Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

automatsko sabiranje

[es] :: Office :: Excel :: automatsko sabiranje

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8592 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milos_pan

Član broj: 270687
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon automatsko sabiranje15.10.2010. u 21:23 - pre 164 meseci
1.da bih lakse i jednostavnije postavio pitanje iz problematike koja nastaje pri koriscenju eksela, kako da prikazem radni list eksela.
2.ako u koloni A u celiji A1 imam vrednost 2, u celiji A2 vrednost 5 i td. (vrednosti su proizvoljne), kako da u koloni B u celiji B2 dobijem zbir celija A1:A2; u B4 zbir A3:A4
u B6 odgovarajuci zbir i td. koristeci formulu koja ce biti u celiji B2 i da se povlacenjem u koloni B u celijama B2, B4, B6 itd. automatski upisuje zbir.
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: automatsko sabiranje15.10.2010. u 23:26 - pre 164 meseci
1.
Pogledaj http://www.elitesecurity.org/t...TATI-prije-otvaranja-nove-teme

2.
- U stupcu A imaš brojeve
- U ćeliji B2 postavi formulu =A1+A2
- U ćeliji C2 upiši X
- Selektiraj ćelije C1 i C2
- Kopiraj obe ćelije prema dolje do reda kojeg želiš (povuci donji desni kut selektiranih ćelija pomoću križića)
- Sad se u svakoj drugoj ćeliji stupca C nalazi X (C2, C4, C6 itd...)
- Filtriraj sve po stupcu C tj. X (sada su se sve ćelije koje sadrže X spojile tj.redovi jedan do drugoga)
- Kopiraj formulu iz B2 prema dolje do reda koji želiš
- Ukloni filtar u stupcu C (sada opet imaš sve podatke u prvobitnom stanju)
- i na kraju sada imaš u svakoj drugoj ćeliji stupca B formulu
B2 =A1+A2
B4 =A3+A4
B6 =A5+A6
itd.....

nadam se da ćeš se snaći (rezultati su kao na slici)


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: automatsko sabiranje16.10.2010. u 06:50 - pre 164 meseci
@milos_pan

sorry, uočio sam grešku, mada i nije greška samo je kompliciraniji način (valjda pad koncentracije u sitne sate, a i brzina je presudila

Selektiraj ćelije B1 i B2 pa povuci prema dolje, konačan rezultat je isti kao i za sve opisano.
 
Odgovor na temu

milos_pan

Član broj: 270687
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: automatsko sabiranje17.10.2010. u 16:41 - pre 164 meseci
Hteo sam da uradim ovu vezbu. Sve sam uradio prema uputstvu ali nisam uspeo. Da li neko moze da mi pomogne. Ako ovo procita IVEK 33 hvala na prethodnoj pomoci.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

timmy
Jovan Timotijevic

Moderator
Član broj: 37087
Poruke: 634

Sajt: www.e-tim.net


+89 Profil

icon Re: automatsko sabiranje17.10.2010. u 22:15 - pre 164 meseci
1. Umesto tekstualnih uslova iz kolone A unesi samo brojke 10,20,30,...100 redom u celije A17 do A26
2. Selektuj celije C17:C26 (pocevsi od C17)
3. Pritisni F2 da editujes formulu i odmah zavrsi unos sa Ctrl+Shift+Enter posto je ovo matricna formula

Pozdrav
 
Odgovor na temu

ib.kroki
Beograd

Član broj: 188338
Poruke: 805
212.178.242.*



+36 Profil

icon Re: automatsko sabiranje18.10.2010. u 13:44 - pre 164 meseci
Izvinjavam se, možda sam malo van teme.

Gledah ovaj fajl sa formulom FREQUENCY i ništa mi nije jasno.

Shvataam da je data_array skup za koji računamo učestalost, ali ne razumem bins_array kada se postavi za opseg. Pomenuti formulu razumem samo u slučaju kada za određen opseg tražim koliko ima brojeva manjih ili jednakih nekom broju FREQUENCY(A1:A8;50).
Ako može malo detaljnije objašnjenje za ovaj konkretan faj koji je postavio @milos_pan konkretno polja C17, C18, C19 za koji opseg traže učestalost.

