Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SMPS za pojacalo

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: SMPS za pojacalo
(TOP topic, by 1OXB)
Strane: << < .. 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 959839 | Odgovora: 2536 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milan_obr
Milan Kojadinović
ETV
Obrenovac

Član broj: 141234
Poruke: 222
*.cpe.vektor.net.



+24 Profil

icon Re: SMPS za pojacalo16.01.2013. u 16:37 - pre 137 meseci
Pozdrav Kolegama.

Vidim da je pitanje za g. Macolu. Naravno, ovde je on najmerodavniji, čitaj, najiskusniji za SMPS i ostale industrijske naprave.
Ipak, da napišem svoje mišljenje.
Radim u firmi, koja se bavi emitovanjem programa radija i tv, na održavanju emisionih uređaja.
Do pre nekih 5-10 god bilo je vrlo teško naći SMPS u analognom delu primopredajnika.
Razvojem tehnologije SMPS (rezonantni rad), pojavljuju se i na mestima gde su suvereno vladali analogni izvori.
Moderniji uređaji sadrže (obavezno i gotovo bez izuzetaka) SMPS tačnije PSM.

Razlozi za SMPS:

Cena uređaja (ekonomija, vrlo značajno),
Značajna uštede energije (green tehnology),
Gabariti (vrlo značajno),
Hlađenje, rad u širokom temperaturnom rasponu (vrlo značajno),
Pouzdan rad bez prekida, osim kod nestanka struje, dok ne startuje agregat (vrlo značajno),
Rad u vrlo teškim uslovima (čuke i nepristupačni pi*kovci, udar groma u antenski stub itd),
Lako održavanje.

Dakle može da se koristi SMPS u primopredajniku, da li je to izvodljivo u domaćoj radinosti?
S Macolom DA. Sa macolom NE. :-)

Čekamo odg. kolege Macole.

Milan.

 
Odgovor na temu

macolakg
Dragoljub Aleksijevic
Kragujevac

Član broj: 301424
Poruke: 3227
*.adsl.eunet.rs.



+1095 Profil

icon Re: SMPS za pojacalo17.01.2013. u 15:03 - pre 137 meseci
@milan_obr

Hvala na preteranom misljenju o mojim mogucnostima :-).
Ima u ovoj nasoj Srbiji itekakvih "mecki" za SMPS, samo ne pisu po forumu.
Ne smatram se posebnim, samo mi to lepo i glatko ide, valjda mi "lezi" oblast.
----------------------------------------------------------------------------
@Papak01

Osim ovde pominjanih SMPS, postoje i oni koji se poodavno koriste u svrhe napajanja mernih instrumenata.

Takve konstrukcije su obicno rezonantne, rade sa dosta vecim Q nego npr. LLC (citaj sa boljim sinusnim oblikom), najcesce samo na jednoj tacno odredjenoj ucestanosti, koja se bira na takav nacin da harmonicne ucestanosti ne "upadaju" u koristan opseg, a princip regulacije je cesto PWM ili PSM.
(skoro uobicajen princip za dobijanje visokog napona za brze CRT oscilokope kojima je potrebno >10KV za cev)

Srecemo ih u napajanjima veoma osetljivih mernih instrumenata i kod najvecih proizvodjaca.

Takodje se cesto srecu i hibridni sklopovi, tj. nekakav rezonantni SMPS sa analognom postregulacijom.
--------------------------------------------------------------

Svakako da se SMPS mogu koristiti i za napajanje prijemnika, s' tim da ih treba potpuno oklopiti i kroz cevaste kondenzatore uvesti i izvesti energiju, takodje treba i povesti racuna o "buci" koju generisu, tj. kakva je njihova distribucija po spektru.

U eri danasnjih napajanja, gde imamo SMPS na svakom koraku, nista manje slozene mere se moraju primeniti i na analognom napajanju za RF prijemnik, jer "susedi" koji imaju SMPS mogu sa lakocom svoju "buku" provuci kroz analogno napajanje.

Nesto uobicajeno tipa 78xx, bez posebnih (poboljsanih RF) mera je slabo imuno na RF buku. Ona moze proci kroz njih.

