Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows 8 consumer preview

[es] :: Windows desktop :: Windows 8 consumer preview
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 155785 | Odgovora: 625 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bash1711
Milic Nemanja
student
Novi sad

Član broj: 208522
Poruke: 323
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: Nikome ne moze biti bolje dok nekom ne bude gore


+29 Profil

icon Windows 8 consumer preview29.02.2012. u 19:14 - pre 147 meseci
http://windows.microsoft.com/en-US/windows-8/consumer-preview

Pocelo je testiranje, pa ako je neko skinuo i isprobao nek podeli utiske!
 
0

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
95.180.23.*



+395 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview29.02.2012. u 19:21 - pre 147 meseci
Probao RC verziju pre 2 meseca i nista speciajlno nisam video osim sarenog metrosexualnog interfejsa koji opet nije nista novo na trzistu ..
Stiglo je tu i dosta alata za pravljenje tih metro style aplikacija ali o tome na nekoj drugoj temi ...

Viva lollapalooza
 
+2

Bash1711
Milic Nemanja
student
Novi sad

Član broj: 208522
Poruke: 323
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: Nikome ne moze biti bolje dok nekom ne bude gore


+29 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview29.02.2012. u 19:46 - pre 147 meseci
Mozda poslusaju malo zelje korisnika za sto "klasicnijim" desktopom. Mozda.... A i ovaj lik moze da im da solidnu ideju: http://blog.gsmarena.com/this-...sktop-should-have-looked-like/
 
+1

Zvezdan
Zvezdan Karać

Član broj: 4802
Poruke: 71
*.cpe.vektor.net.



+11 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview29.02.2012. u 20:32 - pre 147 meseci
Onu verziju od septembra sam brzo izbrisao. Mislio zaigrali se pa će sledeća verzija biti normalnija.

Sad, pošto je "metro" izgled takav kakav je, pitam se jesam li ja lud ili Microsoft. Ono što mi je ranije bila ikonica sad je preko celog ekrana. 22" ekrana. Sve je preko punog ekrana.
Pretpostavljam da sad trebam da kupim ekran od 4.5" pa da mi bude potaman.
Navikao sam da radim sa više programa istovremeno, od kojih su dva-tri u prozorima na ekranu, a ostale na taskbaru lako vratim na ekran kad zatreba. Tu mi je W7 baš lepo napredovao u odnosu na XP. I sad ovo - sve u full screen, ne možeš da zagasiš program, moraš da cirkulišeš sa alt-tab. I sve to da bi ovi bojani kvadratići bez ikakvih bili u full screenu na 22".

Ne sviđa mi se besomučno udaranje po ivicama tražeći kako da izađem iz nečega.
Od ovog Metroa nisam ni stigao da vidim ima li šta drugo novo.


Sve u svemu ovo ne zaslužuje naziv Windows - nema prozora ,sve je u j*** full screenu.
 
+4

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview29.02.2012. u 20:34 - pre 147 meseci
A da iskljucis Metro ako ti se ne svidja? :) Ionako je namenjen tabletima i jednostavnim content consumerima.
 
+1

Bash1711
Milic Nemanja
student
Novi sad

Član broj: 208522
Poruke: 323
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: Nikome ne moze biti bolje dok nekom ne bude gore


+29 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview29.02.2012. u 20:46 - pre 147 meseci
Ne znam kome je sinula ideja za metro, ali nisam se bas preterano njime odusevio. Mada ovo je samo preview, pa ga mozda ostave samo za tablete :)
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview29.02.2012. u 21:07 - pre 147 meseci
IMHO, taj metro UI na ekranima od par desetina inca je totalno sumanuta ideja, iz prostog razloga sto se takvi ekrani koriste sa tastaturom i misem i sa multi-window okruzenjem.

Osecam da je ovo rezultat dugih besmislenih sastanaka gomile product managera, gde nisu mogli da se dogovore kako da podrze 2 nepomirljiva form-faktora pa su odlucili da strpaju sve u budzerajku koja se sada vidi.

Nije prvi put da se to desava.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+4

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview29.02.2012. u 21:24 - pre 147 meseci
Citat:
Mada ovo je samo preview, pa ga mozda ostave samo za tablete


Šta će tabletama metro ako imaju vodu i grlo za upad?

Mala šala.
_____________

Nadam se da će Win7 kao i aktuelna verzija Win 2008 servera potrajati bar koliko i xp.
Šta ima više da se menja i uvaljuje življu kao inovacija, kad je svima opšte poznata stvar da šminka samo štetu nanosi..?

