Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1117032 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.messagelabs.net.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.11.2012. u 04:57 - pre 137 meseci
http://www.immi.gov.au/skills/...lect/index/visas/subclass-186/

Temporary Residence Transition stream
If you apply for the Temporary Residence Transition stream, your skills do not need to be assessed because you have already worked for your nominating employer for two years in Australia.

You must have at least vocational English.

This stream is available only to people who hold a subclass 457 visa. People who hold other 400 series visas may qualify to apply for a permanent residence visa through the Direct Entry stream.

Direct Entry stream
If you apply for the Direct entry stream, you must:

•provide a positive skills assessment in your nominated occupation
•provide evidence of at least three years of relevant work experience
•have competent English.

Drugim recima, ako se prijavljujes izvan Australije u kojoj nikada pre nisi radio treba da polazes IELTS.
Ako si bio dve godine na privremenoj radnoj vizi u Australiji pa hoces da se prijavis za permanent residence ne treba IELTS.
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.11.2012. u 07:50 - pre 137 meseci
Hvala na odgovoru.
Kazi mi sa koliko godina deca polaze u prvi razred u AU i jel ima neko obavezno predskolsko kao kod nas?
Kad kod njih pocinje skolska godina?
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.11.2012. u 10:11 - pre 137 meseci
Ne znam. Nemam decu, a ako ih budem imao ona nece odrastati ovde posto planiram preseljenje za par godina.
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.11.2012. u 10:41 - pre 137 meseci
Gde planiras da se selis ako nije tajna?
 
Odgovor na temu

gmarkoni
Marko Grozdanovic
arch.
Perth

Član broj: 302309
Poruke: 45
*.static.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.11.2012. u 11:09 - pre 137 meseci
Da li je ko od forumasa trazio State Sponsorhip? Ja planiram da trazim sponzorship od WA. Dobio sam od njih obavestenje da je potrebno izmedju 20000-25000 $ na racunu (liquid funds) Posto je to malo veca svota, a ne prihvataju nekretnine, interesuje me da li je neko aplicirao do sad? I ako jeste, da li su trazili dokaze da se taj novac stvarno i poseduje?
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.11.2012. u 11:23 - pre 137 meseci
Sta su ti rekli za te pare, jel su potrebne kao garancija za pocetak dok se nesnadjes za posao?
Ja sam trenutno tek u prvoj fazi ucim engleski a inace planira da idem za AU videcu na koji nacin.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.11.2012. u 11:24 - pre 137 meseci
Singapur/Tajland kombinacija.
 
Odgovor na temu

gmarkoni
Marko Grozdanovic
arch.
Perth

Član broj: 302309
Poruke: 45
*.static.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.11.2012. u 11:34 - pre 137 meseci
Kazali su da su ta sredstva neophodna za prva 3 meseca boravka u WA (malo naduvano) i da dokaze o tome da se ta sredstva poseduju mogu da se traze u bilo kojoj fazi procesa izdavanja sponsorship-a. Prihvataju samo liquid funds, odnosno kes. Citao sam na drugim forumima da nisu trazili dokaze da se taj novac poseduje. Da li jos neko ima nekakva iskustva?
 
Odgovor na temu

varginjo
Atila Varga
Čoka

Član broj: 25671
Poruke: 258
212.200.41.*

Sajt: rs.linkedin.com/in/atilav..


+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.11.2012. u 15:14 - pre 137 meseci
Poz ljudi, nadam se da necu promasiti forum...

Zanima me neka gruba procena, tj. savet od onih koji su vec iskusili koliko bi bilo pozeljno sakupiti para za odlazak u neku zemlju recimo Kanada, Novi Zeland. Singapur...

