Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP

[es] :: Advocacy :: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP

Strane: << < .. 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54097 | Odgovora: 583 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP04.11.2003. u 14:15 - pre 248 meseci
Citat:
alex:
... sarkasticno sam se osvrnuo na argumente uvazenih kolega iz Windows tabora kako je u Srbiji tako i tako - a to nema nikakve veze s ovom raspravom


Ama, ti si bre covece poceo da tupis o tome, ne ja :)

Nikako da odgovoris ovde ono sto sam te pitao - koji su bre ti "ostali" sto koriste Photoshop na drugim nekim plaformama (nije Windows). Ispade da smo mi toliko zatucani (ovdasnji Srbi) da cak i ne znamo za sta se najvise koristi Photoshop i na kojim platformama ;)

A usput, poceo si "bacas na masu" i to na sve strane - Xbox, igrice, analiziranje mreza, wifi ne smes ni da pomenes vise ... :)

Degojs, dodaj ga bre slobodno na List of Casualties ove teme.



Mala sala nije na odmet ;)

fire, walk with me
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP04.11.2003. u 14:21 - pre 248 meseci
Note to self: idiote, zašto se upuštaš u ovo

Citat:
Also on the same note - koliko je Windows XP ugodan za analizu i troubleshooting problema sa racunarskim mrezama?


Evo, ja ću da ti odgovorim na ovo, mislim da sam blago kompetentan, pošto je ovo između ostalog moj posao. Manje-više je potpuno neupotrebljiv. Koristeći standardne alate prisutne na Windowsu je nemoguće videti neke najosnovnije stvari (recimo da li je konekcija full ili half duplex, koliko ima kolizija na interfejsu, itd.). Ovo sve u Linuxu ima i radi dosta dobro.

Sa druge strane, koliko je meni poznato (jako bih voleo da me neko ispravi) Linux softver za dizajn mreže je totalno neupotrbljiv (direktno poređenje: Visio vs. Dia).

That said, ja svakodnevno koristim Windows zato što uglavnom zadovoljava moje Desktop potrebe. Iako sam veliki poklonik Linuxa ("koristim" ga još od '92), na žalost nemam vremena za podešavanje, prilagođavanje, itd, itd. Windows mi je udoban ovakav kakav je.

Neko je spomenuo automobile i šta bih radije uzeo, auto koji se lakše kasnije dotera, sredi, podesi, tvikuje, itd. Moje mišljenje na tu temu je da auto treba da lep, udoban, komforan i tih, prvenstveno. Mogućnost "kulizacije" istog je potpuno irelevantan faktor.

Toliko od mene,
Marko.
 
Odgovor na temu

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

Član broj: 71
Poruke: 2194
*.landspitali.is

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP04.11.2003. u 14:41 - pre 248 meseci
Citat:
jc denton:
Ama, ti si bre covece poceo da tupis o tome, ne ja


Pogledaj http://www.elitesecurity.org/poruka/229204 - to je tvoja poruka, ako se ne varam. Da je citiram ponovo?

Citat:

Nikako da odgovoris ovde ono sto sam te pitao - koji su bre ti "ostali" sto koriste Photoshop na drugim nekim plaformama (nije Windows). Ispade da smo mi toliko zatucani (ovdasnji Srbi) da cak i ne znamo za sta se najvise koristi Photoshop i na kojim platformama


Advertising kompanije u Zapadnoj Evropi, recimo. Izdavacke kuce, novinske kuce, itd.
Ne znam gde sam ja to nesto ispustio pa ispade da ste vi toliko zatucani? Lepo sam napisao da je situacija u Srbiji specificna i ne treba se na nju osvrtati i uzimati je za argument.

Citat:

A usput, poceo si "bacas na masu" i to na sve strane - Xbox, igrice, analiziranje mreza, wifi ne smes ni da pomenes vise ...


Poceo sam bacam na masu? Ne razumem taj deo bas..

WiFi ne pominjem jer jos uvek cekam odgovore na vec postavljena pitanja. Narocito ne pominjem jer ste se izjasnili da ne znate ni sta je to. To sto ga ne pominjem ne treba mene da je sramota.

Citat:

Degojs, dodaj ga bre slobodno na List of Casualties ove teme.


