Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...

[es] :: Advocacy :: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 32858 | Odgovora: 247 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...30.08.2006. u 14:04 - pre 215 meseci
Opet lupas. Da li sam to rekao, da Quark valja latexom zameniti? Ne stavljaj mi u usta nesto sto rekao nisam, ali jednu knjigu sigurno prelamanu Latexom imam, SUSE 6.4 handbook.

Reci da latex ne moze sa profesionalnu stampu da se koristi je jednostavno nonsens, kao i to da na unixu fontovi sluze samo za prikazivanje na ekranu. Moze se reci da je QuarkExpress ili Pagemaker mnogo bolje resenje, jer je user-friendly, ali ne i da je latex neupotrebljiv.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...30.08.2006. u 17:16 - pre 215 meseci
Daj, bojane, otvori drugu temu pa tamo povedi raspravu o pro programima za prelamanje teksta, razlici izmedju fontova za ekran i stampanje i tako sve to.. pro.

Ovde pricamo o obicnim ljudima, kojima i Quark (je l' ima to neke veze sa Quake? :) i ostali programi te kategorije trebaju koliko i tebi NetBSD :>


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...30.08.2006. u 19:41 - pre 215 meseci
Drugo je reci da je nesto tesko, ili teze nego necim drugim, a drugo da je bas nemoguce.
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...31.08.2006. u 00:14 - pre 215 meseci
Hahahaha...dajte rezimirajte malo, jel tema lagano prelazi u DTP vode... :)

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...31.08.2006. u 08:25 - pre 215 meseci
TeX je izgleda glavno opravdanje da je Linux dobar i za DTP. Kada neko pita za DTP, odmah TeX, profesionalizam, ovo ono ... Nisam siguran da je pametno zaletati se i 'dokazivati' da je Linux dobar za sve namene.

Linux jeste dobar za one kojima radi posao, ali da li je za siroke mase, to treba da pokazu siroke mase :)

Evo, ja sam koristio TeX za profesionalnu namenu pre desetak godina: visebojni udzbenici za osnovnu skolu iz matematike. Tiraz veliki, gomila slika, dijagrama, i sve sto uz to ide. Duboko cenim TeX, napravljen je savrseno za svoju namenuj, ni jednom nije ni kasljucnuo na hiljadama stranica koje sam radio na njemu. Operativni sistem? MS DOS, PC je bio 286 (!) ... a kasnije 386 :) Nakon konverzije u PS, fileovi su bili prebacivani na Apple racunare.

Da li je to dokaz da je MS DOS dusu dao za DTP zato sto TeX moze da se potera na njemu?

Mogu zamisliti kako se Henriku dize kosa na glavi kada procita ova ubedjivanja i lamentiranja o fontovima :)
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
85.30.67.*



+6455 Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...31.08.2006. u 09:15 - pre 215 meseci
BWT kako se zove onaj Tex-ov defaultni font, i da li ima true type verzija?
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...31.08.2006. u 09:25 - pre 215 meseci
Computer Modern Roman ...
http://www.identifont.com/show?763

Meni licno se bas ne svidja taj font, pa sam ga izbegavao gde sam mogao.

Jeste offtopic, ali kada ventura pita, onda se odgovara :)
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.ogilvy.co.yu.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...31.08.2006. u 09:45 - pre 215 meseci
TeX (i njegove varijante) je odlična stvar, ali više za gomilu matematike, formula ili zajebane tehničke publikacije. Primena mu je prilično ograničena u komercijalnoj štampi.

Bojan je otprilike u pravu za onu priču TT/T1 - TrueType fontovi su optimizovani za što bolji ekranski prikaz, tako im je podešen hinting. Pri izlazu na štampu tj. RIP, krive im se konvertuju u PostScript krive, što dovodi do male deformacije (koju 99% ljudi ne primeti). Za razliku od njih, T1 fontovi imaju originalne PostScript krive, koje ne menjaju oblik.

Ali da ne širimo offtopic, jer onda možemo doći i do OT fontova sa proširenim skupom karaktera i još dalje. Mada ni ne znam o čemu se zapravo priča u originalu.
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Eric Raymond: Linux will get locked out for 30-odd years until the next platform shift...

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 32858 | Odgovora: 247 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.