Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...

[es] :: Advocacy :: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 32816 | Odgovora: 247 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...26.08.2006. u 13:41 - pre 215 meseci
Citat:
Još kada bi mi objasnio ono o apdejtima od $129, bio bih ti zahvalan :) Da vidim šta to plaćam, a i da ne znam.


Koliko je koštala svaka verzija OS X? Besplatno?




Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.adsl.beocity.net.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...26.08.2006. u 14:25 - pre 215 meseci
130 dolara. A ti si sa w2k na XP prešao besplatno?
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...26.08.2006. u 15:07 - pre 215 meseci
Pa naravno, i jedan i drugi su mu piratski
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.plus.com.



+4 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...26.08.2006. u 15:44 - pre 215 meseci
Citat:
degojs: Hahahahaha.. Pa šta to znači, hoćemo li da čujemo konačno? Daj reci konkretno, da i mi naučimo za taj "killer feature" Mac OS X-a :))


Pre nego se smejesh nechemu - get your facts!

Quartz (2D) je napravljen na temelju PDF/PS formata. PDF je nativni format u MacOSX-u, tj. sistemski. Ne treba ti nikakav dodatni softver za rad sa PDF-om ili PostScriptom, sistem interno i radi u tim formatima.

Znash, to je onaj isti Quartz (i deo poznat kao Compositor) koji koristi OpenGL akceleraciju za GUI... od translucent/transparent prozora, drop-shadow-a, ekstra brzine sa samo 32MB vram-a... pitaj korisnika Mac-a da li je nekad video osvezhavanje i prerender ikona na desku, kao shto to Win radi, bez razloga... i posle mi prichaju neshto o Aeru i Visti... Been there, done that.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...26.08.2006. u 16:13 - pre 215 meseci
Citat:
130 dolara. A ti si sa w2k na XP prešao besplatno?


Ne, naravno da nije besplatno.

Međutim, koliko je tih verzija OS X bilo u poslednjih par godina?

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...26.08.2006. u 16:15 - pre 215 meseci
Citat:
Quartz (2D) je napravljen na temelju PDF/PS formata. PDF je nativni format u MacOSX-u, tj. sistemski. Ne treba ti nikakav dodatni softver za rad sa PDF-om ili PostScriptom, sistem interno i radi u tim formatima.


Opet ti kao papagaj..

Hoćeš li ili nećeš da kažeš šta to konkretno možeš da uradiš zbog toga što je to "sistemski" format :))) Prestani da objašnjavaš da je "sistemski" tako što ćeš da kažeš da je "sistemski" :)

Šta to znači krajnjem korisniku? Da vidimo taj "killer feature" :)

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

MadTexel
Beograd

Član broj: 5611
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...26.08.2006. u 16:19 - pre 215 meseci
Citat:

Sada teh vidoh windowsasi nasli obraza da pricaju o 64-OSovima. Alo bre ljudi su vozili 64-bitne linuxe dok jos kalkulatori nisu radili na 64-bitnim windowsima, zapravo ovi jos nisu ni postojali :). Evo ja sada vozim 64-bitni linux i radi mi sve od hardwera/periferija i imam preko 10.000 programa na raspolaganju koji su full 64-bitni. Koliko vi imate 64-bitnih programa el imate 100?? Nesto sumnjam...


Irix je oko 12 godina na 64 bita. Ovaj, gde je bio Linux tada? Linux bi bio mala 64b igračkica ograničena na par procesora da na njemu nisu radile velike firme. Stotine procesora pod Linuxom? Čista naučna fantastika. Jel su Linus i "zajednica" omogućile skalabilnost? Big Kernel Lock - zvuči poznato? Zato nemoj da se hvališ (da ne kažem nešto drugo) 64b Linuxom. Ni pošten GPL filesystem nemate (pošten u praksi, ne u specifikaciji i spisku lepih želja koje će "biti jednog lepog dana"). "Ljudi su vozili 64b Unixe dok je Linux bio u fazi da ako ga isključiš u toku rada ode particija".

