Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...

[es] :: Advocacy :: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 32782 | Odgovora: 247 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...24.08.2006. u 12:26 - pre 215 meseci
pa idiot proof nam i treba, em dzabe em radi dobro, em ima sve sto treba

ako je za igranje karti na poslu over winXP stvar prestiza, mozes ih igrati i na ubuntu za dzabe, umesto za skupe novce....
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...24.08.2006. u 12:54 - pre 215 meseci
@Xtraya,

Microsoft je otvorio hiljadu i kusur ekspertskih radnih mesta i indirektno par hiljada 3-party support radnih mesta. Njihov development centar zaposljava nase strucnjake i izdrzava njihove porodice - a ti strucnjaci bi, u suprotnom, otisli van Srbije.

Koliko su radnih mesta otvorili ili stvorili SuSE, Ubuntu, i ostala ekipa? Koliko ljudi u Srbiji zivi od developmenta i odrzavanja Linux softvera, a koliko ljudi zivi od toga za Windows?

Ipak vredi nesto taj Ugovor sa Microsoftom, bar malo ;)

Citat:

mislis da 35 ljudi ne bi radilo za 500 eka u srbiji?
mislis da je 35 PC asistenata malo na 1000 ljudi?


Ne sumnjam da ne bi bilo problema - samo sam ti lepo izracunao da ti ljudi kostaju malo vise od cene retail MS softvera po punoj ceni na 3 god ;-)

Citat:

ako je za igranje karti na poslu over winXP stvar prestiza, mozes ih igrati i na ubuntu za dzabe, umesto za skupe novce....


Ali Linux nije dzabe - svaka iole ozbiljna TCO analiza to kaze ;) Evo ni u Minhenu nisu jos uspeli da ga podrze kako treba :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...24.08.2006. u 13:18 - pre 215 meseci


Citat:
Ivan Dimkovic:
Microsoft je otvorio hiljadu i kusur ekspertskih radnih mesta i indirektno par hiljada 3-party support radnih mesta. Njihov development centar zaposljava nase strucnjake i izdrzava njihove porodice - a ti strucnjaci bi, u suprotnom, otisli van Srbije


Nije ih otvorio da bi zaposlio nase radnike i povecao zaposlenost nego da bi osvojio jos jedno trziste da bi mogao da apa jos para i da direktori imaju jahte od 100.000 metara.
Zappitajte se iskreno, da li to zaista proizvod koji toliko vredi da moze da stvara toliki extraprofit.
Nesto tu nije u redu
Bice da tu neko nekoga dere, i to dobro

Citat:
Ivan Dimkovic:
Koliko su radnih mesta otvorili ili stvorili SuSE, Ubuntu, i ostala ekipa? Koliko ljudi u Srbiji zivi od developmenta i odrzavanja Linux softvera, a koliko ljudi zivi od toga za Windows?
Ipak vredi nesto taj Ugovor sa Microsoftom, bar malo ;)


Pa i otisli su napolje.
I to mnogooooooo

I opet se ne radi o tome da li je bolji Windows ili Linux
Vec se radi o tome da treba uraditi procenu potreba radnih mesta i shodno njoj doneti odluku o vrsti OS, softwera koji ce se upotrebiti.
Time bi se ustedeli milioni evra.
Nemamo mi para na bacanje
AMAN

Uzmi 2 papira i podeli ih uzduz
Na prvom pisi sa leve strane potrebe kancelarijske masine po winowsom a sa desne "alternativu" pod Linuxom
Isto uradi i sa kucnom masinom na drugom listu
Ajde da vidimo sta to ovaj moze a ovaj ne moze



Ponavljam, opet govorim sa finansijskog aspekta

Nemojte biti iskljucivi, ljudi, ovo je Srbija i razbacujemo se parama, a njih nemamo

Ko je ono rekao IDIO distribucija Ubuntu?
Probao si pa znas?
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...24.08.2006. u 13:28 - pre 215 meseci
Citat:

Nije ih otvorio da bi zaposlio nase radnike i povecao zaposlenost nego da bi osvojio jos jedno trziste da bi mogao da apa jos para i da direktori imaju jahte od 100.000 metara.
Zappitajte se iskreno, da li to zaista proizvod koji toliko vredi da moze da stvara toliki extraprofit.
Nesto tu nije u redu
Bice da tu neko nekoga dere, i to dobro


Ajme :) PA naravno da neko otvara radna mesta da bi profitirao - ja mislim da smo iz komunizma izasli vec pre 16 godina, nema valjda vise potrebe da raspravljamo o tome?

