Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija u Svajcarsku

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1110928 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku04.10.2013. u 15:01 - pre 128 meseci
Citat:
stojanovicmiki:
- Kupovina nekretnine:
Kako sam pričao sa italijanom jednom ovamo, kaže mi da mu dosta odbiju od poreza za kamatu na hipoteku. Na netu čitam da je 100% odbijanja poreza na kamate od hipoteke i renoviranja nekretnine. U Italiji znam da je to samo 19% na kamate od hipoteke i 30-50% od renoviranje kuće.
Ako je tako onda se maltene isplati da se plaća samo kamata, a amortizacija duga može da bude i samo 1% godišnje. Stim onda da kad želiš da zatvoriš hipoteku na stan, primer posle 30 godina, platiš 70% efektivnog duga. Naravno za 30 godina taj dug što ostane je relativno mali jer je inflacija smanjila efektivnu cenu kad si kupio nekretninu.
ako je neko podigo hipotekarni kredit ovde, i koliko mu to umanji od poreza?

- zašto je toliko bitno Geburtsschein u Gemeinde da prebacim prebivalište ovde (i dobijanje Ausweis-a)?



Sve sto placas kao kamatu (zins) na Hypotheku mozes da odbijes od poreza. Neznam kako da ti objasnim ovu situaciju koja se razlikuje dosta nego kod nas.

npr. vrednost nekretnine 1.000.000 CHF

min 20% ucesca dajes u kesu (moze i penzion kassa, 3.säule itd) ali da ne komplikujemo uzmi da dajes u kesu.
ostalih 80% te kreditira banka i na to ti se odobrava hypotheka i na to idu zins. (naravno ti mozes da imas vise zins-a, ako si uzimao novi objekat ili ako gradis pa podizes pare po zavresenim radovima) desava se da ljudi imaju hypotheku 1,2,3 za jednu kucu ali da ne komplikujemo

1.000.000.
-200.000 ucesce
- 800.000 hypot kredit sa npr 1.5 zins (to varira) = ca.12000 to ti je samo kamata i to placas i mozes da placas do 65 godine zivota i to odbijas od poreza.

Zatim banka trazi da obezbedis amortizaciju kuce, tako da sa 65 godina mozes opet da nastavis da placas kad ti se smanje prihodi, sto u prevodu znaci leben(zivotno) osiguranje ili 3.säule koje moras da uplacuje. Maximalno za 3.säule je 6000 godisnje po osobi i to isto obijas od poreza.

da prevedem to znaci da ti do 65 godine placas kamatu na kredit i moras da placas 3.säule u 65 ako hoces da prebacis kucu na svoje ime uzimas pare iz tog 3.säule fonda i otplacujes kucu ili deo.

Zato i postoji ona prica nasih ljudi da ceo zivot placaju kucu i da je nikad ne otplate.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku04.10.2013. u 15:03 - pre 128 meseci
znam koja pitanje slede pa da dam odmah odgovore.

Kuca je u tvom vlasnistu i mozes sa njom da radis sta hoces, osim da je prodas. Kad to zelis onda moras da obavestis banku i izlazi covek da je proceni. kuca se prodaje banka uzima svoje pare u ovom slucaju 800.000 a sve preko toga ide tebi. Cena nekretnine u CH je u porastu od 2. svetskog rata i jos niko nije imao problem sa tim.

Nadam se da je sad malo jasnija situacija.
 
Odgovor na temu

svarogiperun

Član broj: 241415
Poruke: 22
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku04.10.2013. u 15:42 - pre 128 meseci
@elmagico

Ovaj sajt malo izluđuje jer dozvoljava samo jednu poruku otprilike na sat vremena, zbog toga ti odgovaram javno.

Ni meni nije jasno, kao ni Mikiju zbog čega ljudi traže advokata, kada koštaju i to ne malo. Meni ne trebaju, ali sam pročitao poruku čoveka sa nadimkom „da li sam to ja“ koji je napisao da i dalje čeka tvoj odgovor.