Citat:
Hocemo da pitamo nekog upoznatog sa BSD-om ili Irix-om da prokomentarise taj sinonim sa Linuxom ;-)))))))

Svakako da nisu ni blizu. Irix je jedan lepo sređen sistem, mada prilično ogroman. Valjda zato što se isporučuje kao sistem tj. rešenje, a ne Iirix kernel, na koji se posle nadograđuje po ukusu (SGI X server, 4Dwm, neko možda više voli CDE, Gnome itd). Ali zato je gledanje ps i pdf fajlova samo klik iz File Managera ili se otvori psview ili Acrobat Reader iz Icon Cataloga. Možda je ovo i nekom mana jer nema slobodu da pravi frankenštajna od OSa.

Inače Irix je super za desktop samo nije baš eye candy (mada se dosta toga može srediti, i lepo je dokumentovano). Prosto radi, tiho i nenametljivo, nešto što Linux još uvek nije naučio. Dobro, više nema kompajliranja kernela (velika stvar #1), pa ni Xa (velika stvar #2). Nema potrebe da se prčka sistem posle instalacije, sve osnovno radi (jedino treba staviti pass na roota :D). E sad sasvim je druga stvar što je lakše instalirati i dovesti u radno stanje Irix na nekoj zveri (64 CPU, 32GB RAMa, 2 GFX, 4-16 ekrana, "nekoliko" diskova..) nego se zezati na Linuxu sa tamo nekim krš modemom (od čega je napravljena čitava nauka). Instaliraš OS, kompajlere, biblioteke, dodatan softver..sve u svemu par sati posla koji je uglavnom prilično dosadan i svodi se na menjanje instalacionih diskova i čekanje da rqsall izdrnda sve što treba. Dependeces se razrešavaju uglavnom automatski (install prereqs). Naravno, onaj ko instalira Irix na zverčicu je lamer jer "samo klikće", a pravi baja u Linuxu poznaje sistem pa sve lepo peške namešta svaku biblioteku. A od tih silnih poznavalaca koliko sme da pogleda u source samog kernela? Manje od 1%.

Generalno, Linux fanatici uvek smatraju da je njihov OS nosila vrhunske tehnologije i kad to dođe do njih znači da je to nova stvar. Npr GUI, SMP, journaled FS, sad 64b. Samo čekam da otkriju pravi plug and play. Kad se samo setim priča "Linux/Unix nije user friendly jer bema GUI". Tada možda Linux nije imao (ili je imao neki krpež), ali Irix i HP UX su ga provereno imali. Isto vaći za SMP, 64b, pnp. Mislim, šta znaju tamo neki levaci po firmama i doktori nauka kad cela zajednica (Mika iz komšiluka, Pera od preko puta, Žika iz 2 bloka dalje, Joe iz Upper Nowhere itd) rade na tome. Jasno je ko će biti bolji. BTW, setite se relativno skorašnjeg topica u kojem je psomenuto da Windows nema kvote.

Windows je dosta bliži tom idealu jer ljude prosto zanima da rade neki posao, a ne da se zezaju sa mašinom. To je ono što većina Linuxovaca ne može da shvati. Use i u svoje kljuse, pa izvolte lečite se sami, sami pravite svoju hranu (život na selu je zdraviji..), sami obezbedite pijaću vodu, struju... Nisam jedini koji kaže napravite jedno okruženje, jedan set programa koji stvarno rade, prosto kompletan sistem, a ne ogromna sloboda izbora i ostale priče za malu decu. Recimo kupite frižider, donesete ga kući, raspakujte, uključite i možete da ga punite. Ili TV. Zašto komp ne bi bio sličan?


One word, one instruction, one cycle. RISC.
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.adsl.beocity.net.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...26.08.2006. u 16:27 - pre 215 meseci
Citat:

degojs: Ne, naravno da nije besplatno.

Međutim, koliko je tih verzija OS X bilo u poslednjih par godina?


Otprilike 1 na godinu-godinu i po dana. S tim što ti taj koncept gledaš iz ugla Win korisnika. A oni se razlikuju. OS X je izašao 2001, i bio je potpuno drugačiji koncept OS-a od devetke, nešto kao win95 u odnosu na 3.11, samo još jače. Dalje verzije možeš gledati kao prelaske sa w2k na XP, znači otprilike nov OS, koji uključuje 2-3 potpuno nova featurea + gomilu sitnijih. A update je na OS X ona treća cifra - 10.4.7 - koja predstavlja manje fixove i popravke, nešto kao SP i Security Patches na Winu, s tim što ponekad izađe i samostalni Security Update (otprilike 1-2 po verziji).

