Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7702880 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

chi-le

Član broj: 321910
Poruke: 30
ti0115a400-2233.bb.online.no.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.06.2014. u 22:52 - pre 118 meseci
ˇ@Gagita......koliko novca ces ponijeti zavisi od toga da li ces iznajmljivati stan,sobu ili ces biti kod nekoga, koliko ces hrane ponijeti itd. Mnogo toga je ukljuceno u odredjivanje konacne cifre.

A mene zanima da li je neko skoro aplicirao kao helsefagarbeider za sommerjob i da li je dobio dozvolu?
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.06.2014. u 22:53 - pre 118 meseci
Citat:
Gagita:
Hvala Bobane na ovoj divnoj i inspirativnoj priči. Na ovaj i slične postove ću se vraćati svaki put kad pomislim da je odlazak u No težak ili nemoguć :)

A sad jedno nepristojno pitanje za tebe, blok63 i sve one koji su krenuli put Norveške da odande traže posao. Koliko otprilike treba da bude to "brdo para" s kojim možeš da se usudiš da kreneš da bi se tamo osećao kolko-tolko sigurno?




Pa ja sam našla stan u kući za 3500 kruna...80 kvadrata...jeste udaljeno od centra 3 km ali mogu peške mogu busom i to je smešno...znači može da se nađe...hranu kupovala najeftiniju, kuvala, struja (i to je bilo previše zbog Uskrsa mama kuvala kao da će rat sutra)izaša za dva meseca 3000 kruna...prevoz po potrebi plaćala...Znači i ne mora 12 000 mesečno. Računaj oko 3, 4000 € ..vidi ja sam možda lupila ne mora možda toliko...Ako smeštaj nađeš jeftin sve ostalo može da prođe opušteno...toliko kukaju hrana skupa a nije tačno npr.tunjevina je jeftinija nego u Srbiji....Ma samo napred i napred!!!!!!!!!!!









 
Odgovor na temu

gandzi
beograd

Član broj: 298045
Poruke: 17
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.06.2014. u 23:24 - pre 118 meseci
a koji je grad u pitanju,mislim na 3500 kruna stan
 
Odgovor na temu

Jojoba

Član broj: 303336
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?26.06.2014. u 00:12 - pre 118 meseci
Kakva je situacija sa pravnicima (supruga i ja, advokat i dipl. pravnik), imamo sina od 13 i po godina. Video sam da se NOKUT-u pošalje aplikacija za priznanje diplome, a kako vidim nostrifikaciju radi Tilsynet (Savet za pravnu paksu). Nije nužno da se bavim advokaturom, to može biti i bilo koji drugi sličan posao, ineresuje me samo kakve su mogućnosti i koji je put?

Na sajtu ima 925 strana raznih pitanja, odgovora i iskustava, ali nisam našao odgovor ili iskustvo koje bi mi pomoglo.

HVALA
 
Odgovor na temu

Boban 987
student
fakultet
Beograd

Član broj: 316731
Poruke: 217
*.bb.online.no.



+63 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?26.06.2014. u 11:04 - pre 118 meseci
Citat:
blok63:
Divno Bobane a šta ti ono žena radi?




Hvala Blok. Kao gradj. inzenjer.

boban
 
Odgovor na temu

markodrenov
Mašinski Inženjer
Majdanpek

Član broj: 320461
Poruke: 98
212-200-65-110.3gnet.mts.telekom.rs.



+27 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?26.06.2014. u 12:25 - pre 118 meseci
@Boban

Snovi se ostvaruju onima koji stvarno veruju u njih....


Svaka rec je vise nepotrebna.
Čuvajte svaki dinar kako bi stavili krunu na glavu.
 
Odgovor na temu

fap
fap priboj

Član broj: 94480
Poruke: 30
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?26.06.2014. u 15:43 - pre 118 meseci
ljudi ja imam posao za stalno,plata 50000 din,stambeno sam situiran extra. jel sam ja normalan sto hocu to da baltalim i da idem u norvesku da radim za 23000 kruna neto plate?
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-138-89.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?26.06.2014. u 20:13 - pre 118 meseci
Pa imam i ja 56 hiljada nisam stambeno situiran ali placam stan 80 eura supruga do juce je imala 45 hiljada sada radi sa manjim intexitetom xa 30 hiljada i dvoje dece i odmax bi otidao i ulice da cistim iako sam fakultetski obraxovan,Tako da nisi normalan ako ovde ostanes
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

VladimirSrb
Vladimir
Beograd

Član broj: 323916
Poruke: 16
*.mediaworksit.net.