Kada se pogleda kriva potiskivanja ripple za neki od 78xx ili slicno, vidi se da njihova sposobnost potiskivanja veoma opada sa prirastom ucestanosti.
Neophodno im je "priskociti u pomoc" sa nekoliko keramickih kondenzatora, LC filtera i slicno.

Kada se na kraju sve sabere, troskovi oklapanja i filtriranja su za SMPS (ako je prigodan za doticnu namenu) nesto veci nego za analogna napajanja (ne mnogo).

Kod analognih napajanja se borimo sa razudjenom konstrukcijom zbog velikih potrebnih rashladnih povrsina, pa nam raste trosak oklapanja, delom i filtriranja, a kod modernih SMPS baratamo sa veoma koncentrisanom gradjom, pa se za istu sumu moze izvesti i visestruko oklapanje, ali su nam veci troskovi ulaznih i izlaznih filtera.

Za takvu namenu vec treba ici na bar dvoslojnu, ili jos bolje viseslojnu PCB sa veoma koncentrusanom gradjom, gde se rasipni induktiviteti i kapaciteti svode na minimum. Na taj nacin se priblizavamo idealnim osobinama kriticnih komponenti, a i sama industija se potrudila da proizvede sijaset prigusnica i trafoa sa specificnim oblicima jezgara koja nude maksimalno magnetsko oklapanje (posebno kod novijih SMD).

Pozz



 
Odgovor na temu

Sleepwalkerbg
Sleepwalker
Service Technician

Član broj: 170649
Poruke: 209
46.240.171.*

Sajt: promusicbg.weebly.com


+87 Profil

icon Re: SMPS za pojacalo17.01.2013. u 15:12 - pre 137 meseci
@Papak01 - Pusti Macolu na miru, lemilicu u sake i proveri , nemoj si lenj.. :) Salim se...

Papak ,bio si kod mene , video si kakav napon daje prototip LLC ZVS konvertera! Za kolege koji nisu upuceni u LLC - blizu rezonanse skoro sinusni, daleko od rezonanse blize trougaonom obliku !!

Ne postoje brzi naponski tranzijenti u trafo-u kao kod hard switchinga , dv/dt je mali sto nam samim tim govori da za razliku od "kineskih" Frontier napajanja ciji KW (haha) snage kosta 15 Eur, nova generacija rezonantnih konvertera daje napon koji je daleko siromasniji harmonicima i smetnjama - u prevodu "cistiji"!

S' obzirom na to da su SMPS usli duboko u profi audio sisteme sa impozantnim rezultatima , u digitalne sisteme (odavno) , u
radio komunikacije , kucne aparate itd. slozio bih se sa kolegom Milanom_obr - 50Hz trafoi su u mnogim sistemima davna proslost! I odgovor je DA , siguran sam da je moguce napajati prijemnik SMPS-om!!!
(izvinjavam se samozvanim "audiofilima" sto placaju interkonekt kablove po 200 Eur i imaju oltar posvecen 50Hz trafoima ali elektronika je egzaktna nauka ) :)
Uverio sam se u praksi da je moguce da kvalitetan SMPS radi godinama , pa i decenijama cisto i kvalitetno pa cak i da nadmasi konvencionalne 50Hz trafo-e.

Jedan od primera je moj nesrecni monitor sa katodnom cevi koji ima UC3842 flyback u napajanju i radi godinama maltene bez gasenja. Kad me devojka ili neki drugar pobedi u igrici , dobije ponekad takav "mawashi-geri" (citaj: odvalim ga NOGOM!) da odleti u zid , odbije se i visi na kablovima - vratim ga na postolje i eto.. Radi jos uvek samo malo prekida kabl, sta cete kad ne volim da gubim :)))
Doticni monitor je godinama maltretiran , toplo/hladno , radi po ceo dan , dozivljava fizicke stresove , radi ponekad u jako vlaznim uslovima (radionica mi je poprilicno neizolovana od spoljnog sveta) pa opet RADI!

Elektronika je toliko napredovala , izbor komponenti je ogroman , materijali napreduju iz dana u dan - siguran sam da ce SMPS biti jos efikasniji , elektromagnetno "tisi" i kompaktniji iz godine u godinu!!

PoZZ
 
Odgovor na temu

macolakg
Dragoljub Aleksijevic
Kragujevac

Član broj: 301424
Poruke: 3227
*.adsl.eunet.rs.



