Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima

elitemadzone.org :: MadZone :: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima

Strane: << < .. 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 269929 | Odgovora: 1743 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima23.10.2009. u 15:10 - pre 176 meseci
Citat:
ITguru: Bilo bi mi interesantno prvih mesec dana a onda bi se vratio problemima svakodnevnog zivota. I to bi uradilo 95% ljudi na ovoj planeti. Prica kako bi ti dogadjaji izazvali ne znam sta u drustvu su glupost. Ljudski problemi su mnogo veca kosmicka tajna od vanzemaljaca. Ko ne razume sta hocu da kazem nek pogleda Mobijev spot: http://www.youtube.com/watch?v=nas51x3ZQCg


Upravo tako. Osim prvog Holly Sh*T Its Fuc*ing Alien! momenta dalje bi se sve, više-manje, bilo isto.
Osim ako elijeni ne odluče da smo idealna radna snaga za okopavanje rudnika na Orionu 4.
Šta bi i radio? Ili šta ti misliš da bi se dogodilo?
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima23.10.2009. u 16:54 - pre 176 meseci
Citat:
NoneVi:Šta bi i radio? Ili šta ti misliš da bi se dogodilo?


On bi vjerovatno onda poceo da vjeruje u price o nekim drugim, jos naprednijim ali tajnim vanzemaljcima koji tajno posjecuju ove javne vanzemaljce.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
79.101.72.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima24.10.2009. u 00:55 - pre 176 meseci
Ustvari, ja vec verujem da postoje napredniji vanzemaljci (ali ne tajni, vec javni) koji su u kontaktu sa buducim javnim vanzemaljcima :) Ali o tom potom, ima vremena :))

Ja bih se sa postovanjem ne slozio da bi bilo sve po starom. Javno priznanje postojanja vanzemaljaca koji nas posecuju je prava pandorina kutija. I ne bih bio u kozi onoga od koga bi gomila ljudi trazila neka dodatna objasnjenja. Neka od glavnih pitanja su:

1) postojanje free energije ? (sigurno nisu dosli ovamo pogonom na raketno gorivo. To znamo da je ne moguce obzirom na rastojanja u svemiru)
2) pitanje zataskavanja od strane vlada raznih zemalja, iluminata i koga vec. Neko nas je lagao mnogo godina i sigurno dosta ljudi nece biti bas srecni zbog toga. Ubistvo Kenedija...
3) vanzemaljske otmice (navodno su ameri sklopili neke paktove sa greysima. Oni amerima tehnologiju a greysi da mogu da kidnapuju ljude. Neko mora da odgovara za taj zlocin protiv covecnosti)
4) postojanje negativnih ili drugacije receno opasnih rasa vanzemaljaca po nas. (Ovde nisu potrebna dodatna objasnjenja. Cak i sa tajnim oruzijima rusa i amera , nemamo nikakve sanse u eventualnom sukobu)
5) pitanje spiritualnosti koja je usko povezana sa danasnjom ufo scenom. Ko je u pravu, religije , nauka ili new age spiritualisti ? Odnosno, ko od njih je najblizi istini ? Posledice po SVE religije na svetu mogu biti pogubne ako uz pomoc extraterrestrialsa utvrdimo da religije nemaju pojima o cemu pricaju. Isto vazi za mainstream nauku, pre svega za teoriju evolucije, genetiku, medicinu.... Bice tu sigurno mnogo teorija koje ce morati biti ispravljene.

Moje misljenje je da bi posle pocetnog OH S H I T momenta, ljudi poceli da postavljaju pitanja u vezi svega za sta su pre mislili da je neprikosnovena istina. A u toku oh s h i t momenta, kada bi bukvalno cela planeta bila psihicki usmerena na taj dogadjaj, mislim da bi ljudu shvatili i osetili sebe kao deo cele ljudse rase u kontrastu sa vanzemaljskom rasom. Ako je istina da postoji mnogo vanzemaljskih rasa u svemiru onda bi nam bilo bolje da sredimo svoje probleme na Zemlji i da naucimo da se slazemo jedni sa drugima. Jer, na kraju krajeva, nemamo drugo mesto na kome bi ziveli i nemamo na koga da se oslonimo osim jedni na druge. A to bi zaista u jednom jedinom trenutku bila ogromna promena.
 
