Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7810736 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

marshmallow

Član broj: 284812
Poruke: 10
*.netrun.cytanet.com.cy.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.05.2011. u 14:05 - pre 157 meseci
Ukrajinci nisu u EU. :)
A Rumunima i Bugarima i dalje trebaju radne dozvole za Norvesku, tj. nisu u istom rangu kao, recimo, Francuzi.
 
Odgovor na temu

dejann73

Član broj: 217742
Poruke: 150
*.bb.online.no.



+25 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.05.2011. u 19:23 - pre 157 meseci
Ima pravo da radi dok ceka na dozvolu. Stoji zvanicno na sajtu UDI-a. Neka se pozove na to ili neka ceka i dalje kao sto je rekao kolega.
 
Odgovor na temu

marijana vucko
novi sad

Član broj: 285099
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.05.2011. u 23:13 - pre 157 meseci
Zanima me da li neko ima E-mail od Mirjane Savicic?
 
Odgovor na temu

zmiicek
vozac

Član broj: 285228
Poruke: 3
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.05.2011. u 14:33 - pre 157 meseci
Zna li neko dal treba vozaca u Norveskoj?
 
Odgovor na temu

DAVORNO
davor nikolic
Koppang Hedmark

Član broj: 128579
Poruke: 89
*.dynamic.sbb.rs.



+50 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.05.2011. u 19:07 - pre 157 meseci
Verovatno treba ali mislim da ti za to trreba i neka saobracajna skola, znam da je nekim nasim za vozace autobusa trebala sabracajna skola
 
Odgovor na temu

zmiicek
vozac

Član broj: 285228
Poruke: 3
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.05.2011. u 21:55 - pre 157 meseci
Kako mislis saobracajna skola? Da li to moze tamo da se zavrsi, ili se to ovde zavrsava?
Ne moram valda da idem 4 godine u skolu da bih vozio? Uostalom ne moram samo bus, moze bilo sta, neke dostave ili kamion.
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.05.2011. u 15:08 - pre 157 meseci
Sta se desava sa temom,svi vec pobegli a?:D

Ajmo pitanje, ima li koga iz zapadne Srbije da planira da ide ili je vec otisao,kako ste se snalazili i kod koga ste ucili jezik,jer nisu svi u mogucnosti da budu u Beogradu?
 
Odgovor na temu

tannlege

Član broj: 285420
Poruke: 1
*.dynamic.telemach.ba.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.05.2011. u 18:10 - pre 157 meseci
Zdravo svima!!
Vec tri sata citam i pregledavam ovaj forum, i prvo da se zahvalim svima koji su tako isrpno i precizno davali informacije.
Planiram da idem u Norge, sto se kaze trbuhom za kruhom, jer vec pune 3 godine nemam posla, a zavrsila sam stomatologiju.
Citajuci razne postove, posebno Mirjanine, malo sam se zabrinula.
Mirjana je navela da je za stomatologe jako tesko naci posao, sve da imamo nostrifikovanu diplomu, pa me zanima nekoliko stvari, ako neko zna nek mi odgovori.

1. Da li prvo saljem papire za autorizaciju/licencu pa tek onda ucim jezik, jer ja sam vec 15 dana u intenzivnom ucenju! Mislim da li treba odmah da posaljem zahtjev?

2. Ako saljem, posto ne mogu dobiti autorizaciju za rad kao stomatolog bez nostrifikovane diplome, da li mogu poslati za licencu??

3. Da li mogu poslati za autorizaciju zanimanja dentalni higijenicar/sestra ili slicno, iako sam zavrsila srednju gimnaziju?

4. Ako neko ima vise informacija vezano za stomatologe da mi javi please, jer je vecina postova vezana za srednju skolu, a mene interesuje fakultet ili bar stomatoloska struka!

Hvala svima unaprijed!
 