Poenta price je da je Microsoft omogucio ljudima da rade za pristojan novac na novim tehnologijama umesto da idu iz zemlje + ostavlja porez na sav profit koji napravi U SRBIJI - sto i jeste poenta cele price. Ne znam da li je neko ocekivao da Microsoft nama pokloni neke pare - tesko. Svi rade za svoj profit, osim ako nisu budale.

O tome da Microsoft stvara extraprofit - odakle ti to? Izvini, POKAZI da je Linux sa kompletnim TCO-om jeftiniji. POKAZI te silne firme na globalnom nivou koje su presle na Linux na njihov desktop, jer je cilj bar firmi da maksimizuju svoj profit - tu nema politike. Cena proizvoda je takva da je formira trziste - ako je Linux $0, kako ovde neki pokusavaju da nagoveste - onda ispada da je celo ovo covecanstvo mnogo glupo.

Linux je autsajder na desktop svetu, sa razlogom - kao sto je bolji od Windowsa recimo, u mobilnom svetu sa istim razlogom

--

Microsoft se obavezao na podrsku i stvaranje radnih mesta + dobijanje softvera po povlascenoj ceni + dzabe softver za akademske ustanove.

Verujem kada bi ste sve to sabrali, i uporedili sa Linux TCO-om + najmom firmi koje ce komercijalno garantovati support i tehnicko odrzavanje, da Linux ne bi bas bio toliko povoljno resenje.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...24.08.2006. u 13:48 - pre 215 meseci
Minhen nije krenuo onako kako je bilo zamisljeno zbog nekih pravnih zackoljica, ne osobina OS-a kao takvog.

Uz Samsung monitor SyncMaster 910MP (monitor sa integrisanim TV tjunerom) dolazi, izmedju ostalog i "Uputstvo za brzi Setup", na 1 (jednom) listu papira, na kome su nasli mesto i za Linux upustsvo, paralelno sa 5 verzija Windowsa. Ivane, zar mislis da bi to uradili da i Linux korisnike ne smatraju upotrebljivim za njhovu zaradu?

Prirodno je, da se svi boje novotarija. Ako neki strucnjak u firmi uvede Linux, pa preduzece propadne, bice kriv doticni strucnjak, a ako firma propadne na Windowsu, bice krive neke druge okolnosti.

Postoje 3 kategorije potrosaca: pojedinci, preduzeca koja se sama izdrzavaju i preduzeca na budzetu (vlada i slicni). Naravno da se preduzeca koja se sama izdrzavaju poslednja odlucuju za promene. A to tesko ide. Bilo je frke i oko mnogo prostijih stvari - naizmenicna / istosmerna struja (gde spada i 110 / 220 volti dilema), sivaca masina / rucno sivenje i slicno, zasto bi neki novi OS bio izuzetak?

A posto si, Ivane, spomenuo kako neke firme "bacaju pare" na Windows, zar nisi primetio da Dragi Tata od skoro radi U FIRMI na Linuxu? Mnogi, od relativno malog broja ljudi koji ucestvuju na Advocacy, koriste Linux, na ovaj ili onaj nacin.

Sto neko rece - skoro da je nemoguce da je nesto toliko "najbolje" kao MS Windows, pa mi se stalno namece sledeca cinjenica: MS je toliko monopolizovao trziste da je to postalo kontraproduktivno - hiljade ljudi pravi sve uspesnije i uspesnije Linux distribucije, jer im je i mrvica MS kolaca velika stimulacija za njihov rad. Nedavno se pojavila i "hriscanska" distribucija, sto je kod mnogih standardnih korisnika naislo na negodovanje, ali, sa druge strane, znamo koliki je uticaj crkve, pa i to moze da bude doprinos sirenju Linuxa. A pre skoro godinu dana, neki svestenik je govorio o Davidu i Golijatu i uporedio ih sa MS i Linuxom i dobio mlak aplauz - autor posta kaze da je ocigledno da narod nije imao pojma o cemu ovaj govori, ali je glavno da je svestenik upucen u to, naucice vec on njih
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...24.08.2006. u 14:00 - pre 215 meseci
Tdjokic kaze:

