civilizacije sve sto umeju da odrzavaju je svinjac.

Nije cudo sto su oni omiljen "dokaz" za nepravdu u Srbalja, posto je mentalni sklop vrlo slican, na zalost :(((

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"16.04.2012. u 12:39 - pre 147 meseci
Da brajko, kolonizatori oteli domorodcima kojekakva rudna i druga bogatstva.
Od svih tih rudnih bogatstava domorodci su samo odali par stotina metar iznad njih, ubijali se i jeli medjusobno, prinosili djecu kao zrtve za bolji rod bobica i banana i uspjesniji lov.
I onda im je neko sve to oteo - sad ne mogu vise da se ubijaju i jedu, medjusobno masakriraju i istrebljuju, te su zbog toga opljackani i prevareni.

Samo da nisu dosli ti mrski kolonizatori, i oni bi iz kamenog doba premostili eone i danas bili vodece industrijske i demokratske zemlje...
Woah,... samo nije jasno sta su cekali sa tim prethodnih 150 000 godina, al' nema veze, zanemarimo to...
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"16.04.2012. u 13:24 - pre 147 meseci
Cuj jos su kolonizatori na kraju ucinili "uslugu" tkz. divljacima - a dosli su tamo slucajno, jer ustvari nisu imali nikakvu korist od pljackanja tih zemlja - vec su naprotiv gubili pare, u tom svom pokusaju, da "unaprede" te tamo "divljake" (iz cistog altruizma, naravno). Vrh. Koliko mozak mora da ti bude ispran... pa da ti ta prica ima smisla.

@Devanagari
Citat:
...neko stalno poteze primere nekakvih primitivaca iz Azije i Afrike, a da nikada nije bio tamo i zamislja te… ljude, nazovimo ih ljudima

Procitao te covek sa kilometar. Tj. osetio je sa kakvim likom ima posla, kako takav lik rezonuje i gleda na njegov narod, i drmnuo ti adekvatnu cenu - cisto da te nervira i malo podj*bava sa "cenjkanjem" . Jer na kraju krajeva, ga iskreno boli tuki da tebe i slicnu ekipu vozi bilo gde - bolje da za daleko manje pare napravi i 20 voznji, ali da ne mora da te gleda... ja bih ti trazio 500$ - kad bi pristao (eventualno) rekao bi da je to po osobi... i bez prtljaga.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"16.04.2012. u 13:42 - pre 147 meseci
Citat:
Otto23: Cuj jos su kolonizatori na kraju ucinili "uslugu" tkz. divljacima - a dosli su tamo slucajno, jer ustvari nisu imali nikakvu korist od pljackanja tih zemlja - vec su naprotiv gubili pare, u tom svom pokusaju, da "unaprede" te tamo "divljake" (iz cistog altruizma, naravno). Vrh. Koliko mozak mora da ti bude ispran... pa da ti ta prica ima smisla.
Ne, ispran je mozak onima koji "misle" da neko treba da radi bilo sta iz nekakvog "altruizma" i "humanizma"
Citat:
Otto23
Procitao te covek sa kilometar. Tj. osetio je sa kakvim likom ima posla, kako takav lik rezonuje i gleda na njegov narod, i drmnuo ti adekvatnu cenu - cisto da te nervira i malo podj*bava sa "cenjkanjem" :). Jer na kraju krajeva, ga iskreno boli tuki da tebe i slicnu ekipu vozi bilo gde - bolje da za daleko manje pare napravi i 20 voznji, ali da ne mora da te gleda... ja bih ti trazio 500$ :) - kad bi pristao (eventualno) rekao bi da je to po osobi... i bez prtljaga.

Odlicno, a onda bi verovatno za tih zaradjenih 500 dolara kupio sedative, jer to sto sui opisao ama bas nikako ne moze da bude ponasanje racionalnog coveka. Sto je i osnovni razlog zbog koga je gologuzija gologuza. Nisu racionalni nego su kao stoka kojom upravljaju nagoni i strasti. To tako treba.