+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?26.06.2014. u 23:28 - pre 118 meseci
Dobro veče vam želim dobri ljudi,

već par godina se vraćam na ove stranice i pripremam što psihički što materijalno za "Avanturu Norveška".
Pisanje starih članova je od neprocenjive vrednosti i moram vam se na samom početku zahvaliti na podršci koju mi vaši tekstovi pružaju. Vidim da odlazak i uspeh zavise uglavnom od rada i truda,a to mi barem nije teško...doduše potrebno je i malo sreće al verujem da ko sebi pomogne i Bog pritekne.

Krenuo sam na kurs Norveškog i za 6 meseci il ću da pevam norvešku himnu il da omutavim. Supruga mi je zaposlena u Urgentnom C. i upravo završava prekvalifikaciju u srednjoj medicinskoj na opštem smeru što je uslov da se ona lakše zaposli,a ja sam master inženjer šumarstva. Situacija nam je malo komlikovana jer nam ćerkica ima samo 3 godine,a druga stiže u Oktobru tako da će selidba za Norvešku sa trogodišnjakinjom i bebom biti veselo iskustvo al lepota života valjda i jeste u tome što se dešavaju nepredviđene stvari .

Što se tiče supruginog zaposlenja to nam je sa ovih stranica,a i iz iskustva nekih kolega potpuno jasno ali imam problem pa i malu molbu u vezi mene. Naime koliko god tragao za referencama: Šumarski inženjer i Norveška , ne nalazim ništa smisleno na ovom forumu pa ni van njega. Stoga ako iko zna nešto o mogućnosti zaposlenja za mastera inženjera šumarstva i ima neko konkretno iskustvo u vezi toga biću mu večno zahvalan na bilo kakvom napisanom komentaru.

Norveška ulaže u pošumljavanje , ima odlično razvijenu stručnu službu i proizvodnju drvne mase ,a čak je donirala novac Srbiji pre par godina da se u Srbiji izvrši prvi sveobuhvatan premer šuma tako da verujem da ću uspeti u traženju zaposlenja tamo. Ono što bih cenio je da ako iko ima neku sugestiju u vezi moje profesije nek napiše neki komentar.

Želim vam svako dobro i nadam se da ćemo vam se sledeće godine pridružiti na ovim stranicama i kao davaoci saveta novim članovima.

 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.06.2014. u 09:46 - pre 118 meseci
Citat:
fap:
ljudi ja imam posao za stalno,plata 50000 din,stambeno sam situiran extra. jel sam ja normalan sto hocu to da baltalim i da idem u norvesku da radim za 23000 kruna neto plate?

Ispada da se hvalim, ali hoću da ti ilustrujem i motivišem te. Imao sam skoro tri puta više primanja od tebe u Srbiji, plus plata medicinske sestre moje supruge. Stambeno pitanje rešeno full.
Otišli smo bez da smo trepnuli. Ne da se ne kajemo, nego se vraćamo samo ako nas vrate. Dobrovoljno (kako sada stvari stoje) ni u ludilu. Možda nekad u neko vreme. Pritom ja nemam "full time" posao, živimo sa jednom i po platom i živimo bolje nego u Srbiji. Sa mojom full platom kada dodje vreme, biće pesma.
Volim i ja majku Srbiju, ali su mi više na srcu moja deca tj porodica uključujući i mene tu.

Citat:
VladimirSrb: Dobro veče vam želim dobri ljudi,

već par godina se vraćam na ove stranice i pripremam što psihički što materijalno za "Avanturu Norveška".
Pisanje starih članova je od neprocenjive vrednosti i moram vam se na samom početku zahvaliti na podršci koju mi vaši tekstovi pružaju. Vidim da odlazak i uspeh zavise uglavnom od rada i truda,a to mi barem nije teško...doduše potrebno je i malo sreće al verujem da ko sebi pomogne i Bog pritekne.

Krenuo sam na kurs Norveškog i za 6 meseci il ću da pevam norvešku himnu il da omutavim. Supruga mi je zaposlena u Urgentnom C. i upravo završava prekvalifikaciju u srednjoj medicinskoj na opštem smeru što je uslov da se ona lakše zaposli,a ja sam master inženjer šumarstva. Situacija nam je malo komlikovana jer nam ćerkica ima samo 3 godine,a druga stiže u Oktobru tako da će selidba za Norvešku sa trogodišnjakinjom i bebom biti veselo iskustvo al lepota života valjda i jeste u tome što se dešavaju nepredviđene stvari :-) .

