Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows bolji uptime nego Linux

[es] :: Advocacy :: Windows bolji uptime nego Linux

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 21282 | Odgovora: 160 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux09.06.2006. u 01:00 - pre 217 meseci
Citat:
degojs: A kako bi ti to dodatno podešavao server pored onog što IIS već nudi, a nudi praktično komplet meta-bazu "na izvol'te"?

Nemoj samo da pričaš da bi ti nešto značilo da imaš izvorni kod IIS-a :)


Eto, ja sam maloprije rekao da cak i "obicnom" programeru ne znaci puno izvorni kod necega, osim za neke edukativne svrhe. Po meni, prevelik je umor do kraja skuzit koncepciju jednog velikog projekta ako ga ti sam nisi pisao. To da izvorni kod dobije neka firma koja se bavi takvim stvarima, potpuno druga prica.

Citat:
SmilieBG
@tata - primer, PHP izbaci standardni rpm nove verzije. Medjutim, posto imamo custom made masine (da, da to moze na open source ;)), onda odeljenje koje je zaduzeno za to, izbaci sve sto nam ne treba, ubaci sto nam treba i isporuci modifikovan rpm. Kao takvog ga mi dalje instaliramo. To moze. Znam, vidim da ljudi rade i rade korektno (naravno, uvek ima poneka greska, ali ko radi taj i gresi - M$ cist dokaz - ubise se od 'rada'). Na ovaj nacin (ono sto se meni licno najvise dopada) jeste to sto je na serveru _samo_ i _samo_ ono sto nam zaista treba. Gotovo svaki sajt ima svoje 2 dedi web masine (db uvek sluzi vise sajtova, sem ako je sajt zahtevan po bazi). Od procesa se vrti samo sto treba i to do te mere modifikovano da ni ti proces nemaju module ili dependancies koji nisu potrebni. Pre nego se primi sajt na server, dobiju se tacne specifikacije biroa koji je izradio sajt - sta sve treba. To se spremi u pakete (apache, php, tomcat, java, what-ever), to se instalira i cao djaci. Ajde ti to uradi na IIS-u...? Probaj da ubijes sve procese koje ne koristis (a kojih ima +/- 40%), pa da vidimo hoce li IIS to dozvoliti... Ili to ne moze 'na click'? :)

I nemojte me pogresno shvatati - ne kazem da je IIS los, samo da nije toliko flex koliko open source moze biti (a to je apache). IIS je sigurno odlican out-of-box proizvod, ali to mu je istovremeno i limit.


Sale, slazem se s tobom da je OSS fleksibilniji od proprietary proizvoda, samo sta ipak manji broj ljudi zna iskoristit tu fleksibilnost, a veci broj ljudi zna iskoristit usability koji se dobiva out-of-the-box proprietary proizvodom.

Usput, na koji nacin customizirate PHP? Na nivou kompajlerskih opcija, ili na nivou sourcea?



Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux09.06.2006. u 01:28 - pre 217 meseci
Citat:
Eto, ja sam maloprije rekao da cak i "obicnom" programeru ne znaci puno izvorni kod necega, osim za neke edukativne svrhe. Po meni, prevelik je umor do kraja skuzit koncepciju jednog velikog projekta ako ga ti sam nisi pisao. To da izvorni kod dobije neka firma koja se bavi takvim stvarima, potpuno druga prica.


Zamisli samo da si ti šef i sutra dođeš na posao, a programer kaže: "Ej, ja idućih xyz dana neću da radim svoj posao (koga inače ima preko glave), nego ću malo da ispravljam bagove po ovom-ili-onom OSS softveru." :)))

Pa kad klijenti upitaju šefa tvog šefa što ovo ili ono kasni, onda tvoj šef kaže: "Pa ja sam im dozvolio da prestanu da rade ovo što trebaju da rade i na što naši klijenti čekaju (potpisali smo možda i neki ugovor do kad će da bude gotovo), nego malo eto neka ispravljaju bagove po onom.."

Sigurno...

@SmileBG:
pričao si o ispravljanju bagova u Apache-u, a sad pričaš o pripremi instalacionih paketa, ako sam dobro razumeo? Da li se zajebavaš ili pokušavaš da kažeš da na Windowsu nije moguće uraditi instalacione pakete?