Odgovor na temu

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima24.10.2009. u 11:56 - pre 176 meseci
Citat:
Ankalagon the Black
1) postojanje free energije ? (sigurno nisu dosli ovamo pogonom na raketno gorivo. To znamo da je ne moguce obzirom na rastojanja u svemiru)
2) pitanje zataskavanja od strane vlada raznih zemalja, iluminata i koga vec. Neko nas je lagao mnogo godina i sigurno dosta ljudi nece biti bas srecni zbog toga. Ubistvo Kenedija...
3) vanzemaljske otmice (navodno su ameri sklopili neke paktove sa greysima. Oni amerima tehnologiju a greysi da mogu da kidnapuju ljude. Neko mora da odgovara za taj zlocin protiv covecnosti)
4) postojanje negativnih ili drugacije receno opasnih rasa vanzemaljaca po nas. (Ovde nisu potrebna dodatna objasnjenja. Cak i sa tajnim oruzijima rusa i amera , nemamo nikakve sanse u eventualnom sukobu)
5) pitanje spiritualnosti koja je usko povezana sa danasnjom ufo scenom. Ko je u pravu, religije , nauka ili new age spiritualisti ? Odnosno, ko od njih je najblizi istini ? Posledice po SVE religije na svetu mogu biti pogubne ako uz pomoc extraterrestrialsa utvrdimo da religije nemaju pojima o cemu pricaju. Isto vazi za mainstream nauku, pre svega za teoriju evolucije, genetiku, medicinu.... Bice tu sigurno mnogo teorija koje ce morati biti ispravljene.


Tvoje viđenje vanzemaljaca je na nivou space-opere. Ono kao galaktički savezi, spiritualnost, zavere, zli reptilijanci.

Mene interesuje da li si ti pokušao da čitaš neku ozbiljniju literaturu (nivoa popularne nauke) u vezi problematike nastanka života ili postojanja vanzemaljskih civilizacija. Ja sam ti ovde već preporučio knjigu "Nastanci" (http://www.laguna.rs/index.php?m=naslov&id=339). Da li znaš šta je Drejkova jednačina (http://en.wikipedia.org/wiki/Drake_equation), da li si uložio ikakav napor da se OZBILJNO informišeš o stvarima koje te interesuju?

Ili ćeš nastaviti da slušaš razne lelemude i lopine koji ti prodaju mu*a za bubrege, a koriste se istim tehnikama kao i sve druge crkve (sekte) u istoriji čovečanstva.


On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
Odgovor na temu

ITguru

Član broj: 49451
Poruke: 108
91.148.89.*

Sajt: www.carbonmetrics.eu


Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima24.10.2009. u 13:25 - pre 176 meseci
Citat:
Neka od glavnih pitanja su:


Mislis pitanja iz perspektive dokonih Amera? A sta cemo sa ostatkom sveta i sa tom ogromnom cifrom ljudi sto nema leba da jede i vode da pije? Jel su to i njihova pitanja?

Citat:
onda bi nam bilo bolje da sredimo svoje probleme na Zemlji i da naucimo da se slazemo jedni sa drugima. Jer, na kraju krajeva, nemamo drugo mesto na kome bi ziveli i nemamo na koga da se oslonimo osim jedni na druge.


Jedina stvar koja se iz cele price treba podvuci. Ja Alexa Colliera gotivim iz dva razloga:
1) prica mu je originalna i matora (drugi su verovatno od njega razradili reptilske teorije) tako da cu pre gledati njegov intervju nego neki budjavi holivudski SF.
2) poenta price i poruka ljudima koja je u sustini ovo sto sam tebe citirao

Jel si se nekad zapitao zasto imas potrebu da konzumiras materijal koji proizvodi Project Camelot, Disclosure Project i ostale (nazovi ozbiljne) ekipe?
Ocu da kazem ok je da te to inspirise i zanima ali olako preuzimanje njihovih stavova...pazi se toga.

[Ovu poruku je menjao ITguru dana 24.10.2009. u 14:38 GMT+1]
Zainteresovani za Energy Management Software Beta Test posetite: www.cenable.com
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
79.101.72.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima24.10.2009. u 15:24 - pre 176 meseci
Da , znam sta je Drakova jednacina. I mogu ti reci da je to sve samo ne ozbiljan pristup problemu. A zakljucki da je to neki dokaz da se razvijene civilizacije cesto samounistavaju je tek iskorak u nagadjanje. Pogledaj samo od kojih koeficijenata je sastavljena jednacina i kako su oni odredjeni. Prostim nagadjanjem. Da si procitao i kritiku iste jednacine na istoj stranici sigurno je nebi navodio kao nesto iole ozbiljno.

Citat:
Criticism of the Drake equation follows mostly from the observation that several terms in the equation are largely or entirely based on conjecture. Thus the equation cannot be used to draw firm conclusions of any kind. As T.J. Nelson states:[16]
The Drake equation consists of a large number of probabilities multiplied together. Since each factor is guaranteed to be somewhere between 0 and 1, the result is also guaranteed to be a reasonable-looking number between 0 and 1. Unfortunately, all the probabilities are completely unknown, making the result worse than useless.
Likewise, in a 2003 lecture at Caltech, Michael Crichton, a science fiction author, stated:[17]
The problem, of course, is that none of the terms can be known, and most cannot even be estimated. The only way to work the equation is to fill in with guesses. [...] As a result, the Drake equation can have any value from "billions and billions" to zero. An expression that can mean anything means nothing. Speaking precisely, the Drake equation is literally meaningless...
Another objection is that the very form of the Drake equation assumes that civilizations arise and then die out within their original solar systems. If interstellar colonization is possible, then this assumption is invalid, and the equations of population dynamics would apply instead.[18]
One reply to such criticisms[19] is that even though the Drake equation currently involves speculation about unmeasured parameters, it stimulates dialog on these topics. Then the focus becomes how to proceed experimentally.


