Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima

elitemadzone.org :: MadZone :: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima

Strane: << < .. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 269906 | Odgovora: 1743 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
77.243.28.*



+288 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima23.01.2010. u 00:00 - pre 173 meseci
da, jbt samo u americi se sve to desava a ostatak sveta? aaa kako da ne, pre bih poverovao baba persi sto gleda u pasulj nego americkoj propagandi koja se vrti iz doba hladnog rata kad je prica o vanzemaljcima bila dobar paravan za ovo i ono, prava tema za ultra mad zone :-)

 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
77.46.180.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima23.01.2010. u 09:10 - pre 173 meseci
Pozdrav astralpro,

Izgleda nisi bio na ovoj temi od pocetka. Vec smo dosta diskutovali o tome da li je fenomen zastupljen samo u Americi. I drugi su imali takvo, mora se reci, neinformisano misljenje. Fenomen UFO-a je zastupljen globalno. Prakticno je tesko naci zemlju u kojoj nije.

http://www.nationalarchives.gov.uk/ufos/

Ovo ti je recimo sajt Velike Britanije , tj. njihove nacionalne arhive sa oko 60 godina prikupljanog materijala o UFO aktivnostima i vidjenjima.


http://rt.com/Top_News/2009-07...ds-say-aliens-love-oceans.html

Ovo ti je clanak iz Russia Today koji pise o deklasifikaciji ogromnog broja UFO dokumenata ruske mornarice.



http://www.collectionscanada.g...SID=kgdt41n9ubjhgu667rk8m1kkp4

Ovaj sajt ti je zvanican sajt Kanade i njihova deklasifikovana UFO dokumenta .


http://www.ufoevidence.org/govtdocs/index.asp

Ovo su deklasifikovana dokumenta USA dobijena kroz tzv. Freedom of Information Akt. Ovo nije sve. Ovo je samo jedan od sajtova gde se mogu videti neka od dokumenata.


http://colinandrews.blogspot.c...portant-breaking-news-ufo.html

Ovo je clanak o masivnoj deklasifikaciji dokumenata Brazila o UFO.



http://www.telegraph.co.uk/new...filmed-UFO-for-40-minutes.html

Ovo ti je samo jedan od zvanicno priznatih slucajeva u Kini na kome rade njihovi naucnici. Ufo aktivnost u Kini ti je nesto kao "dobar dan".


http://www.rense.com/general52/deff.htm

Da ne zaboravimo i Meksiko gde je postojanje UFO-a (u smislu dokazanog postojanja letelica koje prkose postojecem znanju o tehnologiji)



I tako dalje, mislim da ako samo podjes od ovih nekoliko sajtova, uverices se da je UFO aktivnost globalan fenomen i da nije vezan za USA. Ako probas da potrazis, uverices se lako da UFO aktivnost postoji prakticno u svakoj zemlji na svetu.

Osim toga UFO fenomen je postao masovno poznat negde pri kraju drugog svetskog rata. Znaci dosta pre pocetka hladnog rata.

Da li si sada blizi bar 0.1% da poverujes kada znas da je fenomen zastupljen svuda u svetu ?

Da li imas neko sledece pitanje da ti dalje "ne stima" ? Prakticno za svaku nedoumicu i predrasudu koju bilo ko neupucen ima, postoji masa dobre dokumentacije i informacija koje mogu da uvere normalnog coveka da nije imao najpreciznije misljenje zasnovano na cinjenicama.

Cisto zabave radi, da li imas jos neko pitanje ?


 
Odgovor na temu

ITguru

Član broj: 49451
Poruke: 108
91.148.82.*

Sajt: www.carbonmetrics.eu


Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima23.01.2010. u 12:55 - pre 173 meseci
Citat:
da, jbt samo u americi se sve to desava a ostatak sveta? aaa kako da ne, pre bih poverovao baba persi sto gleda u pasulj nego americkoj propagandi koja se vrti iz doba hladnog rata kad je prica o vanzemaljcima bila dobar paravan za ovo i ono, prava tema za ultra mad zone :-)


Ja imam isto problem sa ovim, ali mislim da se radi o tome da se iz Amerike sve prenosi glasno pa i ovakve stvari. Realno Americki mediji i mentalitet su ti takvi. Npr mi gledamo na Discovery americke nosace aviona, americke avione, podmornice i onda mislimo wow pa vi ste glavne baje. Rusima i Kinezima ne pada na pamet da vode nekog na turneju po njihovim high tech brodovima i podmornicama sto ne znaci da ih nemaju ili da nemaju cak nesto bolje od Amera. Ipak dosta grupa koje se tu u Americi isticu u borbi za istinu o UFO i vanzemaljcima mi "smrde" i zato sam odustao od Americke UFO price i resio da pravim svoju.

