Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7844628 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Softwareutvikler
SamSvojMajstor

Član broj: 324086
Poruke: 8



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.07.2014. u 11:12 - pre 119 meseci
Citat:
mialdu: Bravo za pozitivan stav....kod tebe je mnogo povoljnija situacija nego kod nas....naime ja i suprug ni posle dve godine ne uspevamo da nadjemo posao (uz to imamo i dete od 2 god), pa drzimo privatne casove i pisemo drugima doktorate i seminare i tako krpimo s kraja na kraj.... a da ne pricam generalno o sistemu, birokratiji....i opstem stanju u drzavi!!!!

Te to bese razlog da i mi krenemo u neku normalnu zemlju!!! :) :) :)


Hvala na podršci, iskrenog sam mišljenja da kada osoba nešto jako želi i sve podredi ostvarenju tog cilja da će u tome na kraju i uspeti. Samo napred i istrajte u svojoj nameri.

Citat:
brankobol: Hvala Lily77 !

Spremio sam papire sto treba da saljem za nostrifikaciju diplome. Procitao sam dobar dio foruma, 50 stranica... mnogo ima ne moze se sve :) .

Znaci meni je sad najbitniji jezik kako sam shvatio. Iz Bijeljine sam, ima sad kurs Norveskog u jednoj skoli. A i na privatne casove bih mogao da idem.
Jedino sad sam zavrsio A1 nivo za Njemacki jezik. Pa me toliko mrzi da se preorijentisem, ali moracu. Drzi me neka volja za bolje sutra.

Ono sto me bas interesuje je to oko iskustva, da li se to provjerava i kako?


Što se tiče provere radnog staža tu ne mogu da ti pomognem, ali pretpostavljam da će iskustvo proveriti u nekom od više krugova intervuja. Jedino ti mogu pomoći oko jezika i to samo zahvaljujući Nesh-co koji u svom potpisu ima link do ~10 GB literature na Norveškom.

 
Odgovor na temu

tamtam
Oslo

Član broj: 313421
Poruke: 15
*.211.95.6.getinternet.no.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.07.2014. u 11:40 - pre 119 meseci
Narode, dolazi li neko u subotu za Oslo?
 
Odgovor na temu

Margarita_Nikolaevna
Margarita Nikolaevna
student
Beograd

Član broj: 319559
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2014. u 09:23 - pre 119 meseci
da li je neko skidao ovih 10GB materijala za norveski? meni ne dozvoljava da skinem odjednom deo, nego samo fajl po fajl, a to bi trajalo jedno mesec dana.. :( ima li neko resenje za skidanje sa mediafire-a?
/
 
Odgovor na temu

Softwareutvikler
SamSvojMajstor

Član broj: 324086
Poruke: 8



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2014. u 10:02 - pre 119 meseci
Nije to baš toliko teško, ja sam sa svojih 6Mb/s download brzine stavljao da se skida po 10-15 datoteka istovremeno a ti ako imaš jači download možeš da stavljaš i više. Jedino je malo smorno da kucaš kapču za svaki download pojedinačno, ali ako se naoštriš (kao ja :D) to i nije neki problem.

U svakom slučaju ako Neška nije mrzelo da uploaduje 10 GB literature samo zbog nas, ko smo mi da nas mrzi da utrošimo slobodno vreme na skidanje?
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.fikas.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2014. u 10:21 - pre 119 meseci
a zbog cega morate odmah skinuti svih 10GB ? ja sam skidao knjigu po knjigu kako sa zavrsavao ucenje, nisam ni pokusao da skinem odmah sve
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

brankobol
Branko Boskovic

Član broj: 206149
Poruke: 10
31.223.149.*



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2014. u 10:36 - pre 119 meseci
Za Margarita_Nikolaevna

Skines program JDownloader besplatan je , ubacis citav taj fajl mediafire. Program sam skida link po link .
I ja sam tek poceo sa skidanjem, treba vremena. Ali dobra bi varijanta bila okaciti sav ovaj materijal na dropox, olaksalo bi se umnogome skidanje.
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2014. u 10:47 - pre 119 meseci
Ili jednostavno kupiš pretplatu na mediafire i to je to. Skidaš bez ograničenja.


