Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows bolji uptime nego Linux

[es] :: Advocacy :: Windows bolji uptime nego Linux

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 21290 | Odgovora: 160 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux08.06.2006. u 06:14 - pre 217 meseci
Citat:
SmileBG:
Jer jednostavno volim da server radi ono sto ja hocu a ne ono sto je neki Average Joe smislio u kancelariji u M$-u :)


Npr. Iain McDonald je neko ko se može opisati kao "Average Joe" ?? :)

Sigurno..



[Ovu poruku je menjao degojs dana 08.06.2006. u 07:28 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux08.06.2006. u 08:01 - pre 217 meseci
Citat:
degojs: Kad smo već kod Netcraft-a, evo još par zanimljivih vesti:



http://news.netcraft.com/archi...ne_2006_web_server_survey.html


Nisam nikad pisao na advocacy, niti nesto pratim, ali nisam mogao da izdrzim za ovo... ;)
http://www.zone-h.org/content/view/4464/30/
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.lionbridge.com.



+6 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux08.06.2006. u 12:31 - pre 217 meseci
Citat:
z@re: Tata, ajde onda izvadi nesto oko performansi. Zivo me interesira ;)


Nemam. Poslednja verzija FreeBSD-a sa kojom sam nešto polu-ozbiljno prčkao je 4.8, pa ne bi bilo fer da to poredim sa Windowsom. Od tada su uveli potpuno nov threading model.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux08.06.2006. u 13:48 - pre 217 meseci
Citat:
Nisam nikad pisao na advocacy, niti nesto pratim, ali nisam mogao da izdrzim za ovo... ;)
http://www.zone-h.org/content/view/4464/30/


We have not examined the source code to the asp file in detail or done more than superficial research on this mass defacement, but this does not appear to be a vulnerability in IIS.
This appears to be a problem with poor script coding and / or failing to properly validate user form input.
I would guess that the hacker is able to inject their own code into the asp or php script being used to send mail."


Doh, što bi rekao Simpson :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux08.06.2006. u 14:02 - pre 217 meseci
hahah, ali je ipak fora ;)
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux08.06.2006. u 14:28 - pre 217 meseci
Fora je da još nismo imali korisnika kupusare koji je u stanju da pročita ceo tekst koji linkuje.

Mislim da to dovoljno govori i o tom sistemu :>
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux08.06.2006. u 15:52 - pre 217 meseci
Uf, znao sam da je greska postovati na ovaj forum :(
Ne kapiras sta sam htio da kazem, ali nije ni bitno.... bitno je da si ti extra pametan
pozdrav
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux08.06.2006. u 16:35 - pre 217 meseci
e a jeli degejs, koji je najveci uptime koji ima neka tvoja win masina? ali nemoj da falshiras istinu sa nekim prepravkama uptimea sa tudjih sajtova

samo da dodam

root@firewall:~# uptime
18:47:33 up 144 days, 2:08, 1 user, load average: 0.06, 0.02, 0.00

Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.wxs.nl.



+3 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux08.06.2006. u 16:49 - pre 217 meseci
neobicno, u istom linku stoji i:

The ssfm hack is not something we can really defend against. It is a vulnerability in the Microsoft IIS webserving system. As Microsoft uses closed source software, we are dependant on them for a fix to this issue. They have not, as of yet, issued a patch for this vulnerability.

Vidis, o upravo o tome se radi. Meni, sa IIS-om nije dozvoljeno da (na svoju odgovornost i znanje) tweakujem server da iz njega 'izbijem' max performanse, vec sam vezanih ruku. Pa cak i da IIS ponudi _bash_ ono sto mi treba, isto tako mogu to sa sledecom verzijom da mi oduzmu ili izmene u toj meri da meni pobrkaju loncice.

O sigurnosti necu ni da pocinjem, ali recimo samo da na IIS-u, kao sto je gore lepo dat primer - ti ne mozes nista da ucinis :) Pa izem ti sistem. I to da se poredi sa open source-om. Ha!

