Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...

[es] :: Advocacy :: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 32863 | Odgovora: 247 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.adsl.beocity.net.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...26.08.2006. u 17:58 - pre 215 meseci
Citat:
MadTexel: A sve to iz ugla kućnog korisnika? Softver za pretraživanje PDFova mu je već instaliran zajedno sa Windowsom i drajverima. Dakle, iz njegove perspektive to je "ugrađeno".

Iz ugla poslovnog korisnika: administrator se brine o tome, opet ista stvar.

Ovo razglabanje je na nivou od pre 10ak godina da li je dobro da je GUI kao korisnički proces (NT 3.5, X) ili u kernelu (NT 4, W2K, WXP), zajedno sa pričicama "a šta ako drajevr ima bug". A kakve su bile negativne posledice po korisnike? Nikakve. Po porgamere aplikacija? Nikakve.

Da ste u srednjem veku bilo bi super, ista meta isto otstojanje, samo malo drugačija aroma. "Da li je Isus na dan kad je ušao u Jerusalim ustao na levu ili na desnu nogu?". :D


Je l' to Degojsu stiže podrška?

Poenta u svemu ovome je da se ovde teško može normalno diskutovati o nekim stvarima. U zavisnosti od diskutanta sa druge strane, silazi se u kernel ili registry da se objasni kako je to superiorna arhitektura i OS, komentariše se kôd, ili se stavlja u poziciju Joe IQ 45 kome dobri Dell sve to spakuje zajedno da se čovek ne muči. Čas je argument da je bitno da sistem ima podršku za mp3, čas da nije bitno da ima za pdf pošto će to prodavac da upakuje, da se jadni Joe ne muči. Osim samo malo, pošto mora da instalira Desktop Search, ako uspe.
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...26.08.2006. u 18:44 - pre 215 meseci
Citat:
tdjokic:
Dakle, ko ne koristi Ubuntu - nije hriscanin jer je jedino Ubuntu Christian Edition namenjen hriscanima. Mislim da su ga preterali dibidus.


Ma ne da su presrali, nego neverovatno.
Linux zasigurno ima dosta toga na čemu bi se trebalo raditi, a ogromnu štetu mu nanose koje-kakve budale koje ga prisvajaju. Nekad stvarno poverujem z@ru kad kaže da su Linux izmislili BSD-ovci da uklone RMS-a i ostale seronje od BSD-a
 
Odgovor na temu

MadTexel
Beograd

Član broj: 5611
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...26.08.2006. u 18:57 - pre 215 meseci
Citat:
Je l' to Degojsu stiže podrška?

Poenta u svemu ovome je da se ovde teško može normalno diskutovati o nekim stvarima. U zavisnosti od diskutanta sa druge strane, silazi se u kernel ili registry da se objasni kako je to superiorna arhitektura i OS, komentariše se kôd, ili se stavlja u poziciju Joe IQ 45 kome dobri Dell sve to spakuje zajedno da se čovek ne muči. Čas je argument da je bitno da sistem ima podršku za mp3, čas da nije bitno da ima za pdf pošto će to prodavac da upakuje, da se jadni Joe ne muči. Osim samo malo, pošto mora da instalira Desktop Search, ako uspe.


To što je OS tehnički bolji npr ne znači da mora da bude zeznut za korišćenje. Sedi za Irix (kladim se da nikad nisi) pa ćeš da vidiš kako to sve ide lako kroz GUI. Što se tiče podršle za PDF, više boh voleo podršku za DJVU jer em pravi manje fajlove em je viewer brži i troši manje memorije. Upravo i jeste stvar da korisnik vidi ono što ga zanima, a to je da završi posao, i treba da ga sasvim boli uvo za upravljanje procesima, memorijom, kolika je asocijativnost keša, kolika TLBa, da li su drajveri u ring0 ili ring1 i ostale pikanterije. Ipak je PDF vlasništvo Adobea, a ne zvanični standard kao MPEG. Naravno, lako je razviti nezavisne programe. Međutim, dosta puta mi se desilo da GhostScript ne može da interpretira fajlove koje Destiler svari bez problema. Toliko o kvalitetu...