- Samsung monitor dolazi sa uputstvom za Linux
- Dragi Tata, radi u firmi na Linuxu
- Neke crkve su krenule da propagiraju Linux

--

Mislim, mozda ja jesam malo glup - ali sta ja treba da zakljucim iz ovih cinjenica? Da je Linux bitan operativni sistem na desktopu? Da je marketing zvan "preaching" zapravo znak da je softver kvalitetan? :)))

Vidi, po svim relevantnim statistikama, Linux zauzima izmedju 0.4 i par % trzista desktop/workstation racunara - to znaci da je Linux irelevantan na globalnom desktop trzistu. Zapravo, manji je od statisticke greske.

Vise puta ponavljam, evo i sad cu, ima trzista na kojima je Linux vrlo znacajan - kao sto je recimo trziste mobilnih telefona (gde Linux ima 3x veci market share od Windowsa, ali i dalje samo 13% mada sa tendencijom jakog rasta), ili recimo trziste mid-range servera gde se Linux cesto koristi - Desktop nije jedno od tih trzista, i sto pre prestanu da sanjaju o tome, moci ce da se probiju na drugim trzistima gde Linux ima objektivne kvalitetivne prednosti.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.62.46.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...24.08.2006. u 14:14 - pre 215 meseci
Ja sam rekao IDIOT pr00f.
Da probao sam ga , da dovoljno se razumem u linuxe posto administriram
vise dedicated servera i radim kao Sec admin u wispu.
Dovoljno sam dugo u kostacu sa linuxom da mogu to da tvrdim.
Isprobao sam sve sto mi je doslo po durku. Sve servere koje odrzavam su na debianu.
Ali svejedno krajnji zakljucak je - prebaciti sena OpenBSD do kraja godine :) jer linux sux!
Jedan od razloga je : niko nece dati toliko para za win2k3 koliko kosta kada moze da
ima veoma kvalitetno Server resenja i za dz.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...24.08.2006. u 14:46 - pre 215 meseci
@ aleksandrin

OK, postujem tvoj stav , radis na tome i to je tvoje misljenje.
(procitaj moj prvi post na prvoj strani)

Ali
Ja pricam o kucnoj i kancelarijskoj masini

Niko mi jos nije rekao sta to ovaj moze a ovaj ne?

Kucna masina:

Dodjem sa posla, prebacim sinhronizujem podatke Palm/PC
Dodjem sa odmora-setnje i sl, utaknem aparat, prebacim slike, pregledam slike, skinem crvene oci, narezem slike, ostampam ...
Snimke sa kamere, prebacim , snimim ...
Pustim muziku, ubacim CD - konvertujem u mp3, ogg ...
Gledam divX, dvd
Gledam TV,
Slusam FM
Imam Open Office
Nema virusa, surfujem ko covek
Pratim rad masine
(CPU, temperatura ... protok neta ... dobijam vremensku prognozu na desktop ...)

Sta jos radi kucna masina???????????
Uf komplikovano za linux, a?
mdaaaaj

Ajmo na posao?
Word, print, Word, Print ... jao sefe neki .xls Sta je to?
Ma ok Excel
Jao sefe opet frka kao sa .pdf. u mejlu .uf dobro je
a takvih je veeeeliki procenat

Daleko od toga da su sva radna mesta takva.
Ali u vecini slucajeva jesu.


A sto se tice DELL-a nista lose nisam mislio
To i jeste jedina svetla tacka.
Odlican izbor

Opet gledam sa finasijske strane, jer mi je to posao.
Gledam koliko sta kosta , pravim plan na osnovu toga, placam .... izvestavam o tome ...
(ovo je malo uprosceno objasnjenje)


Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...24.08.2006. u 15:00 - pre 215 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Vidi, po svim relevantnim statistikama, Linux zauzima izmedju 0.4 i par % trzista desktop/workstation racunara - to znaci da je Linux irelevantan na globalnom desktop trzistu. Zapravo, manji je od statisticke greske.


