Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...

[es] :: Advocacy :: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 32798 | Odgovora: 247 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...28.08.2006. u 12:08 - pre 215 meseci
IBM je napustio desktop trziste sa Power procesorima kada je standardna UNIX workstation prestala da postoji jer je PC postao dovoljno jak za vecinu poslova koje su obavljale radne stanice. Kako je bilo dotad, znamo. Da je Intel (i to ne itanium, vec X86_64) tako dobar, tukao bi po performansama IBM i na trzistu mainframeova, zar ne? Vidis, da su tebe poslusali u Intelu, ne bi ni pravili Itanium 2, kakav bre Itanium 2 kad je x86 arhitektura nenadmasna :) Da sad stavis 4 jezgra u x86_64 opet bi bio sporiji od POWER5, i jos bi clock morao dole (zbog vise tranzistora na istoj povrsini i veceeg zagrevanja) uz isti proces.
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.plus.com.



+4 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...28.08.2006. u 12:23 - pre 215 meseci
Znachi, sada cemo umesto desktop priche Lin Vs OSX Vs Win da prichamo o neki mainframe mashinama, procovima sa 100MB kesha i slichnim ludostima? Jel' ti uvek tako odesh u totalni off-topic?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
80.187.209.*



+7177 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...28.08.2006. u 12:29 - pre 215 meseci
Citat:

Vidis, da su tebe poslusali u Intelu, ne bi ni pravili Itanium 2, kakav bre Itanium 2 kad je x86 arhitektura nenadmasna :) Da sad stavis 4 jezgra u x86_64 opet bi bio sporiji od POWER5, i jos bi clock morao dole (zbog vise tranzistora na istoj povrsini i veceeg zagrevanja) uz isti proces.


Who gives a flying fuck bar sto se kucnih i biznis desktop korisnika tice? Meni treba procesor koji ce da vrti Word/Visio/Outlook i da potera nekad neki DVD film ili MP3/MP4 audio klip, i da mi radi sto vise sati autonomno, po mogucnosti duze od 8h - zapravo 14h mi je optimalna mera jer toliko obicno letim do Tajvana i Hong Konga.... i, da, da ceo sistem bude sto manji, tanji i da se manje greje i da ne moram stalno da vucaram sa sobom hrpu kablova, adaptera i slicnih ogavnih plasticnih izlivaka... kako bih dopunjavao nekakvo "brzo" chedo i hvalio se kako je to RISC sa turbo-skalarnom arhitekturom kao i mainframe :)

Takodje, u kuci hocu tanak racunar koji ne treba cooler koji ce mi povuci svu prasinu iz komsiluka i komprimovati je u ugao moje sobe, a takodje ne zelim da leti trosim dodatne kilovate na AC hladjenje stana zbog neke hiper-skalarne, 1855-bitne mrcine koja pumpa klincima ego sa dodatnih 3 frejma u sekundi u omiljenom FPS-u i zagreva prostor ko vuruna.

Iskreno mi se hebe za IBM-ove "mainframe" feature kao i za Intelov Itanium i ostale 64, 128, 512 i sl. bitna s*anja - IBM-ov desktop cip je izgubio trku sa Pentium-M/Centrino arhitekturom, i jasno je zasto su se povukli odatle tj. podvili rep. Jest, mnogo bi im smetalo da snadbevaju sve notebooke sa referentnom arhitekturom da mogu :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...28.08.2006. u 14:50 - pre 215 meseci
E vidis Dimkovicu po tezini u $$$ mainframe trziste je vece od desktop trzista. Zato su se HP i Intel i zagrejali za itanium, da uzmu trziste od IBM-a i Sun-a. Sa prvom verzijom su se usr... ali je druga mnogo bolja. Inace Itanium moze da izvrsava i HP-PA RISC i X86 kod, ali je u ovome drugom vrlo spor. BTW sto se embedded uredjaja tice, nadji mi jedan laserski ili inkjet stampac koji nema PowerPC ARM/Xscale ili MIPS CPU ;-) I to je trziste ogromno, i ukupno uzev, ako odvojis malo oci od My Computer properties u Windowsu postace ti jasno da Intel ne dominira, a pogotovu ne x86/x86-64 arhitektura. Eto, XBox 386/ Wii i PS3 su svi na PowerPC procesorima. Uz komp stampac, vec se kupi, a uzmi i mobilni telefon, iPod, automobil, sporet, frizider DVD plejer, i sve ostalo sto je kompjuterizovano oko tebe u obzir, pa ce da ti postane jasno koliko imas ne x86_64 procesora oko sebe.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 28.08.2006. u 16:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
80.187.213.*



+7177 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...28.08.2006. u 15:30 - pre 215 meseci
Citat:
vidis Dimkovicu po tezini u $$$ mainframe trziste je vece od desktop trzista. Zato su se HP i Intel i zagrejali za itanium, da uzmu trziste od IBM-a i Sun-a. Sa prvom verzijom su se usr... ali je druga mnogo bolja. Inace Itanium moze da izvrsava i HP-PA RISC i X86 kod, ali je u ovome drugom vrlo spor.