Još jednom izvinjenje što malo lutam sa teme i hvala unapred!

P.S.
Gledao sam help u excelu i objašnjenje na http://www.ic.ims.hr/office/ex...ije/statisticke/frequency.html ali avaj ...
Možda je problem što ne razumem u potpunosti matrične formule.
Zvoni, kucanje ne radi ...
 
Odgovor na temu

milos_pan

Član broj: 270687
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: automatsko sabiranje18.10.2010. u 14:09 - pre 164 meseci
Kako da vrednosti upisane u kolonu "G" u kojoj postoji razmak unesem u kolonu"B" ali da se upisuju po redu koristeci odgovarajucu formulu. Hvala
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: automatsko sabiranje22.10.2010. u 16:39 - pre 164 meseci
Citat:
milos_pan: Kako da vrednosti upisane u kolonu "G" u kojoj postoji razmak unesem u kolonu"B" ali da se upisuju po redu koristeci odgovarajucu formulu.
Problem probaj rješavati preko naredbe GO TO

1. Selektiraj sve podatke u stupcu G (kompletno sa praznim ćelijama) ili cijeli stupac
2. Pokreni naredbu Go To => Special
3. Selektiraj Constants => OK
4. Ctrl+C
5. Klikni na prvu ćeliju gdje želiš zalijepiti kopirane podatke
6. CTRL+V
 
Odgovor na temu

milos_pan

Član broj: 270687
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: automatsko sabiranje22.10.2010. u 20:35 - pre 164 meseci
Ivek, hvala
i ovo sto si mi objasnio puno mi znaci, ali to nije potpuno resenje mog problema. U listu koju saljem ( da budem jasniji ) vidi se sledece;
1. u kolonama "D i E" imam brojeve
2. u loloni "F" postoji formula koja automatski sabira brojeve koji su upisani i koji ce tek biti upisani u kolone "D i E"
3. u koloni "H" postoje brojevi jedan do drugog
PITANJE:
Da li u koloni "H" mogu da se automatski upisuju brojevi koji ce se tek pojaviti u koloni "F" nakon upisivanja brojeva u kolone "D i E"?
Ako to ne moze na ovaj nacin, kako to da postignem?
AKO BILO KO ZNA RESENJE BICU MU ZAHVALAN.
HVALA
PS. ako se ne pojavi lista to je rezultat mog neznanja
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: automatsko sabiranje22.10.2010. u 20:47 - pre 164 meseci
Pogledaj predlog na bazi prvog primera koji si okacio ("Forum.xls"). Pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: automatsko sabiranje22.10.2010. u 22:06 - pre 164 meseci
Citat:
milos_pan: 3. u koloni "H" postoje brojevi jedan do drugog
PITANJE:
Da li u koloni "H" mogu da se automatski upisuju brojevi koji ce se tek pojaviti u koloni "F" nakon upisivanja brojeva u kolone "D i E"?
Kao prvo za prikačiti datoteku *.xls ili screenshot uz poruku pogledaj ovu TOP temu
http://www.elitesecurity.org/t...TATI-prije-otvaranja-nove-teme

Ovo pod 3. mi je totalno nejasno (jedan do drugoga?) Što ti to znači?
Da bi se neki broj pojavio tj. kopirao u realnom vremenu iz neke druga ćelije nakon upisa u dotičnu iskoristi funkciju IF u ćeliji u kojoj želiš da se taj podatak pojavi (rezultat)

