Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cajavec GA-102 pojacalo

[es] :: Elektronika :: Cajavec GA-102 pojacalo

[ Pregleda: 6938 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Maxy911
Student
BiH

Član broj: 294219
Poruke: 3
*.PPPoE-1803.sa.bih.net.ba.

Sajt: maxy911.com.ba


+1 Profil

icon Cajavec GA-102 pojacalo27.11.2011. u 15:47 - pre 150 meseci
Pozdrav
Ukratko : Zanima me, da li se gitarsko pojacalo Cajavec GA-102, moze koristiti kao "obicno" audio pojacalo, i kako ?

Hvala
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Cajavec GA-102 pojacalo27.11.2011. u 16:01 - pre 150 meseci
U principu ne može. Tonske kontrole se drukčije projektuju u odnosu na hi-fi pojačala, a i zvučnik je drukčijih karakteristika. Znači morala bi prepravka unutar pojačala i zamena zvučnika.
 
Odgovor na temu

Maxy911
Student
BiH

Član broj: 294219
Poruke: 3
*.PPPoE-1803.sa.bih.net.ba.

Sajt: maxy911.com.ba


+1 Profil

icon Re: Cajavec GA-102 pojacalo27.11.2011. u 16:12 - pre 150 meseci
Citat:
U principu ne može. Tonske kontrole se drukčije projektuju u odnosu na hi-fi pojačala, a i zvučnik je drukčijih karakteristika. Znači morala bi prepravka unutar pojačala i zamena zvučnika.


- Hvala na odgovoru ;)
Samo me jos nesto zanima . Zvucnike smo vec izmjenili, postavili smo slicne zvucnike, sa malom razlikom u jacini (Zvucnike koje smo koristili na muzickoj liniji)
Tacnije, ove zvucnike smo stavili :

http://cdn2.555.bg/system/asse...mium/1172691932.jpg?1280993477

E sada, da li mozda mozes pojasniti, samo onako "povrsno" ako znas mozda, sta bi se konkretno trebalo izmjeniti unutar pojacala ?

Hvala
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Cajavec GA-102 pojacalo01.12.2011. u 19:08 - pre 150 meseci
Ma sve moze kad se hoce

Sto se tice kontrola i zvuka, koji kako rece kolega Sava, drugaciji u odnosu na Hi-Fi, jeste,ali posto ti i ovako zelis da slusas preko Cajke, koja definitivno nema veze sa Hi-Fi -em da probamo ovako..

Najbezbolnije bi bilo da iskoristis postojeci preamp,ali najveci problem predstavlja razlika u jacini ulaznog signala. (kad mu krnes 0.7-1.xx V ulaznog signala, umesto predvidnjenih XY puta manje za koje je predvidjen) Ako se ne varam, ima 2 ulaza, Hi i LO ...
Jedan ide preko otpora od 10k a drugi preko 100k (otvori pa proveri)

Probaj nakaciti neki ulaz na ovaj sto ima 100k otpor i maksimalno utisati izvor zvuka (predpostavljam PC) pa oslusni zvuk.

Druga mogucnost, je da imas zaseban preamp, ili samo kontrolu tona, i onda (ne secam se sad, jel u Cajki odvojen preamp,ili je sve na istoj ploci) uglavnom,otkacis ceo preamp,i na ulaz samog pojacivackog stepena vezes ulaz sa te tvoje tonske kontrole.. Imas otpor i odmah za njim kond od 0.47uF koji vodi na diferencijal BC212. *2 tranzistora jedan do drugog.

I pre toga imas isto otpor i kond manje vrednosti,(tipa 100nF)isto na BC-ejce ali tu imas negde i pot ,tako da je to jos preamp sekcija,i tu ne cackaj

Proveri mi samo, ili najbolje slikaj unutra sve, posto imam u racku, izvadjen preamp neke gitarske cajke, sto sam se ranije igrao,da li je to tvoje identicno sa ovim mojim. a izlazni stepen, u vecini slucajeva kod svih cajki je manje/vise isti.
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Cajavec GA-102 pojacalo

[ Pregleda: 6938 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.