Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7843691 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jens stoltenberg
tu i tamo

Član broj: 294538
Poruke: 179



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.06.2012. u 10:02 - pre 144 meseci
@ Dejan 73 - Eto ti ga sad. Ja sam pre tri dana razgovarao sa policijskim sluzbenikom iz stanice u Rjukan-u. Detaljno sam mu izlozio svoju situaciju i on me je rekao da treba da se javim u Bø, jer su oni navodno zaduzeni za taj deo Telemarka gde sam dobio ponudu za posao. Juce sam za svaki slucaj nazvao i sluzbenicu koja radi bas tu gde treba da dodjem i zena je sve to potvrdila. Sad ne bi bilo lose da mi kazes otkud tebi ta informacija.
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.06.2012. u 10:17 - pre 144 meseci
Citat:
dejann73: Policija u Bø i Telemark od ove godine ne prihvata direktno papirologiju u vezi radne dozvole nego zahteva da se na sajtu UDI elektronski registrujes i uplatis, odstampas to i sa tim odes tamo. Nisu u strajku.



E dragi moji... U Rogalandu to pravilo vazi jos od prosle godine. Nije to nikakva preterana novost, navodno time pokusavaju da smanje guzve i cekanja...
Sajt je https://selfservice.udi.no/
Regustrujte se, popunite obrazac, vodite racuna prilikom izbora policijske ispostave u kojoj se registrujete, nikako ne izabirate Immigration office, oni su zaduzeni za azilante, ne za nas koji na osnovu posla dobijaju radnu i boravisnu. Na kraju cete preko njih dobiti termin kada predajete papire.

Jens, ako i ti moras ovako da se registrujes, vodi racuna o tome da ces morati da nadjes nekog ko ima VISU da ti uplati taksu, jer ti bez kartice ne mozes. Mislim da posao zavrsava i Intesina kartica za online placanja iz Srbije, taksa je 3000NOK.
 
Odgovor na temu

jens stoltenberg
tu i tamo

Član broj: 294538
Poruke: 179



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.06.2012. u 10:32 - pre 144 meseci
Ako se ispostavi da i ja moram to da zavrsavam elektronskim putem onda sam ga nagrabusio. Ima da se nacekam dok dodjem na red, zar ne? Teoretski mogu da dobijem termin za mesec dana i onda mogu da se slikam!? Pa meni sam ugovor traje do kraja avgusta.
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.06.2012. u 10:48 - pre 144 meseci
Ne verujem da se toliko ceka na termin u Bø-u. U Rogalandu se ceka trenutno oko mesec i po dana, ali na tom jednom mestu predaje celi Rogaland, tako da je to jako mnogo ljudi, a i strajk je malo pogorsao stvari. U svakom slucaju, trazi tidlig arbeidsstart, da bi mogao st pre da pocnes da radis druze.
 
Odgovor na temu

cveyoni

Član broj: 226810
Poruke: 229



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.06.2012. u 10:49 - pre 144 meseci
jens,
ista prica je i u Østfoldu,mada je moj drug zakazao juce i dobio termin sad u utorak,znaci par dana,mada eto medicman rece da je prvi slobodni termin u Rogalandu tek krajem jula ako se ne varam...
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.06.2012. u 16:15 - pre 144 meseci
Citam ovih poslednjih par postova...
Mi smo ipak ljudi seljaci...ovde policija i dalje sve prihvata.Sreda je slobodan dan i policija ne radi.Ponedeljkom i petkom se ide na zakazivanje a utorak i cetvrtak se ceka u redu.Pa biras kako ti volja.Cekanje je 2 sata u proseku,prihvate dokumentaciju i cak i najkomplikovanije slucajeve zavrsavaju za 2-3 nedelje,i stalne dozvole i produzetke.Ako se zakaze ponedeljak,dobije se termin u petak,a ako u petak dobije se u ponedeljak.Ali bez problema prodje i ako se ne zakaze.Mozes da platis i sa karticom(to najvise vole) ali moze i kesom,potpises se i istu potvrdu o uplati izdaju za oba vida placanja.
Dragi mali lepi Tromsø.Sneg jos samo na planinama okolnim i to na vrhovima.Konacno eto pocetkom juna snega vise nema.Hvala dragom Gospodu Bogu.Dosta je.