Takodje sam pogledao uvod u tu knjigu onda kada si je preporucio. Da sam hteo da proucavam astronomiju i nuklearnu i kvantnu fiziku tako nesto bi sigurno citao. Ustvari tako nesto me je uvek i interesovalo ali nemam dovoljno vremena za citanje svega toga. Takodje i autori te knjige mogu samo da spekulisu o zivotu u svemiru. Bas kao i Drake-ova jednacina. Ukratko, beskorisno. Svaka literatura koja se bavi pitanjem zivota u svemiru a ne uzima u obzir prisutnost tog fenomena na zemlji u razmatranje takodje je nekompletna.

Citat:
Ili ćeš nastaviti da slušaš razne lelemude i lopine koji ti prodaju mu*a za bubrege, a koriste se istim tehnikama kao i sve druge crkve (sekte) u istoriji čovečanstva.


Sto se tice toga ko je lelemud i lopina najbolje se vidi u ovom dokumentarnom filmu James Fox-a. Sve sami profesionalni vojnici, astronauti, piloti, naucnici, vladini zvanicnici..... Ako ces ti da pre citas literaturu koja se bavi nagadjanjem a ne zelis da ozbiljno saslusas sta ovi ljudi imaju da kazu i dokazu onda tesko da ces ikada doci do ikakvih validnih zakljucaka. Znaci Drakova jednacina sa koeficijentima nagadjanja ili realan fenomen i realno opisano stanje stvari od strane visikokredibilnih ljudi ? To sto ti meni preporucujes da citam je mnogo veca bajka od ovoga sto imamo u prakticnoj realnosti.







 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
79.101.72.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima24.10.2009. u 16:11 - pre 176 meseci
Citat:
Mislis pitanja iz perspektive dokonih Amera? A sta cemo sa ostatkom sveta i sa tom ogromnom cifrom ljudi sto nema leba da jede i vode da pije? Jel su to i njihova pitanja?


Jesu. Sa jeftinom energijom moze lako da se resi problem nestasice vode. Desalinizaciona postrojenja i jeftin transport resavaju problem pijace vode bilo gde na svetu. Takodje samim tim i hrane jer je jeftino navodnjavati bilo koju oblast. Takodje , eliminisanje zagadjivanja produktima sagorevanja raznih tecnih i cvrstih goriva ne moze da skodi nikome.

Bilo da ima vanzemaljaca ili ne mogli bi svi ti gladni takodje da se zapitaju zbog cega su u takvom polozaju. Zbog cega i dalje dozvoljavaju politicarima da ih lazu i korporacijama kao sto je Bechtel da zaposednu sve prirodne resurse koje odredjena zemlja ima. Kukanje na losu situaciju i zavlacenje glave u pesak sigurno nece resiti te probleme.

Zamisli samo situaciju da sutra recimo svi mi odemo svako u svoju opstinu i zahtevamo sastanak sa opstiniskim rukovodiocima i da nam pokazu finansijske izvestaje, listu problema na kojima rade, dokle su stigli sa tim i generalno da trazimo da budemo redovno informisani o tome sta se desava. Ukratko,da svi koju su na vlasti polazu nama direktno gradjanima racune. Apsolutno ne postoji nikakva sila koja moze da nas spreci da napravimo bilo kakvo drustvo koje zelimo. Tako da ja definitivno odbijam da kukam i trazim izgovore za svoju losu ili manje losu situaciju. U kakvoj god da smo situaciji ona je refleksija nas samih i sami smo odgovorni za to da li zelimo da je promenimo ili ne. Tako da je moj odgovor da jesu i to pitanja koja se ticu ostatka sveta koji je gladan.

Citat:
Jel si se nekad zapitao zasto imas potrebu da konzumiras materijal koji proizvodi Project Camelot, Disclosure Project i ostale (nazovi ozbiljne) ekipe?
Ocu da kazem ok je da te to inspirise i zanima ali olako preuzimanje njihovih stavova...pazi se toga.


Hvala. Ne preuzimam ja njihove zakljucke. Pogotovu ne olako. Uglavnom donosim svoje. Do sada sam nasao za svakoga od njih neke ozbiljne nedostatke. Sve oni imaju svoje mane i probleme. Recimo Steven Greer smatra da su svi vanzemaljci benovalentni i da samo cekaju da nas prime u galakticko drustvo. Da je to tacno ne bi postojao fenomen vanzemaljskih otmica. Najkrace receno.

Project Camelot recimo ima tendenciju da intervjuise mnostvo svedoka od kojih neki imaju kontradiktorne stavove a neki imaju prilicno sumnjive bona fides , u svoja oba smisla. Bill i Kerry prave od svega toga neku svoju pricu i odlucuju kome ce koliko verovati. Ja se ne slazem uvek sa njihovom procenom.