Takođe, mi nije jasno zbog čega nisu guglali. Ja sam još juče pronašao advokate u Cirihu, a oni mi dali telefon advokata u Bazelu. Ali pošto kažeš da si nekima dao telefon, onda ti se javno izvinjavam jer kako pišeš izgledao je da kao da se izmotavaš. Kažeš ljudima da znaš advokata koji je sređivao papire, a onda im ne daš kontakt podatke. Meni, zaista, advokat nije potreban, a i da imam da ga platim... ne bih bacao pare na njega jer znam da je u mom slučaju brak jedino rešenje, pa mi isti i ne treba. Mada, posao advokata i jeste da traže rupe u zakonima, a posao zakonodavca da novim zakonima popunjava jezičke rupe koje pronalaze gore pomenuti.
 
Odgovor na temu

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku04.10.2013. u 16:07 - pre 128 meseci
E da se prvo zahvalim obadvoje na odgovorima.

Razumeo sam to što se tiče kupovine u EU i povraćaj poreza, kako to da odradim kad odem preko.

Oko kuće sam iskreno razuemo pola. To jest:
- itekako se isplati da ceo život plaćaš samo kamatu. Dođe mnogo jeftinije nego kirija i na kraju znaš da je kuća tvoja
- u dosta slučaja rata stana je manja od pola nego što bi bila efektivna kirija (znam da ovo zvuči čudno) pogotovo sad kad je kamatna stopa sada nešto iznad 1%, i to samo sa 20% učešća
- možeš da je prodaš, naravno pod uslovima koji si naveo iznad

e sad, jedno mi nije jasno:
- ako na gore navedeni slučaj imaš 12000 od kamate (1.5%) da odbiješ od takse šta se dešava ako na primer:
od plate 100000 chf imaš ukupan porez da platiš (samac, i bez dece) 18000 chf na kraju godine.
Gledao sam da ako se budem oženio i sa decom nemogu manje od 12500 chf da plaćam porez. Jer izgleda to ide na penzisko osiguranje, federalne takse, kantonalne takse, i ne znam šta još (?)

Znači da ja sada sa ovom ipotetičkom platom od 100K mogu da odbijem "samo" 5500 chf godišnje?
U slučaju da nisam uzeo fiksnu kamatu (nebitno dal bila na 5 ili 10-15 godina) onda ja nemogu da iskoristim celi kamatu da odbijem od poreza, a ako kamatna stopa počne da raste?
Ako možete da mi obnjasniš šta je 3säule, odnosno, da li sam obavezan da ga plaćam.
Ili taj 3säule dođe kao neko još dodatno penzisko osiguranje, koje isto može da se odbija od poreza, i da ga na kraju svoje 65 godine uzmeš da isplatiš ne amortizovani deo hipoteke.

Nadam se da nisam zbunio puno i druge članume foruma.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku05.10.2013. u 15:04 - pre 128 meseci
Citat:
svarogiperun:
@elmagico

Ovaj sajt malo izluđuje jer dozvoljava samo jednu poruku otprilike na sat vremena, zbog toga ti odgovaram javno.

Ni meni nije jasno, kao ni Mikiju zbog čega ljudi traže advokata, kada koštaju i to ne malo. Meni ne trebaju, ali sam pročitao poruku čoveka sa nadimkom „da li sam to ja“ koji je napisao da i dalje čeka tvoj odgovor.

Takođe, mi nije jasno zbog čega nisu guglali. Ja sam još juče pronašao advokate u Cirihu, a oni mi dali telefon advokata u Bazelu. Ali pošto kažeš da si nekima dao telefon, onda ti se javno izvinjavam jer kako pišeš izgledao je da kao da se izmotavaš. Kažeš ljudima da znaš advokata koji je sređivao papire, a onda im ne daš kontakt podatke. Meni, zaista, advokat nije potreban, a i da imam da ga platim... ne bih bacao pare na njega jer znam da je u mom slučaju brak jedino rešenje, pa mi isti i ne treba. Mada, posao advokata i jeste da traže rupe u zakonima, a posao zakonodavca da novim zakonima popunjava jezičke rupe koje pronalaze gore pomenuti.