[Ovu poruku je menjao degojs dana 09.06.2006. u 03:01 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux09.06.2006. u 02:50 - pre 217 meseci
Citat:
degojs: Zamisli samo da si ti šef i sutra dođeš na posao, a programer kaže: "Ej, ja idućih xyz dana neću da radim svoj posao (koga inače ima preko glave), nego ću malo da ispravljam bagove po ovom-ili-onom OSS softveru." :)))

Pa kad klijenti upitaju šefa tvog šefa što ovo ili ono kasni, onda tvoj šef kaže: "Pa ja sam im dozvolio da prestanu da rade ovo što trebaju da rade i na što naši klijenti čekaju (potpisali smo možda i neki ugovor do kad će da bude gotovo), nego malo eto neka ispravljaju bagove po onom.."

Sigurno...



To stoji, ali nisam na to mislio. Jedan obican programer koji radi na razvoju softvera za neku firmu, pa mu sutra dodje sef i kaze, slusaj mali, taj nas program se spaja na MySQL bazu, mogli bi mi dodat koji feature u MySQL da nam je lakse, pa ajde use the source luke. Nije bas tako bajno, i cijela ta sema mozes uzet source i izmjenit je hype. Realnost je da jako mali procenat razvojnih IT kompanija ulaze u takve stvari, a jako veliki ostatak uzima gotova rjesenja.

Oko ovog drugog. Kod Linuxa, skines novi source za xyz stvar, zakompajliras ga, pripremis i napravis paket, distribuiras svim racunalima u mrezi. To je kao, super, zakompajlirao si, napravio, instalirao, zakon. Ista stvar, jos i lakse se radi na windozama, preko AD-a, grupnih polisa i windows installera u distribuiranom modu. Samo sta je to sve skupa par klikova gore dolje, pa se ne uvidi da je ista stvar, jer je automatizirano do bola.

Ja kao pobornik BSDa i UNIXa mogu kazat da Windows Server posjeduje sve mehanizme administracije koje ovi sistemi imaju, samo sto je generalna iluzija kod Windowsa da se oni ne mogu kopkat i tjunat, jer su svima dovoljna dva klika za bazicnu stvar, pa redovito dublje i ne idu. A ima dublje koliko hoces. Kod manje user-friendly sistema moras kopat, pa kroz kopanje nesto drugo iskopas i tako to sve skupa ide.

Uglavnom, Win je mnogo vise apstraktiran, pa daje iluziju jednostavnosti. A zapravo uopce nije jednostavan under-the-hood.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux09.06.2006. u 02:58 - pre 217 meseci
Citat:
...Ista stvar, jos i lakse se radi na windozama, preko AD-a, grupnih polisa i windows installera u distribuiranom modu....

Jos samo da nadjes .msi za to sto tebi treba. Ima u starim temama ovde na Advocacyiju prica o tome.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux09.06.2006. u 03:07 - pre 217 meseci
Citat:
VRider: Jos samo da nadjes .msi za to sto tebi treba. Ima u starim temama ovde na Advocacyiju prica o tome.


Zasto jednostavno ne napravis svoj .msi paket, isto kako bi napravio .rpm, ili slicno? Sve sta ti treba su besplatne stvar sa microsoftovog sajta.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux09.06.2006. u 03:10 - pre 217 meseci
Pa VRideru -- to nije problem. MSI se napravi očas posla za bilo koju aplikaciju. Svi alati koji ti trebaju su besplatni. Pošto danas imaš i alate kao (besplatni) VMWare plejer (čista mašina, napraviš MSI, vratiš u čisto stanje), u čemu tačno vidiš problem?

Nisam li ti onomad objasnio i pokazao primer kako da napraviš MSI za Partition Magic (koji sam bezveze odabrao) i kako da onda taj program instaliraš na udaljeni kompjuter? Koliko se sećam sve je prošlo bez problema. Tako instalirane aplikacije bez problema možeš i da deinstaliraš sa udaljenih kompjutera i slično. Hoćeš li da koristiš GPO ili ručno (vbs skripta).. tvoj izbor.

A aplikacije se nigde ne rasturaju po sistemu svaka 2 dana nova verzija. Sorry, ali to je problem Linuxa.

U stvari, u većim firmama, većina potrebnog softvera se stavi kao deo "hdd slike" čitavog sistema i ćao.