Tu je takodje i David Wilcock koji zaista ima neke kvalitetne informacije a takodje i neke veoma diskutabilne zakljucke. Mnogi na netu mu se dive , je li , kako je on spiritualan. Meni su takve izjave smesne. Takodje covek ima nekih neresenih problema seksualne prirode. Tu su jos i Dan Burisch itd....

Konacno , do sada, kada uzmem u obzir sve sto stoji na raspolaganju, i dobro i lose, i dalje se zacementirano odrzava zaljucak da je fenomen stvaran i da jesmo posecivani od strane vise razlicitih rasa vanzemaljca. Sto se detaljnije zalazi u pricu sve je manje (eksponencijalno) sigurnih zakljucaka.


 
Odgovor na temu

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima24.10.2009. u 16:35 - pre 176 meseci
Razlog što sam ti preporučio knjigu je zbog toga što postoji posebno poglavlje o astrobiologiji (valjda je to pravi naziv discipline). Tu je npr. objašnjeno zbog čega su sva bića na zemlji (a po pretpostavci autora i u univerzumu) bazirana na ugljeniku, a ne npr. na silicijumu ili sumporu i slične teme, odnosno zbog čega je život na bazi ugljenika jedini moguć. Znači ono što je danas, sa današnjim stepenom razvoja nauke dokazivo.Pozajmio sam nekome knjigu, pa mi trenutno nije pri ruci, ali veruj mi ima gomila interesantnog štiva, koje bi ti pomoglo da realnije sagledaš svet oko sebe.

Drejkova jednačina jeste empirijska i teško dokaziva, ali sam je naveo kao pokušaj jednog čoveka koji je naučnik da objasni prirodu vanzemaljaca. I kao takva mnogo je vrednija od svih sektašenja koja ti ovde serviraš.

Ova rasprava je, nažalost, uzaludna na podjednakom nivou kao i rasprava evolicija-kreacionizam. Koliko god zdravog razuma, naučnih dokaza, ekperimentalnoh dokaza uveo uvek će postojati određena skupina koja će tvrditi da bog stvorio zemlju za 6 dana, pre desetak hiljada godina. Prevaranti koji forsiraju kreacionizam vrlo dobro znaju da sastave priču, koja nekome ko nema želju posebno da se udubljuje u tematiku, izgleda skroz ok, mada čim malo zagrebeš ispod površine vidiš da je to gomila gluposti i falsifikata.

Meni ove priče o vanzemaljcima izgledaju kao religija. Imaš neki irealni entit, koji je vrlo prijemčiv za ljudsku psihologiju (svako je pogledao u zvezde nekada i pitao ima li koga tamo). Dalje imaš neke apostole, ljude koji su šatro upućeni u tajnu, koji su to videli svojim očima, koje je bog dodirnuo. I na kraju imaš gomilu ljudi koji puše te priče.

Evo ti jedan klip od mene. Shvati ovo kao mythbustterse ljudske gluposti. (Pogledaj sva tri dela):

http://www.youtube.com/watch?v=mokuDHh0nkg
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
Odgovor na temu

Corey

Član broj: 20462
Poruke: 3246
93.86.201.*



+3 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima25.10.2009. u 23:23 - pre 176 meseci
Kome god da je ovo smešno, vrlo brzo će se uveriti u tvrdnje hiljade i hiljade ljudi što se tiče NLO fenomena.


Nismo sami, niti smo ikada i bili! Oni su sve vreme tu, posmatraju nas i često pomažu indirektno.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
79.101.72.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima26.10.2009. u 12:13 - pre 176 meseci
@none vi

Pogledao sam i pre isti taj link sto si postovao. I taj dokumentarac i ljudi prikazani u njemu uopste ne lice ni na sta sto sam ja ovde linkovao a tice se ufo konferencija. (uporediti sa The Disclosure Project 2001 konferencijom na primer)

Citat:
... koje bi ti pomoglo da realnije sagledaš svet oko sebe.


Prihvatam tvoju ponudu. Evo za pocetak, ako mozes da mi pomognes da shvatim, kako da protumacim i sta mogu da zakljucim na osnovu ovoga ? :

Svi znamo ko je Edgar Mitchel. Nadam se takodje da dobro govoris engleski i da si pazljivo saslusao ovaj kombinovani intervju.

Zeleo bih jos jednom da se distanciram od svih ufo konferencija sa anonimusima gde se ko na vasaru na tone prodaju razne knjige, dele suveniri, organizuju nagradne igre i ko zna sta jos. To nije ono na sta se ja pozivam i o cemu pricam. (Poredjenja radi, to bi bilo isto kao i napraviti podsmesljiv dokumentarac o MOC-u, grafickoj i frizerskoj skoli i onda zakljucivati ne znam sta o celokupnom srednjeskolsom obrazovanju u Srbiji)

Ja pricam o necemu sasvim drugacijem. O kvalifikovanim ljudima sa imenom i prezimenom. I to cesto veoma poznatim ljudma, javnim licnostima, astronautima, pilotima, admiralima,kontrolorima leta, naucnicima..... Mora da samo ovo ponovio do sada barem 50 puta.