"da li sam to ja" sam i prosledio sve informacije preko PP za advokata.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku05.10.2013. u 15:14 - pre 128 meseci
Citat:
stojanovicmiki:
E da se prvo zahvalim obadvoje na odgovorima.

Razumeo sam to što se tiče kupovine u EU i povraćaj poreza, kako to da odradim kad odem preko.

Oko kuće sam iskreno razuemo pola. To jest:
- itekako se isplati da ceo život plaćaš samo kamatu. Dođe mnogo jeftinije nego kirija i na kraju znaš da je kuća tvoja
- u dosta slučaja rata stana je manja od pola nego što bi bila efektivna kirija (znam da ovo zvuči čudno) pogotovo sad kad je kamatna stopa sada nešto iznad 1%, i to samo sa 20% učešća
- možeš da je prodaš, naravno pod uslovima koji si naveo iznad

e sad, jedno mi nije jasno:
- ako na gore navedeni slučaj imaš 12000 od kamate (1.5%) da odbiješ od takse šta se dešava ako na primer:
od plate 100000 chf imaš ukupan porez da platiš (samac, i bez dece) 18000 chf na kraju godine.
Gledao sam da ako se budem oženio i sa decom nemogu manje od 12500 chf da plaćam porez. Jer izgleda to ide na penzisko osiguranje, federalne takse, kantonalne takse, i ne znam šta još (?)

Znači da ja sada sa ovom ipotetičkom platom od 100K mogu da odbijem "samo" 5500 chf godišnje?
U slučaju da nisam uzeo fiksnu kamatu (nebitno dal bila na 5 ili 10-15 godina) onda ja nemogu da iskoristim celi kamatu da odbijem od poreza, a ako kamatna stopa počne da raste?
Ako možete da mi obnjasniš šta je 3säule, odnosno, da li sam obavezan da ga plaćam.
Ili taj 3säule dođe kao neko još dodatno penzisko osiguranje, koje isto može da se odbija od poreza, i da ga na kraju svoje 65 godine uzmeš da isplatiš ne amortizovani deo hipoteke.

Nadam se da nisam zbunio puno i druge članume foruma.


Kao sto si i sam primetio, nekada moze da bude kuca i 2x jeftinija nego da iznajmis stan, pogotovo sto stan nemozes da odbijas od poreza. Problem je uglavnom u tom ucescu od 20% da ne pomisle ljudi da je to malo para, bilo kakvu normalnu nekretninu u gradu nemozes da kupis ispod 1.000.000 CHF, (stan, kuce su dosta skuplje). E gde tu jos lezi problem. Ti i da imas da kupis to banka mozda i nece da te finansira jer nemas dovoljna primanja jer je njima amortizacija kuce mnogo bitna, tj da ti do 65 mozes da imas na 3säule toliko para da otplatis veci deo kuce. Sto znaci da uplacujes oko 5000 CHF samo 3säule to ti je fakticki rata od 500 Franaka mesecno, plus 1500 min da ti bude zins to je min 2000 chf mesecno za stan, znaci minimalna plata mora da bude oko 7000 da bi banka htela da se "igra" sa tobom.

3 säule je jedna vrsta osiguranja kao penzisko ili zivotno koje uplacujes do 65 (odbijas od poreza) ali mozes da ga dignes ili posle 65 ili samo u slucaju da kupujes nekretninu, u svakom drugom slucaju se naplacuje i do 30% na prevremeno dizanje i placas porez. (ako ga hoces u kesu)

Porez se drugacije obracunava ne odbijas ti 12.000 od poreza koji treba da platis, vec ti se tih 12000 skida od ukupne brutto godisnje plate, kao i svi drugi troskovi tako da ti se samo poreska osnovica umanjuje na koju se obracunava porez.

Nadam se da ti je sad nesto jasnije,

pisem sa telefona pa ako sam nesto pogresio, pitajte slobodno.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku05.10.2013. u 15:38 - pre 128 meseci
Kolika je godisnja bruto plata potrebna za neto platu od 8.000 CHF ?
 
