Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako izgleda učenje matematike čitanjem Vikipedije u slobodno vreme

[es] :: Matematika :: Kako izgleda učenje matematike čitanjem Vikipedije u slobodno vreme
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 16397 | Odgovora: 124 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kako izgleda učenje matematike čitanjem Vikipedije u slobodno vreme19.07.2010. u 15:05 - pre 167 meseci
Je li stiglo?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Kako izgleda učenje matematike čitanjem Vikipedije u slobodno vreme19.07.2010. u 17:32 - pre 167 meseci
Dakle kad znaš kvantore onda iznosiš tvrdjenja koja ne možeš braniti.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
212.200.65.*



+2790 Profil

icon Re: Kako izgleda učenje matematike čitanjem Vikipedije u slobodno vreme19.07.2010. u 17:56 - pre 167 meseci
Ja sam još luđi, što se uopšte raspravljam sa takvim likovima kao što si ti. Elem si nesposoban da razlikuješ opšte od pojedinačnog, elem na svako konkretno pitanje samo izvrdavaš odgovor i palamudiš do u beskonačnost.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Kako izgleda učenje matematike čitanjem Vikipedije u slobodno vreme19.07.2010. u 18:25 - pre 167 meseci
Citat:
Nedeljko:

"Ako se skup N x N može dobro urediti, onda važi AC"


Izmišljaš, to nisam napisao.

To što ti nisi umeo pravilno da formulišaš svoje tvrdjenje je tvoj problem. Ovde (http://www.elitesecurity.org/t405228-3#2651590)

Citat:
može se dokazati bez eksplicitnog pozivanja na AC


sam te posavetovao kako si trebao formulisati tvrdjenje. Možda postoje i druge formulacije koje ne mogu da se spore ali je i jedna dovoljno.

Tvrdjenje koje sam ja izneo je TAČNO. Tvoje tvrdjenje je takvo da uvek ostavlja sumnju na AC. Kako sam već rekao, ovo je stara rasprava i da si malo čitao o raspravama koje su vodili oni koje ti prezireš kao matematičare verovatno ne bi bilo ni ovolike diskusije.

Naravoučenije: ko iz istorije ne uči moraće da je ponavlja.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
212.200.65.*



+2790 Profil

icon Re: Kako izgleda učenje matematike čitanjem Vikipedije u slobodno vreme19.07.2010. u 22:00 - pre 167 meseci
Citat:
holononi: Izmišljaš, to nisam napisao.


Napisao si još veći biser: "ako se skup može dobro urediti, onda važi AC". Znači, nije bitno koji skup, pa može i N x N.

Citat:
holononi: Tvoje tvrdjenje je takvo da uvek ostavlja sumnju na AC.


Kako kome. Posle kilometarskih izvrdavanja, ovde si priznao da nisi siguran da li se AC tu koristi ili ne. To si mogao odmah da napišeš.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Kako izgleda učenje matematike čitanjem Vikipedije u slobodno vreme20.07.2010. u 04:44 - pre 167 meseci
Izvlačiš iz konteksta. I opet lažno citiraš. Nisam napisao da nisam siguran.

Siguran sam da kad da kad dokažeš neki stav onda važi i njemu ekvivalentan stav.
Siguran sam da kad se pozoveš na neki stav onda povlačiš i njemu ekvivalentan stav.
Pa ako važi ekvivalentan stav tada si mogao da ga koristiš bez obzira što tvrdiš "časna reč nisam". Bitno je da si mogao jer je taj stav impiciran nekom fazom u izvodjenju dokaza i zato kažem "ostavlja sumnju".

Ja sam se pozvao na poznata tvrdjenja, pa je na tebi je da dokažeš da funkcija izbora i AC nisu ekvivalenti, na tebi je da dokažeš da dobro uredjenje i AC nisu ekvivalenti pa ću ti poverovati.

Inače to što sam ja napisao ti si potvrdio samo pokušavaš da kažeš da je jedino tako kako ti kažeš.
 
0

berazorica

Član broj: 246954
Poruke: 165
*.mynsn.net.



+127 Profil

icon Re: Kako izgleda učenje matematike čitanjem Vikipedije u slobodno vreme20.07.2010. u 08:22 - pre 167 meseci
Bojan mora da je na pravom odmoru kad ne pomaže raspletu AC zavrzlame!
"We are mathematicians, we are happy when we have a problem!"
 
0

peksimit

Član broj: 264637
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kako izgleda učenje matematike čitanjem Vikipedije u slobodno vreme20.07.2010. u 09:02 - pre 167 meseci
@Nedeljko
ja sam ti i odgovorio, ali ne znam da li si primio odgovor?
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kako izgleda učenje matematike čitanjem Vikipedije u slobodno vreme20.07.2010. u 09:17 - pre 167 meseci
Citat:
holononi: Izvlačiš iz konteksta. I opet lažno citiraš. Nisam napisao da nisam siguran.


Nije nego. Sumnja se u nešto u šta nisi siguran.

Citat:
holononi: Siguran sam da kad da kad dokažeš neki stav onda važi i njemu ekvivalentan stav.
Siguran sam da kad se pozoveš na neki stav onda povlačiš i njemu ekvivalentan stav.
Pa ako važi ekvivalentan stav tada si mogao da ga koristiš bez obzira što tvrdiš "časna reč nisam". Bitno je da si mogao jer je taj stav impiciran nekom fazom u izvodjenju dokaza i zato kažem "ostavlja sumnju".


Tačno. Ali nisi siguran da li se tamo koristi neki od ekvivalenata ili ne.