Da se vratim na moje pitanje. Znaci, za pocetak, kako ja da protumacim ovaj intervju sa Edgarom Michelom ? Da li postoji i jedan jedini razlog zasto ne bih veoma ozbiljno uzeo u razmatranje ono sto on kaze ? I mozemo odma na pocetku da preskocimo uobicajeno prebacivanje lopte koje se ogleda u komentaru : Ako on to kaze ne mora da znaci da je apsolutno tacno. Ili, ti se pozivas na autoritet i slicno. Mislim da nismo deca da bi se igrali verbalnog prepucavanja. Ovo je ozbiljno pitanje i nadam se iskrenom i adekvatnom odgovoru.



I drugi deo :

http://www.youtube.com/watch?v=I0MsvY0a50Y&feature=related

I originali intervju:

http://www.youtube.com/watch?v=RhNdxdveK7c


 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima26.10.2009. u 12:14 - pre 176 meseci
Citat:
Corey: ... vrlo brzo će se uveriti ...


Da li bi mogao da malo preciziras koliko je to "vrlo brzo"? 10 dana, 10 mjeseci, 10 godina? Bilo kakav vremenski okvir izrazen u opsteprihvacenim naucno-tehnickim jedinicama za mjerenje vremena?

(napomena: odgovori tipa "kad budemo spremni da vidimo", "kad se steknu povoljni uslovi", "kad bude bice", i drugi slicni njima nisu kompatibilni sa "vrlo brzo" i ne koriste se za mjerenje vremena u naucno-tehnickim krugovima)
 
Odgovor na temu

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima26.10.2009. u 14:35 - pre 176 meseci
Citat:
Ankalagon the Black: @none vi

Pogledao sam i pre isti taj link sto si postovao. I taj dokumentarac i ljudi prikazani u njemu uopste ne lice ni na sta sto sam ja ovde linkovao a tice se ufo konferencija. (uporediti sa The Disclosure Project 2001 konferencijom na primer)



Prihvatam tvoju ponudu. Evo za pocetak, ako mozes da mi pomognes da shvatim, kako da protumacim i sta mogu da zakljucim na osnovu ovoga ? :

Svi znamo ko je Edgar Mitchel. Nadam se takodje da dobro govoris engleski i da si pazljivo saslusao ovaj kombinovani intervju.

Zeleo bih jos jednom da se distanciram od svih ufo konferencija sa anonimusima gde se ko na vasaru na tone prodaju razne knjige, dele suveniri, organizuju nagradne igre i ko zna sta jos. To nije ono na sta se ja pozivam i o cemu pricam. (Poredjenja radi, to bi bilo isto kao i napraviti podsmesljiv dokumentarac o MOC-u, grafickoj i frizerskoj skoli i onda zakljucivati ne znam sta o celokupnom srednjeskolsom obrazovanju u Srbiji)

Ja pricam o necemu sasvim drugacijem. O kvalifikovanim ljudima sa imenom i prezimenom. I to cesto veoma poznatim ljudma, javnim licnostima, astronautima, pilotima, admiralima,kontrolorima leta, naucnicima..... Mora da samo ovo ponovio do sada barem 50 puta.

Da se vratim na moje pitanje. Znaci, za pocetak, kako ja da protumacim ovaj intervju sa Edgarom Michelom ? Da li postoji i jedan jedini razlog zasto ne bih veoma ozbiljno uzeo u razmatranje ono sto on kaze ? I mozemo odma na pocetku da preskocimo uobicajeno prebacivanje lopte koje se ogleda u komentaru : Ako on to kaze ne mora da znaci da je apsolutno tacno. Ili, ti se pozivas na autoritet i slicno. Mislim da nismo deca da bi se igrali verbalnog prepucavanja. Ovo je ozbiljno pitanje i nadam se iskrenom i adekvatnom odgovoru.



I drugi deo :

http://www.youtube.com/watch?v=I0MsvY0a50Y&feature=related

I originali intervju:

http://www.youtube.com/watch?v=RhNdxdveK7c




Saslušao sam prvi intervju. I zaista ne znam šta hoćeš da ti napišem. Čovek tvrdi da je bio u raznim komisijama za ispitivanje vanzemaljaca (ili slično) i da ima razne inside informacije i pri tome ništa ne govori. Na konkretno pitanje kada će biti objavljeni dokumenti vrluda i zaobilazi odgovor. Na svako konkretno pitanje daje neke bezvezne odgovore, i sve u svemu nije ništa korisno rekao.

Ja, kao pretpostavljam i ti, ne znam čoveka lično. Zašto govori to što govori mogu samo da nagađam.Psiholog (iliti psihijatar) nisam, tako da My guess is as good as yours. Moraš da shvatiš da samo ime nije dovoljno da da legitimetet onome što govoriš. Jer, kao što je hiljadu puta ponovljeno, ne postoji nijed dokaz onoga što on priča.

