Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7809086 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Danka V
Beograd

Član broj: 304248
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.06.2012. u 10:21 - pre 144 meseci
Svasta sam nesto radila a najmanje masirala hehe,tezak je to posao...
Zavrsila sam srednju za fizioterapeutskog tehnicara,pa sam pocela prekvalifikaciju za farmaceutskog tehnicara od cega sam odustala,i upisala prekvalifikaciju za opsti smer sada mi je ostalo da dam jos dva ispita i zavrsila sam ... Pa sam se pitala koliko mi sve ovo sto sam zavrsila ili pocela moze pomoci oko autorizacije,npr neki opsti predmeti tipa anatomije rehabilitacije koje nisam imala kako prekvalifikant sam imala kao fizioterapeut a pretpostavljam da je pozeljno da to dam u uvid.Pa se pitam da li treba da uzmem potvrdu za fond casova iz fizioterapeutske...uh
 
Odgovor na temu

vozdratebra
Diplomirani inženjer organizacionih
nauka
Beograd, Srbija

Član broj: 225640
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.06.2012. u 10:40 - pre 144 meseci
Citat:
Sad mi nije jasno:

Sta ja trazim Licencu ili Autorizaciju za spl.???
I sa jednim i drugim mogu da radim kao Spl.al koja je razlika?


Nije isto. Traži se autorizacija. Ima ranije dosta toga napisano o tome, probaj na pretragu da nađeš, nisam ni ja siguran na kojoj tačno strani je pisano o tome.

Hvala Mirjana za odgovor, papire šaljemo do kraja nedelje. Bitno je da ima autorizaciju za helsefagarbeider, a za sykepleier da se uđe u proceduru.
 
Odgovor na temu

Jocaendo
Jovan Stankovic
Avdeling sykepleier

Član broj: 272098
Poruke: 137
*.dialup.ice.net.



+32 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.06.2012. u 10:48 - pre 144 meseci
E jebiga..Ja trazio licencu dobio fakturu i vec platio..
Sad samo da ponovo posaljem overene kopije..
Da li mogu da pisem sad za autorizaciju kad saljem ove kopije posto je cini mi se ista cena i za licencu i za autorizaciju?
 
Odgovor na temu

vozdratebra
Diplomirani inženjer organizacionih
nauka
Beograd, Srbija

Član broj: 225640
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.06.2012. u 10:54 - pre 144 meseci
Citat:
E jebiga..Ja trazio licencu dobio fakturu i vec platio..
Sad samo da ponovo posaljem overene kopije..
Da li mogu da pisem sad za autorizaciju kad saljem ove kopije posto je cini mi se ista cena i za licencu i za autorizaciju?


Ovo sada što pišem je samo moja pretpostavka. Ti si već u proceduri za licencu i papire koje su ti tražili su za licencu. Pretpostavljam da trebaš da završiš sada celu proceduru tako, a da kasnije kada prođe sve vidiš šta i kako oko autorizacije. Teško da možeš sada da promeniš sa licence na autorizaciju jer su to dva odvojena slučaja. Naravno postoji mogućnost da grešim, ali to bi morao neko da me ispravi ko zna bolje od mene.

Ako ti nije problem napiši šta sve šalješ od dokumenata. Čisto da uporedim sa našim.
 
Odgovor na temu

Jocaendo
Jovan Stankovic
Avdeling sykepleier

Član broj: 272098
Poruke: 137
*.dialup.ice.net.



+32 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.06.2012. u 11:02 - pre 144 meseci
Prvi put sam samo poslao papire sa Visokim obrazovanjem (diplomu sa Visoke skole,uverenje o polozenom strucnom ispitu,fond teorrijske i prakticne nastave sa Vise) i poslao sam ponovo kopiju pasosa,kopiju autorizacije za hj.pl i na papiru koji sam popunjavao stiklirao u kvadratic "annan lisen" i pored toga napisao Sykepleier i posle 7 dana dobio fakturu na kojoj pise Lisens for sykepleier i platio oko 1500 NOK.
posle 3 nedelje stigao mi je odgovor iz SAFH-a
A u sledecem postu cu ti napisati sta
 
Odgovor na temu

Jocaendo
Jovan Stankovic
Avdeling sykepleier

Član broj: 272098
Poruke: 137
*.dialup.ice.net.