+1095 Profil

icon Re: SMPS za pojacalo17.01.2013. u 15:16 - pre 137 meseci
@Papak01

Evo bas neke stare teme, gde smo se nesto vise nas patili oko popravke upravo SMPS u nekom RF prijemniku (vec sam zaboravio o kom prijemniku je rec):

http://www.elitesecurity.org/t452128-0-LMT-umesto

Pozz
 
Odgovor na temu

macolakg
Dragoljub Aleksijevic
Kragujevac

Član broj: 301424
Poruke: 3227
*.adsl.eunet.rs.



+1095 Profil

icon Re: SMPS za pojacalo17.01.2013. u 15:28 - pre 137 meseci
@Sleepwalkerbg

:-) He he....

http://www.musicdirect.com/p-2...king-cobra-cx-power-cable.aspx

http://www.musicdirect.com/p-4...a-zitron-interconnects-pr.aspx

http://app.audiogon.com/listin...t-demo-2012-12-12-cables-11702

Ima ih i do 20Keura, nego me mrzi da trazim :-)

Veliki pozdrav!

[Ovu poruku je menjao macolakg dana 17.01.2013. u 16:38 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao macolakg dana 17.01.2013. u 16:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

macolakg
Dragoljub Aleksijevic
Kragujevac

Član broj: 301424
Poruke: 3227
*.adsl.eunet.rs.



+1095 Profil

icon Re: SMPS za pojacalo17.01.2013. u 17:00 - pre 137 meseci
@Sleepwalkerbg

Onim power kablom od 1700+$ se ekstra dobro resava prenos od zida do uredjaja.

Ostaje jos samo da se resi prenos od zida do trafostanice (u istom nivou kvaliteta), i put ka sreci je trasiran :-)

Pozz
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: SMPS za pojacalo17.01.2013. u 17:20 - pre 137 meseci
Citat:
macolakg: @Sleepwalkerbg

Onim power kablom od 1700+$ se ekstra dobro resava prenos od zida do uredjaja.

Ostaje jos samo da se resi prenos od zida do trafostanice (u istom nivou kvaliteta), i put ka sreci je trasiran

Pozz


A ne neee,nije to tako...to što do utičnice ide običnim bakrom punog presjeka nema nikakve veze! Ni što se nule nerijetko petljaju dosta ranije nego u razvodnoj tabli-uzemljenja isto tako! Bitan je taj METAR kabla,sve ostalo sve je lažno sve ostalo nije važno...
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

Sleepwalkerbg
Sleepwalker
Service Technician

Član broj: 170649
Poruke: 209
46.240.171.*

Sajt: promusicbg.weebly.com


+87 Profil

icon Re: SMPS za pojacalo17.01.2013. u 17:22 - pre 137 meseci
AHAHAHAHAH!!! TO!

Skoro sam vodio pricu sa jednim "audiofilom" koji me ubedjujue da "monokristali srebra" obezbedjuju "topao , prostoran - nezan" zvuk sa jasno definisanim dinamickim opsegom.. cirka 18000 din za interkonekt..

Posto je tema vezana za smps , ne znam gde ali sam iskopao "precistac" napona za 220V . Radi se o prekidackom UPS uredjaju sa dvostrukom konverzijom i digitalnom kontrolom napona!
Resili su kao profesionalni UPS za servere: Jedan Smps spusta napona na 12v , "pegla" i stabilise tih 12V , pa vraca "cistih" 220V "kao iz baterije" (inace 50HZ iz baterije haha) za vase pojacalo kako bi zvuk bio "jasniji" i bez "smetnji" !!!!


Toliko ... :)
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: SMPS za pojacalo17.01.2013. u 17:27 - pre 137 meseci
Ma sigurno da valja:ako ne znaš šta valja onda znaš šta je skupo! He heee...monokristali i svileni visoki...
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

macolakg
Dragoljub Aleksijevic
Kragujevac

Član broj: 301424
Poruke: 3227
*.adsl.eunet.rs.



+1095 Profil

icon Re: SMPS za pojacalo17.01.2013. u 17:58 - pre 137 meseci
Citat:
44250:
Citat:
macolakg: @Sleepwalkerbg

Onim power kablom od 1700+$ se ekstra dobro resava prenos od zida do uredjaja.

