Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7910925 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milenavuk

Član broj: 320505
Poruke: 22
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.01.2014. u 11:55 - pre 125 meseci
Hvala puno.a koliko se ceka na spajanje porodice?i koji su uslovi? mi cemo najverovatnije u konsberg za pocetak.
 
Odgovor na temu

milenavuk

Član broj: 320505
Poruke: 22
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.01.2014. u 11:56 - pre 125 meseci
Citat:
zokiruma:
Citat:
milenavuk: VELIKI POZDRAV iz Nisa,
Unapred da se izvinim!!! ja sam Milena iz Nisa.znam da skoro na sva moja pitanja mogu naci odgovore na forumu i citam po redu mada sam kratka sa vremenom jer imam malu bebu.moj suprug je dobio autorizaciju za bolnicara ima zavrsenu srednju i 4 godine visoke medicinske skole opsteg smera(3 plus 1 master)ali je problem sto mu ne daju ne placeno odsustvo sa posla a radi u psihijatrijskoj bolnici, planirao je da dodje sada marta ali to za sada otpada.ja sam zavrsila prekfalifikaciju medicinske drzavne skole i sad od februara krecem da staziram.da ne duzim vise.zamolila bih te da mi objasnis koji su uslovi za spajanje porodice? posto ako on ne dobije ne placeno dolazim ja.cula sam da je malo teze da zene dobiju posao,da li je to tacno?tj da muskarci lakse prolaze.on vec zavrsava kurs norveskog a ja krecem cim krenem sa stazom.zanima me i kakvi su uslovi da dete krene u vrtic?pozdrav iz nisa.


zavisi sve gde budete dobili posao, iz mog iskustva jako brzo se resava vrtic, u gradu gde sam ja i blizoj okoliki (10-tak km) ima 10 drzavnih i 3 privatna vrtica, isto se placaju i u sustini nema razlike, posle predaje papira i dobijanja pozitiva potrebno je da prodje oko 3 nedelje da bi mogli aplicirati za vrtic, u sustini na sajtovima komune imate spisak vrtica i aplicirate online, ja sam pokusao u najblizi ali nije bilo mesta, cekao sam par dana pa sam aplicirao za drugi vrtic koji je dalje ali znao sam da ima 2 slobodna mesta, iz vrtica su nas kontaktirali posle par dana i uputili na dom zdravlja zbog kartona vakcinacije i testa na tuberkulozu, sve je proslo ok, test ne radimo, i klinac je krenuo u vrtic. znaci oko 4 nedelje posle dobijanja pozitiva od UDI, tako da to ide bar u mom slucaju brzo. doduse zato moram da reskiram i vozim auto bez vozacke :D ali nije bilo drugog resenja jer nam ni jedan bus nije odgovarao.




A koliko se ceka za spajanje porodice? i koji su uslovi za to?
 
Odgovor na temu

mada77
Marko Dimitrijevic
Torlak
Beograd

Član broj: 298710
Poruke: 180
*.bb.online.no.



+64 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.01.2014. u 12:03 - pre 125 meseci
Citat:
milenavuk: VELIKI POZDRAV iz Nisa,
Unapred da se izvinim!!! ja sam Milena iz Nisa.znam da skoro na sva moja pitanja mogu naci odgovore na forumu i citam po redu mada sam kratka sa vremenom jer imam malu bebu.moj suprug je dobio autorizaciju za bolnicara ima zavrsenu srednju i 4 godine visoke medicinske skole opsteg smera(3 plus 1 master)ali je problem sto mu ne daju ne placeno odsustvo sa posla a radi u psihijatrijskoj bolnici, planirao je da dodje sada marta ali to za sada otpada.ja sam zavrsila prekfalifikaciju medicinske drzavne skole i sad od februara krecem da staziram.da ne duzim vise.zamolila bih te da mi objasnis koji su uslovi za spajanje porodice? posto ako on ne dobije ne placeno dolazim ja.cula sam da je malo teze da zene dobiju posao,da li je to tacno?tj da muskarci lakse prolaze.on vec zavrsava kurs norveskog a ja krecem cim krenem sa stazom.zanima me i kakvi su uslovi da dete krene u vrtic?pozdrav iz nisa.