Odgovor na temu

filip1326
Oslo,Norway

Član broj: 285433
Poruke: 5
*.215.177.66.getinternet.no.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.05.2011. u 20:58 - pre 157 meseci
tannlege...malo mi je zao sto cu te razocarati ali kao stomatolog u Oslu-teskooo!!! Sa znanjem jezika mozda kao asistent...elem kao zubni tehnicar sam se dosta raspitivao sto se toga tice i mrka kapa. Otiske salju u Kinu,Poljsku,Madjarsku zato sto je ovde sve to preskupo. Ali ne daj se obeshrabriti,jezik po meni problem nr.1 Ja trenutno zavrsavam kurs na folkuniversitetetu kod njih,4 stepen pa cu pokusati naci posao kao hjelpepleier,najlakse je tako dobiti radne papire.Jos jedna stvar,ponavljana dosta puta,norveska bolno skupa zemlja i treba dosta para za to "planinarenje"a i "kozbi" je objasnio poprilicno dobro da ovo ipak nije obecana zemlja i treba "debela" koza da se sve izdrzi!! ako ima nekog u oslu neka se javi za neku kafu ili sl. Nov sam ovde,nemam nikog,cekam tetku koja mi je dala stan da dodje iz srbije al mi ni ona nije neko drustvo :)
...da se ja pitam
 
Odgovor na temu

ivkeo5
hemicar, Grcka
Grcka

Član broj: 285462
Poruke: 1
*.109.242.126.tellas.gr.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?26.05.2011. u 13:11 - pre 157 meseci
Pozdrav svima! Zivim u Grckoj vec 14 godina, na Kritu. Ozenjen sam i imam sedmogodisnjeg sina. Imam dozivotnu radnu dozvolu i predao sam papire za drzavljanstvo. Ocekujem da cu ga dobiti u narednih godinu dana, taman dovoljno da naucim Norsk, bar osnove. Nasao sam na internetu dobre programe za norveski, besplatne tj. piratske ali su super. Metodi su englesko-norveski. Pitam nekog ko zivi tamo da li zna koje su procedure za gradjane EU, Grcka u mom slucaju. Sigurno lakse nego sa Srpskim, ali ne znam detalje. Mogu da radim odmah po dolasku? Koji su prvi koraci i kako mogu da dovedem porodicu i za koje vreme? Zena ima hrvatsko drzavljanstvo i grcku radnu dozvolu a sin ce dobiti grcko drzavljanstvo kad i ja, mozda i ranije. Planiramo sa se odselimo u okolinu Osla, najverovatnije u Tønsberg, posto znamo nekoliko ljudi odande, Norvezana turista koji hoce da nam pomognu ali ne znaju kako, osim da nam nadju stan. Znam da treba da se prijavim tamo u opstini i dobijem social number i da otvorim bankovni racun uz pomoc njega. Kasnije sta treba da uradim? Postoji ustanova kao biro za zaposljavanje ili slicno?Mogu da dobijem neku pomoc u pocetku dok budem ucio Norsk? Kako je to sa ucenjem jezika, jel obavezno i besplatno? Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

marijana vucko
novi sad

Član broj: 285099
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?26.05.2011. u 22:03 - pre 157 meseci
Posto sam nova na forumu,a uskoro krecem sa ucenjem norveskog jezika,zanima me koji nivo znanja moram imati da bi polozila test jezika koji se u Norveskoj trazi od pre dve godineza sve koji zele da rade kao bolnicari.
 
Odgovor na temu

vikibjorg

Član broj: 255829
Poruke: 123
*.212.239.215.getinternet.no.



+93 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.05.2011. u 09:52 - pre 156 meseci
Za -Filip 1326- ne znam da li si procitao,ali imas jednu PP pa te molim da odgovoris. Pozitivno ili ne, samo da imam informaciju da si procitao. Hvala.
 
Odgovor na temu

Asterix_32
marko markovic
bolnicar
Beograd

Član broj: 285642
Poruke: 6
*.dhcp.bluecom.no.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.05.2011. u 21:55 - pre 156 meseci
Nov sam ovde u norveskoj ,dobio autorizaciju za hjelpepleiera ,i mogu samo da potvrdim pisanja Mirjane Savicic glede jezika.Obavezno je da se makar ima diplom o polozenom norskprove 2 ovde u Norvesko,tako stoji u skoro svim oglasima na nivou Akershus pokrajine ...svima veliki pozdrav i ako ima nekog koje slobodan popodne a u Oslu je neka se javi da popijemo kafu
veliki pozdrav

[Ovu poruku je menjao Asterix_32 dana 31.05.2011. u 23:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bambi84
medicinska sestra, bolnica

Član broj: 284844
Poruke: 70
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.06.2011. u 21:09 - pre 156 meseci
Asterix,Jesi li nasao posao kakva je situacija?
 