"Pridev" laz ima 4 stupnja poredjenja: laz, veca laz, jos veca laz i - statistika! Znaci, oni u Samsungu su odvojili 1/6 prostora u poglavlju "instalacija drajvera" za statiskticku gresku? Izvini, ali tesko mogu da ti verujem. A monitor o kome je rec je tipican monitor za kucu, za siroke narodne mase, bas desktop.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...24.08.2006. u 15:15 - pre 215 meseci
Dobro, Tdjokicu - Linux je svuda oko nas, samo ga ja ne vidim po desktopima... statistike kljucnih web sajtova o posetama isto lazu, mora da Linuxovci koriste neki blokator OS informacije i stavljaju XP u browser string :)

To sto je Samsung stavio uputstvo za Linux ti je slab "lead" - elem, stavljali su mnogi i uputstva za OS/2 pa to ne znaci da je taj OS bio ikad nesto specijalno popularan.

Statistika je neumoljiva ako je pravilno interpretiras.

Dovoljan dokaz koliki je Linux outsider na desktopu je sam Advocacy forum - Linuxasi se posto poto trude da svima "objasne" kako Linux nije maciji kasalj, kako je Windows bagovit itd... Da Linux zaista ima pristojan market-share, ne bi bilo potrebe za tim... ovako mora da se propoveda, ko u toj crkvi sto je TDjokic naveo :)

Evo sta smo slusali 2003-ce godine :)

http://www.newsforge.com/article.pl?sid=03/08/13/1424212

Citat:

E-business
Global IT firm predicts Linux will have 20% desktop market share by 2008
Thursday August 14, 2003 (08:08 AM GMT)


;-) 2008 polako dolazi.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...24.08.2006. u 16:12 - pre 215 meseci
Citat:
Dodjem sa posla, prebacim sinhronizujem podatke Palm/PC
Dodjem sa odmora-setnje i sl, utaknem aparat, prebacim slike, pregledam slike, skinem crvene oci, narezem slike, ostampam ...
Snimke sa kamere, prebacim , snimim ...
Pustim muziku, ubacim CD - konvertujem u mp3, ogg ...
Gledam divX, dvd
Gledam TV,
Slusam FM
Imam Open Office
Nema virusa, surfujem ko covek
Pratim rad masine
(CPU, temperatura ... protok neta ... dobijam vremensku prognozu na desktop ...)

Sta jos radi kucna masina???????????
Uf komplikovano za linux, a?
mdaaaaj


Ma sigurno..

Prijatelju, pa i mi možemo lepo da skinemo neku Linux distribuciju, pa da uporedimo.. nije instaliranje Linuxa više visoko rizična operacija pa da nećemo :)

Možeš na Linuxu da radiš mnogo toga, ali DALEKO je od Windowsa.

Prvo, čovek bi očekivao da u 2006. imamo rešene fontove, znate - onako kako su bili rešeni na Windowsu pre više od 10 godina, a ne da nam se svako malo neko slovo pojavljuje malo zadebljano, da su neka slova malo bliže (pa čak i "slepljena"), neka malo dalje i slično. Ponekad se neko slovo pojavi "obojeno" u neku potpuno pogrešnu boju (slučaj sa Firefoxom). Još treba da vidim distribuciju gde su fontovi u svim aplikacijama na istom nivou kao na Windowsu. Bruka i sramota sa čim se oni za**** tolike godine.

O brzini samog GUI-ja, treba li uopšte pričati. Akcija je sigurno usporena u odnosu na Windows. Pa čak i hebeni Firefox radi brže na Windowsu.

Evo ja baš neki dan da pogledam malo Mepis Linux.. fino. Ima mp3 po difoltu, pdf, flash.. itd. Međutim, da će da proradi u rezoluciji mog monitora (1680x1050, standardno za widescreen monitore danas) --- hoće, ali tek nakon što malo odemo u komandnu liniju. Inače bez problema sam instalira sve drajvere (nvidia, vesa, nv), ali bez odlaska u konzolu ništa bato od 1680x1050. Čak je nije ni ponudio u listi :)

Gledanje TV? Malo sutra, tvtime prijavljuje: not enough Video RAM :-))) a koliko vidim, na Windowsu nema tih problema (inače, kartica je sa 128MB). Instaliranje na Win? Klik, klik i spremno za rad. A taj isti tvtime koji ovde neće, je, koliko se sećam, lepo radio na.. otkud više znam kojoj distribuciji. Ali na toj drugoj distribuciji, printer nije hteo ni pod razno.. ili tako nešto.. Ma pali bre, čemu sve to kad Win radi super? :) Xawtv ista priča, a onaj neki xdtv ni da se instalira, samo prijavljuje dependency probleme.