Kakve veze ima fakat da je mainframe trziste finansijski bitno. sto svakako niko ne spori, od fakta da je Intel utukao IBM u performansama po vatu cipova za desktop trziste?

Citat:

ako odvojis malo oci od My Computer properties u Windowsu postace ti jasno da Intel ne dominira, a pogotovu ne x86/x86-64 arhitektura. Eto, XBox 386/ Wii i PS3 su svi na PowerPC procesorima.


Kakve veze XBox ima sa Desktopom - ja nemam igracke u kuci a ni na poslu?

Citat:

Uz komp stampac, vec se kupi, a uzmi i mobilni telefon, iPod, automobil, sporet, frizider DVD plejer, i sve ostalo sto je kompjuterizovano oko tebe u obzir, pa ce da ti postane jasno koliko imas ne x86_64 procesora oko sebe.


iPod - koristi ARM procesore (2 komada tj.)
Automobili obicno koriste TI-DMxxx za multimediju i slicne DSP-ove za ostatak poslova
Mobilni Telefoni - da vidimo, TI-OMAP (ARM+TI-DSP), Freescale mx21/31 (ARM-based), Intel XScale (ARM based)

Tu nesto ne vidim IBM i njihove scaled-down-mainframe turbo-hiper-ultra cipove :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...28.08.2006. u 15:54 - pre 215 meseci
http://www.findarticles.com/p/.../is_2005_April_14/ai_n13609087

Nego sta, zatvaramo oci kada nam se nesto ne svidja.

Igracke su jos jedna stvar u kojima eto ne nalazis x86/x86_64.

Da, znam da Freescale pravi i ARM i PowerPC i ColdFire embedded procesore. Koliko su ARM, koliko ColdFire (68k) a koliko PowerPC nije bitno, vec koliko nisu x86/x86_64. Moras da imas u obzir da desktop trziste nije ni bilo bitno IBM-u (lenovo) a pogotovu ne PowerPC desktop trziste, inace bi sam pravio PowerPC desktope.

Istorijski posmatrano, nije Intel izbacio IBM sa desktopa, vec sam IBM. Odluka da se 1981 koristi ne-IBM procesor za PC je bila presudna, kada su 1987 napravili MCA PS/2 kloneri su (jer su mogli) uzvratili sa EISA i VESA busom. Vec je tada bilo prekasno.
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.plus.com.



+4 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...28.08.2006. u 15:57 - pre 215 meseci
Citat:
Moras da imas u obzir da desktop trziste nije ni bilo bitno IBM-u (lenovo) a pogotovu ne PowerPC desktop trziste, inace bi sam pravio PowerPC desktope.


1. Jel' ti to sam sebi uskachesh u usta? Podseticu te da je tema o *desktop* mashinama.

2. Kakve veze ima Lenovo sa celom prichom? Paj josh kazhesh da Lenovo-u *nije* bitno desktop trzhishte. Daj fokusiraj se malo, nemoj da razbacujesh nepovezane chinjenice.

 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...28.08.2006. u 16:00 - pre 215 meseci
Daj bojane, prestani da odvlačiš temu u off-topic.

Lepo smo se svađali na temu Apple vs PC, Mac vs Windows, i čim ti dođeš, po običaju, počne priča koja veze nema sa temom.

Molim te otvori drugu temu, pa tamo raspravljaj do mile volje o svemu što nema veze sa ovom temom.

:)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...28.08.2006. u 16:00 - pre 215 meseci
Vrlo sam fokusiran, nego, zasto me vucete za jezik? Smeta mi kad neko iznosi poluistine. BTW ova je tema prezvakana milion puta i nemam nameru da ucestvujem u milion prvoj, tako da se ne bih ni ukljucio da ne dotakoste PowerPC/Intel tranziciju Applea.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...28.08.2006. u 16:00 - pre 215 meseci
Dimkoviću bre, nemoj da mu odgovaraš :) Samo ga ložiš :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...28.08.2006. u 16:03 - pre 215 meseci
Ah, da, sutra cemo videti novu lin vs. win temu na Advocacy.
 