A vi baš volite da krivite činjenice. To za registry i kernel se potegne onda kad fanatci kažu kako Windows eto ne može da se podešava i slične gluposti. Nadam se da smo apsolvirali da Windows ipak ima kvote na disku, samo ih treba uključiti. Recimo samo da Windows možeš da koristiš kao Joe Consumer, a možeš i da zaroniš malo dublje. Sasvim sigurno bi lakše instalirao program za Windows nego za Linux jer svi Windowsi danas u opticaju (WXP,W2003,W2K) koriste identični format za instalaciju programa. Ovo je naravno totalan bullshit, svako ko koristi Linux zna koju distribuciju ima i koja vrsta instalacionog paketa mu treba (plus sitnice oko verzijica biblioteka...), a i ako nema ima prigodne alate da prepakuje iz jednog formata u drugi. Sve to naravno, vrlo user friendly. Normalan čovek će sasvim razumno pomisliti da ako je sistem isti (bilo Windows bilo Linux) onda su na svim akutelnim verzijama stvari iste. W2K i WXP da i pored razlike u godinama. Linux, dve različite distribucije...ops.

Razumem ja vas sasvim. Vi ste navikli na kompajliranje (zvuči opasno), ali tuđeg koda, sa tuđim make fajlovima. Naravno, totalno je lamerski kompajlirati svoj kod na Windowsu, posebno ako je u pitanju neki levački kompajler tipa Intel C/Fortran ili možda PGI. I volite da delujete "hakerski". Zamisli puštaš mp3 iz konzole. Probaj to sa filmovima. Pa onda otkucaš neku kriptičnu kobasicu. Pa možeš da menjaš izgled prozora itd. Mislim, super si, baja si, nisi kao ostali smrdnici koji koriste Windows, sad si čak i na 64b (a 64b Windows za Itanium postoji odavno..). Sa drugarima koji koriste isti pričaš o "višim stvarima" tipa instalacija win modema (kupljen mesto normalnog jer se štedelo 10 evra). Uopšte, postaješ "elita".

Pitancje za sve zadrte pobornike Linuxa. A šta radite sa tim mašinama i kako ste doprineli toj "zajednici" na koju se toliko pozivate?
One word, one instruction, one cycle. RISC.
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.adsl.beocity.net.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...26.08.2006. u 19:03 - pre 215 meseci
Citat:
MadTexel
....


LOL

Ajde sad pogledaj pod kojim OS radim, pa onda pogledaj o čemu je diskusija u koju si upao (bar između Degojsa i mene na poslednje 2 strane). Kakav bre crni Linux. Ja to ne koristim, pod njim nema ništa od aplikacija koje profesionalno koristim.
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...26.08.2006. u 19:36 - pre 215 meseci
Citat:
Da li mi pričamo o poslovnom ili kućnom okruženju? Mp3 važniji od pdf?


U poslovnim okruženjima:
a) imaju ljudi koji su plaćeni za održavanje kompjutera (softvera i hardvera) tako da to nije problem --- Windows ne dolazi ni sa preinstaliranim Outlookom, Wordom, itd, nije prepodešen za lokalnu mrežu i slično, pa to nije problem - ima ko se o tom brine.
b) u poslovnim okruženjima, administratori pripreme "slike" sa svim potrebnim softverom i to se onda stavlja na kompjutere.

Dakle, poslovna okruženja jednostavno nisu problem oko takvih stvari.

Očigledno da ti ne radiš u takvom okruženju, jer da radiš - znao bi za ovo gore.