[Ovu poruku je menjao degojs dana 09.06.2006. u 04:34 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux09.06.2006. u 03:36 - pre 217 meseci
./configure && make && checkinstall. Cik budi bolji od toga.
MSI se napravi ocas posla time sto cu cuvati jedan image cistog sistema, i svaki put kad mi treba jedam mali sugavi .msi, treba da radim diff dva imagea?! Loodilo...

Citat:
Nisam li ti onomad objasnio i pokazao primer kako da napraviš MSI za Partition Magic (koji sam bezveze odabrao) i kako da onda taj program instaliraš na udaljeni kompjuter?

Nesto se ne secam? Mada, mozda je i bilo...
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux09.06.2006. u 03:52 - pre 217 meseci
Ma.. ne moraš obavezno čak ni da se posebno drndaš sa 100% čistom slikom, to je samo preporuka. Video sam i kad ljudi prave MSI pakete bez zezanja sa apsolutno čistim sistemom. Bitno je samo da nemaš pokrenute druge aplikacije/servise koji će da čačkaju po sistemu u međuvremenu.. I radi OK.

Fazon je u tome da ti ne treba mali šugavi MSI svaki čas. Nisu kompjuteri po firmama kao kućni kompjuteri pa da se svaki čas instalira neka cool mala aplikacija.. Upravo je obrnuto.

Nemoj samo da to predstavljaš kao problem, da pričaš da ne može ili da se ne sećaš da može :)


[Ovu poruku je menjao degojs dana 09.06.2006. u 08:31 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux09.06.2006. u 08:28 - pre 217 meseci
@zare: za php je 90% samo kompajliranje, 10% i source, za vrlo specificne projekte. Za druge aplikacije, opet u najvecoj meri zavisi od projekta. Sada uvodimo Virtuozzo i znam da su tu prepravili oko 50% out-of-box paketa koji SWSoft nudi. Ista prica i za VoIP, IPTV itd...

@degojs: ja sam ti naveo primer koji sam ja radio vezan za apache, u sklopu onoga sto SE odeljenje radi. Ne znam kako je kod tebe u firmi, ali kod nas stoji cak u ugovoru da imas pravo na 1,000 evra godisnje za treninge po tvom izboru. To je do te mere flexibilno, da tih 1,000 evra mozes da ulozis u sta god hoces. Takodje, nije nista neobicno da pokazes interesovanje za neku drugu oblast u cemu ti onda sef izlazi u susret. U mom slucaju je bilo tako, da se radio projekat X, u kojem je bilo neophodno instalirati nekoliko web servera. Razgovarao sa sefom, rekao da me interesuje priprema svega toga i u dogovoru sa njim i sa sefom drugog odeljenja mi je bilo dozvoljeno da radim na tim pripremama. Naravno, ne bi mi bilo dozvoljeno da sam ja bio zatrpan svojim poslom.

Pogledaj oko sebe na poslu, videces u jednom trenutku da su oko tebe i neki novi ljudi / kolege. Vidis, to su oni koji takav interes pokazu. Pa neki ostanu, a neki nakon par nedelja opet odu, jer su shvatili da to bash i nije ono sto su mislili ;)

"Da li se zajebavaš ili pokušavaš da kažeš da na Windowsu nije moguće uraditi instalacione pakete?"
Mozes li da 'prekompajliras' IIS ili mu promenis source u takvoj meri da bude svega 10% funkcionalnosti instalirano, da ne ucitava ceo svoj program a da opet radi kao web server (osakacen, svakako, ali da radi)? I tu ne mislim na _extra_ opcije prilikom instalacije. Vec kada izaberes na "next, next, next, finish" apsolutni minimum - pa onda jos manje / drugacije? Mozda i moze, ne znam - pa lupam sad nesto :)
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

cynique
Ivan Štambuk
Zagreb@Croatia

Član broj: 93690
Poruke: 155
193.198.17.*

ICQ: 106979934
Sajt: istambuk.blogspot.com


Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux09.06.2006. u 09:53 - pre 217 meseci
Citat:
SmilieBG: Mozes li da 'prekompajliras' IIS ili mu promenis source u takvoj meri da bude svega 10% funkcionalnosti instalirano, da ne ucitava ceo svoj program a da opet radi kao web server (osakacen, svakako, ali da radi)?