Imas li ti uopste sta pametno da kazes? Ne vidim nista pametno u ismevanju. Nisam znao da imate listu i nisam znao da je poenta ove tzv. diskusije upravo ta lista. Ako jeste, stavite me odma' na nju pa da zavrsimo.

Pozdrav,
alex.
Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net



+7169 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP04.11.2003. u 15:24 - pre 248 meseci
Citat:

Advertising kompanije u Zapadnoj Evropi, recimo. Izdavacke kuce, novinske kuce, itd.
Ne znam gde sam ja to nesto ispustio pa ispade da ste vi toliko zatucani? Lepo sam napisao da je situacija u Srbiji specificna i ne treba se na nju osvrtati i uzimati je za argument.


Ja mogu da potvrdim da se Apple jako cesto koristi u obradi slike i multimediji. Medjutim ovo nista ne doprinosi diskusiji jer MacOS i njegovo radno okruzenje >nisu< Linux, niti je GNOME a ovde se prica o lakoci koriscenja GNOME vs Win prvenstveno, a sekundarno i pljuckanje tipa "Win vs. Linux" :)

Ubacivati MacOS u ovu diskusiju je malo bez veze, jer ce krenuti razvodnjavanje tipa "da li Adobe ima vise prodatih Win ili Mac Photoshop kopija i sl..."

Edit: Evo sta kaze Adobe SEC (Securities & Exchange Commision) filing za poslednji kvartal:

http://www.edgar-online.com/bi...=0000912057-02-038573&nad=

Citat:

Total application platform mix (excluding platform independent and UNIX revenues) for the third quarter of fiscal 2002 was split 72% on Windows and 28% on Macintosh as compared to 71% and 29%, respectively, for the third quarter of fiscal 2001.


Ovo je jedini "objektivni" i merljivi podatak koji mogu da iskopam - ne znam da li nekom nesto znaci, ali cenim da je ipak merodavniji od paushal procena. Adobe 72% profita vuce sa Win platforme.



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP04.11.2003. u 16:08 - pre 248 meseci
Samo da vas obavestim da je "pokojni" RH 9.0 downloadovan. Danas ću da ga narežem, a nadam se da ću stići da ga instaliram popodne. Naravno, neću moći da proverim kako radi sa dva monitora ili kako se analiziraju mreže (ma šta to značilo), ali ćemo da vidimo iz prve ruke kako ide podešavanje fontova, konekcija na internet, copy/paste, help. Čujemo se uskoro.
 
Odgovor na temu

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

Član broj: 71
Poruke: 2194
*.habil.is

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP04.11.2003. u 17:03 - pre 248 meseci
Jednu stvar sam zaboravio da proverim.

Kreirajte direktorijum c:\Program, izlogujte se iz Windows XP-a i ulogujte se ponovo. Sta se desi kod vas?

Kod mene se prilikom logovanja otvori prozor sa c:\Program cak tri (!!!) puta. Probajte, pa javnite. Naravno, broj otvaranja prozora nije toliko bitan, bitno je da li se i kod vas otvara taj prozor. Mene taj feature kopka (a i nervira) vec neko vreme.
Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.neobee.net



Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP04.11.2003. u 18:20 - pre 248 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:


Dakle, ti cenu jednog softverskog downloada (dl open office) poredis sa najskupljom retail kutijom koja ti apsolutno ne treba, i to developer verzije, koja ti apsolutno ne treba i verovatno ima funkcionalnosti i aplikacije koje OpenOffice nema... ccc :) Mislim, mozemo mi da se natezemo, ali najblizi MS ekvivalent OpenOffice-u kosta $179 a ne $700.




Pa sta sekretarica zna da je to neko napredno izdanje...za nju je sto skuplje to bolje a gazda ne moze a da ne zadovolji sekretaricu...:):):)

Osim toga mogu ti ja prodati sasvim legalno OpenOffice za 700 $ pa smo na istom...:)
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.252.107.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP04.11.2003. u 18:21 - pre 248 meseci
¡Escuche mí, individuos! Pare el discutir sobre las cosas que no son importantes aquí. El punto entero de este hilo de rosca era todos intento Linux y Windows y después dice qué sistema es más fácil de utilizar. Todos debe decir de lo que tienen gusto y lo que tienen aversión en ellos. ¡Eso es él! Entonces todos haga su propio juicio. Por favor, escribamos otras veinte páginas. :-D
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP04.11.2003. u 18:27 - pre 248 meseci
¿Qué herramienta del internet usted usó?
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP04.11.2003. u 18:33 - pre 248 meseci
Y su sitio de Web es casi imposible leer.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP04.11.2003. u 18:41 - pre 248 meseci
Auuuuuu....

http://news.zdnet.co.uk/softwa...nix/0,39020390,39117575,00.htm

Citat:
Red Hat's chief executive has said that Linux needs to mature further before home users will get a positive experience from the operating system, saying they should choose Windows instead.