Citat:

degojs: Opet ti kao papagaj..

Hoćeš li ili nećeš da kažeš šta to konkretno možeš da uradiš zbog toga što je to "sistemski" format :))) Prestani da objašnjavaš da je "sistemski" tako što ćeš da kažeš da je "sistemski" :)


Ništa specijalno. Samo da to imaš u operativnom sistemu u startu samo po sebi. Da je deo OS-a, čvrsto integrisano, i samim tim zgodnije nego da ti to neko bundluje ili da moraš sam da budžiš. Isto kao kada ti nekom napaljenom Pingvinu objašnjavaš kako u Winu već postoji mp3 podrška, a njegovi argumenti su da postoji i na Linuxu, samo mora da se konfiguriše/zbudži/štajaznam. Ili tako neki primer.
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.adsl.beocity.net.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...26.08.2006. u 16:30 - pre 215 meseci
Citat:
degojs
Šta to znači krajnjem korisniku? Da vidimo taj "killer feature" :)


I ajde jednom sve odjednom, ne da edituješ pa da odgovaram na pola poruke :D

Na šta misliš? Šta konkretno pdf format znači korisniku, ili šta mu znači to što ni prodavac ne mora da bundluje tu podršku, niti korisnik da instalira?
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.plus.com.



+4 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...26.08.2006. u 16:32 - pre 215 meseci
Citat:
degojs: Opet ti kao papagaj..

Hoćeš li ili nećeš da kažeš šta to konkretno možeš da uradiš zbog toga što je to "sistemski" format :))) Prestani da objašnjavaš da je "sistemski" tako što ćeš da kažeš da je "sistemski" :)

Šta to znači krajnjem korisniku? Da vidimo taj "killer feature" :)


Vidim da tebi mnoge stvari nisu jasne.

Shta znachi "creative" korisniku [del]objasnio[/del] pomenuo ti je henrik u jednom od proshlih postova, mada sa takvim tvojim stavom vidim da ti Postscript/PDF nishta i ne znache osim formata u kom se nalaze manual-i za drajvere.

Ali, recimo da mi ne treba nikakav softver za chitanje/pisanje pdf-a, ne moram da instaliram bloatware od Readera, sistem ZNA shta je pdf. Takodje, sistem ZNA format pdf-a, u gomili dokumenata koje imam u pdf-u Spotlight uradi search u par sekundi. Izvoli uradi to u Win-u: chitanje/pisanje/search pdf-a.
Sad cesh josh da mi kazhesh kako pdf nije ni bitan, pa da zatvorimo bezpredmetnu raspravu o sistemu kog i ne poznajesh.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...26.08.2006. u 16:36 - pre 215 meseci
Citat:
Znash, to je onaj isti Quartz (i deo poznat kao Compositor) koji koristi OpenGL akceleraciju za GUI... od translucent/transparent prozora, drop-shadow-a, ekstra brzine sa samo 32MB vram-a... pitaj korisnika Mac-a da li je nekad video osvezhavanje i prerender ikona na desku, kao shto to Win radi, bez razloga... i posle mi prichaju neshto o Aeru i Visti... Been there, done that.


Znači, ti si već probao i završenu verziju Viste? Interesantno.

Na drugoj temi, ostavio sam par linkova gde ljudi komentarišu poslednji build Viste, pa izvoli i pogledaj. Komentarisati beta verzije je OK, ali na osnovu toga donositi zaključke o tome da će tako biti i kada bude gotovo je smešno. Overi linkove pa vidi sam šta kažu za ubrzanje po pitanju GUI-ja u jučerašnjem buildu, u odnosu na prethodne.