Vratio bih se na moj prethodni post o Solomonskim ostrvima. To nije Amerika a prica je prepuna konkretnih informacija i ljudi i mnoge stvari su neverovatno proverljive sem sto jos uvek nema onoga sto bi svi hteli:
fotke, video, mrtav pacov itd. koje bi i da nekom pokazes na kraju bilo "Ma to je fake!". U kontaktu sam sa dosta ljudi sirom sveta po pitanju ovoga, ljudima koji tamo zive ili su boravili. Taj link sto sam postovao je samo deo price a ima drugih community sajtova gde lokalni ostrvljani, nesvesni te glavne price servirane u UFO krugovima, pricaju o cudnim stvarima. Spominju se "misteriozna vojska" i "necujni avioni". Ja sa jos par ljudi planiram cak i ekspediciju tamo ali bilo bi skupo i opasno. I bez vanzemaljaca je rizicna avantura motati se po onim dzunglama. U dzungli zive plemena u kojima kao belac bolje da se ne pojavljujes bez nekog lokalnog vodica (a i on ti nije garant jer nije ni njemu svejedno). Ta plemena kad vide belca bude ovako: "Dobro dosao ti nama, daj sad malo odece daj malo hrane,..." i to tako ide dok nemas sta da im das a onda mozda popases i strelu u dupe. Moras gomilu tih ljudi potkupiti da bi te odveli na ta "specijalna mesta". U startu kad se dodje u selo moras prase da poklonis. Zvuci poznato? :)

Sve u svemu ako tamo nema vanzemaljaca i ostalih spodoba kao sto se prica onda je definitvno neka zemlja (Australija ili Amerika) uspostavila bazu za eksperimentalne letelice. Jako cesto se moze od ljudi odande cuti prica o necujnom avionu koji je u isto vreme i podmornica i brod. Tamo UFOi ne silaze sa neba vec izranjaju iz okeana. Ako neko nesto zna onda su to ti ljudi koji zive u dubokoj dzungli, ali oni ti nece tek tako odati informacije, nije se lako s njima sprijateljiti i doticne ne smatraju vanzemaljcima vec ljudima koji tu davno zive i ziveli su pre njih. Sto se tice "specijalnih mesta" to su mesta gde se skoro svakodnevno mogu videti diskovi kako nadlecu i jos po nesto.

Etnicka tenzija na Solomonskim Ostrvima davno je okoncana ali sve je jos pod protektoratom/okupacijom Australije i nemaju nameru da mrdnu odande - RAMSI misija.

Prica koliko god bila neverovatna ima dosta smisla. Ako hoces nesto od nekog da sakrijes izolovana ostrva u Pacifiku, su idealna. A sto se tice nase ekspedicije ideja i nije da dokazemo nesto svetu jer svet ionako boli uvo, ideja je da dokazemo sebi.
Zainteresovani za Energy Management Software Beta Test posetite: www.cenable.com
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
77.243.28.*



+288 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima24.01.2010. u 01:02 - pre 173 meseci
pazi sve je to lepo i krasno, nego dajte konkretan materijalni dokaz za celu pricu? konkretno kao:ziv ili mrtav vanzemaljac, deo hitech aviona/podmornice? bilo sta opipljivo umesto rekla-kazala. da ne citam celu temu, cudi me da u Srbiji nema vanzemaljaca i cudnih letelica, ili mozda ima a nisam obavesten? :) kad su nasi '99 skinuli nevidljivi f117 do sad bi trebalo da sam zatekao komsiju kako kolje vanzemaljca na terasi :)
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
77.46.180.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima24.01.2010. u 18:06 - pre 173 meseci
Citat:
kad su nasi '99 skinuli nevidljivi f117 do sad bi trebalo da sam zatekao komsiju kako kolje vanzemaljca na terasi :)


Pa zar bas na terasi, majku mu :)


Citat:
cudi me da u Srbiji nema vanzemaljaca i cudnih letelica, ili mozda ima a nisam obavesten? :)


Bas kao sto si i pretpostavio. Nisi obavesten :) Vec se vidi da imas predispozicije za premijersku funkciju u Srbiji :))

Citat:
pazi sve je to lepo i krasno, nego dajte konkretan materijalni dokaz za celu pricu? konkretno kao:ziv ili mrtav vanzemaljac, deo hitech aviona/podmornice? bilo sta opipljivo umesto rekla-kazala.


