Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows bolji uptime nego Linux

[es] :: Advocacy :: Windows bolji uptime nego Linux

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 21291 | Odgovora: 160 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux10.06.2006. u 14:46 - pre 217 meseci
Citat:
degojs: Boki, vidi šta nam rade kapitalisti. Ovakva mašina, a jedva prolazna ocena:




Ajd sad ti.

I odmah da se dogovorimo: kome Vista ne da bar prolaznu ocenu, nema šta da priča na ovom forumu )


Ajoj, kad se nisam šlognuo . Pričamo o uptim-ovima, a ti poturaš ... joj, ne znam kako da nazovem ovu sliku... Idem do komšije koji je pre par dana uzeo mašinu, da mu kažem kako mu je Vista dala dvojku za kompjuter koji je kupio .

Degojs, znaš ti šta u vojsci znači "DVA!". E to ti tvoja mila Vista poručila
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.hsd1.ma.comcast.net.



+6 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux10.06.2006. u 15:02 - pre 217 meseci
Citat:
mkdsl: Ne pratiš temu, Sundance, još na prvoj strani sam postovao to sa komentarom. Usamljen slučaj, skroluj malo na dole...


Kako usamljen? U prvih 30 ima otprilike isto Windowsa koliko i Linuxa.
 
Odgovor na temu

cynique
Ivan Štambuk
Zagreb@Croatia

Član broj: 93690
Poruke: 155
193.198.17.*

ICQ: 106979934
Sajt: istambuk.blogspot.com


Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux10.06.2006. u 15:59 - pre 217 meseci
Citat:
mkdsl: Ne pratiš temu, Sundance


Tadiću, sa nickom Sundance nemam ništa. Prati malo što sam već rekao.

Citat:
Usamljen slučaj, skroluj malo na dole...


Da da, znamo da je linux uvijek dolje na top listama...
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux10.06.2006. u 16:45 - pre 217 meseci
Citat:
Dragi Tata: Kako usamljen? U prvih 30 ima otprilike isto Windowsa koliko i Linuxa.


Statistički gledano, uzorak od 100 (a i jeste top 100 na onoj listi) daje precizniji rezultat od uzorka od 30. Osnove statistike, a i zdrave logike.

Citat:
cynique: Tadiću, sa nickom Sundance nemam ništa. Prati malo što sam već rekao.


Ispratio sam upravo. Sem ukoliko nisi nekom čudnom hirurgijom izvršio transplant mozga, plastičnu hirurgiju i ko-zna-šta-još, ti si i dalje Sundance. Isto kao što sam i ja i dalje Tadić . Nick je pseudonim, ne persona.

Citat:
Da da, znamo da je linux uvijek dolje na top listama...


Pogotovo ako je na top listi malware-a, jel? Windowsi kreću na onoj listi negde od 50. strane onako masovnije, što je zaista ohrabrujuće .
 
Odgovor na temu

windows_zakon
nista

Član broj: 97723
Poruke: 27
87.250.102.*



Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux10.06.2006. u 16:47 - pre 217 meseci
Ventura, ovo je masina na kojoj ne mozes da radis hotswap hdd-a memorije i ostalog.
A inache, ako se dobro sjecam nije radio fan na procesoru, pa su ljudi iz supporta to gasili i mjenjali isti.

Citat:
Da da, znamo da je linux uvijek dolje na top listama...


Jeste, na listama je uvjek dole, kad windozeri administriraju te iste linuxe,moraju biti dole, ko zna da odrzava to i ko ima masinu na dobroj lokaciji(struja,...) u opste nece biti problem uptime(a niti je problem, kao sto se moze vidjeti iz mog prethodnog posta) niti rad iste ma sta god da se vrtilo na njoj.

