Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows bolji uptime nego Linux

[es] :: Advocacy :: Windows bolji uptime nego Linux

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 21306 | Odgovora: 160 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux11.06.2006. u 02:23 - pre 217 meseci
Citat:
namenjen onima koji hoce da kupe kompjuter a ne razumeju se.

...pa treba da kupe...
Citat:
quad core opteron 880, 64 bitni, 4 GB memorije, dupla nVdia 7800 GT u SLI rezimu.

I sve to da odgledaju film, poslusaju muziku, otkucaju neki dokument?! Vazi se, ides uzivo u program.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.hsd1.wa.comcast.net.



+18 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux11.06.2006. u 02:29 - pre 217 meseci
Ne, nego to je ako hoce da imaju rejting 5. Za to sto si ti naveo treba im rejting 2.
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux11.06.2006. u 02:38 - pre 217 meseci
Relja, jel ti koristis svoj kompjuter da bi se divio glazuri na start botunu, i shadeanom 3D prozoru?

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.hsd1.wa.comcast.net.



+18 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux11.06.2006. u 03:03 - pre 217 meseci
Da li ti vise volis da se vozis mercedesom ili jugom? Zbog cega ljudi kupuju lepu odecu? Zasto se prodaju lepsa PC kucista od standardnih?

Estetika je mnogo bitna stvar.
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux11.06.2006. u 03:45 - pre 217 meseci
Citat:
Reljam: Da li ti vise volis da se vozis mercedesom ili jugom? Zbog cega ljudi kupuju lepu odecu? Zasto se prodaju lepsa PC kucista od standardnih?

Estetika je mnogo bitna stvar.


da.. ali mercedes ima abs, ima dobar autoradio, mekana sedista.. jos neki dvd player za cekanje na granici, velik gepek za sve stvari.. i jos u estetskom smislu se kazes u njemu kad ides gradom da vatas sponzoruse (ako je to tvoj cilj...).

e sad.. prosecan user ima kuciste koje su dobili sa konfiguracijom kompa (svi pitaju za procesor, memoriju, graficku.. retko ko pita za kuciste (PROSECNI useri)). Ja prezivim jedno 10 puta vise vremena pred kompom od jednog prosecnog usera.. pa jos uvek niko mi ne gleda komp.. i akd neko dodje da pogleda film, svejedno mu je dali imam fensy 3d Start dugmic, ili je obican siv, ili je 'K' ili ga uopste nema. Vazno samo da film radi.
Stvarno mi je glupo da bi sad trebao da kupujem neku nabudzenu masinu da bi mogao da pogeldam jedan film. Dupli klik na film je isti u win95, visti, i kde-u. samo da sa win95 film radi na 300mhz/64mb rama a za vistu treba 1gb rama. Kad bi bar onaj sareni start dugmic malo olaksao taj dupli klik (kao sto recimo servo kod mercedesa olaksa voznju naspram yugotu).. ali tako.. stvarno mislim da je bezveze.
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.hsd1.wa.comcast.net.



+18 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux11.06.2006. u 03:53 - pre 217 meseci
Mulaz, stvarno gresis.

Ako nista drugo, komercijalni uspeh iPoda demonstrira kolima je ljudima stalo do stylinga. Izgled je -jako- bitan. Sve istrazivanja trzista to pokazuju. Nema razloga da mislis da je potrosacima estetika bitna za sve osim kompjutera, pogotovu kada toliko vremena provode pored kompjutera.

Ponavljam, trziste kucista za kompjutere ne bi postojalo kada bi stvarno bilo sve jedno. Diferencijacija automobila ne bi postojala (BMW 5 serija umesto BMW 7 serije) kada estetika i 'pride of ownership' ne bi postojali.

Ako stvarno mislis da je ljudima bitno samo da film radi, zasto ljudi daju para koliko daju na home theater i na AV opremu? Jeste, postoji razlika, ali iznad odredjene kolicine para svodi se sve na estetiku a ne na funkcionalnost.

Isto tako je sa desktop UIom. Nije dzabe Apple-ov UI toliko saren.