Što se kućne upotrebe tiče, da, mislim da je podrška za mp3 "out of the box" mnogo bitnija od mogućnosti za pretraživanje PDF dokumenata. Lepo je ako ima, ali Joe Sixpack nešto neće da crkne ako i nema. Ako mp3 ne radi, e mislim da će Joe odmah da se buni.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.adsl.beocity.net.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...26.08.2006. u 19:52 - pre 215 meseci
Citat:
degojs: U poslovnim okruženjima:
a) imaju ljudi koji su plaćeni za održavanje kompjutera (softvera i hardvera) tako da to nije problem --- Windows ne dolazi ni sa preinstaliranim Outlookom, Wordom, itd, nije prepodešen za lokalnu mrežu i slično, pa to nije problem - ima ko se o tom brine.
b) u poslovnim okruženjima, administratori pripreme "slike" sa svim potrebnim softverom i to se onda stavlja na kompjutere.

Dakle, poslovna okruženja jednostavno nisu problem oko takvih stvari.

Očigledno da ti ne radiš u takvom okruženju, jer da radiš - znao bi za ovo gore.

Što se kućne upotrebe tiče, da, mislim da je podrška za mp3 "out of the box" mnogo bitnija od mogućnosti za pretraživanje PDF dokumenata. Lepo je ako ima, ali Joe Sixpack nešto neće da crkne ako i nema. Ako mp3 ne radi, e mislim da će Joe odmah da se buni.


Prvo, zamolio bih te da ne koristiš takve metode u komunikaciji, pošto nemaš pojma gde radim i šta radim. Da, imam admina koji se brine o tim stvarima, i održava celu mrežu od tridesetak mašina. Probaj da komuniciraš normalno, bez "hahahaha", "hehehehehe", "aaaa, jestevideli" i to. Mislim da to nije teško, pogotovo što druga strana (ja) to ne praktikuje.

Drugo, uhvatio si se za potpuno minornu stvar, za ono što sam ja pomenuo kao tvoj argument kada se svađaš sa Linuxašima. U našoj raspravi je apsolutno nebitna, pošto OS X ima podršku i za pdf i za mp3.

Treće (već sam to pomenuo kao odgovor MadTexelu), meni se činilo da smo počeli raspravu o samom OSu. Golom, vrućem, tek izašlom iz tvornice OSova :)
Onda ti meni počinješ priču o tome kako Dell prodaje mašine sa bundlovanim Readerom, ovimonim i slične stvari. Nisam primetio da koristiš takve argumente kada nekom Linuxovcu objašnjavaš kako je Win sam po sebi superiorniji. Btw, Dell Precision mašine dolaze, između ostalog, i sa RH Enterprise, ako hoćeš. Što znači da Joe IQ 45 može da bude savršeno miran i pod Linuxom. Nema šta da dira, ima mp3, sve kodeke, konfigurisan modem, ako nešto vrisne tu je recovery disk, isto kao da je naručio mašinu sa XP. Ili grešim?
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

MadTexel
Beograd

Član broj: 5611
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...26.08.2006. u 20:01 - pre 215 meseci
Citat:
LOL

Ajde sad pogledaj pod kojim OS radim, pa onda pogledaj o čemu je diskusija u koju si upao (bar između Degojsa i mene na poslednje 2 strane). Kakav bre crni Linux. Ja to ne koristim, pod njim nema ništa od aplikacija koje profesionalno koristim.


OK. Pošto baš insistiraš na podršci za pdf imam par pitanja za tebe.

1. Da li MacOS ima podršku za djvu i dvi formate? Ovaj drugi je vrlo bitan i korišćen format.
2. U čemu se ogleda prednost te "integrisane" podrške naspram dodatnog programa?
3. Da li je Apple sam razvio podršku za ps i pdf ili je to radio u saradnji sa Adobeom?
4. Za pomenute raznorazne sitnice (skriptovi, programčići), pojasni šta je tu prednost u odnosu na Windows?
5. Pošto kažeš da je podrška sistemska, zanima me koji je syscall za kreiranje pdf fajlova?


BTW, poređenje instalacije nekog dodatnog programa sa nekakvom trtmrt budževinom je baš simpa.
One word, one instruction, one cycle. RISC.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...26.08.2006. u 20:16 - pre 215 meseci
@henrik:

Dakle, kada smo razjasnili situaciju u poslovnim okruženjima, sad je počela žalopojka? Imaš li šta da dodaš na situaciju u poslovnim okruženjima ili ćeš da skrećeš sa teme? Ako ne, smatram da si ti pogrešio, kao što i sam znaš da jesi. Ti ako radiš u takvom okruženju, a nisi to uspeo da primetiš (da postoje ljudi koji se brinu šta će biti instalirano, šta ne i slično) --- ili si neobičan slučaj, ili si neiskren, šta da ti drugo kažem?