Sto se tice vrtica ne znam nista o tome posto nemam dece....
A spajanje porodice mozete da odradite odmah ako neko od vas dvoje dobije ugovor na 6 i vise meseci...
A koliko ja znam, da me ne napadnu sad svi, ako ti suprug ima visu opsti smer neka proba da dobije autorizaciju za sykepleier-a...mislim da ce lakse i brze naci posao naravno to se podrazumeva da snaka lepo norsk...moje misljenje...
A kad smo vec kod toga ne moze da dobije neplaceno, mozda ovako nesto pomogne a nama je upalilo...kupis No karticu i aktiviras je, imas No adresu...sve to u CV...saljes molbe i konkurises iz Srbije...kada te neko pozove ne javljas se na taj No br vec ti zoves sa Srpskog odmah nakon i kao ja sam na odmoru, ovo ono, sta je po sredi itd...kazem nama upalilo...a bolovanje ili odmor moze da uzme kad oce pa da se proseta do No ako ima adekvatnu ponudu...

E da za sve medicinare koji planiraju dolazak i trazenje posla u No...oglasi za letnje zamene su vec uveliko krenuli...pogledajte NAV...kod moje supruge su vec napravljene liste za Påske a sad se prave za leto i letnje zamene krecu!!!
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.fikas.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.01.2014. u 12:06 - pre 125 meseci
Citat:
milenavuk:
Hvala puno.a koliko se ceka na spajanje porodice?i koji su uslovi? mi cemo najverovatnije u konsberg za pocetak.


zavisi od mnogo cega, posle predaje papira mozete biti u norveskoj dok cekate odluku, ja mislim da smo mi dobili za 10-tak dana za zenu i klinca, neki su cekali i manje, neki su cekali i mesec dva, nema pravila i kako se kome zalomi, najvaznije je imati ugovor vezan za posao, ostale papire ces lako naci, uglavnom su to izvodi, piste ti sve na forumu, mislim da prosecno na svakih 10 strana ima detaljno obasnjenjo sve za spajanje porodice.

Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

mada77
Marko Dimitrijevic
Torlak
Beograd

Član broj: 298710
Poruke: 180
*.bb.online.no.



+64 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.01.2014. u 12:08 - pre 125 meseci
Citat:
milenavuk: Hvala puno.a koliko se ceka na spajanje porodice?i koji su uslovi? mi cemo najverovatnije u konsberg za pocetak.


Pazi zvanicno vreme cekanja valjda od 4 do 6 meseci...kazem valjda...ja dobio za cetri dana...tako da eto...imas na sajtu UDI-ja pa pogledaj detalje!
Kazem minimum ugovor od 6 meseci da bi ste mogli da trazite i dobijete...letnja zamena ne moze da dobije, takodje ugovori od 3, 4, 5 meseci ne mogu da dobiju!!!
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.01.2014. u 12:42 - pre 125 meseci
Citat:
zokiruma:
e jesi masinac :D pa analiza sama po sebi i nije komplikovana, mislim da bi stabilnost tela potopljenog u vodu mogao i pehe da uradim, doduse ima par nezgodnih sitnica, treba videti kako recimo obratanje krana utice na stabilnost i na balast, zato mi i treba program da ne radim peske ki mamlaz. ulazni podaci su skoro uvek isti, razlikuje se doduse povrsina barze tj teziste ali nije to velika matematika. inace oni nama ne daju analizu vec dobijam papair gde napisu na engleskom koja je maksimalna tezina na maksimalnom rastojanju. pazi ja sam omasio pa sam zaboravio da napisem da barza ne plovi, ona je ustvari oslonjena na dno, tj ima 3 cevi koje se spustaju do dna i sprecavaju bilo kakvo obrtanje ili pomeranje. tako da ova analizu i nije toliko bitna, ali moramo imati taj podatak sto se tice DNV.

necu da ti ovo pisem na skaypiju kontam da ce mozda naleteti neki masinac koji mi moze pomoci sa ovim programom :D


Hmm cini mi se da ovo nije pravi forum da za ovu raspravu.