Cilj Vistinog UIa nije da ga koriste die-hard CLI fanovi - za to je Vista Server koji ima i command-line only mod. Vista Client je consumer OS i za to je i napravljen. A meni iskreno znaci da mi kompjuter bude lep, kao sto mi znaci da mi i auto, TV, i mobilni telefon budu lepi.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux11.06.2006. u 03:57 - pre 217 meseci
@z@re

Mnogo si u pravu, ali je komp za Joe Consumera danas samo gadget, bas kao i mobilni ili fotoaparat. Zato se OS-ovi irazvijaju u tom smeru, da ponude "desktop experience" bas kao i mobilni telefon. BTW mobilni na 400MHz sa 64Mb memorije svakako moze da pokrene mnogo vise od onoga sto se stavlja u njega, ali on i nije napravljen da ponudi ista sem "mobile experience"... Naprave mobilni browser koji file upload nema... Ne znam, mozda za file upload treba 500Mhz ;-) A o ftp i ssh/telnetu da ne pricam... Za to windows treba ;-)
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux11.06.2006. u 05:07 - pre 217 meseci
@Reljam
Opet ponavljam.. iPod se nosi sa sobom.. imas ga oko vrata.. ljudi ga vide.. i pored toga ima dobru funkcionalnost

moj kompjuter geldam samo ja.. isto komsijin gleda samo komsija. retko ko daje velike pare za kuciste od kompjutera, i retko ko bi platio velike pare samo za visalni add-on (ako bis e prodavao odvojeno od viste, koja bi po defaultu bila jednostavna siva).
Osim onih retkih ljudi/g33kova, koji idu na lan patyje ili su neki dj-i ili nesto.. pa nose pc sa sobom.. niko ne daje pare za neonke, za ventilatore sa LED svetlima i sl.

ljudi najvise brinu o izgledu stvari koje se vide.. .. a kompjuter je jedna od stvari koje se retko pokazuju drugim ljudima
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux11.06.2006. u 06:06 - pre 217 meseci
Citat:
Reljam:
ali za core markets (u vreme lansiranja Viste, znaci 2006/2007 xmas) to je jedan solidan kompjuter. Nista specijalno brz.

Pa ovo kod mene, u vreme kad Vista izađe, sigurno neće biti ni nešto "solidno" sudeći prema konfiguracijama koje se standardno prodaju po velikim prodavnicama. Nisam siguran ni da je to danas solidna mašina, ovde.

Ima jedno 2 godine (ne sećam se više tačno) da sam nabavio ovu konfiguraciju (kasnije sam dodao memorije i ovu grafičku), a to ni onda nije bila "zver" konfiguracija. Siguran sam u to, jer sam konfiguraciju kupio upravo od nekog ko je tada prešao na "zver" za ono vreme.

Citat:
VRider:
Citat:
Reljam:
quad core opteron 880, 64 bitni, 4 GB memorije, dupla nVdia 7800 GT u SLI rezimu.

I sve to da odgledaju film, poslusaju muziku, otkucaju neki dokument?! Vazi se, ides uzivo u program.


Mislim da tebe (a i ostale) mnogo zbunjuje ta ocena "2".

Koliko mogu da ti prenesem svoje utiske sa ove beta 2 verzije, uopšte ne znači da nećeš moći da radiš takve stvari na Visti sa tako ocenjenom konfiguracijom. Kako vreme prolazi i MS radi optimizaciju Viste (+ bolji drajveri), stvari mogu da stoje samo još bolje.

Lookie here:


@mulaz:

Grešiš. Ne znam da li su čuo za firmu Alienware i njihove konfiguracije (nedavno ih je kupio Dell). Mislim da su dobar primer baš za to da kvalitetnije (i skuplje) konfiguracije itekako imaju svoje kupce, bar ovde.

Nemoj da mi kažeš da tamo kod nas nije bolja situacija ekonomski, da i ti ne bi rađe imao mnogo bolju konfiguraciju?



[Ovu poruku je menjao degojs dana 11.06.2006. u 08:30 GMT+1]
Commercial-Free !!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.hsd1.wa.comcast.net.