Sad bi ja mogao da kazem : Sve je to lepo i krasno sto ti trazis konkretan materijalni dokaz, ali sta ti tacno podrazumevas pod pojmom dokaz ?
Evo u cemu je problem. Svi mi znamo za pojam dokaza koji se koristi u matematici. U matematici imas tacno definisane pocetne uslove, medote transformacije nekog izraza i neke grannicne kriterijume (kao na primer da ne mozes izraz da delis sa nulom. Pa kada skratis nesto prilikom transformacija moras da uzmes u obzir da npr (x-2), ako si taj izraz pokratio, iz tog izraza proizilazi da x mora biti razlicito od 2 u konacnom resenju.). Kada se ima to sve u vidu onda svaka osoba na svetu moze koristeci data pravila da dokaze neki izraz. To je dokaz u matematickom smislu. Nazalost takav dokaz postoji samo u matematici a ne i u prakticnom zivotu. (Sto ne znaci jel, da je matematika neprakticna :) )

U realnoj situaciji nikada ne mozes da imas definisane sve pocetne uslove, metode transformacije informacija (logicko razmiljanje, neko bi rekao), i granicnih uslova. Uvek postoji nesto sto je nepoznato. I nikada ne mozemo biti u nesto 100% sigurni. Ovo je manje vise sve jasno ali da navedem jedan primer. Kako mozes biti 100% siguran da si dete svojih roditelja i da nisi usvojen ili zamenjen u porodilistu ? Verovatno je najsigurnija metoda da se uradi test genetike. Ali tu vec imamo druge probleme. Kako da znamo da je aparat na kome je uradjen test ispravan ili da doktor nije potkupljen da da pogresne rezultate, jer je recimo jedan ili oba roditelja iz svojih razloga odlucilo da te drzi u neznanju (za tvoje dobro , naravno). I tako dalje... Nikada ne mozes biti 100% siguran ni u sta , osim u matematici naravno.

Kako je taj fundamentalni problem resen u drustvu ? Sudska praksa je idealan primer za to. Gledao si sigurno dosta "advokatskih filmova". U principu odluku , tj. dokaz u pravnom smislu donosi u nekim slucajevima sudija a u drugim porota, u zavisnosti od zakona u datoj zemlji i oblasti prava koja je u pitanju. A vec znamo da su ljudi podlozni greskama u rasudjivanju i predrasudama. Znaci, ne postoji apsolutni dokaz, postoji to da li su sudija ili porota postigli konsenzus u vezi toga da li je neko kriv ili nije. A na osnovu materijalnih dokaza i svedocenja svedoka, vestaka i ocevidaca. Materijalni dokaz sam po sebi ne predstavlja apsolutno nista ako nije posmatran u kontekstu neke price, tj. rekonstrukcije dogadjaja koju tuzilac pokusava da sastavi. Ukratko, vecina ljudi kada trazi dokaz ustvari trazi konsenzus. Trazi misljenje drugih ljudi koji se slazu ili ne sa nekom pretpostavkom. Ako se dovoljan, tj. odlucujuce veliki broj ljudi slaze sa necim, onda je ta neka pretpostavka "dokazana".

E sad sledece pitanje. Da li su metode sudske prakse dovoljno dobre da bi se doneo konkretan zakljucan u vezi toga da li vanzemaljci postoje ili ne ?

Znam da ti nisam kompletno odgovorio na pitanje. Pre nego sto nastavim dalje voleo bih da cujem tvoje misljenje u vezi do sada iznesenog.



 
Odgovor na temu

.sasa.

Član broj: 181517
Poruke: 22
89.216.32.*



+36 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima25.01.2010. u 11:48 - pre 173 meseci
Mislim da neces dobiti odgovor :) Pokopao si ga u startu :)

Poz.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
77.46.180.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima25.01.2010. u 12:08 - pre 173 meseci
Ne vidim zasto ne bih dobio odgovor. Nije mi namera da nikoga "pokopavam". Svugde gde sam stavio smajlije komentar je namenjen da bude sala bez ikakvih negativnih opaski onome kome je namenjena. Nikada ne ismevam nekoga zato sto nesto ne zna. I izvinjavam se ako je neko tako to shvatio.

