Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP

[es] :: Advocacy :: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP

Strane: << < .. 24 25 26 27 28 29 30

[ Pregleda: 54634 | Odgovora: 583 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP10.11.2003. u 23:42 - pre 248 meseci
Citat:
axez:
Citat:
Dragi Tata:
Opet voda niz moju vodenicu :)

Ti znaš te dve komande da digneš mrežu i znaš da podigneš sambu i sada ti je to lako. Tvoj drug (pretpostavljam) ne zna te komande niti ga interesuju, a ipak je završio isti posao kao ti.



Poenta je u onome sto windows mora da se restartuje...:)


Ma molim vas ljudi, nemojte da pricate netacne stvari ovde. Ovakve izjave i komantari stvarno iritiraju, pa posle nije ni cudo sto "MSovci opovrgavaju Linuxovce na jako ruzan nacin"

Dakle, NIJE TACNO da mora da se restartuje Windows XP posle podesavanja lokalne mreze. Druga je stvar ako menjate ime kompjutera (host name), ali to nije neophodno da bi se lan podesio u ovom navedenom slucaju. Dovoljno je ukucati odgovarajuce IP adrese posto je radna grupa po default-u i na jednom i na drugom kompjuteru "WORKGROUP".
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..-chandran.sbs.auckland.ac.nz



+3 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP11.11.2003. u 04:41 - pre 248 meseci
axez, a je l' mozes da nam objasnis kako to NSA moze da iskoristi NSAKEY da nam upadne u komp? Ako se malo raspitas cemu sluze ti kljucevi videces da jedini nacin da NSA koristi te kljuceve je da ti prvo upadne u racunar. A ako ti upadne u racunar pa onda mu ne treba NSAKEY.
A i Dejan ti je napisao da je microsoft dao source kod vladama raznih drzava i najbitnijim partnerima. Pa te vlade bi tuzile MS da je omogucio NSA da im upadne u racunare.
Mislim da mnogo posecujes sajtove kao onaj sto si pre naveo "I hate microsoft" i slicne...Sto bi nsa zanimalo koje licne stvari ja imam na mom racunaru. Pa znas koliko bi ljudi trebalo tamo da bude zaposleno ako hoce da citaju sve sta drugi ljudi imaju na disku. Pa bilo bi ih milion. Mani se teorija zavere. Tolika mrznja prema Microsoftu te bas zaslepljuje.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP11.11.2003. u 05:50 - pre 248 meseci
Ma ne vredi to pričati.. evo na OSNews.com koji redovno posećujem ima prikaz Libranet Linux 2.8.1 i pazite sad screenshot:

http://img.osnews.com/img/5090/libranet1.jpg

Ko to pravi, koliko godina ima i za koji uzrast? Ma ko to uopšte drži na desktopu? Koji su motivi? Ne znam.. meni nikad, ali baš nikad NIKAD nije palo na pamet da stavim nešto slično (upereno protiv bilo kog OS ili kompanije) na svoj desktop. Pa makar da su stavili neku golu žensku kako pravi neku šalu na račun MS još bih neki deo i razumeo :-) Ma, ovakve stvari kad vidim ne znam da li da se smejem ili da plačem.. "njima" je tamo izgleda jedan od jačih motiva - mržnja spram Microsoft-a. Pitaj Boga..

A komentari na prikaz distribucije? haha GLAVNO pitanje je bilo gde može da se nađe taj wallpaper.. Whaddya know..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP11.11.2003. u 07:05 - pre 248 meseci
Citat:
srki:
kako to NSA moze da iskoristi NSAKEY da nam upadne u komp?


Eh, kako.. šta kako? Kako ti to možeš i da pitaš uopšte? :-)

U tačno određenom trenutku, kad odluči da uceni ceo svet (pretpostavljam da neće biti u pitanju pare), Bil Gejts lično će da pošalje neku komandu niz Internet i naši računari će da stanu očekujući dalje instrukcije dotičnog. E, tog dana mi "Windows-ovci" smo najebali, a iste večeri na Radiju Slobodna Evropa će biti objavljeno da je Pokret Otpora godinama pripreman pod maskom Linuxa ("It is I, Leclerc!"). Dalje.. ma naravno, biće happy-end, a i nama Windows-ovcima oni će oprostiti jer razumeju i oni da nije bilo lako odoleti Windowsu.. sve te igrice.. itd.
Zato ja držim onaj Knoppix CD u blizini, nikad se ne zna šta će biti ujutro.