+18 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux11.06.2006. u 06:22 - pre 217 meseci
Stvarno gresis, Mulaz. Kompjuter je sastavni deo zivotnog prostora. To ti je kao da kazes da je sve jedno kako ti izgleda sto, kauc, deo namestaja. Da ti je svejedno da li ti je radni prostor lepo sredjen (u slucaju radnog kompjutera) ili da li ti je dnevna soba estetski sredjena (u slucaju porodicnog/zajednickog kompjutera)?

I na tvoj zid gledas samo ti, pa ti je valjda stalo da ti bude okrecen i da eventualno negde visi neka slika / poster.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux11.06.2006. u 11:54 - pre 217 meseci
Komp je sastavni deo namestaja mulaz, videce ga svako koga primis u sobi gde je i komp.
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux11.06.2006. u 12:05 - pre 217 meseci
A je li može malo informacija šta tačno predstavlja ta ocena? Ocena 2 u odnosu na šta? Dakle, koji su kriterijumi za ocenjivanje i koja je verovatnoća da takvo ocenjivanje se ne zloupotrebi u nečiju korist (jedan proizvodjač naspram drugog)? Treba obratiti pažnju da MS nije do sad učestvovao ni u kakvim benchmark softverskim rešenjima (neko reče "gušenje konkurencije"?).

A što se tiče kompjutera kao sastavnog dela enterijera, apsolutno se slažem. Jedno je da li programera boli paja da li mu je kućište žuto od duvanskog dima, a drugo je da li korisnik želi da mu se kućište uklopi sa dezenom tepiha. Jedino vlasnici notebook-ova neće biti presrećni baš, no niko nikoga ne tera da koristi Vistu...

@degojs:

Mogao bih iz tvog shot-a da se zakunem da Vista liči na jedan lepi X
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux11.06.2006. u 16:54 - pre 217 meseci
Ne znam na šta tačno liči, ali mogu da ti kažem da je npr. MacOS X mnogo doteraniji (što je i razumljivo jer ovo je beta, a Appleov OS je ipak odavno izašao, sa nekoliko verzija kasnije). E sad, Relja reče da mogu da se dese mnoge promene do izlaska, tako da.. ajd znaj.

Ono što bih voleo da vidim jeste kako se čitav taj GUI ponaša kada neka aplikacija zaglavi (tj. da li se javlja ono poznato "brisanje" ostalih prozora i slično), što se do sad nije desilo.

Sve u svemu, mislim da će Vista biti OK, a očigledno je da je potrebno još mnogo glancanja.

Što se rejtinga tiče -- koliko vidim, mnogo veću težinu u ukupnoj oceni imaju CPU i memorija, nego ostale komponente (npr. kod mene je grafička ocenjena sa čak 5.9, a i disk (tj. particija :) i video memorija su dobile OK ocene (3.8 i 4.5), pa ipak - na kraju je sve ocenjeno sa 2, što je mnogo manje od 3.75 koliko iznosi aritmetička sredina). Mislim da je ocena fer, kad uporedim svoj kompjuter sa onim što se danas nudi kao prosečna i super konfiguracija.

Što se gušenja konkurencije tiče -- sve što MS uradi neko može da proglasi za gušenje konkurencije. Ne vidim kako to više ima smisla, jer onda fakat MS ne sme ništa da poboljša ili doda u Windows. Ne vidim ni da je to u interesu kupaca.

Pa i ovaj novi Vista GUI, neko bi mogao isto to da kaže - da guše konkurenciju. Evo npr. Windows Blinds na valjda Windowsu XP:



[Ovu poruku je menjao degojs dana 11.06.2006. u 18:28 GMT+1]
Commercial-Free !!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.hsd1.wa.comcast.net.



+18 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux11.06.2006. u 18:27 - pre 217 meseci
Ponavljam ono od malopre: ocena 2 nije u odnosu ni nasta, samo je 2. Primera radi, Athlon XP 2000 je 2, Athlon XP na 3000+ je 3, Amd64 X2 na 3800+ (dual core) je 4, itd.