IIS je već sad turbo osakaćeni web server kojem se sva važnija funkcionalnost nalazi u ISAPI ekstenzijama. Ustvari, instalira malčicu više nego što je potrebno za "obično HTTP servisiranje", koliko vidim iz MSDN tablica:

http://technet2.microsoft.com/...ff61139ba87c1033.mspx?mfr=true

tu je još po defaultu podrška za autentikaciju, SSL, Kereberos, TS...evo neka neki IIS admin kaže da li se može i to maknuti :)

Čitao sam da su IIS 7 arhitekturu promijenili tako da i ti moduli budu opcionalni:

http://blogs.msdn.com/michael_...archive/2005/11/01/487736.aspx

No opet - moduli koje ne koristiš ti neće usporavati server, a potrošnja memorije zbog njih će biti zanemariva pošto će zbog neuporabe završiti outswapani na disk...Tako da nema ni najmanje poante raditi tu tvoju turbo-osakaćenu verziju IIS-a jer nećeš baš ništa ubrzati, a najvjerojatnije ćeš nešto sjebati u procesu modifikacije koda.
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux09.06.2006. u 10:11 - pre 217 meseci

aj ne brisite postove vise,ili ako vec brisete dajte degejsu zlatnu medalju, jer nema smisla da M$-truje a prethodno meni biva obrisan post

Citat:
degejs

Ne znam u čemu je fazon sa tim da imaš velik uptime svoje mašine? Pa ja ovaj kompjuter na poslu gasim svaki dan kad idem sa posla, a ni kod kuće ne držim kompjutere upaljene baš suviše dugo - pogotovo ako negde idem preko vikenda. Čemu to?


zbilja sam se nedavno zgranuo, dosao kuci posle 25 dana, pogledam na network ikonu a ono Duration: 25 days....
hehe, cudi me da nije knorio... uostalom, kao da ce krace da traje racunar ako stoji upaljen non stop? srednje vreme do prve pojave gresaka se ranije dostize, ali to u realnim uslovima i nema bas neke veze.

Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.wxs.nl.



+3 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux09.06.2006. u 11:49 - pre 217 meseci
IIS 7 zaista izgleda zanimljivo, sto se arhitekture tice. Vracaju se osnovama, na kojima je apache pre 10-tak godina poceo. Cekam da IIS7 stigne, pa cu ga instalirati. Pogotovo mi se ovo dopada kako zvuci:

Secure the server by reducing the attack surface area
Improve performance and reduce memory footprint
Build custom / specialized servers

Na papiru - obecava. Videcemo sta ce biti kada ga zavrse :)

izvor www.iis.net

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.lionbridge.com.



+6 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux09.06.2006. u 13:39 - pre 217 meseci
Citat:
SmilieBG: IIS 7 zaista izgleda zanimljivo, sto se arhitekture tice. Vracaju se osnovama, na kojima je apache pre 10-tak godina poceo.


Taj zaokret u arhitekturi (process pool) se desio sa IIS 6. Takođe, ubacili su parsiranje HTTP-a u kernel da bi poboljšali performanse.

Što se tiče fleksibilnosti: tačno je da je OSS fleksibilniji po prirodi stvari, ali mi se čini da je ta fleksibilnost korisna u jako malom broju slučajeva (npr. Google) a da u većini slučajeva jednostavno šteti. *nix administratori vole da pišu, prepisuju i prepravljaju milion raznih skripti koje ne dolaze sa OS-om i nisu testirane kako treba, nema dokumentacije za njih i tačan setup mašine je previše često samo u glavama admina, tj. dok i oni sami ne zaborave. Ne kažem, moguće je raditi nešto slično i sa Windows serverima, ali je tamo jednostavno kultura drugačija i admini se ne bave time.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux09.06.2006. u 13:48 - pre 217 meseci
Citat:
...tačan setup mašine je previše često samo u glavama admina...

I kao takav povecava znacaj admina i smanjuje mogucnost otkaza. Jako dobra stvar!
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux09.06.2006. u 14:00 - pre 217 meseci
@SmileBG:

Pa pričaš opet stvari koje nemaju veze sa onim što si prvo rekao - da ispravljaš bagove. Hoćeš da mi kažeš koji si to trening uzeo da postaneš stručnjak za C/C++ programiranje u toj meri da možeš da komotno prepravljaš izvorni kod Apache servera?