Citat:
axez:
Samo sto ono sto sam ja postavio nije teorija nego je dokazano.


http://www.angelfire.com/wy/djordjenikic/images/Spijun/NY.wav
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP11.11.2003. u 10:24 - pre 248 meseci
A i prica uopste ne drzi vodu. Zasto bi nsa trazila da se ubaci drugi kjuc kada moze da kaze MS-u da im daju prvi. Fora je sto se taj drugi kljuc koristi u aplikacijama koje su instalirane na njihovim racunarima u NSA i potreban je da bi nsa lako i brzo uradila update na tim njihovim racunarima (recimo neki security patch ili tako nesto). Ali potrebno je da tu aplikaciju koja koristi taj kljuc imas instaliranu! A ako nsa moze da mi upadne u komp da to uradi pa onda joj ne treba kljuc.
Sve je lepo razjasnjeno u NTBUGTRAQ od ljudi koji su inace otrkrili gomilu rupa u windowsu i svi se slazu da nsa ne moze zbog tog kljuca da vam upadne u racunar. axez, zar mislis da bi windows i dalje postojao da je to tacno. Pa popio bi tuzbu i od banaka i od drugih drzava i od korisnika.....
evo ti nekoliko linkova i citat iz jednog zakljucka:

http://ntbugtraq.ntadvice.com/...sp?sid=1&pid=47&aid=52
http://yarchive.net/phone/nsakey.html


Citat:
So, in short: It doesn't matter whether or not you believe Microsoft here. Even if the NSA does have the private key that corresponds to the "NSAKEY" public key, it doesn't enable them to do anything they weren't able to do before.

 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.252.107.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP11.11.2003. u 19:18 - pre 248 meseci
Citat:
P.S. ako ti se svi gade ovde, sta ces ti onda tu?

Ne gade mi se svi, vec samo Linoxovci i MSovci. Postoji i velika populacija koja moze da sagleda sve ovo objektivno, hladne glave.
Citat:
Opet voda niz moju vodenicu :)
Ti znaš te dve komande da digneš mrežu i znaš da podigneš sambu i sada ti je to lako. Tvoj drug (pretpostavljam) ne zna te komande niti ga interesuju, a ipak je završio isti posao kao ti.

'Oce k****! Mora da nadje wizard (ako ne znam gde je moze na k**** da ga natakne sto on postoji), mora da zna koji su sve parametri u pitanju isto ko sto i ja moram da ih znam.
Koja je to tvoja vodenica? Melje li nesto? Objektivno, ne subjektivno!
Citat:
Poenta je u onome sto windows mora da se restartuje...:)

Bravo!
Citat:
Evo DT je bas malopre objasnio da je nekom ko blage veze nema sa networkingom lakse da umrezi Windows XP nego Linux sistem. Videcemo, mozda to i nije tacno - ako Linux ima neki svoj "easy" wizardoliki i sl. interfejs da neko ko blage veze sa zivotom nema moze da se poveze u mrezu kako bi odigrao igricu.

Wizard postoji! RedHat Netword Device Control-> Configure->Add. Ko nema veze nece dici tu mrezu pa ne znam koji sistem da koristi. Milion ljudi na dan me zove pitajuci me kako da puste nasa slova u microdvd-ju, a znace da nameste mrezu jer koriste windows. Molim te!!!
Citat:
Aman, hoces li mi reci sta je to "vise" - ja mislim da sam opteretio moju razvojnu masinu bas bas - pa ne "puca", radi evo vec 28 dana od poslednjeg reseta koji je bio neminovan zbog ubacivanja neke TV kartice. A stvarno ima dosta instaliranog softvera svih vrsta i uvek ima bar 50 aktivnih procesa.. stvarno ne znam.