Odgovor na temu

zlocesti_bn

Član broj: 287733
Poruke: 192



+18 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku05.10.2013. u 21:02 - pre 128 meseci
Zavisi od mnogo faktora Nemanja.
 
Odgovor na temu

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku05.10.2013. u 21:23 - pre 128 meseci
Citat:
3 säule je jedna vrsta osiguranja kao penzisko ili zivotno koje uplacujes do 65 (odbijas od poreza) ali mozes da ga dignes ili posle 65 ili samo u slucaju da kupujes nekretninu, u svakom drugom slucaju se naplacuje i do 30% na prevremeno dizanje i placas porez. (ako ga hoces u kesu)

ok ovo sam malo bolje razumeo šta zapravo znači 3 säule


Citat:
Porez se drugacije obracunava ne odbijas ti 12.000 od poreza koji treba da platis, vec ti se tih 12000 skida od ukupne brutto godisnje plate, kao i svi drugi troskovi tako da ti se samo poreska osnovica umanjuje na koju se obracunava porez.

Ovo nisam baš Najbolje, skapirao:
ako primer od plate 100K godišnje za samca moram da platim 18500 ukupno (samac bez dece)
oženjen i sa decom moram da platim (opštini, kantonalne kase, penziska kasa, federalne takse....) 12500chf.

E sad moje pitanje je:
ako je kamata koju mogu da odbijem od poreza 12000chf (od gore nevedenog slučaja od nekretnine),
znači da ja kad bi bio oženjen i sa decom, onda plaćam ukupno porez godišnje kada je steuerklärung samo 500chf?
Još ako plaćam 3 säule od 6000chf, i kamatu na porez od 12000 chf, to mu dođe ukupno 18000 chf što mogu da odbijem od poreza koji plaćam na kraju godine?
A gde onda tu ode posle za: penzisko, federalne takse, kantonalne, i sve ostalo... Onda ne plaćam uopšte porez uopšte ako kupim nekretninu.

Nemogu tu matematiku da razumem kako odve funcioniše porez.
Više bi voleo neki primer sa brojkama da mi bude jasno.
Na netu tražim celo vreme, ali veoma je malo informacija na italijanski.
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
*.105-92.cust.bluewin.ch.



+69 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku06.10.2013. u 13:05 - pre 128 meseci
Citat:
Nemanja: Kolika je godisnja bruto plata potrebna za neto platu od 8.000 CHF ?

Zavisi od: kantona, opstine, bracnog stanja, dece,...

Citat:
stojanovicmiki: Ovo nisam baš Najbolje, skapirao:
ako primer od plate 100K godišnje za samca moram da platim 18500 ukupno (samac bez dece)
oženjen i sa decom moram da platim (opštini, kantonalne kase, penziska kasa, federalne takse....) 12500chf.

E sad moje pitanje je:
ako je kamata koju mogu da odbijem od poreza 12000chf (od gore nevedenog slučaja od nekretnine),
znači da ja kad bi bio oženjen i sa decom, onda plaćam ukupno porez godišnje kada je steuerklärung samo 500chf?
Još ako plaćam 3 säule od 6000chf, i kamatu na porez od 12000 chf, to mu dođe ukupno 18000 chf što mogu da odbijem od poreza koji plaćam na kraju godine?
A gde onda tu ode posle za: penzisko, federalne takse, kantonalne, i sve ostalo... Onda ne plaćam uopšte porez uopšte ako kupim nekretninu...


Ne, taj iznos od 12'000 fr. (odnosno od 18'000 fr. sa 3 säule) se odbija od poreske osnovice tj. od navedenih 100'000fr.
Medjutim, na taj iznos se dodaje porez na nekretninu (tzv. Eigenmietwert), koji zavisi od toga na koliko je kuca procenjena (trzisna vrednost), tako da se u stvari pomocu nekretnine ne stedi puno na porezu.