Ako ti nije pomoglo to što je postavio @neptuncokg vidi je li ovo to ;-)
Ako sam te dobro razumio, ali trebao si prikačiti primjer *.xls



na ovom screenshotu se vidi da kada upišeš podatke u ćelije D7 i E7 u ćeliji F7 se automatski vrši zbroj a taj zbroj se automatski prikazuje u H7.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

milos_pan

Član broj: 270687
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: automatsko sabiranje22.10.2010. u 23:07 - pre 164 meseci
Ivek, hvala na odgovoru. Sutra ću ga proučiti. Valjda sam uspeo da sada posaljem listu sa primerom. Hvala jos jednom
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: automatsko sabiranje23.10.2010. u 00:30 - pre 164 meseci
Citat:
milos_pan: Valjda sam uspeo da sada posaljem listu sa primerom.
Pa vidiš i sam da nema ništa ispod tvoje poruke, dakle nisi uspio

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: automatsko sabiranje23.10.2010. u 12:33 - pre 164 meseci
Citat:
milos_pan: 3. u koloni "H" postoje brojevi jedan do drugog
Valjda "Grupirani - Jedan ISPOD drugog" ;-)
Sada je već nešto jasnije kada si postavio primjer.

Pogledaj odgovara li ti ovo rješenje. Iskoristio sam formulu koju je @3okc spominjao na forumu

dakle u primjeru možeš vidjeti što je urađeno a evo malo pojašnjenje

1. Imenovan raspon podataka F3:F26 sa nazivom BlanksRange, to je tvoj stupac u kojem su formule za zbrajanje

2. Imenovan raspon podataka H3:H26 sa nazivom NoBlanksRange, to je stupac u kojem se trebaju automatski kopirati i grupirati podaci iz F stupca (jedan ispod drugoga)

3. U stupcu H nalazi se ova formula
=IF(ROW()-ROW(NoBlanksRange)+1>ROWS(BlanksRange)-COUNTBLANK(BlanksRange);"";INDIRECT(ADDRESS(SMALL((IF(BlanksRange<>"";ROW(BlanksRange);ROW()+ROWS(BlanksRange)));ROW()-ROW(NoBlanksRange)+1);COLUMN(BlanksRange);4)))

Dakle unesi ovu formulu u ćeliju i završi je pritiskom na kombinaciju tipki CTRL+SHIFT+ENTER. Tada će se u formuli pojaviti "vitičaste zagrade"
Kopiraj formulu prema dolje do H26 (ili već do reda do kojeg raspona imaš tvoje stvarne podatke ali vodi računa da su ti oba raspona jednakog broja redova npr: F3:F1000 i H3:H1000, a sve to ovisi o razmacima tj. praznim ćelijama u stupcu F).
Dakle raspon u stupcu H i ne mora biti istog broja redova kao u stupcu F jer ne znam koliko će biti praznih ćelija koje formula neće uzeti u obzir

4. u stupcu F nalazi se ova formula =IF(AND(D3>0;E3>0);D3+E3;"") koja spriječava prikaz bilo kakvih podataka ako nisu ispunjeni uvjeti u stupcima D i E

Jedino ne znam hoće li te ova formula u stupcu F zadovoljiti jer postoji mogućnost da jedan od brojeva bude nula(0) pa onda navedena formula neće funkcionirati ispravno.
Ako jedan od brojeva može biti nula tada treba postaviti drugu formulu =IF(OR(D24>0;E24>0);D24+E24;"")



[edit]: Bilo bi dobro da netko od Moderatora kreira novu temu "Automatsko kopiranje u novu kolonu bez praznog reda" i prebaci postove od tvog trećeg posta, jer su vezani za drugu tematiku
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

milos_pan

Član broj: 270687
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: automatsko sabiranje23.10.2010. u 17:49 - pre 164 meseci
Ivek, hvala ti na trudu. Formule oko sabiranja sam znao i ta mi je oblast "poznata". Ali svejedno hvala.
Ali ostalo nisam uspeo!
1. U celiji u kojoj sam napisao ( prepisao ) formulu nakon pritiska Shift+Ctrl+Enter pojavi se samo "name"
2. Proverio sam vise puta da nisam neki znak, zagradu ...itd ispustio da napisem
3. Mislim da bih morao oblast"blanks ranges" nekako da oznacim da bi racunar znao odakle da uzima podatke, ali ja ne znam kako ( mozda moja pretpostavka nije tacna?)
4. Meni je vaznija problematika iz oblasti "automatsko sabiranje" a ovo sa praznim redovima je slucajan problem