Da li da nastavljamo raspravu posle ovoga, ili...?
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.neobee.net



Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP04.11.2003. u 18:50 - pre 248 meseci
Citat:
Dragi Tata:
Auuuuuu....

http://news.zdnet.co.uk/softwa...nix/0,39020390,39117575,00.htm

Citat:
Red Hat's chief executive has said that Linux needs to mature further before home users will get a positive experience from the operating system, saying they should choose Windows instead.


Da li da nastavljamo raspravu posle ovoga, ili...?



A ti bi da prekinnes raspravu...;)
Sta je tu tako dramaticno iako je izjavio? To je korporacijska njuska koja bi prodala i svoju rodjenu kevu za$$$. Ja sam uveren da svi ti CEO pa cak i u open source firmama nemaju pojma o samom Open Source-u. Oni su tu samo zbog para. Ne kazem da je to nesto lose, ali definitivno tu fali neko ko se bolje razume u materiju a ne samo u ekonomiju.
RedHat je firma koja je resila da se iskljucivo posveti svojim korporativnim korisnicima i da ostavi na cedilu home korisnike.
To moze da se poredi sa microsoftom recimo, oni su sjajni biznismeni, preveli bi zednog preko vode ali im je softver stvarno trecerazredan i to je umetnost prodati.
Mislim , mene RH zanima kao lanjski sneg a ja kao home korisnik nemam ni najmanju nameru da ga poslusam. Cak stavise nastavicu da ubedjujem ljude u suprotno jer verujem da sam u pravu.

[Ovu poruku je menjao axez dana 04.11.2003. u 20:55 GMT]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net



+7169 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP04.11.2003. u 18:51 - pre 248 meseci
Low blow..
low blow
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.vdial.verat.net



+1 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP04.11.2003. u 19:05 - pre 248 meseci
Kad pominjete RH:

Citat:

Red Hat to drop free Linux OS in favor of Enterprise
http://itw.itworld.com/GoNow/a14724a89361a95913809a0

Prominent Linux vendor Red Hat Inc. is dropping its free Linux product
range and asking customers to migrate to its priced Enterprise Linux. In
a statement posted on its Web site, Red Hat said it will end maintenance
and errata support for Linux versions 7.1 through 8.0 on Dec. 31, 2003,
and for the most recent version 9 on April 30, 2004.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP04.11.2003. u 19:10 - pre 248 meseci
Mikailo, vidi se da ne čitaš pažljivo temu (čudi me, s obzirom da ima samo 20 stranica do sada) - tu vest sam već preneo. Još jedna zanimljiva vest je da Novell kupuje SuSe, pa ćemo da vidimo šta će da bude od svega toga.

Nego, šta je sa tvojim utiscima o pokojnom RedHat-u? Ili si poslušao njihovog šefa pa se vratio na Windows?
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP04.11.2003. u 19:21 - pre 248 meseci
Zaista je pitanje ima li smisla nastaviti raspravu nakon ovog. Moze, onako za nasu dusu da se zezamo i poredimo, ali .. da nije pomenuo Windows pa ajde-de, ali ovako..

A mozda je ovaj iz RH u pravu?

Momci, istina oslobadja.

Citat:
axez:
Sta je tu tako dramaticno iako je izjavio?


axez, bas u onoj temi sa Minhenom i Windowsom na VMWare na Linuxu, gde je tebi takodje sve OK, rekoh ti da ako vas se skupi dovoljno i budete dovoljno glasni, mozda i preokrenete pricu u svoju korist. A Relja rece tada da je ES nekad veci Slashdot od samog Slashdot-a.

Citat:
Cak stavise nastavicu da ubedjujem ljude u suprotno jer verujem da sam u pravu.