I da li bi preko www.workaway.info bilo pametno izabrati domacina, pa na neki nacin jeftinije proci?
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.11.2012. u 19:39 - pre 137 meseci
Noskich- ako dobijes sponzorstvo na dve godine i konkurises za privremenu vizu u trajanju od dve godine da li onda moras da polazes IELTS?
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.messagelabs.net.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland28.11.2012. u 00:08 - pre 137 meseci
Mislim da ti je razmisljanje pogresno, u stilu: samo da dobijem vizu sto lakse. Engleski ti treba ne samo zbog vize vec zbog svega u Australiji, na prvom mestu posla, ali i svega ostalog osim ako ne planiras da zivis u ex-YU getu.

http://www.immi.gov.au/skilled...s/sbs/eligibility-employee.htm

Evidence of an IELTS score must be produced if required when submitting a visa application. It is important that you can speak, write and understand a sufficient level of English while you are in Australia. The department uses the International English Language Testing System (IELTS) to determine your level of English language proficiency.

If you are sponsored by a party to a labour agreement, you must meet the English language ability specified in the agreement.

If you are sponsored by a Standard Business Sponsor, you must demonstrate that you have English language proficiency that is equivalent to an International English Language Testing System (IELTS) test score of at least 5 in each of the four test components of speaking, reading, writing and listening.

You do not need to show that you meet this requirement if any of the following apply to you:

•You are to be paid a salary that exceeds the English language requirement exempt amount and the grant of the visa is in the interests of Australia. This amount is currently set at a gross base salary of AUD92 000 excluding all deductions.
•Your nominated occupation does not need a level of English language proficiency for grant of registration, licence or membership, and:
◦you are a passport holder from Canada, New Zealand, the Republic of Ireland, the United Kingdom or the United States of America
◦your nominated occupation is a highly skilled occupation that is on the gazetted list of English language exempt occupations
See: IMMI 12/048 English Language Exemptions
◦you have completed at least five years of continuous full time study in a secondary and/or higher education institution where instruction was conducted in English.
•You are nominated for an occupation which will be performed at a diplomatic or consular mission of another country or an office of the authorities of Taiwan located in Australia.
If you are seeking an exemption from the English language requirement on the basis of completion of five continuous years of study at a secondary or higher institution where the instruction was in English, you should also provide the following information with your visa application:

•name and location of the institution
•level of qualification
•official transcript from the secondary or tertiary institution
•number of contact hours of instruction per week delivered in English
•number of years of continuous study.
If your nominated occupation needs a level of English language proficiency for grant of registration, licence or membership, you need to provide evidence that you have the required level. You can do this by providing evidence that you have the relevant registration, licence or membership.

 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.messagelabs.net.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland28.11.2012. u 00:20 - pre 137 meseci
Citat:
varginjo:
Poz ljudi, nadam se da necu promasiti forum...

Zanima me neka gruba procena, tj. savet od onih koji su vec iskusili koliko bi bilo pozeljno sakupiti para za odlazak u neku zemlju recimo Kanada, Novi Zeland. Singapur...

I da li bi preko www.workaway.info bilo pametno izabrati domacina, pa na neki nacin jeftinije proci?


Vrlo relativno, a zavisi od vize putem koje se dolazi i krajnjeg cilja.
Finansijski najjeftinija varijanta je doci na kratak kurs engleskog ili kurs na nekom od koledza.

Taj sajt je koliko vidim na prvi pogled volontiranje u zamenu za smestaj i hranu. Ako dolazis na turisticku vizu ne smes da radis, cak ni u zamenu za stan i hranu. Studentska viza zahteva da pohadjas predavanja i time eliminise najveci deo ponuda koje su na farmama daleko od gradova.
 
Odgovor na temu

varginjo
Atila Varga
Čoka

Član broj: 25671
Poruke: 258
212.200.41.*

Sajt: rs.linkedin.com/in/atilav..


+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland28.11.2012. u 05:17 - pre 137 meseci
@noskich, hvala za odgovor.