A ovde sudeći po slikama.. ima sve što je bilo i ranije osim, switch to tablet mode pored šminke i još par stavki koje su ljudi već naveli i najverovatnije,
još veće potrebe za resursima (ako grešim, ispravite me) gde je porast produktivnosti korisnika na minimalnom nivou,
pogotovo za idiJote kao što sam ja, koji 90% svog 'ajTi' vremena provode tako što bleje i čukaju u najobičnijem, tekstualnom editoru.

Nisam probao Win8 a i neću. Bar ne u naredne 3 godine.
A kad ga budem probao, to će biti samo zato što će da mi dosadi i aero i login .. itd.

Činjenica da čak više i ne razmišljam o tome da bi možda bilo dobro da bekapujem particiju gde mi je windoza zahvaljujući načinu rada Win7-ce,
što i te kako nije bio slučaj u doba desetogodišnje vladavine "Experience" varijante, jeste više nego dovoljna da potvrdi da još nije vreme za nešto novo.
about:networking
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview29.02.2012. u 23:58 - pre 147 meseci
Citat:
Shadowed: A da iskljucis Metro ako ti se ne svidja? :)
Gde se isključuje u ovoj consumer verziji? Koliko vidim, start dugme ne postoji pa će da bude šetanja po ekranu. Tako se i prelazi u poznatiji oblik ... ali će biti potrebno da se navikavamo na rad bez start gumba.
 
+1

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview01.03.2012. u 01:04 - pre 147 meseci
Hm, ovo može da se pripitomi. Još ga ja probam na kršu koji je na donjoj granici hardvera, verovatno može i bolje sa jačom makinom.

Moglo bi da se upiše da je nt 6.2 ova osmica pa makar i kao probna varijanta a ne stari Windows NT
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview01.03.2012. u 07:29 - pre 147 meseci
Citat:
calexx: Gde se isključuje u ovoj consumer verziji?

Nemam pojma, nisam instalirao jos, ali mora da moze :)
 
+1

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
24.130.8.*



+18 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview01.03.2012. u 07:43 - pre 147 meseci
Posle malo igranja sa Win8, dopada mi se. Nov UI ce imati vise smisla kada se pojavi vise modernih aplikacija, ali u svakom slucaju je vrlo interesantno.
Inace, ako hoces nesto sto radi kao Win7 (start dugme, itd.), bolje koristi Win7.
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview01.03.2012. u 08:16 - pre 147 meseci
Koristim ja svašta pa i sedmicu ali obično volim da overim i nešto novo. Sad razmišljam da umesto 7 enterprajz ubacim osmicu, ionako je ovo bilo instalirano reda radi.

Još nisam provalio kako se prebacuje sa jednog na drugi oblik, klikćem na sve strane i ono prebaci ... provaliću kasnije. Inače osim start dugmeta, koje u principu i može da se zanemari, ostalo radi. Ubacio sam quick config i onda sve može da se tu smesti.
 
0

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
24.130.8.*



+18 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview01.03.2012. u 08:21 - pre 147 meseci
Za one koji hoce da probaju Win8, ovaj video (http://www.youtube.com/watch?f...yer_embedded&v=jDYQmQ-phX8) demonstrira kako se koristi nov UI i kako radi zajedno sa starim UI-jem. Video je malo duzi (8 minuta), ali vredi pogledati.
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7176 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview01.03.2012. u 11:02 - pre 147 meseci
@Reljam,

Ja i dalje ne vidim poentu >zasto< bih na desktop-u skakao iz jedne UI paradigme u drugu koja je ocigledno nepodesna za desktop form faktor? Sta tacno sa tim dobijam u produktivnosti? Apsolutno nista - samo gubim posto cu trositi vreme na switch-ovanje i nemogucnost deljenja vise aplikacija na ekranu...

Ne bih da predvidjam buducnost ali nisam bas ubedjen da ce ovo "leteti" - Microsoft je firma koja je pokusala da zbudzi desktop GUI na telefon (sa sve start dugmetom) i svi znamo kako se to zavrsilo... sada pokusavaju da zbudze mobilni GUI na desktop...