+32 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.06.2012. u 11:18 - pre 144 meseci
VEDRØRENDE DIN SØKNAD OM LISENS SOM SYKEPLEIER

Det vises til din søknad om lisens som sykepleier mottat hos SAFH.

I henhold til forvaltningsloven $17 1 ledd skal Autorisasjonskontoret påse at saken er så godt opplyst som
mulig før vedtak treffes.

Innsendte dokumenter var ikke riktig attesteret som rett kopi.

Før søknaden kan behandles ber vi deg fremlegge følgende dokumentasjon:

# Bekreftet rett kopi av pass
# Bekreftet rett kopi av diplom
# Bekreftet rett kopi av oversikten for alle fire årene i din utdanning, med timeaantall teori og praksis.Det
må tydelig fremgå det totale timetallet for hvert fag i bøde teori og praksis.Oversikten må være utskrevet av utdanningsinstitusjonen i ditt navn.
# Bekreftet rett kopi av statseksamen
# Bekreftet rett kopi av tilhørende originalspråklig dokumentasjon.
# Bekreftet rett kopi av bekreftelse fra arbeidsgiver på arbeidsforhold etter avlagt eksamen og frem til i dag,
hvor start- og evt. Sluttdato fremgår samt stillinsprosent og arbeidsområde.Dersom du ikke har vært
i arbeid i denne perioden ber vi deg om å opplyse om dette skriftlig.

Tako da sam sve overio u NAV-u i poslacu ponovo sve ovo sto mi traze s tim sto ne znam da li da saljem ponovo sa visoke plus jer sam i to overio ili samo ovo,ne znam hoce li imati nekog udela??
 
Odgovor na temu

zorica nikolic markovic
Zorica Nikolic Markovic
SAGATS , skola norveskog jezika
SAGA TST , Beograd

Član broj: 302829
Poruke: 102
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: norveska.org


+40 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.06.2012. u 12:29 - pre 144 meseci
Danka zavrsi medicinsku opsti smer , ostavi fizio i apotekarsku , posle zavrsene prekvalifikacije treba da odradis staz od 6 meseci i polozis drzavni ispit za opsti smer , to jest tu prekvaligikaciju .Dobices svedocanstva i plan rada za novu skolu i to saljes . Ako ti ne pise da je to prekvalifikacija / a obicno pise / prilozi doiplomu od fizioterapeutske koju si zavrsila redovno.Jer postavice pitanje sta si radila pre nego sto si pocela vanredno srednju opsti smer.
 
Odgovor na temu

Danka V
Beograd

Član broj: 304248
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.06.2012. u 13:07 - pre 144 meseci
Citat:
zorica nikolic markovic: Danka zavrsi medicinsku opsti smer , ostavi fizio i apotekarsku , posle zavrsene prekvalifikacije treba da odradis staz od 6 meseci i polozis drzavni ispit za opsti smer , to jest tu prekvaligikaciju .Dobices svedocanstva i plan rada za novu skolu i to saljes . Ako ti ne pise da je to prekvalifikacija / a obicno pise / prilozi doiplomu od fizioterapeutske koju si zavrsila redovno.Jer postavice pitanje sta si radila pre nego sto si pocela vanredno srednju opsti smer.