Ajd da pitas nesto u vezi medicine ili o uzgoju/uvozu curetine.. pa ono...
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.01.2014. u 12:42 - pre 125 meseci
Citat:
mada77:
Citat:
milenavuk: VELIKI POZDRAV iz Nisa,
Unapred da se izvinim!!! ja sam Milena iz Nisa.znam da skoro na sva moja pitanja mogu naci odgovore na forumu i citam po redu mada sam kratka sa vremenom jer imam malu bebu.moj suprug je dobio autorizaciju za bolnicara ima zavrsenu srednju i 4 godine visoke medicinske skole opsteg smera(3 plus 1 master)ali je problem sto mu ne daju ne placeno odsustvo sa posla a radi u psihijatrijskoj bolnici, planirao je da dodje sada marta ali to za sada otpada.ja sam zavrsila prekfalifikaciju medicinske drzavne skole i sad od februara krecem da staziram.da ne duzim vise.zamolila bih te da mi objasnis koji su uslovi za spajanje porodice? posto ako on ne dobije ne placeno dolazim ja.cula sam da je malo teze da zene dobiju posao,da li je to tacno?tj da muskarci lakse prolaze.on vec zavrsava kurs norveskog a ja krecem cim krenem sa stazom.zanima me i kakvi su uslovi da dete krene u vrtic?pozdrav iz nisa.


Sto se tice vrtica ne znam nista o tome posto nemam dece....
A spajanje porodice mozete da odradite odmah ako neko od vas dvoje dobije ugovor na 6 i vise meseci...
A koliko ja znam, da me ne napadnu sad svi, ako ti suprug ima visu opsti smer neka proba da dobije autorizaciju za sykepleier-a...mislim da ce lakse i brze naci posao naravno to se podrazumeva da snaka lepo norsk...moje misljenje...
A kad smo vec kod toga ne moze da dobije neplaceno, mozda ovako nesto pomogne a nama je upalilo...kupis No karticu i aktiviras je, imas No adresu...sve to u CV...saljes molbe i konkurises iz Srbije...kada te neko pozove ne javljas se na taj No br vec ti zoves sa Srpskog odmah nakon i kao ja sam na odmoru, ovo ono, sta je po sredi itd...kazem nama upalilo...a bolovanje ili odmor moze da uzme kad oce pa da se proseta do No ako ima adekvatnu ponudu...

E da za sve medicinare koji planiraju dolazak i trazenje posla u No...oglasi za letnje zamene su vec uveliko krenuli...pogledajte NAV...kod moje supruge su vec napravljene liste za Påske a sad se prave za leto i letnje zamene krecu!!!


Sa sedam godina med.skole opsteg smera tj.4 srednje i 3 Visoke (Master ne priznaje SAK,samo osnovne studije) moze se dobiti sada 24 nedelje prakse i nasjonalfag.U najboljem slucaju i kod razlicitog behandlinga dobija da polaze nasjonalfag,a to znaci polozen jezik i dva testa medikamentregning i heleselovgivning.
Tako da to ne moze da dobije direktno jer smo van EU.

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.01.2014. u 12:43 - pre 125 meseci
Citat:
gogi77:
Citat:
zokiruma:
e jesi masinac pa analiza sama po sebi i nije komplikovana, mislim da bi stabilnost tela potopljenog u vodu mogao i pehe da uradim, doduse ima par nezgodnih sitnica, treba videti kako recimo obratanje krana utice na stabilnost i na balast, zato mi i treba program da ne radim peske ki mamlaz. ulazni podaci su skoro uvek isti, razlikuje se doduse povrsina barze tj teziste ali nije to velika matematika. inace oni nama ne daju analizu vec dobijam papair gde napisu na engleskom koja je maksimalna tezina na maksimalnom rastojanju. pazi ja sam omasio pa sam zaboravio da napisem da barza ne plovi, ona je ustvari oslonjena na dno, tj ima 3 cevi koje se spustaju do dna i sprecavaju bilo kakvo obrtanje ili pomeranje. tako da ova analizu i nije toliko bitna, ali moramo imati taj podatak sto se tice DNV.

necu da ti ovo pisem na skaypiju kontam da ce mozda naleteti neki masinac koji mi moze pomoci sa ovim programom


Hmm cini mi se da ovo nije pravi forum da za ovu raspravu.