Nemoj da mi pričaš priče o pravljenju paketa, jer si pričao o ispravljanju bagova a to je programiranje i to se nigde ne radi samo tako da se otvori sors kod i da svako ko je uzeo neku večernju školu ima uopšte i hrabrosti (a kamo li dozvolu šefa) da čačka i menja.

Na kraju --- imaš listu bagova koje si ispravio u Apache serveru? Ako imaš, svaka čast.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 09.06.2006. u 15:12 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux09.06.2006. u 14:09 - pre 217 meseci
@Dragi Tata

I zato je sigurno busan kao na svu srecu, bivsi khttpd iz 2.2 :)
Nemoj da mi pominjes securityfocus, gde si video da blackhatovi postuju tamo? samo, to je vrlo lose resenje, da se nabije userland proces u kernel zarad nesto malo brzine (tako su mislili i linuxovci sa khttpd, da dobiju brzinu, e jbg, zasto sve ne pokrecemo onda u kernel modu sa visokim prioritetom lol)
Kako to pada mogu da zamislim, povuce sve ostalo... :)

BTW nije bitan uptime OS vec servisa, a linux se ne koristi puno na hotswap osposobljenim masinama... Uptime za HPUX AIX 5 i Solaris ovde, pls :)
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.lionbridge.com.



+6 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux09.06.2006. u 14:15 - pre 217 meseci
Citat:
VRider: I kao takav povecava znacaj admina i smanjuje mogucnost otkaza. :) Jako dobra stvar! :)


Naravno, sa tačke gledišta admina. Zato oni i vole *nix - jer su tamo teško zamenljivi, a i teško ih je odbiti kad zatraže povišicu :)
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.lionbridge.com.



+6 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux09.06.2006. u 14:19 - pre 217 meseci
Citat:
bojan_bozovic: @Dragi Tata

I zato je sigurno busan kao na svu srecu, bivsi khttpd iz 2.2 :)
Nemoj da mi pominjes securityfocus, gde si video da blackhatovi postuju tamo? samo, to je vrlo lose resenje, da se nabije userland proces u kernel zarad nesto malo brzine (tako su mislili i linuxovci sa khttpd, da dobiju brzinu, e jbg, zasto sve ne pokrecemo onda u kernel modu sa visokim prioritetom lol)
Kako to pada mogu da zamislim, povuce sve ostalo... :)


Boki, teorijski si u pravu - takvim stvarima generalno uzev stvarno nije mesto u kernelu. U praksi vidimo da se ništa od toga što pričaš ne dešava. Očigledno su HTTP.sys napravili profesionalci, za razliku od khttpd-a ;)
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux09.06.2006. u 14:22 - pre 217 meseci
Mozes ti da pricas sta hoces, IIS 5 i Apache su bolji od IIS 6, to malo brzine se dobija kupovinom boljeg servera. Ma kakav da je programer
Citat:

There is always one more bug.


Zbog toga je uvek cilj da se iz kernela sve izbaci u userland, ako je moguce, ne obrnuto.

nego, navikli smo da marketing a ne softver inzenjeri odredjuju sta ce i kako ce biti u Windowsu. Posledice toga su teske, i nece se moci izmeniti lako. Zato ce za Vistu trebati 1-2Gb a NT4 je radio u 16Mb.

Jos jedno pitanje, jel' su IIS4 i IIS5 pravile neznalice, pa ga nisu nabile u kernel? ;-)

Dakle, kako je to bilo u MS, nije li marketing zatrazio webserver brzi od Apache po svaku cenu? ;-)

Dalje, ako si zeleo reci da u MS rade najbolji programeri, u pravu si. Samo, proizvodi iz gorenavedenog, veze nemaju sa zivotom, iako verujem, programeri daju sve od sebe.. ;-)

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 09.06.2006. u 15:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.lionbridge.com.



+6 Profil

icon Re: Windows bolji uptime nego Linux09.06.2006. u 14:40 - pre 217 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Mozes ti da pricas sta hoces, IIS 5 i Apache su bolji od IIS 6


Boki, cenim ja tebe kao čoveka i stručnjaka, ali činjenice govore drugačije :)


 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows bolji uptime nego Linux

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 21282 | Odgovora: 160 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.