Razumela sam kada zavrsim pekvalifikaciju onda staziram i kada polozim drzavni ispit onda sve to predam i ako je potrebno iz srednje fizioterapeutske,mada mislim da se sa prekvalifikacijom dobija nesto kao potvrda....
A sada se pitam kada se radi praksa u trajanju od 8 nedelja ako sam dobro razumela da traze praksu iz hirurgije psihijatrije i za stare ljude u trajanju od 8 nedelja ,da li je to u sklopu staziranja ili plus na to..
Hvala na odgovoru jos jednom
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.06.2012. u 13:32 - pre 144 meseci
Danka...citanjem foruma ces izbeci neznanje iz elementarnih stvari.Kakve veze ima tvoje staziranje u Srbiji sa praksom koja se trazi za sykepleier-a ovde u Norveskoj.Nikakve.Staziranje je u Srbiji cisto da bi moga da udjes u pricu za slanje dokumenata za bolnicara,a sto se tice prekvalifikacije sa njom nemas mogucnost dobijanja autorizacije kao spl ovde u Norveskoj,samo kao hj.pl.tj.bolnicarka,jer to je prekvalifikacija nije cela skola od 4 god.To pricam iz odgovora koji sam licno imala prilike da vidim,previse traze u tom slucaju da se polaze i onda shvatis da se vise isplati ici ponovo.Ti imas neku mesavinu i kombinaciju pa to mozda nesto promeni,tako da se ogradjujem ja sam rekla za ljude koji uzmu cistu prekvalifikaciju od 2 god a isli su pre toga srednju ekonomsku ili neku drugu skolu.

Jocaendo...zeznuo si se i ako sada trazis autorizaciju ponovo moras da platis 1430 kr.Svaki zahtev se obradjuje individualno i taksa se placa za svaki zahtev posebno.Salji i srednju i Visu naravno i obavezno ali ce ti za Visu traziti i da im posaljes za svaku godinu ponaosob,kao sto imas svedocanstva za srednju tako npr.3 god Vise/Visoke da prilozis,preevedeno overeno naravno.To nase obrazovne institucije ne izdaju ali je upit moguce dobiti,konkretno ako je rec o Zemunu 100%,ja dobila pa zato pricam.

Ovo moram da spomenem...dobijem mejl na moj privatni mejl sledece sadrzine:"Sta ima na forumu?Nisam odavno bio".Valjda da prepricam...Sto bi rekao Haris Dzinovic "da padnes od sege na glavu".

Drustvo,osecas se glupo da ne napises nesto sto znas,a stvarno je napisano vec.Jako mnogo sirimo,zato ona najlepsa molba citajte jer Danka V,nikako nisi mogla da zakljucis o staziranju u Srbiji i praksi u Norveskoj da si malo bacila pogled unazad.Bez ljutnje ali sirimo temu,jako mnogo stranica,sve je tezi pregled.
Korisnije je da se bavimo i malo informacijama iz samog zivota ovde u No,nekih natpisa po novinama,sta kako itd...ne kazem uvek kada se nesto ne razume pita se,naravno ali ajde drustvo da probamo da sirimo temu na malo drugaciji nacin.Da pisemo ono sto pisali nismo.Veliki i najsrdacniji pozdrav svima i bez ljutnje.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Danka V
Beograd

Član broj: 304248
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.06.2012. u 13:43 - pre 144 meseci
dobro to se odnosi za sykepleiera sto traze naknadne prakse i to se radi u norveskoj?dobro realno gledajucu ja mogu dobiti autorizaciju za bolnicara mada mozda postoji sansa za sykep. s obzirom da sam iz medicinske struke radila prekvalifikaciju?zaista se izvinjavam ako se ponavljam u pitanjima i to puno .hvala
ja jesam citala ali ne dovoljno tako da je moja krivica a vasa draga volja pokazana po ko zna koji put za odgovor ,sve najbolje vam zelim...
 
Odgovor na temu

zorica nikolic markovic
Zorica Nikolic Markovic
SAGATS , skola norveskog jezika
SAGA TST , Beograd

Član broj: 302829
Poruke: 102
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: norveska.org


+40 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.06.2012. u 13:44 - pre 144 meseci
Potvrda o prekvalifikaciji , ali dobijas i diplomu za srednju opsti smer.Praksa od 6 meseci ima plan koji je ok prema njihovim pravilima.
 