 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: automatsko sabiranje23.10.2010. u 19:19 - pre 164 meseci
Citat:
milos_pan: 3. Mislim da bih morao oblast"blanks ranges" nekako da oznacim da bi racunar znao odakle da uzima podatke, ali ja ne znam kako ( mozda moja pretpostavka nije tacna?)
U prethodnom postu sam boldao/linkao tekst "Imenovan raspon podataka" upravo zato da bi kliknuo na njega i vidio kako se imenuje skup podataka u tablici. Uz to dao sam ti primjer datoteke uz post. Dobro si pretpostavio, potrebno je da excel zna koji raspon podataka se krije pod nazivom "BlanksRange".

No dobro idemo dalje, rješit ćemo to već nekako, ako ne mi pomoći će valjda još netko ;-)
Pogledaj ovaj PRIMJER na dnu stranice, step-by-step a također si downloadaj datoteku koju sam priložio uz prethodni post.
 
Odgovor na temu

milos_pan

Član broj: 270687
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: automatsko sabiranje24.10.2010. u 22:57 - pre 164 meseci
Ivek, hvala
definitivno sam uspeo da iskoristim tvoje primere i formulu. Da li mozes da kreiras formulu koja ce raditi potpuno suprotan posao.
PITANJE
ako u jednoj kolono postoji niz brojeva (A1,A2,A3.....) kako da u koloni "B" vrednosti iz kolone "A" budu rasporecene na sledeci nacin:
u "B1 "vrednost iz "A1"
u "B3" vrednost iz "A2"
u "B5"vrednost iz "A3" i td
Nema racunanja
Hvala
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: automatsko sabiranje25.10.2010. u 00:20 - pre 164 meseci
Citat:
milos_pan: PITANJE
ako u jednoj kolono postoji niz brojeva (A1,A2,A3.....) kako da u koloni "B" vrednosti iz kolone "A" budu rasporecene na sledeci nacin:......
Ako je pitanje direktno postavljeno meni tada mogu reći. Otvori novu temu i smisleno definiraj naslov, nauči se kada postavljaš pitanje i postaviti primjer fajla sa podacima koji postoje i koje želiš u nekim ćelijama dobiti (koristi komentare). Ovako bi ja sada trebao smišljati tablicu i upisivati tvoje podatke a tko zna je li bi "to bilo to", a tko zna znam li ja uopće rješenje ;-)

Forum služi za pomoći nekome kada zapne a ne za rješavanje domaće zadaće, probaj i ti nešto uraditi ;-)
koristi malo i pretraživač na ES-u a također i Google. (vjeruj mi i ja ga koristim)
pozz

btw: mislim da je to nešto kao moj prvi post u ovoj temi, probaj
ako imaš podatak u A1 => formula u B1 glasi =A1
 
Odgovor na temu

milos_pan

Član broj: 270687
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: automatsko sabiranje08.05.2011. u 21:48 - pre 157 meseci
Imam dva pitanja:
1) Jasno mi je koriscenje formule =sum(A:A) prilikom sabiranja u koloni "A", ali, ne znam kako da sabiram kada su vrednosti u jednom redu?
2) Ako se u celiji A1 nalazi vrednost 5, a u celiji A2 vrednost 3 i td. a u celiji B1 vrednost 100, a u celiji B2 vrednost 200 i td.
Da li moze automatski da se u celiju C1 upise broj koji se nalazi u celiji B1 (100); sve dok se ne popune sve celije od C1:G1, znaci 5 celija.
a u celijama C2:E2 upise vrednost koja je u celiji B2 (200) znaci 3 celije. HVALA
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: automatsko sabiranje09.05.2011. u 14:06 - pre 157 meseci
Nisam pročitao sve postove. Ovo je formula koja rešava problem iz prvog posta:
=IF(MOD(ROW();2)=0;A1+A2;"")
Nju treba upisati u B2 i povući nadole.
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: automatsko sabiranje

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8592 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.