Uostalom, moze ko god zeli da se prikljuci i odgovori na pitanje ili da komentar gore postavljene analize. Na pocetku teme je takodje bila polemika oko istog problema. Samo sto tada ni meni nije bilo jasno kako objasniti pravilno pojam dokaza. Takodje, nije se niko pojavio ko bi na to pitanje odgovorio tako da se i ostali ljudi koji su ucestvovali u diskusiji sloze. Da se postigne konsenzus oko definicije pojma. Da se "dokaze" ukratko :)
 
Odgovor na temu

ITguru

Član broj: 49451
Poruke: 108
91.148.86.*

Sajt: www.carbonmetrics.eu


Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima25.01.2010. u 12:53 - pre 173 meseci
Sto se mene tice dokaz sluzi da bi se vise ljudi oko necega slozilo. Ali ima jedna druga stvar kad su ovakve teme u pitanju. Procitao sam dosta diskusija na internetu o ovome i uglavno vise citam nego sto u njima ucestvujem ali mogu da primetim jednu osnovnu stvar. Kad su vanzemaljci u pitanju ljudi se jednostavno dele na one koji zele u to da veruju i one koji to ne zele. Nezavisno od dokaza, to je tako i skopcano je sa necim drugim a to je dosadasnje zivotno iskustvo individue i uopste stav o zivotu, stav o ljudima. Najbolji nacin da neko formira stav je da licno iskusi neki fenomen.

P.S. Znamo kako su svojevremeno u mracnom dobu crkvene inkvizicije prolazili ljudi koji su podnosili dokaz za nesto sto se danas smatra istinom. Tad je isto bilo onih koji zele u nesto da veruju i onih koji ne zele.
Zainteresovani za Energy Management Software Beta Test posetite: www.cenable.com
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
77.46.180.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima25.01.2010. u 14:00 - pre 173 meseci
Slazem se sa svime sto si rekao. Mada sledeci pasus ja malo drugacije dozivljavam.

Citat:
Kad su vanzemaljci u pitanju ljudi se jednostavno dele na one koji zele u to da veruju i one koji to ne zele. Nezavisno od dokaza, to je tako i skopcano je sa necim drugim a to je dosadasnje zivotno iskustvo individue i uopste stav o zivotu, stav o ljudima.


Ja vidim generalno 2 grupe ljudi isto. Jedna su oni koji mogu da prihvate postojanje vanzemaljaca u smislu da nemaju nista protiv toga da oni postoje. Ovo je malo jednostavno receno ali tipican komentar takve osobe je kada joj se pomene tema: "Verujem ja da vanzemaljci postoje. Sto da ne? " Samo ja ne bih rekao da osoba "zeli" da vanzemaljci postoje vec da je dovoljno otvorenog uma da prihvati takvu mogucnost. Mada ne iskljucujem da ima ljudi koji iz nekog razloga "zele" da vanzemaljci postoje. Mozda u ocekivanju da ce im vanzemaljci resiti neke probleme ili ko zna sta vec. Tipican komentar druge vrste ljudi je recimo: "Vanzemaljci ?! Ma to su sve gluposti....." Za ove druge bi se pre moglo reci da "ne zele" da vanzemaljci postoje jer bi im to onda totalno poremetilo njihovo shvatanje realnosti. Na kraju krajeva svi mi znamo dosta ljudi koji misle da su "provalili" kako ovaj svet funkcionise (uglavnom sve negativne premise koje im pomazu da opravdaju svoj los zivot i losu situaciju).

E sad, kad pitanje postane malo blize, u smislu, da li vanzemaljci postoje na Zemlji ili je posecuju onda opet imamo razlicite odgovore onih koji generalno nemaju nista protiv da vanzemalji postoje. Ponekad cak i nezavisno od prezentovanog dokaznog materijala i prateceg objasnjenja.

Moje misljenje je da je vise u pitanju otvorenost uma nego neki impuls ili poriv osobe koji zahteva da vanzemaljci postoje ili ne.

Ja recimo pripadam trecoj grupi ljudi kojoj je svejedno da li vanzemalji postoje ili ne sve dok mozemo da saznamo istinu po tom pitanju. Prvi ozbiljniji materijal koji sam video je The Disclosure Project konferencija iz 2001 godine. Prvi put kada sam je pogledao nisam znao sta da mislim o tom pitanju. Malo mi je bilo previse da pocnem da verujem u kontakt sa vanzemaljcima jer mi je to bilo veoma daleko od realnosti prema mom do tadasnjem zivotnom sikustvu. A sa druge strane nisam mogao ni da olako otpisem taj materijal jer su se tamo pojavljivali neki vojnici, piloti, kotrolori leta..... grupa ljudi od kojih se ne ocekuje da olako daju izjave o paranormalnom. Tako da sam taj materijal prosto ostavio kao nesto o cemu nemam definisano misljenje. Sve do par godina kasnije kad sam se sticajem okolnosti ponovo zainteresovao za tematiku i odlucio da ponovo iskopam tu konferenciju koju sam pre gledao.