U policiji udi-kontor je ovde u Tromsu na drugom spratu.Veliki hodnik.Levo idu Norvezani za izdavanje pasosa,promene,produzenja itd.(Citaj,nigde zive duze),a desno MI (Arapi,cela Afrika,deo Balkana...).Kod nas uvek zurka,kod njih pusto.
I u stvari sve se svodi da se godinama driblas po desnoj bekovskoj poziciji ne bi li nekada zaigrao po levoj.Ta dva sata dok cekas,svakakve gluposti ti padaju na pamet.
Ali,eto sve u svemu...kod nas se zavrsava u policiji.Ali razumljivo je daleko je slabiji protok stranaca.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.06.2012. u 16:45 - pre 144 meseci
Citat:
Mirjana Savicic: Citam ovih poslednjih par postova...
Mi smo ipak ljudi seljaci...ovde policija i dalje sve prihvata.Sreda je slobodan dan i policija ne radi.Ponedeljkom i petkom se ide na zakazivanje a utorak i cetvrtak se ceka u redu.Pa biras kako ti volja.Cekanje je 2 sata u proseku,prihvate dokumentaciju i cak i najkomplikovanije slucajeve zavrsavaju za 2-3 nedelje,i stalne dozvole i produzetke.Ako se zakaze ponedeljak,dobije se termin u petak,a ako u petak dobije se u ponedeljak.Ali bez problema prodje i ako se ne zakaze.Mozes da platis i sa karticom(to najvise vole) ali moze i kesom,potpises se i istu potvrdu o uplati izdaju za oba vida placanja.
Dragi mali lepi Tromsø.Sneg jos samo na planinama okolnim i to na vrhovima.Konacno eto pocetkom juna snega vise nema.Hvala dragom Gospodu Bogu.Dosta je.

U policiji udi-kontor je ovde u Tromsu na drugom spratu.Veliki hodnik.Levo idu Norvezani za izdavanje pasosa,promene,produzenja itd.(Citaj,nigde zive duze),a desno MI (Arapi,cela Afrika,deo Balkana...).Kod nas uvek zurka,kod njih pusto.
I u stvari sve se svodi da se godinama driblas po desnoj bekovskoj poziciji ne bi li nekada zaigrao po levoj.Ta dva sata dok cekas,svakakve gluposti ti padaju na pamet.
Ali,eto sve u svemu...kod nas se zavrsava u policiji.Ali razumljivo je daleko je slabiji protok stranaca.



Onda mogu samo reci blago vama na vasoj administraciji... Ne menjajte je ni za sta na svetu. :-) Ovde je mnogo gore.
 
Odgovor na temu

kelly_oslo

Član broj: 297303
Poruke: 350
*.215.22.190.getinternet.no.



+51 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.06.2012. u 18:03 - pre 144 meseci
hahahahah ja ne smem ni da se javim,te da kazem kako ovde to ide :) da ljudima ne gusim nade :) a medicmennu i Mirki cu poruciti BLAGO VAMA :)
ko zna zasto je to dobro :)
 
Odgovor na temu

dejann73

Član broj: 217742
Poruke: 150
*.bb.online.no.



+25 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.06.2012. u 19:01 - pre 144 meseci
Elektronski mozes samo da popunis obrazac i da uplatis, ali ne mozes da zakazes termin u Bø nego predajes direktno. Informacija mi je odavde jer ja zivim i radim tu i isto trebam da predam u ponedeljak jer su me vratili ove nedelje pa sam morao elektronski. Nema guzve.
 
Odgovor na temu

jens stoltenberg
tu i tamo

Član broj: 294538
Poruke: 179



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.06.2012. u 02:24 - pre 144 meseci
Dejane brate mozes li molim te da mi pojasnis sta si hteo da kazes sa prvom recenicom u zadnjem postu? Je li prvo zakazujem, predajem ili popunjavam? Sve mi se vise pomesalo. Mozda je najbolje da se ipak pojavim tamo pa da mi kazu iz prve ruke sta i kako!?
 