Odgovor na temu

srebrna
Biljana Grujic
bosna i hercegovina

Član broj: 227292
Poruke: 16
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.06.2011. u 16:48 - pre 156 meseci
Moze li mi neko odgovoriti da li sa ovjerenom dokumentacijom iz opstine i prevodom kod sudskog tumaca sve potrebne dokumentacije za autorizaciju hjelpepleiera, treba i sudska ovjera tj. pecat apostill?

Hvala!
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.06.2011. u 15:24 - pre 156 meseci
Ja ih nisam overavao apostilom, skupo je dosta, a prosla mu mi bez problema, samo overa u opstini i ovlasceni tumac.
 
Odgovor na temu

Svejeok
Investigator

Član broj: 274724
Poruke: 117



+27 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.06.2011. u 19:41 - pre 156 meseci
Pozdrav svim forumasima. Evo ja bih da podelim sa vama jednu , nadam se lepu , pricu. Sasvim slucajno preko drystvene mreze FACEBOOK , sam se dugo dopisivao sa jednom zenom , koja mi je se oduvek cinila jako ok , da bi se kasnije ispostavilo da zena ima svoju kliniku za zivotinje i salon za zivotinje isto i rekla mi je u smislu " pa mozes da radis kod mene ako zelis , ja cu ti pomoci da dobijes lakse posao " . Ja ostao u cudu ali me nije dygo drzalo jer sam mislio da je sve to ipak samo fora ili ne znam sta vec trenutno , mislim ko bi to nekom uradio i sl. Kasnije sam radio neke stvari za njeu iz ciste dosade , kasnije i sajt i sve to samo jer mi se jako svidela kao licnost.I vrhunac svega je bio kada mi je poslala svoj licni lap top kada sam radio sajt jer sam joj rekao da nemam svoj lap top.Njen lap top mi je dosao na kucnu adresu i evo sad kucam na njemu. Njen je kupljen pre 2 god ali sustina je u delu, ne u kompu.Imislim da me je jako zagotivila, tako da i dalje vazi ta prica.Pre neki dan sam dobio FULLMAKT , tj ponomoc kako moze ona umesto mene tamo da trazi zahtev za dozvolu radnu ili sta vec. Ona bas zeli da mi pomogne.glavna stvar je da sve ide legalno preko ambasade i da nema nikakvih malverzacija ili rada na crno, kao sto sam mislio.Jako sam oprezan , pomisljao sam na svasta , ali ako dobijem sve ovo odlazim u Bergen :) nadam se samo da ce mi srediti te papire jer ona ipak kao gazda ima pravo da trazi radnika kojeg hoce.eto , ovo za sada opet nije sve 100 % ali je jako blizu i stvarno sve ovoi ja osecam ono pravo za mene.Druzite se sa norvezanima po drustevenim mrezama , bolje je mnogo za jezik a i evo vidite.Pozdrav za sve !!!
"Cuidado con lo que buscas, porque podrías encontrarlo..."
 
Odgovor na temu

srebrna
Biljana Grujic
bosna i hercegovina

Član broj: 227292
Poruke: 16
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.06.2011. u 21:58 - pre 156 meseci
Hvala za odgovor!
 
Odgovor na temu

Predrag976
nezaposlen
Beograd, Srbija

Član broj: 285032
Poruke: 3
87.250.50.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.06.2011. u 10:43 - pre 156 meseci
@Student informatike to je stvarno sjajno, skoro kao u bajci, svaka cast. Zamolio bih te ako mozes da pitas tu zenu kakva je situacija za zaposljavanje veterinarskih tehnicara (srednja skola) i diplomiranih veterinara u Norveskoj. Bio bih ti veoma zahvalan ako bi nasao vremena za to pposto nameravam da odem u Norvesku ali mi je totalno nepoznata situacija sto se tice veterinara. Hvala najlepse.
 
Odgovor na temu

Svejeok
Investigator

Član broj: 274724
Poruke: 117



+27 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.06.2011. u 19:53 - pre 156 meseci
@Predrag :) hvala..videcemo kako ce stvari ici :) moje licno misljenje je da to zanimanje jako trazeno , norvezani vole zivotinje vise nego ljude.konje pogotovo.ovi ljudi sto ih poznajem daju silne pare na konje i kucice.mislim da je jako trazeno ,ali oni to dosta vole tako da ne znam kolika je konkurencija.u svakom slucaju raspitaj se i dalje negde a ja cu pitati isto pa cu napisati na forumu.mada opet kazem , imas sanse sigurno .pozdraaaaaaav :)))
"Cuidado con lo que buscas, porque podrías encontrarlo..."
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7810736 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.