Citat:
Treće (već sam to pomenuo kao odgovor MadTexelu), meni se činilo da smo počeli raspravu o samom OSu. Golom, vrućem, tek izašlom iz tvornice OSova :)


Ne, većina korisnika Mac OS ne kupuje kompjuter bez OS-a koji naknadno instalira, pa takvu situaciju nećemo da razmatramo ni za Windows.

Što se poslednje stavke tiče -- što ti svako malo pričaš o Linuxu, a celo vreme ostalim prebacuješ da se ne drže teme? Al, ajd, da odgovorim:
Citat:
Što znači da Joe IQ 45 može da bude savršeno miran i pod Linuxom. Nema šta da dira, ima mp3, sve kodeke, konfigurisan modem, ako nešto vrisne tu je recovery disk, isto kao da je naručio mašinu sa XP. Ili grešim?


Zato što, kao ni Mac OS X, nema nikakav "killer feature," čak šta više, siromašan je sa softverom (u odonosu na Windows) i podrškom za hardver. Windows ima upravo to - "killer feature": najbolju podršku softverom i za hardver, te gomilu ljudi u komšiluku koji ga već koriste, kao i na poslu.

I da, samo da dodam: hehehehe. Sorry :)

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.adsl.beocity.net.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...26.08.2006. u 20:17 - pre 215 meseci
Citat:
MadTexel: OK. Pošto baš insistiraš na podršci za pdf imam par pitanja za tebe.

1. Da li MacOS ima podršku za djvu i dvi formate? Ovaj drugi je vrlo bitan i korišćen format.
2. U čemu se ogleda prednost te "integrisane" podrške naspram dodatnog programa?
3. Da li je Apple sam razvio podršku za ps i pdf ili je to radio u saradnji sa Adobeom?
4. Za pomenute raznorazne sitnice (skriptovi, programčići), pojasni šta je tu prednost u odnosu na Windows?
5. Pošto kažeš da je podrška sistemska, zanima me koji je syscall za kreiranje pdf fajlova? :)


BTW, poređenje instalacije nekog dodatnog programa sa nekakvom trtmrt budževinom je baš simpa.


Uopšte ne insistiram na podršci za pdf. Za to se Degojs zakačio. Ja sam rekao ovo

Citat:

Ovde mašiš poentu. Nije stvar u eye candy (koji je meni btw lep, i što je najvažnije ne utiče na sporost sistema), nego bukvalno user friendly. Što znači - ako ti padne na pamet da pamet da pregaziš sistem iz bilo kog razloga, spreman si za rad za 45 minuta, nema instalacije drajvera za ploču, grafičku, DirectX, zvučnu, ovo, ono. Prekopiraš /User folder i sve je tu. Zatim, (meni vrlo bitno)sistemska podrška za .ps i .pdf formate bez instalacije dodatnih programa, efikasno indeksiranje svih fajlova pri upisivanju na disk i ultrabrza pretraga bez kočenja, expose koji olakšava neviđeno rad sa 100 otvorenih aplikacija, mogućnost isprobavanja svakog shareware i free programčeta na svetu koje posle toga ne povlači petljanje po redžistriju, mogućnost automatskog podizanja bilo koje aplikacije pri loginu koja se uključuje za cirka 1 sekundu, mogućnost pravljenja imidža direktno iz sistema, pravljenje desktop printera za 5, Automator, gomila već postojećih skripti za bitne operacije, Dashboard... mogao bih da razmislim i da se setim još ovoliko. Možda nešto od ovoga nekom deluje prozaično, ali to su sve svakodnevni poslići, i kada na svakom od njih uštediš po minut skupi se tu dosta.