Što se tiče supruginog zaposlenja to nam je sa ovih stranica,a i iz iskustva nekih kolega potpuno jasno ali imam problem pa i malu molbu u vezi mene. Naime koliko god tragao za referencama: Šumarski inženjer i Norveška , ne nalazim ništa smisleno na ovom forumu pa ni van njega. Stoga ako iko zna nešto o mogućnosti zaposlenja za mastera inženjera šumarstva i ima neko konkretno iskustvo u vezi toga biću mu večno zahvalan na bilo kakvom napisanom komentaru.

Norveška ulaže u pošumljavanje , ima odlično razvijenu stručnu službu i proizvodnju drvne mase ,a čak je donirala novac Srbiji pre par godina da se u Srbiji izvrši prvi sveobuhvatan premer šuma tako da verujem da ću uspeti u traženju zaposlenja tamo. Ono što bih cenio je da ako iko ima neku sugestiju u vezi moje profesije nek napiše neki komentar.

Želim vam svako dobro i nadam se da ćemo vam se sledeće godine pridružiti na ovim stranicama i kao davaoci saveta novim članovima.


Svaka čast druže, tvoja putanja je prava putanja. To može da se vidi iz toga na koji način pristupaš rešavanju problema. Ne znam da ti kažem u vezi tvoje struke šta i kako, ali budi siguran da ćeš to rešiti na ovaj ili onaj način ukoliko se spojiš sa suprugom, jer onda je dijapazon poslova koje možeš da radiš neograničen. Barem dok se ne prekvalifikuješ ili štagod već.
Samo upotrebi tradicionalnu Srpsku bandoglavost na pravi način i bićeš ovde brzo.

Pozdrav i srećno obojici!

 
Odgovor na temu

quadrillee
arhitekta u pokušaju
Beograd, Srbija

Član broj: 322254
Poruke: 13
46.39.232.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.06.2014. u 09:53 - pre 118 meseci
Hej narode, evo mene opet posle nekog vremena.
Evo jedna sreca za mene. Stigli su mi papiri iz Nokuta 19.05. / tacno dva meseca posto sam poslao. Sve mi je prihvaceno, ne traze nikakav uslob, dobio sam taj neki indentifikacioni broj i nista mi od papira nisu vratili. Samo mi stigla "diploma" sa jos pratecih listova.
Kako sam jos uvek student doktorskih studija, predao sam i spisak predmeta koje sam polozio (ostala mi samo prijava teze i doktorat), iako sam mislio da mi to nece priznati, ipak su sve priznali.

Recite mi da li je neko imao iskustva sa prebacivanjem studija u Norvesku? Kakva su vam iskustva?

Inace ovo sam sve radio kako bih nasao posao i pokusao da se preselim u Norvesku (kao i vecina ovde), pa sad razmisljam kakve su mi sad sanse i mogucnosti. Recimo da li je izvodljivo nastaviti studije (doktorant na arhitekturi) pa dok sam u zemlji ucim paralelno norveski, trazim posao i sl...

Trenutno sam u Rusiji, hocu da se roknem koliko posla imam ovde, radi se 13h dnevno, da poludi i udaljen sam hiljadama kilometara, al mi je ovo samo stvara jos vecu volju da sto pre zavrsim cv i portfolio i da polako pocnem (ubrzano) da trazim posao i da se spasavam odavde. Naravno, uskoro pocinjem da ucim norveski, malo sam, malo preko skypea ... Inace moze li neka pomoc i po tom pitanju. Ima li neko one norveske medjunarodno priznate norveske knjizice za ucenje norveskog u elektronskom formatu?

Citam ove skorasnje postove i svaka cast svima koji ste otisli. Cestitam i nadam se da cu moci i ja uskoro da se pridruzim.
 
Odgovor na temu

Jelena G.
Oslo, Norge

Član broj: 299168
Poruke: 128
*.208.150.129.getinternet.no.