Namera mi je da uzmem madjarski pasos, pa pretpostavljam da tada viza nije potrebna, ispravi me ako gresim...
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland28.11.2012. u 07:38 - pre 137 meseci
Gresis veoma, viza je u jednom ili drugom obliku potrebna svima sa izuzetkom drzavljana Australije i Novog Zelanda.
Turisticka viza nije potrebna za manju grupu zemalja, ali i oni moraju da se elektronski registruju online PRE dolaska i da im se dolazak odobri unapred.
Za bilo sta drugo vise od cistog turizma neophodna je viza svima (bilo kakav rad pa i volonterski, studije, biznis...).
Inace, ako dodjes na turisticku bez rezervacija hotela i novca za boravak i to se utvrdi nakon (manje ili vise) nasumicne provere mogu da te deportuju bez problema. Takodje ako sa sobom nosis CV, diplome, preporuke za posao, a na turistickoj vizi si.
Pogledaj https://www.youtube.com/watch?v=Ofnglwi1clc
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland28.11.2012. u 10:06 - pre 137 meseci
Citat:
noskich:
Mislim da ti je razmisljanje pogresno, u stilu: samo da dobijem vizu sto lakse. Engleski ti treba ne samo zbog vize vec zbog svega u Australiji, na prvom mestu posla, ali i svega ostalog osim ako ne planiras da zivis u ex-YU getu.

http://www.immi.gov.au/skilled...s/sbs/eligibility-employee.htm

Evidence of an IELTS score must be produced if required when submitting a visa application. It is important that you can speak, write and understand a sufficient level of English while you are in Australia. The department uses the International English Language Testing System (IELTS) to determine your level of English language proficiency.

If you are sponsored by a party to a labour agreement, you must meet the English language ability specified in the agreement.

If you are sponsored by a Standard Business Sponsor, you must demonstrate that you have English language proficiency that is equivalent to an International English Language Testing System (IELTS) test score of at least 5 in each of the four test components of speaking, reading, writing and listening.

You do not need to show that you meet this requirement if any of the following apply to you:

•You are to be paid a salary that exceeds the English language requirement exempt amount and the grant of the visa is in the interests of Australia. This amount is currently set at a gross base salary of AUD92 000 excluding all deductions.
•Your nominated occupation does not need a level of English language proficiency for grant of registration, licence or membership, and:
◦you are a passport holder from Canada, New Zealand, the Republic of Ireland, the United Kingdom or the United States of America
◦your nominated occupation is a highly skilled occupation that is on the gazetted list of English language exempt occupations
See: IMMI 12/048 English Language Exemptions
◦you have completed at least five years of continuous full time study in a secondary and/or higher education institution where instruction was conducted in English.
•You are nominated for an occupation which will be performed at a diplomatic or consular mission of another country or an office of the authorities of Taiwan located in Australia.
If you are seeking an exemption from the English language requirement on the basis of completion of five continuous years of study at a secondary or higher institution where the instruction was in English, you should also provide the following information with your visa application:

•name and location of the institution
•level of qualification
•official transcript from the secondary or tertiary institution
•number of contact hours of instruction per week delivered in English
•number of years of continuous study.
If your nominated occupation needs a level of English language proficiency for grant of registration, licence or membership, you need to provide evidence that you have the required level. You can do this by providing evidence that you have the relevant registration, licence or membership.



Znam da mi je engleski potreban zbog sebe nebezim ja od toga ali jedno je znati da se sporazumes na engleskom a drugo poloziti IELTS bar ja tako mislim. Za IELST neko kaze lako se spremiti i brzo a neko moras da ucis 2-3 godine ne znam sta je tacno. Poceo sam da ucim engleski pre dva meseca(idem na casove) svakako ce mi trebati.
 
Odgovor na temu

zmajevacf

Član broj: 275758
Poruke: 59
*.pools.spcsdns.net.



+34 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland29.11.2012. u 04:15 - pre 137 meseci