Ostaje jos samo da se resi prenos od zida do trafostanice (u istom nivou kvaliteta), i put ka sreci je trasiran :-)

Pozz


A ne neee,nije to tako...to što do utičnice ide običnim bakrom punog presjeka nema nikakve veze! Ni što se nule nerijetko petljaju dosta ranije nego u razvodnoj tabli-uzemljenja isto tako! Bitan je taj METAR kabla,sve ostalo sve je lažno sve ostalo nije važno... ;)



Onda je sasvim lako ustedeti novac: nastavi se punim presekom direktno do pojacala, pravo iz zida.

Pozz

P.S.

Imam jos jednu zdravu ideju: Za 1500$ mozemo namontirati malu trafostanicu odmah iza zida gde stoji pojacalo.
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: SMPS za pojacalo17.01.2013. u 19:01 - pre 137 meseci
Lična hidro-centrala je rješenje-vjerujte,pa direkt sa generatora posebno odvojenog za audio namjene...

(ubiće nas Boro... )

[Ovu poruku je menjao 44250 dana 17.01.2013. u 20:30 GMT+1]
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

Sleepwalkerbg
Sleepwalker
Service Technician

Član broj: 170649
Poruke: 209
46.240.171.*

Sajt: promusicbg.weebly.com


+87 Profil

icon Re: SMPS za pojacalo17.01.2013. u 21:38 - pre 137 meseci
Reci jednog "audiofila" (koje se slucajno slazu i sa misljenjem jednog prodavca jake audio opreme kod nas):

SMPS NIKADA nece moci zameniti klasican trafo jer "prljaju" zvuk time sto unose slabljenje direktne sprege izmedju izvora struje i pojacala , samim tim unose i izoblicenja!! (WTF !?)

Na moje pitanje "A zar pojacalo udarnu struju preko potrebnu za neki jak bas ili instant ton velike snage ne vuce iz mreznih kondenzatora u ispravljacu?" dobio sam odgovor kako nemam pojma i kako prvo treba da odslusam mnogo seminara od strane njihovih "strucnjaka" pa tek onda sudim!!!!!
Meni to sve zvuci vise kao neka sektaski govor nego realno iskustvo i znanje... Mozda i da poverujem da nisam ceo zivot u elektronici!

Jos sam bio zabezeknutiji kad sam cuo da se SMPS ne ugradjuje u pravoj HI-FI klasi ! (kobajagi)

Da interkonekt kablovi moraju da se "usviraju"..
Kao i oni od zvucnika !?
Beskiseonicni kablovi?
Monokristali wtf?
Argon , ksenon , kripton ili ko zna sta u kablu... ?
Kade sa peskom i keramikom kao podnozje za CD plejer???
Audiofilske police za Hi-Fi opremu sa apsorberima specijalno polarizovanim...bla bla.. ni ja se ne secam najbolje..

Primetio sam da ta uverenja idu toliko duboko da se nekada vise pridaje znacaj napojnom kablu nego polozaju zvucnika i akustici prostorije !!!!

Ne shvatite me pogresno, ja kao elektronicar stvarno OBOZAVAM audiofile, pa svi ti silni novci se nece potrositi sami od sebe , neko mora da proda "strucnu" pricu.. :)

No da ne bih previse isao u Off-Topic , moj savet u vezi prekidackih napajanja je (kao i odgovor na svako buduce pitanje tipa "moze li SMPS..") , kazem MOZE i to moze JAKO DOBRO! :)

Jedan Korg , Yamaha , Kurzweil , Denon itd. ne bi u svoje najprofesionalnije proizvode ugradjivali ista da ne moze...
 
Odgovor na temu

macolakg
Dragoljub Aleksijevic
Kragujevac

Član broj: 301424
Poruke: 3227
*.adsl.eunet.rs.



+1095 Profil

icon Re: SMPS za pojacalo17.01.2013. u 23:30 - pre 137 meseci
@Sleepwalkerbg

...I konacno pojacavac Halcro DM88, koji moze to sto moze upravo zahvaljujuci SMPS-u.