Dakle, to je user friendly, a ne eye candy.


na Degojsovu primedbu da je OS X user friendly zato što ima eye-candy GUI. A što se tiče ovih pitanja

1. Za DJVU nikad čuo, a što se tiče DVI

Citat:
For example, most TeX software packages include a program for previewing DVI files on a user's computer display; this program is a driver. Drivers are also used to convert DVI files to popular document formats (e.g. PostScript, PDF) and for printing.


A džabe TeX varijanti koliko hoćeš pod OS X. A ako porediš važnost .pdf i .dvi formata, onda bolje da prekinemo diskusiju odmah. Joe out, geek in. Daj da se držimo ciljne grupe, čas su matematičari, čas jadni Joe.

2. Ogleda se isto kao i kod svake. Tvoje je generalno mišljenje da je uvek bolja third party varijanta nego integrisano rešenje? Ja mislim da ne misliš tako, dapače, siguran sam.

3. Naravno da je razvio u saradnji sa Adobeom. Zar može drugačije?

4. Gomila postojećih skripti za bitne operacije? Prednost je to što ih pod Winom nema, pa Joe mora da uči sam da ih piše.

5. Nemam pojma šta ti je to. Ja sam samo krajnji korisnik, koji traži da nešto radi, a ne kako i zašto radi.
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.adsl.beocity.net.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...26.08.2006. u 20:20 - pre 215 meseci
Citat:
degojs: @henrik:

Dakle, kada smo razjasnili situaciju u poslovnim okruženjima, sad je počela žalopojka? Imaš li šta da dodaš na situaciju u poslovnim okruženjima ili ćeš da skrećeš sa teme? Ako ne, smatram da si ti pogrešio, kao što i sam znaš da jesi. Ti ako radiš u takvom okruženju, a nisi to uspeo da primetiš (da postoje ljudi koji se brinu šta će biti instalirano, šta ne i slično) --- ili si neobičan slučaj, ili si neiskren, šta da ti drugo kažem?



Zato što, kao ni Mac OS X, nema nikakav "killer feature," čak šta više, siromašan je sa softverom (u odonosu na Windows) i podrškom za hardver. Windows ima upravo to - "killer feature": najbolju podršku softverom i za hardver, te gomilu ljudi u komšiluku koji ga već koriste, kao i na poslu.

I da, samo da dodam: hehehehe. Sorry :)


Jebote, i ja budala diskutujem sa najvećim lamerom ovde, majstorom za skretanje sa teme, opštejepoznatoda, svimiznamo, kaoštoznamo, 95% i slično. Doviđenja.
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...26.08.2006. u 20:28 - pre 215 meseci
Eto šta se desi kada Appleovcu isključite "Reality Distortion Field."

Pozdrav.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...26.08.2006. u 20:55 - pre 215 meseci
Citat:
henrik: Jebote, i ja budala diskutujem sa najvećim lamerom ovde, majstorom za skretanje sa teme, opštejepoznatoda, svimiznamo, kaoštoznamo, 95% i slično. Doviđenja.


Nemoj da se nerviras.

Evo cekam vec 2 dana da mi posalje screenshot windowsa i linuxa sa svoje masine kojom ce mi dokazati da su kod mene losi fontovi i tv.

[Ovu poruku je menjao alkion dana 27.08.2006. u 00:47 GMT+1]
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.plus.com.



+4 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...26.08.2006. u 21:02 - pre 215 meseci
Tja...

Degojs, MacOSX mozhesh da ubacish u corporate mrezhu Win rachunara i da ne primetish razliku u komunikaciji (sem glupavih .ds_store fajlova koje josh gluplji Finder baca svuda po defaultu).

Word? Ima. Excel? Ima. Outlook-alike klijent? Ima. To sve od MS-a direktno.
Adobe/Macromedia? Ima. Podrshka za Win(smb) mrezhe out-of-the-box? Ima.

Jedini "killer feature" Windows-a je, ironichno, samo postojanje dotichnog kao defacto standard. Ali, standarda kad se radi o tipichnim office okruzhenjima, ako zadjesh u firme koje se bave kreativnijim stvarima shanse su da cesh naci kontra situaciju.