Mičel se lepo uklapa u onu paralelu koju sam dao u jednom od prethodnih postova, o crkvi i elijenima. Nije lepo da sam sebe kvotujem ali moram:
Citat:
NoneVi:

Meni ove priče o vanzemaljcima izgledaju kao religija. Imaš neki irealni entit, koji je vrlo prijemčiv za ljudsku psihologiju (svako je pogledao u zvezde nekada i pitao ima li koga tamo). Dalje imaš neke apostole, ljude koji su šatro upućeni u tajnu, koji su to videli svojim očima, koje je bog dodirnuo. I na kraju imaš gomilu ljudi koji puše te priče.



Inače slike koje idu na pozadini tokom intervjua........Micim stvarno. Sa sve apolom 20 i likom koji tvrdi da je bio astronaut na njemu, ali sada živi penzionisan u, ni više ni manje nego , Ruandi. http://www.ufodigest.com/news/0607/newevidence.html Pretpostavljam još jedna od perjanica UFO pokreta.
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
79.101.72.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima26.10.2009. u 18:20 - pre 176 meseci
Citat:
Mičel se lepo uklapa u onu paralelu koju sam dao u jednom od prethodnih postova, o crkvi i elijenima. Nije lepo da sam sebe kvotujem ali moram:
Citat:
NoneVi:

Meni ove priče o vanzemaljcima izgledaju kao religija. Imaš neki irealni entit, koji je vrlo prijemčiv za ljudsku psihologiju (svako je pogledao u zvezde nekada i pitao ima li koga tamo). Dalje imaš neke apostole, ljude koji su šatro upućeni u tajnu, koji su to videli svojim očima, koje je bog dodirnuo. I na kraju imaš gomilu ljudi koji puše te priče.


Ovde definitivno moram da se ne slozim. Kod Edgara Mitchela nema nikakvog traga religioznom pristupu problemu. Jednostavno nema. Ono sto zna i spreman je da kaze javno on kaze. Suprotno , ono sto ne zna kaze da ne zna i ono o cemu misli da ipak ne bi trebalo da prica on precuti. On je covek kao i ti i ja. Ima sigurno porodicu sa kojom bi voleo da provede joa malo vremena sto mu je ostalo. Mitchell je naucnik , astronaut, po profesiji i tako se i ponasa i govori. Nema ovde mesta nikakvim paralelama sa religijama, kultovima ili bilo cemu slicnom.


Citat:
Saslušao sam prvi intervju. I zaista ne znam šta hoćeš da ti napišem. Čovek tvrdi da je bio u raznim komisijama za ispitivanje vanzemaljaca (ili slično) i da ima razne inside informacije i pri tome ništa ne govori. Na konkretno pitanje kada će biti objavljeni dokumenti vrluda i zaobilazi odgovor. Na svako konkretno pitanje daje neke bezvezne odgovore, i sve u svemu nije ništa korisno rekao.


Evo ja cu jos jedanput da preslusam intervju i da zapisem neke od izjava koje smatram bitnim iz intervjua. Moje komentare cu da stavim plavom bojom:

Evo linka takodje ka transkriptu celog intervjua.
http://tech.groups.yahoo.com/group/exopolitics/message/722

- Oh, I know for sure we are not alone in the universe. Ovo je vise puta ponovio.

- I happened to be privileged enough to have be in on a fact on the fact that we have been visited on this planet, and the UFO phenomenon is real, although it has been covered up by our governments for quite a long time. Ovde veoma jasno kaze da je dobio zvanicne brifinge o kontaktu sa vanzemaljcima. Jos jednom da napomenem da vlada USA mu je dala te informacije a ne nekakav mistican religiozni entitet. I pri tome veoma jasno potvrdjuje postojanje zavere da se ta istina o kontaktu sa vanzemaljcima prikrije. Zbog cega se olako prelazi preko ove izjave ? Zar ona nije dovoljno konkretna ?

-There’s more nonsense out there about this than there is real knowledge, but it is a real phenomenon and there are a few of us (who know). It’s been covered up by all our governments for the last 60 years or so. But slowly it’s leaked out and some of us are privileged to have been briefed on some of it. ........
But I’ve also been in military circles and intelligence circles that know below the surface of what has been public knowledge that, yes, we have been visited.
Prvo potvrdjuje da postoji dosta dezinformacija i gluposti javno dostupnih o vanzemaljcima. A to je prakticno vec svima koji se interesuju za ovu temu jasno. Ali postoji pravih informacija dostupnih svakom ko je zainteresovan da ih pronadje. Osim zvanicnih brifinga koj je dobio o vanzemaljcima takodje mu je potvrdjeno i privatno od strane vojnih i obavestajnih izvora.


-Well, briefed is one word for it. I have been involved in much of this work – it’s not my main work. It’s not my main interest. But I’ve been deeply involved in certain committees and research programs with very credible scientists and various intelligence people that do know the real inside story and I am not hesitant to talk about it. Ovo je kljucna izjava. Govori da je duboko umesan u izvesnim komitetima i istrazivackim programima sa vrhunskim naucnicima i raznim obavestajnim ljudima.