+37 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.06.2014. u 10:55 - pre 118 meseci
quadrillee Poglegaj post iznad...Nesh-co.... ispod svakog njegovog posta stoje zakaceni linkovi.... to su to ona bledunjava slova...pa ima u prvom redu- Razni materijali za ucenje norveskog jezika
 
Odgovor na temu

zosy
sykepleier
Beograd, Srbija

Član broj: 306924
Poruke: 30
*.bb.online.no.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.06.2014. u 11:21 - pre 118 meseci
Da li neko moze da mi pojasni malo nesto oko skatta. Dobila sam pismo od Saktteetaten sa nekim tabelama po kojim ce mi se skidati porez verovatno. inace prvi put sam predala za skattekort,dobila sommer jobb i krenula da radim. E sad me zbunjuje nesto sto pise na drugoj strani. Pise inntekter pa ispod 76000 (lønn m.v.)a u produzetku minstefradrag 32 600. Zatim pise beregnet skatt for 2014 18 400. E sad mi nije jasno zasto mi gore gde pise inntekter stoji 76000 a ne ono sto sam ja navela kad sam pisala molbu na mestu gde pise ocekivani prinos za ovu godinu a to je 305 800. Da li sam trebala da napisem koliko je plata za mesec dana u toj molbi za skattekort ili ne? U økonomikontor kazu da je neka greska sa ovim gore sto pise 76 000. Zvala sam skatteetaten ali niko se ne javlja,a posle poslala e mail. Molila bih ako ima neko da se razume u ovo da mi malo pojasni...
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.fikas.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.06.2014. u 11:37 - pre 118 meseci
Citat:
zosy: Da li neko moze da mi pojasni malo nesto oko skatta. Dobila sam pismo od Saktteetaten sa nekim tabelama po kojim ce mi se skidati porez verovatno. inace prvi put sam predala za skattekort,dobila sommer jobb i krenula da radim. E sad me zbunjuje nesto sto pise na drugoj strani. Pise inntekter pa ispod 76000 (lønn m.v.)a u produzetku minstefradrag 32 600. Zatim pise beregnet skatt for 2014 18 400. E sad mi nije jasno zasto mi gore gde pise inntekter stoji 76000 a ne ono sto sam ja navela kad sam pisala molbu na mestu gde pise ocekivani prinos za ovu godinu a to je 305 800. Da li sam trebala da napisem koliko je plata za mesec dana u toj molbi za skattekort ili ne? U økonomikontor kazu da je neka greska sa ovim gore sto pise 76 000. Zvala sam skatteetaten ali niko se ne javlja,a posle poslala e mail. Molila bih ako ima neko da se razume u ovo da mi malo pojasni...


nisam strucnjak za poreze ali mislim da nije preterano bitno koliko ces prijaviti godisnju planiranu zaradu, sve od minimalne zarade oslobodjenje poreza (nesto oko 30-40 000 za godinu) pa do 450 000 je u sustini isto oprezovano, ne ulazim u dodatke vezano za komunu, tip posla i slicno, mada zbunjuje me ako si dobila letnji posao otkud ti 305 800 godisnja zarada ?

u sustini ja uvek prijavim veci porez da me vise rebnu, recimo prosle godine sam placao 30% a na kraju sam imao obacunati poreze oko 17 % (racunam finmmark dodatak i slicno) i oslobadjanje onih 10% koje nas sleduje kao imigrante prve 2 godine. 25.6 sam dobio visak para nazad i prezadovoljan sam. ove godine placam 32% na prvom poslu i 45% na drugom i kontam da je bolje placati vise nego na granici.

takodje meni je poresku prijavu radio knjigovodja, recimo obracunali su mi oko 3000 kr manje, ali knjigovodja je sve pregledao, izboksovao neke olaksice, dodao neke stvari, i povecao mi za oko 20 000 povracaj poreza, tu racunam i onih 10%, vise nego sto je bila prva racunica. inace to mi je sredio jedan kolega, svedjanin, koji uvek koristi tog knjigovodju da proveri racunicu oko poreza, malo platis ali ti se visestruko isplati.
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

gandzi
beograd

Član broj: 298045
Poruke: 17
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.06.2014. u 11:42 - pre 118 meseci
Citat:
fap:
ljudi ja imam posao za stalno,plata 50000 din,stambeno sam situiran extra. jel sam ja normalan sto hocu to da baltalim i da idem u norvesku da radim za 23000 kruna neto plate?

normalan si,ako imas neku kombinaciju iskoristi je da se ne kajes posle,imam i ja stalan posao,vreme prolazi i nigde nista
 
Odgovor na temu

gargamel011
gargamel
beograd

Član broj: 24788
Poruke: 126



+13 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.06.2014. u 15:19 - pre 118 meseci
Citat:
VladimirSrb:
Dobro veče vam želim dobri ljudi,

već par godina se vraćam na ove stranice i pripremam što psihički što materijalno za "Avanturu Norveška".
Pisanje starih članova je od neprocenjive vrednosti i moram vam se na samom početku zahvaliti na podršci koju mi vaši tekstovi pružaju. Vidim da odlazak i uspeh zavise uglavnom od rada i truda,a to mi barem nije teško...doduše potrebno je i malo sreće al verujem da ko sebi pomogne i Bog pritekne.