Odgovor na temu

stavasbriga
Norge

Član broj: 146243
Poruke: 164
*.215.151.44.getinternet.no.



+61 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.06.2012. u 09:00 - pre 144 meseci
Da, ista je situacija u Oslo u centru za strane radnike. Ispunis aplikaciju i platis online, a onda ti kaze da za ovaj centar ne moze da se zakaze online. Otisao licno na salter za informacije i tamo zakazao.
 
Odgovor na temu

dejann73

Član broj: 217742
Poruke: 150
..50.18.3.tmi.telenormobil.no.



+25 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.06.2012. u 09:33 - pre 144 meseci
Pustio sam ti poruku sa mojim brojem. Da ne tupimo vise sa pisanjem...
 
Odgovor na temu

jens stoltenberg
tu i tamo

Član broj: 294538
Poruke: 179



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.06.2012. u 10:50 - pre 144 meseci
Nije stigla. Ako ti nije problem mozes ponovo da je posaljes.
 
Odgovor na temu

dejann73

Član broj: 217742
Poruke: 150
..50.18.3.tmi.telenormobil.no.



+25 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.06.2012. u 11:07 - pre 144 meseci
Ok.
 
Odgovor na temu

dejann73

Član broj: 217742
Poruke: 150
..50.18.3.tmi.telenormobil.no.



+25 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.06.2012. u 12:25 - pre 144 meseci
Nadam se da si dobio poruku sada.
 
Odgovor na temu

dalibor1982

Član broj: 295045
Poruke: 9
*.209.69.220.getinternet.no.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.06.2012. u 15:58 - pre 144 meseci
Pozdrav! Da li neko zna na sta se tacno odnosi sledeci dio teksta sa SAFH.no a vezano za autorizaciju :

"Bekreftet rett kopi av erklæring fra helsemyndighetene i utdannelsesland eller siste oppholdsland innen EØS-området, som bekrefter at din utdanning tilfredsstiller EU-direktiv 2005/36/EC vedrørende generell utdanning.
Original «Certificate of Current Professional Status» (tidligere «Letter of good standing»), som bekreftelse på at du har gyldig autorisasjon uten begrensninger i det aktuelle landet. Erklæringen må ikke være eldre enn 3 måneder"


Da li je ovo u stvari potvrda o polozenom strucnom ispitu ili...?
 
Odgovor na temu

kreza26

Član broj: 303690
Poruke: 57
109.72.50.*



+6 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.06.2012. u 21:12 - pre 144 meseci
dobro vece, svima!!! imam jednu molbu, da li neko od Vas radi kao asistent u vrticu, koja je skola potrebna za taj posao, i koji stepen jezika??? inace, po struci sam medicinska sestra vaspitac, i planiram sa suprugom i klincem preseljenje u Tønsberg... Hvala, unapred!!!!
 
Odgovor na temu

toi
snekker
oslo

Član broj: 294060
Poruke: 56
*.10.45.31.customer.cdi.no.

Jabber: snekker-maler
ICQ: 99


+10 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.06.2012. u 14:33 - pre 144 meseci
Ima li neko informaciju da li je prestao strajk na aerodromu u Oslu, kakvo je stanje s predajom prtljaga, znam da je predhodnih dana bila velika guzva i dugo cekanje u redovima??
 
Odgovor na temu

jens stoltenberg
tu i tamo

Član broj: 294538
Poruke: 179



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.06.2012. u 19:24 - pre 144 meseci
Evo ja da javim da ce najverovatnije sve da bude u redu. I htedoh ovako javno da se zahvalim Dejanu73 za pomoc koju mi je pruzio. Da ne bude posle da nasi gledaju samo svoje d... Bez njega tesko da bih sve zavrsio u jednom danu. Cisto da se zna! A sto se tice aerodroma; ja nisam imao nikakvih problema. Stigao sam u Oslo u subotu uvece.

 
Odgovor na temu

Isidorius

Član broj: 266849
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?11.06.2012. u 23:08 - pre 144 meseci
Da li neko mozda zna ima li posla za muzicare u Norveskoj (mislim prvenstveno na klasicnu muziku) ?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7843691 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.