Citat:
E, da. Ne bih ni video ovaj deo da nije Ivanovog citata. Da li bi mi objasnio (onako korak po korak - imaj na umu da sam ja samo Windows korisnik :) šta to "više" da uradim da bih srušio moj kućni XP ili recimo Win2k na poslu? Osim da instaliram neispravne drajvere ili hardver, ali to će da sruši i Linux.

Ala si ga procitao cale, svaka ti cast!
Citat:
...(ne rusi se, nego "puca" figurativno)...

Puca u smislu "linux ga sije", "jede malu decu"... U svakom slucaju NE RUSI SE.
Probaj da odradis nesto ovako. Ujutro u 6:50 treba komp da se zakaci na net (tada je jeftina :-) ), da skine postu za sve korisnike (cela mala porodica - 4 clana), da mi skine novine sa neta, i da se otkaci. Da vidim sta treba ti da uradis a sta ja.


Ove price (i bajke) o windows spijunazi cuvajte za laku noc. Koji je to debilizam?! Mreza nije na netu, i ovi iz NSA mogu da mi se privatno. Ima firewall, ponovo. Nadgledam promet na mrezi... Probudite se, ljudi (pojedini)!
Citat:
Koju to igricu Ivane? Misliš onu jednu, onu.. kako se ono zvaše?
Pa neće valjda neko da igra igrice kući na tako ozbiljnom operativnom sistemu, ajde :-)


Quake III, UT2003, MOHAA... Ali to cak nije ni poenta komentara.


JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP11.11.2003. u 21:16 - pre 248 meseci
Citat:
Probaj da odradis nesto ovako. Ujutro u 6:50 treba komp da se zakaci na net (tada je jeftina :-) ), da skine postu za sve korisnike (cela mala porodica - 4 clana), da mi skine novine sa neta, i da se otkaci. Da vidim sta treba ti da uradis a sta ja.


Windows špijunira, sam se konektuje, šalje i prima podatke i instrukcije, sve bez ikakve akcije od strane korisnika :-) Da vidimo mi koliko tebi treba da podesiš Linux ovako?

VRider, prijatelju ako ikako može bez ružnih reči. Ako može bilo bi lepo, a ako ne da se razilazimo.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP11.11.2003. u 21:24 - pre 248 meseci
Citat:
VRider:

'Oce k****! Mora da nadje wizard (ako ne znam gde je moze na k**** da ga natakne sto on postoji), mora da zna koji su sve parametri u pitanju isto ko sto i ja moram da ih znam.
Koja je to tvoja vodenica? Melje li nesto? Objektivno, ne subjektivno!


Lepo. Ajde sad kod mame da naučiš osnove pristojnog ponašanja, pa se onda vrati da nastavimo priču. Dotle možeš da raspravljaš sa axezom i njemu sličnima.


 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..-chandran.sbs.auckland.ac.nz



+3 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP11.11.2003. u 21:32 - pre 248 meseci
Kod windowsa se cak i NSA brine o mojoj sigurnosti pa moze da mi pristupa kompu i da gleda da li mi je neko stavio neki virus ili tako nesto. Ajde to da vidim na linuxu? :-)))

Salu na stranu, ja kada sam prvi put povezivao windows masinu u lokalnu mrezu nisam znao ama bas nista i opet sam to uradio klikcuci po menijima. Da sam tada koristio linux pa znam da bi mi trebalo sigurno mnogo vise jer bih se nacitao HOW-TO dokumenata i man stranica kao nenormalan. Naravno kada posle naucis onda jeste lakse na linuxu i to smo odavno rekli. Cak i za te skripte i automatizovanje poslova (kacenje na net u odredjeno vreme, proveravanje brzine veze i slicno) je lakse na linuxu i to smo rekli i ne znam sto se sada ta prica pominje? Pa ne tvrdimo mi da je windows bolji za sve. Pa ja bih sada bio na windowsu da je tako.