 
Odgovor na temu

brankobol
Branko Boskovic

Član broj: 206149
Poruke: 10
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2014. u 11:00 - pre 119 meseci
Danas odem do opstine, u RS , da ovjerim diplomu da bih mogao poslati u NOKUT. Fakultet izdaje diplome na Srpskom i na Engleskom jeziku. I sad problem je u tome sto ne mogu da ovjerim nikakve dokumente na stranom jeziku, ova rogata sluzbenica iz opstine mi trazi prevod sudskog tumaca. Ali zasto bih prevodio dokument kad ga imam izdatog na 2 jezika. Kad bi bili spojeni kao mogao bih da ovjerim, logika u tri lijepe.

Sta mi je ciniti ?
Mogu li da ovjerim kod notara pa da saljem u NOKUT. Nisam bas siguran da li je to validno, cini mi se da sam negdje procitao da to ne moze (neka me neko ispravi) . Ili ako su normalniji zakoni u Srbiji, tamo negdje da ovjerim pa da saljem. Kad ni obicno ovjeru ne mogu da zavrsim na lak nacin, moram da se nerviram.
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2014. u 11:28 - pre 119 meseci
Citat:
brankobol: Danas odem do opstine, u RS , da ovjerim diplomu da bih mogao poslati u NOKUT. Fakultet izdaje diplome na Srpskom i na Engleskom jeziku. I sad problem je u tome sto ne mogu da ovjerim nikakve dokumente na stranom jeziku, ova rogata sluzbenica iz opstine mi trazi prevod sudskog tumaca. Ali zasto bih prevodio dokument kad ga imam izdatog na 2 jezika. Kad bi bili spojeni kao mogao bih da ovjerim, logika u tri lijepe.

Sta mi je ciniti ?
Mogu li da ovjerim kod notara pa da saljem u NOKUT. Nisam bas siguran da li je to validno, cini mi se da sam negdje procitao da to ne moze (neka me neko ispravi) . Ili ako su normalniji zakoni u Srbiji, tamo negdje da ovjerim pa da saljem. Kad ni obicno ovjeru ne mogu da zavrsim na lak nacin, moram da se nerviram.


Idi u drugu opstinu ili negde drugde gde se overavaju dokumenta.
Meni u NS nisu nikakav problem pravili kad su mi overavali fotokpije iako je sve bilo na engleskom izdato u FTN-u u Novom sadu.
Kad zavrsi overu u drugoj opstini vratis se kod prve sluzbenice pokazes overene kopije cisto da pokazes kolka je curka.
 
Odgovor na temu

brankobol
Branko Boskovic

Član broj: 206149
Poruke: 10
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2014. u 11:51 - pre 119 meseci
Ne mogu ni u drugim opstima posto je to zakon na nivou RS. Navodno dokumenta na stranim jezicima mogu da ovjere samo ako su prevedena od strane sudskog tumaca.
Ako moze u NS, oticicu do tamo i ovjeriti ove kopije. Da ne ispravljam krivu drinu

Nema nama smrti bez motke
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2014. u 11:56 - pre 119 meseci
Hmm.. moze biti da je to nesto novo. PRe tri godine nisu nista zezali kad sam ja overavo.
 
Odgovor na temu

brankobol
Branko Boskovic

Član broj: 206149
Poruke: 10
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2014. u 12:22 - pre 119 meseci
Vrlo moguce!
Posto sam otisao kod njihove sefice. I ona mi pokaze i clan zakona po kome to ne rade. Naravno zena mi je lijepo objasnila zbog cega ne mogu. Iz predostroznosti jer te sluzbenice ne poznaju strane jezike i ne smiju ovjeravati dokumenta jer ne mogu da utvrde autenticnost. Dokument koji je sa Srpskog preveden na Engleski ja treba da ponovo prevodim na Srpski da bi mi oni mogli dati svoj zlata vrijedan pecatttt .
Glupost da ne moze biti veca. Pa valjda su nam sa fakulteta i izdavali te diplome na engleskom da ne bi morali prevoditi i maltretirati se oko toga.
Vrhhhhh nase zatucanosti !!!
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2014. u 12:27 - pre 119 meseci
Evo torenta za sve gotovanke i gotovane koje mrzi da skidaju. Nalazi se i u mom potpisu.
Nisam ga isprobao, javite dal radi i ako ne budete držali seed kad skinete, ukolniću ga u roku od odmah.
I nije 10Gb nego cca 35Gb.