Porez moze najvisa da se odbije zbog dece (naravno u zavisnosti od kantona, da li deca idu u skolu ili ne... u principu se odbija od osnovice od otp. 7'000 do 12'000 po detetu).

Obracun poreza inace moze ovde da se izracuna relativno jednostavno: http://www.comparis.ch/steuern/steuervergleich/default.aspx
 
Odgovor na temu

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku06.10.2013. u 14:35 - pre 128 meseci
Sad mi je sve malo više ipak jasnije.

Ako na tih 12K chf plus 6K chf na 3 säule, moraš još da odbiješ barem 1% (primer) porez vrednosti nekretnine koji moraš da platiš 10K chf, onda mu dođe da ti neto odbitka od poreza za nekretninu godišnje na steuerklärung imaš oko 8000 chf.
Sve naravno po gore navedenom primeru.
(12000 kamata na hipoteku + 6000 3 säule) - 1% porez na nekretninu 10000 chf = 8000 chf


To mu dođe skoro 50% manje poreza, ko što mi pričao taj italijan da plaća manje kad bi i ja kupio kuću.
100K plata - porez bez dece i neoženjen: 18500 chf
u slučaju kupovine nekretnine ukupan porez na kraju godine: 18500 - 8000 = 10500

Jel je to ta matematika, manje više?

E sad, sa decom jer bi mogao još manje da se plati porez kad bih imao tu nekretninu od tih navedenih 10500 chf?
To me ključno isto zanima, jer gde su onda ostale takse, kao primer federalne i penziska kasa?

Jao nadam se na nisam vas suviše zbunio :D
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku06.10.2013. u 15:32 - pre 128 meseci
Citat:
igor-ch:
Citat:
Nemanja: Kolika je godisnja bruto plata potrebna za neto platu od 8.000 CHF ?

Zavisi od: kantona, opstine, bracnog stanja, dece,...


Za samca, bez dece, okvirno, bez obzira na kanton.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.10.2013. u 08:44 - pre 128 meseci
Kao sto ti je igor rekao to zavisi od dosta faktora ali posto si uporan i postavljas nam ovde jednacine evo ti nekoliko poznatih pa ti probaj da izracunas

5.15 AHV
1.10 ALV
+ Pension kassa
+ Jos neko dodatno osiguranje

znaci od brutto plate treba ovo da odbijes da dobijes netto od 8.000. Kad nadjes tu brutto onda to pomnozi sa 12 ili 13 i dobices bruto godisnju.




 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.10.2013. u 09:06 - pre 128 meseci
Niko ne postavlja ovde jednacine, ja sam lepo pitao, ako nisi spreman da odogovoris ili si po defaultu nadrndan, onda mi ni ne trebas odgovarati. Inace je ovo bilo moje prvo i poslednje pitanje na ovoj temi.

[Ovu poruku je menjao Nemanja dana 07.10.2013. u 10:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.10.2013. u 10:04 - pre 128 meseci
http://fakti.org/globotpor/quo...-mesecno-zato-sto-su-svajcarci
 
Odgovor na temu

Arsenije.G
Shef

Član broj: 306804
Poruke: 224
194.230.155.*



+62 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.10.2013. u 16:26 - pre 128 meseci
Zeleo bih samo da obavestim da mene vise nece biti na ovom forumu. Ljudi sa kojima sam u kontaktu i dalje me mogu kontaktirati na PP. Na pitanja necu odgovarati. Ucesce u forumu pomoglo mi je koliko toliko u emigraciji i pokusao sam koliko sam mogao da pomognem drugima.
Danas sam imao razgovor sa vice presidentom faxa i dekanom o prispecu jednog e-maila koji je bio direktno vezan za mene i za informacije o meni.
Prva asocijacija mi je bila da je nasa Srpska Drzavna Bezbednost, jer mi je rodjeni brat pre par meseci bio u procesu a sada je i zaposlen u DB-u, jer znam da su nam telefoni bili prisluskivani i da smo bili pod prismotrom...
Ali kada sam saznao da izvesna osoba ne zna ni moje prezime vec sam ime Arsenije znao sam da je neko sa ovog foruma.