Citat:
Najbolji nacin da neko formira stav je da licno iskusi neki fenomen.


Zaista jeste bez sumnje. Video sam video zapis gomile ljudi koji su instant poceli da veruju u vanzemaljce posle licnog iskustva sa ufo. Nije im na dalje bio potreban disektovan vanzemaljac ili deo svemirskog broda da bi znali sta je istina a sta nije.





Na youtube-u se moze videti i ceo dokumentarac koji pocinje ovim :

 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
77.243.28.*



+288 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima25.01.2010. u 14:19 - pre 173 meseci
hvala na zanimljivom odgovoru,
slazem se da ovaj 'problem' nije toliko apstraktan da bi se matematicki dokazivao. Imamo pocetnu pretpostavku tipa 'ufo postoji' koju treba dokazati ili oboriti ali dalje ne mozes, ni indukcijski ni bilo kako drugacije. mada, prihvatio bih i ne-matematicki dokaz postojanja doticnih.
Advokatski takodje ne mozes, jer nemas pouzane svedoke niti materijalne dokaze a niti bilo sta drugo.
Sad cu objasniti na sta sam mislio pod pojmom 'dokaz' pa da mozemo da nastavimo dalje. Posto se sve slike i video snimci mogu lazirati i napraviti u kucnoj radinosti sa prosecnim kompjuterom, to ne smatram vrstom ozbiljnog dokaza za postojanje ufo.
Dalje, nesto sto je neko ili su neki videli na nebu/vodi ne moze se uzeti uvek kao obavezno tacno jer postoji gomila realnih objasnjenja za svaki od tih slucaja. Npr meteoroloski balon, prelamanje svetlosti,vojni eksperimenti itd itd. Ili jednostavno-ucinilo mu se, mozda je uplasen,umoran, lud, pijan ili drogiran pa vidi i sto ne postoji.
Znaci, 'DOKAZ' u ovoj temi podrazumeva opipljiv materijalni dokaz, nesto sto mogu da vidim, dodirnem i npr uzbudjeno zavristim 'aaa jbt pa ovo je vanzemaljac!!!' :)
ili oboren/prizemljen ufo-kud ces bolji dokaz od toga!
Kao sto je neko ovde rekao, postoje ljudi koji toliko zarko zele u nesto da veruju da jedva cekaju mrvicu necega sto ce se uklopiti u njihove teorije o postojanju ufo, teorija zavere i sl.
I, da mi ne ostanete duzni materijal za srbiju:ko je to i gde video vanzemaljce kod nas?
sto se mene licno tice, nemam nista protiv toga da vanzemaljci postoje ili ne postoje ali ne mogu svoje misljenje temeljiti na tako slabim i nikakvim 'dokazima' jer sam po prirodi realista.
Pozdrav i nadam se da ne davim temu.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
109.93.31.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima26.01.2010. u 14:19 - pre 173 meseci
Citat:
slazem se da ovaj 'problem' nije toliko apstraktan da bi se matematicki dokazivao. Imamo pocetnu pretpostavku tipa 'ufo postoji' koju treba dokazati ili oboriti ali dalje ne mozes, ni indukcijski ni bilo kako drugacije. mada, prihvatio bih i ne-matematicki dokaz postojanja doticnih.


Mislim da smo se ovde razumeli.


Citat:
Sad cu objasniti na sta sam mislio pod pojmom 'dokaz' pa da mozemo da nastavimo dalje. Posto se sve slike i video snimci mogu lazirati i napraviti u kucnoj radinosti sa prosecnim kompjuterom, to ne smatram vrstom ozbiljnog dokaza za postojanje ufo.
Dalje, nesto sto je neko ili su neki videli na nebu/vodi ne moze se uzeti uvek kao obavezno tacno jer postoji gomila realnih objasnjenja za svaki od tih slucaja. Npr meteoroloski balon, prelamanje svetlosti,vojni eksperimenti itd itd. Ili jednostavno-ucinilo mu se, mozda je uplasen,umoran, lud, pijan ili drogiran pa vidi i sto ne postoji.
Znaci, 'DOKAZ' u ovoj temi podrazumeva opipljiv materijalni dokaz, nesto sto mogu da vidim, dodirnem i npr uzbudjeno zavristim 'aaa jbt pa ovo je vanzemaljac!!!' :)
ili oboren/prizemljen ufo-kud ces bolji dokaz od toga!
Kao sto je neko ovde rekao, postoje ljudi koji toliko zarko zele u nesto da veruju da jedva cekaju mrvicu necega sto ce se uklopiti u njihove teorije o postojanju ufo, teorija zavere i sl.