Ajd sa pitas nesto u vezi medicine ili o uzgoju/uvozu curetine.. pa ono...


Ne ne...dosta smo pricali o nasjonalfagu...pa mi smo ovde i zadatke pisali...secas se...zasto i vi ne biste uradili jednu javnu FEM ANALIZU????

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-203.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.01.2014. u 12:51 - pre 125 meseci
Evo mene ponovo sa onom temom vencanja.

Malo sam gledao te UDI strane i nasao ovo

Hvis du leverer søknaden i Norge, kan du oppholde deg her fram til du har fått svar på søknaden din. Men etter at visumet ditt eller den visumfrie perioden er over og fram til du har fått en tillatelse, har du ikke mulighet til å reise til andre Schengen-land.

http://www.udi.no/Sentrale-tem...sum/visumfritt-ja-du-kan-soke/

Znaci tu niti pise da mozes niti da ne mozes da izlazis iz zemlje za vreme obrade molbe za spajanje vencanjem.Odnosno pise da ne mozes putovati u sengen zemlje ali posle isteka verovatno misle onih 90 dana.Tu pise ti mozes cekati,znaci ne pise ti moras cekati u Norveskoj??

Ovo moze covek da tumaci dvostrano jer nije dobro objasnjeno sa njihove strane kao i mnoge druge stvari sto su im polovicno objasnjene.Znaci ispada onda da ti mozes dolaziti kao turista vise puta gore-dole dok se tvoja molba resava i dok se uklapas u tih 90 dana,ebem li ga ali ajde znaj kako ga oni tumace...

Ajde reko nazvat cu ja njih da ih pitam direktno,kad mi kaze ona sekretarica na tlf ti si 46 na redu,reko mila majko gasi tlf pa to do Nove Godine ne bi bio na redu da ih pitam :).....

 
Odgovor na temu

markodrenov
Mašinski Inženjer
Majdanpek

Član broj: 320461
Poruke: 98
212-200-65-118.3gnet.mts.telekom.rs.



+27 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.01.2014. u 12:58 - pre 125 meseci
Dobio sam jednu PP i mogu da odgovorim tek nakon 7 dana.

Sada me interesuje kako stoje fabrike nameštaja u Norveškoj, okolina Stavangera ako ima neko neku informaciju o tome. Radio sam u najvecoj Srpskoj fabrici nameštaja 5 godina kao inženjer pa mislim da ću i u Norveškoj da se najbrže uklopim u toj branši a može i kao smećar nije problem.
Čuvajte svaki dinar kako bi stavili krunu na glavu.
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.fikas.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.01.2014. u 13:02 - pre 125 meseci
Citat:
markodrenov: Dobio sam jednu PP i mogu da odgovorim tek nakon 7 dana.

Sada me interesuje kako stoje fabrike nameštaja u Norveškoj, okolina Stavangera ako ima neko neku informaciju o tome. Radio sam u najvecoj Srpskoj fabrici nameštaja 5 godina kao inženjer pa mislim da ću i u Norveškoj da se najbrže uklopim u toj branši a može i kao smećar nije problem.


i ja sam mislio da cu raditi ono gde sam najvise vremena ulozio ali eto vidis sada se mucim sa barzamam, kranovima i bagerima :D

salim se nego nemoj se zadrzati samo na namestaju trazi i juri sve zivo, ja sam napocetku jurio ono sta najvise volim ali kasnije sam presao na sve zivo samo da je struka, nemoj da pogresis ko ja vec odma salji svuda :D
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

markodrenov
Mašinski Inženjer
Majdanpek

Član broj: 320461
Poruke: 98
212-200-65-118.3gnet.mts.telekom.rs.



+27 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.01.2014. u 13:09 - pre 125 meseci
JA sam uvek voleo eksploataciju i tokom studija sam obožavao Elemente,Materijale,Konstrukcije i Tribologiju. Mislio sam da ću i time da se bavim pa sam nekako stigao u drvnopreredjivačko tekstilnu industriju, naučio sam osnove i mnogo više ali mora da se krene dalje.