Da nastavim o onim masinama gore.
One mogu da rade jos ovoliko a i vise bez problema. Prije toga su imali uptime oko 300 dana, pa su ugasene jer su bili radovi na strujnom sistemu u jednom provajderu.
Sta to govori ? Govori da se ne moze reci da linux ima losiji uptime, jer to zavisi od mnogo faktora, a glavni faktor je ljudski faktor. Kao i u ostalim dijelatnostima na svijetu.
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux10.06.2006. u 16:48 - pre 217 meseci
Meni je nadasve smjesno da masina onih specifikacija, koja se moze koristit za podosta ozbiljnih stvari, dobiva nekakav jadan "Windows Performance Rating"? Ma sta je uopce taj rating. Nekakvo "Expirience The Redmond(TM)" s*****?

Bitno je kako rade programi na kojima svakodnevno radis, iskreno boli me neka stvar koliko se sistem podize, i sto mu moram poiskljucit neke graficke efekte na desktopu i raznorazna sranja da mi ne cucla memoriju.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux10.06.2006. u 16:54 - pre 217 meseci
Citat:
mkdsl:
Ajoj, kad se nisam šlognuo . Pričamo o uptim-ovima, a ti poturaš ... joj, ne znam kako da nazovem ovu sliku...


Ali interesantno kako nisi našao za shodno da napišeš bojanu da prestane da na ovoj temi laprda o Visti? Eh..

Što se uptime tiče - šta tu uopšte ima više da se priča?
Kad xtraja priznaje da mu Windows radi po mesec dana OK, priča je stvarno završena.

Liste - ista stvar. Windows bolji na obe liste.

Citat:
Idem do komšije koji je pre par dana uzeo mašinu, da mu kažem kako mu je Vista dala dvojku za kompjuter koji je kupio.


Hahahaha, kakva snajka, na kvadrat. Trk po komšiluku - da ogovara Vistu :))))))))))))))

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

windows_zakon
nista

Član broj: 97723
Poruke: 27
87.250.102.*



Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux10.06.2006. u 16:59 - pre 217 meseci
Citat:
Meni je nadasve smjesno da masina onih specifikacija, koja se moze koristit za podosta ozbiljnih stvari, dobiva nekakav jadan "Windows Performance Rating"?


Pa zar nije svima.... jbt, interesuje me na mom celeronu iz 2000 godine na kom vec radim... od pomenute :) sa 256 rama koju bih ocijenu dobio :)
Znaci sad svi moramo da kesiramo neku povecu cifru para za masineriju od racunara, nekim hardverskim firmama da bi se vozali u windows visti. Wow... cemu to kad postoji linux. Naravno ne redhat(fedora), vec neki normalan linux koji nije windows klon sa gnu i linuxovim kernelom.

 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux10.06.2006. u 17:05 - pre 217 meseci
Citat:
Ma sta je uopce taj rating.


Kako šta je? Neka vrsta benchmarka.

Ko ne može da postigne makar prolaznu ocenu, ima problema sa snalaženjem u vremenu. Ono, zna se ko živi u prošlom veku, koristi takav sistem i hardver.

E sad možete da dobijete i zvaničnu ocenu da li ste izgubljeni u vremenu. Znaš ono - čisto da ne slušamo o enterprise 386sx serverima i slično..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

windows_zakon
nista

Član broj: 97723
Poruke: 27
87.250.102.*



Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux10.06.2006. u 17:11 - pre 217 meseci
Citat:
Ko ne može da postigne makar prolaznu ocenu, ima problema sa snalaženjem u vremenu.


Vrati se na balkan, pa se ti snalazi u vremenu.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.smin.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux10.06.2006. u 17:17 - pre 217 meseci
Citat:
windows_zakon: Ventura, ovo je masina na kojoj ne mozes da radis hotswap hdd-a memorije i ostalog.
A inache, ako se dobro sjecam nije radio fan na procesoru, pa su ljudi iz supporta to gasili i mjenjali isti.


Prvi put čujem da se server gasi zbog kvara na ventilatoru...

Ti ovde pričaš o nekakvim 'serverima' koji čak ne podržavaju ni hdd hotswap, u doba kada i običan PC računar to podržava... Dakle, tebi se ti 'serveri' vrte na običnim PC mašinama, neka amaterska primena, i hvališ se sa nekim uptimeom... Koja je poenta hvaliti se sa takvim uptime-om, ili uptime-om uopšte na bilo kakvom serveru, šta predstavlja taj podatak?