-Well, no, there is quite a bit of contact going on. I can’t tell you because I don’t know all the extent of it, not all of the inside details because that is not my really main interest. Ovo je takodje bomba od izjave koja se lako izgleda moze prevideti. POSTOJI DOSTA , VEROVATNO, REDOVNIH KONTAKATA IZMEDJU VLADA USA I/ILI DRUGIH DRZAVA I JEDNE ILI VISE RASA VANZEMALJACA.

But the fact that we have been visited, that the (July 1947) Roswell crash is real and a number of other contacts have been real and ongoing is pretty well known to those of us who have been briefed and been close to the subject matter.

-can’t say how fast it’s going to happen, but certainly the public awareness of it is increasing, the public acceptance is increasing. The amount of misinformation, covert and actual attempts to cover up seem to be decreasing. I think we’re headed for real disclosure by some serious organizations moving in that direction. Jasno je da o pitanju Disclosure-a ima samo posredna saznanja i svoje misljenje. Sta je ovde problem ? Vec je rekao sta su mu oblasti rada bile u vezi vanzemaljaca. Naucno , istrazivacke uglavnom. Jednostavno nije ukljucen u projekat zvanicnog Disclosure-a koji ocigledno postoji i radi se na njemu.

-You’ve seen some of the pictures. The pictures that I know of, some of them are these little people that look strange to us. As far as I know from my (professional) contacts that have had contact, that’s pretty accurate. U vezi pitanja kako vanzemaljci izgledaju. Ocigledno aludira na male sive. Ali to nikako ne znaci da je to sve sto od vanzemaljskih rasa je u kontaktu sa nama. Najverovatnije je da je u takve projekte bio ukljucen koji su se ticali pomenute rase na neki nacin pa o njima i zna nesto

-Some of them do. But again, like other people, if you are interested enough to dig into it and want to know about it, you can know about it. Na pitanje, da li i drugi astronauti znaju za kontakte sa vanzemaljcima. Ranije pomenuti na temi, Gordon Coper i Buzz Aldrin su jedni ot tih koji znaju.

Neil Armstrong

Takodje, nije na odmet pogledati i ovaj kratak govor Neil-a Armstronga u Beloj Kuci.



These remarks were made by NEIL ARMSTRONG at the White House on WEDNESDAY, JULY 20, 1994 during a ceremony commemorating the Apollo 11 mission.
"Today we have with us a group of students, among America's best. To you we say we have only completed a beginning. We leave you much that is undone. There are great ideas undiscovered, breakthroughs available to those who can remove one of the truth's protective layers. There are places to go beyond belief..."



Ono sto Edgar Mitchell prica uopste nisu bezvezni odgovori ni izbegavanje bilo cega. To sto su njegovi odgovori isti kao i tvrdnje mnogih drugih ljudi i koje su neki navikli da karakterizuju kao besmislena bulaznjenja nije degradacija Michella i onoga sto on ima da kaze. Vec upravo suprotno. Potvrda , jos jedna u nizu, da je tematika i problem vanzemaljaca nesto sto pripada nasoj realnosti a ne SF filmovima.

Zapitaj se jednu stvar. Zbog cega mislis da su to bezvezni odgovori? Zbog cega oni nemaju znacaj za tebe ? Da li je to zbog ovoga sto sam gore napomenuo, da su to iste tvrdnje koje si i pre cuo i vec odlucio da su gluposti ?


Takodje si aludirao na psihijatrijsko stanje doticnog. Kao odgovor na to moze da se pogleda jos jedan intervju Edgara Mitchella o kome ga pitaju o Roswellu.

Ocigledno je da je pogotovu za coveka od 80 godina , veoma priseban, skoncentrisan, inteligentan i iskren. Ja ne vidim niakvog razloga zbog kojih bi sumnjao u mentalno stanje ovog coveka.


I opet da postavim pitanje koje mene interesuje i vezano je za to kako ja posmatram svet oko sebe i koliko realno. Da li postoji i jedan dobar razlog da ne uzmem u razmatranje veoma ozbiljno sta Edgar Mitchel ima da kaze o kontaktu sa vanzemaljcima ?





 
Odgovor na temu

Corey

Član broj: 20462
Poruke: 3246
93.86.201.*



+3 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima26.10.2009. u 20:55 - pre 176 meseci
Citat:
Odin D.: Da li bi mogao da malo preciziras koliko je to "vrlo brzo"? 10 dana, 10 mjeseci, 10 godina? Bilo kakav vremenski okvir izrazen u opsteprihvacenim naucno-tehnickim jedinicama za mjerenje vremena?

(napomena: odgovori tipa "kad budemo spremni da vidimo", "kad se steknu povoljni uslovi", "kad bude bice", i drugi slicni njima nisu kompatibilni sa "vrlo brzo" i ne koriste se za mjerenje vremena u naucno-tehnickim krugovima)

Ne.