Vec sam dosadan sa njim :-)

Pozz
 
Odgovor na temu

Papak01
Inzenjer
Beograd

Član broj: 199988
Poruke: 445
*.dynamic.sbb.rs.



+37 Profil

icon Re: SMPS za pojacalo18.01.2013. u 02:14 - pre 137 meseci
@ Macolakg
Hvala Vam puno na da kazem uvodnoj prici u ovakvo napajanje. Kad dodje do same konstrukcije svakako cemo detaljnije pricati! (citaj: Trebace mi pomoc!)

@ Sleepwalker
Meraklijo, variak sredjen radi k'o bombona! Sutra treba jos da izotimam Zokiju jedan A i V- metar da ugradim u radionicku kutiju sa PFC-om i sreci nema kraja! Ali da mi je da mogu nekako da izmerim efikasnost onog pretvaraca pa da umrem mirne duse... Ja se kladim na 60%.

@ Macolakg & Sleepwalker
Nemojte ljudi o audiofilima ako BOGA znate! Par mi ih je proshlo kroz zivot i to je vise nego dovoljno. Ti ljudi takve legende pricaju da mi se istog momenta zamuti likvor kad cujem. Ne kazem, postoji audio opreme koja stvarno radi lepo. Ali razlika izmedju 'toplog' zvuka od 1000E i 20000E (koliko neki daju) ne postoji.
Secam se price jednog poznanika kako bi gramofon najbolje bilo staviti u kamenu kadu napunjenu zivom, koja stoji na pesku posutom na mermernu plocu sa 5cm gumenim nozicama ali od prirodnog kaucuka.

P.S. @ Sleepwalker
Stvarno se ne ugradjuju SMPSovi. U najvisoj Hi-Fi klasi su pojacala (zapravo mono-blokovi) sa po jednom triodom (pentode se ne koriste zato sto imaju manje 'linearnu' karakteristiku) u dubokoj A klasi i rade sa maksimalnom snagom od oko 5W, tako da i nema potrebe za SMPS-ovima. Naravno trafoi se motaju posrebrenom pletenicom i bolest se nastavlja sve dublje i dublje... Naravno sprave kostaju koliko tvoja i moja gajba zajedno sa sve nasim organima na slobodnom Albanskom trzistu i to da smo zdravi...
 
Odgovor na temu

Sleepwalkerbg
Sleepwalker
Service Technician

Član broj: 170649
Poruke: 209
46.240.171.*

Sajt: promusicbg.weebly.com


+87 Profil

icon Re: SMPS za pojacalo18.01.2013. u 02:59 - pre 137 meseci
@Macola - Video sam ja post o Halcro-u jos ranije, nemam reci.. A ni para za to :)

@Papak - Pogledaj malo bolje vrhunski Hi-Fi , ovaj halcro je REFERENTNO pojacalo , sto znaci sam vrh!! Cak se i gospoda audiofili slazu.. A ima , pogodi sta u napajanju ? :)
 
Odgovor na temu

Papak01
Inzenjer
Beograd

Član broj: 199988
Poruke: 445
*.dynamic.sbb.rs.



+37 Profil

icon Re: SMPS za pojacalo18.01.2013. u 03:23 - pre 137 meseci
@Sleepwalker
Nisam ja ni rec rekao! Meni licno zvuci dobro i 2x2N3055 napajano Ei-Nis flybackom sa B10 i to bez dumper diode (oteta na pravdi Boga). Pojacalo koje je meni onako stvarno stvarno drago, i uvek sam srecan kad ga cujem jeste ono sa komplementarnim parom AD161/AD162. Mislim, znam da je to niza amaterska klasa, ali nekako sam sentimentalan na germanijum. Hahahahahahahahhahahaahah

Nego, da se vratimo SMPS-u!

P.S. A i ti si bolestan! Gurao bi SMPS i gde treba i gde ne treba i gde je opravdano i gde je neopravdano. Kad ti udjem na gajbu ima vise smetnji nego od lose podesenog Dohertija. :-)
 
Odgovor na temu

aca.jevtic94
Valjevo

Član broj: 247241
Poruke: 1293
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: SMPS za pojacalo18.01.2013. u 07:29 - pre 137 meseci
Citat:
Sleepwalkerbg:
Reci jednog "audiofila" (koje se slucajno slazu i sa misljenjem jednog prodavca jake audio opreme kod nas):

SMPS NIKADA nece moci zameniti klasican trafo jer "prljaju" zvuk time sto unose slabljenje direktne sprege izmedju izvora struje i pojacala , samim tim unose i izoblicenja!! (WTF !?)