@noskich

realno gledano ,koje su koristi od posedovanja australijskog pasosa ?
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.messagelabs.net.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland29.11.2012. u 05:24 - pre 137 meseci
Neogranicen boravak i zaposlenje/pokretanje biznisa u Australiji i Novom Zelandu (ukljucujuci rad u drzavnoj sluzbi, vojsci...).
U slucaju nezaposlenosti ili invaliditeta socijalna pomoc od 300-550 dolara nedeljno u zavisnosti od okolnosti.
U slucaju nezaposlenosti ili invaliditeta besplatno medicinsko osiguranje Medicare.
Deca mogu besplatno da pohadjaju skole i univerzitet (moraju da plate skolarinu samo ako se nakon diplomiranja zaposle i ako im je plata visa od oko 35 hiljada godisnje, onda se oduzima manji procenat od plate).
Postoje jos neki socijalni dodaci kao dodatak na dete. Starija deca mogu kao studenti da primaju studentski dodatak ako su nezaposleni (oko 300 dolara nedeljno) ili ako ne studiraju i nezaposleni su opet mogu dobiti pomoc.
Povecana sloboda kretanja sa australijskim pasosem (za nekoga sa srpskim pasosem ovo se uglavnom odnosi na US, CA, UK, Meksiko i jos neke zemlje centralne Amerike, poneka africka i azijska zemlja).
Drzavljanin koji trajno zivi van Australije ne mora da placa porez (za razliku od drzavljana US).
Konzularna i pravna pomoc ambasada u inostranstvu.
Mogucnost predavanja engleskog jezika po svetu.
Mozes da sponzorises partnera, decu, roditelje i u nekim slucajevima rodbinu da se nasele u Australiji.

To su neke opste koristi, a pojedinacne zavise od slucaja do slucaja. Na primer Izraelci mogu sa australijskim pasosem da posecuju muslimanske zemlje sto je Mosad iskoristio u Dubaiju i izradio kopije australijskih pasosa sa izmenjenom slikom agenta (njihovi dualni gradjani su im dali svoje australijske pasose da ih kopiraju) i tako su na mala vrata ubili jednog od lidera Hamasa, cini mi se da je bilo 2010.
Nije slucajno izabran bas australijski pasos. Imidz Australije je na svetskom nivou uglavnom pozitivan jer iako ucestvuje sa US u ratnim operacijama ne eksponira se mnogo, nije bila metropola koja je iskoriscavala kolonije vec je sama kolonija i slicno.

PS Zaboravih jos jednu stvar ima i starosna penzija za one koji imaju niska primanja. Moguce oko 1500 dolara mesecno. Moze da se prima i ako neko nije radio ili kao dodatak superu ali je onda manja (privatnom penzionom sistemu ovde).

A kada je rec o obavezama:
Pri preuzimanju drzavljanstva daje se zakletva da ce se Australija braniti u slucaju rata.
Obavezno glasanje, ako ne glasas kazna je oko 100 dolara.
Obaveza vrsenja duznosti porote ako te sud izabere.

Evo price o laziranju australijskih pasosa: http://www.abc.net.au/news/201...ned-out-fake-australian/343612
http://www.adelaidenow.com.au/...l/story-e6frea6u-1225834126316






[Ovu poruku je menjao noskich dana 30.11.2012. u 01:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zmajevacf

Član broj: 275758
Poruke: 59
*.pools.spcsdns.net.



+34 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland01.12.2012. u 04:23 - pre 137 meseci

@noskich

evo, na forumu najposecenije teme emigracije su dobijanje madjarskog pasosa i emigracija u Norvesku.

sto je napisao neko :ucio sam madjarski ,dobio pasos sad ucim norveski...

kad se sve sabere i oduzme koji put je laksi i bolji i brzi i izvesniji : madjarski pasos i Evropa ili australijski pasos?
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland01.12.2012. u 10:53 - pre 137 meseci
U engleskom jeziku postoji jedan idiom `how long is a piece of string`? U prevodu ne postoji konkretan odgovor na to pitanje jer sve zavisi od licnih okolnosti, preferenci i ciljeva.
Svuda postaje sve teze imigrirati jer se svetska populacija uvecava i veca je konkurencija za ogranicene resurse.
Tako da svako gleda gde je njemu bolje i lakse, a to ne moze biti isto za sve jer smo svi razliciti.

 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland01.12.2012. u 12:08 - pre 137 meseci
Jel se prijavljivao neko od 01.07.(po novom) za AU za sponzorstvo ili Drzave ili poslodavca i kojim redosledom i sta je radio?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1117032 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.