Ko je pomenuo vetrenjace? :)




hahahahahahahaahahahahahaha
hhahahahahaahahahahaahahahahahaha
ma ne mogu da verujem jos uvek - odlucili ljudi da nam pomognu posto vide da se mucimo vec 20 stranica na ovoj temi :)))))))))))

"Bill Gates and Steve Ballmer have said that Windows needs to mature further before home users will get a positive experience from the operating system, saying they should choose Red Hat Linux instead."


aprililililililiili :)))


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP04.11.2003. u 21:08 - pre 248 meseci
Citat:
alex:
Pogledaj http://www.elitesecurity.org/poruka/229204 - to je tvoja poruka, ako se ne varam. Da je citiram ponovo? ;)


Aj' dobro, ne vredi da te ubedjujem posto si poceo da me pravis ludim ovde jbg.

Citat:

Advertising kompanije u Zapadnoj Evropi, recimo. Izdavacke kuce, novinske kuce, itd.
Ne znam gde sam ja to nesto ispustio pa ispade da ste vi toliko zatucani? Lepo sam napisao da je situacija u Srbiji specificna i ne treba se na nju osvrtati i uzimati je za argument.


Hehehe, pa izgleda da si vatu ispustio posto si poceo k'o neko devojche da se ponasas na ovoj temi ;)

Citat:

WiFi ne pominjem jer jos uvek cekam odgovore na vec postavljena pitanja. Narocito ne pominjem jer ste se izjasnili da ne znate ni sta je to. To sto ga ne pominjem ne treba mene da je sramota.


Nije sramota kad neko ne ume da namesti nesto, slazem se.
Inace, ja nisam rekao da ne znam sta je to wifi.

Citat:

Imas li ti uopste sta pametno da kazes? Ne vidim nista pametno u ismevanju. Nisam znao da imate listu i nisam znao da je poenta ove tzv. diskusije upravo ta lista. Ako jeste, stavite me odma' na nju pa da zavrsimo.


Nista nije bilo licno, mozda sam malo preterao (ne videh ovog tvog Openhajmera u potpisu tvom). Izvinjavam se, sala je imala sasvim drugi smisao.

fire, walk with me
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.markom.info

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP04.11.2003. u 22:30 - pre 248 meseci
Citat:
Dragi Tata:
¿Qué herramienta del internet usted usó?


Strákar, hvað ertu að tala um? Ég skil spænsku, skilurðu íslensku? Ef einhver, en Alex er að skila þétta, við tölum íslensku, eða spænsku. Ef ekki, tölum serbensku.

Kveðja,
Marko.
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.vdial.verat.net



+1 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP04.11.2003. u 23:19 - pre 248 meseci
Citat:
Dragi Tata:
Mikailo, vidi se da ne čitaš pažljivo temu (čudi me, s obzirom da ima samo 20 stranica do sada) - tu vest sam već preneo. Još jedna zanimljiva vest je da Novell kupuje SuSe, pa ćemo da vidimo šta će da bude od svega toga.

Nego, šta je sa tvojim utiscima o pokojnom RedHat-u? Ili si poslušao njihovog šefa pa se vratio na Windows?


Gosn Tata potpuno ste u pravu, nisam pratio temu, priča se vrti u krug pa je zamorno. Izvinjivam se zbog ponovaljanja informacija.

Što se tiče RH, utisak je da dosta napredovao od ranijih verzija koje sam koristio, ali nisam našao razlog da se dalje bavim istraživanjem upotrebljivosti istog kao dekstop OS-a.
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP05.11.2003. u 00:26 - pre 248 meseci
Citat:
Dragi Tata:
Mikailo, vidi se da ne čitaš pažljivo temu (čudi me, s obzirom da ima samo 20 stranica do sada) - tu vest sam već preneo. Još jedna zanimljiva vest je da Novell kupuje SuSe, pa ćemo da vidimo šta će da bude od svega toga.


Vest je zapravo bajata, cini mi se da sam to pomenuo na ovom forumu jos u septembru - samo mi izgleda niko nije verovao.

Smatram da je to odlican korak ka poboljsanju kvaliteta Red Hat i SuSe distribucija, dosad su prihodi od prodaje bili smesni. Mislim stvarno, prodavati i deliti besplatno, a od toga treba finansirati razvoj...
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP

Strane: << < .. 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54097 | Odgovora: 583 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.