Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7834025 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.01.2014. u 14:50 - pre 125 meseci
Citat:
markodrenov:
@Zokiruma

Eto ovako jedina agencija kojoj sam dao pare je agencija za učenje jezika i nikom ni dinar. Niti imam nameru da idem preko ijedne agencije da mi traže posao, pa nisam ja gotovan i krava muzara da me mrzi sve živo i da me svako muze kako stigne elem, ali još nemam potvrdu iz Nokuta da su mi papiri stigli kod njih pisao sam juče da imam problem sa tim. Kako da navedem u svom CV i propratnom pismu da sam inženjer a da nisam priznat od Nokuta?


Realno mnogi ovde ni ne znaju sta je NOKUT. Tako da moj savet ti je da se ne opterecujes sa time. Za nas masince to je samo jedna sporedna stvar koji je dobro imati.
JA sam NOKUT papir dobio a vec sam radio ovde godinu dana. I sefu to apsolutno nista nije znacilo. Tako da ono zavisi od firme do firme i vecinu boli uvo za NOKUT.
U udi svako samo predajes original diplomu -overenu kopiju i netreba ti nokut za UDI.

 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.fikas.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.01.2014. u 14:53 - pre 125 meseci
mada treba kasnije, makar za nas gradjevnce, jer verovali ili ne cak i oni imaju licence :D

doduse ne kao mi u srbiji ali firma mora da ima radnike se referenacama i obrazovanjem da bi mogla da dobije odredjene sertifikate koje mora imati za ponude i tendere

recimo sada me svi jure da napise punu referenc listu sta sam radio jer su imali sastanak u utorak za gradjevinskim direktoratom pa su im oni to trazili.
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

milenavuk

Član broj: 320505
Poruke: 22
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.01.2014. u 15:23 - pre 125 meseci
hvala puno svima na pomoci.
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.01.2014. u 19:38 - pre 125 meseci
pa ne pise da mozes izgubiti dozvolu vec je to samo jedno od ponudjenih odgovora, za prvu pomoc si savrseno upravu, neverovatno da ne moras imati prvu pomoc u autu

za vozacku delimicno gresis, ali se slazem u potpunosti sa tobom da nije preporucljivo i zdravo voziti bez vozacke.

vecina kazni u norveskoj je vezana za plate tako da mogu da te rebnu za poprilicno ako te uhvate bez vozacka, ja mislim da cu do 15.2 imati vozacku, jednostavno ne moze brze

pa mislim da ne postoji zemlja na svetu koja dozvoljava da se ucesnik saobr. nezgode udalji sa lica mesta, i kod nas se povecavaju poeni ako si kidnuo a vrlo se lako nadje i auto i vozac.
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-203.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.01.2014. u 19:52 - pre 125 meseci
Meni su kolegu uhvatili bez vozacke.Kazna 8000kr i 6 meseci zabrane polaganja.Drugog su uhvatili pijanog sa vozackom.20 000kr kazna i 2 godine zabrana voznje,sledeci put ako bude uhvacen 5 godina pa onda dozivotno.
 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-203.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.01.2014. u 19:57 - pre 125 meseci
Obojica su nasi srbi onaj prvi bez vozacke,ovaj drugi sa norveskom vozackom.Gore je prosao ovaj sa vozackom nego ovaj bez.

 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.01.2014. u 20:01 - pre 125 meseci
ali ti primeri i dalje ne govore nista u vezi one nebuloze !

Stavise u Srbiji su kazne daleko vece.
 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-203.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.01.2014. u 20:03 - pre 125 meseci
Mene je isto iznenadilo da je kazna 8000 za voznju bez vozacke,maklo vise nego kazna za voznju recimo 30 preko dozvoljenog u zoni 100.
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.01.2014. u 20:09 - pre 125 meseci
Covek 20 godina u inostranstvu.To je prilican staz.
Ja kontam,nije u Norveskoj ali eto mozda se interesuje hoce da dodje ili nesto tog tipa.Jer ja ne vidim zasto bi ja bila na forumu za emigraciju u Francusku ako ne zelim otici ziveti tamo...ili da makar razmisljam,u redu je zeleti informisati se,ali Braksi je clan na izuzetno mnogo emigracija i posle 20 godina zivota u inostranstvu.
Aktuelne zemlje i forumi na kojima Braksi daje komentare su sledeci:

1.Nemacka "Blue Card EU" emigracioni zakon konacno usvojen (detalji unutra)
2.Austrijsko imigraciono
3.Sta se desava u Istanbulu i Turskoj
4.Nove ekonomske mere vlade Srbije
5.Madjarski pasos-znanje madjarskog jezika
6.Da li smo ovako zamisljali Srbiju u 21.veku
7.Svajcarska-papiri/posao
8.Biznis u USA-koja viza
9.Radna dozvola iz jedne drzave EU-rad u ostalim HITNO
10.Programera ko plene ali koliko upotrebljivih
11.Veliki brat iz Vasingtona
12.Bojite li se starosti
13.Udara me s radijatora
14.Smrtonosni talas sa Alpa preti Srbiji
15.Direktan prenos prvog peder vencanja u Francuskoj
16.Pad japanske ekonomije
17.Kako nauciti ruski bez muke
18.Ludilo Severne Koreje
19.Azija,Juzna Amerika i Afrika su buducnost imigracije koja je vec pocela ... itd... itd...

Dakle,ti se stvarno zezas po forumima.Bez ljutnje...ali ovde vecina clanova su ili dosli ili ce da dodju u Norvesku.
Cemu tvoji postovi ovde kada tebe uopste ne zanima dolazak u Norvesku.
Zivot tako kratko traje i nema se vremena ni za one stvari koje ti stvarno trebaju a ti jos gubis vreme ovde sa nama i ovim ostalim temama gore pobrojanim a 20 godina zivis u inostranstvu.
Jedino mi pade na pamet da si u penziji pa oces malo da se zezas
Imamo mi kvartalne goste tipa gospodin Pisac,gospodin Metar...i ok je razmenjivati iskustva ali ja sam te stvarno dozivela kao ozbiljnog coveka a ti covece Pisac.

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.01.2014. u 20:09 - pre 125 meseci
voznja bez vozacke je u svakoj zemlji je preksajno a ne krivicno delo, preksaji se ne vodi u evidenciji tako da mozes citati koliko hoces u dosijeu.

ako deknes pijan programera vozeci 30 km/h vise od dozvoljen u zoni gde je ogranicenje 30 zavrsices u zatvoru u kojoj zemlji da si bez obzira da li imao ili nemao vozacku


Citat:
001: Mene je isto iznenadilo da je kazna 8000 za voznju bez vozacke,maklo vise nego kazna za voznju recimo 30 preko dozvoljenog u zoni 100.


ne mora da ce biti za svakog 8000, kazne u norveskoj zavise od godisnje plate, ali ni ne boli kazna vec zabrana polaganja od 6 meseci, to je ono sto nervira.

mog kolegu su uhvatili sa 0.5 promila i godinu dana zabrana voznje plus kazna


Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

savo1273
konstruktor
Tricet

Član broj: 309654
Poruke: 7
*.teol.net.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.01.2014. u 20:11 - pre 125 meseci
Pozdrav za drustvo


Pitanje za one koji vec zive u Norveskoj. Da li je neko isao na pecanje na more , jezero ili reku u Norveskoj .
I ako jeste da prenese utiske , gledao sam nekad na TV kad je Jovan Memedovic isao u Norvesku na pecanje pa
sam video da je gore interesantno za pecanje .
Volim prirodu i prirodne lepote

 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.01.2014. u 20:18 - pre 125 meseci
Mozes ti sada i mene da opletes kao sto si udario po kumu Nesku...pa da napises Miran,zavezi...ali to nije nacin komunikacije coveka koji je prosao svet (ili trebao da prodje) za 20 godina zivota "preko grane".Pa mi smo ovde boranija za tebe sa stazom od par godina emigracije a ti sebi dozvolis da kazes coveku "daj link ili zavezi".Umem i ja da budem gruba i netakticna ali vredjanje "zavezi,umukni" i slicno su neprimereni.Ruzno za coveka koji je prosao 20 godina preko grane...
Bez ikakve uvrede,ali ja sam te stvarno dozivela drugacije ovde na forumu.Ti covece trolujes,sto kum kaze.A kum doprineo ovom forumu ogromnooooooooo.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.01.2014. u 20:19 - pre 125 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Covek 20 godina u inostranstvu.To je prilican staz.
Ja kontam,nije u Norveskoj ali eto mozda se interesuje hoce da dodje ili nesto tog tipa.Jer ja ne vidim zasto bi ja bila na forumu za emigraciju u Francusku ako ne zelim otici ziveti tamo...ili da makar razmisljam,u redu je zeleti informisati se,ali Braksi je clan na izuzetno mnogo emigracija i posle 20 godina zivota u inostranstvu.
Aktuelne zemlje i forumi na kojima Braksi daje komentare su sledeci:

1.Nemacka "Blue Card EU" emigracioni zakon konacno usvojen (detalji unutra)
2.Austrijsko imigraciono
3.Sta se desava u Istanbulu i Turskoj
4.Nove ekonomske mere vlade Srbije
5.Madjarski pasos-znanje madjarskog jezika
6.Da li smo ovako zamisljali Srbiju u 21.veku
7.Svajcarska-papiri/posao
8.Biznis u USA-koja viza
9.Radna dozvola iz jedne drzave EU-rad u ostalim HITNO
10.Programera ko plene ali koliko upotrebljivih
11.Veliki brat iz Vasingtona
12.Bojite li se starosti
13.Udara me s radijatora
14.Smrtonosni talas sa Alpa preti Srbiji
15.Direktan prenos prvog peder vencanja u Francuskoj
16.Pad japanske ekonomije
17.Kako nauciti ruski bez muke
18.Ludilo Severne Koreje
19.Azija,Juzna Amerika i Afrika su buducnost imigracije koja je vec pocela ... itd... itd...

Dakle,ti se stvarno zezas po forumima.Bez ljutnje...ali ovde vecina clanova su ili dosli ili ce da dodju u Norvesku.
Cemu tvoji postovi ovde kada tebe uopste ne zanima dolazak u Norvesku.
Zivot tako kratko traje i nema se vremena ni za one stvari koje ti stvarno trebaju a ti jos gubis vreme ovde sa nama i ovim ostalim temama gore pobrojanim a 20 godina zivis u inostranstvu.
Jedino mi pade na pamet da si u penziji pa oces malo da se zezas :)
Imamo mi kvartalne goste tipa gospodin Pisac,gospodin Metar...i ok je razmenjivati iskustva ali ja sam te stvarno dozivela kao ozbiljnog coveka a ti covece Pisac.


pa ako te bas zanima, vec neko vreme razmisljam, ali ne o imigraciji u Norvesku vec o preseljenju. I ne samo u Norvesku vec i u CH, USA, a privlaci me i Rusija. Sta ce da bude i da li ce nesto da bude to cemo tek da vidimo. A u Norveskoj sam bio nekoliko puta i nema aspekta zivota koji nisam ispitao.

Sto se tice foruma ima i puno aktivnijih clanova od mene pa ne znam sta si htela sa navodjenjem tema na kojima ucestvujem. Mogla si se malo edukovati i poslati moj profil gde su izlistane teme na kojima ucestvujem umesto da copy/paste.

Znam da zivis u Norveskoj, ali si odlepila kad sam te opomenuo za onu nebulozu o dvomesecnom odsustvovanju...
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.01.2014. u 20:21 - pre 125 meseci
Citat:
savo1273:
Pozdrav za drustvo


Pitanje za one koji vec zive u Norveskoj. Da li je neko isao na pecanje na more , jezero ili reku u Norveskoj .
I ako jeste da prenese utiske , gledao sam nekad na TV kad je Jovan Memedovic isao u Norvesku na pecanje pa
sam video da je gore interesantno za pecanje .
Volim prirodu i prirodne lepote



U Karasjoku ja jednom svega.Komarci napadaju opasno,ali mrezu stavis na glavu pa je ok.Lososa smo pecali ali ja skroz nisam za to.Meni je to dosadno ali za one ljude koji vole to je prava strast.Meni se vise svidelo kada se reka zaledila pa celu zimu vozila sam skuter po reci.To je zanimljivo za mene,i daleko zanimljivije od pecanja...za pecanje je potrebna strast prema tome,rekla bih...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.01.2014. u 20:26 - pre 125 meseci
Braksi,covece,dosao kao turista u Norvesku i ispitao sve sfere zivota.Pa ozbiljan si covek,sta ti je.Citas li ti svoje napisane postove barem nekad???
Mislim...samo ti nastavi,ja nisam faktor koji ce ovde odluciti ko ce da pise a ko nece ja samo ne mogu da se nacudim da si tako odreagovao u par navrata...ja pisem nebuloze,Srdjanu kazes...ne razumem da tako nesto mozes da pitas,Nesku kazes da zaveze i da bude miran a ti turista ponekad u Norge a mi zivimo ovde.
Pa koje ti je to pametovanje,stvarno mi nije jasno.Ali kako oces...slobodno se napadom brani...ja vise necu komentarisati...svako od nas svojim postovima govori najvise o sebi iako pise drugima.
Veliki pozdrav.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.01.2014. u 20:29 - pre 125 meseci
Inace ako se ikada odlucis da dodjes u Norvesku ( a tesko ces do toga doci jer kada si svugde zapravo nisi nigde),ovaj Neskov link koji ima u svakom svom potpisu posta ce ti i te kako trebati...pa umesto sto mu kazes zavezi,prelistaj taj njegov link ako te vec zanima emigracija...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.01.2014. u 21:31 - pre 125 meseci
Mirjana,