Jedan "Killer feature" OSX-a je, opet ironichno, sam sistem. Svidelo se tebi to ili ne, ja provodim po 50% vremena na Winu i OSX-u i opet mogu da ponovim da je OSX, out-of-the-box, miljama ispred Win-a. U svemu. Nije bez svojih mana (ima ih i te kako), ali je i za Joe-a i za sekretaricu mnogo bolji desk sistem od XP-a.
Drugi "Killer Feature" za desk korisnika je ono shto je Apple zapakovao for-free. iLife kvalitet necesh naci na Win-u ni po kojoj ceni, jednostavno ne postoje, i tu nema rasprave.

Chinjenica je da ne postoji toliko aplikacija kao za Win, ali je takodje i chinjenica da postoji brdo aplikacija za apsolutno sve shto ti ikada zatreba. Narochito za desktop.

Tu prichu o podrsci za hardver ostavi za neko drugo vreme... Mac jednostavno radi sa svim shto ubodesh u njega.
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
62.108.116.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...27.08.2006. u 01:17 - pre 215 meseci
a vi za ozbiljno uzimate degojsa?
pa vi ste veci lameri od njega :)
Covek koji poredi Mac OS i windows ? Samo to moze da govori o njegovog znanju :)
To je prosto lik koji ce uprkos svemu braniti win i dizati u nebesa svaki njegov feature
dok ce svaki nedostatak prikrativati i tako u nedogled samo kako bi bio OPOSITE SIDE i to je to.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...27.08.2006. u 02:35 - pre 215 meseci
Citat:
Covek koji poredi Mac OS i windows ? Samo to moze da govori o njegovog znanju :)
To je prosto lik koji ce uprkos svemu braniti win i dizati u nebesa svaki njegov feature

Jeste, smešno ih je porediti. Verovatno kao što je bilo smešno porediti i izbor između PowerPC i x86 procesora, je li :) Svi znamo kako se to završilo: i tu je neko isključio Reality Distortion Field.

Bojim se da nisam sam u odbrani Windowsa. Ako nisi primetio, ostatak sveta takođe vidi prednosti u istom, u odnosu na sve ostale. Ah, ceo svet je lud i blesav: ljudi baš neće ni besplatno ni bolje, verovatno što vole Microsoft, kao ja :) Otvorite im oči i recite da prestanu da me slušaju.

Citat:
Degojs, MacOSX mozhesh da ubacish u corporate mrezhu Win rachunara i da ne primetish razliku u komunikaciji (sem glupavih .ds_store fajlova koje josh gluplji Finder baca svuda po defaultu).

Rade li Group Policies podešavanja iz AD?

Citat:
Tu prichu o podrsci za hardver ostavi za neko drugo vreme... Mac jednostavno radi sa svim shto ubodesh u njega.

Radi li WinFast PVR2000 TV/video kartica, npr.? Evo gledam na sajtu proizvođača, ni pomena od MacOS X? Ozbiljno pitam.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...27.08.2006. u 02:54 - pre 215 meseci
Ljudi, ja nemam pojma o čemu vi pričate i kako uopšte smijete da koristite Joe-a Customer-a i da baratate sa njegovim mislima, idejama itd...

Evo da vam ja kažem nešto kao Joe Customer: Ja prvo upalim računar koji vrijedi cca 200€, popale se razni servisi i to, upalim Winamp i svoju omiljenju ziku kao Fort Minor, Linkin Park itd...

Dial Up connect on net, see what we have on elitesecurity and bhmotorsports.com and quit...

Pokrenem Richard Burns Rally, odvozim 5-6 staza sa najnovijim autom kojeg sam skinuo sa dotičnog www.bhmotorsports.com i završim svoj radni dan na PC-u. Ponekad ponešto isprogramiram ako imam sat-dva slobodnog vremena itd...

O čemu vi pričate, kakve skripte, kakvi crni dželati, kakva PDF podrška, kakva crna MP3 podrška, je li vidite uopšte naslov ove teme. Nemam ja pojma o tome, o čemu vi pričate... bunite me 100%...