Slazem se. Nazalost, odma moram da ti kazem da do sada ne posotoji niko ko nudi "uslugu" da moze da te odvede da zaista pipnes ufo ili direktno upozna sa vanzemaljcem. Znaci bukvalno niko. Iako bi recimo neki madzionicar mogao da zaradjuje pare na taj nacin da shatro ljude upoznaje sa vanzemaljcima ili im omoguci da "dodirnu pravi ufo" jos nisam cuo za takav slucaj. Postoji doduse nekoliko slucajeva tj. osoba koje tvrde da mogu da organizuju vidjenje ufo-a na nebu, ali predlazem da za sada ostavimo ovu pod temu u stanju mirovanja.

Citat:
sto se mene licno tice, nemam nista protiv toga da vanzemaljci postoje ili ne postoje ali ne mogu svoje misljenje temeljiti na tako slabim i nikakvim 'dokazima' jer sam po prirodi realista.
Pozdrav i nadam se da ne davim temu.


Ovo je jedan od najpostenijih odgovora sto sam ja cuo do sada. Evo kako stoje stvari sto se tice ufo-a u Srbiji:

http://www.nlosrbija.110mb.com/ Imamo recimo ovaj sajt koji je napravilo nekoliko ljudi sa ciljem da prikupe vidjenja NLO-a nad Srbijom. Na njihoovm sajtu mozes procitati o dosta vidjenja nlo-a ili ufo-a pa cak i navodnih susreta sa vanzemaljcima. Na mapi koja se nalazi na naslovnoj stranici moze cak i odokativnom metodom da se vidi da su vidjenja ufo-a razbacana po celoj Srbiji. Pre par meseci se jedan od clanova NLO Srbija pojavio na popodnevnom RTS dnevniku i kratko pretstavio sajt i cime se oni bave.

Sledece, s vremena na vreme se u novinama pojavi clanak o vidjenju ufo-a nad Srbijom ali uvek pod rubrikom "zanimljivosti". Evo nekih od clanaka

http://digg.com/space/Vanzemaljci_iznad_Novog_Sada

http://www.mondo.rs/v2/tekst.php?vest=154169

Citat:
Ova organizacija zabeležila je viđenja NLO i u Kruševcu, Novom Sadu, Pančevu, Beogradu, Kragujevcu, Vranju, Medveđi, Prokuplju, Kraljevu...

Mnogi sa takvim iskustvom do sada nisu znali kome da se obrate, pa je "NLO Srbija" pravo otkrivenje za one koji se plaše da će ih proglasiti ludacima.

"Većina ljudi obično misli da u Srbiji niko nikada nije video NLO. Mi želimo da im pokažemo da je reč o globalnoj pojavi. Zanimljivo je da ufolozi širom sveta vrlo dobro znaju gde je Srbija i to, prevashodno, zbog poznate ikone u manastiru Visoki Dečani kod Peći.

Oni veruju da dva detalja na ikoni koja prikazuje Hristovo raspeće, a nalazi se na ikonostasu nastalom 1335, svedoče o pojavi NLO u srednjovekovnom srpskom kraljevstvu", navodi Kostić.


http://www.index.hr/vijesti/cl...-kraljeva-u-srbiji/399912.aspx

http://www.24sata.rs/novisad.php?id=65719

Pretpostavljam da je ovo samo mali deo vidjenja koji je bio u Srbiji jer najverovatnije velika vecina ljudi nije prijavila NLO Srbiji sta su videli i cak uopste ne znaju da tako nesto postoji. Ili jednostavno ne pricaju o tome sto su videli da ne bi bili ismejavani. Ima toga jos ali treba malo vise vremena da se iskopaju neki clanci iz press online arhive na primer. Ali jedno je sigurno, ako vanzemaljci postoje onda nisu ni Srbiju zaobisli :)

E sada, voleo bih da stavim na probu hipotezu da ne mozemo da primenimo advokatski pristup tj. da testiramo razloge koje si naveo. Da krenemo od prvog za sada.
Za pocetak, ako hoces da navedes kakve bi karakteristike morao da ima svedok koji bi se mogao smatrati pouzdanim? I to u jednom generalnom smislu bez da ulazimo u detalje njegovog iskustva. A u startu mozemo da kazemo da vidjenje raznih svetala na nebu necemo ni uzimati u razmatranje. Nego trazimo neku ozbiljniju vrstu iskustva, ako se ti slazes sa ovim pretpostavkama. Znaci, po tebi, kakav bi bio idealan svedok ? U advokatskoj praksi imamo dakle kao metodu dokazivanja i utvrdjivanje kredibiliteta svedoka. U tom smislu, ili ako ti zelis da drugacije to definises, koje uslove bi morala da zadovoljava neka osoba da bi njeno iskustvo uopste uzeli u ramatranje ?