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+14

Ell Diablo
Beograd

Član broj: 39293
Poruke: 208
82.117.198.*



+18 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview01.03.2012. u 14:05 - pre 147 meseci
Ponovo instalirao ovu osmicu, ofc virtual, a i dalje isti, isprazni osecaj. Ovo mi se ne svidja ich. Pritom, ne mislim na vizuelni deo, to je kao ok.. Funkcionalno, pa ono, katastrofa. Na windows phone mi je ovo leglo super, svidja mi se, ali za desktop varijantu, nece da moze. Ja ostavljam 7-cu (legale) na makini pa cak i ako vrate klasican gui na 8icu, jer ne vidim svrhu promene necega sto mi radi odlicno samo zbog radi kozmetike i to manje funkcionalne...
Vredi sacekati i proveriti kakav ce biti taj novi fajl system, ali ono... 7ica zasluzeno ostaje :D
 
+2

goran9888

Član broj: 171536
Poruke: 235
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview01.03.2012. u 16:45 - pre 147 meseci
Nikome ni 7-ica nije odgovarala kada se pojavila njena prva pre-beta verzija. Svi su kukali na sve strane kako je to ulepsani XP i da nikada nece preci na taj novi OS. Kako vidimo, vreme je pregazilo XP - Windows 7 vlada. Uskoro cemo o njemu (XP-u) samo pricati i secati se tih dana, jer ce ga koristiti jako mali broj ljudi. Uskoro prestaje potpuna podrska za Windows XP SP3 (2014 god.) tako da ce nas MS naterati da ga zaboravimo u potpunosti. E sad, pojavio se preview Windows 8-ice i svima nesto ne valja, ne odgovara, nije funkcionalan. Pojavio se juce, a vec vam nije funkcionalan. Kad li ste to uspeli da ga istestirate, samo da mi je da znam. Ja tek planiram da ga instaliram na stvarnoj masini, skidam 64-bitnu verziju, jer u virtuelnoj masini ne moze da se istestira (na virtuelnoj masini moze da se pogleda kako to sve izgleda a ne da se vidi njegov maksimum).


Inace, od Developer preview-a do Costumer preview-a doslo je do mnogo izmena (kazu da je doslo do cak preko 100 000 izmena u sistemu) i tek ce biti menjan. Ovo je i dalje samo test verzija, imajte to na umu. Naravno, u ovoj verziji primecujemo da ne mozemo da iskljucimo Metro UI, takodje primecujemo da nemamo Start menu. Mislim da je ova verzija daleko napredovala, da je mnogo bolja, funkcionalnija i laksa od prethodne (preview) verzije. Narocito je sada lakse rukovanje na racunaru kada koristite mis i tastaturu nego u prethodnoj verziji. Ok, nekome to smeta - ali verujte, sve je samo stvar navike. Koristite Windows 8 par dana i videcete da je sve jako prosto, jako dobro odradjeno i jednostavno - polako cete zaboravljati Windows 7. Samo se setite vasih pocetaka na Windows 7-ici i sve ce vam biti jasnije, bar se nadam, tj. bice vam jasnije kako postupak privikavanja ide.


Inace, Windows 8-ica ne donosi samo novi izgled, ona bi trebalo biti npr mnogo sigurniji OS i verujem da ce tako i biti. Ispod haube su najvece promene. Nije sve u je*enom izgledu.
 
+1

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview01.03.2012. u 16:53 - pre 147 meseci
Citat:
goran9888:
Inace, od Developer preview-a do Costumer preview-a


Consumer Preview...
 
+1

goran9888

Član broj: 171536
Poruke: 235
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview01.03.2012. u 17:04 - pre 147 meseci
Citat:
Goran Mijailovic: Consumer Preview...



Dobro, bio sam blizu.

E sad, ko zna koliko ima gramatickih gresaka u mojoj poruci - ocemo i to da citiramo :P
Ja mislim da je jasno svima sta sam hteo reci.
 
+2

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
24.130.8.*



+18 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview01.03.2012. u 17:05 - pre 147 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: @Reljam,
Ja i dalje ne vidim poentu >zasto< bih na desktop-u skakao iz jedne UI paradigme u drugu koja je ocigledno nepodesna za desktop form faktor? Sta tacno sa tim dobijam u produktivnosti? Apsolutno nista - samo gubim posto cu trositi vreme na switch-ovanje i nemogucnost deljenja vise aplikacija na ekranu...

Validno pitanje. Evo zasto to radi za mene:

1) Kada sam u entertainment modu, kao recimo sada, vise mi se dopada moderan interfejs, a funkcionalnost je meni ista.
2) Kada sam u modu za rad, treba mi desktop, ali cak i onda vise volim da imam jaci start meni od ovog retro. A meni je metro kao start meni mnogo vise funkcionalan (mogu da uradim vise stvari).
3) Mnogo mi se dopada prelazak na moderne aplikacije i sve prednosti koje one donose (kao app-ovi na iOSu).

Uzgred, sa modernim aplikacijama mozes da imas 1.5 na ekranu, tako da scenario tipa kucam tekst dok gledam filmic i dalje radi. Ali razumem sta kazes kada hoces da imas vise aplikacija na ekranu.
 
+4

[es] :: Windows desktop :: Windows 8 consumer preview
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 155785 | Odgovora: 625 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.