@Tata: neka ih apache ima 100, a IIS 10 (propusta, rupa, cega god). Ja ako ih znam, ako su javne - ja na Apache-u svih 100 mogu sam (ili uz patch drugih) da zakrpim ili zaobidjem. Ti na IIS-u, moras da se nadas da te nijedan hacker nece udariti dok se postovani Iain McDonald ne smiluje da ti zakrpi to (uz veliku mogucnost gubitka performansi ili drugih opcija).
U tom slucaju, opet - radije cu da biram 100 necega, nad cime imam 100% kontrolu, nego da me drugi vozi kako se njemu hoce ;) Sem, ukoliko nemam statican sajt, od 1 stranice...

Takodje, volim da znam sta sistem do najsitnijih detalja radi. A ne da mi izbaci negu gresku koju mogu macku o rep da okacim :)

Poz,
Sale

PS. Prihvatam da M$ moze da se pokaze na polju recimo SharePoint servera i slicno, ali za ozbiljan web, tesko...

ps2. webserver
[waleksandar@apps15 content]$ uptime
5:47pm up 345 days, 2:47, 2 users, load average: 0.25, 0.11, 0.09

i drugi (baza)
[waleksandar@apps08 waleksandar]$ uptime
5:50pm up 793 day(s), 17:25, 1 user, load average: 0.19, 0.23, 0.24
-- nije licno moja masina, server na kome je aplikacija koju odrzavam --
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

cynique
Ivan Štambuk
Zagreb@Croatia

Član broj: 93690
Poruke: 155
193.198.17.*

ICQ: 106979934
Sajt: istambuk.blogspot.com


Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux08.06.2006. u 17:30 - pre 217 meseci
Citat:
SmilieBG: neobicno, u istom linku stoji i:

The ssfm hack is not something we can really defend against. It is a vulnerability in the Microsoft IIS webserving system. As Microsoft uses closed source software, we are dependant on them for a fix to this issue. They have not, as of yet, issued a patch for this vulnerability

Vidis, o upravo o tome se radi. Meni, sa IIS-om nije dozvoljeno da (na svoju odgovornost i znanje) tweakujem server da iz njega 'izbijem' max performanse, vec sam vezanih ruku. Pa cak i da IIS ponudi _bash_ ono sto mi treba, isto tako mogu to sa sledecom verzijom da mi oduzmu ili izmene u toj meri da meni pobrkaju loncice.


For fuck's sake, čitaš li ti što tamo piše?! Lijepo ti kaže da je to citat sa foruma gdje godaddy support tvrdi da je to neki "IIS propust" i pokušava prebaciti krivnju na MS, umjesto da auditaju šuplju ASP skriptu. Pročitaj izvorni stokia report na kojeg se pozivaju, možda ti bude jasnije :)

http://www.stokia.com/news/iskorpitx-iis-ssfm-hack-info.htm

Citat:
@Tata: neka ih apache ima 100, a IIS 10 (propusta, rupa, cega god). Ja ako ih znam, ako su javne - ja na Apache-u svih 100 mogu sam (ili uz patch drugih) da zakrpim ili zaobidjem. Ti na IIS-u, moras da se nadas da te nijedan hacker nece udariti dok se postovani Iain McDonald ne smiluje da ti zakrpi to (uz veliku mogucnost gubitka performansi ili drugih opcija).


Odlično - navedi nam jedan jedini remote IIS 6 bug koji je bio nezakrpljen i koji te "izložio riziku" :) Zar baš nijedan ne možeš naći? :D

Puno veći je problem što je bug je ispravljen ne kad se izda patch, već kad se sve ranjive instalacije zakrpe. Da su korisnici redovito patchovali svoje kante, većina najgorih sigurnosnih incidenata na win se ne bi ni dogodila.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.lionbridge.com.



+6 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux08.06.2006. u 17:46 - pre 217 meseci
Citat:
SmilieBG: neobicno, u istom linku stoji i:
@Tata: neka ih apache ima 100, a IIS 10 (propusta, rupa, cega god). Ja ako ih znam, ako su javne - ja na Apache-u svih 100 mogu sam (ili uz patch drugih) da zakrpim ili zaobidjem.


Ti sam krpiš Apache? Ako je istina da to administratori stvarno rade, nije ni čudo što Linux ima tako loš uptime.
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux08.06.2006. u 18:03 - pre 217 meseci
@cynique - reagovao sam samo na ono sto je bilo na onoj stranici.