Gledao sam i prezentacije nezavršenih verzija OS X, kada stvari krenu naopako, a Stiv Džobs počne da baca kamere na svoje suradnike. Opet, to su nezevršene verzije, tako da nema smisla na osnovu toga komentarisati gotovu verziju, itd.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...26.08.2006. u 16:39 - pre 215 meseci
Citat:
Ali, recimo da mi ne treba nikakav softver za chitanje/pisanje pdf-a, ne moram da instaliram bloatware od Readera, sistem ZNA shta je pdf. Takodje, sistem ZNA format pdf-a, u gomili dokumenata koje imam u pdf-u Spotlight uradi search u par sekundi. Izvoli uradi to u Win-u: chitanje/pisanje/search pdf-a.
Sad cesh josh da mi kazhesh kako pdf nije ni bitan, pa da zatvorimo bezpredmetnu raspravu o sistemu kog i ne poznajesh.


Znači --- to "SISTEMSKI" se svodi da možeš da čitaš i pišeš PDF dokumente.

Stvarno, nemamo o čemu da pričamo, ako je to "killer feature" - lepo sam ti rekao da gotove konfiguracije većih firmi dolaze sa takvim istim mogućnostima.

Pretraživanje PDF na Windowsu nije moguće. No dobro, da vidimo koliko je potrebno da to bude moguće: instaliraj Windows Desktop Search, instaliraj iFilter od Adobe. KRAJ priče.



Izvinite, nismo znali da je "sistemski" :)))
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.plus.com.



+4 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...26.08.2006. u 16:42 - pre 215 meseci
Citat:
degojs: Znači, ti si već probao i završenu verziju Viste? Interesantno.

Na drugoj temi, ostavio sam par linkova gde ljudi komentarišu poslednji build Viste, pa izvoli i pogledaj. Komentarisati beta verzije je OK, ali na osnovu toga donositi zaključke o tome da će tako biti i kada bude gotovo je smešno. Overi linkove pa vidi sam šta kažu za ubrzanje po pitanju GUI-ja u jučerašnjem buildu, u odnosu na prethodne.

Gledao sam i prezentacije nezavršenih verzija OS X, kada stvari krenu naopako, a Stiv Džobs počne da baca kamere na svoje suradnike. Opet, to su nezevršene verzije, tako da nema smisla na osnovu toga komentarisati gotovu verziju, itd.


Zar i ovo van konteksta? :)

Degojs, aman, o chemu ti prichash? :)
Ja ti pricham o OSX-u kakav je SADA nasuprot Win-u kakav je SADA, Vistu/Aero sam pomenuo jer se lozhite na stvari koje je 'neki tamo' OS imao pre pet godina. Dozvolicesh mi da ne budem indiferentan prema Visti.
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.plus.com.



+4 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...26.08.2006. u 16:46 - pre 215 meseci
Citat:
degojs: Znači --- to "SISTEMSKI" se svodi da možeš da čitaš i pišeš PDF dokumente.

Stvarno, nemamo o čemu da pričamo, ako je to "killer feature" - lepo sam ti rekao da gotove konfiguracije većih firmi dolaze sa takvim istim mogućnostima.

Pretraživanje PDF na Windowsu nije moguće. No dobro, da vidimo koliko je potrebno da to bude moguće: instaliraj Windows Desktop Search, instaliraj iFilter od Adobe. KRAJ priče.

Izvinite, nismo znali da je "sistemski" :)))


Heh... kada Windows ima sistemsku podrshku za mp3, to je tvoj big hammer u borbi sa zlim Linux zealotima.
Kada, sa druge strane, neki OS ima native podrshku za PDF format, koju Win nema, onda to stavljamo pod tepih. Uvek sam voleo tvoj nastup na Advocacy-u, mislim da si promashio profesiju.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...26.08.2006. u 16:46 - pre 215 meseci
Ok, nije bilo namerno van konteksta - nisam te dobro razumeo, očigledno.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...26.08.2006. u 16:49 - pre 215 meseci
Citat:
Heh... kada Windows ima sistemsku podrshku za mp3, to je tvoj big hammer u borbi sa zlim Linux zealotima.


Lepo sam rekao --- kada ima problem, da vidimo koliko je teško rešiti problem.

Podrška za PDF znači dolazi na Windows konfiguracijama, a za pretraživanje se svodi na instaliranje 2 programa. Kraj priče.

Nego, da li ja sad tebe treba da pitam --- da li ideš van konteksta? Pričamo o Windowsu i Mac OS X.