E reci ti njemu lepo nek ti napravi jedan pa da vidimo sta ce ispasti
Da vidimo njegova izoblicenja
Ma pusti to,takve ljude treba izbegavati,a i motka od suve drenovine bi tu mogla da radi pa da vidis kako ce da ga izoblici

Acca Electronic
 
Odgovor na temu

aca.jevtic94
Valjevo

Član broj: 247241
Poruke: 1293
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: SMPS za pojacalo18.01.2013. u 07:32 - pre 137 meseci
Citat:
Papak01:
@Sleepwalker
Nisam ja ni rec rekao! Meni licno zvuci dobro i 2x2N3055 napajano Ei-Nis flybackom sa B10 i to bez dumper diode (oteta na pravdi Boga)..


Podrzavam tvoj stav,ne patim od kvaliteta zvuka,dovoljno mi je da nema cujnih izoblicenja
TDA7294 mi je po kvalitetu dovoljan jer ni muzika koju slusam nije boljeg kvaliteta
Pa gde bas bez dampera,izoblicice ti zvuk
Acca Electronic
 
Odgovor na temu

macolakg
Dragoljub Aleksijevic
Kragujevac

Član broj: 301424
Poruke: 3227
*.adsl.eunet.rs.



+1095 Profil

icon Re: SMPS za pojacalo18.01.2013. u 11:09 - pre 137 meseci
Nista lakse nego dobiti perfektan zvuk

Napravimo nesto sto mislimo da ce nam dobro svirati, i podvrgnemo ga sledecem testu:

Samo se na ulaz pojacala (kao test) gurne precizan pravougaoni signal 20KHz sa tranzicijama <200nS, i kada pri pola maksimalne amplitude, sa nominalnim opterecenjem, na izlazu pojacala dobijemo lep trapez sa tranzicijama reda 0,5-1uS, sa veoma ravnom zaravni i bez overshut-ova (onako skolski gladak), verujte mi to svira perfektno do bola.

Na zalost, pola pojacavaca ne prezivi takav test, a to nikako ne treba probati sa pravim zvucnicima vec sa vestackim opterecenjem!

A ako bez ikakve stete to izadje iz pojacavaca to radi u mnogo visokoj klasi...

Sa pravougaonikom od par stotina Hz na ulazu, ako se tranzicije skoro ne vide, a zaravan je perfektno horizontalna, budite sigurni da je i u donjem opsegu perfektan.
---------------------------------------------------------
Kada pojacavac uspesno i bez deformacija "protne" pravougaoni signal pri velikim amplitudama na izlazu, a pri kraju frekventnog opsega samo blago zakosi tranzicije, tesko da cete naci dovoljno dobar izvor zvuka koji ce mu parirati.

Eto samo "tolicko" treba do perfekcije, prava sitnica

Pozdrav!

P.S.

Skoro svaka "konzerva" od pojacala moze da reprodukuje sinusni oblik.
Sa sinusnim signalima je lako, ali se u slusanju muzike veoma retko srecu
 
Odgovor na temu

Papak01
Inzenjer
Beograd

Član broj: 199988
Poruke: 445
*.dynamic.sbb.rs.



+37 Profil

icon Re: SMPS za pojacalo18.01.2013. u 12:31 - pre 137 meseci
@ aca.jevtic94
Hahahahh to za dampericu je fazon, posto nisam imao, onda sam je chupao sa napajanja od B10. Zato rekoh oteta... :P

@ Macolakg
Stara audiofilska doktrina kaze da nije dobar pojacavac koji nema izoblicenja, vec onaj koji ima takva izoblicenja da prija sluhu. Sta ce njemu pojacavac koji daje realnu sliku onoga sto ulazi... Njemu treba pojacavac koji ima dusu. hahahahahah
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: SMPS za pojacalo
(TOP topic, by 1OXB)
Strane: << < .. 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 959839 | Odgovora: 2536 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.