Pre sam mario da objasnim svoje verovanje, ali više mi se to ne radi jer je priča uvek ista kao ona o religiji i politici. I ne pokušavaj da me citiraš sa ustima punim pene zato što mi se zaista ne diskutuje. poz
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima27.10.2009. u 16:13 - pre 176 meseci
Malo koga zanima to u sta neko vjeruje, pa je bolje da to i ne objasnjavas. Vecina ljudi koji ovdje nekog za nesto pitaju odnose se na konkretne cinjenice koje se mogu provjeriti u realnosti, no uprkos tome dosad nismo imali ni jednu takvu.

Nije niko ni pomislio da ces dati neki precizniji odgovor na ono sto si prethodno napisao, cilj mog pitanja je bio samo da se precizira da se i u tvom slucaju radi o vjerovanju i niocem drugom.
 
Odgovor na temu

Corey

Član broj: 20462
Poruke: 3246
93.86.201.*



+3 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima27.10.2009. u 16:21 - pre 176 meseci
Pa ovo je ultra madzone ? Pročitaj opet opis foruma.

Na isit način mogu da tvrdim da svi živimo u matriksu, tj. da film nije naučna fantastika već predstava realnosti.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima27.10.2009. u 16:45 - pre 176 meseci
Svako moze na javnom forumu da tvrdi sta god hoce. Niko ti ne osporava to pravo.
Ali ako si dosao ovdje na ovaj forum da javno nesto tvrdis (a bez ikakvih cinjenica kojima potkrepljujes svoja tvrdjenja) onda si valjda saglasan sa tim da i drugi imaju pravo da javno iznesu svoje misljenje o tvojim tvrdjenjima/vjerovanjima koja si im predocio.

Ako ne mislis tako, onda svoje misljenje treba da zadrzis za sebe, a ne da ga plasiras u javnost.

Znaci, tvoje je pravo da tvrdis sta god hoces (cak i neosnovano) i da to ovdje napises, a moje je pravo da tvoje tvrdjenje smatram laprdanjem (mozda isto neosnovano) i da isto tako to ovdje napisem.
Ako u pricu ubacimo i neke konkretne argumente onda nasa misljenja i ne moraju biti neosnovana.

Mislim da jedino sto nije dozvoljeno je nekog neosnovano vredjati, a izrazavati misljenje o necijem misljenju je sasvim legitimna stvar na javnim forumima.
Drugi je problem sto se neki nalaze uvredjeni kad se kritikuje neko njihovo misljenje, ali to je van mojih mogucnosti.

Ne vidim u cemu je nesporazum...

 
Odgovor na temu

Corey

Član broj: 20462
Poruke: 3246
93.86.201.*



+3 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima27.10.2009. u 17:14 - pre 176 meseci
Nema nesporazuma, nego ne podnosim netoleranciju tuđih mišljenja i stiskanja zubima kada je neko drugačiji od tebe. Postovi prosto odišu gnevom, pena im pada na tastaturu koliko pokušavaju da omalovažavaju tuđa razmišljanja.

Sramota me je bilo dok sam čitao nečije postove.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima27.10.2009. u 17:48 - pre 176 meseci
Pa sta ces... Tako ti je to u zivotu. Ali mnoga misljenja zaista i zasluzuju da budu omalovazavana.
Osim toga, neki ljudi slabo podnose, ili naprosto ne zele da podose, da im neko vredja inteligenciju na suvise prizeman nacin. To tesko da ce se promjeniti, pa je pametnije za onog ko se tim sportom bavi da se kloni takvih ljudi ili bar da se kloni tog sporta u njihovom prisustvu.

Mozda je kulturno i uvidjavno i "po bontonu" pustati svakog da bez ikakve kritike lupa sta god hoce, ali nije bas pametno, jer se tokom istorije pokazalo da uz ljude koji mnogo vole da lupaju skoro uvijek idu i nekakve "ambicije" da to lupetanje zazivi i na nesto sirem nivou od njihovog licnog, sto se onda uvijek po pravilu zavrsava opstom tragedijom.

Normalan covjek zdravog razuma je zahvalan ako bilo ko stavi njegove teorije na bilo kakvu probu jer mu to omogucava da provjeri istinitost istih.
No budala se odmah uvrijedi ako bilo ko posumnja u ono sto je rekao.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
91.150.123.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima27.10.2009. u 21:19 - pre 176 meseci
@ Odin D.

Molim te smanji malo dozivljalj. To sto tebe nesto vredja nije razlog da odma ospes drvlje i kamenje na coveka koji je ovde dosao da kaze svoje misljenje u dve recenice.

Agresivnim tonom nikada nista neces postici. Uvek postoji civilizovan nacin da se razgovara o medjusobnim razlikama u misljenju. A to je vec uglavnom pitanje zrelosti nekog coveka.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima

Strane: << < .. 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 269929 | Odgovora: 1743 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.