 
Odgovor na temu

windows_zakon
nista

Član broj: 97723
Poruke: 27
87.250.102.*



Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux10.06.2006. u 17:27 - pre 217 meseci
Citat:

Prvi put čujem da se server gasi zbog kvara na ventilatoru...


Pa eto vidis, nisam ga ja gasio niti sam mjenjao ista ja na njemu licno(hardverski), ali ga gase.

Citat:

Ti ovde pričaš o nekakvim 'serverima' koji čak ne podržavaju ni hdd hotswap, u doba kada i običan PC računar to podržava... Dakle, tebi se ti 'serveri' vrte na običnim PC mašinama, neka amaterska primena, i hvališ se sa nekim uptimeom... Koja je poenta hvaliti se sa takvim uptime-om, ili uptime-om uopšte na bilo kakvom serveru, šta predstavlja taj podatak?


Na obicnim.
Hajd ti natjeraj windows da radi ovo sto ove 'amaterske' masine rade, pa nek to radi 300 dana, za pocetak.
Na obicnim masinama. Mani me te price majke ti.
Dalje, nisam se hvalio nicim, to je informativni copy/paste outputa uptime komande.
Jos dalje, ovde spominju netcraft i ne znam nekakve top liste uptimeova, te masine se vrte na enterprajz masinama koje kostaju ne znam recimo 10k evra ili tako nesto ? Ne druze, one se vrte na x86 arhitekturi i to u vecini slucajeva neki zastarijeli krsevi sa cpanel/plesk sranjem instaliranim.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux10.06.2006. u 17:57 - pre 217 meseci
Citat:
Vrati se na balkan, pa se ti snalazi u vremenu


OK, jasno.. ali to ne menja situaciju u pogledu rezultata benchmarka, zar ne?

Iskreno -- i sa ocenom 2, Vista beta 2 kod mene radi fino, sve sa ovim "punim" Vista GUI-jem. Ima još i Vista basic, kao i Windows Classic, tako da ne vidim probleme za bilo koga, pogotovo što je ovo beta verzija.

Jednostavno, ako Vista da keca, a neko ti priča da mu kompjuter (kupusara) radi super brzo, onda odmah znaš da taj samo h4k3riš3 po komandnoj liniji (čitaj: pinguje localhost po ceo dan :), otprilike koristi kompjuter kao pre 15-20 godina C64, DOS i slično. Napredak, nema šta :)

@bojan:
E da, znam da je tebe interesovalo: jeste, izmenili su imena foldera (npr. C:\Users\degojs\Documents. Jedino je Program Files ostao sa tim imenom koliko vidim :)

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux10.06.2006. u 18:23 - pre 217 meseci
Citat:
windows_zakon:
Na obicnim.
Hajd ti natjeraj windows da radi ovo sto ove 'amaterske' masine rade, pa nek to radi 300 dana, za pocetak.
Na obicnim masinama. Mani me te price majke ti.


Ma ko to gde radi na "običnim mašinama"??

Pa nemoj da zajebavaš.. Ili je server ili je desktop PC. Ne radi se tu uopšte o Windowsu, Linuxu, ovom ili onom sistemu.. Kod PC će pre da rikne hardver. Eto ti pa pitaj Gojka za ES. Nećeš ti ni sa Windowsom imati problema ako je hardver okej (i ako naravno ne instaliraš svaki dan gluposti, što na serverima ne dolazi u obzir). Čak je i xtraja (kome inače Windows BSOD-uje svakih 10 minuta) na kraju napisao da su problemi bili zbog neispravne memorije.