@Tata - za manje potrebe, da. Ne vidim zasto ne. Zato i jeste open source, da bi oni, koji zele, znaju i treba im napravili to sto im treba ;)
A los admin ce na i na najstabilnijem sistemu napraviti haos ;)

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux08.06.2006. u 18:30 - pre 217 meseci
@traja:

24.5 minute nakon čega ide obavezan BSOD, pa reset.. Šta pitaš kad znaš i sam kako je sa Windowsima :)

Ne znam u čemu je fazon sa tim da imaš velik uptime svoje mašine? Pa ja ovaj kompjuter na poslu gasim svaki dan kad idem sa posla, a ni kod kuće ne držim kompjutere upaljene baš suviše dugo - pogotovo ako negde idem preko vikenda. Čemu to?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.lionbridge.com.



+6 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux08.06.2006. u 18:30 - pre 217 meseci
Citat:
SmilieBG:
@Tata - za manje potrebe, da. Ne vidim zasto ne. Zato i jeste open source, da bi oni, koji zele, znaju i treba im napravili to sto im treba ;)
A los admin ce na i na najstabilnijem sistemu napraviti haos ;)


Zašto ne? Pa zato što im to nije posao i zato što će da zabrljaju. Prosto me zadivljuje nivo amaterizma među Linux "guruima". Za sve ove godine advokatisanja imao sam prilike da zapazim dvojicu Linux admina koji stvarno nešto znaju i razumeju: Popaj i Vrza. Ostali mahom misle da su mnogo pametni, a nisu ni svesni koliko ne znaju.


 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux08.06.2006. u 18:34 - pre 217 meseci
@degojs, pobrkao si. Pricamo o serverima, ne o desktopima ;) Probaj opet.

@Tata, firma u kojoj radim ima 14k+ zaposlenih, od toga u mom sektoru ima 6 ljudi koji spremaju sve pakete koji ce biti instalirani na nasim serverima. Od njih sam pokacio neke sitnice, tako da manje detalje sam uredjujem. Ostalo prepustam njima, jer im je to jednostavno posao ;)

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux08.06.2006. u 18:49 - pre 217 meseci
Pa reče -- "neka tvoja mašina".. Nije baš da su serveri ovde moji. Nije ni bitno, evo..

Što se servera tiče, od ovih koje ja mogu slobodno da prčkam: 3 test mašine sa Windowsom 2000 imaju sve uptime od preko 200 dana. Ostale su manje uglavnom jer su nedavno (pre otprilike 3 meseca) ovi koji održavaju mrežu dobili zeleno svetlo odozgo da stave SP1 za Windows 2003, što vodi do obaveznog reseta :)

E sad, mogao bih da se raspitam kod admina pa da pogleda po ostalim delovima Ontarija -- siguran sam da će bez problema da nađe mašine gde još nisu krenuli sa SP1 ili su na Win 2K te da će uptime da bude veći nego kod ovih gore test mašina.. U čemu je problem?


Nego, da čujemo --- koje si to bagove ispravio u Apache serveru?

A dobra ti je firma, kad se tek tako svakom dopušta da ispravlja bagove. Pitam se samo šta bi moj šef rekao da mi predložimo da prčkamo po sors kodu npr. TomCat-a..hehe.



[Ovu poruku je menjao degojs dana 08.06.2006. u 20:19 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.lionbridge.com.



+6 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux08.06.2006. u 18:58 - pre 217 meseci
Citat:
SmilieBG: @degojs, pobrkao si. Pricamo o serverima, ne o desktopima ;) Probaj opet.

@od toga u mom sektoru ima 6 ljudi koji spremaju sve pakete koji ce biti instalirani na nasim serverima. Od njih sam pokacio neke sitnice, tako da manje detalje sam uredjujem.


Ja stvarno ne znam šta to znači "spremati pakete" i "uređivati manje detalje", ali mi se čini da si rekao da sam krpiš bugove na Apache-u.


 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux08.06.2006. u 21:46 - pre 217 meseci
Losem administratoru su definitivno bolji Windowsi, jer nema puno inicijalnog prostora za ceprkanje. Sta se tice krpljenja Apachea, pa ja ne znam nijednog administratora neke ozbiljne firme koji je uzeo source od apachea i isao nesto rucno radit. Nesluzi bas opensource za takve stvari, iako se Linuxovci vole vadit na semu ... "uzmes source i prepravis".