Jel je zanimljivo baviti se kranovima,teretom i proračunima....
Čuvajte svaki dinar kako bi stavili krunu na glavu.
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.01.2014. u 13:10 - pre 125 meseci
Citat:
Mirjana Savicic: Ne ne...dosta smo pricali o nasjonalfagu...pa mi smo ovde i zadatke pisali...secas se...zasto i vi ne biste uradili jednu javnu FEM ANALIZU????
:)


Hahaha...Pa samo to jos fali ovde.. ima da rasteramo ljude :D
Mnogi su zazalili kad su me pitali nesto o mom poslu ili kompijuterima. A tek kako se samo zene raduseve....

 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.fikas.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.01.2014. u 13:15 - pre 125 meseci
Citat:
markodrenov:
JA sam uvek voleo eksploataciju i tokom studija sam obožavao Elemente,Materijale,Konstrukcije i Tribologiju. Mislio sam da ću i time da se bavim pa sam nekako stigao u drvnopreredjivačko tekstilnu industriju, naučio sam osnove i mnogo više ali mora da se krene dalje.

Jel je zanimljivo baviti se kranovima,teretom i proračunima....


jeste zanimljivo pogotovo ako ne znas kako to radi :D

nije ovo moj zadatak, moje je da postavim stvari na svoje mesto, bagere, kranove, barze ali me nervira da malo pa malo dajemo 4000 evra za sat dva posla koji moze da uradi inzinjer sa visom, ja u sustini ni ne radim klasicne proracune jer sam mnogo skup za to :D ovde uglavnom za te proracune aganzuju poljake i ove iz EU, mi razradjujemo detalje i bavimo se organizacijom, ponudama i slicnim cudesima.

Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.fikas.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.01.2014. u 13:17 - pre 125 meseci
Citat:
gogi77:
Citat:
Mirjana Savicic: Ne ne...dosta smo pricali o nasjonalfagu...pa mi smo ovde i zadatke pisali...secas se...zasto i vi ne biste uradili jednu javnu FEM ANALIZU????


Hahaha...Pa samo to jos fali ovde.. ima da rasteramo ljude
Mnogi su zazalili kad su me pitali nesto o mom poslu ili kompijuterima. A tek kako se samo zene raduseve....


nema nista lepse nego sa nekom plavusom lezati ispod drveta u prolece, DOK SUNCE SIJA, i pricati o diferencijalnim jednacinama n-tog reda

ovde ima plavusa ali nema drveca a sunca jos manje




Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

markodrenov
Mašinski Inženjer
Majdanpek

Član broj: 320461
Poruke: 98
212-200-65-118.3gnet.mts.telekom.rs.



+27 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.01.2014. u 13:25 - pre 125 meseci
Citat:
zokiruma:
Citat:
markodrenov:
JA sam uvek voleo eksploataciju i tokom studija sam obožavao Elemente,Materijale,Konstrukcije i Tribologiju. Mislio sam da ću i time da se bavim pa sam nekako stigao u drvnopreredjivačko tekstilnu industriju, naučio sam osnove i mnogo više ali mora da se krene dalje.

Jel je zanimljivo baviti se kranovima,teretom i proračunima....


jeste zanimljivo pogotovo ako ne znas kako to radi :D

nije ovo moj zadatak, moje je da postavim stvari na svoje mesto, bagere, kranove, barze ali me nervira da malo pa malo dajemo 4000 evra za sat dva posla koji moze da uradi inzinjer sa visom, ja u sustini ni ne radim klasicne proracune jer sam mnogo skup za to :D ovde uglavnom za te proracune aganzuju poljake i ove iz EU, mi razradjujemo detalje i bavimo se organizacijom, ponudama i slicnim cudesima.



Pretpostavljam da treba da pozicioniraš mašine kako bi povečao efektifnost i efikasnost i izvukao maksimum iz posla kojime se bavite.

Kažem ti, mislim da bi se snašao veoma brzo u nameštaju jel tu i generalno nema neke filozofije osim par stvarčica kao što su mehanizmi, konstrukcija i funkcionalnost ;-) . Hvala ti na savetu da tražim sve živo samo da upadnem. Imam neki plan i druga sat vremena od Stavangera pa bi odatle krenuo sredinom godine.
Čuvajte svaki dinar kako bi stavili krunu na glavu.
 