Odgovor na temu

milke
Dragan Milić

Član broj: 52025
Poruke: 237
*.static.po.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...28.08.2006. u 16:22 - pre 215 meseci
Citat:
degojs: Gledao sam i prezentacije nezavršenih verzija OS X, kada stvari krenu naopako, a Stiv Džobs počne da baca kamere na svoje suradnike.
Baš bih voleo da baciš neki link, pa da vidimo i mi ostali.
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.plus.com.



+4 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...28.08.2006. u 16:29 - pre 215 meseci
Citat:
Smeta mi kad neko iznosi poluistine. BTW ova je tema prezvakana milion puta i nemam nameru da ucestvujem u milion prvoj, tako da se ne bih ni ukljucio da ne dotakoste PowerPC/Intel tranziciju Applea.


Ehhh, kad bi tebi dali da vodish HW diviziju Apple-a... Ne bi ti trebalo vishe od mesec dana da ih dovedesh do prosjachkog shtapa sa takvim rezonovanjem :))
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...28.08.2006. u 16:35 - pre 215 meseci
Svim protivnicima Linuxa toplo preporucujem da procitaju danasnji 'Distro voch nedeljnik' (koji izlazi svakog ponedeljka). Jao, ljudi, sto smo se tamo napljuvali sami sebe, to jos svet nije video! Te previse distribucija, te BSOD na Ubuntu onomad, te ovo, te ono, ma uzivacete sve i da necete - mnoge stvari ste i sami govorili, uh....
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

milke
Dragan Milić

Član broj: 52025
Poruke: 237
*.static.po.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...28.08.2006. u 16:53 - pre 215 meseci
Još da dodam nešto o "sistemski" podržanom PDF-u u Mac OS X-u, jer se o tome raspravljalo na par stranica (malo kasnim, nisam čitao par dana)...

Ja možda ne razumem šta zadovoljava epitet "sistemski", ali evo čega tu ima:

- arhitektura: ceo Quartz 2D je nadskup tzv Display PDF-a, a koji je u Mac OS X-u zamenio tzv. Display PostScript, prisutan još od prve verzije NExTStep-a iz 1988. Dakle, kompletan 2D display i imaging model OS-a je PDF-based. Da li je ovo dovoljno da opravda epitet "sistemski"?

- krajnji korisnik (Joe IQ 45): u bilo kom programu da radite, kakav god dokument da kreirate, ako program poseduje "Print" komandu, sve možete "odštampati" direktno u PDF, uz pravi WYSIWYG u dokument. Ne treba mi Acrobat suite, niti bilo kakav 3rd party programčić. Tu je i pretraga kroz Spotlight. Da li je dovoljno da opravda epitet "sistemski"?

- programer: PDF API za kompletnu manipulaciju PDF dokumentima. Kada kažem kompletnu, mislim baš to: kompletnu: čitanje, kreiranje, edit, sve moguće vrste anotacija... Ako vaša applikacija, kojim slučajem, treba da proizvede neki PDF dokument, nema nikakvih problema, API je već tu. Da li je dovoljno da opravda epitet "sistemski"?

Ako ovo nije dovoljno, te ovo nije "sistemski", molio bih one koji to tvrde da objasne šta je potrebno da bi podrška za PDF potpala pod tu kategoriju.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...28.08.2006. u 17:06 - pre 215 meseci
Citat:
Baš bih voleo da baciš neki link, pa da vidimo i mi ostali.


Mislim da je bilo pre jedno 2 godine, a linkove ćeš morati da potražiš sam - ja to ne čuvam.. koji će mi đavo.