Pazi, sigurno postoje programi koji mogu da odrade one automatske stvari oko povezivanja ali problem windowsa je sto se uz njega dobija mnogo manje programa nego uz linux i dosta programa za windows su komercijalni. Windows itekako ima mana. Pa nismo toliki zaludjenici. Ali posto neki linux korisnici pricaju kako je linux odavno prestigao windows i kao desktop masina za neiskusne korisnike zato se ovde vodi rasprava o tome. A ne o nekom umrezavanju itd...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP11.11.2003. u 21:46 - pre 248 meseci
Pa da, za osnovne stvari ovog tipa poslužiće Task Scheduler u Windowsu, ali za nešto više moraće da se nabavi dodatni programi (i izbroje $$$).
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.252.107.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP11.11.2003. u 22:24 - pre 248 meseci
Citat:
Lepo. Ajde sad kod mame da naučiš osnove pristojnog ponašanja, pa se onda vrati da nastavimo priču.


Da je mama naucila gomilu ljudi ovde kako se vodi debata, ja sigurno nebi pizdio (pardon, bio isteran iz takta).

Citat:
Dotle možeš da raspravljaš sa axezom i njemu sličnima.

Sa njemu slicnima i raspravljam, tu i jeste problem!
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.252.107.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP11.11.2003. u 22:37 - pre 248 meseci
Citat:
VRider, prijatelju ako ikako može bez ružnih reči. Ako može bilo bi lepo, a ako ne da se razilazimo.


Naravno, drugare, da moze bez ruznih reci. Ja ih nikome nisam (licno) uputio, tako da mi to ne bi trebali uzimati za zlo. Izvinjavam se. Samo sam malo otkacio jer se pomalo osecam kao da govorim zidovima (nemojte se sad prepoznavati :-)). Samo opusteno...
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP12.11.2003. u 00:22 - pre 248 meseci
Citat:
VRider:
Izvinjavam se.


Prihvaćeno. E sad nazad na temu. Znači, pod onim "puca" nisi smatrao "ruši se" nego otprilike "zahteva više cimanja nego kod Linuxa čim je u pitanju neka iole zahtevna operacija" ako sam dobro shvatio? Može biti, ali hajde da to lepo uporedimo pa da zaključimo. Lepo opiši neku zahtevnu operaciju i kako se to radi pod Linuxom, pa ćemo da vidimo kako se radi pod Windowsom.

Što se Wizarda tiče, njih je pod XP-om jako lako naći. Samo odeš u Help, ukucaš u Search polje šta te interesuje i objašnjenje je tu - često i sa direktnim linkom do wizarda.

Za restartovanje XP-a posle umrežavanja, Neša Denton je već odgovorio. Sve i da nije u pravu (u šta sumnjam), mislim da je mnogima manji problem restartovati XP (manje od 30 sekundi) nego učiti rad sa Sambom.

 
Odgovor na temu

Shadow_bg
Ciric Vukasin
Beograd

Član broj: 9000
Poruke: 82
62.193.129.*

Jabber: shadow@elitesecurity.org
ICQ: 41699266
Sajt: www.bgwireless.net


Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP03.02.2004. u 12:45 - pre 246 meseci
Citat:

E, da. Ne bih ni video ovaj deo da nije Ivanovog citata. Da li bi mi objasnio (onako korak po korak - imaj na umu da sam ja samo Windows korisnik :) šta to "više" da uradim da bih srušio moj kućni XP ili recimo Win2k na poslu? Osim da instaliram neispravne drajvere ili hardver, ali to će da sruši i Linux.


E pa vidish nece. Losi drajveri ne mogu da spucaju Linux. Taj drajver ti nece raditi, ali ce ostalo da nastavi da radi kako treba. Da se ne upustam u pricu da su drajveri za Linux daleko kvalitetnije odradjeni.
Shadow/Logic
 
Odgovor na temu

Shadow_bg
Ciric Vukasin
Beograd

Član broj: 9000
Poruke: 82
62.193.129.*

Jabber: shadow@elitesecurity.org
ICQ: 41699266
Sajt: www.bgwireless.net


Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP03.02.2004. u 12:46 - pre 246 meseci
Citat:

Kako ti objašnjavaš da vlade drugih država pristaju da koriste Windows?


Pa nesto je primetan trend da vlade prelaze na OpenSource sisteme i programe u zadnje vreme...