 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
77.243.28.*



+288 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima26.01.2010. u 15:36 - pre 173 meseci
posto nisam upoznat sa advokatskom praksom izrazicu se dosta laicki:
za pocetak doticni svedok treba da je psihicki zdrav (detaljno pregledan na sva psiho-somatska oboljenja i sl, drogu,alkohol i posledice koriscenja istih.)
njegovo svedocenje proveriti poligrafski, vise puta.
Sa podacima o tacnom mestu i vremenu vidjenja ufo-a, pronaci sto vise osoba koje su bile na istom mestu u isto vreme, i da li su i oni videli nesto ili nisu,zasto i kako.
ali, problem se javlja vec kod prve stavke-medicinskog pregleda jer je jako tesko utvrditi da li je neko 100 posto psihicki zdrav ili ima falinku.
dalje, prica treba da bude sto detaljnija i svaki detalj sto preciznije obraditi-logicki i naucno.
to su neki pocetni koraci :)

 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
109.93.31.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima27.01.2010. u 10:24 - pre 173 meseci
Opet, slazem se sa svime sto si rekao. Bitna stvar ovde je sto smo dakle utvrdili da uopste mogu da postoje zadovoljavajuci svedoci. Sto se tice materijalnih dokaza, nazalost, po mom saznanju nemamo ni zivog ni mrtvog vanzemaljca koji bi bio na raspolaganju niti svemirski brod ili neki njegov deo. Od materijalnih dokaza imamo sledece na raspolaganju: masivnu kolicinu dokumentacije iz raznih sluzbi sirom sveta, radarske zapise ufo-a, tragove povecane radijacije na tacno mestima gde je navodno sleteo ufo, video zapise, fotografije i iz jednog posebnog slucaja koji nije vezan za visokokredibilne svedoke analizu dela vanzemaljskog materijala, zvucni zapis ufo-a, predvidjanja.... Uglavnom, postoji enormna kolicina materijala vezanog za ufo-e tj, vanzemaljce. Ali, ono sto nas interesuje da se skoncentrisemo na najbolje pokazatelje koje imamo na raspolaganju i na najkredibilnije ljude sto mozemo da pronadjemo.

Zato bez daljeg odugovlacenja hajde da pozovemo na klupu za svedoke prvog svedoka. Pozivam sledeceg gospodina:



http://en.wikipedia.org/wiki/Edgar_Mitchell

Dr. Edgar Mitchell ,americki pilot inzenjer i astronaut i sesti covek koji je hodao po mesecu.



Za pocetak pogledaj recimo ovaj intervju dat engleskom radiju Kerrang u 2008 godini. Pretpostavljam da ti engleski jezik nije problem i da mozes bez problema da razumes ceo intervju. Eto za pocetak, mozes da prokomentarises ovaj intervju i kako se ovaj svedok ukplapa u sliku idealnog svedoka po pitanju ufo fenomena kakvog trazimo.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
93.86.88.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima29.01.2010. u 23:30 - pre 173 meseci
Astralpro jos uvek razmislja i vaga detalje pretpostavljam :)
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
77.243.28.*



+288 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima30.01.2010. u 11:39 - pre 173 meseci
Sta da vagam kad sam siguran da sam u pravu :)
kad stignem da pogledam snimak izacicu sa odgovorom, pozdrav.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
93.86.88.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima30.01.2010. u 16:12 - pre 173 meseci
Jos jedan odlican intervju od Project Camelota.

Klaus Dona comes from the art world. As Art Exhibition Curator for the Habsburg Haus of Austria, Klaus has organized exhibitions world wide. With this background his approach to archeology is unconventional. He has traveled the world in search of unique and unexplained findings. Intrepid and unrelenting, he is on a mission to bring to the eye of the public such finds as giant bones, crystal skulls, carvings and sculptures in forms that do not fit into the contemporary view of our timeline.