Osim toga, podrška za mp3 je meni nekako mnogo bitnija za obične korisnike nego mogućnost pretraživanja PDF-a. Mada, slažem se da je lepo imati tu mogućnost od početka, ali jednostavno nije tako značajno kao mp3.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...26.08.2006. u 16:51 - pre 215 meseci
Citat:
Dozvolicesh mi da ne budem indiferentan prema Visti.


Dozvolićeš mi da, kao i preko 95% korisnika kompjutera, budem indiferentan prema sistemima koji nisu Windows.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.adsl.beocity.net.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...26.08.2006. u 17:11 - pre 215 meseci
Citat:
degojs: Lepo sam rekao --- kada ima problem, da vidimo koliko je teško rešiti problem.

Podrška za PDF znači dolazi na Windows konfiguracijama, a za pretraživanje se svodi na instaliranje 2 programa. Kraj priče.

Nego, da li ja sad tebe treba da pitam --- da li ideš van konteksta? Pričamo o Windowsu i Mac OS X.

Osim toga, podrška za mp3 je meni nekako mnogo bitnija za obične korisnike nego mogućnost pretraživanja PDF-a. Mada, slažem se da je lepo imati tu mogućnost od početka, ali jednostavno nije tako značajno kao mp3.


Da li mi pričamo o poslovnom ili kućnom okruženju? Mp3 važniji od pdf? Ali dobro, da se bacimo i na kućno, znači samo za zabavu. OS X ima i jednu i drugu podršku. Naravno, pričamo o Windowsu i Mac OS X.

I drugo, ja sam mislio da ovde poredimo gole operativne sisteme, a ne to koliko je koji prodavac dobar pa ti bundluje nešto što sistem nema samo po sebi. Ali ako hoćeš i o prodavcima, onda dobro. Nisi mi prokomentarisao onu pljačku MacPro vs Dell koju samo okačio.

Citat:
degojs: Dozvolićeš mi da, kao i preko 95% korisnika kompjutera, budem indiferentan prema sistemima koji nisu Windows.


U Srbiji 95% ljudi sluša Cecu. U Nemačkoj 95% ljudi sluša one čikice u zelenim čakširama što piju pivo i igraju poskočice. u Americi 95% ljudi sluša Britney i tugaljive kauboje sa bendžom. Pretpostavljam da se slažeš da je to najkvalitetnije što tržište nudi. Tržište je jedino merilo kvaliteta, ili, što kažu pevaljke "slušaoce ne možeš prevariti" :)
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

MadTexel
Beograd

Član broj: 5611
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...26.08.2006. u 17:28 - pre 215 meseci
A sve to iz ugla kućnog korisnika? Softver za pretraživanje PDFova mu je već instaliran zajedno sa Windowsom i drajverima. Dakle, iz njegove perspektive to je "ugrađeno".

Iz ugla poslovnog korisnika: administrator se brine o tome, opet ista stvar.

Ovo razglabanje je na nivou od pre 10ak godina da li je dobro da je GUI kao korisnički proces (NT 3.5, X) ili u kernelu (NT 4, W2K, WXP), zajedno sa pričicama "a šta ako drajevr ima bug". A kakve su bile negativne posledice po korisnike? Nikakve. Po porgamere aplikacija? Nikakve.

Da ste u srednjem veku bilo bi super, ista meta isto otstojanje, samo malo drugačija aroma. "Da li je Isus na dan kad je ušao u Jerusalim ustao na levu ili na desnu nogu?".
One word, one instruction, one cycle. RISC.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...26.08.2006. u 17:55 - pre 215 meseci
Ali, evo naseg najnovijeg aduta - Jezusa! http://www.whatwouldjesusdownl...-ubuntu-christian-edition.html

Dakle, ko ne koristi Ubuntu - nije hriscanin :-) jer je jedino Ubuntu Christian Edition namenjen hriscanima. Mislim da su ga preterali dibidus.

A ovo sam danas prvi put video i izgleda mnogo ozbiljnije nego hriscanski Linux http://www.linpus.com/xampp/modules/tinycontent/ . Cim su Tajvanci nesto uzeli u ruke - odneo je djavo shalu.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 32816 | Odgovora: 247 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.