Shadow/Logic
 
Odgovor na temu

Shadow_bg
Ciric Vukasin
Beograd

Član broj: 9000
Poruke: 82
62.193.129.*

Jabber: shadow@elitesecurity.org
ICQ: 41699266
Sajt: www.bgwireless.net


Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP03.02.2004. u 12:49 - pre 246 meseci
Citat:

Dakle, NIJE TACNO da mora da se restartuje Windows XP posle podesavanja lokalne mreze. Druga je stvar ako menjate ime kompjutera (host name), ali to nije neophodno da bi se lan podesio u ovom navedenom slucaju. Dovoljno je ukucati odgovarajuce IP adrese posto je radna grupa po default-u i na jednom i na drugom kompjuteru "WORKGROUP".


Izem ti OS koji mora da se resetuje posle promene hostname-a / radne grupe. A to da ne treba da se resetuje komp posle promene IP adrese, to je uvedeno tek u win2000 ako se ne varam.
Shadow/Logic
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.beograd-2.tehnicom.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP03.02.2004. u 13:47 - pre 246 meseci
Citat:
Shadow_bg:
Citat:

E, da. Ne bih ni video ovaj deo da nije Ivanovog citata. Da li bi mi objasnio (onako korak po korak - imaj na umu da sam ja samo Windows korisnik :) šta to "više" da uradim da bih srušio moj kućni XP ili recimo Win2k na poslu? Osim da instaliram neispravne drajvere ili hardver, ali to će da sruši i Linux.


E pa vidish nece. Losi drajveri ne mogu da spucaju Linux. Taj drajver ti nece raditi, ali ce ostalo da nastavi da radi kako treba. Da se ne upustam u pricu da su drajveri za Linux daleko kvalitetnije odradjeni.


E pa vidis moram da te razocaram ali gresis. Ako je drajver lose napisan mozes vrlo lako da zabodes kernel panic. Ja ovo pricam iz licnog iskustva ne kao korisnik, nego kao programer koji je pisao drajver za neko parce hardvera.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7174 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP03.02.2004. u 13:59 - pre 246 meseci
Citat:

E pa vidish nece. Losi drajveri ne mogu da spucaju Linux. Taj drajver ti nece raditi, ali ce ostalo da nastavi da radi kako treba. Da se ne upustam u pricu da su drajveri za Linux daleko kvalitetnije odradjeni.


Dejan ti rece - ako drajver petlja sa kernel modom, moze da skuca ceo sistem.

I NT drajveri koji trce u trecem prstenu (takvih je sve manje) ne mogu da skucaju sistem vec samo sebe.

A, da li su drajveri za Linux kvalitetnije odradjeni od sertifikovanih Win drajvera u to ne bih ulazio jer ne raspolazem ni sa kakvim podacima - rekao bih da je ovo samo proizvoljna tvrdnja bez mnogo veze sa realnoscu.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP03.02.2004. u 14:21 - pre 246 meseci
Citat:
Shadow_bg:
Izem ti OS koji mora da se resetuje posle promene hostname-a / radne grupe. A to da ne treba da se resetuje komp posle promene IP adrese, to je uvedeno tek u win2000 ako se ne varam.


Dobro, izesh ga. Ali, kazi sada posteno, koliko ti puta mesecno menjas hostname ili workgroup ?


P.S.
Ovde pricamo o Windows XP, ne o Windows 9x.
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

Bik_koji_sedi
Bgd,Srbija i Crna brda

Član broj: 6194
Poruke: 63
*.NBS.BG.AC.YU

Sajt: isp.b92.net/~beowulf


Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP03.02.2004. u 14:30 - pre 246 meseci
Ima li smisla porediti jedno grafichko okurzhenje (Gnome) i jedan operativni sistem(Win XP)?!

<konstatacija="sebi u bradu">
chini mi se da nismo daleko od dana kada ce se na ovom forumu porediti stabilnost
npr. Free BSD-a (operativni sistem) i Total Komandera (inache veoma stabilnog programa).


Avaj!
</konstatacija>
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP

Strane: << < .. 24 25 26 27 28 29 30

[ Pregleda: 54634 | Odgovora: 583 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.