sta ce meni ti linkovi kad sam ja drzavljanin EU i ne moram da emigriram u Norvesku vec samo da se preselim ? (pod uslovom da se Eu ne raspadne). Takodje ni poslovi mi ne trebaju posto imam sopstveni biznis, osim mozda da vidim sta se trazi po Norv. i ako mi zatreba kakav radnim da vidim kakvi su uslovi. Ni informacije o smestaju mi ne trebaju, posto imam smestaj u Oslu.

A drugo ne znam uopste sta se ti i mesas u sve ovu ja sam samo trazio dodatno objasnjenje jer nigde u Evropi nisam cuo za takav zakon, a onda je ovaj tvoj kum pukao i poceo da se vredja. Ima fantastican recnik i jos bolji jelovnik i nadam se da cete oboje uzivati u istom.

A sada posto vidim da mi delis lekcije sta treba, a sta ne treba na forumu, evo da dam i ja tebi jednu.

Pises mnogo, ali pises neorganizovano. Tj. ceo trud je uzalud jer ste ti i par tvojih istomisljenika unistili temu jer dodjete uzmete kompjuter i pisete sve sto vam padne na um i to sve u jednom jedinom postu ! Sta sad vrede sva tvoja pisanja kad coveku treba 30 dana da sve iscita tj da uopste nesto i pronadje ? Bar da si napravila blog pa da razumem. Ovako... Mogli ste podeliti u par topica primer:

norveska za medicinare
boravisne dozvole
stanovanje
izlasci
....

i onda bi forum imao nekog smisla...
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.01.2014. u 21:43 - pre 125 meseci

Citat:
zokiruma: voznja bez vozacke je u svakoj zemlji je preksajno a ne krivicno delo, preksaji se ne vodi u evidenciji tako da mozes citati koliko hoces u dosijeu.
ako deknes pijan programera vozeci 30 km/h vise od dozvoljen u zoni gde je ogranicenje 30 zavrsices u zatvoru u kojoj zemlji da si bez obzira da li imao ili nemao vozacku
ne mora da ce biti za svakog 8000, kazne u norveskoj zavise od godisnje plate, ali ni ne boli kazna vec zabrana polaganja od 6 meseci, to je ono sto nervira.
mog kolegu su uhvatili sa 0.5 promila i godinu dana zabrana voznje plus kazna :D

Zoki, a jel se vodi u evidenciji ako oboriš biciklistu naprimer, dok voziš bez dozvole?
Jel ti misliš da ti ja govorim o dozvoli zbog dozvole ili zbog onoga što može (ničim izazvano i neplanirano) da se desi? Tebe te samo uzbuđuje što možeš da dobiješ zabranu da voziš ili polažeš, a nikako ne hvataš suštinu koja je daleko opasnija i može da se iskarikira u tragediju i za tebe i za celu tvoju porodicu, ne daj Bože.
Uostalom, to je tvoj problem, ja sam možda glup i ne kapiram, a ti nisi ni maloletan ni malouman. Prekidam diskusiju na tu temu, ko je hteo da vidi, video je.



[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 26.01.2014. u 23:22 GMT+1]

 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.01.2014. u 21:56 - pre 125 meseci
Ljudi jel se plaćaju za dete (7 god.) orto usluea tj.proteze one obične ne fiksne?
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.01.2014. u 22:06 - pre 125 meseci
pa ti nesko nikako da razumes:

1. voznja bez vozacke dozvole je prekrsajno delo kao recimo prekoacenje brzine

2. saobracajni udes u odredjenoj visini stete i bez povreda se tretira kao prekrsajno delo (krenes malo ranije na semaforu i ogrebes branik liku ispred)

3. saobracajni udes sa velikom materijalnom stetom i/ili telesnim povredama ucesnika je krivicno delo

evo ko razume razumece i da zatvorimo ovu temu vise
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7834025 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.