Odgovor na temu

IVAN DIREKTOR
LUDNICA

Član broj: 320191
Poruke: 169
176.67.195.*



+35 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.01.2014. u 13:30 - pre 125 meseci
Citat:
mada77:
Citat:
markodrenov: Da li može ovaj šah da se igra? Deluje mi zanimljivo...
Prava uživancija, setili se ljudi za džakove sa piljevinom...


Moze ...samo moras brzo da vuces poteze da se ne zamrzne figura za pod....


Ahahahahahahahaha.
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.fikas.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.01.2014. u 13:36 - pre 125 meseci
Citat:
markodrenov: Pretpostavljam da treba da pozicioniraš mašine kako bi povečao efektifnost i efikasnost i izvukao maksimum iz posla kojime se bavite.

Kažem ti, mislim da bi se snašao veoma brzo u nameštaju jel tu i generalno nema neke filozofije osim par stvarčica kao što su mehanizmi, konstrukcija i funkcionalnost ;-) . Hvala ti na savetu da tražim sve živo samo da upadnem. Imam neki plan i druga sat vremena od Stavangera pa bi odatle krenuo sredinom godine.


moj ti je savet da ne cekas da dodjes u norge da bi trazio posao, vec ako imas druga neka ti posalje sim karticu norvesku i ubaci njegovu aresu u CV i kreni da saljes po celoj norveskoj molbu za posao. ako krenes sada mozda i navatas neki intervju u junu

inace znam da je lepo kada vas nazovu iz agencije, odradite intervju, oni obecaju da ce vam naci posao a vi sa osmehom na lice odete na spavanje. 90% je da cete sami naci posao, agencije jednostavno zive od vas/nas i u cilju im je d aimaju sto vise intervjua i kandidata jer su uglavnom i placeni po tome, nije jedini izvor prihoda ali jeste jedan od izvoda. pisem jer me sve vise i vise kolega pitaju za agncije, koliko se ceka da ti one nadju posao i slicno, najgore je ako im stvarno poverujete da su vam nasli posao i vi stanete sa trazenjem. ne kazem da ne mogu naci ali sanse za to su jako jako male.
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

markodrenov
Mašinski Inženjer
Majdanpek

Član broj: 320461
Poruke: 98
212-200-65-118.3gnet.mts.telekom.rs.



+27 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.01.2014. u 13:51 - pre 125 meseci
@Zokiruma

Eto ovako jedina agencija kojoj sam dao pare je agencija za učenje jezika i nikom ni dinar. Niti imam nameru da idem preko ijedne agencije da mi traže posao, pa nisam ja gotovan i krava muzara da me mrzi sve živo i da me svako muze kako stigne elem, ali još nemam potvrdu iz Nokuta da su mi papiri stigli kod njih pisao sam juče da imam problem sa tim. Kako da navedem u svom CV i propratnom pismu da sam inženjer a da nisam priznat od Nokuta?
Čuvajte svaki dinar kako bi stavili krunu na glavu.
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.fikas.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.01.2014. u 14:08 - pre 125 meseci
Citat:
markodrenov: @Zokiruma

Eto ovako jedina agencija kojoj sam dao pare je agencija za učenje jezika i nikom ni dinar. Niti imam nameru da idem preko ijedne agencije da mi traže posao, pa nisam ja gotovan i krava muzara da me mrzi sve živo i da me svako muze kako stigne elem, ali još nemam potvrdu iz Nokuta da su mi papiri stigli kod njih pisao sam juče da imam problem sa tim. Kako da navedem u svom CV i propratnom pismu da sam inženjer a da nisam priznat od Nokuta?


da bi nasao posao, dobio pozitiv za radnu, zavrsio spajanje porodice ne treba ti priznanje od NOKUT-a, ok super je to imati ali nije ti ama bas neophodno tj. potrebno, ja sam recimo radio par meseci u norge kada sam podneo zahtev za priznaje diplome i dobio od nokut-a positiv. znaci ne treba priznanje

samo napisi na engleskom ili norveskom da si dipl. inz. masinstva aka master


Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7910925 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.