I tako dalje, i tako dalje. Izgleda da bi morali da imamo 5-6 distribucija na disku, tačno kao što je slučaj kod Tome.

Pričam ti priču da je sve kao na Windowsu. Ajd da se lažemo.. Možda će da bude, ali još ima mnoooogo posla da se uradi :)

[Ovu poruku je menjao degojs dana 24.08.2006. u 17:30 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...24.08.2006. u 18:34 - pre 215 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: ;-) 2008 polako dolazi.

Uh, moracemo da pozurimo... Dotle ce mozda i Vista izaci pa da i jedni i drugi "ispostujemo" rokove :-)
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...24.08.2006. u 19:03 - pre 215 meseci
Citat:
degojs: Ma sigurno..
Gledanje TV? Malo sutra, tvtime prijavljuje: not enough Video RAM :-))) a koliko vidim, na Windowsu nema tih problema (inače, kartica je sa 128MB). Instaliranje na Win? Klik, klik i spremno za rad. A taj isti tvtime koji ovde neće, je, koliko se sećam, lepo radio na.. otkud više znam kojoj distribuciji. Ali na toj drugoj distribuciji, printer nije hteo ni pod razno.. ili tako nešto.. Ma pali bre, čemu sve to kad Win radi super? :) Xawtv ista priča, a onaj neki xdtv ni da se instalira, samo prijavljuje dependency probleme.



1. Instalirao sam Ubuntu
2. Digao Ati driver
3. sudo apt-get install tvtime
4. Kliknuo na ikonicu tvtime u meniju
5. Iskenirao kanale
6. Promenio redosled kanala po zelji


Od trenutka pokretanja instalacije do gledanja tv-a proslo je ne vise od 60 minuta

Predrasude, price sa kolena na koleno... od izvora bliskih "upucenima" ...
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...24.08.2006. u 19:15 - pre 215 meseci
Citat:
degojs: Međutim, da će da proradi u rezoluciji mog monitora (1680x1050, standardno za widescreen monitore danas) --- hoće, ali tek nakon što malo odemo u komandnu liniju. Inače bez problema sam instalira sve drajvere (nvidia, vesa, nv), ali bez odlaska u konzolu ništa bato od 1680x1050. Čak je nije ni ponudio u listi


Instaliraj brate driver sa sajta proizvođača, i ako ti ne ponudi ispravno, dopiši tu rezolciju sam u xorg.conf u meta modes, i gotova stvar, 36 sekundi posla.

A što se dependencies-a tiče, jes' ti čuo za apt-get??
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
62.108.116.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...24.08.2006. u 20:11 - pre 215 meseci
Rezime se se uvek svodi na sledece:

-Linux za servere (kod lenjih admina koji ne zele da uce/portuju na BSD)
-Linux za entuzijaste
-Linux za one koji zele da budu cool
-Linux za geekove/ljubimce UNIX "compatible" sistema.


-Windows za one koji ne zele da se muce sa instalacijama/driverima
-Windows za servere (kompanija koje imaju para na bacanje)
-Windows za decu i one cije znanje o racunarima se svodi na paint i sah.
-Windows za VX-ere i crackere
-Windows za one koji zele da zarade u IT industriji
-Windows za one koji zele da se muce sa virusima i raznim spy sranjima
-Windows za one koje ne zanima sta im to pojede sv memoriju i zasta im iskace fini pop-up i omiljena akcija : DONT SEND
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...24.08.2006. u 20:15 - pre 215 meseci
Citat:
Instaliraj brate driver sa sajta proizvođača, i ako ti ne ponudi ispravno, dopiši tu rezolciju sam u xorg.conf u meta modes, i gotova stvar, 36 sekundi posla.