U duhu ovih dana sad, ono sto je paradoksalno je da se takvi najvise loze na kojekakva "visa bica" . I jos tvrde da su bas oni stvoreni "po oblicju tih visih bica". Pa cekaj bre, zasto more bogohule? Ta bre visa bica, i ako ih ima, nisu valjda kao stoka ko ovi ugnjeteni sto su. Nesto tu meni ne stima u toj prici.
 
Odgovor na temu

osvetakana

Član broj: 300380
Poruke: 75
*.ovh.net.



+95 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"16.04.2012. u 14:16 - pre 147 meseci
↑Odin D.

U tom "unapredjivanju divljaka" (kako reče↑Otto23) prednjačili su "najcivilizovaniji". Uzmi na primer kako su španski osvajači cedili zlato od Amerikanaca starosedeoca. Surovost mučenje koje je izvršeno nad nekim od Aztečkih vladara da "propevaju" prevazilazi ono što je radila inkvizicija. Bilo mi je toliko muka kad sam o tome slušao da ne bih moga još jednom. Zato neću ni navoditi linkove. Ti u tome nalaziš da su Azteci "iz kamenog doba premostili eone"? Meni pre liči na istrebljenje, genocid i zločin.

Eto i ↑Ivan Dimkovic je pronašao da su to "divljaci tamo" i da jedino što "umeju da odrzavaju je svinjac". Što tebi smeta njihov svinjac? Jel ti smrdi ili ti mirišu dijamanti iz Južne Afrike? Pusti ljude nek im smrdi kad oni to vole. Drži svoju kuću čistu pa ti neće ništa smrdeti.

U ubijanju domorodaca i pljačkanju dijamanata iz Južne Afrike je još jedan dobar primer "civilizovanog premošćavanja eona". Kapitalistima nije smetalo da "prljavi i smrdljivi" domorodci kopaju dijamante za puko preživljavanje dok su se ti isti kapitalisti valjali u svili i kadifi pranoj u mirišljivim uljima pa sad kapitalisti mirišu a oni koji su radili smrde. "Demokratiju" u rudnicima dijamanata su "hrabro" održavali uvežbavajući streljanje u goloruke domorodce. Naravno, vreme je počelo od onog momenta kad su se kapitalisti obogatili. Šta je bilo tokom bogaćenja nije bitno jer "sve je relativno" i naravno dobro zatrpano, spaljeno, ućutkano. Zato "nećemo sada čeprkati po istoriji jer to nije lepo" su otprilike poruke svih zločinaca.

To vam je sve o i oko porekla kapitala i kapitalizma. Otuda su "fini" kapitalisti bogati a "prljavi" domorodci siromašni iako "imaju šta da ponude".
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"16.04.2012. u 14:23 - pre 147 meseci
^ A ti se onda vrati na Karpate, ili jos negdje i dalje, ako znas odakle si dosao na Karpate.
U svakom slucaju, nalazis se na tudjoj zemlji sa koje si nekog ocerao kad si dolazio, pa prema tome nikakvog prava nemas da popujes onima koji su poslje tebe radili ono isto sto i ti prije njih.
 
Odgovor na temu

osvetakana

Član broj: 300380
Poruke: 75
*.ovh.net.



+95 Profil

icon Re: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"16.04.2012. u 14:24 - pre 147 meseci
↑Lesli Eldridz
Citat:
Ne, ispran je mozak onima koji "misle" da neko treba da radi bilo sta iz nekakvog "altruizma" i "humanizma"

Dobro, a čemu onda zgražavanje kad komunisti uvate i likvidiraju par miliona fašista i derikoža? Zašto bi komunisti radili iz "altruizma" i "humanizma" kad je eto "sasvim prirodno" ubijanje po osnovu " može im se"?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Nisi siromašan ako imaš šta da ponudiš"

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 45884 | Odgovora: 321 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.