Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako izgleda učenje matematike čitanjem Vikipedije u slobodno vreme

[es] :: Matematika :: Kako izgleda učenje matematike čitanjem Vikipedije u slobodno vreme
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 16415 | Odgovora: 124 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

peksimit

Član broj: 264637
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kako izgleda učenje matematike čitanjem Vikipedije u slobodno vreme22.07.2010. u 15:08 - pre 167 meseci
@ Nedeljko

idi radi nesto, pusti coveka na miru...
 
0

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
209.107.217.*



+21 Profil

icon Re: Kako izgleda učenje matematike čitanjem Vikipedije u slobodno vreme22.07.2010. u 15:53 - pre 167 meseci
Ja sam postavio ovu temu, da bih ukazao na neke mane formalnog obrazovanja danas.

Nedeljko je na primer fakultetski obrazovan covek, koji je rekao da je Dostojevski zabavljac, Nobelovac Bertrand Rasel je glup I ne razume matematiku, Tolstoj je obican davez, Edvard Viten je za UltraMad Zone, Stiven Havking nije bas neki fizicar, anticki filozofi su prevazidjeni, a problem sa realtivistickom masom je samo u nasim glavama, i istina o necemu je stvar naseg dogovora.

Hteo sam samo da ukazem na to, koliko mana ima bubanje cinjenica, kad covek ne shvata i ne ulazi u sustinu, i koliki to zaostatak cini za savremenim naucnim dostignucima. Interesantna je sujeta koja je proizvod ovakvog stava, a i bes i agresivnost.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kako izgleda učenje matematike čitanjem Vikipedije u slobodno vreme22.07.2010. u 16:07 - pre 167 meseci
Dostojevski: Da, meni je zanimljiv. Nemam šta da komentarišem oko njega.
Rasel: Nisam rekao da je glup, ali to što je neko dobio Nobelovu nagradu za književnost ne znači da razume matematiku.
Tolstoj: To što je neko popularan, ne znači da nekima nije dosadan.
Viten: Ne znam zašto je ON za UMZ, ali neke rasprave koje su se ovde vodile jesu.
Stiven Hoking: I pored sve popularnosti nije dobio ni Nobelovu nagradu, ni Lorencovu medalju. Zašto?
Antika: Mnogo je vode od onda proteklo.
Relativistička masa: Objasnila je i defekt mase atomskih jezgara i oslobađanje energije pri nuklearnim reakcijama, a ta je formula itekako potvrđena i u akceleratorima.
Poslednje: Da li je definicija transcedentnog broja kao broja koji nije algebarski istinita?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
68.68.108.*



+21 Profil

icon Re: Kako izgleda učenje matematike čitanjem Vikipedije u slobodno vreme22.07.2010. u 17:40 - pre 167 meseci
Citat:
Nedeljko:Rasel: Nisam rekao da je glup, ali to što je neko dobio Nobelovu nagradu za književnost ne znači da razume matematiku.


Ovo sto si sad napisao dovoljno govori samo za sebe, tako da necu da komentarisem, samo cu da te citiram.

Citat:
Nedeljko:Rasel je poznat po raznim glupostima


Ovo je divna izjava.

Citat:
Nedeljko: Dostojevski: Da, meni je zanimljiv. Nemam šta da komentarišem oko njega.


Zanimljivo je da pisca koji je olicenje duhovnosti u knjizevnom svetu, gledas kao zabavljaca. Nedostatak postovanja, ili arogancija? Postujem bezobzirnost, ali to je licna odluka svakog coveka.

Citat:
@nedeljko@ Pa, normalno je da književnost čitam iz zabave. Nego zbog čega?


Da. Citaj iz zabave. I oni su se zabavljali dok su pisali. I pisali su da bi te zabavili. Recimo kao narodna muzika sa pinka.

Citat:
Nedeljko: Tolstoj: To što je neko popularan, ne znači da nekima nije dosadan.


Citat:
Za mene je Tolstoj običan davež i ništa više od toga.


Nista vise od toga? To je tvoja analiticnost?

Citat:
Viten: Ne znam zašto je ON za UMZ, ali neke rasprave koje su se ovde vodile jesu.


Hoces da te podsetim kako si rekao da su alternativne teorije sarlatanske i debilne? Na primer teorija struna?

Citat:
Stiven Hoking: I pored sve popularnosti nije dobio ni Nobelovu nagradu, ni Lorencovu medalju. Zašto?


Interesantno pitanje si postavio.

Citat:
Antika: Mnogo je vode od onda proteklo.


Nista gluplje nisam cuo. Pa temelji nauke koju proucavas su u antici. Pokusaj da je zaobidjes molim te, i da je ignorises. Bices kralj uzaludnog posla, i gubljenja vremena.


Citat:
Relativistička masa: Objasnila je i defekt mase atomskih jezgara i oslobađanje energije pri nuklearnim reakcijama, a ta je formula itekako potvrđena i u akceleratorima.


Ti stvarno, jednostavno ne mozes da razumes u cemu je problem sa relativistickom masom, o kome je i Ajnstajn govorio.


Citat:
Poslednje: Da li je definicija transcedentnog broja kao broja koji nije algebarski istinita?



Da li je definicija istinita, ili pojam? Jel ta definicija stvar naseg dogovora ili nam sama sustina pojma namece definiciju?

Ti jednostavno ne mozes da razumes to.
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Kako izgleda učenje matematike čitanjem Vikipedije u slobodno vreme22.07.2010. u 19:41 - pre 167 meseci
Sledeci ko bude trolovao na forumu Matematika bice banovan majke mi...

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

[es] :: Matematika :: Kako izgleda učenje matematike čitanjem Vikipedije u slobodno vreme
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 16415 | Odgovora: 124 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.