Norveška ulaže u pošumljavanje , ima odlično razvijenu stručnu službu i proizvodnju drvne mase ,a čak je donirala novac Srbiji pre par godina da se u Srbiji izvrši prvi sveobuhvatan premer šuma tako da verujem da ću uspeti u traženju zaposlenja tamo. Ono što bih cenio je da ako iko ima neku sugestiju u vezi moje profesije nek napiše neki komentar.

Želim vam svako dobro i nadam se da ćemo vam se sledeće godine pridružiti na ovim stranicama i kao davaoci saveta novim članovima.



Da ne reklamiram naseg coveka koji je glavni "drvoseca" u Øyer-u i okolini, imas PP.
Good luck is often with the man who doesn't include it in his plans!!!
 
Odgovor na temu

velizar1985
velimir poljakovic
prof.vozac
AD Imlek
Novi Zednik

Član broj: 323932
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.06.2014. u 17:37 - pre 118 meseci
e cao ljudi,citam ovo vec jedno nedelju dana,pokusavam sto vise da naucim sam iz vasih postova da bih sto manje smarao sa pitanjima.
Zet mi ide u Norvesku i planiramo da dodjem i ja. Ja imam madjarski pasos,radim kao vozac,pa bih samim tim i tamo voleo da isto to radim.
Posto imam eto pasos EU,da li mi je olaksan ulazak i pronalazenje posla u Norveskoj? Zna li iko kako je tamo vozacima,konkretno plate? kakva je procedura oko dobijanja dozvole?
Hvala vam unapred na odgovorima,zelim da odem odavde i ako sve bude ok,daj Boze,javljam se da dobijem jos koji savet
Hvala jos jednom i svako dobro
 
Odgovor na temu

Neutralac

Član broj: 322755
Poruke: 53
*.ncr.com.



+18 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.06.2014. u 17:48 - pre 118 meseci
Ako imas madarsku dozvolu onda nema zime, a ako je nasa onda je to skupo, a i trebace ti vremena da odvozas casove itd...Ne znam kako je u madjarskoj, ali ako imas mogucnost da bez nekog velikog ulaganja dodjes u posed njihove dozvole to bi ti bilo super, jer u norveskoj to zadovoljstvo kosta preko 3000e, a tu nisam uracunao stan/hranu/troskove puta...

Sto se EU pasosa tice, olaksano ti je...ne treba ti radna dozvola(mislim da je sada ~500e), samo se prijavis u policiju, ne moras da vezujes obrazovanje s poslom itd...

 
Odgovor na temu

Lily77
Beograd, Srbija

Član broj: 322220
Poruke: 45
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.06.2014. u 20:31 - pre 118 meseci
Mislim da je teze da se odluce da se isele, ljudima koji imaju stalan posao i platu ,jer se osecaju da ipak nesto imaju u odnosu na veeliki deo onih koji su na birou i slicno u Srbiji.Ipak znajte to je zamajac koji ce vam samo pojesti vreme i udaljiti vas od bolje buducnosti na duze staze.Zato ako ste zaista zainteresovani za odlazak i zivot u No,ne gubite vreme,nego hrabro napred.Plata da li je 50.000 ili vise,svakako je nedovoljno za normalan zivot osim ako nemate pomoc mame i tate, sto kartica i dugove i tako u nedoogled,pa malo kao lici na zivot a ono iz zida sto problema i rupa.Da ne pricam o deci i njihovoj buducnosti i svima nama za 10-20 godina. Kratko receno ,bezite dok mozete.
 
Odgovor na temu

vesna_bl
Banja Luka

Član broj: 52190
Poruke: 38



+15 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.06.2014. u 20:45 - pre 118 meseci
O budućnosti bilo gdje je, po meni, suvišno govoriti, jer je ona neizvjesna gdje god da smo. Planovi za budućnost su nešto drugo.

U svakom slučaju, vidim da je i ovdje kod mene često da se mladi uljuljkaju i razmišljaju da li otići iz zemlje ili ne i onda im u tom promišljanju prođe vrijeme. Najbolje je kad se čovjek odluči i radi sve da postigne svoj cilj, tj. mislim da je odlučnost jako bitna u cijelom procesu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7702880 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.