Znaci za svaku od kategorija postoje vrlo odredjeni prelazi koji odvajaju dvojku od trojke i slicno.

Sami faktori nemaju tezinu koja utice na konacan broj, vec se uzima minimum. Razlog za to je sto hoce da promovisu izbalansirane konfiguracije, a to je jedna stvar gde su proizvodjaci PC-a do sada tradicionalno zezali kupce. Uostalom, pogledajte vase omiljene PC oglase (nove), primeticete da je dosta veliki broj konfiguracija potpuno nebalansiran. Cilj rejting sistema je da se to iznivelise.

Inace, rejting sistem se radi u saradnji sa partnerima (proizvodjacima hardvera), tako da su oni ok sa tim.

Degojs, ako hoces, postuj sve skorove tvoje masine, da vidimo zasto si dobio 2.
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux11.06.2006. u 22:30 - pre 217 meseci
Relja, nije bas tako jednostavno to sa rejtingom, barem po mom misljenju. Uoci standardan rank ocjena od 1-5, skolski. Znaci, onaj sa jedinicom (sta je vjerovatno PIII na 1,13GHz), ne prolazi, to nije bas konfiguracija koja uslovljava Vistin minimum. Dvojka je prolazna, trica je dobro i navise. E sad, da je kako ti govoris, to tek neka mjerljivost konfiguracija, zasto onda nije od 0 do 100, pa da je jos vise granular? Ne, htjelo se kazat sta je dovoljno za neki "Vista Expirience", a sta nije. I ja bi onda instalirao Vistu na dvogigahercnog P4, morao poiskljucit sve graficke gluposti, i dovuc GUI do razine XP-a, a istodobno na toj istoj Visti mogu pokrenut 3DSMAX, razvuc ga na dva ekrana i komotno radit sa osam viewportova odjednom (govorim o samom radu, ne renderingu). Eto, moj sekundarni kompjuter nije dovoljno dobar za dekstop 21. stoljeca, ali je dovoljno dobar za 3D modelling. Zakon.

Sta je to uopce "desktop expirience", zapitajte se malo. I cemu sluzi taj prokleti desktop? U sustini, da bi korisnik imao gotove mehanizme za pristup svojim datotekama, pristup programima, obradu i manipulaciju istima. Eye-candy i ostale stvari su dobre samo do nivoa, dokle korisnik moze kustomizirat svoj workspace da odgovara njegovoj individui. Nesto poput covera i skinova za mobitele. Ako je taj desktop po svojoj prirodi zahtjevniji od jako zahtjevnog programa koji se vrti na njemu, onda stvarno...Napominjem jos jednom, sta to Joe Consumer moze na Visti a ne moze na XPu?

Shvacam ja da je danas dizajn and moda jako bitna stvar. Medjutim, nemojte usporedjivat iPod. iPod se vadi na stol u kafani, nosi oko vrata, i postao je dio nekog novog casual-looka. Postoje i takvi mobiteli, samo nisu prosireni u toj mjeri. I meni je jako bitan fizicki izgled i sam interfejs mog kompjutera. Ali ja sam totalno na drugu stranu, old school klasika. Totalno nebitno, jer ja ne pokrecem programe sa svog kucista ili monitora, vec sa desktopa. I mislim da sam desktop ne treba smetat u radu. Svaki put kad probam novi skin ili verziju KDE-a ili GNOMEta, isto me malo intrigira neki eye-candy u tome svemu. Ostavim ga. I maknem ga za par dana. Zasto ga maknem? Zato sta se moj desktop rad svodi na automatizirane radnje, klikanje po misu i par tipaka na tastaturi. Dakle, znam da mi je ikona za program xyz tamo u kantunu desktopa, skoro pa nesvjesno odvucem misa i kliknem par puta. Uopce ne gledam jel se ta ikona rotira, jel se prozor otvara u nekoj 3D perspektivi. Jednostavno, eye-candy je bio zanimljiv prvih par puta, kasnije covjek i zaboravi na njega.