Citat:
holononi: Ja sam se pozvao na poznata tvrdjenja, pa je na tebi je da dokažeš da funkcija izbora i AC nisu ekvivalenti, na tebi je da dokažeš da dobro uredjenje i AC nisu ekvivalenti pa ću ti poverovati.


Odavde se vidi da nisi u stanju da razlikuješ opšte od pojedinačnog. Takvima ne vredi ništa dokazivati.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kako izgleda učenje matematike čitanjem Vikipedije u slobodno vreme20.07.2010. u 09:19 - pre 167 meseci
Citat:
peksimit: @Nedeljko
ja sam ti i odgovorio, ali ne znam da li si primio odgovor?


Nisam još. Izgleda da ES sistem privatnih poruka ne funkcioniše najbolje.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

peksimit

Član broj: 264637
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kako izgleda učenje matematike čitanjem Vikipedije u slobodno vreme20.07.2010. u 10:15 - pre 167 meseci
Ne znam da li ti je stigla poruka ili ne, ali je sustina da to sto imas net na poslu ne znaci da vreme treba da provodis ćaskajući po forumima. Te stvari se rade mimo radnog vremena. Time pokazuješ poštovanje prema poslodavcu, a i ističeš svoje radne navike. Ono što ja mogu da zaključim je da si se ti celokupno fokusirao na ono što ćeš da napišeš ovde. Razmisli malo o tome!
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kako izgleda učenje matematike čitanjem Vikipedije u slobodno vreme20.07.2010. u 10:21 - pre 167 meseci
Ne, nisam se fokusirao na ovo. Ovo odlepim uzgred, a fajerfoks je upaljen u pozadini sa raznim tabovima koji mi trebaju i + ES-om, pa zato izgleda da non stop visim ovde.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

peksimit

Član broj: 264637
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kako izgleda učenje matematike čitanjem Vikipedije u slobodno vreme20.07.2010. u 10:27 - pre 167 meseci
U svakom slucaju ovo su privatni razgovori i ne bi trebali da se vode za vreme radnog vremena. Ti ostavljas gomilu postova, a sve ti to odvlaci vreme.

Pretpostavljam da radis od 10h, jer tada krenes da saljes postove. Premda ti je danasnji post postavljen u 10:17 ili ti izdvojiš prvih 17 minuta za obavljanje službenih stvari ili još gore, kasnio si na posao i odmah si seo na forum.

Razmisli malo o svom pristupu i da li si efektivan, da ne kažem rentabilan?
 
0

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Kako izgleda učenje matematike čitanjem Vikipedije u slobodno vreme20.07.2010. u 10:38 - pre 167 meseci
Neki stvarno imaju problem pri razlikovanju opšteg od pojedinačnog.

Evo formulacije aksiome izbora:

Citat:
Za familuju E skupova, koji nisu prazni (mogu imati zajedničkih elemenata) postoji uvek jedno preslikavanje (korespondencija) po kome svakom elementu S, familije E odgovara jedan element f(S) od S.


Dakle, na konkretnoj familiji skupova, samo se kaže da POSTOJI, nema drugih uslova, nema pravila kako treba da izgleda, da li može da se odredi ili ne i slično. Ako u konkretnom primeru eksplicitno odredite funkciju izbora tada ste implicirali AC. Kad na konkretnom primeru odredite funkciju izbora to važi samo za taj primer i ne mora da važi za bilo koji drugi (takva obavza ne postoji u formulaciji AC).
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kako izgleda učenje matematike čitanjem Vikipedije u slobodno vreme20.07.2010. u 10:43 - pre 167 meseci
Preciznija formulacija je:

Za SVAKU familiju E nepraznih skupova postoji funkcija f sa domenom E za koju važi da je f(x) element od x za ma koje x iz E.

I ne reče gde je AC u ONOM dokazu.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kako izgleda učenje matematike čitanjem Vikipedije u slobodno vreme20.07.2010. u 10:43 - pre 167 meseci
@peksimit

Hvala, mama!
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

peksimit

Član broj: 264637
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kako izgleda učenje matematike čitanjem Vikipedije u slobodno vreme20.07.2010. u 10:55 - pre 167 meseci
To kako si ti to napisao ima značenje da si ti mama, pošto si stavio zapetu.

Svakako, ja nisam tvoja mama, ali ti ime Đorđe možda nešto znači?
 
0

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Kako izgleda učenje matematike čitanjem Vikipedije u slobodno vreme20.07.2010. u 11:04 - pre 167 meseci
@Nedeljko

Shvatili smo, ti si najveći.

Citat:
Nedeljko: http://www.elitesecurity.org/t21151-6#2646914

Rasel je poznat po raznim glupostima


Ali eto, nedelju dana bezuspešno se upinješ iz petnih žila da izadješ na kraj sa jednim oblikom Raselovog paradoksa.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
212.200.65.*



+2790 Profil

icon Re: Kako izgleda učenje matematike čitanjem Vikipedije u slobodno vreme20.07.2010. u 21:31 - pre 167 meseci
I vrapcima je jasno da nećeš odgovoriti na konkretno pitanje, koliko god puta da se postavi, a i razlozi su očigledni, pa više nema potrebe da se javljaš.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Kako izgleda učenje matematike čitanjem Vikipedije u slobodno vreme21.07.2010. u 05:36 - pre 167 meseci
Nisam ja tvoje djače da odgovaram na pitanja. Ako imaš nešto da napišeš napiši.

Kad smo već kod postavljanja pitanja, ni ti nisi odgovorio da li oni koji znaju kvantore dobijaju za pravo da krše aksiome struktura nad kojom vrše operacije, na primer pri leksikografskom uredjivanju ?
 
0

[es] :: Matematika :: Kako izgleda učenje matematike čitanjem Vikipedije u slobodno vreme
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 16397 | Odgovora: 124 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.