Instalirao ti Windows 2003 Standard na PC ili na neki dobar server, softverski nema razlike, tako da ne pričaj svašta.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 10.06.2006. u 19:35 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux10.06.2006. u 22:15 - pre 217 meseci
@degojs

Lepo, lepo... Nego, meni upgrade advisor preporucuje samo bolju graficku sa Pixel Shaderom 2.0 za aero... A imam i sporiji procesor i 768Mb RAM. Nego, ipak ne verujem da cu je skinuti, ne treba mi. Moze biti problema sa nekim sw, dok ne izdje final verzija i ISVovi ne pocnu da je podrzavaju, nema nista od Viste na mom kompu, jer ne zelim pregaziti XP instalaciju. Imam pametnija posla nego da isprobavam novi OS (instaliraj/reinstaliraj)
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.hsd1.wa.comcast.net.



+18 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux10.06.2006. u 22:25 - pre 217 meseci
Ako vas interesuju malo konkretije informacije o perf ratingu, i ostalim detaljima oko bete 2, pridruzite nam se u Windows Desktop forumu (ne bih hteo da korisne informacije 'promaknu' korisnicima koji ne citaju Advocacy): http://www.elitesecurity.org/tema/181167/1#1179460

A u medjuvremenu, posto je ovo ipak Advocacy forum: Vista rulz!
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux11.06.2006. u 00:52 - pre 217 meseci
Ne ne ne, znam ja da je to neki benchmark. Imam stroj ovdje koji bi dobio dvojku ili trojku na tom rejtingu, a bez probelma dere Cubase i 3D Studio MAX.

Tipicno Microsoftovski. Kupujemo kompjutere da bi imali "desktop expirience", a ne da bi nesto pametno radili s njima.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.hsd1.wa.comcast.net.



+18 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux11.06.2006. u 01:30 - pre 217 meseci
A sada malo ozbiljnije: zar ne mislis da je upravo to pravi pristup za consumer devices? Jednostavn rating sistem koji rejtuje kako ce kompjuter da vrti desktop experience, a ne 3DS Max. Onaj ko vrti 3DS Max, njemu ne treba rating sistem.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux11.06.2006. u 01:40 - pre 217 meseci
Prezimenjace, ona zver je dobila dvojku?! O cemu mi ovde pricamo?
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.hsd1.wa.comcast.net.



+18 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux11.06.2006. u 01:49 - pre 217 meseci
Cuj, mozda zver za istocnoevropsko trziste, ali za core markets (u vreme lansiranja Viste, znaci 2006/2007 xmas) to je jedan solidan kompjuter. Nista specijalno brz.

Moj kompjuter (5): quad core opteron 880, 64 bitni, 4 GB memorije, dupla nVdia 7800 GT u SLI rezimu.

Dakle, stvar je samo relativnih vrednosti.

E sada, evo koja su pravila:
Ta skala nije "od pet" ili "od deset". Znaci rejting onog kompjutera nije 2/5, vec je jednostavno 2. Za sada je maksimum 5, a za koju godinu to ce biti 6, 7, itd. Ima smisla, zar ne?

Vrednost minimalne komponente odredjuje vrednost celog sistema. Ovo zvuci brutalno, ali je namenjeno da zastiti potrosace. Ovde u USA se desavalo da ljudi prodaju procesor na 3 GHz sa 256 megabajta memorije, sto je potpuno neizbalansiran kompjuter. Na ovaj nacin se omogucuje da kompjuteri postaju balansiraniji. Dobra stvar, zar ne?

Konacno, imaj u vidu da Athlon XP na 2 GHz jeste dobar procesor, ali to je 2. Procesor na 4 GHz je ~3, a dual core na 4000 bi bio 4. Ima smisla zar ne? Sta bi ti dao Athlonu XP na 2 GHz?

Sve u svemu, sistem radi. Nije zamena za benchmarke, nije namenjen power userima koji vrte Futuremark, ali zato jeste namenjen onima koji hoce da kupe kompjuter a ne razumeju se. Kompjuter sa rejtinogom 3 ce stvarno biti bolji od kompjutera sa rejtingom 2 - nece biti samo neki marketinski trik kao recimo procesor 500 MHz brzi a sve ostalo isti.

Ajde, priznaj da je dobra stvar.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows bolji uptime nego Linux

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 21291 | Odgovora: 160 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.