Odgovor na temu

adis95
Adis Paljevac
Nova Varosš,Srbija

Član broj: 304308
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.06.2012. u 13:51 - pre 144 meseci
Pa cuo sam da je tamo lepo ziveti, nmajbolje bi bilo da imate nekoga tamo ili u nekoj susednoj zemlji pa da odete kod njih u sustini se zivi jako lepo
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.06.2012. u 14:09 - pre 144 meseci
Ima praksa od 6 meseci ok plan jer to je isto za sve ali plan i program skolovanja u trajanju od 4 godine sa fondom casova teorije i prakse se ne slaze sto se tice spl.za bolnicara je ok kakva god da je prekvalifikacija.Dovoljna je.

Evo nesto drugo...

"cetvorogodisnje pravilo" po zakonu arbeidsmiljøloven 14-9 kaze se ovako:Ako je jedan radnik radio kod istog poslodavca 4 godine kao zamena mora se zaposliti za stalno nakon isteka tog vremenskog perioda.Dakle,to je po zakonu.

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

dejann73

Član broj: 217742
Poruke: 150
*.bb.online.no.



+25 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.06.2012. u 14:10 - pre 144 meseci
Da li je neko putovao (vozio) autom za srbiju i kakva su iskustva? Nesto mi se vrzma po glavi da na odmor krenem autom ovoga puta...
 
Odgovor na temu

zorica nikolic markovic
Zorica Nikolic Markovic
SAGATS , skola norveskog jezika
SAGA TST , Beograd

Član broj: 302829
Poruke: 102
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: norveska.org


+40 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.06.2012. u 14:53 - pre 144 meseci
Izvinjavam se ako nisam dobro razumela Danku . Mislila sam da zeli autorizaciju za helsefaga, a ima srednju fizioterapeutsku skolu , onda je neophodno da odradi staz od 6 meseci u Srbiji , ako sam pogresila u tome sta ona trazi ja se izvinjavam.
 
Odgovor na temu

Danka V
Beograd

Član broj: 304248
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.06.2012. u 15:53 - pre 144 meseci
jeste ja zelim za bolnicara,posto sam razumela da ne mogu dobiti za spl
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.06.2012. u 16:06 - pre 144 meseci
Dejane,to bi ti verujem bilo super iskustvo.Probaj pa posle u kratkim crtama napises iskustvo.Jeste to put,ali sam biras gde ces da stanes,koliko ces da se zadrzis,i kada...Iz Tromsa covek koji radi u objektu za prodaju buss karata,letuje svake godine u Turskoj,a u stvari vozi auto iz Tromsa do Antalije,Bodruma,Kusadasija itd.svake godine drugo letovaliste ali u okviru Turske.Kaze da je odusevljen tim putem jer proputuje celu Evropu,zaustavlja se gde hoce...Meni je to zvucalo zanimljivo kada je pricao i sada kada ti spomenu setih se toga.
Ja navijam za to da probas,pa da nam pricas kratko posle...
Jel rano da ti pozelim srecan put...ha ha ha jeste!

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

zorica nikolic markovic
Zorica Nikolic Markovic
SAGATS , skola norveskog jezika
SAGA TST , Beograd

Član broj: 302829
Poruke: 102
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: norveska.org


+40 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.06.2012. u 16:09 - pre 144 meseci
Sa srednjom medicinskom ne mozes , sa Visokom strukovnom mozes licencu za sykpl i posle toga praksu po norveskim pravilima i onda mozes da radis kao medicinska sestra.
 
Odgovor na temu

Danka V
Beograd

Član broj: 304248
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.06.2012. u 16:11 - pre 144 meseci
hvala,razumele smo se hehe
 
Odgovor na temu

zorica nikolic markovic
Zorica Nikolic Markovic
SAGATS , skola norveskog jezika
SAGA TST , Beograd

Član broj: 302829
Poruke: 102
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: norveska.org


+40 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.06.2012. u 16:20 - pre 144 meseci
Sto se tice greske u trazenju licence umesto autorizacije za helsefaga , mislim da je moguce pozvati ih i oni mogu na licu mesta da izmene zahtev . Licno sam to radila za neke od nasih ucenika. Druga mogucnost je da eventualno traze novu aplikaciju koja je ispravno popunjena , ali bez slanja novih papira. U svakom slucaju treba ih pozvati i tako ce se resiti problem .
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7809086 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.