Pa nije to nešto specijalno.. Ili ovo: Jobs predstavlja neku tamo verziju OS X, pa kao nešto prebacuje fotke sa kamere na komp (ili šta je već radio tačno..), pa kaže publici: "Sad ćete da vidite, čim odemo u ovaj drugi program, fotke su već tamo.." Pa onda lepo pokrene tu aplikaciju... i tišina. Svi čekaju, on bleji u ekran, a na ekranu slika nigde. Pa počne da klikće, pa gleda, gleda, a iz publike počnu da mu dobacuju "Press Escape.." (ili šta su vikali, koje dugme da pritisne) i on pritisne, a ono, hehehe, ništa.. i onda kao "Hmmm.. " i nastavi dalje sa prezentacijom :)

Meni je to baš smešno, pošto on --- vidiš mu na faci --- hoće da pukne od muke koliko se iznervira :) Čini mi se da je mnogo veći živac od Gejtsa u takvim situacijama, verovatno i zbog tog što guraju taj fazon "sve radi, nije to kao Windows, itd.." hehe I onda baš na prezentaciji da se baš njemu desi da neće.. hehe.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

milke
Dragan Milić

Član broj: 52025
Poruke: 237
*.static.po.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...28.08.2006. u 17:34 - pre 215 meseci
Citat:
degojs: Ili ovo: Jobs predstavlja neku tamo verziju OS X...
Da, da, predstavlja tamo neku,... pa onda on kao,..., a onda ili šta je već radio,... hahaha,..., tada su oni šta su već vikali, a ono hehehe..., i onda on kao "Hmmm..." hihihi... Čudo jedno kako ja to nisam video ni u jednoj njegovoj prezentaciji od 1997. na ovamo. Da ne pominjem "bacanje kamera na svoje suradnike". Možda sam ja gluv i slep ili nepažljiv gledalac, a možda se to nikada nije ni dogodilo. Pa te zato lepo pitam za link i dobijem argumentovan odgovor:
Citat:
degojs: Mislim da je bilo pre jedno 2 godine, a linkove ćeš morati da potražiš sam - ja to ne čuvam.. koji će mi đavo.
Koji će ti đavo? Pa, treba ti ako to potežeš u argumentovanoj raspravi, ali je tebi to očigledno strano. A šta ako ih ne nađem? Je li to zato što ih nema, ili ćeš reći "Internet je ogroman, treba se potruditi i naći ćeš..."

Argrumentacija ti je jadna, te nema smisla ozbiljno te shvatiti. Prema tome, sa tobom end of discussion. Naravno, ti ćeš to shvatiti kao još jednu "pobedu" i razbijanje nesrećnog Mac fanatika, kome se isključio Job's reality distorsion field.

 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...28.08.2006. u 17:51 - pre 215 meseci
Ti nisi sav svoj.. Pa neću ja da držim linkove na Appleove prezentacije koje sam odgledao davnih dana, samo da bi ti bio zadovoljan..

Ti slobodno drži sliku Džobsa, ako ti je drago, i u novčaniku i veruj da se njemu takve stvari, ili ljubljenom Mac OS X, ne dešavaju.

Hehehe, koliko su ljudi zaluđeni omiljenim likovima i kompanijama :)

Za sad mogu da ti nađem da sam to pominjao i ovde:
http://www.elitesecurity.org/t93565-0#604317

Datum je na toj poruci 03.02.2005., pa bi trebalo da je do par (verovatno ne više od 6-7) meseci pre te poruke.

A ja da tebe uverevam dalje (tj. gubim sada ko zna koliko vremena kopajući gde ima arhiva prezentacije) - ne pada mi na pamet. Veruj u šta hoćeš.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...28.08.2006. u 18:02 - pre 215 meseci
@milke
Sacekaj, malo nemoj preko reda

Meni vec nekoliko dana duguje screenshoot sa SVOJE masine kojom ce dokazati kako je kod mene na MOJOJ masini losa slika.
Nisi shvatio?
Ni ja, al mi se dopada ta teorija, pa sam mozda malo dosadan, bas me zanima

Ili je upitanju igra po sistemu, OSTRO i BEZVEZE?

Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...28.08.2006. u 18:08 - pre 215 meseci
Alkion: šta je tebi? Ako ti nešto nije jasno oko fontova pitaj Linuxovca Mladena, koji je na istoj temi potvrdio to o čemu sam pričap. Ko je pričao o tvojoj mašini?? LOL

@milke:
šta će biti ako ja nađem, ne samo to, nego još mnoogo više smejurija sa Džobsovih prezentacija? :)))

Ne znam samo kako možeš da kažeš da gledaš sve prezentacije od '97 naovamo, i da nisi video nikad ništa slično? Evo ja sad gledam šta su ljudi "kompajlirali" i da, ima i kada lupa Escape :)) i kada baca kameru, pa posle kao: "Sorry for throwing camera." I ima još mnogo toga..

E sad, pre nego dobiješ link, pošto si me nešto pokušao nazvati lažovom, da napravimo mi neku opkladu?

Ajd sad da te čujemo :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 32798 | Odgovora: 247 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.