De mi preporučite neku konfiguraciju od 200€, Machintosh naravno, da ja vidim po čemu je to za mene Mac OS svjetlosnim godinama ispred Win-a, što ja mogu da uradim na njemu a ne mogu na Win-u?

Bitno je da se ovo pretvorilo u još jedan flame, bez kojeg jedan dan na ES-u ne može da prođe, i tako ES poprima razne epitete, što zasigurno ne donosi dobro...
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...27.08.2006. u 03:05 - pre 215 meseci
I da dodam još nešto, nešto u vezi Linux-a i ostalih stvari... skoro sam to rekao svom asistentu programiranja a reći ću i vama, a to je ustvari stara narodna izreka koja glasi: "Mator konj se NE uči orati!". Nemam namjeru da učim kako baratati konzolom, kako kompajlirati kernel i ostale gluposti. Meni treba nešto što će u roku 10 sek. da proradi...

NPR. Kupim ti ja nekidan tel. i bluetooth. Reko da mogu da prebacim par slika sa tel., i tako i bi. Ja snimio par videa i slika i da prebacim na komp, utaknem neki bezveze bluetooth adapter Kineske proizvodnje, Win XP ga prepozna, instalira drajvere i komunikacija može da počne...

Zar meni treba neko dodatno podešavanje sem toga što je XP odardio za 10 sek...? NE TREBA, zato nemojte da se glupirate i pričate lovačke priče...
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

Zeljko Mitrovic

Član broj: 3197
Poruke: 81
*.hsd1.ma.comcast.net.



+1 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...27.08.2006. u 04:41 - pre 215 meseci
Svakako, samo si pre toga instalirao bluetooth drivere i pokoje parce softvera za taj telefon, lovacke price :-)

Manje vise sav noviji hardver radi out of box na linuxu, samo je problem sto vecina naseg naroda tera neki distro iz 99' pa kukaju na sav glas kako nista neradi.

Na polju laptopa je sasvim drugacija prica, vecina ih neradi kako spada out of box, i treba dosta stvari da se modifikuje za udoban rad.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...27.08.2006. u 08:44 - pre 215 meseci
@MadTexel

Ja ovde vidim samo zadrte pobornike windoze-a
Koliko primecujem sve te flame teme su upravo pokrenuli korisnici XP-a sa ciljem ismevanja Linuxa
jeli to neki kompleks u pitanju?

Cemu sluzi nekome sluzi linux , hm, to si mogao procitati na predhodnim stranicama

A cemu tebi sluzi XP ?
A ti si verovatno doprineo Microsoftu kupovinom legalnog XP-a i MS office

Ja na poslu imam legalan XP i na poslu i kuci i Naruceni Ubuntu koji je stigao postom.
Eto to je moj doprinos svima njima
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...27.08.2006. u 09:03 - pre 215 meseci
@Zeljko Mitrovic

E moj druže, da ti znaš kako izgledaju nativni drajveri i program od XP-a za bluetooth, sad bi ti ova slika nešto značila...



tj. da vidiš koliku si glupost lupio u ovoj gore svojoj prvoj rečenici!

Što se tiče mog distroa kojeg imam na računaru, nije '99 već '04, tako da opet nije u redu to što pričaš...

Ja samo hoću da kažem da sam star, učenje je za djecu, moj posao nije vezan za računare, studije jesu ali sam na prvoj godini, i ja sem 2-3 sata dnevno više nemam dodira sa računarima, stoga mi Linux ispade pretežak za korištenje tih sat-dva.

Mac nisam koristio iz prostog razloga, dok kupim jednog Machintosha, mogu da kupim 10 PC-a kao moj. Ali evo, biću pošten i reći ću da ne mogu da sudim Macu jer ga nepoznajem...

Mada i dalje nemam pojma o kakvim skriptama vi pričate, čemu one služe, šta rade, ima li to na XP-u, da vidim šta je to?
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 32863 | Odgovora: 247 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.