Dopisao sam i sad radi kao što rekoh, ali u tome i jeste fazon. Na Windowsu nikakvo brljanje po config fajlovima nije potrebno. Ko će to da radi? Pa, ti i ja hoćemo, ali Joe Sixpack.. O tome ovaj gore i priča :)

Osim toga Mepis Linux nudi nvidia drajver baš od proizvođača i instalira ga bez problema. Pored toga još možeš da menjaš pa uzmeš vesa ili nv drajver. I to menjanje radi automatski, ali nažalost rezoluciju nije umeo da ponudi u listi.

Citat:
A što se dependencies-a tiče, jes' ti čuo za apt-get??


Jok, ti si čuo za apt-get (i aptitude). Samo ti i niko drugi :) Hvala, svejedno, shvatiću to kao pokušaj pomoći.

Opet --- zašto tvtime bez problema radi na nekim drugim distribucijama, a ovde ne.. (da sad ne ulazimo u priču oxo xawt i dependency problema). I to još kaže: Not enough video memory.. :)

I pusti objašnjenja neće zbog ovog ili neće zbog onog ili idi pa edituj ovaj i onaj fajl.. Lepo ti kažem, na nekim distribucijama radi, a na Windowsu.. da ne pričam: klik, klik, spremno za rad.

E sad ja ne vidim da je Linux i blizu takvog stanja kao Windows. Možemo da se lažemo.

Ono sa fontovima je meni najgora stvar na Linuxu i nešto što max. zameram. A pazi, svi se prave kao da se to ne dešava i kao da je sve OK. Smešno :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...24.08.2006. u 20:25 - pre 215 meseci
Citat:
1. Instalirao sam Ubuntu
2. Digao Ati driver
3. sudo apt-get install tvtime
4. Kliknuo na ikonicu tvtime u meniju
5. Iskenirao kanale
6. Promenio redosled kanala po zelji


Od trenutka pokretanja instalacije do gledanja tv-a proslo je ne vise od 60 minuta

Predrasude, price sa kolena na koleno... od izvora bliskih "upucenima" ...


Postaviću ti screenshot sa Windowsa i Linuxa kad se vrnem sa posla :)

Pa ti pričaj o predrasudama.. Ja upravo i kažem da svi možemo da skinemo Linux i sami se uverimo kako to radi, a ti što nećeš da skontaš da ne radi baš kako treba - tvoj problem.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...24.08.2006. u 20:31 - pre 215 meseci
Izvini, jesam li dobro razumeo ?
Poslaces mi screenshot sa svoje masine da mi pokazes kako je kod mene slika losa?
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...24.08.2006. u 20:52 - pre 215 meseci
"Ja upravo i kažem da svi možemo da skinemo Linux i sami se uverimo ... da ne radi baš kako treba." E, tu lezi glavna razlika izmedju "prozora" i "kupusa" - "prozore" prvo platis, pa onda nisi lud da priznas da ne rade kako treba!

Citat:
Na Windowsu nikakvo brljanje po config fajlovima nije potrebno.
Pa, dokle bre ljudi? Stalno se vrtimo u krug. Cemu onda Windows forumi kad je sve tako savrseno? Ne radi ovo, ne radi ono, bas nekoga briga ZASTO ne radi, uglavnom i tamo i ovamo ne radi.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...24.08.2006. u 20:56 - pre 215 meseci
Citat:
Izvini, jesam li dobro razumeo ?
Poslaces mi screenshot sa svoje masine da mi pokazes kako je kod mene slika losa?


Jesi, samo se praviš blesav, naravno.

Možeš i ovako da razumeš: da vidiš kako nešto što radi na Windowsu nakon klik-klik-spremno za rad, na Linuxu neće, pa neće. I kako famozni tvtime za jednu nVidia 6600GT/128MB prijavljuje da nema dosta video memorije :)

Znači sa Linuxom ili moraš da biraš distribuciju sa kojom radi, ili da biraš hardver ili da sam čeprkaš par dana i noći dok ne proradi, ako proradi. E bato, na Windowsu tog nema. RADI.

Nađi mi tu video/TV karticu u prodaji koja ne radi na Windowsu po sistemu ubaci CD, klikni 2-3 puta na Next i to je to. O tome ti sanjaš na Linuxu, a možeš da trubiš do sutra drugačije priče..

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 32782 | Odgovora: 247 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.