We spent an afternoon with Klaus in Vienna talking at length about his process, his particularly stunning finds and why he is motivated to pursue this unusual vocation. Staunchly open minded, he refuses to retreat in the face of skepticism and doubt. Low on funding, he presses on to discover the real mysteries, going down through the centuries and excavating artifacts that science does not allow for, revealing the existence of physical proof that humanity has barely grazed the surface of our heritage here on Earth.

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima30.01.2010. u 17:49 - pre 173 meseci
Nego, Ankalagone Crni, posto si vec tu... mozes li ti nama reci kada ce ti vanzemaljci da se pokazu svima nama vec jednom... da ne moramo da se cimamo i jurimo dokaze.

Da li si dobio tu informaciju od njih? Ako nisi... jel mozes da ih pitas? Ja bih bas voleo da znam.

Mozda prihvate da napisu nesto na ES-u?
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
93.86.88.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima31.01.2010. u 00:57 - pre 173 meseci
Stice se utisak da ti mislis da sam ja u kontaktu sa vanzemaljcima :)

Posto je tvoj stav poznat, implicitno nagovestavas da smatras da se ja nalazim u kategoriji crackpotova kao stereotipa ufologa ili "ufo entuzijaste", kako bi to moglo biti politicki korektno receno :) Ili mozda gresim i to je namenjeno da bude sala. Pretpostavicu da je ovo drugo :)

Ako bas iskreno zelis da znas onda i ja moram najiskrenije da ti kazem da nemam pojima. Sto se mene tice, trebali su vec odavno da se pojave. Ovo igranje macke i misa prilicno umara verujem sve koji se bave problemom. Mozda postoji opravdan razlog za tako nesto a mozda i ne. U svakom slucaju, nalazimo se u takvoj poziciji trenutno i kao sto kaze pravilo u golfu: "Igra se tamo gde je loptica" :) To sve naravno za one koji su dosli do zakljucka da nismo sami.

Najveci broj ljudi kaze: "Zelim da vidim konkretne dokaze!". Bilo bi super kad bi vanzemljci to culi i dosli lepo sa brodovima iznad nekoliko bitnih gradova u svetu i na maternjem jeziku gradjana napisali: "Dolazimo u miru. Spremite kolace i pivo :)"


Nazalost ne mogu da pitam, jer nemam koga. Verujem da bi pristali da napisu nesto na ES.

Evo ako neko od njih cuje ovo: Zvanicno vas pozivamo da dodjete da se upoznamo. I da se uclanite na ES da bi mogli da vas pitamo o svemu sto nas interesuje i obrnuto.

Eto, pa sad ako prihvate super. Nadamo se da 'oce.
 
Odgovor na temu

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima31.01.2010. u 10:48 - pre 173 meseci
Citat:
Ankalagon the Black: Stice se utisak da ti mislis da sam ja u kontaktu sa vanzemaljcima :)

Posto je tvoj stav poznat, implicitno nagovestavas da smatras da se ja nalazim u kategoriji crackpotova kao stereotipa ufologa ili "ufo entuzijaste", kako bi to moglo biti politicki korektno receno :) Ili mozda gresim i to je namenjeno da bude sala. Pretpostavicu da je ovo drugo :)

Ako bas iskreno zelis da znas onda i ja moram najiskrenije da ti kazem da nemam pojima. Sto se mene tice, trebali su vec odavno da se pojave. Ovo igranje macke i misa prilicno umara verujem sve koji se bave problemom. Mozda postoji opravdan razlog za tako nesto a mozda i ne. U svakom slucaju, nalazimo se u takvoj poziciji trenutno i kao sto kaze pravilo u golfu: "Igra se tamo gde je loptica" :) To sve naravno za one koji su dosli do zakljucka da nismo sami.

Najveci broj ljudi kaze: "Zelim da vidim konkretne dokaze!". Bilo bi super kad bi vanzemljci to culi i dosli lepo sa brodovima iznad nekoliko bitnih gradova u svetu i na maternjem jeziku gradjana napisali: "Dolazimo u miru. Spremite kolace i pivo :)"


Nazalost ne mogu da pitam, jer nemam koga. Verujem da bi pristali da napisu nesto na ES.

Evo ako neko od njih cuje ovo: Zvanicno vas pozivamo da dodjete da se upoznamo. I da se uclanite na ES da bi mogli da vas pitamo o svemu sto nas interesuje i obrnuto.

Eto, pa sad ako prihvate super. Nadamo se da 'oce.


Ili jednostavno ne postoje.
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
93.86.88.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima31.01.2010. u 12:03 - pre 173 meseci
I to je jedna od mogucnosti.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima

Strane: << < .. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 269906 | Odgovora: 1743 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.