 
Odgovor na temu

Softwareutvikler
SamSvojMajstor

Član broj: 324086
Poruke: 8



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2014. u 12:44 - pre 119 meseci
Citat:
zokiruma:
a zbog cega morate odmah skinuti svih 10GB ?


Pa ne troši ni vodu ni 'lebac.

Citat:
Nesh-co:
Evo torenta za sve gotovanke i gotovane koje mrzi da skidaju. Nalazi se i u mom potpisu.
Nisam ga isprobao, javite dal radi i ako ne budete držali seed kad skinete, ukolniću ga u roku od odmah.
I nije 10Gb nego cca 35Gb.

Citat:
Margarita_Nikolaevna: nesh-co veliko hvala na trudu! ja sam malo smotana za kompjutere ali evo, stavih torent da se skida! pise da ce biti gotovo za 1 dan i 18h.. cim se skine, ostavljam seed. hvala jos jednom!
p.s. ko prvi skine, neka se javi ovde


Hvala Neško, evo počelo je i kod mene da se skida. Na žalost moći ću da delim torent samo sa 128kb/s zato što mi je to maksimum realnog uploada. :/

[Ovu poruku je menjao Softwareutvikler dana 09.07.2014. u 14:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Margarita_Nikolaevna
Margarita Nikolaevna
student
Beograd

Član broj: 319559
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2014. u 12:57 - pre 119 meseci
nesh-co :) veliko hvala na trudu! ja sam malo smotana za kompjutere :) ali evo, stavih torent da se skida! pise da ce biti gotovo za 1 dan i 18h.. cim se skine, ostavljam seed. hvala jos jednom!
p.s. ko prvi skine, neka se javi ovde :)
/
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.fikas.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2014. u 13:06 - pre 119 meseci
skinucu ga kasnije i ja, ne mogu sada na poslu zabranjeni torenti, da malo povecamo seedere

Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2014. u 15:52 - pre 119 meseci
stavio sam na skidanje torent, potrajace dosta dok se ne skine ali trudicu se da sto vise bude online da iskotistite moj protok
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Margarita_Nikolaevna
Margarita Nikolaevna
student
Beograd

Član broj: 319559
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2014. u 16:10 - pre 119 meseci
meni se zaustavilo negde na 5%.. pise: "error: the system cannot find the file specified"
/
 
Odgovor na temu

Neutralac

Član broj: 322755
Poruke: 53
*.ncr.com.



+18 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2014. u 16:31 - pre 119 meseci
Re-upload cu ja sve na MEGA i Dropbox kad dodjem kuci. Imam neki veliki upload(13Mb/s) pa mi nece biti problem.
 
Odgovor na temu

Marta 76

Član broj: 299292
Poruke: 82
..1-166-147.customer.lyse.net.



+23 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.07.2014. u 20:14 - pre 119 meseci
A, ljudi moji sto utihnu ovaj forum Steta, bas steta... Ljudi se zamore, i ne cudim se.
Evo, reci cu za sebe- mislim da sam odgovorila na svaku privatnu poruku koju sam dobila i sto puta pisala iste stvari, ali kad vam se ljudi ne udostoje napisati ni samo jednu rijec zahvale, a neki cak i ne procitaju odgovor majke mi mile, ne lazem covjek se cisto zapita, koliko se ima smisla truditi i odvajati vrijeme. Pomagali smo, vratili dug, jer je i nama netko pomagao kada nam je -ono bas trebalo. Zato mi je zao, zbog svih sadasnjih i buducih clanova koji stvarno ozbiljno rade na tome da dodju ovdje, a nece dobiti pravu informaciju u pravo vrijeme. Znam koliko to znaci....
Pozdrav svima iz Norveske, i cisto da potvrdim- stvarno je tesko naci prezlo u Norge Morat cu se vratit na stare postove, lani mi bilo smjesno citati "probleme" emigranata, kad ono stvarno
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7844628 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.