Inace oko ovog zadnjeg...nije mi radio nekakav gnome menu editor na FBSD-u. Bagovit, i nije uopce dobro portan na FBSD, tu su neke Linzda specific pizdarije koje je neko dirty-hackovao, pa da se g**** cak i uspije kompajlirat (poznati pristup). Ali ne radi. I uzeo ja kod, idem ja to natjerat da radi. Nakon vrcenja 2 sata po kodu, nisam napravio apsolutno nista, jer em je odvratno napisan, em treba vremena malo da to pohvatam. I sta, batalio sam s*****, i u iduca tri sata napravio novi program, jednostavni menu editor. Toliko o use the source Luke.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux08.06.2006. u 22:38 - pre 217 meseci
Citat:
SmileBG:
Vidis, o upravo o tome se radi. Meni, sa IIS-om nije dozvoljeno da (na svoju odgovornost i znanje) tweakujem server da iz njega 'izbijem' max performanse, vec sam vezanih ruku. Pa cak i da IIS ponudi _bash_ ono sto mi treba, isto tako mogu to sa sledecom verzijom da mi oduzmu ili izmene u toj meri da meni pobrkaju loncice.


A kako bi ti to dodatno podešavao server pored onog što IIS već nudi, a nudi praktično komplet meta-bazu "na izvol'te"?

Nemoj samo da pričaš da bi ti nešto značilo da imaš izvorni kod IIS-a :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux08.06.2006. u 23:05 - pre 217 meseci
Pa firma je ok, ne mogu da se pozalim :)
To da sam svako, mozda za tebe ali ti je oprosteno posto me ne poznajes.
A tvoj sef ocito zna koliko si dobar radnik, kada ti to ne dozvoljava / ne bi dozvolio ;)

@tata - primer, PHP izbaci standardni rpm nove verzije. Medjutim, posto imamo custom made masine (da, da to moze na open source ;)), onda odeljenje koje je zaduzeno za to, izbaci sve sto nam ne treba, ubaci sto nam treba i isporuci modifikovan rpm. Kao takvog ga mi dalje instaliramo. To moze. Znam, vidim da ljudi rade i rade korektno (naravno, uvek ima poneka greska, ali ko radi taj i gresi - M$ cist dokaz - ubise se od 'rada'). Na ovaj nacin (ono sto se meni licno najvise dopada) jeste to sto je na serveru _samo_ i _samo_ ono sto nam zaista treba. Gotovo svaki sajt ima svoje 2 dedi web masine (db uvek sluzi vise sajtova, sem ako je sajt zahtevan po bazi). Od procesa se vrti samo sto treba i to do te mere modifikovano da ni ti proces nemaju module ili dependancies koji nisu potrebni. Pre nego se primi sajt na server, dobiju se tacne specifikacije biroa koji je izradio sajt - sta sve treba. To se spremi u pakete (apache, php, tomcat, java, what-ever), to se instalira i cao djaci. Ajde ti to uradi na IIS-u...? Probaj da ubijes sve procese koje ne koristis (a kojih ima +/- 40%), pa da vidimo hoce li IIS to dozvoliti... Ili to ne moze 'na click'? :)

I nemojte me pogresno shvatati - ne kazem da je IIS los, samo da nije toliko flex koliko open source moze biti (a to je apache). IIS je sigurno odlican out-of-box proizvod, ali to mu je istovremeno i limit.

Sa njima sam sa strane malo radio, pomagao, gledao. I jos jednom - ne znam zelim li da idem toliko duboko u tu materiju ;) Pod njihovim nadzorom (zajedno sa njima, kako god hocete) sam / smo sredjivali neke greske oko MPM i child procesa u Apache-u, prilikom udara u limit i nastavka rada Apache-a u tom slucaju. Tada sam shvatio sta i kako oko toga i od onda se dvoumim - zelim li na tu stranu ili bash i ne...

Poz,
Sale


=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows bolji uptime nego Linux

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 21290 | Odgovora: 160 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.