Mozda cak i zbog moje nepaznja ili da kazem gluposti u cilju da pomognem drugima sam dao previse licnih informacija zbog kojih sad ispastam...
Ja znam preko kakvog sam trnja presao da bih dosao dovde, i ponosan sam na svoj trud i rad i cenim sebe toliko da me je sramota da se dovodim u vezu sa kriminalom i da me zbog neke budale na fakultetu opominju da ne smem da rusim ugled skole i da mogu biti izbacen ako se bavim odredjenim aktivnostima!!!!!!!!!

Ti a znas ko si, znam i ja ko si, t.j znam ime i prezime HVALA sto si uspeo da mi napravis problem i potvrdio kakvi smo mi jugovici kojima ne treba pomoci nego zakopati sto dublje...

Ostalim forumasima savetujem da paze sta objavljuju i kakve informacije dele...

Pozdrav....
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku07.10.2013. u 16:34 - pre 128 meseci
Ovo zvuci psiho,jel moguce da i toga ima?
 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku08.10.2013. u 05:24 - pre 128 meseci
Bez komentara...
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku08.10.2013. u 08:23 - pre 128 meseci
Citat:
Arsenije.G:
Zeleo bih samo da obavestim da mene vise nece biti na ovom forumu. Ljudi sa kojima sam u kontaktu i dalje me mogu kontaktirati na PP. Na pitanja necu odgovarati. Ucesce u forumu pomoglo mi je koliko toliko u emigraciji i pokusao sam koliko sam mogao da pomognem drugima.
Danas sam imao razgovor sa vice presidentom faxa i dekanom o prispecu jednog e-maila koji je bio direktno vezan za mene i za informacije o meni.
Prva asocijacija mi je bila da je nasa Srpska Drzavna Bezbednost, jer mi je rodjeni brat pre par meseci bio u procesu a sada je i zaposlen u DB-u, jer znam da su nam telefoni bili prisluskivani i da smo bili pod prismotrom...
Ali kada sam saznao da izvesna osoba ne zna ni moje prezime vec sam ime Arsenije znao sam da je neko sa ovog foruma.

Mozda cak i zbog moje nepaznja ili da kazem gluposti u cilju da pomognem drugima sam dao previse licnih informacija zbog kojih sad ispastam...
Ja znam preko kakvog sam trnja presao da bih dosao dovde, i ponosan sam na svoj trud i rad i cenim sebe toliko da me je sramota da se dovodim u vezu sa kriminalom i da me zbog neke budale na fakultetu opominju da ne smem da rusim ugled skole i da mogu biti izbacen ako se bavim odredjenim aktivnostima!!!!!!!!!

Ti a znas ko si, znam i ja ko si, t.j znam ime i prezime HVALA sto si uspeo da mi napravis problem i potvrdio kakvi smo mi jugovici kojima ne treba pomoci nego zakopati sto dublje...

Ostalim forumasima savetujem da paze sta objavljuju i kakve informacije dele...

Pozdrav....


Nemoj samo da upadas u paranoju. Boli te uvo ko i sta prica, ako nije istina mogu samo da ....,
Zato smo mi "Srbi" ovde gde jesmo.
Javi na PP ako ti nesto treba.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku08.10.2013. u 09:38 - pre 128 meseci
meni je ovaj Arsenijev post veoma konfuzan. Kakav brat ? Bio u procesu sad je u DB ? wtf ?

A drugo, ovo prvi put vidim da dekan i vice vode istragu sa studentom oko maila ! Stvarno ne mogu ni da zamislim kakv je to bio mail ! Podseca me na scene iz otpisanih i Gestapo.

Mozda bi Arsenije pre nego sto nas definitivno napustis mogao malo da pojasnis, cisto sam znatizeljan, da vidim eto na sta su neki idioti spremni.

ps.: elmagico dal' si zaboravio da mu kazes da kad trazi povrat poreza mora imati i potvrdu od carine da je robu i izneo iz CH ili to pak vise ne vazi ?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1110928 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.