Konkluzija, te stvari su skroz naskroz nepotrebne. OK kad je to opcionalno, teme, WindowBlinds, skinovi...ali kad se moj work-stroj rangira po nekakvom "expirienceu" kroz taj eye-candy, onda to stvarno prelazi svake mjere. Jest da je kompjuter postao consumer device, ali jos uvijek nije postao modni detalj (hvala bogu). I Joe Consumer ce zaboravit na svoj fancy shmancy desktop nakon par dana, nebitno sta je on Joe Consumer. Ja cu mehanicki ic otvarat BCB6, on ce ic otvarat IE ili preglednik slika. Bitno je da izgled desktopa tad, realno, pada u lagani zaborav.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux11.06.2006. u 22:32 - pre 217 meseci
@Relja:

Mislim da je sad dao malčice drugačije rezultate (nakon osvežavanja), mada ništa bitno:



Pa očigledno da je zbog procesora i memorije.

Što je i OK, po meni - npr. apgrejd samo grafičke kartice nije dovoljan da poveća ukupnu ocenu.


[Ovu poruku je menjao degojs dana 12.06.2006. u 00:44 GMT+1]
Commercial-Free !!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.hsd1.wa.comcast.net.



+18 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux12.06.2006. u 04:41 - pre 217 meseci
z@re, nema svrhe da mi objasnjavas sta je namena WinSAT sistema i sta su hteli da kazu skalom od jedan do pet. Znam o cemu pricam, stvarno ne pisem napamet . Sistem nema velike brojeve da bi bio jasan za razumevanje (2 naspram 3 je mnogo lakse shvatiti nego 53 naspram 72), i namenjen je da raste. Znaci na pocetku 2007. 5 ce biti najvisa ocena, a onda kada izadje dovoljno jaci hardver (xmas 2007?) to ce onda biti 6. Zato skala radi ovako kako sam napisao.

Ocena 2 ne znaci da nisi dovoljno dobar za desktop, nego samo da imas 2. To znaci da postoje racunari koji imaju 3, kao i oni koji imaju 4 i 5. Sta je tu lose? Niko ne kaze da je 2 malo. Ili ti mozda negiras da postoje racunari jaci od tvog?

A sto se tice tvog pogleda na eye-candy i desktope: de gustibus non est disputandum.

@Degojs:
Kada instaliras Vistu, ona pokusa da na osnovu ugradjene tabele donese zakljucak o tvom skoru bez benchmarka. Tek ako odradis refresh on startuje benchmark (koji traje minut, minut i po) i onda imas tacan rezultat. Znaci dok ne uradis benchmark / refresh, ono sto imas je aproksimacija. Naravno, kada kupis sistem od Dell-a, dobices unapred izbenchmarkovan kompjuter.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux12.06.2006. u 09:07 - pre 217 meseci
@Reljam

Da a i stock Pentuum XE 3.73GHz dualcore, i onaj overclockovan na 4.5 GHz ce najverovatnije imati istu ocenu ;-) A da ne spominjem da ce se taj rejting hw vendori zloupotrebljavati. Bilo je bolje da ga nisu ubacili, ili da su napravili OK benchmark ne sa 1-10 skalom. To sto su zeleli da bude i jednostavan za Joe Consumera je jos jedna greska.
 
Odgovor na temu

mitar1982

Član broj: 17439
Poruke: 1042
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux12.06.2006. u 12:24 - pre 217 meseci
Rating sistem je odličan baš zbog toga što ocenjuje sistem ocenom najslabije komponente. Pa kod nas su i dalje puni oglasi mašina na 3+GHz, sa 256 Mb rama, i nekim Ati9200 SE i sličnim karticama. Naravno uz to ide i hard od 40 GB. :)

Za neupućene korisnike ova ocena je mnogo merodavnija od gomile gigaherca ispisanih velikim slovima u naslovu. A ostatak komponenti bulja...

Možda će da natera prodavce da prave malo bolji izbor komponenti za konfiguracije.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux12.06.2006. u 12:34 - pre 217 meseci
@mitar

Je li, a kako je kad neupucen kupujes auto? ;-) Mozda je samo problem sto su neupuceni? ;-)
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows bolji uptime nego Linux

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 21306 | Odgovora: 160 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.